Theo Verlangen wil verder in de „schopperi j" >sportuitslagen Hand ballers terug haar at Pelupessy geeft zichzelf twee jaar Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT CcidóeSomu/nt ZATERDAG 7 APRIL 1990 PAGINA 9 Sacchi: „Gullit pas volgend seizoen terug" IMILAAN Volgens Arrigo Sacchi, de coach van I AC Milan, zal Ruud Gullit pas volgend seizoen eer volledig inzetbaar zijn. Dat verklaarde hij sferen na een clubtraining, waar Gullit voor het ;rst volledig aan meedeed. „Het zag er goed uit iet Gullit. We zijn nu aan het werk voor het vol lende seizoen", aldus Sacchi. Gullit deed onder leer mee met een oefenpartijtje van 25 minuten >gen een jeugdselectie van AC Milan. Hij ging de luels niet uit de weg, leek geen last te hebben van sijn knie en wendde en keerde zonder problemen. ,Ik voel me goed", zei Gullit tot verslaggevers. ,Het was zwaar en ik ben moe, maar gelukkig". }ullit staat sinds vorig jaar juni wegens een gebles- ieerde rechterknie op non-actief. Hii onderging irie operaties. Op 1 december deed de Belgische pecialist Marc Martens een ingreep. Sindsdien re valideert Gullit. Doden en gewonden bij voetbalgeweld in Spanje BARCELONA In Spanje zijn gisterochtend vroeg bij voetbalgeweld ten minste twee doden en achttien gewon den gevallen. De gewelddadigheden deden zich voor naar aanleiding van de bekerfinale FC Barcelona-Real Madrid (2-0) in Valencia. In Cón Pastilla, zes kilometer van Pal- ma, de hoofdstad van het eiland Mallorca, werden in een straatgevecht over de uitslag van de voetbalwedstrijd twee 20-jarige broers met messteken om het leven ge bracht. In verbapd met de dubbele moord werden een Spaanse man en zijn Britse vriendin gearresteerd. In Bar celona trokken naar schatting 3000 supporters na de voet balwedstrijd luid joelend door de straten. Naar schatting 250 van hen richtten vernielingen aan, sloegen etalage ruiten stuk en stichtten brandjes. De politie voerde char ges uit om de relschoppers te verspreiden. Hierbij raakten 18 mensen, onder wie zeven agenten, licht gewond. De politie verrichtte acht arrestaties. Schrooten (FC Antwerp) positief BERN Patrick Schrooten, middenvelder van FC Antwerp, is op 20 maart bij de kwartfinale van het toernooi om de UEFA Cup tegen FC Köln betrapt op het gebruik van verboden sti mulerende middelen. Gisteren maakte de UEFA bekend, dat ook de contra-expertise posi tief is uitgevallen. In de urinestaal van de Belg werden sporen aangetroffen van het stimule rende preparaat efedrine. Schrooten verklaarde dat hij voor aanvang van de wedstrijd neus- druppeljes had gekregen van clubarts Frank Janssens. Het is het tweede positieve geval, dat de UEFA kan melden, sinds in 1980 een begin werd gemaakt met de dopingcontrole bij de Eu ropese bekertoernooien. In 1988 werd de Ita liaan Silvio Fontolan (Hellas Verona) betrapt en voor een jaar geschorst. De strafmaat voor Schrooten is nog niet vastgesteld. FIFA vindt toestand van velden alarmerend ROME Een rondje langs de velden heeft de FIFA geleerd dat de toestand van vier grasmatten waarop tijdens de eindronde van de wereldtitel strijd in Italië moet worden gespeeld, alarmerend is. Het veld in San Siro werd afgekeurd en moet in zijn geheel worden vervangen. Daartoe bestonden in Milaan al plannen. In Florence heeft de betref fende commissie geadviseerd de voor 14 en 29 april geplande competitieduels te verplaatsen. Gevreesd