^Wassenaar vreest xplosieve groei oningzoekenden Reiden omgeving entoonstelling over even in het milieu b«? K B 9 f JAA >L „Naar doven wordt beter geluisterd" Ceidae Sou/iant WOENSDAG 4 APRIL 1990 PAGINA 11 ;neoy ASSENAAR Alle rim<artijen in Wassenaar zijn mg voor een flinke toe- me van het aantal wo- lourjingzoekenden. Deze stij- (|ng wordt veroorzaakt nbejoor wijzigingen in de ®®Joonruimteverordening. r lok inwoners van de re- o kunnen zich nu in 'assenaar als woningzoe- 4): ilende laten inschrijven. ,rer deze zaak. Zij wees erop it de lijst woningzoekenden ;h al erg lang is. september vorig jaar wees staatssecretaris van VROM gemeente Wassenaar op /ee zinsnedes in de woon- limteverordening die in rijd waren met de landelijke wetgeving op dit gebied. Het ging om voorwaarden die Wassenaar stelde aan inschrij ving in het woningzoekenden bestand. Niet in Wassenaar woonachtige woningzoeken den moesten, wilden zij inge schreven worden, kunnen aantonen dat zij een maat schappelijke binding hadden met de gemeente of noodzake lijk in Wassenaar moesten wo nen. Deze bepalingen moeten worden geschrapt. De leden van de commissie spraken gisteren hun vrees uit dat nu ook mensen uit de regio zich in Wassenaar als woning zoekende kunnen laten in schrijven op de lijst van 1800 woningzoekenden, die gemid deld zeven tot acht jaar op die lijst staan voordat ze aan een woning worden geholpen. Wethouder V. Wensveen be aamde dat de woningzoeken- denlijst inderdaad wel flink zou kunnen groeien. Gelijk met de verandering van de voorwaa tot inschrijving zal ook l._ huurprijsgrens waaronder Wassenaar huizen kan toewijzen worden opge trokken van 750 gulden naar 900 gulden. Ook zal de koop prijsgrens worden opgetrok ken van 100.000 naar 250.000 gulden. Dat wil zeggen dat Wassenaar bepaalt wie mag wonen in huizen met een waarde tot 250.000 gulden. De commissieleden wilden gis teravond weten waarom zon der enige goede arumentatie deze koopprijsgrens ineens zo flink wordt opgetrokken. De wethouder zei dat wordt ge streefd naar een regionale woonruimteverordening en wees erop dat in Katwijk ook de grens was gesteld op 250.000 gulden. Katwijk maakt echter geen deel uit van de woonruimteverdelingsregio die de gemeenten Den Haag, Leidschendam, Nootdorp, Rij- wijk, Voorburg, Zoetermeer en Wassenaar omvat. !®j EIDEN Leven in het nijüieu is de titel van de ieuwe tentoonstelling in t Nationaal Natuurhis- risch Museum (voorheen clijksmuseum van Geolo gie en Mineralogie) die 1 orgen wordt geopend. aantal fotoreportages I3.i>nt milieus zoals ze in Euro- 'oui te zien zijn. Bijvoorbeeld 21;adden- en duingebieden, ge- 1 '^rgten, moerassige gebieden i halfwoestijnen. Ook zijn olilieus uit het verleden te be- •■"Dnderen. Onder meer een is uit de steenkooltijd en fos- Dot Jen van dieren en planten de ijstijden. De video „Ie- e dag een milieudag" geeft hoe mensen dagelijks op ka aj een eenvoudige manier het be dreigde milieu kunnen be schermen. Voor kinderen wordt een mi lieuwedstrijd georganiseerd. Op een wedstrijdposter kun nen ze dieren uit verschillende milieus tekenen of een ver haaltje over het milieu schrij ven. De inzendingen worden in de zomervakantie beoor deeld, daarna volgt de prijsuit reiking. De expositie is tot en met 2 september te bezichtigen in het museum aan de Hoogland se Kerkgracht 17. Het museum is van maandag tot en met vrijdag van tien tot vijf uur en zondag van twee tot vijf uur. Op zaterdagen en feestdagen is het museum gesloten. De toegang bedraagt voor volwas senen drie gulden. Kinderen en 65-plussers betalen de helft. elstraf voor overvaller ankstation PjlEN HAAG/LEIDEN De m 1-jarige Alphenaar die op 2 tm nuari 1990 een tankstation ^•n de Hoge Rijndijk overviel, gisteren door de Haagse ichtbank veroordeeld tot een