m CDA wil Stek verplaatsen uit dorpskern Hazerswoude Minder bekeuringen in Leidse regio n IL Schoolkinderen planten bomen Extra busdienst voor Hazerswoudse ouderen YAM-vat kan wethouder Aptroot niet vermurwen Kunstgras is veel te duur voor SJZ LEIDEN OMGEVING £eidóe@ommit DONDERDAG 5 APRIL 1990 PAGINA EI REGIO De rijkspolitiekorp sen in het district Den Haag (Leidse regio, Rijnstreek, Bol lenstreek) zullen dit jaar per kwartaal niet meer dan 2500 processen-verbaal mogen inle- Dat is het gevolg van personeel stekort bij het Haagse Openbare Ministerie. Het gaat om een tij delijk maatregel. Het aantal van 10.000 proces sen-verbaal is het niveau van 1988. In 1989 lag dat aantal aanmer kelijk hoger. Bij het Openbaar Ministerie heeft dat dat proble men geleid. Op dit moment wordt gewerkt aan maatregelen om grotere aantallen bekeurin gen te verwerken. De personele sterkte wordt in Den Haag uit gebreid en verder wordt er ge automatiseerd. Ook de fiscalise ring van de parkeerovertredin- gen zal de werkdruk bij het Openbaar Ministerie verminde ren. Voorlopig zal de politie echter prioriteiten moeten stèl- Een woordvoerder van de rijks politie stelde gisteren dat bij minder ernstige overtredingen, zoals bijvoorbeeld de bevuiling van de openbare weg door hon denuitwerpselen, niet zo snel een proces-verbaal zal worden opgemaakt. „Dat betekent ech ter niet dat de politie nu veel minder gaat controleren. Ge richte controles, zoals snelheids controles, zullen in overleg met het openbaar ministerie gewoon doorgang vinden", aldus P. Nieuwenburg van de rijkspoli tie. De processen-verbaal die de politie uitschrijft zullen voor de betrokkenen ook zeker conse quenties hebben. Pickniekplaats in Nieuwe Wetering ALKEMADE Achter het derde tuinbouwge bied in Nieuwe Wete ring komt een royale groenvoorziening om de kassen vanaf Rijpwete- ring aan het oog te ont trekken. Op verzoek van het CDA-raadslid N. van Ruiten worden er pick nicktafels en bankjes geplaatst. De Molenweg en de Korte Oostweg in Nieuwe Wetering wor den in toenemende mate door fietsende re creanten gebruikt. Corbuloschool houdt opnieuw paasmarkt voor Casa Materna ZOETERWOUDE De Corbuloschool in Zoeter- woude-Dorp houdt zaterdag van elf tot twee uur een Futura-paasmarkt in en rond het schoolcomplex aan de Westeindseweg. De opbrengst van de paasmarkt is voor Futura'90, de actie met als doel 100.000 gulden bijeen te krijgen om het kindertehuis Casa Materna in Napels te kunnen voorzien van nieuwe raam- en deurkozijnen. De kleuters van de Corbuloschool ope nen de markt. Onder begeleiding van de heer Leon Wiekhart aan het klavier zingen de jongens en meis jes enkele paasliedjes. Vanzelfsprekend zijn de paas hazen ook present. De markt is zeer gevarieerd van opzet. De verwachtingen zijn hoog gespannen. In 1988 bracht de Italiaanse markt van de Corbuloschool - ook ten bate van Futura'90 - 3.150 gulden op. Vorig jaar was er een markt op het Loetheveld. Toen was de organisatie in handen van de Corbulo- en West- woudschool en was de opbrengst 4.500 gulden. Veehouders Zoeterwoude houden ook open huis ZOETERWOUDE Vier Zoeterwoudse agrarische bedrijven open zaterdag hun poorten voor belangstellenden. Dat gebeurt in het kader van de actie „Kom in de kas", hoewel dat voor de Zoeterwoudse bedrijven niet al te letterlijk moet worden opgevat. Tussen half tien en twee uur kan men te recht op de boerderij van Jac. Straathof aan de Gelderswoudseweg 6, een veehouderij bedrijf met een kleine tak akkerbouw. Voorts kan de veehouderij Van Veen aan de Weipoortseweg 72 worden bezocht. Van Veen houdt koeien en varkens en maakt tevens kaas. Ook H. van der Krogt aan de Vlietweg 7, een veehouder met lamscha- pen, laat zijn