geidaeSowa/nt jst Eddy Planckaert heeft baat bij bizarre celtherapie -ogische zege FC Den Haag PSV en Hiddink-Dor jee uiteen Hofdrollen voor free-lancers in duel met feyenoord Slimme EHBO-kit J™Noteer als nieuwe abonnee ingaande i1 j Postcode/plaats:1 Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig - n Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. CcidaeSomant Van Praag is geen Nunez GRONINGEN Michael van Praag, voorzitter van Ajax, zal zich niet opstellen als zijn collega Nunez van FC Barcelo na indien zijn werknemer Leo Beenhakker benaderd wordt voor de post van bondscoach van het Nederlands elftal. Nu nez verklaarde in principe niet bereid te zijn Johan Cruijff af te staan, ook al zit de KNVB om hem te springen. „For meel is het natuurlijk wel denkbaar dat wij Beenhakker verbieden als coach naar Italië te gaan, maar erg waar schijnlijk is dat niet", aldus Van Praag die geen definitief standpunt prijs gaf. „Dat kan ook niet, omdat wij noch Beenhakker officieel zijn benaderd door de KNVB. Als het zo ver is, gaan we overleggen met Leo en bekijken wat de consequenties voor Ajax precies zijn. Nu is dat allemaal nog te voorbarig. Ik heb begrepen dat de KNVB dinsdag over de zaak vergadert. Dan horen we wellicht meer". De Ajax- praeses zei er niet zeker van te zijn, dat Beenhakker positief zal reageren op een verzoek van de KNVB om Thijs Li- bregts op te volgen. „Blijkbaar heeft een meerderheid van de spelersgroep zich voor Cruijff uitgesproken. Ik kan me heel goed voorstellen dat Leo daar bepaalde conclusies uit zou kunnen trekken". MAANDAG 9 APRIL 1990 PAGINA 11 VOLENDAM/DEN HAAG Het huwelijk tussen PSV en Guus Hid- dink is na ruim drie succesvolle jaren op de klippen gelopen. De aanleiding tot de definitieve breuk, zaterdag be krachtigd door een mededeling van het bestuur van de Eindhovense club die te kennen gaf dat de verbintenis met de trainer niet zal worden gecon tinueerd, vormde een interview in het weekblad Nieuwe Revu. In het weekblad beklaagde Hiddink, die ook een boete van 10.000 gulden kreeg opgelegd, zich over een gebrek aan steun en vertrouwen van PSV's beleidsbepalers. In het kielzog van Hiddink vertrekt ook Hans Doijee, die zich solidair met Hiddink toonde, na dit seizoen uit Eindhoven. Begin dit jaar had het er nog alle schijn van dat PSV de samenwerking met de twee oefenmeesters, die de club in 1988 onder meer de Europa Cup voor landskampioenen bezorg den, zou voortzetten. Het bestuur kwam in januari een mondeling ak koord overeen met de twee oefen- meesters, die nog slechts hun handte kening onder een tweejarige verbinte nis hoefden te zetten. „In de tussentijd", verklaarde voorzit ter Jacques Ruts gisteravond in Studio Sport, „is er echter een aantal zaken gepasseerd die een andere situatie tot gevolg hebben gehad. Daardoor zijn er bij het voltallige bestuur twijfels gerezen omtrent de vraag of het wel zinvol was verder met elkaar door te gaan", meende Ruts die te kennen gaf dat Hiddink de afgelopen dagen een aantal eisen op tafel heeft gelegd die voor het bestuur van PSV niet accep tabel waren. Mechelen Voor Hiddink lijkt nu de weg vrij naar KV Mechelen waarmee hij een jaar geleden al contacten had. De Bel gische titelverdediger is na het ontslag van Ruud Krol nog steeds op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Voorzitter John Cordier heeft al ver klaard binnenkort contact op te zullen nemen met Hiddink. PSV zal op zoek moeten naar een nieuwe trainer. Als het aan de spe lersgroep ligt, wordt dat Jan Reker. De meerderheid van de selectie heeft een paar weken geleden al verklaard de voorkeur te geven aan een rentree van de huidige oefenmeester van Roda JC die zijn contract in Limburg onlangs met vijf seizoenen verlengde. TEUN STAAL Volleybalploeg blijft bijeen tot Barcelona UVS kan gaan aftellen SVLV laat koelbloedig Kickers '69 ontsnappen Quick Boys vertrouwtop Gert Aandewiel Rijnsburgse Boys houdt zich niet aan de regels TOP verspeelt J eerste plaats och a toe gi i niet iwom jroeie HAAG FC Den ging gisteren in het eigen stadion