ivangenisstraf van drie jaar. aarvan is een jaar voorwaar- NH dijk en er geldt een proeftijd die an twee jaar. Verder moet de i I lphenaar zich melden bij de »e classering voor psychiatri- he behandeling. Twee we- u en geleden werd drie jaar on- iek aorwaardelijk geëist tegen de an. dei e Alphenaar, die verslaafd is nkiln heroïne, bedreigde bij de 'erval een pompbediende <|et een gaspistool en maakte aar 1200 gulden afhandig. Hij t i twee weken geleden dat hij overval had gepleegd om it hij „ziek was en op zoek aar geld voor heroïne", da et de straf wordt tegemoet fkomen aan de wensen van raadsman van de Alphe- ati#ar. Die stelde dat drie jaar oiw lstraf te lang zou zijn, omdat u- zwangere vriendin van de !j£]j an wellicht niet op hem zou 18 achten. Verder vroeg de alk adsman om psychiatrische d handeling van zijn cliënt, g' aardoor zou de Alphenaar innen leren rust te vinden andere wegen dan het be- van drugs en geld. onrussen moeten orden gemotiveerd EIDEN Het niet of onvol- je[iende motiveren van vonnis- door strafrechters is onbe- •ijpelijk en onaanvaardbaar. '•I(' otiveren is niet alleen iets ,0 it behoort te gebeuren, het is 3. ilfs een grondwettelijke eis fdelat de gronden voor het von- Pr is worden aangegeven. De ote werkdruk bij strafrech te» rs- gevoegd bij de tolerante Duding van het hoogste chtscollege en de welwil lendheid van de wetgever een de motiveringsplicht te heffen doet daaraan geen lk at stelt B. Kortenhorst in lar proefschrift „De motive- ,ver ngsplicht in strafzaken", aarop ze morgen hoopt te Ke omoveren. In haar proef- o'® hrift gaat Kortenhorst in op vraag wat verstaan moet njji orden onder het in de straf- 18. et opgenomen „met redenen 'ak ukleden". /at je redenen bij een vonnis nv jn nodig om duidelijk te ma in hoe en waarom het vonnis stand is gekomen en om de 2fntrolefunctie van de cassa- irechter goed te laten verlo- v$n- Schilderwedstrijd tijdens Lakenfeesten LEIDEN De Rembrandt- schilderwedstrijdmet als titel „Kijk op Leiden" wordt ook dit jaar tijdens'de Lakenfees- ten van 5 tot 16 juli gehouden. Amateurschilders uit het hele land worden opgeroepen om Leiden op hun eigen manier en met een zelfgekozen tech niek weer te geven. Aan de wedstrijd die wordt georgani seerd door de stichting Even- mementenfonds Leiden is een prijzengeld van 1500 gulden en een reisje naar Oostenrijk ver bonden. Informatie en in schrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij de VVV. Alkemade verzamelt snoei- en tuinafval ALKEMADE De ge- meente Alkemade gaat de werkplaats van openbare werken aan de Korte Goog op zaterdagochtend bemannen voor het' aan nemen van particulier tuin- en snoeiafval. De raadscommissie openbare werken ging gisteravond met dit voorstel akkoord. De gemeente zal het afval op haar beurt afleveren bij Groenrecycling Rijpwetering B.V. (Hogeboom Aannemers). Thans wordt het tuinafval ge lijktijdig met het huisvuil af gevoerd naar de vuilverbran ding in Leiden. Het betreft naar schatting een totale hoe veelheid van rond de zeven tigduizend kilo per jaar. In de maanden december, januari en februari wordt bijna geen tui nafval aangeboden. De totale kosten voor de ver werking van tuinafval bedra gen thans ongeveer 7500 gul den. Dat wordt inclusief voor- lichtingskosten 30.000 gulden als de gemeente iedere week een container van tien kubie ke meter gedurende 39 weken bij Groenrecycling aflevert. Het genoemde bedrag is inclu sief het overwerk van één me dewerker op zaterdagochtend van 8.00 tot 13.00 uur. De be sparing op de vuilverbran- dingskosten is nog niet van de kosten afgetrokken. Op ter mijn zouden de werkzaamhe den van de in te zetten mede werker ook de in ontvangst neming van klein chemisch afval en landbouwplastic om vatten. Het Deep River Quartet Informatie In het gemeentehuis van Zoeterwoude wordt van avond voor de agrarische sec tor een informatiebijeen komst gehouden over het nieuwe ontwerp-bestem- mingsplan Landelijk Gebied 1989. Aanvang acht uur. