Van Breukelen en Koeman hoofdrol nederlaag Oranje sportuitslagen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! WORT Ceid^G Gou/aint DONDERDAG 29 MAART 1990 PAGINA 9 ijfde maal goud oor Jesse Owens iSHINGTON De Ameri- se atleet Jesse Owens, die tij- is de Olympische Spelen van in Berlijn vier gouden me- lles veroverde, is gisteren post- ievi im met een vijfde „gouden me- onderscheiden, vo i de weduwe van de tien jaar ov fden overleden Owens, die zo de op de 100 meter als het ver- d ingen wereldrecordhouder was, n e kte de Amerikaanse president da ;h voor zijn „humanitaire ver- t r nsten voor de menselijke ras- zei de gouden Congres-medaille, burgerlijke Amerikaan- aan mderscheiding uit. Jaan de Graaf terug bij IJ sselmeervogels SPAKENBURG Jaan de Graaf keert zaterdag drie jaar na zijn afscheidswedstrijd te gen PSV terug als speler van zaterdag-eersteklasser IJssel- meervogels. De Spakenburgers hebben de laatste vijf competi tiewedstrijden verloren, waar door het water de roemruchte ploeg van weleer tot de lippen is gestegen. De Graaf, inmid dels 34 jaar, was jarenlang ge- zichtsbepaler bij IJsselmeervo- gels en berucht vanwege zijn arsenaal aan doelpunten voor de club. PEC Zwolle in beroep tegen faillissement ZWOLLE De Zwolse eerste divisieclub PEC gaat in beroep tegen de faillissementsuitspraak, die vorige week iS gedaan. De vereniging meent dat er wel dege lijk bestaansrecht is voor PEC in het betaald voetbal. Voorzitter Gaston Sporre merkte gisteren op, dat PEC Zwolle weliswaar aangeslagen is, maar niet verslagen. Hij hoopt dat de club een faire kans krijgt voor een algehele gezondmaking. Daar wordt momenteel in samenwerking met curator Westmaas uit Dronten hard aan gewerkt. Er wordt ge probeerd via een crediteurenakkoord tot schuldensa nering te komen. Tevens zijn de inspanningen gericht op het leggen van een solide basis voor de toekomst. Hiertoe heeft Sporre een commissie in het leven geroe pen met mensen uit het bedrijfsleven. De Zwolse bur gemeester Loopstra heeft ook zitting genomen in deze commissie „Voortbestaan PEC-Zwolle'82". Volleyballers hebben moeite met concentratie HAARLEM Als het de Nederlandse volleyballers te gr,ed gaat, verliezen ze hun concentratie te gemakkelijk. Bonds coach Harry Bro'.cking constateerde na het openingsduel t'jdens de Haarlemse Vol leybal Week tegen Tsjechoslowakije (3-1), dat Oranje Zich gedurende twee sets in slaap had latin sussen. Uiteindelijk viel de schade mee: 15-9, 11-15, 15-12, 15-1. Brok king vergeleek Nederland met een kind van drie jaa r, tegen wie je steeds opnieuw dezelfde belerende woordjes moet zeggen. „Wij zijn met de ploeg ook pas drie jaar bezig op dit niveau", aldus Brokking. Hij wilde het tijdelijke falen verder niet goed praten. „Zo'n wedstrijd moeten we ge woon met 3-0 winnen", was aanvaller Ron Zwerver duidelijker. SVV definitief naar De Kuip ROTTERDAM Slechts een ding kan nog voorkomen dat SVV volgend jaar zijn wedstrijden in de eredivisie speelt in het Feyenoord-stadion De Kuip: dat de Schiedammers niet promoveren. Maar aangezien zelfs de grootste zwart kijker daar niet eens meer nachtmerries van heeft, is het eigenlijk zeker dat de club van voorzitter John van Dijk vol gend seizoen zijn „thuiswedstrijden" in De Kuip gaat spelen. „In feite is alles