Advocaat Libregts gaat niet akkoord met „f oof Ierland vreest economische chaos Handballers bij beste zes TRAINERSVAKBOND WON BERAADT ZICH Ploeg Raas faalt n Gent-Wevelgem Jubileum Van Basten met winnende treffer Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidwOowuvnt DONDERDAG 5 APRIL 1990 PAGINA 9 DUBLIN De zakenwereld in Ierland vreest dat I de produktiviteit in het land ernstig te lijden krijgt j onder de deelneming van het nationale voetbalelf tal aan de strijd om de wereldtitel, komende zomer in Italië - De ploeg van Jack Charlton is voor het eerst geplaatst voor de eindronde en ingedeeld bij Nederland, Engeland en Egypte. Hoewel Ierlana I zijn groepswedstrijden in de late middag of avond I speelt, wordt gevreesd voor dalingen van produk- tie en omzet. Ondernemers werken momenteel aan j speciale regelingen voor vakanties en vrije tijd. 'Ierland heeft in oktober een voorproefje meege- I maakt van wat straks kan gebeuren. Bij de belang rijke wedstrijd in Dublin tegen concurrent Noord- Ierland bleven duizenden werknemers thuis bij de buis en werd het openbare leven totaal ontwricht. Dat duel werd vroeg in de middag afgewerkt. Paul Haarhuis verrast Jaite ESTORIL Paul Haarhuis heeft in het Portugese Estoril Martin Jaite een afstraffing gegeven. De 24-jarige Eindho- venaar, die een week geleden voor het eerst de top vijftig van de wereldranglijst binnen drong (48e), versloeg de als tweede geplaatste Argentijn met de alleszeggende cijfers 6- 0, 6-3. De één jaar oudere Zuidamerikaan, die toch be kend staat als gravelspecialist, speelde het afgelopen week einde nog een hoofdrol in de zege van Argentinië op Davis- Cuphouder Bondsrepubliek Duitsland. Egypte verrast Tsjechoslowakije BRNO De Tsjechoslowaakse bondscoach Jozef Venglos heeft zijn team voor de wereldtitelstrijd nog niet in het juiste spoor. Dat bleek door het blamerende verlies op eigen bodem tegen Egypte. De eerste tegenstander van Oranje in Italië ze gevierde gisteren verrassend,met 1-0. In de slotfase dwarrelde een bal van El Kas, die een verre inworp met het hoofd ver lengde, in het doel. Ivan Lendl heeft waterpokken WASHINGTON Ivan Lendl is geveld door waterpokken. Dat is maandagavond bekend geworden toen de tennisser ver stek liet gaan bij een benefiet-gala in Washington. De nummer één van de wereld krijgt pas over enkele dagen zekerheid of hij volgende week deel kan nemen aan het met bijna twee miljoen gulden gedoteerde ATP-toernooi in Tokyo. ESPOO Prijsschieten is nooit de kracht van de Nederlandse handballers geweest. Maar met Luxemburg als tegenstander kan er weinig misgaan. Nederland behaalde gisteren een ruime zege (32-20). Omdat Italië de Bulgaren niet in problemen kon bren gen, was een plaats bij de beste zes gisteravond formeel een feit. Het stemde bondscoach Guus Cantelberg tevreden dat de aan val, dit keer onder leiding van Kees Boomhouwer (negen tref fers), boven de dertig kwam. „Over de twintig tegentreffers ben ik minder content", aldus de Limburger. Of die ruime triomf enige waarde heeft, moet worden betwij feld. Eindigen Luxemburg, dat finalist Finland nog treft, en Portugal (tegenstander van Italië) in de groepswedstrijden met twee punten of minder, dan tellen de resultaten tegen deze lan den niet mee voor het klassement. De tweede plaats in de rang schikking na vier wedstrijden