bedrijf zien. Tenslotte is het bedrijf van Van der Harg aan de Weidelaan 4 te bezichtigen. HAZERSWOUDE De CDA-fractie in Hazers woude heeft er gister avond voor gepleit het nieuwe onderkomen voor jongerencentrum Stek buiten de dorpskern te plaatsen. Het centrum is nu aan de Dorpsstraat ge vestigd, naast de Michael- school die langzamerhand wordt omgebouwd tot multi-cultureel centrum. Tijdens een vergadering van de commissie welzijn, recreatie en cultuur stelde C. M. van der Werf (CDA) voor het nieuwe pand bij de Landvliethal te vestigen. Volgens haar zorgt Stek nu voor veel geluidsover last, vooral als de jeugdige be zoekers 's nachts het centrum verlaten. „Vestiging buiten onze kern geeft de Stek een grotere mate van bewegings vrijheid en de gemeente meer mogelijkheden voor herinrich ting van de huidige plaats". Wethouder G. van der Lecq (PvdA) ziet bij een verplaat sing moeilijkheden opdoemen. „We willen alle voorzieningen concentreren, dus rondom de Michaelschool. Daarbij zorgen andere activiteiten aan het voormalige schoolplein ook voor geluidsoverlast. En met het oog op medegebruik van het nieuwe jongerenonderko- men is vestiging aan de Dorps- Alleen SGP/RPF-vertegen woordiger, J. Kaashoek, kan zich niet vinden in het voor stel van B W, dat de voor keur geeft aan nieuwbouw bo ven renovatie van het huidige pand. Kaashoek is principieel gekant tegen het jongerencen trum, omdat het onder andere disco-avonden en optredens van popgroepen organiseert. Insulinefabrikant naar Zoeterwoude ZOETERWOUDE De grootste insulinefabrikant van Nederland, Novo Nor disk Farma BV, gaat van Amsterdam /Rijswijk naar Zoeterwoude verhuizen. Voor Novo Nordisk, dat naast insuline ook andere diabetes-gerelateerde pro- dukten fabriceert, wordt momenteel een een nieuw onderkomen gebouwd op de hoek van de Hoge Rijndijk en de Burgemees ter Smeetsweg, nabij Hei- neken. De 51 werknemers van het farmaceutisch bedrijf zullen straks 1800 vierkante meter tot hun beschikking krijgen. Het nieuwe pand, een ontwik keling van Bosman Projecten BV, zal begin volgend jaar klaar zijn. De bouwer is Niers man BV uit Voorschoten, de architect is Louis Bosman. Het pand is nu al berekend op uit breiding door een flexibel vloerenplan met verplaatsbare wandpanelen. Novo Nordisk is ontstaan uit een fusie tussen de Deense farmaceutische be drijven Novo Industri en Nor disk Gentofte. Beide bedrijven hadden hun ieder hun eigen dochteronderneming in Ne derland, Novo Industrie in Amsterdam en Nordisk Neder land in Rijswijk. Directeur Niek Sniekers verwacht dat het bedrijf de activiteiten nog verder zal uitbouwen. „Op dit ogenblik is ons bedrijf reeds een belangrijke leverancier van groeihormonen en midde len voor de behandeling van hemofilie", aldus Sniekers. Van der Hulst neemt afscheid LEIDEN Cock van der Hulst heeft gisteren tijdens een receptie afscheid genomen van de wielervereniging Swift/Casba. Onder leiding van de scheidende voorzitter kwamen vooral het huidige clubhuis en wielerparcours tot stand, verdubbelde het aantal leden zich en verzekerde de Leidse vereniging zich van een geldschieter. J. Duive- steijn van Sport en Recreatie noemde de samenwerking tus sen Van der Hulst en de ge meente Leiden positief. Tij dens de laatst gehouden leden vergadering op 9 februari is Van der Hulst benoemd tot Erevoorzitter. Daarnaast zal hij in de toekomst actief zijn als voorzitter van de Omnive- reniging Swift. Penningmees ter S. Jansen, die tot Lid van Verdienste is benoemd, werd gisteren ook in de hulde be trokken. s 1 Concert Het Rijnlands Christelijk Mannenkoor Vox Humana treedt morgenavond op in de dorpskerk in Zoeterwoude- dorp. Het concert, onder lei ding van Theo van der Hoorn, begint