wordt dat de tijd om het tapijt te laten herstellen anders te kort is. In Napels en Rome moet ..met extra inzet van materiaal en manschappen" de kwaliteit van het gras worden verbeterd. De sta dions van Genua, Palermo, Turijn en Bari werden, op enkele details na, goed genoemd. Ook de toe stand van de velden in Udine, Verona, Bologna en Cagliari werd aanvaardbaar geacht. Tops alleen naar D,ortmund DEN HAAG Nederland zal volgende week in de finale om de wereldbeker voor springruiters alleen vertegenwoordigd zijn door Jan Tops. Jos Lansink en Piet Ray ma kers, die zich door een plaats bij de eerste negentien ruiters van het Europese circuit eveneens voor de eindstrijd hadden ge plaatst, hebben zich teruggetrokken. Dat Raymakers zijn nog jonge paard Olympic Zamira ZB niet aan de zware parkoersen van Dortmund zou wagen, stond al vast tij dens Indoor Brabant. Lansink stelde zijn beslissing in overleg met bondscoach Hans Horn nog even uit tot deze week. De num mer drie van het laatste EK in Rotterdam wil zich nu volledig richten op de wereldti telstrijd van deze zomer in Stockholm. GLorospe slaat in dimtijdrit toe EGAZPIA Julian Gorospe leeft gisteren met enige hulp an zijn landgenoot Miguel In- lurain zijn leiderspositie in de tonde van Baskenland niet neer in gevaar laten komen, n de afsluitende klimtijdrit eed de Spaanse wielrenner terk genoeg om de 30e editie >p zijn conduitestaat te kun- ïen schrijven. Die van 1983 tond daar al op. Gorospe hield i de individuele rit tegen de dok over 7,5 kilometer specia- isten als Rolf Gölz, Indurain n Erik Breukink, tevens zijn laaste belagers, achter zich. )e etappewinst moest Gorospe venwel laten aan de vrij on- bekende Canadees Bryan Wal- danWinst en verlies anaVoor volleybalteams meiJLAGHAREN Het Neder- aanfends herenvolleybalteam is TTrïj toerno°' 'n Slagharen goed Jiegonnen. De ploeg van all^ondscoach Harry Brokking 3 ervon met 3-1 van Tsjechoslo- waVakije. De setstanden: 9-15, - aui5-13, 15-4, 15-7. De Oranje- jesjames gingen met 3-0 (15-11, jdraj5_ii 16-14) ten onder tegen betajereldkampioen China. "Sportwereld irfoetbal De tuchtcommissie vooijan KNVB heeft de volgen- eaane spelers uit het betaalde voet- geschorst: Griffith (SC es 0ieerenveen) 4 duels; Adam, heefdoekman (beiden FC Den eeiraaë)' Larsson, Witschge (bei- wanfen Ajax); Keur, Lokhoff (bei- helen Feyenoord); Van Oeveren, worIerstens (beiden RBC), Ftlhler SC Veendam), Scherpen, Van de Wildenberg (al- gn Emmen), Trentelman (De Sraafschap), Bouwens, Baas beiden Haarlem), Corte (SC ïeracles), Arts (MVV), Jalink kKC), Verkaik (SVV), Van Loon (Volendam), Van de weerd (FC Wageningen), De Lort, Stroes (beiden AZ) en fan Dijk (FC Groningen), Crtl- len (SC Cambuur) allen 1 luels. GRONINGEN Theo Verlangen heeft zijn toe vlucht gezocht in het electronisch orgel. „Als je gaat vissen, ben je zo een dag kwijt", zegt de werkloze voetbaltrainer, „maar met zo'n orgel heb je aan een uurtje genoeg om er weer helemaal bij te zijn!". Strelend beroert hij enkele toetsen en meteen golft een spran kelende melodie door de kamer. Het instrument lijkt een mirakel; met onder in het vat comple te orkesten. Een druk op de knop en naar keuze komen secties blazers of strijkers tot leven. „Is 't niet prachtig?", schatert Verlangen. „Ik kan niet stilzitten, joh! Ik moet wat te doen hebben". De woorden wellen op uit het diepst van zijn gemoed. De