Unitas zoekt geldschieters 1 O ie&dóaQoMMit Fraaie reiswekker STAD OMGEVING/KUNST/RTV 3 Rodè Lijst moet bijdragen aan bescherming planten Leiden dreigt Eurostep te verliezen ifspraken over eerste hoofdstuk van collegeprogramma VRIJDAG 6 APRIL 1990 PAGINA 11 eidse Hortus rijgt Libanonceder JIDEN De Leidse Hortus Bo- licus krijgt dinsdag een grote banonceder. De boom komt te lan op de plaats waar eind de- mber 1987 de beeldbepalende uine Beuk werd omgezaagd. De uk was aangetast door eem vaadaardige zwam in de wortels. ;t plaatsen van de boom gebeurt september, als de voortuin jrdt opgeknapt. De boom wordt Leidse Hortus Botanicus aange- den in het kader van het 400-ja- bestaan. De twaalf meter hoge om arriveert rond 7.00 uur. Dr. P. den Os, secretaris van de uni citeit neemt de boom 'officieel ontvangst. Leids instituut presenteert nieuw Indonesisch-Nederlands woordenboek LEIDEN Na veertig jaar verschijnt een compleet, uitgebreid Indonesisch-Ne derlands Woordenboek. Het woorden boek is een uitgave van het Leidse Ko ninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde (KITLV). Het woorden boek wordt woensdagmiddag 11 april ge presenteerd in het Centraal Faciliteiten gebouw aan de Cleveringaplaats 1. Het eerste exemplaar wordt dan aan _de sa mensteller van het woordenboek, prof. dr. A. Teeuw, overhandigd. Teeuw houdt vervolgens een lezing getiteld „Een nieuw Indonesisch-Nederlands Woorden boek". Sinds de jaren vijftig is geen woor denboek meer verschenen dat volledig inzicht verschaft in de woordenschat van de Indonesische taal. Nederlanders die met het hedendaags Indonesisch te ma ken hadden, moesten zich behelpen met verouderde woordenboeken of met re cente uitgaven die een beperkt aantal trefwoorden bevatten. Daarom is het ver schijnen van een nieuw woordenboek volgens het KITLV een belangrijke ge beurtenis. Het boek telt 800 pagina's en bevat een compleet overzicht van de woordenschat van het Indonesisch. Er zijn ongeveer 29.000 trefwoorden in opge nomen. Het werk aan het woordenboek begon in 1982 onder auspiciën Van de vakgroep talen en culturen van' Zuidoost- Azie en Oceanië van de Leidse universi teit. Het woordenboek werd voltooid door Teeuw, van 1955 tot 1986 hoogleraar In donesisch aan de Leidse universiteit. Volkstuinders tegen bouw crematorium LEIDEN De volkstuinvereniging Veldheim heeft tegen de bouw van een crematorium op het terrein van de begraafplaats Rhijnhof een be zwaarschrift ingediend bij de Raad van State. Het bezwaar richt zich tegen het strooiveld dat bij het crematorium wordt aangelegd. Volgens de vere niging is in de vergunning die de gemeente heeft afgegeven voor het crematorium de afwatering van het strooiveld niet goed geregeld. Ook zou er te weinig rekening zijn ge houden met het verwaaien van de as. De vereniging' vreest dat hier door de tuinen vervuild raken. Symposium over China LEIDEN Onder het motto „China na 4 juni '89, een bres in de Chinese muur?" wordt dinsdag om 14.00 uur een symposi um gehouden aan de Leidse universiteit. Deskundigen uit het bedrijfsleven, de po litiek, de journalistiek en de universitaire wereld geven hun visie op het verre oos ten. Expositie amateurs in Lakenhal LEIDEN In stedelijk museum De La kenhal worden op zaterdag 28 en zondag 29 april kunstwerken geëxposeerd die amateurschilders hebben gemaakt in de Leidse Hortus Botanicus. Dat gebeurt in het kader van het museumweekeinde en omdat de Hortus dit jaar 400 jaar bestaat. De werken kunnen zaterdag 21 april tus sen 14.00 en 16.00 uur worden ingeleverd. Leiden telt meer dan tien duizend woningzoekenden LEIDEN Leiden telt meer dan 10.000 woningzoe kenden. Dat maakte D. Tesselaar van volkshuisves ting gisteravond bekend aan het einde