rond", verklaarde Van Dijk gistermid dag. „Ik heb van alle instanties die hier over mee kunnen praten, toestemming gekregen. Alles staat echter nog niet zwart-op-wit, daarom is er in feite nog sprake van een officieuze overeenkomst tussen het stadion en SVV". Handballers eerst tegen thuisland DEN HAAG Als enige van de twaalf aan het Euro pees kwalificatietoernooi deelnemende landen speelt Nederland al zijn zes wed strijden in Espoo, even ten westen van de Finse hoofd stad Helsinki. De ploeg van bondscoach Cantelberg opent het toernooi aanstaand weekeinde tegen gastland Finland. Daarna zijn achter eenvolgens Portugal, Italië, Luxemburg en Bulgarije te genstanders. In het weekein de van 7 en 8 april wordt het toernooi met plaatsingswed strijden besloten. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.15 uur; Schaakcursus. Veronique, 23.00 uur Match Barend en Van Dorp. Eurosport, 18.00-02.30 uur Sport. MORGEN BBC 2, 15.20 uur Sport on Friday. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. KIEV Ronald Koe man gaf toe schuld te lebben gehad aan de J winnende treffer van de 'Sovjetunie, Van Breuke de len ontkende ook maar luid >nig aandeel in de straf fe' schop van de tegenstan- - rei der. De duik van Borod- joek was volgens de doelman van PSV to neelspel. „Iedereen heeft toch gezien dat hij eerst nog twee stappen deed en pas viel toen hij zag dat hij niet meer Breuk Peeper „zeer gecompliceerd' ^ai KIEV Marcel Peeper, die gisteren in het begin van het ,ar duel met de Sovjet-Unie zijn linker scheen- en kuitbeen tU(j wak, wordt waarschijnlijk vanavond nog geopereerd in het d liekenhuis van Enschede. De debutant liep een „zeer gecom- jliceerde" dubbele breuk op en moest de mnacht doorbren- ;en in een hospitaal in Kiev. Het duel in Kiev was het interlanddebuut voor de oud-Am- vei iterdammer. De 24-jarige middenvelder stond precies twintig ninuten binnen de lijnen. Een onbesuisde actie van Goloe- :ovitsj, al zijn derde overtreding in die korte tijd, beëindigde D'Jde goede wedstrijd van Peeper. kon scoren", aldus Van Breukelen na de neder laag van 2-1 in Kiev. Het balverlies van Koeman, in de slotfase leidend tot de winnende treffer van de Sovjetunie, was voor maar een uitleg vatbaar. „Het was de fout van een klein kind", bekende de internationaal ervaren verdediger. Koe man: „Zoiets is me eerder te gen Wales overkomen. Ver der nog nooit. Ik weet niet hoe het komt. Het had zeker niet met concentratie-verlies te maken". „Verder vind ik dat we een goede wedstrijd hebben ge speeld. Het duel is groten deels door ons gecontroleerd. We hebben eigenlijk geen kansen weggegeven. Verde digend zat het goed. Aanval lend heeft Bosman twee goe de mogelijkheden gehad, werd er op de vleugels goed gespeeld. Opnieuw is geble ken dat Oranje een goede en brede groep heeft", zei Koe man, die namens Oranje scoorde vanaf elf meter. Ri chard Witschge toonde zich bescheiden na zijn tweede, goede interland. „Niemand zal mij horen roepen dat ik nu die plaats op links moet hebben. De bondscoaches moeten dat beslissen. Ik heb een lekkere wedstrijd ge speeld. Maar daar ga ik niet over lopen opscheppen". T evreden De Oranje-équipe in Kiev toonde zich tevreden over het redelijk verzorgde veld spel en over het optreden van de onervaren krachten. Daarnaast was er