Thijs Libregts |bewijst zichzelf ^slechte dienst Van Wieren nog niet in paniek Swingende volleybalshow van Nederland en Cuba V jeratie Peeper geslaagd ^Unadoni Hiddink chorst KOERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 3RT CcidócSoiwcMit ZATERDAG 31 MAART 1990 PAGINA 9 ;HÉDE Marcel Peeper is gisteren in Enschede geope- aan de dubbele beenbreuk, die hij woensdag in Kiev op- ÓZ jdens zijn eerste interlandwedstrijd voor Oranje tegen de unie. De ingreep, die werd uitgevoerd door de clubarts 'C Twente Pieter Vierhout, is geslaagd. De middenvelder, irlopig alleen familiebezoek mag ontvangen, moet nog en igen in het hospitaal blijven. «ix oefent tegen elftal VS Vr.[ L. 'ERDAM Ajax fungeert op 12 mei als de laatste tegen- •r van de voetbalselectie van de Verenigde Staten in de ^reiding op het wereldkampioenschap in Italië. De Am- 2 mmers treden op die dag, zonder de internationals, aan in ington DC. Een week eerder speelt het Amerikaanse elftal ;n extra oefenwedstrijd tegen Malta. Dat duel op 5 mei afgewerkt in Piscataway (New Jersey). AC Milan tegen Bayern rechstreeks .HILVERSUM Het eerste duel van halve finale in het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen tussen AC Milan en Bayern München wordt op woens dag 4 april rechtsreeks uit7 gezonden door de NOS-televisie. De uitzending begint om 20.25 uur op Neder land 3. Mirjam Kloppenburg naar de vijfde plaats ZOETERMEER Mirjam Hooman-Kloppen- burg is op de Europese ranglijst tafeltennis van de achtste naar de vijfde plaats gestegen. De lijst wordt aangevoerd door de Westduitse Olga Nemes. Bettine Vriesekoop, die na de Olympi sche Spelen van Seoul in 1988 haar loopbaan beëindigde, maar onlangs besloot terug te ke ren, is achttiende geklasseerd. Bij de mannen is de Nederlandse kampioen Paul Haldan één plek gestegen. Hij is nu 22ste. De lijsten zien er aan de kop als volgt uit: da mes: 1. Nemes (BrD), 2. Batorfi (Hon), 3. Guer- gueltsjeva (Bul), 4. Wang (Fra), 5. Hooman (Ned), 18. Vriesekoop (Ned), 28. Noor (Ned), 34. Keen (Ned). Heren: 1. Waldner (Zwe), 2. Pers- son (Zwe), 3. Grubba (Pol), 4. Appelgren (Zwe), 5. Lindh (Zwe), 22. Haldan (Ned). Hagler door geldnood weer terug in de ring BOSTON De Amerikaanse profbokser Marvin Hagler, voormalig wereldkampioen, wil uit geld nood weer de ring in voor een gevecht tegen zijn landgenoot Sugar Ray Leonard, die hem drie jaar geleende onttroonde. De inmiddels 35-jarige Ha gler, die na zeven jaar wereldkampioen te zijn ge weest afscheid nam, is gedwongen weer te gaan boksen door zijn echtscheiding. Vrouw Bertha eiste bij haar vertrek ongeveer acht miljoen gulden op van de kleine 40 miljoen die Hagler sinds 1984 op streek. maar kennelijk ook bijna even hard weer uitgaf Leonard kondigde onlangs zijn afscheid aan, maar zei er wel bij dat hij te allen tijde bereid was voor een nieuw „gevecht van de eeuw" tegen Hagler, die zonder al te veel succes de kost pro beerde te verdienen als acteur. Leonard staat nog als wereldkampioen op de lijst van de WBC. Paard zeeziek GÖTEBORG De veertien uur durende overtocht per boot naar Göteborg heeft Entertainer, het top- paard van Michael Klimke, waarschijn lijk de kans ontno