van de laatste commissievergadering die hij als wethouder voorzat in Leiden. „Ik zal niet zeggen dat het woningtekort zal verdwijnen, want vanmiddag zijn we de 10.000 woningzoekenden gepasseerd. Daarbij komen dan nog de 2000 inschrijvingen bij studentenhuisvesting en de 1000 woningzoekenden die bij de Stichting Werkende Jongeren staan ingeschreven. Vorig jaar stonden we er nog iets beter voor. We hebben de af gelopen jaren veel huizen erbij gebouwd, het totaal aantal woningen bedraagt nu 45.000. Maar het heeft dus geen moer geholpen", aldus de scheidende PvdA- wethouder. Tesselaar vertelde gisteravond ook dat in het vervolg „extra urgente woningzoekenden" niet meer alleen worden geplaatst in de Slaaghwijk. „Ze worden verdeeld over het hele woningenbestand". OOK RAADSCOMMISSIE WEIGERT GEMEENTEGARANTIE LEIDEN Voetbalver- men maar de gemeente Lei- nagekomen. Maar daar is eniging Unitas Leiden is den niet. Ik vind dat dat niet niets, niente capito van ge- nn ?npk naar oelrkrhie kan"' was het °°rdeel van komen Er is de afgelopei op zoeK naar geiascme PvdA'er W. van der Pluym. vier jaar geen veldhuur be ters die ervoor kunnen Bestuurslid- J. Voskuyl van taald". zorgen dat voor 1 juli de Unitas voerde aan dat.de af- Tesselaar zei dat er een ge- schuld van 32.000 gul- gelopen twee jaar totaal sprek komt met de vereni- den aan de gemeente 30.000 gulden is afgelost aan ging, die 162 leden telt. „Dan kan worden afaelnst derden -.De gemente was zal worden gevraagd hoe Alc erg gemakkelijk. Al je tien Unitas denkt de schuld te Als dat niet lukt, wordt schuldeisers hebt, en vijf er- kunnen aflossen. Als aflos- de vereniging verwij- Van vragen om het geld, dan sing niet mogelijk blijkt, be- derd van het veld aan betaal je die het eerst", aldus tekent dat' het einde voor de Het bestuur de Boshuizerkade. Voskuyl. „Het is volstrekt duidelijk gaat de komende weken ge- dat ik geen enkele vereni- sprekken voeren met Dat werd gisteravond duide lijk tijdens een commissie- ging om zeep wil helpen, verse mensen". De bestuurs vergadering. Alle fracties Maar het is vervelend om te leden denken dat er veertig gingen akkoord met het constateren dat de vereni- procent kans is dat de schuld - ging wel een lichtinstallatie kan worden afgelost, voorstel van B en W om de club geen gemeentegarantie te verlenen voor een bedrag van 70.000 gulden. Met die lening wilde Unitas Leiden onder meer de schuld aan de gemeente aflossen. „De fi nanciële cijfers van de vere- niging geven aan dat we in derdaad een gemeentegaran tie moeten weigeren. Anders gaan we voor nog meer geld de boot in. De club is de af gelopen vier jaar wel andere schuldeisers tegemoet geko- heeft aangeschaft en andere maakten ze gisteravond dui- schuldeisers betaalde, maar delijk. de gemeente geen cent te Bovendien wordt nogmaals zien kreeg. We hebben Uni- bij de gemeente een schade- tas Leiden in staat gesteld claim ingediend van 18.000 om er wat aan te doen. Maar gulden. Dit in verband met nu zijn we niet zo gemakke- het feit dat tijdens de storm lijk meer", reageerde wet- een aantal bomen zijn omge- houder D. Tesselaar. J. Dui- waaid, die schade toebrach- vesteijn, hoofd van de direc- ten aan het dak van de kan- tie sport en recreatie viel tine. De gemeente heeft ver- hem bij: „Met de vereniging zuimd voldoende onderhoud is afgesproken dat de ver- te plegen aan de bomen, plichtingen zouden worden vindt het bestuur. (MER-LID LANSINK: niversiteiten oeten lfstandiger orden 1IDEN Universiteiten jeten autonomer wor- n in financieel en be- ersmatig opzicht. Daar- or kunnen ze zich kwa- atief onderscheiden en uzes maken zowel op gebied van onderwijs onderzoek. Dat is no- omdat de kwaliteit n het wetenschappelijk derwijs