J onger encentrum Stek moet nieuw onderkomen krijgen Brugwachter wil blijven hengelen met zijn klompje Dekenaat Zoeterwoude gaat in de bosbouw Eenakterfestival in Pleyn'68 Hazerswoude \A] lenstuerlenir tv LEIDEN OMGEVING QaidMQowuwt donderdag 29 maart 1990 pagina i EII Huttenbouw Alphen verhuist naar de Nieuwe Sloot ALPHEN AAN DEN RIJN De Al- phense jeugd kan deze zomer hutten bouwen op een terrein aan de Nieuwe Sloot. Burgemeester en wethouders hebben deze plaats aangewezen omdat het oude ijsbaanterrein niet meer be schikbaar is. Hierop verrijst een hotel. De nieuwe locatie, die in de buurt van de scoutinglokalen ligt, heeft voor de jeugd één groot voordeel: de houtstapel kan weer worden verbrand. Vorig jaar werd het verbranden van de hutten om milieutechnische redenen verbo den. De jeugd van Zwammerdam bouwt de hutten op het terrein van de Hooge Burch. Ook hier is een brand stapel toegestaan. Leidschendam vraagt Lubbers als bemiddelaar LEIDSCHENDAM Premier Lubbers wordt door de ge meente Leidschendam gevraagd te bemiddelen in de pro blemen rond Leizo. De gemeente heeft voor de nodige be sluiten de medewerking nodig van niet minder dan vijf ministers. Leidschendam wacht al geruime tijd op beslui ten rond de nieuwe wijk Leizo en de Verlengde Land- scheidingsweg. Nieuwveen geeft scouting subsidie NIEUWVEEN Scouting Nieuwveen krijgt van de ge meente Nieuwveen een eenmalige subsidie van 2450 gul den. Het geld is bestemd voor de bouw van een opslag loods. De scouting slaat zijn materialen nu nog in de Met- tenburcht en dat gaat ten koste van de ruimte daar. De commissie welzijn praat maandag over dit subsidievoor- stel van burgemeester en wethouders. Vijver bij De Ridderhof wordt onderdeel heemtuin KOUDEKERK AAN DEN RIJN De heem- tuin achter vrijetijdscentrum De Ridderhof in Koudekerk wordt uitgebreid met de naastge legen vijver. Het gebied wordt in zijn geheel verhuurd aan de Alphense afdeling van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN). Het instituut had al twee jaar geleden een verzoek ingediend om de vijver bij de heemtuin te trekken, maar een besluit bleef uit omdat er plannen waren voor een tweede sporthal en een overdekt zwembad. Die sport hal komt er voorlopig niet. Om die reden be sloot de gemeenteraad gisteravond akkoord te gaan met een huurovereenkomst met het IVN. Mochten de uitbreidingsplannen van De Ridderhof onverwacht toch doorgang vinden, dan kan de huurovereenkomst met een opzeg termijn van zes maanden zonder schadever goeding worden ontbonden. Stroopwafelactie voor Casa Materna ZOETERWOUDE De stichting Zoe- terwoude voor Casa Materna houdt za terdag haar jaarlijkse stroopwafelactie. Dat gebeurt aan de Hoge Rijndijk, de Weipoort en het gebied Vrouwenweg/ Vlietweg. Een week later, op zaterdag 7 april, worden de stroopwafels verkocht aan de inwoners van de dorpskern en de Zuidbuurt. Het is de veertiende keer dat de actie wordt gehouden. De op brengst is voor het werkkamp dat van 20 juli tot 4 augustus wordt gehouden. Vrijwilligers gaan dan aan de slag in het kindertehuis Casa Materna in Napels. Jongeren die belangstelling hebben om mee te gaan kunnen zich melden bij Bart van Vreedendaal (01715-2044) of Jaap Dorrepaal (01715-1931). Dorpsraad Oud Ade houdt vergadering OUD ADE De Vereniging Dorps gemeenschap Oud Ade houdt komen de maandag de jaarvergadering in café 't Lage Land. De bestuursleden M. Heemskerk en J. van der Poel ne men afscheid. Het bestuur draagt nu B. van Leeuwen en R. Daalmeyer als opvolgers voor. Op voordracht van tien of meer leden kunnen eventueel andere kandidaat-bestuursleden wor den aangemeld