om half ne gen. De begeleiding op orgel en piano is in handen van And ré Keesse. De toegangs prijs is f15, terwijl jongeren en 65-plussers f10 moeten betalen. De opbrengst van het concert komt ten goede aan het restauratiefonds van de monumentale dorpskerk. The Boxx De zes-koppige popformatie The Boxx treedt zaterdaga vond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. De band was al eerder te horen in het voorpro gramma van Joe Cocker, WET WET WET en Meat Loaf. Aanvang negen uur, Wandeling De KMTP Lisse houdt za terdag een wandeling op het landgoed Duivenvoorde op de grens Wassenaar/ Voor schoten. Verzameld wordt op het parkeerplein bij de Mariakeck in Lisse. Vertrek om half twee. Plan tenruilbeurs Op de gem een tek wek er ij aan de Raadhuislaan in Wassenaar wordt zaterdag tussen tien en twaalf uur een plantenruilbeurs gehou- Fancy-lair De jaarlijkse' fancy-fair van Huize St. Bernardus in Sas- senheim wordt zaterdag van tien tot zes uur gehouden. De opbrengst is bestemd voor de inrichting van 't Binnenhof. Begonnen wordt om tien uur met een ballon nenwedstrijd voor de jeugd, ook zijn er voor de jeugd weer tekenwedstrijden, gri meren en fotografie. Naast de verkoop van diverse handwerkprodukten, ge maakt door de bewoners, zijn er diverse attracties zo als het rad van avontuur, is er weer een doorlopende lo terij, en een grote loterij met vele prijzen, met als hoofd prijs een compact-disc. ODI Toneelvereniging ODI uit De Zilk staat zaterdag op de planken. In De Duinpan wordt het stuk „Harry's nachtm errygespeeld. De voorstelling begint om acht uur. Kaarten kosten f7,50. Alecto Hokceyclub Alecto uit Lei derdorp viert zaterdag het vierde lustrum in het club huis op sportpark De Bloe- merd. Voor deze viering van drie tot vijf uur worden oud leden gezocht. Meer inlich tingen worden verstrekt door Sonja van Duiken (071- 890889) of Ans Smits (071- 892317). Jazz Het kwartet Taylor's Four treedt zaterdagavond vanal half tien op in De Holland- sche Tuyn aan de Hoofd straat in Leiderdorp. De groep speelt eigentijdse jazz, bebop en mainstream. De groep bestaat uit Frans van Tongeren (piano), Bill Arendsma (gitaar), John Erich (stringbas) en Rob Schreuder (drums). Toegang kost /12,50. Rommelmarkt In en rond het clubhuis De Kimshoeve aam de Lord Ba den Powellweg 2 in Voor schoten wordt zaterdag een rommelmarkt gehouden door de Mauritsgroep, de scoutinggroep voor lichame lijk gehandicapte kinderen. De markt duurt van één tot vier uur. De opbrengst is be stemd om de activiteiten van de groep te bekostigen. EHBO De EHBO Warmond heeft aan 22 leerlingen van de be ginnerscursus EHBO het dir ploma kunnen uitreiken. Dit zijn: G. Bakkum, M. Bloe mend aal, C. Kok, J. Faasse, E. Gimberg, D. la Grouw, Heemskerk, B. Hooymans, G. van der Lans, L. van Leeuwen, G. van Loon, C. van Noort, J. Ouwehand, J. Roest, A. Schoneveld, J. Stol, R. de Vos, M. De Vroomen, P. Wassenaar en D. Wehrmann.Twee leerlin gen behaalden elders hun diploma. Zomerkamp Het zomerkamp voor Was- senaarse tieners wordt dit jaar van 18 tot en met 25 au gustus gehouden. Kinderen tussen 12 en 16 jaar oud kunnen een inschrijfformu lier aan vragen bij Trees Claassen (071-134819) of Anda van Bohemen (071- 762772). Deelname klost f125. Muziek De groep Man or Beast treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Splotsz aan de Stationsstraat in Roelof - arendsveen. De Nijmeegse vijfmansformatie speelt ste-- vige rock. De zaal gaat om tien Uur open, de band be gint rond elf uur te spelen. Schoolkinderen planten bomen in Oude Wetering. FOTO: WIM VAN NOORT REGIO Op diverse plaatsen in de Leidse re gio zijn gisteren in het ka der van Nationale Boom- plantdag door schoolkin deren duizenden