f 10.000,- m EUROfMAST O "M. A0 CeidóeGou/ta/nt £EJzHE f}' Een cheque ter waarde van f 999,- SEIKO Seahorse MJK bruna Yénmeijer de Bijenkc ZATERDAG 7 APRIL 1990 PAGINA 6 LEIDSE COURANT Deze puzzel in tien afleveringen wordt georgani seerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het ge vraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aantrekkelijke weekprijzen. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige eindhoofdprijs: 10.000,- belasting vrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 7721200 A T Hilversum De goede doelen zijn in de afge lopen acht weken allemaal de revue gepasseerd. De laatste twee artikeltjes zullen dan ook gewijd zijn aan de beschrijving van een tweetal projecten $an Stichting Milieubewustzijn. De stichting heeft het initiatief genomen dit voorjaar Kreatieve Natuurdagen te organiseren voor kinderen uit het basison derwijs, daarbij voortbordurend op haar visie, dat ervaringen die je opdoet in je kindertijd heel lang in je doorwerken. Het 'ervaren' en 'zelf ontdekken' van de natuur staan centraal, 'kennis opdoen' komt op het tweede plan. De zintuigen spelen in deze er- varingstocht een belangrijke rol. De Kreatieve Natuurdagen be slaan in Hilversum twee dagen en spelen zich af op vier loka- ties. De lokaties zijn ingedeeld naar de zintuigen. Zo komt op éérvlokatie het 'zien' op speelse wijze centraal te staan. De kin deren worden daar vertrouwd gemaakt met meten en schat ten, kunnen zich verbazen over De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. Omschrijving puzzel 9 Horizontaal: gelukaanbrengend voorwerp volksspijs in Italië lokspijs binnengoed v.e. sigaar rekenkundig vraagstuk niet parkeren (afk.) jong varken brandstof spade met gekromd blad wiskundig getal hersteld hoofdstad van Senegal uitroep speelplaats voor kleine kinderen blaasinstrument bespreking v.h. voor en tegen lawaai sint (afk.) lichaamsdeel melodie zot rechten inbegrepen (afk.) hoogste punt muziekinstrument honingdrank drank niet massief alvorens stevige vogelveer klein vertrek drinkgerei boom voorzetsel derhalve noodsein (afk.) gymnastiektoestel voorzetsel ontvangtoestel verschillende groeivormen van bomen en struiken en worden geconfronteerd met allerlei vor men van gezichtsbedrog. Op een andere plek krijgt het 'horen' een accent. Geblindoekt lopen op geluid, geluiden teke nen en stilte ervaren. Een kin derboerderij is de ideale plaats om het 'voelen' de aandacht te geven. Ook het 'invoelen' wordt gestimuleerd. De kinderen krij gen in groepjes de opdracht een dier uit te kiezen, er als het ware in te kruipen en vervolgens het Verticaal: gedrag uit te beelden. Het 'proeven en ruiken' vindt plaats op het terrein van een echte boerderij. Na deze dagen hebben de kin deren in ieder geval een aantal aspecten van de natuur en van zichzelf beleefd. Hopelijk zal die ervaring een positieve bijdrage leveren in hun relatie tot de na tuur. hoofddeksel kookkachel talent toneeltoerusting naam v.e. boek muzieknoot gemalin van Aegir projectieplaatje al te goed persoon naar onze mening (afk.) plechtige verklaring voordelig scheepsmaat ongewenst bezoeker plaats in een hotel waar de gasten worden ontvangen 1. openbare bekendmaking 2. zoogdier 3. stoomschip (afk.) 4. te eniger tijd 5. symbool van titanium 6. griezelig 7. snijwerktuig 8. symbool van argentum (zilver) 9. rijstbrandewijn 10. rund 11. pluis op wollen stoffen 12. namaak 15. ontplofbaar projectiel 18. bewoner van zeker deel van Duitsland 19. macht over anderen 