hau- mincfym met Feyenoord en nu eens niet het :1 op de neus. Tegen J»g steeds door degra- zorêen geplaagde agran rdammers sleepte Den Haag opnieuw punten uit de strijd fj^jjporal na de pauze elijks meer een strijd 'andii1 worden genoemd, verwinning van 2-0 model voor de itsverhouding in het maar ging niet ge- met het spectakel ainer Adriaanse had Tfd. niet i a/ïketchouwd is de thuiso- elijk lining van FC Den Haag lend feel meer waard dan de s woa behaalde zeges op, bij- ng? leid, Sparta of BVV Den Maar omdat de con- eis: blies tussen FC Den Haag 'oorscjrenoord nou eenmaal al- rgen, Jn voorzien van een spe- om dachet, werd de elfde sei- /angslederlaag van de Rotter- 'e fers in het rivaliserende ■S merlaag beschouwd als een mst/'ejlerheid. Gezien het ma- \Tiks btgenspartelende Feye- itie vdwas de positieve Haagse ren dj echter niet meer dan ht beft. Want in tegenstelling sores week eerder speelde de tie van trainer Adriaan- ?r éé/toed verzorgd voetbal, of ecftee het beoogde aantal nderlkrtig punten en dus houd zeer dicht in de de jwerd gebracht. praka enlijkl emanfechop in Haag opende tegen •rd rustig, soms zelfs té d datL prktpY usll6> zeil» ie pn haL Plaatsen ver" de ranglijst werden tot uitei 8ebracht in betere J combinaties en vooral Lflijkere aanvallen van de yfcb. Toch was het sukke- feyenoord aanvankelijk ■V-Jhtst bij een treffer toen r n/er ra*e ^uo T)in"Asjoe/ Als at f^dam was geschorst) ~prslikte in een uitbraak yeen jyenoorder Scholten. Al- 'hn Oosten greep in met Jertreding op de achilles- yjVan de ex-Ajacied en •J|er met een gele kaart fe vanaf. Scheidsrechter lensef" had de bal op de JjPopstip moeten leggen, 2' Werkoos een vrije trap fhter de zestienmeterlijn De Haagse doelpuntenmakers Harry van der Laan (links) en Mar cel Lindenaar vieren feest na de tweede treffer van FC Den Haag tegen Feyenoord. foto: milan konavalinka die door Feyenoord hopeloos werd verprutst. De 14.000 toeschouwers, samen goed voor een netto-recette van bjjna 90.000 gulden, zagen vervolgens hoe de Haagse, free-lancers Grtlnholz en Lin denaar de hoofdrollen voor zich opeisten. Jongeling Grtln holz zorgde na een gave solo al bijna meteen voor de gelijk maker, maar bij die poging stond doelman Joop Hiele nog juist op zijn plaats. In de 28e minuut was Hiele, bezig aan zijn zoveelste laatste seizoen bij de Kuip-club, niet opge wassen tegen het geduld waar mee Harry van der Laan als vanouds zijn kans verzilverde (1-0). De Haagse topscorer profiteerde daarmee van een bekeken passje van Grtlnholz, die steeds meer Record voor RYC HEEMSKERK ADO'20 is er gisteren in geslaagd de hoogste score te behalen, sinds de invoe ring van de hoofdklasse van het amateurvoetbal in het seizoen '74/'75. De Noordhollanders boekten een monsterscore van 9-0 op het Rijswijkse RVC dat dit seizoen reeds eerder (Wilhelmus) op een grote nederlaag van 8-1 werd getrakteerd. Niet cüleen de grote nederlaag komt in Rijswijk hard aan. Door de winst van EDO (1-0 op Stormvogels) lijkt de ploeg van John Karelse, na een verblijf van vijf seizoenen, reddeloos verloren voor de hoofdklasse. Ajax voor het eerst sinds vertrek De Mos weer aan de 1 J leiding I mm aanspraak maakt op een vaste plaats in de hoofdmacht. Zo bewees hij korte tijd later ook nog eens met een schot tegen de lat, waarbij Hiele stokstijf bleef staan. Plaaggeest In de pauze husselde Co Adri aanse een deel van zijn ploeg flink door elkaar. Spits Heini Otto werd als controleur naar de middenlinie gestuurd, aan vallende middenvelder Leo Schellevis moest de bewaking van de actieve Regi Blinker op zich nemen en Marcel Linde- naar (ingevallen voor Martin Abbenhuis) mocht als plaag geest optreden voor de Rotter damse defensie. De razend snelle politie-agent, die met een na de wedstrijd weer een dienst moest draaien, stond al na vier minuten oog in oog met Hiele, maar verzuimde zijn vrijstaande collega Harry van der Laan aan te spelen. Kort daarop ging Lindenaar er opnieuw vandoor. De partti me-voetbalprof snelde weg na een passje van Grtlnholz en liet Hiele op zeer vakkundige