John Talen en Peter Post begrijpen elkaar nu beter 'oeke Booy heeft zijn plafond nog niet bereikt sportuitslagen £eidóe@omcmt DOCOS verslaat LDWS FC Den Haag 2 bekert verder WIELRENNER IS KLAAR VOOR PARIJS- ROUBAIX Spaanse beker voor Barcelona Tenniscompetitie start met derby Bokstoernooi bij Houwaart Sportwereld SS Sombere tijden voor ijshockeyers iSPORT VRIJDAG 6 APRIL 1990 PAGINA 9 '«^Flo-Jo in erwachting EW YORK Drievoudig dympisch kampioene Florence Griffith is in blijde verwach ting. Haar baby wordt in no- yember geboren. Voor haar topprestaties in Seoul baarde zij jpooral opzien door haar extra vagante sportkledij en extreem jlange, in vele kleuren gelakte, jiagels. De Amerikaanse, ge- ijrouwd met de atletiek-trainer Al Joyner, nam na de Olympi sche Spelen afscheid van de jvedstrijdsport. Onlangs kon- I ligde Griffith aan interesse te lebben in de marathons met ien mogelijke terugkeer op nondiaal niveau bij de Olym- >ische Spelen in 1996. Grünholzstand-by" voor olympisch elftal ZEIST Edwin Grünholz van FC Den Haag is door de KNVB aange wezen als „stand-by" voor het olym pisch elftal, dat op dinsdag 10 april een oefenwedstrijd speelt tegen Al- phense Boys. Indien één van de gese lecteerden afvalt, dient de jeugdige Hagenaar zich alsnog te melden in Alphen. De selectie bestaat uit: Frank en Ronald de Boer, Roy, Vink en Van der Sar (allen Ajax), Numan (Haarlem), Sas (Sparta), Gorré en Re- fos (beiden SVV), Simons (Feye- noord), Karnebeek en Elzinga (beir den FC Twente), Decheiver (GA Eagles), Heesen, Roest en De Kruyff (allen FC Utrecht), Van der Duin (FC Groningen) en Londema (Excel sior). Aanbieding voor Torken DEN HAAG De 18- jarige Remco Torken heeft gistermiddag een tweejarig full prof-con tract aangeboden gekre gen van FC Den Haag. De Leidenaar, die uit komt voor het tweede elftal van FC Den Haag maar in noodgevallen ook wordt ingezet in het jeugdteam, is bezig aan zijn tweede seizoen in het Zuiderpark. Daarvoor speelde hij bij UVS. Torken heeft de aanbieding in beraad genomen. LEIDEN - Vierdeklasser zondag DOCOS heeft het inhaal-competitieduel tegen LDWS gister avond met 2-1 gewonnen. Bij rust stond het nog 1-1. Dennis Stuifzand opende voor de thuisploeg de score, waarna Leo van de Weteringh uit een penalty gelijkmaakte. Ook in de tweede helft kreeg Van de Weteringh vanaf de stip een sco remogelijkheid, maar hij faalde. Daardoor kon Rob Reizevoort zijn ploeg aan de 2-1 winst hel pen. Dankzij deze zege blijft DOCOS samen met Kickers '69 in de strijd om de titel. Alphense Boys plaatste zich gisteren voor de achtste finale van de districtsbeker. In eigen huis bleef de zondagploeg het twee klassen lager acterende Wippolder met 4-1 de baas. Pieter van Zoest bracht de eersteklasser aan de leiding, waarna Teun de Ruiter na rust tegenscoorde. Frank Bakker en twee maal Peter Gerse tilden het to taal naar vier Alphense treffers. ROTTERDAM Het tweede elftal van FC Den Haag heeft gisteravond in de vierde ron de van de districtsbeker West II met 2-0 ge wonnen van