bomen en struiken geplant. Gedeputeerde T. Jansen was gisteren naar Valkenburg ge komen om langs de provincia le weg (S4) ter hoogte van Val kenhorst de eerste bomen te planten. De provinciale verte genwoordiger deed dit in sa menwerking met burgemees ter C. Sinke, onder toeziend oog van wethouder M.J. Vos. Jansen vertelde aan de aanwe zige schoolkinderen dat iedere Nederlander per jaar één ku bieke meter hout gebruikt. Vandaar dat er ieder jaar weer opnieuw bomen geplant moeten worden om de natuur in evenwicht te houden. Hij schonk de kinderen een na- tuurboekje voor de bibliotheek en gaf 1500 gulden aan burge meester Sinke. Valkenburg moet dit geld gebruiken voor de natuur. Op twee plaatsen in Voorhout zijn gisteren bomen geplant. Eerst werden door de Boek- horstschool en de Andreas- school op de Boekenburglaan een zestal grote linden geplant. Een uurtje later waren het de hoogste groepen van de open bare school De Narcis, de PC- school Oosthout en de Boer- haaveschool die aan de Bonek- ruidstraat in de wijk Oosthout zes bontbladige esdoorns plaat sten plus nog eens elf verschil lende soorten linden. Na een toespraak van de loco-burge meester D. IJdo, die nog eens benadrukte hoe belangrijk bo men zijn voor ons leefmilieu, werd in jeugdcentrum De Spe- lewey een film gedraaid geti teld: „De baby in de boom". Leerlingen van de St. Bonifa- tiusschool, school Den Deyl en Wethouder Huibregtseschool hebben gisteren enkele hon derden bomen en struiken bij het gebouw Parousia aan de Rijksstraatweg in Wassenaar geplant. Op deze plaats moet een een hectare grote vogel- tuin komen. Het terreintje werd tijdens de storm van 25 januari flink getroffen, meer dan de helft van de grote bo men werd geveld. In de Rode- en Bospolder in Woubrugge is gisteren de laat ste boom van het snelgroeien de bos geplant door gedepu teerde P. van Heemst. Dit uit populieren bestaande produk- tiebos is 14'/2 hectare groot en maakt deel uit van een pro vinciaal recreatiegebied van totaal 18'/2 hectare. Van het ,deel van het recreatiegebied dat door de provincie wordt aangelegd, werd gisteren twee hectare ingeplant. Burgemees ter D. Brouwer de Koning van Woubrugge en Van Heemst plantten met behulp van 70 schoolkinderen uit Woubrugge en Hoogmade de eerste bomen in dit gebied. Schooljeugd Oude Wetering Zo'n 120 kinderen van de groepen 8 van de vier basis scholen in Oude Wetering, de Gerardusschool, Elckerlyc, De Wegwijzer en De Schakel, hebben gistermorgen bomen geplant in de Kruidenwijk. Op vier verschillende plaatsen in de nieuwste nieuwbouwwijk van Oude Wetering vertrouw den de schooljeugd, onder lei ding van mensen van de plantsoenendienst, de boom pjes aan Moeder Aarde toe. Voordat het planten begon, werden de in de Dotterbloem verzamelde kinderen toege sproken door burgemeester A.H. Meerburg. Hij wees de schooljeugd op het belang van bomen voor de zuurstofvoor ziening en deed een beroep op de kinderen om de jonge aan was vooral niet te vernielen. HAZERSWOUDE De gemeente Hazerswoude stelt binnenkort een extra busregeling in voor de ou dere inwoners van Ha- zerswoude-dorp, -Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn. Uit onderzoek is ge bleken dat de huidige aansluiting op het Elisa- bethziekenhuis en huize Leythenrode in Leider dorp onvoldoende is en de overstapmogelijkheden gevaarlijk. Wethouder G. van der Lecq legde dit gisteravond voor aan de commissie welzijn, recrea tie en cultuur. Gedurende 26 weken zal de bus op woensdagmiddag de tocht naar beide tehuizen in Leiderdorp ondernemen. Ge middeld betaalt de reiziger zes gulden voor de rit, maar de 65- plussers wacht een korting. In de drie kerngebieden worden extra haltes aangedaan. De „ziekenhuisbus" start