treurnis over de beenbreuk, waar mee de overtuigend gestarte debutant Marcel Peeper werd afgevoerd. Veel aan dacht ging opnieuw uit naar doelman Van Breukelen, die met een vreemd uitziende actie tegen Borodjoek de Sovjets al na tien minuten een strafschop cadeau leek te doen. Protassov opende daaruit de score. De caprio len rond Van Breukelen en de snelle achterstand maak ten bij Oranje een einde aan de defensieve plannen, zo die al aanwezig waren. Van Doelman Dassajev (midden) grijpt namens de Sovjetunie in tijdens een aanval van Oranje. dat moment beheerste de formatie van interim-bonds- coach De Ruiter grotendeels de wedstrijd, tegen een ploeg die zelfs voor eigen publiek op de counter gokte. Nederland maakte van zijn allereerste optreden in de Sovjetunie geen grootse wedstrijd. Daarvoor was de slagvaardigheid voorin en het peil in zijn totaliteit wat te mager. Van de aanvallers Bosman en Kieft, voor de derde keer in een interland samengebracht, kreeg vooral de eerste een tweetal goede mogelijkheden. De speler van KV Mechelen bewees echter in Oranje niet altijd de gelukkigste van het stel te zijn. Hij miste. Dertiende Desondanks was er aan Ne derlandse zijde sprake van een zekere opleving na de ronduit teleurstellende op voeringen tegen Brazilië en Italië. Het was zelfs een van de betere wedstrijden sinds het toernooi om het Euro pees kampioenschap, al had Thijs Libregts niet meer de hand in zijn officieel der tiende - en laatste - inter- Universiteitsblad meldt Libregts als directeur Sport Cen tre ROTTERDAM Zelfs het ANP is er gisteren ingetuind. Op de mededeling in het universiteitsblad Quod Novum van de Erasmus Universiteit in Rotterdam dat bondscoach Thijs Li bregts „directeur wordt van het Erasmus Sport Centre'' liet het toch natoniale persbureau een heus bericht op de telex belanden. Volgens het weekblad zou het College van Bestuur Libregts hebben benaderd voor een terugkeer naar de uni versiteit. Vóór zijn trainersloopbaan was de geplaagde bonds coach sportinstructeur aan de Erasmus Universiteit Libregts, zo meldde de Rotterdamse redactie, zou leiding gaan geven aan het „Sport Centre" dat zou moeten uitgroeien tot een in ternationaal vermaard instituut op het gebied, van sportge neeskunde, sportmanagement en de verhouding tussen sport en commercie. Aan degenen die net even iets te wantrouwig waren, bekende Quod Novum echter zonder omwegen dat het de jaarlijkse 1 april grap betrof. land. Hem kan in de statis tieken hooguit nog de neder laag in de schoenen worden geschoven. Oranje, zonder een aantal belangrijke spelers, straalde echter weer eens „iets" uit. De Ruiter, voor de tweede keer met de leiding belast, sprak zelfs van „aardig voet bal". Hij verklaarde: „We hebben voor het eerst sinds lang een Nederlands elftl ge zien, dat naar voren speelde en de intentie had om te winnen. Ik heb een gemoti veerde ploeg aan het werk gezien. Dat geeft enige vol doening, vooral omdat deze tegenstander als maatstaf kan gelden". Toch had Nederland ook een strafschap van dubieus ge halte nodig om langszij te komen. Een voorzet van Eij- kelkamp, de vervanger van Peeper, schampte de schou der van Khidiatoelin. De Hongaarse scheidsrechter Puhl, die voor de aanslag op Peeper eerder niet eens floot, trok de zaken recht door opnieuw naar de