zaterdag-eersteklasser Zwart Wit '28. Op het slecht bespeelbare veld van het sportpark „De Vaan" in Rotterdam Zuid was FC Den Haag oppermachtig. De Haagse doelman Vincent van Kippersluis had een werkloze avond. Aangezien de aanval door het hobbelige veld niet uit de voeten kon, bleef de score tot twee doelpunten beperkt. Na een half uur in de eerste helft zag Bas Steffens de bal uit een door hem genomen hoekschop ineens in het Rotterdamse doel verdwijnen en tien minuten voor het einde voegde Danny Hoekman er nog een tweede treffer aan toe. Landelijke jeugd FC Den Haag op weg naar titel DEN HAAG De landelijke jeugd van FC Den Haag kan morgen in het Zuiderpark het fel begeerde kampioenschap van de hoofdklasse A voor zich opeisen. De formatie van trainer Mark Wotte heeft voor de laatste speeldag één punt voorsprong op Ajax. De Amsterdammers ontvangen mid denmoter FC Groningen. FC Den Haag is bij winst in het Zuiderpark op Emmen verzekerd van de finale om het Ne derlands kampioenschap tegen PSV. Ook bij SV'35 (uit te gen Loosduinen) kan morgenavond de vlag in top. Indien de Scheveningse équipe van Wout Pronk één punt meer haalt dan HPSV (uit tegen ADO), dan keert SV '35 na twaalf jaar weer terug in de derde klasse. Ook in de eerste klasse A (DHL) en B (Ec-So) van de HVB kunnen morgen twee kampioenschappen te vieren zijn. DHL heeft thuis te gen EOC voldoende aan een overwinning. In 1B vindt een spannende ontknoping plaats bij het duel tussen de twee kandidaten Ec-So en Kamraan. CALMTHOUT Hij is ïchtbaar opgefleurd, ohn Talen. Na afloop van le Ronde van Vlaanderen everde dat zelfs het onge- iruikelijke beeld van een Iruk koutende Post-ren- ïer op. Omringd door Ne- lerlandse verslaggevers inalyseerde Talen de :oers bijna zonder hape- ingen en doorspekte hij ijn verhaal zelfs met eni- je kwinkslagen. Dat was even wennen, omdat end'e ross'8e Zuidhollander in de nfoorgaande drie profjaren am- zijn mond opendeed. En al £je elemaal niet met een journa- eejt st in zijn nabijheid. Talen /erd bestempeld als een stug, ndoorgrondelijk, mysterieus uitenbeentje. Die beeldvor ming klopt tot op zekere hoog- zij het dat Talen dit jaar ard op weg is dat imago te e" erbeteren. Want Talen maakt ^?r"|iomenteel een sterke indruk. e )e renner, die in zijn ama- leurtijd een waar schrikbe- rind over het peloton voerde, emonstreerde de laatste we- jie en nog maar weer eens dat n ij over bovenmodale talenten vaneschikt. a an de tot op heden matig l'Resterende Nederlandse kolo- lie in het professionele pelo- .on is Talen een positieve uit- bndering. Hij won de proloog pn de Tirreno Adriatico en Iroeg één dag de leiderstrui. In Milaan-Sanremo was Talen oeteir eniêe Nederlander die op- beiaptte toen er vroegtijdig een werd geforceerd. Hij afdlérd beloond met een dertien- 13"|e plaats. Afgelopen zondag, vroup de Ronde van Vlaanderen, L^oest hij in dienst rijden van ek vtddy Planckaert en pas nadat Dag je Vlaming in kansloze positie as gemanoeuvreerd, mocht 'alen voor eigen kansen rij- Achteraf bleek dat te laat in