kapitale muziekkast was het onmiddellijk gevolg. „Ik kon geen muzieknoot lezen", herinnert de buitenspel ge plaatste oefenmeester zich. Anderhalf jaar noest oefenen onder leiding van een profes sionele leraar zorgde voor een drastische verandering; het toetsenbord kent voor de ex-Hagenaar nog nauwelijks geheimen. „Ik hoef maar een knop in te drukken en je hebt inenen een geheel ander instrument". Het apparaat lijkt gemakke lijker te programmeren dan een voetbalelftal. De laatste jaren slaagde Verlangen er maar steeds niet in, een ver zameling spelers in het goede spoor te krijgen. Clubbestu ren zijn er gevoelig voor en maakten het tot een gewoon te falende trainers vroegtijdig derwaarts te zenden. Verlan gen beleefde het al eens bij SC Cambuur en ook Eindho ven verbrak vroegtijdig de relatie. „Geen trainer ont komt eraan", vergoeilijkt hij en schudt achteloos een rij lotgenoten uit de mouw; Ri- nus Michels en Arie Haan zijn de bekendsten. Schandalig „En wat dacht je van Thijs Libregts. Dat is schandalig, joh. Dat houd je niet voor mogelijk, zoals met die man gesold wordt. Het is toch te gek om los te lopen, dat drie van die voetbal-miljonairs Thijs weg willen hebben. Straks gaan ze je nog op de kleur van je stropdas beoor delen. De macht van de spe lers lijkt steeds groter te wor- Verlangen is een optimist. Een grenzeloze optimist zelfs; op z'n minst eredivisie-ni veau. „Natuurlijk kom ik te rug in de voetballerij", zegt hij. „Dat is absoluut zeker. Je had toch niet verwacht, dat ik nee zou zeggen. Het kan nog alle kanten uit. Directe zekerheden heb ik niet. Er zijn alleen vooruitzichten. En dat is uiteraard plezierig. Ik heb contacten. Als trainer, maar ook in andere functies. Ik volg momenteel cursussen; vooral op het gebied van ma nagement. Achttien jaar heb ik full-time in de voetballerij gezeten. Ik ben nu achten veertig; ik kan nog alle kan ten op". Vakmanschap Na zes jaar assistent bij Feye noord te zijn geweest, begon Verlangen in de zeventiger jaren als hoofdtrainer bij FC Groningen. Opnieuw zes jaar, het werden zijn succesvolste. Onder de geboren Hagenaar bloeide het voetbal aan de voet van de Martini op als nooit tevoren. Het elftal pro moveerde naar de hoogste af deling en thuiswedstrijden trokken gemiddeld zo'n twaalfduizend, laaiend en thousiaste supporters. In wij de kring werd het vakmans schap van Verlangen erkend. „Mijn mooiste jaren", geeft hij spontaan toe. „Bij FC Groningen had ik het enorm naar mijn zin. Met De Vries had ik een uitstekende sa menwerking. Het klikte ge woon. We vulden mekaar aan. Zei De Vries: „Theo, ik moet die en die even bellen". En dan trok ik mijn agen- daatje. Ik heb hem wegwijs gemaakt in de voetballerij. Hij wist van niks. Wij waren Theo Verlangen: „Ik kan nog alle kanten op". een team. Dat was belangrijk. Na zes jaar meende ik er ver standig aan te doen, weg te gaan. Ik wilde voorkomen, dat mijn handelingen voor spelbaar werden". Na de bovenmatige successen met FC Groningen verdween Verlangen in de anonimiteit; verwerd een naamloze huis- tuin-en-keuken-trainer met als dieptepunt een vroegtijdig ontslag bij Eindhoven. „Ik zeg altijd dat je de betrekke lijkheid moet kunnen blijven zien. Je moet kunnen relati veren. Kun je dat niet, ben je ten dode opgeschreven. Dan leef je niet meer". En: „Ik wil wel verder in de schopperij. Dat kan twee kanten uit. Als actief