stip te wijzen. Koeman maakte vandaar gelijk: 1-1. Daar had het bij moeten blij ven. Nederland had zeker geen verlies verdiend, de Sovjetunie alleen op basis van een iets betere tweede deel, met een redelijke in valbeurt van Jakovenko, ei genlijk ook niet. Een on voorstelbare fout van Koe- FOTO: ANP man gaf de wedstrijd echter een wending. Kort voor tijd verloor de verdediger van Barcelona de controle over de bal. In plaats van rigoreus op te rui men, probeerde hij het pro bleem „voetballend" op te lossen. Ljoeti, die zag welke kant zijn tegenstander op draaide, profiteerde heel •simpel: 2-1. Het was de tweede neder laag in zes wedstrijden, die Oranje tegen de Sovjetunie speelde. De laatste vier daar van werden in de afgelopen twee jaar afgewerkt. Neder land ging eerder in de ope ningswedstrijd van het toer nooi om het Europees kam pioenschap ten onder tegen de ploeg van Lobanovski. Als de geschiedenis zich blijkt te herhalen, is er niets aan de hand. Destijds kwam (het in de Bondsrepubliek al lemaal goed. Sovjetunie-Nederland 2-1 (1-0): 10. Protassov 1-0 (strafschop), 70. Ro nald Koeman 1-1 (strafschop), 80. Ljoeti 2-1. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 60.000. Gele kaart: Khidiatoelin (Sov). Sovjetunie: Dassajev; Gorloeko- vitsj, Khidiatoelin, Koesnetsov, Ra- dionov (Zlgmantovitsj); Litovtsjen- ko, Tsjerenko, Aleinikov (Jakoven ko), Rats; Borodjoek. Protassov (Ljoeki). Nederland: Van Breukelen; Sturing, Rutjes, Ronald Koeman. FrSser; Van 't Schip (Laamers), Wouters. Richard Witschge. Peeper (Eykel- kamp); Bosman (Van Loen), Kieft (PSV). VOLLEYBAL ITBAL Europese toernooi Korac-beker dalona (Spa)-Scavolinl F 5-86. (Eerste wedstrijd E he c 16. 2. Ballesteros (Spa) 17. 3. Woosnam (Wal) 206.646, rcy (Ier) 175.698, 5. Martin f 143.393. 6. Fernandez (Arg) 19, 7. O'Connor (Ier) 114.613, >n (Zwe) 113.236, 9. Feherty 10.544, 10. McCalllster (Sch) «38, 95 Bos (Ned) 13.226. toel „Er d n di 2000 i Every Star (H. nhoven) 2.40.8-1.20.4, 2. Dave )aniel Wlellnga. Niet gestart; Es- 1 Toto: winnend 5,90, plaats .80. koppel 8,60, trio 400,40. r». 2150 m: 1. Wise Boy (A. de 2.26.4. 2. Major Mandlnskl, 3. go Lucky. Toto: winnend 3,60, 2,00 4,40, koppel 24,60, trio i», 2000 m: 1. Dazraff (A. Molle- .43 00-1.21.5. 2. Ebony Space, ison R. Niet gestart: Disco B. winnend 4,30, plaats 1,60 2,00, l 5,60, trio 29,80. 1900 m: 1. Hovingham (T. 2.07.5, 2. Shera, 3. Slnaia. Toto: ld 3,60. plaats 1,80 1,60 1,60, I», 1609 m: 1. Cuddy Volann (H. oyen) 2.07.1-1.19, 2. Dream Pe- Cyrls Ruimzicht. Toto: winnend plaats 1,30 1,20 1,30, koppel 81,50. 2000 m: 1. Raise a Bid (D. I) 2.39.9-1.20, 2. Boni, 3. Clska 4. Cokkes. Niet gestart: Berll- Duke. Toto: win I.60 1.50 5,50, kopi kwartet 1014,30. 8e koer*, 1300 m: 1. Belfort Princess (M. Wallow) 1.21.6, 2. The Pub, 3. Anyow. Toto: winnend 4,80, plaats 1,80 2,20 1,60, koppel 32,60, trio 9e koer*, 2000 m: 1. Carlsma Darby (C. de Leeuw) 2.32.4-1.16.2, 2. Yok van de Lente. 3. Bekila Ludwig. 4. Brahms Melodie. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00 1,00 1,20, koppel 5,40, trio 21,50, kwartet 100,20. 10* koer*. 2000 m: 1. Everytranss (W. Veils) 2.43.00-1.21.5, 2. Dolf Buiten zorg. 3. Elisabeth Boko. Toto: win nend 2,60, plaats 1,00 1,00 1,00, kop pel 4.60. trio 27,60. 11* koer*. 