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tot 16 mei ter inzage op Maskerade het gemeentehuis. Ook in beide Zoeterwoudse biblio theken kan het worden inge- Expositie Pieter Paul Koster exposeert vanaf morgen kleurenfoto's in het gemeentehuis van Nieuwkoop. Burgemèester W. de Vreij-Vringer verricht om vier uur de officiële ope ning. Het thema van de ex positie is Nieuwkoop en om geving. Expositie (2) In de bibliotheek aan het Fluitpolderplein in Leid schendam is vanmiddag een tentoonsteling geopend van patchwork van F iet Heldring en van bronsplastieken van Margot Hudig. De expositie duurt tot en met 29 april. Spreekvaardigheid In het Vrouwen trefcentrum aan de Plaspoelstraat 48 in Leidschendam start morgen een cursus Spreekvaardig heid voor Vrouwen. De cur sus omvat acht ochtend bijeenkomsten van twee uur, van half tien tot half twaalf, en kost f40De leiding berust bij mevrouw Schadee. Inlich tingen bij Toos Ramakers, te lefoon 3272189. Voorjaarsconcert Het christelijk muziekgezel schap Echo der Duinen heeft vrijdag zijn jaaruitvoering. Vanaf acht uur treden de drumband, de majorettes en de harmonie op in De Rank aan de Golfbaan in Noord- wijk aan Zee. De zaal gaat open om half acht. Deep River Het Deep River Quartet treedt vrijdagavond op in Muzenhof in Leiderdorp. Het kwartet, dat bestaat uit Dick Rietveld, Placido Hazel, Siebe Vink en Wout Bijker, zingt en speelt in de stijl van de Amerikaanse vocal-groups uit de dertiger en veertiger jaren. Het programma ver meldt ,jazz-traditionals, blues-songs, negrospirituals en love-ballads". Aanvang kwart over acht, entree f'16 CJP/65+ /14. Toneelvereniging Maskarade uit Lisse staat vrijdag op de planken met het toneelstuk De Computerbruid. Plaats van handeling is de zaal van 't Trefpunt aan de School straat. De aanvang is om acht uur. De toegangsprijs be draagt f6,50. CJP-houders en 65-plussers betalen f3,-. Jesus Christ Een groep van veertig jonge ren uit verschillende Oegst- geester kerken voert vrijdag en zaterdag de roek-opera Jesus Christ Superstar uit. Dit gebeurt in de gerefor meerde kerk aan de Maurits- laan in Oegstgeest. Jesus Christ Superstar behandelt de laatste dagen uit het leven van Jezus Christus. In de opera wordt Jezus bekeken door de ogen van de mensen uit zijn tijd. De uitvoering in Oegstgeest is een initiatief van Leendert-Jan en Aart- Teun Veldhuyzen. De hoofd rollen worden gespeeld door Bert Osinga (Jezus Christus), Jaap Booij (Judas Iscariot) en Angeline de Wit (Maria Mag- dalena). Aanvang kwart over acht, entree f10. Doe-dag Op de middelbare tuinbouw school aan de Azaleaduin 115 in Boskoop wordt vrijdag een doe-dag voor meisjes ge houden. De school wil laten zien dat meisjes goed kunnen functioneren op agrarische bedrijven. Voor meer inlich tingen kan worden gebeld met de school, telefoon 01727-14601.- Veronico Cruz In het Parkfilmhuis aan de Corneklisgeellaan 2 in Al phen aan den Rijn wordt vrijdag de film Veronico Cruz" vertoond. De film stamt uit 1989 en is geregis seerd door de Argentijn Mi guel Pereira. Veronico Cruz is een Indiaanse jongen die sterft tijdens de Falkland- oorlog. De film vertelt zijn levensverhaal vanaf zijn ge boorte, in een van de meest afgelegen vlekken van Ar gentinië, tot aan zijn dood in een uithoek van de Pacific. De voorstelling begint om half negen. Kaarten kosten f7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten f6,- betalen. Een cd-speler en levensmid delen, waaronder duizend ei eren, vlees en paasbroden, zijn vrijdagavond te winnen bij de paasbingo van de Sas- senheimse carnavalsvereni ging