trainer, dat blijft me toch trekken, of als manager. Bij verschillen de clubs in Nederland heb ik kenbaar gemaakt geïnteres seerd te zijn. Daar voel ik me echt niet te groot voor. Ik ken collega's die het per sé niet doen. Die zeggen: ze we ten, dat ik vrij ben. Maar zo zit ik niet in mekaar. Ik voel me nergens te groot voor. Is er een hoofdklasser met een ambitieus programma, zeg ik niet op voorhand: ga mijn deur maar voorbij". „Ik wacht eerst maar rustig af. De vooruitzichten liggen er. Ik ben er zeker van, dat er wat uitkomt, dat mij past. De laatste jaren waren voor mij minder florissant, maar konden mijn passie voor het voetbalspel niet klein krij gen. Ik ben er nog steeds be zeten van. Het is misschien mijn manier van werken. Ik heb bepaalde principes en kan heel slecht compromis sen sluiten. Ik zeg altijd: je moet eerlijk zijn. En oprecht. Geen slingerpaadjes om je doel te bereiken. Dan trap je wel eens op lange tenen". JAN J. RITZEMA Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 21.50 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 22.32 uur: Studio Veronique, 18.05 uur: Match. België Nederlands 1, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 20.00 uur: Snooker. Duitsland 1, 18.00 uur. Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. Eurosport, 10.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 18.30 uur: Ultra Sport. dio Sport. Veronique, 18.05 uur en 23.00 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur Sportoverzlcht; 18.45 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 13.15 uur Snooker en wielrennen. Duitsland 1, 09.00 uur. Golf en zeilen; 18.10 uur. Sportschau; 23.30 uur Golf. Duitsland 2, 15.50 uur. Auto sport, voetbal en wielrennen. BBC 1, 12.40 en 16.20 uur Voet bal: halve finales FA Cup Crystal Palace-Liverpool en Manchester United-Oldham Athletic; 00.55 uur: Cricket. BBC 2, 18.10 uur: Rugby; 22.40 uur: Golf. Eurosport, 10.00-02.00 uur: Sport. MAANDAG Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Betaald voetbal Eredivisie Vandaag Willem ll-Vitesse Morgen Roda JC-BVV Den Bosch FC Den Haag-Feyenoord Sparta-Fortuna S FC Twente-FC Utrecht FC Gronlngen-Ajax Volendam-PSV Eerste divisie Vandaag WV-EIndhoven SC Heerenveen-Helmond Sp FC Wageningen-GA Eagles DS"79-Cambuur Veendam-PEC Zwolle De Graafschap-SC Heracles RBC-NAC Excelsior-SVV Telstar-AZ oi h. meé ié OOI i* ie kul i. W£POO Guus Cantel- ley,elerg mag dan heel mooie ~)annen met het Neder- llJ inds handbal hebben, [jn spelers lieten hem gis- i datiren lelijk in de steek. in ujoor een nederlaag tegen baduigarije (20-26) bleef de Joeg van de ambitieuze buiten de prij- afsta/è n. Op onbegrijpelijke nerkaijze verspeelde Neder- 'Mnd een voorsprong van Na twaalfde mi- uut in de tweede helft hjng alles mis. voor de derde plaats in de eefoep treft Nederland op de ibijheptdag van het toernooi de vropnmer drie van groep A, Is- /er Li^l- Een zege op ae Bulgaren yven I'd de selectie van Cantelberg oor h) de strijd om de derde plaats gestaligen de Bondsrepubliek j besêfchtsland gebracht. De finale gevo^i de handbal-negendaagse zich Mt morgen tussen het gast- nselijlind Finland en Noorwegen, ifisch'k beperkingen >mora|et duel met Bulgarije toonde interét beperkingen van het Ne- erlandse handbal. Alleen uit fe breaks werd gescoord, spe- ik h|rs als Henk Groener, Robert v£ Robert Fiege breekt door de Bulgaarse