is misleidend. Omdat de Neder landse nederlaag tegen Finland (29-22) zwaarder uitviel dan die van Bulgarije (21-18) en het verschil niet geheel werd wegge werkt door de zege op Italië (24-17 en 16-12) is een gelijkspel tegen de Oosteuropeanen niet voldoende. Cantelberg moet op winst gokken. Olympisch Stadion Rome krijgt pauselijke zegen VATICAANSTAD Het Olympisch sta dion in Rome, waar deze zomer de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt gehouden, zal worden ingezegend door Paus Johannes Paulus II. Het Vati- caan maakte gisteren bekend dat de Paus een uitnodiging van het Italiaans olym pisch comité heeft aangenomen om het stadion op 31 mei met een bezoek te vere ren en Gods zegen over de gerenoveerde arena af te smeken. Het Italiaanse natio nale team speelt op 9 juni zijn eerste wed strijd in het stadion. Volgens de biograaf van Johannes Paulus was Karol Wojtyla in zijn jeugd in het Poolse Wadowice een enthousiast doelverdediger. UTRECHT Thijs Li bregts en zijn raadsman mr. J. Mentink hopen op korte termijn met de KNVB tot een financiële schikking te komen na het door de bondscoach verloren kort geding te gen de voetbalbond. De president van de recht bank in Utrecht, mr. L. Schuman, wees gisteren de eis van Libregts om zijn nog tot 1 juli lopende contract te respecteren af. De KNVB werd door de rechterlijke macht wel ver plicht de (financiële) conse quenties van dé definitieve scheiding met de Rotterdam mer na te komen. Mochten de partijen onderling niet tot een bevredigende financiële afwikkeling kunnen komen, dan stapt de partij Libregts naar de kantonrechter. De president van de Utrecht se rechtbank, mr. L. Schu man, stelde in zijn vonnis dat de KNVB, gezien de grote belangen die op het spel staan, niet verweten kan worden dat de voetbalbond onzorgvuldig heeft gehan deld. Libregts geniet niet lan ger het volle vertrouwen van de spelers van het Neder lands elftal en is om die re den niet langer de juiste man voor de functie van bonds coach, vond mr. Schuman. De rechtbank was wel van mening dat de KNVB gesold heeft met de belangen van haar werknemer Libregts. „Wij zullen proberen de mis dragingen van de KNVB je gens Libregts te verzilveren", stelde de advocaat v^n de voormalige bondscoach. Onvoldoende Mentink gaf te kennen dat door de KNVB met Libregts eenmaal over een financiële schikking is gesproken. „Dat was op 18 maart toen de bond ons een bepaald bedrag heeft geboden. Dat was echter een fooi en daar gaan we dus niet mee akkoord. Er is daarnaast in de publiciteit melding ge maakt van andere bedragen, maar die zijn allemaal puur fictief. Het bod dat de KNVB op 18 maart heeft gedaan is in ieder geval volstrekt on voldoende. Ik hoop dat we de financiële afwikkeling naar tevredenheid kunnen rege len". De raadsman zal er desnoods bij de kantonrechter op aan dringen dat Libregts zal mee delen in de premies die het Nederlands elftal tijdens het WK vergaart. „Dat lijkt mij gezien de uitspraak van de rechter, die duidelijk heeft gesteld dat Libregts niet kan worden verweten dat hij geen prestaties heeft gele-# verd met het Nederlands elf tal, een logische zaak. Boven dien zal de KNVB de mate riële schade die Libregts heeft geleden moeten vergoe den". De KNVB wenste zich giste ren bij monde van sectie- voorzitter Martin van Rooy- en nauwelijks uit te