om 13.15 in Hazerswoude-dorp en keert om 15.00 uur vanaf het Lei- derdorpse ziekenhuis terug. Niet busmaatschappij West- Nederland verzorgt de ritten, maar het Hazerswoudse taxi bedrijf Van Ooyen heeft de opdracht in de wacht gesleept. In eerste instantie gaat Van Ooyen met een kleine bus voor maximaal acht personen rijden. Is er meer animo, dan zet het taxibedrijf een grote bus met 34 zitplaatsen in. De kosten voor de kleine bus be dragen 75 gulden per rit, ter wijl de grote bus 150 gulden per rit kost. Als randvoor waarde heeft Van Ooyen ge steld dat ook niet-bejaarden mogen opstappen. Voor de gemeente bedragen de kosten van het experiment 3900 gulden. De wethouder wil 'het potje „onvoorzien" hier voor aanspreken. Omdat de gemeente Koudekerk aan de Rijn bij het alternatief betrok ken is, wordt ook hier om een financiële bijdrage gevraagd. Het busexperiment geldt als alternatief voor de buurtbus, die definitief niet op Hazers- wouds grondgebied verschijnt. Hazerswoude is te dun bevolkt om aan de voorwaarde ten minste 800 mensen op een af stand van 1250 meter van de bushalte te voldoen. WASSENAAR Wethouder C. Aptroot (ruimtelijke ordening en openbare werkeh) kreeg gisteren in een commissievergade ring een VAM-vat cadeau. Gever was B. Schade, bestuurslid van de Vrienden van Wassenaar. De schenking had echter niet tot gevolg dat de wethouder beloofde inwoners van Wassenaar sub sidie op de aanschaf van een VAM-vat te verlenen. Schade wees de wethouder en de commissieleden op de vorig jaar door de Vrienden van Wassenaar gestarte actie die tot doel heeft Wasse- naarders met een tuin een VAM-compostvat te laten aanschaf fen. De commissie ging gisteren akkoord met de invoering van groene containers in Wassenaar. Hierin kan men zijn groente-, fruit- en tuinafval deponeren. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat de Zoe terwoudse voetbalvereni ging SJZ op natuurgras blijft trainen. Vrijwel ze ker wordt afgezien van de aanleg van een kunstgras veld op sportpark Haas broek. Voor SJZ dreigen de financiële lasten te zwaar te worden. Aanleg van een kunstgrasveld zou eep huurverhoging bete kenen van 7.500 gulden, ter wijl dan tevens de velden drie en vier plus de twee huidige trainingsvelden uit de roulatie genomen zouden worden. Ook het verplaatsen van de ver lichting rond het trainingsveld zou SJZ zelf moeten betalen. Als het aan het Zoeterwoudse college ligt, worden de trai ningsvelden opgeknapt en blijft alles bij het oude, met dien verstande dat de kwali teit van de trainingsvelden fors zal verbeteren, al is een waterdichte garantie niet te geven. De vertraging die nu is ont staan door de discussie rond de vraag of er wel of niet een kuhstgrasveld moest komen, betekent dat SJZ bij de start van het nieuwe seizoen niet over het trainingsveld kan be schikken. Vanavond buigt de commissie openbare werken zich over de veldenproblema- tiek, terwijl de raad pas eind april het laatste woord spreekt. Normaliter zou de renovatie van het veld medio april moeten starten om begin au gustus met de trainingen te kunnen beginnen. Bij het standpunt van het col lege van B en W heeft tevens meegespeeld dat er sprake is van kapitaalvernietiging als twee velden plus de huidige trainingsaccommodatie op Haasbroek hun bestemming zouden verliezen. Gevreesd zou dan tevens moeten wor den voor verpaupering van het sportpark dat in 1970 in gebruik werd genomen en in 1976 uitgebreid met de velden drie en vier. Alles wijst er op dat gekozen gaat worden voor een nieuwe toplaag op de trainingsvelden. Die toplaag gaat bestaan uit een slibarme zanderige teel aarde. Om een snelle hemel- waterafvoer te bevorderen en een zo groot mogelijke water- berging