21. handwerkzaamheid 22. mannelijk dier 24. slaapplaats 25. knaagdier 26. vallei 27. punt bij cricket 32. soort oorkonde 34. tuimeling 36. hoog bouwwerk 38. deel van Groot-Brittannië 39. hoog tweewielig rijtuig 41. appelsoort 43. soort vaas 44. wedstrijdslee 45. ijzerhoudende grond 46. bloeimaand 51. plant 52. bejaard 54. makker 55. vis 57. kort schoudermanteltje 59. bedrijver (ongunstig) 60. spuitwaterfles 62. grondslag 63. flesvormig hout 65. redactie (afk.) 66. gehoororgaan 67. zaadkorrel in een vrucj 68. moerasvogel 73. luchtig baksel 75. kokertje van zacht mei 77. telwoord 79. insekt 80. aanmatigende houding 82. vrouwelijk dier 84. dagelijks bestuur (afk.| 85. dierengeluid 86. persoonlijk vnw. 87. sportevenement De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. Een cheque t.w.v. f 999,- E.W. Bolte-Lubbers - Rotterdam Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- W.L. Berkeveld - Den Haag Een camera t.w.v. f 300,- B. Klaasse - Rotterdam Een diner voor twee personen t.w.v. f 200,- J. Hallie - Rotterdam Twee mu8eumjaarkaarten G.J.M. Borsboom - Rotterdam Een strandlaken T.G. Arroo - Den Haag Een 1-persoona overtreksel T.J. van Zee - Den Haag Een boekenbon t.w.v. f 50,- C.J. Bierhuizen-Pronk - Den Haag Een wolpakket H. Brus - Rockanje Een CD-bon t.w.v. f 50,- M.B. Vonk-v.d. Burg - Berkel en Rodenrijs Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- H.A. van Bruggen - Den Haag Een radio cassette recorder H.G. Schippers - Rotterdam Twee VIP-kaarten Ceasar Sport's A.C. van Sprang - Oud Beijerland U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. Oplossingen: u mag zoveel in- Belangrijk: om te kunnen mee zenden als u maar wilt. Alle op- dingen naar de eindhoofdprijs lossingen op girokaart, cheque dient u het aantal malen dat de en/of briefkaart moeten zater- letter n in het gevonden tref woord voorkomt te tellen totaal aantal N's in alle woorden stuurt u met de sing van de tiende puzzel I Vergunning: de vergunninj het houden van deze puzzi is verleend aan de Stichtin lieubewustzijn door de Sta cretaris van Justitie, bij I van 26 januari 1990, nr. Lö 014/014.90. Alle op deze pagina geno prijzen in natura t.b.v. vi actie 'Puzzelen voor het I zijn gratis ter beschikkin steld. De prijzen kunnen op artikel 2 van de vergt nr. L.O 900/014/014.90 i uitgekeerd worden, indii netto-opbrengst van de I minimaal 60% bedraagt M bruto-opbrengst van het spel, zijnde uitsluitend het| van de extra bijdrage. Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. CEASAR SPORTS iNTtnuAitoNM. HEALTH CENTERS Een compact camera DL-160 TELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een radiocassette-recorder MW708F, dubbel cassettedeck met versneld kopiëren, ge schenk van Sanyo Nederland te Mijdrecht. Twee VIP-kaarten (maandkaart- en) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe- termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Health Centers. Een Cinderella 1-per overtrekset 'Jasmin', te schikking gesteld door Tei Houstex Products te Alm< i A/ Een CD-bon met een van f50,-, beschikbaar door Vehmeijer te Den Hl Een waardebon van f7 beschikking gesteld door Bijenkorf te Den Haag en Rotterdam. Een Seahorse strandlaken be- Twee museumjaarkaarten ter juweliersbedrijf schikbaar gesteld door Ten beschikking gesteld door de Cale Houstex Products te Stichting Museumjaarkaart te >0. Almelo. Leiden. Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld door Bruna Winkelketen BV te Houten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6