defensie. en Joop Fiege vielen op het beslissende moment door de mand. Slechts Wil Jacobs en in mindere mate Lambert Schuurs haalden hun ver trouwde niveau. Cantelberg wist niet goed waar hij het moest zoeken. Speelde Neder land de eerste vier wedstrijden zeker verdedigend goed, nu het er werkelijk om ging, werd de dekking resoluut voorbij gelopen. Daarbij trof het niet dat de doellieden Jac ques Josten en Dick Masten broek weinig keerden. Nederland kan dus weer terug naar af. Portugal, Italië en Lu xemburg leverden ook in het tijdperk voor de aanpak-Can- telberg gebruikelijk winstpar tijen op. De handballers waren naar het Europese kwalifica tietoernooi gekomen om Fin land en Bulgarije te bedwin gen. Niettemin meent de bondscoach dat de ingeslagen weg de enig juiste is en dat de spelersgroep de best mogelijk Sponsor Cantelberg lijkt voor de voort zetting-van zijn project de no dige financiële steun te krij gen. Twee dagen na terugkeer uit Finland kan het Neder lands Handbal Verbond een nieuwe sponsor rijker worden. DSM, dat eerder Josten bijna een half jaar betaald verlof gaf, heeft zich gemeld en wil snel tot zaken komen. HAARLEM Sinds een half Jaar bedrijft Pierre Pelupessy de badminton- sport full-time. De 24-jari- ge speler van Duinwijck is nieuwsgierig geworden naar zijn internationale mogelijkheden. Opgevoerde trainingsarbeid moet hem de komende week bij de strijd om de Europese ti tels in Moskou voor het eerst een plaats in de top opleveren. Lukt dat niet, dan geeft hij zichzelf nog twee jaar de tijd de aansluiting te bewerkstelli gen. Pelupessy geldt al jaren als een topper in Nederland. Drie keer veroverde hij de nationa le titel, maar internationaal bleef de doorbraak uit. Een half jaar geleden besloot hij zijn sport toch serieuzer te gaan benaderen. „Anders had ik later waarschijnlijk spijt ge kregen dat ik nooit heb gepro beerd het maximale uit mijn mogelijkheden te halen. Ik ben nu vierentwintig, de be slissing uitstellen was niet meer mogelijk. Voor je het weet, ben je te oud". Waarom toch nog lang ge wacht? „Vroeger was ik niet serieus met de sport bezig. Ik was er niet rijp voor me hele maal op. het badminton toe te leggen. Nu denk ik het wel aan te kunnen. Ik train drie uur per dag en dat gaat me ge makkelijk af. Vroeger hield ik dat niet vol", aldus de Haar lemmer die in 1986 zijn eerste nationale titel veroverde. Vorderingen De afgelopen maand reikte Pelupessy tot de kwartfinales 'van de open Franse titelstrijd. „Ik merk dat ik vorderingen Pierre Pelupessy: „Voor je het weet, ben je te oud". FOTO: anp maak. Vanaf januari is er een duidelijk stijgende lijn te con stateren. Belangrijk is, dat ik fysiek een stuk sterker ben ge worden. Vroeger kon ik het li chamelijk nauwelijks aan, de vele inspanningen. Niet dat ik nu veel in een krachthonk zit, maar ik train veel in de dui nen. Veel lopen in het zware zand. Daarnaast doe ik thuis veel oefeningen". De vergelijking met Eline Coene dringt zich op. De speelster heeft van haar sport tevens haar beroep gemaakt en is intussen een gevestigde naam in de wereldtop. „Vrou wen kunnen makkelijker tot de wereldtop doordringen. Zij hebbben mannen om mee te trainen. Ik mis een goede sparring-partner. Ik heb me voorgenomen twee jaar alle aandacht op de sport te rich ten. Lukt het niet, dan heb ik mezelf niets te verwijten". Het toernooi in Moskou moet de eerste