is achtergeble- bij de doelstelling ier studenten op te lei- Via voortgangscon- le en financiering op >nd van het aantal afge- deerden kunnen kwali- en rendement van het D worden verhoogd. zei het Tweede Kamer-lid Lansink (CDA) vandaag tij- is het symposium „Weten- appelijk Onderwijs: Topu- ersiteit 'of Studiefabriek". symposium werd gehou- in de Stadsgehoorzaal in den. Tijdens het symposi- spraken verder mensen uit bedrijfsleven, het ministe- van onderwijs en weten- appen en de universitaire :eld. isink zei verder dat univer- van het predikaat fabriek af te komen, hoge in moeten stellen aan stu- n, onderwijsprogram- docenten en onderzoek- ;id. Aspecten die thuisho- bij een beroepsopleiding eten worden overgeheveld r het HBO. lemma's Thijssen (Rabobank) wees drie dilemma's waarvoor versiteiten staan. Door het sen op twee gedachten :t de „klant" van de uni- siteit niet goed wat te ver- ihten van het WO. Hij Lansink: hoge eisen stellen aan studenten. noemde als belangrijkste „eeu wige" dilemma de keuze tus sen specialist of generalist. „In de medische wereld is er vraag naar specialisten op een smal gebied. Maar door de snelle ontwikkelingen verdient het volgens Thijssen de voorkeur alleskunners op te leiden, die volgens hem makkelijk om-, her- en bijgeschoold kunnen worden. Verder signaleerde hij dat universiteiten marktge richt zijn gaan denken, maar niet weten of ze af moeten gaan op de wensen van de stu denten of die van het bedrijfs leven. Tenslotte wees hij op het wegvallen van het verschil tussen WO en HBO doordat universiteiten streven naar een zowel wetenschappelijk als praktijkgericht image. Thijssen vindt dat een slechte ontwikkeling. Deelname Directeur beleidsinstrumenta tie van het ministerie van on derwijs en wetenschappen F. Mertens meent dat kwaliteit moet worden gezien in het ka der van de doelstelling van de. overheid: vergroting van de FOTO:PR deelname. Wat dat betreft was hij tevreden. Hij v.' °rop dat de deelname aan het arbeids proces, voor met name vrou wen en allochtonen, nauw sa menhangt met de deelname aan hoger onderwijs. Voor de jaren negentig moet vooral de deelname aan het hoger on derwijs van allochtonen wor den vergroot. Mertens meldde verder dat schaalvergroting volgens hem geen bedreiging is voor de kwaliteit van het onderwijs. Hij wees op schaalvoordelen als het kunnen aanschaffen van dure apparatuur, de aan wezigheid van voorzieningen en de mogelijkheid van diffe rentiatie van het onderwijs aanbod bij grote' instellingen. Hij vindt tenslotte dat univer siteiten zich niet louter moeten richten op briljante studenten. „Instellingen zijn er ook om de „gemiddelde" studenten af te leveren aan de samenleving. Er bestaat evenzeer behoefte aan deze groep afgestudeer den. Kwaliteit van een instel ling moet je ook in dat licht bekijken. Kwaliteit dat is im mers de optelsom van excel lentie en middelmatigheid". H. Vonhoff (links), voorzitter van de natuurbeschermingsraad, krijgt een van de eerste exemplaren van de nieuwe flora en de Floron-Rode Lijst overhandigd. F0TQ; W|M VAN noqrt LEIDEN Het is tijd voor verlichting van de druk op de natuur. De Floron-Rode Lijst 1990 met bedreigde planten, waarop eenderde van de 1449 Nederlandse planten staat, maakt dat onomsto telijk duidelijk. Dat zei H. Vonhoff gisteren als voorzitter van de Natuurbe schermingsraad. Hij deed dat tijdens de presentatie van de Floron-Rode Lijst 1990 en de 21e editie van de Heukels' flo ra. In de flora is de rode lijst verwerkt. Beide uitgaven wer den gistermiddag gepresen teerd tijdens een zeer druk be zochte bijeenkomst in het Rijksherbarium in Leiden. Professor C. Kalkman, direc teur van het Rijksherbarium- Hortus Botanicus, reikte eer- steexemplaren, van