tot de aanvang van de vergadering. Eerder is ook moge lijk bij secretaris L. van Berkel. Na afloop van de jaarvergadering ver toont de voorlichtingsdienst van het Hoogheemraadschap van Rijnland een dia-serie over het belang van wa terkwaliteit. De vergadering begint om acht uur. ADVIES VAN ONDERZOEKSBUREAU: £tpk-vr>nr7i HAZERSWOUDE Een nieuw onderkomen voor jongerencentrum Stek in Hazerswoude-dorp is be ter dan renovatie van het huidige gebouw. Dat con cludeert het onderzoeks bureau stichting Lans ge komen dat op verzoek van de gemeente en het jonge rencentrum de mogelijk heden is nagegaan. Aan de nieuwbouw hangt wel een prijskaartje van 716.000 gulden. Op het eerste gezicht lijkt her bouw van het huidige pand aan de Dorpsstraat financieel gezien beter uit te vallen. Maar dat is gezichtsbedrog, weet T. Kersbergen, medewer ker bijdiet onafhankelijke on derzoeksbureau. „Als we al leen naar het functioneren van Stek kijken, dan voldoet het huidige gebouw redelijk aan de normen. Maar er zitten natuurlijk een hoop financiële haken en ogen aan. Zo zou herbouw ruim 400.000 gulden kosten, maar met een afschrij vingsperiode van 15 jaar. Een totaal nieuw onderkomen kost 716.000 gulden, maar heeft een afschrijvingsperiode van ruim 25 jaar. Op de lange duur is men met nieuwbouw dus goedkoper uit". Naast de financiële aspecten heeft ook de mogelijkheid een rol gespeeld om het school plein, waaraan het centrum is gelegen opnieuw in te richten. „Om nog maar niet te spreken van de geluidsisolatie", lacht Kersbergen. „Een nieuw ge bouw kunnen we aanpassen aan de laatste eisen op dat ge bied. Bij herbouw kunnen we een groot gedeelte van het probleem oplossen, maar na één uur 's nachts moet de vo lumeknop voor de helft wor den teruggedraaid. Dat is gere geld in de wet geluidshinder. Absoluut niet leuk voor de jongeren op de dansvloer, waarvan sommigen willen dat het bloed je uit de oren komt". Tevreden Zowel de Hazerswoudse wet houder G. van der Lecq (wel zijn, recreatie en cultuur) als voorzitter J.C. Hortensius van Stek zijn tevreden over het rapport. Ook al is een aantal wensen van het bestuur on derweg gesneuveld. „Jammer, maar weinig aan te doen", rea geert Hortensius onbewogen. „Om goed te functioneren is een oefenruimte voor popmu zikanten en extra vergader- Stek-voorzitter J.C. Hortensius FOTO: WIM VAN NOORT ruimte broodnodig, maar het is financieel niet haalbaar geble ken". Het centrum, dat' uitsluitend op vrijwilligers draait, is blij met de ondersteuning die Lans geeft. „Eindelijk is er nu een professioneel rapport dat on derschrijft wat wij al zo lang zeggen. De Stek moet een ei gen gebouw voor en door jon geren krijgen". Volgens wet houder Van der Lecq geeft het rapport inderdaad „de helder heid waar Stek om heeft gë- vraagd". Het college van B en W zal de aanbeveling tot nieuwbouw overnemen en aan de gemeenteraad voorleggen. Prijskaartje De kosten blijven echter een probleem. Van der Lecq: „In 1985 zijn er al besprekingen met het bestuur van Stek ge weest over nieuwbouw. Er lig gen zelfs al tekeningen, maar die voldoen niet aan de bouw technische normen anno 1990. De gemeente wil het gebouw echter liever niet uit handen geven. Wij geven de voorkeur aan een huurovereenkomst met Stek". Toch onderzoekt het bestuur van het jongerenonderkomen zelf nog de mogelijkheid van eigen financiering, met een subsidie van 'de gemeente Ha- zerswoude, een gedeelte uit rijksfondsen en een lening bij een bank. „Op die manier zou den wij eigenaar kunnen wor den", meent Hortensius. In het rapport van Lans zijn de jongste ontwikkelingen echter niet opgenomen. Bin