men een aardige stui ver te verdienen voor zijn baas bij de dressuurdemonstratie tijdens het interna tionale concours hip- pique. Entertainer werd zeeziek en kon gisteren niet worden ingezet. Van den Berk traint weer OSS Motorcrosser John van den Berk is weer volop in training. De voormalige tweevoudig we reldkampioen scheurde half februari een bot in de linker enkel, maar kreeg deze week van de dokter te horen dat hij weer met zijn motor door het zand mag rijden. Van den Berk raakte tijdens de trai ning voor een wedstrijd in Mantova (Ita) gebles seerd aan het gewricht. Hij reed de cross op 18 fe bruari. zijn eerste voor Suzuki, toch. Bij thuiskomst ontdekte dokter Lim de scheur. Bouvatier moet nier missen PARIJS De Franse beroepswielrenner Philippe Bouvatier moet een nier missen. Bij de 25-jarige professional uit de ploeg van Bernard Vallet wordt maandag de linkernier operatief verwijderd. Bou vatier zal in het gunstigste geval in augustus dit jaar weer in actie kunnen komen. K to PtTjTRECHT Thijs Li- regts heeft zichzelf een echte dienst bewezen oor gisteren tijdens de 07(|ehandeling van het oor hem aanhangig ge laakte kort geding in trecht zelf het woord te Uijfeeren. o API1 e donderdag als bondscoach it, e i non-actief gezette tech- bin!jsch directeur ging in het tpuilende zaaltje van de chtbank in de Domstad O,., i lar veler oordeel danig in Jfout. In een van papier 33. A lorgelezen verklaring deel- Libregts mee dat hij nog :1 degelijk een basis zag om breuk tussen hem en de •Iers te herstellen. Als pre- lent Schuman dat advies eiu overnemen en de eisende krtij komende woensdag bij uitspraak in het gelijk zou dien zou er volgens Li- egts nog veel moeten wor- ;n gepraat. „Haal de onwil gen tevoorschijn en verwij- •r ze uit de groep", riep de btterdammer, die er in een ir weken jaren ouder is in uitzien. „Iedereen zal teld staan over het resul- it dat het elftal met mij bij de WK gaat behalen". 'raagtekens M Ibregts suggestie Gullit (als die beschikbaar is), Van Bas ten en Ronald Koeman maar uit de spelersgroep te verwij deren als de KNVB tegen ve ler verwachting in toch wordt gesommeerd de bonds coach aan te houden deed in het stampvolle zaaltje bij me nigeen de wenkbrauwen fronsen. Als de „kalt gestelt- te" bondscoach er zó over dacht, kon men zich voorstel len dat er spelers waren die diepgaande bezwaren hadden tegen hem, kon je de aanwe zigen bijna horen denken. Zoals ook de door Libregts' verdediger Hans Mentink naar voren gebrachte stelling dat er eigenlijk helemaal niets was voorgevallen en de prestaties onder zijn cliënt toch goed waren geweest bij waarnemers vraagtekens op riep. De pleiter voor de KNVB, arbeidsrecht-specia list mr. Duk, riep in dat ver band nog eens in de herinne ring dat eind mei vorig jaar in Helsinki de zaak al was geëscaleerd. „Toen al was er sprake van wat je in een hu welijks-situatie zou noemen een ontwrichte situatie", al dus Duk, die er aan toevoeg de dat de internationals toen zelf hadden besloten om de slechte verstandhouding met de bondscoach te laten rusten tot de kwalifikatie voor het Die door de toppers onder leiding van Gullit („Laat die eerst eens uit zijn stoel ko