echte indicatie ge ven, dat Pelupessy de juiste beslissing heeft genomen. Hij schat zichzelf in bij de top-tien van Europa. „Een toernooi is van veel factoren afhankelijk. Je moet optimale omstandig- Coene vierde geplaatst bij EK badminton NIEUWEGEIN Eline Coene is voor de Europese titelstrijd badminton, die maandag in Moskou van start gaat, als vierde ge plaatst. Haar eerste tegen standster in het hoofdtoer nooi is de Zweedse Catrine Bengtsson. Astrid van der Knaap, geplaatst bij de nummers vijf tot en met acht, ontmoet als eerste Irina Serova uit de Sovjet unie. Monique Hoogland stuit in haar eerste duel op de Russin Elena Rybkina. Bij de heren werd Pierre Pelupessy gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen de Ier Watt en Kristjansson uit IJsland. Het toernooi begint maan dag met de landenwed- strijden. Nederland krijgt direkt met het sterke De nemarken te maken. Daarna volgt de ontmoe ting met de Sovjetunie. heden hebben om ver te ko men". Pelupessy heeft daarom ook besloten niet meer in het ge mengd dubbelspel uit te ko men, ondanks de aardige re sultaten die hij in het begin van het jaar behaalde met Mo nique Hoogland. „Het begon eigenlijk als een grap, maar het ging leuk. Het werd echter allemaal teveel. Het kost veel kracht in drie disciplines mee te spelen. Daarom hebben we er een punt achter gezet. Het enkelspel heeft de hoogste prioriteit, ook bij Monique' IJshockey team snakt naar einde lijdensweg LYON Het Nederlands ijs- hockeyteam heeft in de voor laatste wedstrijd van het toer nooi om de wereldtitel voor B- landen op alle fronten gefaald. De verrassende subtopper Oos tenrijk schaatste gisteren in Lyon fluitend de zesde deuk in het vliesdunne zelfvertrou wen van Oranje: 8-0. De for matie van bondscoach Larry van Wieren maakte in de on gelijke strijd een uitgebluste indruk. Het team snakt in Lyon zichtbaar naar het einde van de lijdensweg. Morgen wacht de laatste krachtproef. Met een overwinning op mede-degradatiekandidaat Ja pan kan Nederland nog ontko men aan de trieste afgang naar de C-groep. Van Wieren en diens assistent Toren zullen veel psychologie nodig hebben om hun team voor de belang rijkste wedstrijd van het toer nooi in fysiek en mentaal op zicht fit op het ijs te krijgen. Tegen Oostenrijk speelde Ne derland als een ware degra dant. Vierde trainer voor Cameroun YAOUNDE Michel Kaharr is aangewezen als vierde trai ner van het nationale voetbal team van Cameroun dat zich voorbereidt op de eindrond* om de wereldtitel in Italië. Da heeft minister van jeugd- er sportzaken, Joseph Foffe, gis teren bekendgemaakt. Kaharr had de club Diamant Yaound* onder zijn hoede. Hij voeg zich bij de drie andere trai ners, die al werkzaam zijn me de nationale ploeg: Jean Man ga Onguene, Jules Nuonga er de Sovjetrus Valeri Nepomni asji. ik ilens. dat vL. I-kwalificatietoernooi In Finland oap A: Bondsrepubliek Dultsland-lsraël AV -14; Noorwegen-Belglë 26-20; Turkije- cjmi'ïlf,ekenland 18-19. Eindatand: 1. Noorwe- n 5-10; 2. BRD 5-8; 3 Israël 5-6; 4 België SK1JK 5. Griekenland 5-2; 6. Turkije 5-0. oap B: Bulgarlje-Nederland 26-20; Lu- j^mburg-FInland 28-34; Itallë-Portugal 24- 28. Eindstand: 1 Finland 5-10; 2. Bulgarije 5-8; 3. Nederland 5-6; 4. Italië 5-2 (94-103); 5. Portugal 5-2 (104-124); 6. Luxemburg 5-2 (103-134) PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1a koers, 2100 m: 1. Darby Speed (F. Su- rlnckx) 2.56.4 - 1.24.0. 