laten over de verdere afwikkeling van de zaak Libregts,. „Onze advocaat zal daar binnenkort met de raadsman van Li bregts contact over opne men", verklaarde Van Rooy- en die in deze zaak noch over winnaars noch over verlie zers wenste te spreken. Het is zonneklaar dat de ver dere afwikkeling van de zaak-Libregts door de achter ban kritisch zal worden ge volgd. Zo liet Theo Aalbers, praeses van FC Utrecht en voorzitter van de financiële commissie van de KNVB, on langs geen spaan heel van het beleid van het sectiebe- stuur inzake de affaire Li bregts. Aalbers was van me ning dat het bestuur betaald voetbal de zaak „veel te ver heeft laten komen". Gister avond verklaarde Aalbers eerst de volgende stappen van het sectiebestuur te wil len afwachten. WON De Vereniging van Oefen- meesters in Nederland (WON) toonde zich teleur- testeld over het door mr. chuman gevelde vonnis. „Maar een verrassing is het natuurlijk niet, deze uit spraak", aldus voorman Jaap van der Leek. De secretaris generaal wilde vooralsnog niet al te uitgebreid ingaan op de uitspraak van de Utrechtse rechter en, vooral, de gevolgen daarvan. „Daar moeten we ons binnen de WON eerst over beraden. •Pas dan zal duidelijk zijn of wij als vakbond iets kunnen ondernemen". Van der Leek blijft, hoewel de uitspraak ook voor hem allerminst als een verrassing kwam, pal achter zijn lid, Thijs Libregts, staan. „Ik wil en kan er voorlopig nog niet al te veel van zeggen, omdat ik de motieven voor dit von nis nog nauwelijks heb kun nen bestuderen, maar voor mij blijft recht overeind staan, dat de verantwoorde lijke mensen bij de KNVB schuld dragen aan deze affai re. Eentje, die voor de mens Libregts natuurlijk uitermate onplezierig is. Daarnaast is de reden voor het vertrek van Libregts als bondscoach een ongebruikelijke. Het is een bedenkelijke zaak dat spelers in staat zijn te beslissen over het lot van een voetbaltrai- Rechtspositie Die situatie werpt de vraag op, welke gevolgen het von nis van mr. Schuman heeft voor de rechtspositie van de Nederlandse trainer. Wat is vanaf heden de waarde van een contract van een oefen- meester met een club, of S S JL....-' V .J M.. J3*~-3XI Thijs Libregts staat op straat aan zijn zijde overkoepelende bond, nu zelfs de rechter een streep haalt door die overeengeko men verbintenis? „Die waarde van dat contract blijft onveranderd", meent Van der Leek. „Een contract zegt weinig in de voetballerij, hoe jammerlijk wij dat als WON ook vinden. Als FC Groningen meent Hans Wes terhof te moeten ontslaan, dan gebeurt dat. Dat zal zo Advocaat mr. J. Mentink blijft FOTO: ANP blijven. Als vakbond zullen we tegen dit soort misstanden blijven vechten, maar dat is geen nieuws. Daar verandert deze uitspraak weinig aan", aldus Van der Leek die nog niet kon zeggen op welke wijze de WON Libregts zal bijstaan bij de financiële af wikkeling van de breuk met de KNVB. „Ook daar volgt nog intern overleg over". TEUN STAAL p lerman Frison wint Gent-Wevelgem. rEVELGEM De tacti- he onbenulligheid in de |2e Gent-Wevelgem werd iet treffendst verwoord loor Jan Raas. „Zelfs als flaassen had gewonnen, ou het nog een waardelo- :e koers zijn geweest", zei le Zeeuwse ploegleider lie zwarte wolkjes van oorn boven zijn hoofd net zich meedroeg. iijn ploeg, zwaar favoriet, be- eefde in de klassieker tussen Ie Ronde van Vlaanderen