De Saksen. Er wordt ge speeld vanaf half negen in Kasanova. Er is ook een rad van avontuur. Computers De Computer Vereniging Bollenstreek houdt zaterdag van tien tot vier uur de maandelijkse bijeenkomst in Dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beinsdorp Men kan er onder meer te recht met vragen op het ge bied van computers. Om één uur begint de demonstratie van de Flight Simulator H. Concert De kamermuziekgroep van het Residentie-orkest treedt zaterdag op in 't Huys De ver aan de Heereweg in Lisse. Het is het voorlaatste concert van de reeks van acht die in het Lissese monument wordt gegeven. Er worden werken ten gehore gebracht van Pleyel, Beethoven en Seiber. Kaarten a f10,50 zijn te koop bij de VVV in Lisse. Houders van een CJP of Pas 65 moeten f8,50 betalen. Vermeulen Bram Vermeulen brengt za terdagavond zijn solopro gramma „Dans met mij" in Tripodia in Katwijk. Hij zit aan de piano, zingt liederen en vertelt verhalen. Toegang kost f12,50, K&O-leden moeten f10,- betalen en hou ders van een Pas 65 of CJP f8,-. Aanvang kwart over Gospel De film „Gospel Road" wordt zaterdagavond vertoond in Evangelisch Ontmoetings centrum De Ark aan het Pic- képlein 1 in Noordwijk aan Zee. De film gaat over het le ven van Jezus. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Country In Party Centrum Unique aan de Leidsevaart 171 in Noordwijkerhout wordt za terdag een countrydansavond met muziek van de groep Alamo gehouden. Aanvang acht uur, toegang kost f10. De band begint om negen uur te spelen. Op 25 april be ginnen in Unique weer coun try danslessen. Poppenbeurs In het Parkrestaurant van Avifauna in Alphen aan den Rijn wordt zaterdag een grote poppenbeurs/expositie gehouden. Dertig poppen- maaksters en een poppen dokter zijn aanwezig. Ope ningstijden van half elf tot half vijf. Entree f3,50, 65- plussers moeten f 3 betalen. Conditie Fietsliefhebbers kunnen op zaterdag hun conditie testen op een hometrainer bij de vestiging van Albert Heijn in winkelcentrum De Ridderhof in Alphen aan den Rijn. De hometrainer staat klaar van af tien uur. Prijsuitreiking om half vier. Frans K&O Katwijk houdt een spoedcursus vakantiefrans. In vijf lessen kan men zijn kennis van het Frans bijspij keren. De eerste les is op donderdag 10 mei. Deelname aan de cursus kost f50. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij K&O aan de Sluisweg 16. Excursie De Kulturele Raad Hille- gom houdt zaterdag 14 april een excursie naar Noord-Bra bant. Doel van de reis zijn plaatsen die te maken heb ben met Vincent van Gogh. Zo worden Zundert, Breda en Nuenen bezocht. Deelna me kost f50. Inschrijven kan bij de Kulturele Raad aan de Prinses Irenelaan 16 in Hille- gom, telefoon 02520-18869. Op donderdag 12 april wordt in De Hoeksteen aan het Ka- rel Doormanplein in Hille- gom een lezing gehouden met als titel Van Gogh in Brabant". Toegang kost f5, aanvang acht uur. Hazerswoude wil extra ontsluiting naar Gemeneweg HAZERSWOUDE Om de Dorpsstraat van de gro te verkeersdrukte te ont lasten, gaat Hazerswoude onderzoeken of het moge lijk is een extra weg op de Gemeneweg aan te slui ten. Achter de openbare begraafplaats zou de wijk plan Zuid op deze drukke provinciale weg worden aangesloten. Wethouder P. van der Werf presenteerde gisteravond tij dens de commissie ruimtelijke ordening en volkhuisvesting zes modellen aan de raadsle den. Uiteindelijk doorstonden twee modellen de kritiek, zo dat deze binnenkort aan een ander onderzoek worden on derworpen. Al tijden wordt de Dorpsstraat geplaagd door een overlast aan verkeer, waaronder zware vrachtwagens van verschillen de transportbedrijven die aan deze weg gevestigd zijn. Ook de vele tractoren met aanhan gers dragen hun steentje aan de verkeersproblematiek bij. Uit verkeerstellingen