aanmerking te kunnen ïen voor de hoofdprijs. Een rde plaats was het maximaal '"^dJaalhai-e. John Talen: „Parijs-Roubaix is mijn wedstrijd". Verklaringen voor Talen's toe genomen opgeruimdheid zijn voor een deel gemakkelijk te geven. Zijn verhuizing van Spijkenisse naar het onder de rook van Antwerpen gelegen Kalmthout heeft een rustge vende uitwerking op Talen. OOk is bij uitstek hij gebaat bij de komst van Peter Jansen als ploegarts. De veelvuldig met zijn gezondheid sukkelende Talen heeft eindelijk iemand in zijn omgeving, die profes sionele aandacht aan zijn foto: sp kwaaltjes kan besteden. „Tot op heden ben ik verschoond gebleven van allerlei kwalen", meldt Talen opgelucht. „Ande re jaren had ik om de week wel iets en aan het eind van het seizoen was ik volledig op gebrand. Ik hoop nu eindelijk eens te laten zien wat ik wer kelijk kan". Parijs-Roubaix is daarvoor ko mende zondag een uitgelezen mogelijkheid. Die koers is Ta len op het lijf geschreven. Hij is een renner die gedijt onder barre omstandigheden en na twee ervaringen is hij van „de hel van het noorden" gaan houden. Talen is dit jaar extra gemotiveerd, omdat Post hem vorig jaar passeerde voor Pa rijs-Roubaix. Dat zit de renner nog steeds niet lekker. Hij is uit op sportieve wraak en nu hij heeft aangetoond in goede vorm te zijn, eist Talen van Post minstens een beschermde positie. Kopman Eigenlijk vindt hij dat de tijd is aangebroken om als kopman te vertrekken en het gewicht van de koers te dragen. Ooit heeft Talen geroepen dat als' er één grote koers is die hij kan winnen dat Parijs-Roubaix is. Talen: „Het is mijn wedstrijd en als Post mij verantwoorde lijkheid durft te geven, behoor ik in de huidige vorm tot de kanshebbers. Dat is ook één van mijn problemen. Ik wil wel, maar kan niet altijd, om dat ik me in dienst van de ploeg moet stellen. Als ik meer voor eigen kansen zou mogen rijden, ben ik er van overtuigd dat de prestaties verbeteren". Al vooruitblikkend erkent Ta len dat hij in vergelijking met vorig jaar tot op zekere hoogte een gedaantewisseling heeft ondergaan en milder in zijn opstelling ten opzichte van Post is geworden. De ploeglei der verweet Talen vorig sei zoen een zwakke instelling. De renner is nu zo ver dat hij zelfs lovend spreekt over de veelvuldig door hem verket terde Post. „Zijn kritiek was voor een deel terecht, dat wil ik nu best erkennen. Post heeft mij terecht op mijn ver- antwo'ordelijkheden als be roepsrenner gewezen. Ik heb m'n fouten ingezien, wat niet betekent dat we plotseling in nige vrienden zijn geworden. Ik blijf Post een slechte verlie zer vinden. Hij is na slechte prestaties nog steeds humeu rig. Zeker is dat hij wel aan respect heeft gewonnen. We begrijpen elkaar nu beter". HENK STOUWDAM Salinas (Barcelona) passeert Ruggeri, de Argentijnse verdediger van Real Madrid. foto: ep, VALENCIA Er was drie kwartier ongelijke strijd van elf voetballers tegen tien voor nodig om de hegemonie van Real Madrid in Spanje te door breken. FC Barcelona, gister avond in de bekerfinale