de lijst en de flora uit aan Vonhoff en vertegenwoordigers van de Nederlandse Botanische, Vere niging, de vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten en het ministerie van Land bouw, Natuurbescherming en Visserij. Vonhoff meent dat de oorzaak dat er nu 541 bedreigde plan ten op de lijst staan, wortelt in het verleden. Toen is niet ge reageerd op signalen dat het berde kennis van het groene leven die middelbare scholie ren hebben". De heer E. Garve, bioloog uit West-Duitsland, lichtte het succes in zijn land toe van een rode lijst met bedreigde plan ten. De lijst is daar volgens hem een zeker en onmisbaar instrument van de praktische natuurbescherming geworden, niet alleen bij de bescherming slecht ging met de Nederland- van bepaalde soorten flora. „Al in 1927 werd het initiatief genomen voor het maken van een lijst met be dreigde planten. We moeten nu uitkijken voor drogredenen zoals dat er toch andere bloe men komen als een soort uit sterft". Hij hoopt dat met de nieuwe flora, die meer plaatjes bevat en waarin het opzoeken van planten gemakkelijker moet zijn dan voorheen, een groot publiek bereikt kan wor den. „De grotere toegankelijk heid van de flora komt in elk geval tegemoet aan de belab- ook bij het instand houden van bedreigde natuurlijke gemeen schappen. Naast de traditie, een dergelijke lijst bestaat in West-Duitsland al sinds 1971, is dat het gevolg van de drang naar algemeen aanvaarde cri teria. Met de „Rote Liste"- wordt daaraan tegemoet geko men. De lijst is een richtlijn geworden voor natuurbescher mers, planologen en de justitie. Een rode lijst alleen is volgens hem overigens niet voldoende. De politiek moet komen met richtlijnen. E. Weeda, die meewerkte aan de Rode Lijst, haakte daarop in. „De lijst moet gaan leven, moet een begrip worden. De flora is in gevaar en het uit sterven van plantesoorten mag ons niet koud laten". Hij on derschreef dat de rode lijst, waarin alleen namen staan, op zich „gortdroog is, zoiets als soep in droge vorm. Maar ach ter elke naam gaat een verhaal schuil van een unieke plant". R. van der Meijden, die de 20e versie van de Heukels' flora bewerkte tot de 21e, hoopt dat de flora met de erin verwerkte rode lijst zal bijdragen aan het behoud van planten. „Het is namelijk geen lokkertje voor het slijten van weer een nieu we editie. Hopelijk maken flo- risten, die vaak wekelijks het veld in gaan, bestuurders at tent op plaatsen waar bedreig de soorten voorkomen. Samen is er dan wat aan de bescher ming van planten iets te doen". LEIDEN/LISSE Door de formele opstelling van de regering in het media beleid dreigt Nederland de zetel van de pas opge richte Europese onderwij stelevisie, Eurostep, te verliezen. „Het is volkomen onbegrijpe lijk waarom wij niet op de ka belnetten worden toegelaten", klaagde de Griekse president L. Mavridis, van de organisa tie in Leiden gisteren bij de of ficiële opening van het nieuwe satellietkanaal tijdens de eer ste conferentie van Eurostep in Lisse. „De regering beschouwt ons kennelijk als een Nederlandse zender en wil ons net als TV- 10 niet op de kabel toelaten. Maar wij zijn een organisatie met leden in twintig Europese landen. We kunnen ons overal vestigen", lichtte de president toe. Ook drs. R. Benders, die de dagelijkse leiding van de orga nisatie in Leiden heeft, is „stomverbaasd", over de te rughoudendheid van de rege ring. „Terwijl de andere Euro pese landen daadwerkelijk en zelfs met financiële middelen meewerken om onderwijstele visie via de satelliet op te bou wen, doet Nederland niets: geen kabelaansluiting en geen geld, terwijl het ministerie van wvc over een potje voor dit doel beschikt", aldus Benders. Eurostep zendt momenteel zes uur per