men", verklaarde Libregts gisteren in zijn eigen verkla ring) ingestelde status quo leek versterkt door het giste ren herhaaldelijk genoemde Beraad van Oegstgeest. Daar spraken in november techni sche staf, oranjeraad alsmede Van Rooijen en Michels over de stand van zaken. Maar het daar voorgestelde compro mis, waarbij Michels meer in vloed werd toevertrouwd, bleek in de praktijk niet te werken. Reden voor met name GuUit om opnieuw aan de bel te trekken. „Dat in Oegstgeest intern en daarna tijdens een persconfe rentie publiekelijk het ver trouwen in Libregts werd uitgesproken kun je op een bepaalde manier uitleggen", sprak mr. Duk. „Als Lubbers in de Tweede Kamer het vertrouwen uitspreekt in een andere bewindsman is er al wel wat aan de hand ge weest". Hetgeen de spelers, die zich afgelopen zondag tijdens het nachtelijke Hilton-beraad unaniem uitspraken tegen het aanblijven van Libregts, inmiddels ook met argumen- Thijs Libregts schudt bij het binnenkomen van de rechtszaal voorzitter Martin van Rooijen de hand. Rinus Michels (rechts) kijkt FOTO: ANP ten hebben omkleed. Uit een verklaring, waarop Libregts' advocaat Mentink de hand had weten te leggen, blijkt dat de spelers van het Neder lands elftal Libregts in alle opzichten ondermaats vin den. Qua communicatie schort er van alles aan, wat de inspira tie betreft is hij onvoldoende en tactisch blijft hij voor een topteam als het Oranje-elftal ver onder de maat. Dat zijn de drie keiharde bezwaren van de spelers, die daar nu eindelijk -zij het via via- rond voor zijn uitgekomen: Typerend was wat dat betreft de mededeling van mr. Duk dat Gidlit in de rust van Fin- land-Nederland eind mei vo rig jaar Libregts uit de kleed kamer heeft gestuurd om zelf de pep-talk te houden, mede als gevolg waarvan Oranje dan wellicht in de slotfase dank zij een inspirerende ac tie van de geblesseerde GuUit alsnog met 1-0 zegevierde. Mentink bestreed uiteraard uit naam van Libregts dat tactische in gebreke blijven. •Uit elkaar De raadsman van de KNVB memoreerde nog eens in zijn tweede termijn dat er dus sinds mei vorig jaar al sprake was van een ontwrichte situ atie en dat het om die reden raadzaam is dat beide partij en uit elkaar gaan. Waarop beide advocaten elkaar nog even in de haren vlogen over de vraag of de zaak nu in kort geding aan de orde had moeten komen. Vooral nadat Libregts donderdag door zijn feitelijke werkgever, het bondsbestuur van de KNVB, op non-actief was gesteld als bondscoach. Collega-juristen meenden gisteren in elk geval na af loop van de zaak dat Men tink zijn cliënt slecht had verdedigd. Hij had Libregts diens verklaring, die hij na tuurlijk ook vooraf kende, niet moeten laten voorlezen en tevens het arbeidsconflict bij het kantongerecht aan hangig moeten maken. Daar had dan meteen kunnen worden gesproken over de afvloeiingsregeling, waarvan gisteren ter tafel kwam dat die naar Libregts' mening bij twee voorsteUen daartoe door de KNVB respectievelijk een „fooi" en een „dubbele fooi" waren geweest. Kwalifikaties, die op zijn minst een indicatie vormden voor de veronderstelde ach tergrond van de rechtszaak van Libregts contra de KNVB: geld. Wat verder heel goed