in Va lencia nerveus op jacht naar een restantje van de verloren eer, maakte moeizaam maar dankbaar gebruik van de uit sluiting van Real's verdediger Hierro vlak voor de rust. Met de zege van 2-0 (treffers van Amor en Julio Salinas) tegen een kansloos Real en in de handen een beker die voor de zoveelste maal in de gechiede- nis van Barcelona een slappe pleister op vele diepe wonden legde, mocht Johan Cruijff weer iets geruster gaan den ken aan hoe hij zijn ploeg vol gend seizoen eindelijk wel eens kampioen kan maken. Ondanks de woorden van ri vaal Hugo Sanchez: „Deze titel helpt Barcelona slechts om zijn supporters nog wat langer te kunnen bedriegen". DEN HAAG De tenniscom petitie in de hoofdklasse start zondag met de derby Leimoni- as 2-Thor-RW. Detec/De Metselaars, dat in augustus ook is vertegenwoor digd in de eredivisie-competi tie, begint in Scheveningen te gen Bosheim 1. Na één compe titie-ronde zijn de hoofdklasse clubs meteen weer een week einde vrij, waarna de competi tie op 22 april wordt hervat. Zoals bekend is Huub van Boeckel aangetrokken als technisch-directeur bij De Metselaars. Marcella Mesker, Louise Pleming, Jos Koemans en Marc van der Donk verte genwoordigen de belangen van de Scheveningers in afde ling II van de hoofdklasse. In afdeling II treedt Leimonias 2 aan met Titia Wilmink, Con nie Lugt, Robin Verbeet en Erik Baan. Thor-RW ver schijnt aan de start met Seda de Vries, Eva Haslinghuis, Da niël Orsanic en Michel Zeg veld. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.25 uur: TROS Sportcafé. Nederland 3, 23.15 uun IJshoc- Duitaland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 01.30 uur: Cricket. BBC 2, 21.30 uur: Portret van Sheffield United. Eurosport, 18.00-03.00 uun Sport. DEN HAAG De Haagse boksvereniging Houwaart or ganiseert aanstaande zondag 8 april het traditionele adspiran- ten -toernooi. In het clubge bouw aan de Brouwersgracht 2c komen veel aanstormendë talenten in actie. De aanvang is 13.00 uur en de toegang vrij. Golf Een debutant heeft de eerste dag van de Masters naar zijn hand gezet. De Amerikaan Mike Donald maakte gisteren de eerste gang over de acht tien holes in het Amerikaanse Augusta af in 64 slagen (8 on der par). Vedetten als de Brit Nick Faldo (71), de Spanjaard Olazabal (72), de Amerikaan Jack Nicklaus (72) en de Au straliër Greg Norman (78) konden hun ogen niet geloven. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen om 18.00 uur) luiden: le koers: 1. Eclatant G, 2. Elles Vrij- enesse, 3. Domingo Supreme (2-1-6). 2e koers: 1 Edon Prince, 2. Esther- hazie, 3. Baltimore K (3-7-8). 3e koers: 1. Creese K, 2. Dytha Dear, 3 Celest Greenacre (6-4-3). 4e koers: 1. Deovolente H, 2, Cannon Ball, 3. Duka van Ludwig (6-7-8). 5e koers: 1. Adola Buitenzorg, 2. Brown Beauty, 3. Clay Dirt (1-4-3). 6e koers: 1 Djashin, 2. Alfons, 3. Akassan Ashton (1-6-2). 7e koers: 1. Alfred M, 2. Doortje Sci mitar. 3. Boyke D (10-8-6). 