te krijgen dient het zandpakket zo hoog mogelijk boven de grondwaterstand te worden aangelegd. Renovatie van de trainingsaccommodatie kost 156.000 gulden. Bewoners 't Lien zijn tegen uitbreiding gebouw Zürich LEIDSCHENDAM Be- woners van de wijk 't Lien in Leidschendam hebben bezwaar aangete kend tegen de plannen van Zürich Verzekeringen aan de Veurse Achterweg om aan de kopkanten van het bestaande gebouw twee vleugels aan te bou wen. De bewoners vinden het gebouw te groot. Het hoort volgens hen niet in een wijk met laagbouw. Het bestaande 85 meter lange gebouw wordt volgens de plannen met ruim 25 meter verlengd terwijl de bijna 43 meter lange vleugels zich tot aan het trottoir zouden uit strekken. De ene vleugel wordt, inclusief liftschacht, 34.3 meter hoog, de andere 31.1 meter hoog. Aan de be staande kantoor- en neven ruimten wordt bijna 18.300 vierkante meter toegevoegd. Volgens de geldende parkeer- norm zijn hiervoor 346 par keerplaatsen nodig waarvoor onder andere een ondergrond se parkeergarage van drie ver diepingen wordt gebouwd. De Vereniging van Woningei genaren Ons Lien zegt in haar bezwaarschrift dat de gemeen te soms onvolledige en soms onjuiste informatie verstrekte en dat soms pas informatie werd gegeven als negeren pro blemen met de procedure zou opleveren. Voorzitter H. J. Coppens zegt dat de gemeente meer aandacht besteedt aan Zürich dan aan omwonenden terwijl juist ten opzichte van hen, in een zo belangrijke pro cedure, een dienstbare opstel ling mocht worden verwacht. Ons Lien is voorts bang voor parkeerproblemen en toename van het verkeer. Voor een uitgebreide agendr ook voor de komende dagel raadplege men „UIT", de grw tis wekelijkse bijlage van r" krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EURO» NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. t|e 01720-20800): Koko Flanel (J 13.45, 18.45, 21.15. EUROCINEM' II War of the roses (12); 18.45, 21.1 wo. ook 13.45. EUROCINEMA Harlem nights (12); 18.30, 21.15. ook 13.30. EUROCINEMA IV: Blaj Rain (12); 18.45, 21.30. Oliver e (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Koko Flanel (i> 19.00, 21.15. LIDO en STUDL (Steenstraat 39, tel. 124130): Honeyf shrunk the kids (al); 18.45. wo. of 14.30. War of the roses (12); Nextfc kin (12); Turner Hooch (al); 14.3 ,19.00, 21.15. Dead poets society (q 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 14.f Born on the fourth of july (al); 20.3 Oliver en Co (al); wo. 14.30. *TRli. NON (Breestraat 31, tel. 12387J Stam van de holenbeer (al); 19.0 ook 14.30. 91/j Weeks; dag 21.J REX (Haarlemmerstraat 52, 071-125414): Voyeur (16); 19.0 21.15. Wait until spring, Bandini (al); t/m do. 20.15. When Harry met Sa (12); zo. t/m do. 20.15. Erik de vikiU (12); wo. 15.45. Ghostbusters (41 14.00, 15.45. Junglebook (al 14.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, 3463500): Always (al); 14.00, 18.4/-VT 21.30. ASTA 2: Weekend at B#^ nie's (al); 14.00, 18.45, 21.3N\ ASTA 3: Black rain (16); 14.dif] 18.45, 21.30. BABYLON 1 (nafu Den Haag Centraal tel. 3471656): D ving Miss Daisy (al); 14.00, 19- nlli 21.45. BABYLON 2: Dead po*X society (12); 14.00, 19.00, 21.dZ-.ei BABYLON 3: Wings of fame (hch 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (BL „f tenhof 20, tel. 3630637): War of roses (al); 14.00, 18.45, 21.30. jeid NEAC 2; A nightmare on Elmstri part 4 (16); 14.00, 18.45, 21.30. i NEAC 3: Harlem nights (12); 18. 001 21.30 ma. di. do. ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Born on the fourth of j (12); 14.00, 20.30. METROPOLEhe Shirley Valentine (al); 14.00, 18.pcr 21.30. METROPOLE 3: Music bF&L (12); 14.00, 18.45, 21.30. METFilgt POLE 4: Crimes and misdemeanLnft (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. cf1 u 14.00. METROPOLE 5: When HaOec met Sally (al); 18.45, 21.30. ma. Lrrt; do. ook 14.00. ODEON 1 (Herf° gracht 13, tel. 3462400): War of (ina roses (al); 13.45, 18.45, 21.30. frie ODEON 2: Koko Flanel (al); 13.' 