wijze kansloos: 2-0. Van het door Adriaanse gepro pageerde spektakel-voetbal was tot dat moment nauwe lijks sprake geweest en ook de dubbele marge betekende voor de Hagenaars geen sein om het massaal aanwezige publiek de finitief voor zich te winnen (uitgerekend gisteren startten de acties voor de verkoop van nieuwe seizoenkaarten). Al leen jeugdspeler Remco Tor ken, ingevallen voor de aan Zijn rug geblesseerde Grtln holz, deed nog eenmaal van zich spreken. Ex-UVS'er Tor- ken, die van FC Den Haag een contractaanbieding heeft ge kregen, vernederde Feyenoord nog bijna met een derde tref fer, terwijl zijn ploeggenoten in alle rust op het eindsignaal wachtten. Daarbij niet dwars gezeten door de Feyenoorders, die zich evenmin bekommer den om de honderden meege reisde, maar relatief rustige, supporters. ROB LANGEVELD FC Den Haag - Feyenoord 2-0 (1-0). 26. Van der Laan 1-0, 55. Lindenaar 2-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 14.000. Gele kaart: Van Oosten (FC Den Haag). FC Den Haag: De Jongh; Abbenhuis (Lindenaar), Tjin-Asjoe, Gentile, Van Oosten; Schellevis, Leras, Danen; Van der Laan Otto, Grtlnholz (Tor- ken). Feyenoord: Hiele; Brochard, Plomp, Nortan, Heus; Van der Plas (Krom mendijk), Metgod, Scholten, Lokhoff; Griga, Blinker. Jarige broer Walter hoeft bloemen niet ROUBAIX „De bloemen mag hij houden. Ik hoef ze niet omdat ik jarig ben. Eddy heeft ze als geen ander verdiend". De overwinning van Eddy Planckaert in Parijs-Roubaix gaf de 42e verjaardag van zijn broer Walter, assistent-ploegleider van Peter Post, een extra feestelijk tintje. „Mijn verjaardag komt nu op de tweede plaats. We gaan allereerst de zege van Eddy op gepaste wijze vieren aldus de jarige. ROUBAIX Koning Boudewijn was door het Belgische parlement am per teruggezet op zijn troon of zijn fietsende onderdaan Eddy Planc kaert trad naar buiten met de mededeling dat hij profijt heeft van een vorm van aborteren. Weliswaar bij een spe ciaal soort Zwitsers berg- schaap, maar toch. De onthulling in het tijd schrift Panorama Post was op z'n minst wrang in een week waarin Boudewijn wei gerde de abortuswet van zijn handtekening te voorzien. En kreeg wel een heel speciale betekenis toen Planckaert gisteren Parijs-Roubaix won. Het verhaal over Planckaert, dat is geschreven door boe zemvriend/zanger Ivan Hey- len, is zowel opmerkelijk als een tikje bizar. Hoe dan ook, het is de naakte waarheid en de Belg noch ploegleider Pe ter Post doen er geheimzin- ning over. In het kort gezegd voelt Planckaert zich fitter na in januari in een kliniek in het Zwitserse Clarens een celthe rapie te hebben ondergaan. De kuur behelst inspuiting met extracten van ongeboren lammeren. Simpel gesteld heeft de Belgische renner fy siek baat bij de foetus van een bergschaap. De celthera pie is volgens de dopingwet- geving legaal. De behande lend arts spreekt over de ide ale doping, maar dan zonder kans op een positieve plas. Revolutionair Wat Planckaert heeft ge daan, is niet nieuw. Minstens 60.000 gingen hem voor, on der wie vele grootheden op deze aarde. Het is wel revo lutionair in de wielersport, waarin geen gevallen bekend zijn van inspuitingen met de foetus van een bergschaap. Celkuren worden wel vaker door sportlieden toegepast, maar dan irt de vorm van capsules. Daaraan kleven grote geva ren zoals bleek bij de West- duitse atlete Birgit Dressel. Zij overleed na een behande ling met cellen uit capsules. Planckaert ziet geen gevaren en verwacht zelfs een massa le gang naar de kuuroorden nu hij zo goed presteert. „Ik beweer niet dat mijn over winningen dit jaar een ge volg zijn van de celtherapie, maar een feit is dat ik me sinds die behandeling kiplek ker voel. Als herboren. Van een verkoudheid of een griepje heb ik, zoals andere jaren, nog geen last gehad. Bovendien herstel ik veel sneller van zware inspannin gen". De „kleine" is ervan over tuigd een juiste stap te heb ben genomen. De resultaten stellen hem voorlopig in het gelijk, want sinds zijn terug keer bij Post heeft hij al drie klinkende zeges op zak met Parijs-Roubaix