bleek onlangs dat de westelijke zijde van het dorp zwaarder belast is dan de oostelijke kant. Daar om komt de gemeente nu met een plan op de proppen, waar uit blijkt dat de Van Ostade- straat wordt doorgetrokken naar de Gemerteweg. De nieu we aansluiting komt achter de begraafplaats, wanneer deze is uitgebreid. Uitzicht Om de aanleg van het nieuwe traject te bekostigen, denkt de gemeente aan het bouwen van extra woningen aan de Van Ostadestraat. In het overgeble ven model vier denkt zij aan een beperkt aantal huizen, in model zes is deze hoeveelheid flink uitgebreid. J. Kaashoek (RPF/SGP) meent dat er voor de laatste groep panden weinig animo bestaat. Immers, vanuit hun slaapkamers kijken de ei genaren direct op het kerkhof. Maar ook aan oostelijke kant heeft de gemeente plannen voor een ontsluitingweg, al heeft deze minder prioriteit dan aan de westelijke zijde. Zo denkt Hazerswoude aan een uitrit via de Katjesweg - de weg naar het zwembad - rich ting Rijndijk. Het bedrijfster rein Katjespolder, dat nog al tijd op het verlanglijstje van de gemeente staat, kan dan ook handig gebruik van de aan sluiting maken. Verder acht wethouder Van der Werf een uitrit tegenover de westelijke uitgang achter de begraaf plaats mogelijk. Bewoners van de Jan Steen straat beweerden gisteravond dat op deze manier de leef baarheid van hun wijk wordt aangetast. Zij vrezen onder meer een grotere verkeerson veiligheid. Hun voorstel om het gewraakte kruispunt tot een ongelijkvloerse kruising te bombarderen - de Gemeneweg onder de Dorpsstraat door - acht de wethouder niet haal baar. DIRECTEUR KOENEN WEG BU DOVENINSTITUUT EFFATHA „Er blijft wel wat te wensen over", zegt Effatha-directeur K. Koenen bij zijn vertrek. FOTO: CEES VERKERK VOORBURG „Kees, het zal waarachtig wel gaan! Groeten van collega Jan". Eenvoudige, maar voor Kees Koenen (61) waardevolle regeltjes tekst op een A-viertje uit 1981. Hij vond ze bij het uitmesten van zijn bureau. Koenen nam vorige week afscheid als algemeen di recteur van doveninstituut Effatha in Voorburg. Een opvolger - de bekende kruising duizendpoot/ schaap - is ondanks her haaldelijk adverteren nog niet gevonden. Koenen heeft ruim 34 jaar met doven gewerkt. Het had wei nig gescheeld of hij was na de een paar vriendjes naar Au stralië geëmigreerd om er boer of handelsreiziger te worden. Zijn ouders brachten hem nog net op tijd van dat wilde idee af. Koenen heeft altijd al het nobele gevoel gehad iets voor zijn gehandicapte medemens te willen betekenen. „Ik had een buurjongetje dat stotterde. Dat vond ik ontzettend zielig. Die knaap werd dikwijls ge pest, en dan sprong ik in de bres". Geloven Na in het midden van de jaren vijftig een tijdje voor de klas gestaan te hebben (onder meer op Pabo de Driestar in Gouda), kwam Koenen in 1956 bij Ef fatha terecht. In 1973 werd hij er schoolhoofd en in 1981 alge meen directeur. Daarvoor was hij een tijdje adjunct. „Dat is de leukste baan die er bestaat. Je hebt immers niet de eind verantwoordelijkheid. Heer lijk". Om maar meteen met z'n zwakste eigenschap te begin nen: de directeur uitte naar het personeel de afgelopen ja ren veel te weinig positieve waardering, zegt hij zelf. „Zelfs als het in een bedrijf goed gaat, is dat niet altijd vanzelfsprekend. Ik had vaker moeten zeggen: doe het eens wat rustiger aan". Jammer dat hij daar nu pas achter komt, zullen zijn collega's zeggen. Anderzijds is het niet gemak kelijk voor een directeur met minder genoegen te nemen als je zelf weken maakt van 60 uur. Het moeilijkste in zijn functie vond Koenen de week- opening. Een begrip in het protestants-christelijke insti tuut. Vanaf 1972, elke maan dagochtend in de aula bidden en een bijbeloverdenking. „Daar had ik op vrijdagmid dag al pijn in mijn buik van. Je moet