en 'arijs-Roubaix een afgang, lijn kopstukken misten in de letrekkelijk lichte wedstrijd 11e slagen. Maassen redde zijn irestige met een energiever- lindende achtervolging naar Ie kopgroep. De Limburger 'erloor echter zijn gezicht loor de sprint op amateuristi- che wijze te verliezen. De 29- irige Belgische subtopper lerman Frison kreeg de gele- [enheid zijn faalangst te over winnen. Hij verschalkte zijn andgenoot Johan Museêuw op de streep. De sterrenformatie van Raas faalde van start tot finish. Nijdam liet zich mee sleuren in een valpartij, Van Hooydonck, Solleveld, de win naar van vorig jaar, Maassen en Vanderaerden huisden ach terin toen in het zicht van de Kemmelberg de schifting werd doorgevoerd. „Ongeloof lijk slecht", oordeelde Raas na afloop hard. Baskenland Luc Roosen heeft in de eerste maanden van het wielersei- zoen overal zijn gezicht laten zien, maar nog niets gewon nen. De 25-jarige Belg jaagt nog steeds op zijn eerste sei zoenzege, doet er veel voor, maar kleunt steeds in de slot fase mis. In de Ronde van Bas kenland ging twee keer de zege aan zijn neus voorbij. Dinsdag was Rolf Gölz slim mer dan de Belg, een dag later profiteerde de Spanjaard Juli an Gorospe van het werk van de kopman van Willy Teir- linck. Gorospe mocht ook de leiderstrui aantrekken. MILAAN Het knollen- veld in het San Siro-sta- dion in Milaan is verder ontsierd met Westduitse loopgraven. AC Milan brak in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen slechts een maal door de verdediging van Bayern München. Wie anders dan Marco van Basten brak de ban. Hij benutte na de rust een strafschop. „Het veld is een catastrofe", liet Marco van Basten vooraf weten. De 26-jarige spits had zich betere omstandigheden gewenst bij het vieren van zijn jubileum. Van Basten speelde zijn honderdste officiële wed strijd voor AC Milan. De be nutte strafschop betekende zijn 64e doelpunt, voor Itali aanse begrippen een prestatie van allure. Het verloop leek op de wed strijd in de kwartfinales van vorig jaar tegen een andere club uit de Bondsrepubliek, Werder Bremen, al ging het toen om het tweede duel. Ook destijds zorgde Van Basten voor 1-0, ook toen uit een strafschop. De treffer van gis teren was de zoveelste belang rijke van de Europese voetbal ler van het jaar. In het huidige Europese toernooi scoorde hij „pas" drie keer, maar alle doelpunten waren van groot belang. De eerste tegen Real Madrid, de tweede enkele we ken geleden in de verlenging van de kwartfinales tegen KV Mechelen. Bij het schieten van elf meter had Van Bastén ten minste EUROPACUP 1 AC Milan-Bayern München 1-0 (0-0): 77. Van Basten (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Karlsson (Zwe). Toe schouwers: 62.717. Olympique Marseille-Benfica 2-1 (2- 1): 11. Lima 0-1, 14. Sauzee 1-1, 44. Papin 2-1. Scheidsrechter: Courtney (GBr). Toeschouwers: 41.000. EUROPA CUP 2 Anderlecht-Dynamo Boekarest 1-0 (0-0): 64. Nilis 1-0. Scheidsrechter: Schmidhuber. Toeschouwers: 15.000. UEFA CUP Juventus (Ita)-FC Köln (BrD) 3-2 (2- 0): 22. Rui Barros 1-0, 44. Casiraghi 2-0, 54. Marocchi 3-0, 78. Götz 3-1, 90. Sturm 3-2. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 46.000. Dynamo Bukarest was de nip te zege: 1-0. De Roemenen do mineerden een uur lang, maar moest toezien dat Anderlecht door een doelpunt van Nilis toch de winst greep. De Belgen waren niet in staat de score te verhogen tot een geruststellen der resultaat, zodat de Roeme nen over veertien dagen in Bukarest alsnog orde op zaken kunnen stellen. geen last van het veld. Het or ganisatiecomité van de we reldtitelstrijd heeft toegezegd een nieuwe grasmat voor het openingsduel Argentinië-Ca- meroun te leggen, maar AC Milan schoot weinig op met die belofte op termijn. Bij bob bels, nattigheid of het gebrek aan gras is de aanvallende ploeg meestal in het nadeel. Zo ook de Europees- en wereld kampioen bij de clubs. AC Mi lan, de laatste weken toch al niet in geweldige vorm, zag de aanvalspatronen veelal ver stoord door het stugge veld. Bayern had minder last. In moeilijke situaties werden de ballen lukraak weggeschoten. Voor ruim 62.000 mensen kreeg AC Milan dan ook wei nig mogelijkheden. Marseille Bernard Tapie wil zo graag met Olympique Marseille het niveau en de uitstraling van AC Milan bereiken. De miljoe nen van de Franse zakenman lijken dit seizoen nog niet vol doende voor een eventuele krachtmeting met de Italiaan se „wereldkampioen" in de fi nale van de Europa Cup voor landskampioenen. De Franse club, voor het eerst aanwezig in de halve finales van het be- JuventUS langrijkste toernooi in Europa, kon slechts een gat van één treffer slaan tegen de Portuge se kampieon Benfica: 2-1. Anderlecht Anderlecht heeft voor de tweede keer in vier dagen in het Constant Vandenstock-sta- dion niet kunnen imponeren. Belgen in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Westduitsers capituleren pas als het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Juventus on dervond dat gisteravond weer eens. De Italiaanse ploeg ver giste zich in FC Köln en dacht bij een score van 3-0 met een been in de finale om de UEFA Cup te staan. Een onverwach te eindsprint zette een fikse domper op het te vroeg inge zette feest. Met een niet afla tende inzet en typische West duitse mentaliteit bracht FC Köln in het laatste kwartier de eindstand op 3-2. Sport op tv Nederland 3, 17.30 uur: IJshoc- Veronique, 23.00 uur: Match Ba rend en Van Dorp. Eurosport, 18.00-02.30 uur: Sport. MORGEN BBC 2, 15.07 uur: Paardesport. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Glad Laurelton uit goede hout gesneden WASSENAAR De familie Louwersheimer is al jaren een bekend gezicht op Duindigt. De laatste jaren is vader Frans om gezondheidsredenen zelf niet meer in staat om de paar den in de koersen te rijden. Hij heeft echter twee kundige opvolgers in zijn zoons Peter en Marcel. Beide telgen uit de Louwers- heimer-familie kwamen giste ren eenmaal op de sulky in ac tie. Voor Marcel zag het er aanvankelijk niet rooskleurig uit omdat zijn paard Darley Dorado achter de startauto flink terreinverlies leed door een startfout. Het zat echter mee, want in de slotfase van de strijd gingen vooraan de twee koplopers in galop, waar op uitschakeling volgde. Hier door kon Darley Dorado op af stand van de winnende Earl Torpedo de tweede prijs clai- Aan het eind van de middag kwam broer Peter Louwers heimer met de zevenjarige Duitse import Glad Laurelton in actie. Vanuit het midden bleef Glad rustig meetrekken om in de laatste rechte lijn hard toe te slaan. Opvallend, want Glad Laurelton heeft lange tijd in de lappenmand gezeten vanwege een hard nekkige beenblessure. Die pro blemen zijn duidelijk achter de rug. De zege van dit paard was duidelijk niet volgens de prog noses wat tot uitdrukking kwam in een kwartet-uitbeta ling van bijna 6500 gulden. De W-5 spelers hadden helemaal geen rekening gehouden met de capaciteiten van Glad. Vol gende week is er een jackpot. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen om 19.00 uur) luiden: 2e koers: 1. One for the Pot, 2. Si- naia, 3. Shera (2-1-3). 3e koers: 1. Enjoli d'Honte, 2. Edino, 3. Early Six (2-1-4). 4e koers: 1. Broad Daylight. 2 Queen of Crown, 3. Desmona C (9-4-3). 5e koers: 1. Tant de Joie, 2. Shaman- ta, 3. Blue Fire Lady (2-1-3). 6e koers: 1. Delgadótranss R. 2. Du ke's Diamond, 3. Baron (8-9-4). 7e koers: 1. Chokey Treen. 2 Char lotte Hanover. 3. Captain M (1-9-3). Sportwereld Prijsvragen De resultaten van de Westduitse midlotto: trekking A: 9-15-18-25-28-41, reservegetal: 8; trekking B: 5- 11-19-32-39-42, reservegetal: 8. Spel '77: 6739865. Voetbal De Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal moet voor de tweede keer bin nen een jaar op zoek naar een directeur. Jan Hagen, die vo rig jaar mei Jacques Kranen donk opvolgde, heeft kenbaar gemaakt per 1 juni een andere baan te hebben gevonden. sportuitslagen 2e koers, 1300 m: 1. Silver reef (M. Watlow) 1.24,6. 2. Tequllla's Roef, 3. Lets Be Great. Toto: winnend 1,60. plaats 1,10 1,10, koppel 2.20, t 7,50. Canadlans-Den BASKETBAL 102-89; Den Bosch-DAS 106-86. HANDBAL EK-kwalificatietoernooi voor B-landan in Espoo (Fin) Groep A: Griekenland-Belgiö 15-23; Noor- wegen-Bondsrepubliek Duitsland 20-18; Turkije-lsraël 20-21. Stand: 1. Noorwegen 4-8; 2. BRD 4-6; 3. Israël 4-6; 4. België 4-4; 5. Griekenland 4-0; 6. Turkije 4-0. Groep B: Luxemburg-Nederland 20-32; Fln- 'ind-Portugal 31-23; Itallë-Bulgarlje 12-16. 2; 6 Portugal 4-0. 1e koers, 1609 m: 1 Cherrif Oldeson (F Westerveld) 2.08.4 - 1.19,8. 2. Chicago, 3 Park Kosmos. Toto: winnend 5,60, plaats 3,10 3.80, koppel 7,70, trio 65.20. 3e koers, 2000 m: 1. Elisabeth Boko (Lange- weg) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Scurry Lobell. 3. Emir Volannn. Niet gestart: Medavle. Toto: winnend 3,00, plaats 1,00 1,10 1,00, koppel 4,80, trio 28,10. 4e koers, 1800 m: 1 Nasib Balk (A. de Vries) 2.01.0. 2 Greenhllls. 3. Move Closer. Niet gestart: Melody. Toto: winnend 1.90, plaats 1.60 2,60, koppel 6,60, trio 36,40. 5e koers, 2000 m: 1. Earl Torpedo (J. van Dooyeweerd) 2 42.3 - 1.21,2. 2. Darley Dora do. 3. Du co Belvedere. Niet gestarl: Don van de Lente Toto: winnend 8,30, plaats 4.80 4,70, koppel 35,30, trio 314,30. 6e koers, 2600 m 1 Berhold H (F. Wester veld) 3.30,4 - 1.20.9. 2. Dlego Buitenzorg, 3. Chris Wiellnga, 4. D'Ouragan. Niet gestart: Cinderella Crown, Zoroaster, Benno R, Keystone Pompeii. Toto: winnend 2,30, plaats 1,30 2,20 2,30, koppel 18,30, trio buyk) 2.40.3 - 1.20,2, 2. Dart Bonni, 3. Crls- tiaan Morgan. Toto. winnend 1,60, plaats 1,30 2,30 1,50, koppel 5.60, trio 19.80. 8e koers, 2000 m: 1. Zeno Oostland (F. de Zoete) 2 39,5 - 1.19,8, 2. Berthl Prinses. 3 Callsta Cunera. Niet gestart: Yankee Mas- 9e koers, 1609 m: 1. Glad Laurelton (P. Louwersheimer) 2.07,3 - 1.19,1, 2. Barry Rijnstroom. 3. Bajazet W, 4 Anjo Renka Niet gestart 80s Forest. Toto: winnend 11,30, plaats 2,30 6,30 1,50, koppel 203,30. trio 1.985.30. kwartet 6.487.60. 