duidelijk werd was wat al eerder kon worden be vroed: er is nu alleen niet sprake van een onwerkbare situatie, maar na Libregts' uitspraken van gisteren is die onwerkbaarder dan ooit. „De KNVB wint de zaak op zijn sloffen", verklaarde een jurist, die liever anoniem wil de blijven. FRANK WERKMAN [CH Indien AC de finale van het ioi om de Europese voor landskampioe- bereikt, zal Roberto 9.00 doni niet van de par- M- ipiiii.pjat in ieder geval buiten- 1 h de wedstrijd van de finales tegen Bayern alien. De middenvelder p houder van de Europa werd gisteren door de pmmissie van de UEFA wedstrijden geschorst banleiding van de rode die hij in het duel met echelen kreeg. [Hiddink, trainer/coach pV, werd door de tucht- ssie van de UEFA twee ijden verboden zijn Ivanaf de bank te bege- i Hij moet de twee eerst- 1de Europa Cup-duels bV vanaf de tribune vol- piddink kreeg die straf hij tijdens de thuiswed- yan PSV tegen Bayern (en de arbitrale beslis- herhaaldelijk bekriti- ihad. Leo Clysters van iechelen werd een duel tst omdat hij in de wed- Regen AC Milan twee arten kreeg. FA heeft verder 420.000 (300.000 Zwitserse aan boetes opgelegd clubs. Het zwaarst ge werd AC Milan, dat bin- ruim 200.000 gulden Zwitserse Francs) vermaken op de bank- ig van de Europese bond, omdat supporters (t duel in het toernooi Europese beker voor mpioenen met KV Me- vorige week woensdag in brand hadden ge- op de tribunes en vuur- hadden afgestoken, lor begon de wedstrijd p. Bijna alle boetes wer- -jopleiJgedeeld wegens het on- n (van vuurwerk en gooi- 0 voorwerpen op het Henk-Jan Held (rechts, wit shirt) staat op het punt de bal in het vak van de Cubanen te slaan. FOTO: ANP HAARLEM De volley ballers van Nederland en Cuba hebben de swing van de lambada benaderd. De derde dag van de Haarlemse Volleybalweek dankte zijn succes aan de onderlinge confrontatie over tweeënhalf uur zui vere speeltijd, met 3-1 ge wonnen door Cuba. De ruim 2500 toeschouwers in de afgeladen hal gingen dank baar heen. Zeker is dat ze van daag opnieuw komen, als de finale tussen beide landen wordt gespeeld. Zelfs Wouter Huibregtsen, als nieuwe NOC- voorzitter pas vier dagen in functie, hing met open mond over de railing van de tribune. De ploegen gingen voluit. Ne derland behoefde dat de laat ste wedstrijden niet te doen, omdat de tegenstand te zwak was. De selectie van Brokking leeft eigenlijk van wedstrijden als tegen Cuba, zoals ze twee weken geleden op het eiland werden gespeeld. De Cubanen zijn wereldtop. Bovendien bood het duel de gelegenheid te bewijzen dat de Nederland se groep een eenheid kan zijn, met spelers die voor elkaar knokken. MEGEVE Nauwelijks bekomen van de klap die Polen in de openingswed strijd uitdeelde, kreeg het Nederlands ijshockeyteam gisteravond in het tweede duel tijdens de wereldti telstrijd voor B-landen in het Franse Megève op nieuw een flinke dreun te verwerken. De formatie van bondscoach Larry van Wieren verloor in het Pa lais des Sports kansloos van Zwitserland, 1-6. Ondanks de twee duidelijke nederlagen is Van Wieren nog niet in paniek. Met zijn ploeg richt hij zich volledig op de laatste drie wedstrijden tegen de zwakkere landen Oosten rijk, DDR