dag, ook in het week einde, onderwijsprogramma's over de meest uiteenlopende onderwerpen uit. De cursussen taal en lessen in gezondheids zorg, landbouw, kunst, tech niek, leiding geven en derge lijke worden op het ogenblik geleverd door ruim driehon derd middelbare scholen, uni versiteiten en opleidingsinsti tuten in de twintig aangesloten landen. De televisieprogramma's kun nen overal in West-, Centraal en Noord-Europa worden ont vangen. De satelliet bestrijkt dertig landen. Volgens Ben ders groeit het netwerk met de dag. Steeds meer instellingen, ondernemingen en particulie ren zijn in de onderwijspro gramma's en de wetenschap pelijke informatie-uitwisseling geïnteresseerd. Eurostep wordt thans gesteund door allerlei Europese instel lingen en het bedrijfsleven. De komende jaren heeft de orga nisatie een bedrag van tussen de twee en drie miljoen gulden nodig voor de jaarlijkse exploi tatie. Het ligt in de bedoeling dat Eurostep zich over drie a vier jaar geheel zelfstandig be druipt. Voorzitter vakgroep pathologie treedt af LEIDEN Professor P.J. Hoedemaeker heeft zijn functie van voorzitter van de vakgroep pathologie neergelegd. Hij is het niet eens met dë hoeveelheid geld die pathologie krijgt na de invoe ring van een nieuwe verdeelsleutel bij de faculteit geneeskunde. Pathologie krijgt minder geld dan in het verleden en Hoedemae ker meent dat hij in die situatie de verantwoordelijkheid voor de faculteit niet langer kan dragen. Decaan van de faculteit W.T. Daems benadrukte vanmorgen dat Hoedemaeker zijn functie van hoogleraar van de vakgroep pathologie „absoluut niet heeft neergelegd". Volgens Daems vallen de problemen ook wel mee. „Hoedemaeker blijft gewoon contactpersoon tussen vakgroep en faculteitsbestuur tot er een nieuwe voorzitter is. Ik acht de kans- reëel dat hij bij de verkiezingen voor de nieuwe voorzitter weer zal. worden gekozen". IDEN Onderhandelaars PvdA, CDA en Groen iks hebben gisteren globaal reenstemming bereikt over eerste hoofdstuk voor het ge-programma". Daarbij het om sociale en bestuur- vernieuwing. Op de in- id van de afspraken wilden van Dongen (PvdA), J. Wa- kamp (CDA) en H. de la (Groen Links) vanmorgen ingaan. Walenkamp stelde week een conceptprogramipa op hoofdlijnen is, brengen we dat naar buiten. We willen het slechts dat het gaat om „een Leidse interpretatie van de nota sociale vernieuwing van het kabinet". Volgens de onderhandelaars wordt gewacht met het naar buiten brengen van details tot de fracties met de resultaten hebben ingestemd. Van Don- gën: „We willen nu niet ieder besprekingen een duidelijk an- met een kant en klaar stuk. De discussie verliep aan de hand daarvan. Nu leveren alle eerst met deze drie partijen PartÜen teksten in en die in- bespreken, die uiteindelijk ook moetleiden tot een nieuw voor elkaar zijn", aldus Van Dongen. discussiepunt naar buiten brengen. Pas als er volgende nieuw stuk. Dit gaat toch wat subtieler, gelijkwaardiger". De la Mar onderstreept dat er ge streefd wordt naar een alge- Mar hebben de mene overeenstemming in grote lijnen tussen de partijen. Walenkamp spreekt in dit ver band van „heel plezierige on der karakter dan vier jaar ge leden. „Toen kwam de PvdA derhandelingen, op voet van gelijkwaardigheid". De onderhandelaars gaan er vanuit dat ondanks eerder tijdverlies er volgende week inderdaad een akkoord ligt. van Dongen verwacht echter wel dat het tot na Pasen duurt voor er afspraken zijn over de portefeuilleverdeling (het nieuwe college krijgt één wet houder minder) en wie er op welke post komt. Comeniusprijs voor Duitse pedagoog LEIDEN Pedagoog prof. dr. J. Zielinski uit West-Duitsland heeft vandaag de Comenius prijs in ontvangst genomen. De prijs wordt door het