8e koers: 1. Boko's Dream, 2. Bink Uithuizen, 3. Boogie Rumelaar (4-6- Sect Leoor i JRUGGE KV Mechelen en .nderlecht steunen in België idwaar op de inbreng van Ne- erlandse gastarbeiders. En ëkken erg veel publiciteit zich toe. In de slagscha- uw van beide voetbal-bol-' ir 'erken is nog een uitgeweken ederlander actief: Foeke ooy, ex-spits van SC Cam- ur, De Graafschap, PEC wolle, FC Groningen en KV ortrijk, nu plots populair bij lub Brugge. 27-jarige Fries stapte afge- a 2n weekeinde uit de anoni- liteit. Booy nam tegen het' FC ill ntwerp van Frans de Rooy van de vier Brugse tref- irs voor z'n rekening. On- nks het feit dat hij niet ge- iel fit was. „Ik'had last van n spierblessure tn de maag- teek. Bij elke stap die ik ver- ïtte, schoten er pijnscheuten m'n lijf. Geen lekker ge- oel. Daarom werd ik in de 'eede helft ook vervangen", rï achend: „En iedereen maar lil enken, dat ik een publieks- issel kreeg". tor de afgetekende zege (4-0) door het verlies van Ander- cht tegen KV Mechelen gaat ub Brugge nu met een voor- trong van twee punten op de ;g van Aad de Mos alleen de leiding in de Belgische ;te klasse. Met nog zes wed- rijden te gaan is de strijd vol- is Foeke Booy nog lang niet list. „De komende twee Istrijden zullen beslissend Anderlecht komt over ree weken op bezoek in 0 rugge, maar daarvoor spelen eerst nog tegen Racing Me len en Lokeren. Dat zijn de Is waar het om draait. Het moeilijk voetballen tegen ms die zich massaal ingra in voor eigen doel. Dat zul- Racing Mechelen en Loke- in zeker doen. Maar als wij et zo geconcentreerd spelen DIENL Of I Clj hen f Bege I' i. Ie!ei als tegen Antwerp, kan er weinig misgaan. Dan pakken we vier punten en vecht An derlecht bij ons in Brugge waarschijnlijk voor zijn laatste kans. Dat is beslist in ons voordeel". Foeke Booy, de vergeten Ne derlander, kende een moeilij ke aanloop-periode in Brugge. Hij zal nooit vergeten, dat hij in het begin van de competitie zwaar verguisd werd omdat de topvorm door onder meer blessures ver te zoeken was. De rossige aanvaller weigerde desondanks in te gaan op aan biedingen van FC Twente en Feyenoord. „Ik wilde de hand doek niet in de ring gooien. Dat is mijn mentaliteit niet. Ik ben een vechter". „Die belangstelling was begrij pelijk. Vergelijk het maar met PSV. Een speler, die daar op de bank zit is ook interessant voor andere clubs. Ik zat onge veer in een vergelijkbare situ atie. Maar bij Club Brugge was er een droom voor mij in ver vulling gegaan. Ik zat bij een topclub en daar wilde ik hoe dan ook slagen, want ik had niet voor niks een vierjarig contract getekend. Ik was ook hard toe aan wat zekerheid. Steeds maar weer verhuizen, dat kon ik m'n gezin ook niet aandoen. Dat heeft ook zeker een rol gespeeld. Maar de sportieve drijfveer was de be langrijkste. Ik wilde bewijzen, dat ik goed genoeg was voor een topclub". Aldus geschiedde en Foeke Booy is nu dan ook weer dik tevreden. „Ik had nooit ge dacht, dat ik goed genoeg was om bij een topclub aan de bak te komen. Volgens' mij had ik bij FC Groningen mijn pla fond al bereikt. Dat was dus een misverstand. Ik durf nu zelfs te beweren