tenslotte zorgen dat een gedachte uit de bijbel bij de ander overkomt. Daar draai ik niet zomaar mijn hand voor om. Praten over geloof is so wieso iets prijsgeven van je zelf". Superbegaafd Mede onder leiding van Kees Koenen begon Effatha - een van de 5 instituten in Neder land - in de jaren zeventig in Zoetermeer met het geven van speciaal dagonderwijs (van lts tot havo). „Door verbeterde scholing is een grote groep ge handicapten in de samerüe- ving nu in staat voor zichzelf op te komen. Er wordt meer dan ooit naar doven geluis terd", aldus Koenen. Met trots vertelt hij dat voor enkele af gestudeerde HTS'ers het Voor- burgse doveninstituut de basis is geweest. En het percentage werkzoekenden onder zijn oud-leerlingen ligt onder het landelijk gemiddelde. Koenen: „De scholing in Zoetermeer is bovendien zo gedifferentieerd, dat zowel super- als zwakbe gaafde leerlingen er terecht kunnen". Enige tijd geleden begon Effatha ook met gezins begeleiding voor kinderen tus sen de nul en drie jaar. Koe nen: „Jammer dat de Nationa le Ziekenfondsraad nog steeds moeilijk doet over subsidiëring van dit project. We hebben de expertise, en dan dubt de NZR nog over een paar miljoen gul den". Ernstig tekort In de communicatie met do ven is ook wel het een en an der veranderd. Vijftien jaar geleden vonden de deskundi gen, dat doven zich maar moesten redden met liplezen (spraakaflezing). Wenken en wapperen mocht niet. Die filo sofie is aldus Koenen „geluk kig veranderd". Vingerspel ling in combinatie met liplezen en gebaren maken een totale communicatie mogelijk. „Daardoor is de woordenschat aanzienlijk uitgebreid". Is alles nu pais en vree in het land der doven? Geenszins, zegt Koenen. Bij vut houden zijn wensen niet op. In dit ver band haalt de directeur fel uit naar de 38 scholen voor slecht horenden in ons land. Vooral in het Oosten herbergen deze opleidingen dikwijls „ten on rechte" dove scholieren. Aan tallen weet hij niet. Koenen vreest, dat een dove scholier er in een klas met slechtho renden bekaaider van af komt. „De gevolgen merken we pas in de toekomst". Op scholen voor slechthorenden onbreekt het volgens de Effatha-direc teur aan specifieke deskundig heid. „Het taalniveau van do ven dient zorgvuldig te wor den opgebouwd. Daaraan ont breekt het veelal op die scho len. Doof is absoluut geen nu ance op slechthorendheid, zo als wel eens wordt veronder steld". Koenen hoopt dan ook, dat het ministerie van onder wijs de audiologische centra - die kinderen doorverwijst - binnenkort uitgebreid door licht. Plannen in die richting zijn er nog niet. Boerderij De controverse die Effatha de cember 1989 landelijk negatief in het nieuws bracht (de ge dwongen uitplaatsing van een gedragsgestoorde 15-jarige jon gen, red) heeft het instituut volgens Koenen „alleen maar goed gedaan". Over een paar maanden hoopt Effatha de jongen, Karim, weer terug te hebben in een daarvoor apart op te zetten project in Alpen aan den Rijn. Daar gaan in een nog aan te kopen boerderij acht gedragsgestoorde doven wonen, en ze worden begeleid vanuit het instituut. Koenen: „Een uniek initiatief dat in sa menwerking met een tehuis in het Groningse Haren is opge zet". Gaat hij na 1 april nog af en toe op visite? „Nee", zegt Koenen resoluut. „Ik laat mijn neus alleen zien op recepties of wanneer ik de nieuwe directie ergens mee van dienst kan zijn. Ik leg me volkomen toe op andere dingen. Daar heb ik zin in en mijn vrouw en ik voelen ons nog prima". Koe nen belooft wel wat vaker zijn "vorig jaar tijdens het eeuw feest van Effatha overhandig de koninklijke onderscheiding te gaan dragen. „Niet om re clame te maken voor mijzelf, maar als herinnering aan dat fijne stel mensen in Effatha". JOËL BATENBURG

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11