2. Ellis Enzelens. 3. Dlrano M., Toto: winnend 38,30. plaats 4,00. 1.70, koppelHÉ5.40. trio 289,30. i. Sunrise. Toto: winnend plaats 1,00. 1.00. koppel 1,00, trio 2.20. gestart: Edelwels Boszorg. Danals. Toto: winnend 4.60. plaats 2.00, 4,60, koppel 27.50. trio 167.60. 4a kosrs, 1609 m: 1. Queen of Crown (B. Svensson) 2.12,1 - 1.22.1, 2. Chlanty Way. 3. Duke Hanover. 4. Diana d'Almere. Niet Ctart: Donal du Lomoart, Desmona C. o: winnend 1.50, plaats 1.40. 2,30, 2.50. koppel 10,90. trio 262,70. kwartet 702.90. 5a koars, 2000 m: 1. Oxymoron (T. Cain) 2.06,8. 2. Dschuna. 3. Ma|or Tom. Toto: wln- 3.00, plaats 1,60, 1,70, koppel 7,20, SCHAKEN Zonetoernooi heren in Lyon 4a ronds: Koen (Fra)-Van der Sterren (Ned) 5a ronda: Miralles-Lautler 1/2-1/2, Winants-Meulders 1-0. Koch-Seret 1-0. Re- net-Brenninkmel|er 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned)-Plket 1/2-1/2. Stuhl (Lux)-Kuijf (Ned) 0-1. Stand: 1. Lautier 5-4; 2. Van der Wiel 4-3; 3. Mlralles. Renet. Winants 5-3; 6. Brennlnkmeyer 2,5 1 afgebroken partij). Haranankalepal, kwartfinale: Davin (Arg)- Haarhuis (Ned) 6-4. 7-5. VOETBAL Bondarepubliek Duitsland: FC Kalserslau- tern-Fortuna Düsseldort 1-0, VIL Bochum- FC St. Pauli 3-3. VOLLEYBAL Toernooi Slagharen Haren: Nederland-Ts)echoslowakl)e 3-1 (9- 15. 15-13, 15-4. 15-7). Dames: Nederland-Chlna 0-3 (11-15. 1-15, 14-16). Cuba-DDR 3-0 (15-3. 15-9. 15-3). WIELRENNEN 5a etappe. 1e daal: 1. Indurain (Spa) 120 km In 2.51.18, 2. U. Bölts (BrD) op 0.02. 3. Lejarreta (Spa). 4. Gölz (BrD). 5. Roche (Ier). 6. Alcala (Mex). 7. Cabestany (Spa). 8. Zaina (Ha). 9. Luis Perez (Spa), 10. Leanlzbaruttla (Spa), 14. Cordes (Ned), overige Nederlan ders: 16. A. van der Poel 0.06. 18. Breukink. 23. Winnen 0.23. 24. Suykerbuyk, 47. Van Aert 1.16, 81. Veenstra 15.06. 85. Den Bak ker. 103. Arntz. 115. en laatste Hermans. Opgegeven: J. van der Poel. NI|boer 2a daal (klimtijdrit): 1 Walton (Can) 7500 m In 10.28. 2. Gorospe (Spa) op 0.01. 3. Indurain 0.02. 4. Breukink 0.05. 5. Gölz 0.06. 6. Le jarreta 0 14, 7 Emonds (Bel) 0.15, 8 Alcala 0.18. 9. Cordes 0.20, 10. Gaston 0.21. 12. Roche 0.22, 18. Suykerbuyk 0.31. 24. Van Aerl 0.36. 52. Winnen 0.55. 61. A. van der Poel 1.02, 78. Den Bakker 1.23, 84. Amtz 1.34. 105. Hermans 2.20. 110. Veenstra 2.47 Eindklassement: 1. Gorospe 21.01.29. 2. Gölz op 0.20. 3. Indurain 0.22. 4 Gaston 0.33, 5. Cordes 0.34. 6. Roche 0 36. 7. Ca bestany 0.39. 8. Alcala 0.41, 9. Kuum (Noo) 0.46, 10. Breukink 0.49.' 21. Suykerbuyk 1.19. 22. A. van der Poel 1.20. 25. Winnen 3. 34. Van Aert 5.18. 70. Den Bakker Open Ronda van da Vauduee 3a etappe, 1a daal: 1. Andersen (Den) 74 km In 2.03.34. 2. Phlllpot (Fra). 3. Leclerc (Fra) op 0.02, 4 Verdonck (Bel) 0.19, 5. - 1 (TsJ) 0.56. 2a daal (tijdrit): 1. Bruyneei (Bel) 25 km In 36.58. 2 Idanov (Sov) op 0.06. 3 Eklmov (Sov) 0.09. 4 Kvalsvoll (Noo) 0.30. 5. J. Simon (Fra) 0.42 Grand Prix Pino Car ami In Wasmuel (Bel) 1. Sciandri (Ita) 203 km in 5.23.00, 2 Ts|mil (Sov). 3. Ulholt (Den). 4. Muller (Zwl). 5. D« Vos (Bel). 6. Gayant (Fra). 7 Govaerts (Bel) 8. Verschueren (Bei) op 0.23. 9 Bogaer (Bel) 0.38. 10. Jan Slemons (Ned) z.t.. 11 Bonnet (Fra) 3.36. 12. Plrard (Ned). 13. Roes (Bel). 14. Weitz (Den). 15. Sklbby (Oen). 21 A. Wljnands (Ned). 22. Van Loenhout (Ned) 29. Rozendal (Ned).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9