dat ik bij clubs als PSV en Ajax geen slecht figuur zou slaan. Zoveel zelfvertrouwen heb ik op dit moment wel. Met mijn 27 jaar ben ik in de kracht van mijn leven en ik heb het gevoel, dat ik elke dag nog beter word. Scherper en professioneler". „Maar ik koester geen illusies. Ook niet over het Nederlands elftal. Ik ben me ervan bewust dat er een unieke lichting voor me staat. Marco van Basten en John Bosman. Dat zijn voet ballers, waar de mensen over tien jaar nog over praten. Als ik gestopt ben, dan is iedereen mij binnen een half jaar ge heid weer vergeten. Want ik ben nog steeds dezelfde houte rige voetballer als bij PEC Zwolle. Het is wel effectief, maar het oogt allemaal niet zo fraai. Dat weet ik zelf ook wel. Maar ik heb er altijd naar ge streefd om het maximale ren dement uit mijn bescheiden mogelijkheden te halen. Vol gens mij ben ik daar heel aar dig in geslaagd". GERT VAN DIJK Ronald Berteling wordt in het nauw gedreven door een Oostduitse verdediger. foto: ap LYON Het begint er in Lyon somber uit te zien voor het Ne derlands ijshockeyteam. Tijdens de wereldtitelstrijd voor B-lan den leed Oranje gisteren in het eerste duel van de afsluitende serie van drie tegen de „zwak kere" landen de vijfde achter eenvolgende nederlaag. Met de ruime zege (6-3) verzekerde de DDR, dat eerder tegen Zwitser land en Polen een puntje pakte, zich van lijfsbehoud. Voor Ne derland resteren nu nog slechts de wedstrijden tegen het opval lend goed presterende Oosten rijk (vandaag) en mede-degra datiekandidaat Japan (zondag) om de vorig jaar in Sydney af gedwongen plaats in de B-groep veilig te stellen. Marcel Nijland wist na afloop van het duel met de DDR niet wat hem over kwam. Op basis van zijn uitste kende weerwerk in de tweede en derde periode, werd de pas 17-jarige doelman van Heeren veen uitgeroepen tot „man van de wedstrijd" aan Nederlandse zijde. „Ik had me een slechter debuut kunnen voorstellen", glunderde de vervanger van de opnieuw falende Bruysten. „Nadat ik het het eerste schot had gestopt, viel de grootste spanning van me af. Ik ben enorm blij met mijn eerste op treden in het Nederlandse team, hoewel ik natuurlijk baal van de nederlaag". Bondscoach Larry van Wieren toonde zich ingenomen met het debuut van Nijland, maar wenste zich nog niet uit te spreken over zijn keuze in de beslissende duels met Oostenrijk en Japan. Voor Jan Bruysten, aanvankelijk eerste doelman, is het toernooi voorbij. Tweede doelman Wa- lenciak, donderdag verrassend door Van Wieren naar de tribu ne verwezen na zijn goede spel tegen Italië, blijft zich positief opstellen. Groep A: Ter Braak-Koorevaar 0-2, Klok- Uytdewillegen 0-2. Klijn-Lemmens 2-1. Uyt- dewillegen-Lemmens 0-2, Klijn-Koorevaar 0-2. Klok-Ter Braak 2-1 Stand: 1. Koore- vaar 2-4, 2. Lemmens 2-2, 3. Uytdewillegen 2-2, 4. Klijn 2-2, 5. Klok 2-2, 6. Ter Braak 2- Groep B: Veer-Adrlchem 2-0, Knoors-Boer 2-0, Van Beek-Tilleman 1-2, Knoors-Tllle- man 2-0, Adrlchem-Van Beek 1-2, Veer- Boer 1-2 Stand: 1 Knoors 2-4, 2. Veer 2-2, 3. Boer 2-2, 4. Van Beek 2-2, 5. Tllleman 2- 2, 6. Adrlchem 2-0. Grand Prix driebanden in Rotterdam Kwartfinales: De Kleine-Van der Smissen 50-31/29: De Vries-Schumann 50-38/53. Eerste dag: 1Donald (VSt) I der par), 2 Huston (VSt) 66. 