18.45, 21.30. ODEON 3: Yol - Einstein (al); 13.45, 18.45, 21.janl ODEON 4: Turner Hooch 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (W:pt, tingstraat 12b, tel. 3656402): M« sieur hire (16); 19.15, 21.45. wo. c 14.00. STUDIO 2: Camille Claulusit (al); 20.00. STUDIO 3: Steel magninu as (al); 19.00, 21.30. HAAGS Fllr HUIS: Zaal 1: Dekaloog 3 en 4; 19 21.45. Zaal 2: Georgette Meuni 19.30, 21.45. zaal 3: 19.30, 21J L'Eetrange monsieur; ma. Le cripppt de monsieur; di. La belle équipe; v|nd L'Atalante; do. KINDERVOORSTELLINGEN k CINEAC: Oliver Co; wo. 14.l|r« METROPOLE 4: Honey, I shnf the kids; wo. 14.00. METROPtSf 5: Oliver Co; wo. 14.00. STUW,1* Benny's badkuip; wo. 14.30. schaduw van Emma; wo. 14.30. DU- dienstverlenin APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden waargenoi door de apotheken die ook weeki dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENI ZEN LEIDEN Ongevallendit elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poll nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-:'" De Geneeskundige Dienst Leidi verhuisd van de Roodenburgersti in Leiden naar de Cronesteinkj 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenim ongewenste zwangerschap voor der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste ni mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur di lijks van 16.00 tot 17.00 i 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdt dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per pati^ Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volt senen dagelijks van 14.00-14.45 uJ van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelin ook 11.15-12.00 u. Kraamafdel| dag. van 15.00-16.00 u. en van 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakj dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 19.00 u. Sport-Medisch Adviesc trum: Spreekuur ma. l9.30-20.3( in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 i 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u. ste klasse: de gehele dag. Jelgt makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: werkdi 16.45-17.45 u.; za. zo en feestt 10.00-11.30 en 14.00-16.30 A, C en D: dag. tot 21.00 u. met zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Ziel huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18. 19.30 u. Avondbezoekuur afdé verloskunde: 18.00-19.00 u. De Pr maturenafdeling: voor ouders milie is na overleg met patlër doorlopend bezoek mogelijk. aan ernstige patiënten: wanr ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hot verpleegkundige hiervoor sper kaarten verstrekken. Kinderklir zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoel den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Kt neus- en oorheelkunde en neurolt 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogl kunde en heelkunde: 14.15-15.00| 18.30-19.00. Rijnoordziekenl Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek hartbewal 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kind afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINI OPVANG (Koornbrugsteeg 2, EK Leiden, tel 254810.) Infori over en aanmelden voor kinder vang in Leiden. Geopend: ma t/r dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRi MELDPUNT LEIDEN. Ketelbi steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch relkbaar van 10.00 tot 16.00 via 120903. Spreekuur ma. 13.00-11 en do. 18.80-20.30.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12