f 10.000,- 33 IJKggSfS"" EUROMAST CeidaeGouwi/nt £EIzHE^I3E"a 0 Een cheque ter waarde van f 999,- SEIKO ifolikun 0 VëtTmeijef de Bijenki Seahorse MJK bruna ft3 ZATERDAG 31 MAART 1990 LEIDSE COURANT Deze puzzel in tien afleveringen wordt georgani seerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het ge vraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aantrekkelijke weekprijzen. Aan het eind van cfè 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige eindhoofdprijs: 10.000,- belasting vrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 772, 1200 AT Hilversum Veldstudiecentrum in het Staeiduinse Bos Het Staeiduinse bos is een on geveer 100 ha. groot natuurge bied gelegen ten noorden van de Nieuwe Waterweg in de ge meente 's-Gravenzande. Het voornamelijk uit bos bestaande duinterrein wordt beheerd door het Zuidhollands Landschap. Vooral gezien het feit dat het Staeiduinse Bos gelegen is in de zeer dicht bevolkte zuid-west hoek van de Randstad, kan het bos voor het Westland een be langrijke, natuur-educatieve rol gaan vervullen. In samenwerking met de omringende gemeenten en de vereniging Vrienden van het Staeiduinse Bos wordt mo menteel gewerkt aan het opstel len van een natuur-educatief plan voor het Staeiduinse Bos. Een van de onderdelen uit dit plan is een veldstudiecentrum. Vanuit dit centrum moet het mogelijk worden om met allerlei De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staeiduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. groepen, aan natuur-educatieve programma's te gaan werken. Deze groepen kunnen uit schoolkinderen maar ook uit volwassenen bestaan. Het ge bouw is reeds aanwezig maar voor het opknappen en inrichten ervan is nog veel geld nodig. Een deel van de opbrengst van deze aktie zal daarvoor gebruikt gaan worden. Meer informatie over Het Zuid hollands Landschap kunt u krij gen op het kantoor van de stichting, Schiedamsesingel 181, 3012 BB Rotterdam, tel. 010-4135045. U kunt zich ook opgeven als be gunstiger door overmaking van minimaal 25,- op gironummer 307176. De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. Omschrijving puzzel 8 Horizontaal: 1. boom 7. sterke begerigheid 13. zoogdier 14. hijstoestel 16. afgemat 17. Amsterdams peil (afk.) 18. wig om hout te klieven 20. water doorlatende 21. samenhangende klomp planten 23. muzieknoot 24. veldgewas 26. maalinrichting 28. dichting v.e. weefsel 29. passief 30. ondiep stilstaand water 31. flesvormig hout 33. lawaai 35. voltooid 37. wisseling van veren bij vogels 38. slaapplaats 40. opstootje 41. anonymus (afk.) 42. huisbedekking 44. appelsoort 46. soort hond 47. zangstem 48. mannetjesbij 49. halsboord v.e. trui 50. bloeiwijze 51. slag 53. bijbelse naam 56. Bulgaarse munt 58. hoewel 59. deel van de onderkaak 61. zot 62. zoon van Jakob en Zilpa 64. windrichting (afk.) 65. werktuig 67. devoot begrip 69. titel der kaliefen 70. tak van sport 71. zijrivier van de Moezel 72. vogel 74. gezamenlijk 76. eerstkomende (afk.) 78. niet vast (van aarde) 79. soort kip 81. kleefmiddel 82. persoonlijk vnw. 83. warm zeepwater 85. geestelijke 87. uitdrukking van ontkenning 88. document voor grensover schrijding met auto 89. hoofdstuk uit de bijbel Verticaal: 1. stad in Zuid-Afrika 2. houten drinkkom 3. voorzetsel 4. opnieuw 5. luitenant (afk.) 6. bittere vloeistof 7. soort afsluiting 8. oude lengtemaat 9. onderste vlak van de voet 10. 