Schei- degger Instituut toegekend aan mensen die uitmuntende prestaties op het gebied van de pedagogiek hebben geleverd. De prijs is in 1980 ingesteld. De prijs is vanmiddag in het Centraal Faciliteitengebouw aan de Cleveringaplaats in Leiden aan hem overhandigd. Zielinski is oprichter van de Aachener Schule der Pëdago- gik. Hij meldde vanmiddag bij de prijsuitreiking dat „effectie ve morele banden door de mens van de twintigste eeuw zijn verraden en verspeeld tij dens oorlogen, holocausts, het verdrijven van grote groepen mensen, in egfïstische plunde ring van onze planeet en de onverantwoorde omgang met de techniek". Ruim zestig bonnen bij snelheidscontrole ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een regionale snelheidscon trole in het gebied rond Al phen aan den Rijn zijn giste ren 65 bekeuringen uitgedeeld. De politie controleerde tussen 7.30 en en 15.00 uur in Alphen, Bodegraven, Nieuwkoop en Leimuiden. De bekeuringen gingen naar automobilisten die tussen de 61 en 93 kilometer per uur reden. Groen Links is tegen villa's op hockeyveld LEIDEN De fractie van Groen Links is tegen de bouw van 19 vrije-sector- woningen op het hockey veld aan de Lorentzkade. „We hebben geen behoef te aan dure woningen", zo zei R. van Lint gister avond tijdens een commis sievergadering. Hockeyclub Roomburg offert een veld op voor dit bouwplan en om dat verlies te compense- rën krijgt de club een bijdrage van 6,5 ton voor de realisatie van twee kunstgrasvelden. „Ook daar kunnen vraagte kens bij worden gezet", maak te Van Lint zijn afkeer van dit plan duidelijk. B en W willen met de rest van de opbrengst van het woning bouwplan, twee ton, de bouw van ouderenwoningen in de huursector (waaronder een project van Centraal Wonen voor ouderen) op de hoek van de Lorentzkade en de Beije- rincklaan mogelijk maken. Van Lint stelde voor om af te zien van de villa's en de kunstgrasvelden en twee ton te halen uit het budget voor sport en recreatie. „Dan maakt u het heel bont", kwam wet houder D. Tesselaar op voor de sportwereld. Tijdens de vergadering bleek ook dat de PvdA-fractie ver deeld is over het voorstel. Vol gens A. Boot heeft een meer derheid van haar fractiegeno ten moeite met de verdeling van het geld. „De vraag is: hoeveel draagt de gemeente bij en hoeveel betaalt de vereni ging zelf voor de kunstgrasvel den. Je zou bijvoorbeeld kun nen zeggen dat de gemeente één van de twee velden be taalt". Het definitieve stand punt van de PvdA'ers wordt maandag tijdens de raadsver gadering bepaald, zo zei ze. C. Kramp van het CDA pleitte ervoor de seniorenwoningen toe te wijzen aan alleenstaande ouderen die beschikken over een grote eengezinswoning in de wijk. Tesselaar maakte dui delijk dat dat niet mogelijk is: „Zo zit de woonruimteveror dening nou eenmaal niet in el- Bewoners van de Lorentzkade deelden tijdens de vergadering een brief uit waarin ze be zwaar maken de procedure die wordt gevolgd. Zij vinden dat ze te laat zijn ingelicht en zijn bang dat er niet voldoende tijd is om bezwaren in te dienen. Tesselaar maakte duidelijk dat er weliswaar een overeen komst is gesloten met het aan nemersbedrijf Du Prie, maar dat daaraan een „duidelijke voorwaarde" is verbonden dat het project niet doorgaat als er geen bouwvergunning kan worden verleend. Ir handige opvouwbare I Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande Adres: Postcode/plaats: Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per I maand (automatisch betalen) f,24,85 J kwartaal via acceptgiro f75,10 I (voor controle bezorging) Stuur als dank de reiswekker naar: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. Pgorfi JN21 CcicLcSouAcmt

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11