10e koers, 2100 m: 1 Massie's Prize (H. Langeweg) 2.47,8 - 1.19,2, 2. Ygor Peterhof. 3 Zoeff Neyenrode Niet gestart Alexia Arlo Toto: winnend 4,00, plaats 1,30 2,30 1,40, koppel 35,20, trio 153,70 W-5: 3-4-6-11-9, niet gespeeld. Omzet tota- lisator: 216.471,00. SCHAKEN Zonstoernooi heren in Lyon (Fra) 2e ronde: Mlralles (Fra)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2. 3e ronde: Van der Wlel-Van der Sterren (Ned) 1-0, Miralles-Coch (Fra) 1-0. Winants (Bel>-Seret (Fra) 1-0, Renet (Fra)- Lautier (Fra) 1/2-1/2, Brennlnkmeljer (Ned)- Piket (Ned) 1-0. Stand: 1 Lautler. Van der Wiel 2 1/2, 3. Brennlnkmeljer 2 (uit 2), 4. Wi- EK ondsr 16 jaar nants en Mlralles 2. 6. Renet 11/2+1 afg., len naar eindronde 7. Serel 1 1 afg., 8. Van der Sterren en Meulders 1, 10. Kuljf 1/2 (uit 2), 11. Piket en Coch 1/2, 13. Stuhl 0 (uit 2). 1. Binnenweg (Den Haag) 20.75 punten, 2. Elzinga (Alkmaar) 20,58, 3. Plas (Limmen) 20.15. Damss, bailst: 1 V" Toernooi in Estoril (Por) Herenenkelspel, 1e ronde: Norwich City-Crystal Palace 2-0. Griekenland, halve finales baker, 2e wed strijden: Panathlnalkos-Olympiakos 3-3 (1e wedstrijd 1-2); OFI Kreta-Apollon 1-0 (0-0). Schotland: Heart of Midlothian-FC Dundee 0-0 Oefenwedstrijden: Tsjechoslowakije-Egypte WIELRENNEN Gent-Wevelgem: 1. Frison (Bel) 204 km in 4.59,00, 2. Museeuw (Bel). 3. Ballerinl (Ita), 4 Maassen (Ned), 5. Wampers (Bel). 6. Holm (Den) op 0.02. 7. Ludwig (DDR) 0.04, 8. Konls|ev (Sov), 9 Bauer (Can), 10. Dhae- nens (Bel). 11 Freuler (Zwl). 12. Van Holen (Bel). 13. De Wilde (Bel). 14. Kulas (Pol), 15. Sergeant (Bel). 16 Verhoeven (Ned) 0.13. 17 Baffl (Ita) 1.01, 18. Van den Akker (Ned). 19 Scirea (Ita), 20. Tomac (VSt). overige Nederlanders: 22. Dorgelo, 30. Plrard 1.10. 36 Manders. 40. Wljnands. 82. Hanegraaf 4.25. 87 Stevenhaagen 6.56. 91 Solleveld. 96. Kools, 102. Bol, 117. De Vrles 7.52, 121 Vos, 122. Van Orsouw. 125. Talen.' 129. Moorman, 133. Lammerls, 137. Hoondert. 3s etappe: 1 Gorospe (Spa) 183 km In 4.37 28. 2. Gaston (Spa) op 0.14, 3. Indurain (Spa) 0.16, 4 A. van der Poel (Ned). 5. Un- zaga (Spa). 6. Carltoux (Fra). 7. Cabestany (Spa). 8. Fuchs (Zwl). 9. Alcala (Mex), 10. Cordes (Ned). 15. Winnen (Ned). 16 Gölz (BrD). 20. Breuklnk (Ned). 26. Suykerbuyk (Ned), overige Nederlanders 40 Van Aert 2.07, 68. Den Bakker 6.03, 92. J. van der Poel 11.52, 95. Arntz, 116. Veenstra, 122. Hermans, 133. Nljboer 19 07 Algemeen klassement: 1. Gorospe 13.15.06, 2. Gaston 0 14. 3. Cabestany 0.16, 4 A. van der Poel, 5. Echave (Spa), 6. Kuum (Noo). 7. Gölz, 8 Cordes, 9 Kietel (VSt). 10. Glovanettl (Ita). 25 Winnen 0.25, 26. Suykerbuyk 0.36, 27. Breuklnk 0.41. 39 Van Aert 3.30. 79 Den Bakker 11.12, 106. Arntz 17.14, 121 Nljboer 24.29. 128 Veenstra 37.43. 129 Hermans. 131. J. van der Poel. Open Ronde van de Vaucluse 1e etappe: 1 Aldag (BrD) 174 km 4 48.06. 2 Kankowskl (TsJ). 3. Pensee (Fra). 4. Guel- ler (Zwi), 5 Verdonk (Bel) Algemeen klas sement: 1 Romljn (Ned) 4.50.41, 2. Ver- donk op 0.01, 3. Hoffman (BrD) 0 02. 4 Bouwmans (Ned). 5. Haex (Bel) 0.04. IJSHOCKEY WK C-groep in Budapest: Roemenlë-Bulga- rlje 7-2; Noord Korea-Belg» 3-0: Oenemar- ken-China 6-1 Stand: 1 Oenemarken 5-10; 2 Joegoslavië 5-10; 3 Noord-Korea 6-6; 4. China 6-6; 5 Bulgarije 6-6; 6. Hongarije 5-5; 7. Roemenië 5-3; 8 België 6-2; 9 Zuld-Ko-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9