0,001 meter (afk.) 11. raamscherm 12. dobbelsteen 15. tak van sport 18. metaal 19. glibberige substantie 21. kaartspel 22. eetgerei 24; beroep 25. rivier in Egypte 26. afstandsmaat 27. kloosterlinge 32. vrijgevig 34. afgelegen 36. verdichtsel 38. vrouwelijk dier 39. toneeltoerusting 41. soort schaatsen 43. deel v.e. auto 44. geslacht van mensen 45. inhoudsmaat voor schepen 46. vallei 51. openlijke bekendmaking 52. gezichtseinder 54. harssoort 55. aanhangend postzegel strookje 57. nut 59. vertrek v.e. woonhuis 60. zichtbare waterdamp 62. eet- en drinkpartij op gemeenschappelijke I 63.zuurdeeg 65. soort broodbelegsel 66. cilinder 67. brandstof 68. zwarte band bij judoJJ 73. meetkundig figuur 75. fraai 77. trechtervormig sleepijer 79. kleverige stof 80. water doorlatende 82. flauwhartig (van spijz^. 84. wiskundig getal 85. lidwoord 86. voorzetsel 87. bijbeldeel (afk.) U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. 05 woord voorkomt te tellerin totaal aantal N's in all woorden stuurt u met de*n sing van de tiende puzzeve Vergunning: de vergunni het houden van deze puz is verleend aan de Sticht lieubewustzijn door de St cretaris van Justitie, bij van 26 januari 1990, nr. tfO 014/014.90. Oplossingen: u mag zoveel in- Belangrijk: om te kunnen mee zenden als u maar wilt. Alle op- dingen naar de eindhoofdprijs lossingen op girokaart, cheque dient u het aantal malen dat de en/of briefkaart moeten zater- letter n in het gevonden tref- Alle op deze pagina gerf^ prijzen in natura t.b.v. actie 'Puzzelen voor het zijn gratis ter beschikk steld. De prijzen kunne^] op artikel 2 van de verfct nr. L.O 900/014/014.90 uitgekeerd worden, netto-opbrengst van de minimaal 60% bedraagt bruto-opbrengst van he spel, zijnde uitsluitend h< van de extra bijdrage. Een cheque t.w.v. f 999,- S. van .Dam - Den Haag Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- M.J. de Zwart-Kau - Den Haag Een camera t.w.v. f 300,- T. Ten Hoeve - Zoetermeer Een diner voor twee personen t.w.v. f 200,- J.C. Wolf - Middelharnis Twee museumjaarkaarten P. de Rozario-Gunst - Vierpolders Een strandlaken H.E. den Hamer - Den Haag Een l-persoons overtreksel C.J.Th. Wagemans - Den Haag Een boekenbon t.w.v. f 50,- D. v.d. Zwart-Wittekoek - Den Haag Een pennenset C.M.T. de Gier - Rijswijk Een CD-bon t.w.v. f 50,- N.C. Wijnands - Den Haag Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- R.W.T.M. Ivens - Den Haag Een walkman M.P. van Noort - Den Haag Twee VIP-kaarten Ceasar Sport's L. Uhde - Oegstgeest lie ap CEASAR SPORT'S .T,or«LHEALTH CENTERS Een compact camera DL-160 TELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. Een pennenset, bestaande uit een vulpen en balpen, een ge schenk van Pelikan Nederland te Zevenaar. Een radiocassette-recorder MW708F, dubbel cassettedeck met versneld kopiëren, ge schenk van Sanyo Nederland te Mijdrecht. Een Cinderella 1-pe overtrekset 'Jasmin' schikking gesteld door Houstex Products nin', tl Joor Ti te Alrrj Twee VIP-kaarten (maandkaart- en) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Health Centers. Een CD-bon 'met een van f 50,-, beschikbaar door Vehmeijer te Den I /WSi JUWELIERSBEDRIJF Een Seahorse strandlaken be- Twee museumjaarkaarten ter schikbaar gesteld door Ten beschikking gesteld door de Cate Houstex Products te Stichting Museumjaarkaart te Almelo. Leiden. Een waardebon van f' beschikking gesteld doo Bijenkorf te Den Haag 0 Rotterdam. Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld door Bruna Winkelketen BV te Houten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6