vanzelfspre kend als de meest aanspre kende. Overigens is Planc kaert, die altijd wel in is voor iets nieuws, niet over één nacht ijs gegaan. Hij heeft zich eerst goed laten voor lichten en is ervan overtuigd in het kuuroord La Prairie en dokter Ellie Eddé een vol ledig betrouwbaar adres te hebben gevonden. „Duizen den ondergingen dezelfde kuur en tot op heden zonder fatale gevolgen", redeneert Planckaert, die op het mo ment van de behandeling in januari nog niet onder con tract stond bij Post. Desalniettemin ziet de ploeg leider geen bezwaren in de celtherapie. Sterker nog, Post geeft toe zelf regelmatig van een celkuur gebruik te ma ken. „Alhoewel ik die me thode van Planckaert niet ken. Ik wil er beslist een keer kennis mee maken. Overigens was Planckaert verbaasd dat ik die methode kende", meldt Post met pret oogjes. Als Post zich laat voorlichten over de celthera pie in La Prairie, zal hij te horen krijgen dat de lamme ren waarvan de cellen wor den ingespoten, speciaal ge kweekt worden op een boer derij in de Zwitserse Alpen.' Bergschapen Het gaat om zwart-bruine bergschapen waarvan er we reldwijd een paar duizend le ven. Om de cellen te verkrij gen worden de moederscha pen geslacht en de foetussen vervolgens verwijderd. De embryo wordt vervolgens in stukjes gesneden en opgelost in een vloeistof. De emulsie wordt gecentrifugeerd en daarna wordt de vloeistof in een dikke spuit opgezogen. De patiënt krijgt vervolgens verdeeld over twee dagen acht injecties. Overigens pas nadat hij of zij daar het me disch het groene licht voor heeft gekregen. De behande ling wordt pas toegepast na dat de klant van top tot teen gezond is bevonden. Dat is meestentijds de voornaamste zorg voor de bezoekers aan de super-luxueuze kliniek, die voor een behandeling maar liefst 15.000 gulden moeten neertellen. HENK STOUWDAM borden" richting Roubaix. Zwemploeg LZ86 heerstop estafette- kampioenschap I I Radio verslaggever Jaap Bax ernstig bezorgd over functioneren democratie Deuk in aspiraties Unicum en Dekker Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot. is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Luba nu kansloos tegen Rotterdam Eén van de vele valpartijen tijdens de Grand National. foto: ap Dierenbeschermers razend over Grand National LONDEN De Grand Natio nal, die zaterdag op de baan van Aintree werd gelopen, heeft voor grote emotie onder de dierenbeschermers in En geland gezorgd. Desbetreffen de organisaties vroegen giste ren om een openbaar onder zoek omdat bij de wedstrijden zaterdag twee paarden, Roll- A-Joint en Hungary Hur, om het leven kwamen. Eerder in de week moesten bij andere wedstrijden op Aintree vijf paarden worden afgemaakt. Het totaal aantal paarden dat bij de bekendste steeplechase in Engeland sedert 1946 het le ven liet is daardoor gekomen op 26. De 150e editie an de Grand National werd zaterdag gewonnen door de elfjarige ruin Mr. Frisk met jockey Ar- mytage. Vijf fans aangehouden DEN HAAG De politie heeft gisteren vijf Hagenaars in de leeftijd van 16 tot 25 jaar aangehouden. Drie van hen werden na afloop van de wedstrijd aangehouden wegens het gooien van glas naar de politie en het vernielen van een ruit van een wo ning. Voor de wedstrijd arresteerde de politie twee mensen we gens het gooien van stenen naar een bus met Feyenoord-suppor- ters en het gooien van stenen naar het publiek. Rond de wed strijd werden door de politie tweehonderd agenten ingezet, van wie 120 in ME-uitrusting. Ajax niet blij met inhaaldatum AMSTERDAM Titelkandidaat Ajax is niet blij met de door de KNVB vastgestelde inhaaldatum voor Ajax-FC Den Haag: dins dag 24 april. Een dag later speelt Zweden een vriendschappelij ke interland tegen Wales, waarvoor Pettersson en Larsson zijn uitgenodigd. De Amsterdammers willen de spelers niet missen nu de landstitel nabij komt. 4 4 l Naam: Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen j maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 j Stuur als dank de EHBO-kit naar Naam:

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11