2000 m: 1. Channa Hanover i Dijk) 2.39.2-1.18.6. 2. Zlngaro Omzet totallMtor: 252.716. VOETBAL Vriendschappelijke interland*: Hongarlje- Frankrijk 1-3 (1-1), lerland-Wales 1-0 (0-0), Spanje-OostenrIJk 2-3 (2-0), DDR-Verenlgde Staten 3-2 (2-1), Grle- kenland-lsrael 2-1 (0-0), Luxemburg- IJsland 1-2 (1-2), Engeland-Brazlllë 1- 0 (1-0), Polen-Joegslavië 0-0, Schot - land-Argentlnlë 1-0 (1-0), Egypte - Roemenië 1-3 (1-2). Kwartfinale* EK onder 21 jaar: Bulgarlje- Joegoslavlë 0-1 (eerste duel 0-2) Joe goslavië naar halve finales; Zweden- Tsjechoslowaklje 4-0 (2-0) Zweden naar halve finales; Bondsrepubliek- Sovjetunie 1-2 n.v. (1-1) Sovjetunie naar halve finales. fenbach (ama)-Kalserslautern 0-1. (Kalserslautern op 19 mei in finale te gen Werder Bremen). Halve finale* bekerstrijd: Standard Lulk- Germlnal Ekeren 1-0 (1-0), Lokeren- FC Luik 0-1 (0-1). Kwartfinales bekercompetitie: Farense- Valonguense 4-0, Estrela Amadora- 1-0. Voorburg-ATC 3-1 (15-10 15-1 10-15 15-8). Haarlems* Volleybal Waek Nederland-Tsjechoslowaklje 3-1 (15-9 11-15 15-12 15-1), Cuba-DDR 3-0 (15- 5 15-4 17-15). WIELRENNEN Omloop van de Glazen Stad (Naaldwijk): 1. Ottevanger (Vught) 3 uur 26 minu ten en 24 seconden, 2. Gravenzande), 3. De Haas Eljk (Badhoevedorp) zelfde tijd als Ot tevanger, 5. Louwerse (Rijswijk) op 4 seconden; 6. Niels Boogaard (Zwaag) 0.06, 7. Blljleven (Rijen) 0.07, 8. Ger ritsen (Hooglanderveen). 9. Akker mans (Zevenbergen), 10. Hermans (Voorburg). 11. Roek (Almelo), 12. Koerts (Eefde), 13. Gutte (Oss), 14. Will (DDR). 15. Paul Steyger (Delft) zelfde tijd als Blljleven. Driedaags* van de Panne Solleveld (Ned), 6. Lammerts (Ned), 7. Liettl (Ita). 8. Wust (BrD), 9. Van den Akker (Ned), 10. Nljboer (Ned) allen zelfde tijd als Museeuw. 15. Jac van der Poel 0.01, 18. Wljnands 2.46, 28. Pleters, 43. Talen. 45. Vos. 46. Kools, iaf, 56. Van Orsouw, 57. ikers. 101. Nljdam, 104. ■viaassen, i 12. Verhoeven allen zelfde tijd als Wljnands, 146. De Vries op 10.35, 153. Moorman 17.35, 156. Hopmans z.t., 166. Dorgelo z.t. Alge- N|jboer e t 0.28, 5. Adrl van der Poel 0.59, 6. Kulas (Pol), 1.02, 7. Ludwig 1.03, 8. Lammerts 1.48, 9. Vanderaerden (Bel) 2.33, 10. Dlerlckx (Bel) 2.34, Nederlan ders: 12. Nljdam 12.52, 13. Verhoeven 3.00, 14. Van den Akker 3.01, 22. Wlj nands 3.29, 26. Jac van der Poel 3.34, 35. Hanegraaf 3.56, 44. Pleters 4.16, 46. Van Orsouw 4.20, 53. Flgnon (Fra) 4.39. 73. Maassen 5.26, 75. Rëkers 161. Moorman 28.44. Bulgarlje-Chlna 3-2 (0-0 0-2 3-0), Hon- garlJe-Belglë 11-0 (2-0 4-0 5-0), Joe- goslavIë-Zuld-Korea 4-2 (2-1 2-1 0-0). Youp van 't Hek FOTO: si Youp van 't Hek niet naar WK ROTTERDAM Youp van 't Hek gaat waarschijnlijk niet als verslaggever naar het toer nooi om de wereldtitel voetbal. De wereldvoetbalorganisatie (FIFA) heeft de aangevraagde A-accreditatie van diens werk gever NRC Handelsblad ge weigerd. De FIFA wil de caba retier slechts een B-accredita tie verstrekken, waardoor Van ]t Hek bij aanwezigheid in Itali geen toegang zou hebben tot de perstribunes, werkruimtes en persconferenties. NRC Handelsblad kreeg on langs via de rechter voor el kaar dat Van 't Hek als sport journalist moest kunnen wor den geaccrediteerd via de Ne derlandse Sport Pers (NSP). Dat servicebureau had de co lumnist van NRC Handelsblad niet willen voordragen voor Italia '90. De Rotterdamse krant wil de NSP nu om op heldering vragen over de ach tergronden van de weigering door de FIFA. Bij de krant sluit men niet uit dat de beslis sing van de voetbalorganisatie een gevolg is van een actie van oud-bestuursleden van de NSP om Van 't Hek alsnog buiten te sluiten. Gerechtelijke stappen tegen de FIFA wor den volgens een zegsman van NRC Handelsblad, dat in to taal vier A-accreditaties door de NSP toegewezen had ge kregen, niet overwogen. WK-allerlei De selectie van lië wordt tijdens het WK op een streng diëet gezet van veel pasta en geen sex. Teamarts Leonardo Vecchiet vertelde gisteren na uitgebreid medisch onderzoek van de spelers groep, dat iedereen in een goe de conditie is. In de aanloop naar de eindronde worden de Italianen drie weken in een trainingskamp gestopt. Roken zal in die periode verboden zijn en sex ook, al wordt de stage twee keer onderbroken voor een paar vrije dagen (prompt de vrijtijd genoemd). Enkelen van de 36 scheids rechters die zijn aangewezen voor het WK worden wellicht van de lijst afgevoerd, als zij niet voor het toernooi condi tieverbetering kunnen aanto nen. De algemeen secretaris van de FIFA, Joseph Blatter, heeft dit te kennen gegeven aan het slot van het driedaagse trainingskamp voor de WK- scheidsrechters. Blatter zei dat conditieproeven die de gese lecteerden moesten afleggen, in enkele gevallen tot bezorgd heid hadden geleid. De kans is groot dat het veld in het Meazza-stadion in Mi laan, de thuisbasis van zowel AC Milan als Internazionale, na 29 april wordt omgeploegd. Op het veld zal de openings wedstrijd van de wereldtitel strijd worden gespeeld. De werkzaamheden in drie van de twaalf stadions, waarin de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal wordt gehouden, lopen achter op het schema. Volgens Luca di Montezemolo, de voor zitter van het organisatiecomi té, zijn er bij de verbouwing van de accommodaties in Flo rence, Rome en Napels proble men gerezen. Brazilië is volgens oud-inter- natioal Socrates kwetsbaar ge worden. „Brazilië was alleen in staat drie keer de wereldti tel te veroveren door de aan wezigheid van de beste voet baller ter wereld", verklaarde Socrates afgelopen maandag tijdens een bezoek aan Costa Rica. „Sinds Pele met voetbal len is gestopt kan het Brazili aans elftal winnen, maar ook verliezen". Dat laatste bleek gisteravond tegen Engeland. Lemond stapt af, witte trui Nijboer KOKSIJDE Greg Lemond heeft gisteren de strijd ge staakt in de Driedaagse van de Panne. De wereldkampioen verklaarde dat hij doodmoe was. Vandaag verwacht de winnaar van de Tour de Fran ce de uitslag van een bloedon derzoek. Het is de vijfde keer dit seizoen dat de Amerikaan opgeeft. Tijdens de ronden van Andalusië, Valencia, de klas sieker Milaan-Sanremo en het Internationaal Wegcriterium haalde de te zware kopman van de Z-ploeg het einde ook niet. Erwin Nijboer keek beduusd toen hij gistermiddag de witte leiderstrui om zijn schouders kreeg. De Nederlander in dienst van de Westduitse ploeg 'Stuttgart' onttroonde in Kok- sijde Eric Vanderaerden. De Belg verspeelde in de tweede etappe van de Driedaagse van de Panne bijna drie minuten door een verkeerde taxatie. De rit van Herzele naar Koksijde werd gewonnen door de Belg Johan Museeuw die in de eindsprint Olaf