3 Jacobsen (VSt) 67, 4. Britton (VSt) 68. 5. Archer (VSt). Floyd (VSt), Strange (VSt), Mize (VSt). Lan ger (BrD), Glasson (Vst), Ozaki (Jap) 70. 12. onder meer Faldo (GBr) 71. Oefenwedatriid: Italiaans militair elftal-Roe- menië 2-3. Zondag KNVB. hoofdklasse A: ADO '20-Pa- pendrecht 3-0. B: De Bataven-Babberlch 0- 3. Germanicus-Achllles '94 1-1 West II, 4e klasse A: Docos-LDWS 2-1. Districtsbeker West II, tussenronde: UNIO- Soccer Boys 1-3; HOV-VFC 2-0 4e ronde: FIOS-NSW 1-0; Zwart Wit '28-FC Den Haag 2 0-2; Neptunus-Kozakken Boys 3-1; Al phense Boys-Wlppolder 4-1; Spartaan 20- Nleuwenhoorn 2-0; SVW-SC Teyenoord 4-0. Voetbal West Cup, 1e ronde: DWO (za>- Voorburg 0-4, Westerkwariler (za)-SVGEB 4-4, W. w.n.s.; EOC (za>-Postalla (zo) 2-2, P. VOLLEYBAL j Oefenwedstrijd dames in Mijdrecht: Ne- derland-Chlna 2-3 (15-8, 15-13, 6-15, 6-15, 12-15). WIELRENNEN Ronde van Baskanland 4e etappe: 1 Martinez de Gerenu (Spa) 191 km In 4.44.16, 2. Le|arreta (Spa), 3: Gölz (BrD) op 0.17, 4. Cabestany (Spa), 5 Earley (Ier), 6. A. van der Poel (Ned), 7. Blondl (Fra), 8. Alonso (Spa), 9. Kuum (Noo), 10. Bölts (BrD), overige Nederlanders: 21. Van Aert, 24 Cordes, 26. Den Bakker, 29. Win nen, 43. Suykerbuyk, 47. Breuklnk, 70. J. van der Poel 0.52, 85. Nljboer 15.40, 91 Arntz, 95. Hermans, 113. Veenstra. Algemeen klaaeement: 1. Gorospe (Spa) 17.59.39, 2. Gaston (Spa) op 0.14, 3. A. van der Poel 0.15, 4. Cabestany 0.16, 5. Kuum, 6. Gölz, 7. Echave (Spa), 8. Giovanettl (Ita). 9. Kietel, 10. Cordes. 23. Winnen 0.25. 24 Suykerbuyk 0.36, 25. 8reuklnk 0.41, 35. Van Aert 3.30, 65. Den Bakker 11.12, 103. Arntz 32.37, 116. J. van der Poel 38.18, 118. Nlj boer 39.52, 122. Hermans 53.06, 123. Veen- Open Ronde van de Vaucluee 2e etappe: 1 Bourgulgnon (Fra) 140 km In 3.51.40, 2. Kvalsvoll (Noo) op 0.01, 3. Le- blanc (Fra) 0.15, 4 Bruyneel (Bel) 0.16, 5. Bouwmans (Ned) 0.21. Algemeen klaaee ment: 1. Bourgulgnon 9.42.32, 2. Kvalsvoll 0.08, 3. Leblanc 0.26, 4. Bruyneel 2 12. 5 Bouwmans 3.14. Grand Prix Denain (Fra): 1 Moncassin (Fra) 208 km In 4 49 14, 2. Platers (Ned), 3. Popp (Oos), 4 Van Leeuwe (Bel). 5. Spaenhoven (8el). 6. Debacker (Bel), 7. Wl|nant (Bel), 8 Kools (Ned). 9 Furlan (Zwi). 10 Ledanols (Fra). 16. Veldscholten (Ned). IJSHOCKEY WK voor B-landen in Lyon: Msderland-DDR 3-6: Oostenrijk-Japan 7-2; Italie-Frankrljk 4- 1; Polen-Zwitserland 3-5. Stand: 1 Italië 5- 9; 2. Zwitserland 5-8; 3. Frankrl|k 5-8; 4. Oostenrijk 5-6; 5 Polen 5-5; 6 DDR 5-4; 7 Nederland 5-0; 8. Japan 5-0. WK voor C-landen In Budapest: Roemen le- Zuid-Korea 6-4; Noord-Korea-Hongarlje 4-2; Joegoslavië-Denemarken 5-1 Stand: 1 Joegoslavië 6-12, 2. Oenemarken 6-10, 3. Noord-Korea 6-9, 4. China 6-6. 5. Bulgarl|e 6-6. 6. Hongarije 6-5, 7. Roemenië 6-5. 8. 6-2, 9. Zuid-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9