en Japan. In die duels moet prolongatie van de kostbare positie in de B-groep worden afgedwongen. Toch geeft het spel van Neder land te denken. Slechts bij vla gen heeft Oranje tot dusver aangetoond het hoge tempo op B-niveau aan te kunnen. Van Wieren had naar aanlei ding van de dikke nederlaag (1-7) in de eerste wedstrijd te gen Polen zijn ploeg gewijzigd. Eerste doelman Bruysten, die in het openingsduel twee keer blunderde, moest zijn plaats afstaan aan Guido Walenciak van Nijmegen. De jeugdige Speel (Heeren veen) werd, opnieuw met Larry van Wieren. FOTO: DIJKSTRA clubgenoot Van de Werf, naar de tribune verbannen, terwijl Johan Koren met Janssen en Lambooy in de vierde aanvals- lijn werd geposteerd, die door Van Wieren overigens pas in de derde periode enige speel tijd werd gegund. De eerste periode (1-2) boeide als kijkspel het meest. Oranje trachtte de technisch bekwa me, maar fysiek en mentaal kwetsbare Zwitsers, die in Frankrijk door blessures en schorsingen liefst vijf basisspe lers missen, met een agressieve speelwijze uit de wedstrijd te houden. Dat lukte in het begin vrij aar dig, hoewel de feUe weerstand meteen een drietal straffen kostte. De te gretige Mollen,te gen Polen al na 18 seconden naar de strafbank verwezen, hield het dit keer 24 seconden langer op het ijs uit. Brett Steven verrast Fitzgerald BRISBANE Het Australi sche tennisteam is de wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Davis Cup slecht begonnen. John Fitzge rald liet zich in Brisbane, waar Australië sinds 1958 niet meer heeft verloren, op een bescha mende manier verrassen door Brett Steven, die op de we reldranglijst pas op de 429ste plaats is terug te vinden. Wal- ly Masur moest er vervolgens aan te pas komen om de mis stap van Fitzgerald goed te maken, waardoor de stand na de eerste dag 1-1 werd. Fitzge rald begon tegen de hyperner veuze Steven uitstekend. Hij gunde de Nieuwzeelander in de eerste twee sets, die in to taal 52 minuten duurden, slechts één game: 6-1 6-0. Daarna werd het duel wegens regen onderbroken. In die pauze hervond Steven zijn zelfvertrouwen. Fitzgerald, 91ste van de we reld, wist niet wat hem over kwam. De Australiër, die voor het eerst in drie jaar een en kelspel voor zijn land in de strijd om de Davis Cup speel de, verloor achter elkaar met 3-6 4-6 2-6 de partij alsnog. Winst PEC ZWOLLE In de eerste divi sie versloeg het noodlijdende PEC Zwolle gisteren DS'79 met 1-0. Bij rust was de stand nog 0-0. PEC Zwolle-DS'79 1-0 (0-0) 71. Roelofsen 1-0. sportuitslagen JUDO WK voor junioren in Dijon Heren (tot 21 jaar): -60 kg finale: On- egin (Sov) wint van Huez (Cub) beslis sing; om 3e plaats: Uchimura (Jap) wint van Garcia (Ven) ippon, Lim (ZKo) - Han (Nko) ippon door houd greep. -65 kg finale: Nakamura (Jap) wint van Altendorf (DDR) wazaari; om 3e plaats: Dratsjko (Sov) wint van Jung (ZKo) beslissing, Pedro (VSt) wint van Born (Zwi) wazaari; 9. Pruin (Ned). wint van Besgen (BrD) yuko, Ogasa- wara (VSt) wint van Chun (Zkko) be slissing; Stoop (Ned) In eerste ronde uitgeschakeld. -72 kg finale: Werbrouck (Bel) wint van Broeders (Ned) Ippon door houd greep; om 3e plaats: Richter (Roe) wint van Yoshida (Jap) Ippon, Cowen (Gbr) wint van Jenkins (Can) koka. +72 kg finale: Beltran (Cub) wint van Lee (Ned) yuko en 2 koka's tegen 2 koka's; om 3e plaats: Potel (Fra) wint van Walczak (Pol) ippon, Burgatta (Ita) wint van Asada (Jap) ippon door houdgreep. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Early Six (W. Veils) 2.56.1 - 1.23.9, 2. Enjoi d'Hon- te, 3. Eric Dean. Toto: winnend 3,80, plaats 1,90 1,80 2,60, koppel 13, 70, trio 186,30. 2e koers, 2100 m: 1. Excellent Haze laar (J. van Koolwijk) 2.54.5 - 1.23.1, 2. Delius van Troje, 3. Nlnni Hanover. Toto: winnend 2,20, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 1,60, trio 17,10. 3e koers, 1609 m: 1. Clay Brollne (H. Grift) 2.11.5 - 1.21.7, 2. Duivel, 3. Elma Buitenzorg. Toto: winnend 6,90, plaats 2,30 1,70 1,70, koppel 65,70, trio 730,10. 4e koers, 2620 m: 1Commercie (H. Grift) 3.30.9 - 1.20.5. 2. Keystone Pompeii, 3. Agostlnho Mendel. Toto: winnend 2,80, plaats 1,10 1,00 1,80, 2,70, trio 31,50. 5e koers, 2100 m: 1. Du ran S (W. Duivenvoorden) 2.50.9 - 1.21.4, 2. Dream Mereveld, 3. Carthamus. Toto: winnend 9,70, plaats 1,30 1,10 1,10, koppel 7,10, trio 166,20. 6e koers, 2100 m: 1. Dreams Crown (H.Grlft) 2.52.2 - 1.22.0, 2. Deans Boszorg, 3. Carmlna, 4. Chaunty Top. Niet gestart: Due Palermo, Davidla Rose. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,60 2,70, koppel 5,10, trio 36,50, kwartet 478,80. 7e koers, 2620 m: 1. Champ Halllnck (F,. Eerenberg) 3.31.4 - 1.20.7, 2. Zoe, 3. Cita de Bloomerd. Niet gestart: Deejay d'Honte. Toto: winnend 2,50, plaats 2,20 2,50, koppel 20,20, trio 101,50. 8e koers, 2100 m: 1. Doncamielo (Mej. M. Bouwhuis) 2.50.2 - 1.25.0, 2. Cock Mendel, 3. Claproos Valo. Toto: winnend 5,80, plaats 2,50 3,60 2,60 koppel 25,10, trio 238,60. 9e koers, 1609 m: 1. Strausle (H. Grift) 2.05.6 - 1.18.1, 2. Bewln Volen- te, 3. Duke's Diamond. 4. Crackje van Nora. Niet gestart: Cibor de Brit. Arn- don One. Toto: winnend 1,10, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 7,40, trio 23,90, kwartet 41.30. W5: 2-12-3-3-4. Uitbetaling 1688. Omzet: 187.080. VOETBAL Bundesliga: Borussia Dortmund - Waldhof Mannheim 2-0, Fortuna Düs- seldorf - FC Homburg 1-0. VOLLEYBAL Haarlems volleybalweek Nederland-Cuba 1-3(17-15 15-17 11- 15 14-16). Stand: 1. Cuba 3-6 (9-1), 2. Neder land 3-4 (7-4), 3. Tsjechoslowaklje 2-0 (1-6), 4. DDR 2-0 (0-6)' Vandaag: Fi nale: Nederland-Cuba. Om derde plaats: Tsjechoslowakije-DDR. IJSHOCKEY WK voor B-landen in Frankrijk Nederland-Zwitserland 1-6 (1-2 0-3 0- 1). 10. Van Gerwen 1-0, 11. Vrabec 1- 1, 17. Ton 1-2, 24. Eberle 1-3, 37 Eberle 1-4, 40. Ton 1-5, 50. Hollen- stein 1-6. Scheidsrechter: Schnleder (BrD). Toeschouwers: 300. Strafminu- ten Nederland: 12, Zwitserland: 14. Stand: 1. Zwitserland 2-3, 2. Polen en Italië 1-2 (+6). 4. Frankrijk 1-2 (+1), 5. DDR 1-1, 6. Oostenrijk 1-0, 7. Japen 1-0, 8. Nederland 2-0. SPORT OP TV Sport. Nederland 3, 22.32 uur: Studio Sport. Veronique, 18.05 uur: Match. België Nederlands 1, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Frans, 22.10 uur: Match TV 5, 16.15 uur: Sport. Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sport schau Duitsland 2, 22.10 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio BBC 1, 13.15 uur Grandstand. Eurosport, 10.00-02.30 uur Sport. Super Channel, 18.30 uur: Ultra Sport. MORGEN Nederland 3, 14.00 uur Tennis en wielrennen; 18.45 uur Studio Sport. Veronique, 18.05 en 23.10 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur: Sportoverzicht; 18.45 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 09.45, 14.10 en 15.30 uur: Wielrennen (Ronde van Vlaanderen). België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 15.05 uur: Handbal; 18.10 uur: Sportschau; 19.50 uur Sportschau-Telegramm. Duitsland 2, 17.05 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.10 uur Rugby. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. MAANDAG Eurosport, 10.00-18.00 uur Betaald voetbal VANDAAG Eredivisie Haarlem-NEC BW Den Bosch-Willem II FC Groningen-Roda JC Eerste divisie AZ-RBC NAC-De Graafschap SC Heracles-FC Wageningen GA Eagles- SC Heerenveen Helmond Sp-VVV Eindhoven-Emmen SC Cambuur-Excelslor SW-Telstar MORGEN Eredivisie Feyenoord-Ajax Vitesse-PSV RKC-MW Volendam-FC Twente FC Utrecht-Sparta DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (morgen om 13.30 uur) luiden: le koers: 1 Flag Waver, 2. Eibert Vrijenesse, 3. Eldert Norton (5-1-7). 2e koers: 1 Sailing Home, 2. Celino Raaphorst. 3 Appoline (2-4-6) 3e koers: 1 Ducness Rider, 2. Elias, 3. Evelyn Hazelaar (2-5-6) 4e koers: 1 Knaapje, 2 Spain Raap horst. 3. Blaky Delta (4-8-1). 5e koers: 1. Duncan Crown 2 Carel Buitenzorg. 3. Como Queen (5-4-2). 6e koers: 1. Don Berkum. 2. Duke of Thyssen, 3. Dokie Zuydhoeve (2-13- 9) 7e koers: 1. Carolines Choice. 2. Car- ma Flight. 3. Coda Jorishof (2-10-7). 8e koers: 1 Highly Esteemed. 2. Hit the Headline. 3. Give me Jewels <6-3- 2). 9e koers: 1 Yick Buitenzorg. 2. Aty van de Lente, 3. Blitz Uithuizen, 4. Comtesse (11-10-8-2). 10e koers: 1. Charming Pearl, 2. Bo van de Lente, 3. Carola van Ranum (4-5-8). Fortuna blijft thuis ongeslagen SITTARD Fortuna Sittard is voor de tiende achtereenvol gende keer in De Baandert on geslagen gebleven. Gister avond zegevierden de Limbur gers met 2-1 over FC Den Haag, dat in de eerste helft een voorsprong had genomen. De Sittardse formatie behield door de overwinning nog uit zicht op een plaats in het toer nooi om de UEFA-beker. Den Haag verzuimde zich definitief in veiligheid te brengen door vier minuten voor tijd de pun- tendeling te laten ontglippen. Fortuna S-FC Den Haag (0-1). 5. Lems 0-1 (strafschop), 49. Reijners 1- 1, 86. Clayton 2-1. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Hoekman en Adam (FC Den Haag), Custers (Fortuna). De stand in de eredivisie is: PSV 27 16 6 5 38 83-31 Ajax 26 14 8 4 36 49-19 Roda JC 27 13 9 5 35 45-29 Vitesse 27 13 8 6 34 44-25 Fortuna S 28 8 13 5 33 29-22 FC Twente 27 11 10 6 32 33-33 RKC 27 12 7 8 31 38-33 FC Groningen 27 9 11 7 29 38-33 Volendam 27 11 7 9 29 36-32 FC Den Haag 27 10 6 11 26 50-53 Sparta 27 10 5 12 25 38-46 Fevenoord 27 6 12 9 24 37-39 FC Utrecht 27 7 9 11 23 22-36 MVV 27 7 9 11 23 33-50 NEC 27 5 10 12 20 27-49 Willem II 27 6 7 14 19 31-41 Den Bosch 27 3 12 12 18 19-37 Haarlem 27 3 5 19 11 18-62

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9