Ludwig ver sloeg. „Het is voor mij ook een verrassing", reageerde Nijboer. „De basis heb ik dinsdag ge legd. Zowel in de etappe als de tijdrit. Vandaag hebben de ve detten het laten afweten. Daar heb ik van geprofiteerd". Sportwereld Algemeen Westduitse mid weeklotto: Trekking A: 11-21- 30-38-48-49. Reservegetal: 24. Trekking B: 6- 7-13-23-25-27. Reservegetal: 20. Spel 77: 2 4 4 8 0 0 0. Skiën De Zweedse 20-jarige Zweedse skiër Thomas Jaer- veroth is bij een verkeersonge val om het leven gekomen. Jaerveroth en een Fin waren met een auto op weg naar een wedstrijd in Tahkovuori in Finland. Op 500 meter voor de start raakte de auto van de weg en raakte een boom. Jaer veroth werd op slag gedood. Voetbal De FIFA maakte in Zürich dat er over de hele wereld 117 miljoen voetballers staan geregistreerd. Azië be schikt over de meeste spelers: 54 miljoen. Europa volgt met 28 miljoen beoefenaars. Zuid- Amerika heeft er 16 miljoen, Noord- en Midden-Amerika 11,5. Afrika telt 5 miljoen voetballers. Oceanië is het contingent met de minste spe lers: 2,5 miljoen. HGC hofleverancier van damesselectie DEN HAAG Bondscoach Roelant Oltmans heeft giste ren vijftien speelsters aange wezen voor het wereldkampi oenschap hockey, dat van 2 tol 13 mei in Sydney wordt ge houden. Over het zestiende se lectielid, een tweede doel- vrouw naast Jacqueline Toxo- peus, wordt wegens een bles- - sure van Carina Bleeker pas op donderdag 5 april beslist. Is de Groningse niet op tijd fit, dan valt de keus op Esther Keemink (HGC) als reserve- keepster. Het Wassenaarse HGC is met vijf speelsters hof leverancier van Oranje. De laatste voorbereidingen op het wereldkampioenschap worden getroffen tijdens het vierlandentoernooi, dat in het paasweekeinde in Dtlsseldorf wordt afgewerkt. De Neder landse selectie, die in Sydney de vier jaar geleden in Amstel veen veroverde titel verdedigt, vertrekt op 24 april naar Au stralië. De eerste wedstrijd is op 2 mei tegen de Sovjetunie. In de poule zijn verder nog Canada, het sterke Zuid-Ko- rea, Nieuw-Zeeland en Spanje tegenstander. De selectie is (clubs en aantal inter lands): Ingrld Appels (MOP. 24), Cari na Bennlnga (Amsterdam, 112), Helen van der Ben (Amsterdam. 78). Wllle- mijn Duyster (Amsterdam, 19), Anne- mleke Fokke (HGC. 44), Noor Hols- boer (HGC, 59), Danielle Koenen (MOP, 27), Llsanne Lejeune (HGC, 70), Caroline van Nleuwenhuyze- Leenders (HGC. 29), Wietske de Rui ter (HGC, 26), Florentine Steenberghe (MOP, 13), Carole Thate (Kampong, 14), Jacqueline Toxopeus (Hilversum, 20). Ingrld Wolft (Amsterdam, 66), Mieketine Wouters (MOP, 21). De ploeg wordt nog aangevuld met Cari na Bleeker (Groningen, 7J of Esther Keemink (HGC. 3). Demonstratie voor voorzitter Bulgaars Olympisch Comité SOFIA Rond duizend Bul gaarse sportlieden en intellec tuelen hebben gisteren in So fia gedemonstreerd voor de vrijlating van Ivan Slavkov, de voorzitter van het Bulgaar se Olympische Comité die in februari werd gearresteerd. De 49-jarige Slavkov, een schoon zoon van de afgezette commu nistische leider Todor Zhivkov en lid van het Internationaal Olympisch Comité, wordt be schuldigd van fraude met mid delen van het nationale Olym pische comité. Hij loopt het ri sico van een gevangenisstraf van tien jaar.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9