nen het gemeentehuis wordt gesproken over een samenvoe ging van het jongerencentrum en een Hazerswoudse peuter speelzaal. Volgens het onder zoeksbureau en de wethouder een combinatie die elkaar ab soluut niet bijt. Beide voorzie ningen kunnen dan in een nieuw gebouw, parallel aan de Dorpsstraat. De ingang voor de jongeren zou aan de noord kant liggen, terwijl de klein tjes via het zuidelijk gelegen schoolplein naar binnen kun nen. Het grote voordeel daar van is een aanzienlijke verla ging van de bouwkosten, aldus Kersbergen van Lans. De Stek-voorzitter houdt zich hier op de vlakte. Hij wil eerst con crete plannen afwachten. Ongeacht of er een peuter speelzaal komt, pleiten Stek en Lans voor vestiging in het centrum van Hazerswoude- dorp. „De buurt heeft het jon gerencentrum redelijk geac cepteerd" en „in het dorp heerst een grotere sociale con trole". Hortensius vat het sa men: „Een jongerencentrum moet bij zijn doelgroep zitten en de jongeren wonen nu een maal in het centrum". Als de aanbevelingen worden opge volgd kunnen zij in 1992 te recht in een nieuw onderko- De Rippers nemen nieuw onderkomen in gebruik RIJPWETERING De Rijp- weteringse Jeugd- en Sport vereniging De Rippers betrekt zaterdag officieel het nieuwe onderkomen aan de Hertogs- weg. Dit nieuwe honk is sa men met Peuterspeelzaal De Peuterhof ondergebracht in een voormalige kleuterschool- gebouw. Deze school had plaats moeten maken voor be jaardenwoningen, maar dank zij de vasthoudende protesten van de Ripse bevolking, ge bundeld in de Stichting Ont wikkeling West Alkemade (SOWA), kon het gebouw voor sloop worden behoed. De Rip pers hebben hun deel van het voormaligë kleuterschooltje volledig nieuw in de verf ge zet. Ze hebben er een vrolijke en toch functionele verblijf plaats voor de plaatselijke jeugd van gemaakt. Het gebouw wordt op grootse wijze in gebruik genomen. Zo heeft men zeer veel gasten uit genodigd om onder meer te genieten van een optocht, waarin de tachtig kinderleden van De Rippers compleet met spandoeken meedoen. De stoet, voorafgaan door de plaatselijke Drumband Nomé- ro, vertrekt vanaf het Dorps huis en loopt naar het nieuwe onderkomen. Daar vindt dan om kwart voor twee de feeste lijke opening met receptie plaats. Vanwege de te ver wachten drukte hebben De Rippers gezorgd voor een ex tra feestzaal in de vorm van een grote tent op het terrein van het spiksplinternieuwe honk van de jeugdvereniging. Terugkeer oud- kampioenen SJZ en Meerburg ZOETERWOUDE De kam- pioenselftallen uit 1978 en 1979 van SJZ en Meerburg spelen zaterdag nog eens tegen el kaar. Dat gebeurt om 19.30 uur op sportpark Haasbroek. Meerburg behaalde in 1978 de kampioenstitel van de afdeling Leiden. SJZ werd een jaar la ter kampioen. De voltallige opstellingen uit die tijd komen zaterdag nog eens tegen elkaar uit in een wedstrijd van twee keer een half uur. Het idee voor de reünie komt van SJZ- spelers Hans de Graaf en Koos Romijn. Beiden maakten deel uit van de kampioensformatie en koesteren goede herinne ringen aan de derby tegen Meerburg. Zij legden contact met Meerburger Kees de Rooij, hetgeen leidde tot de wedstrijd van zaterdag. Scheidsrechter is G. van Eyk uit Leiden die in 1979 de kam pioenswedstrijd van SJZ tegen Warmunda floot. Brugwachter Bouwmeester bij „zijn" brug: „Ik wil graag alles houden zoals het is". FOTO: WIM VAN NOORT NIEUWE WETERING De brug over de Ring vaart bij Nieuwe Wetering wordt voor 60.000 gulden electrisch bedienbaar ge maakt. Dat voorstel doet althans het college van burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad van Alkemade. Maar het wil ook dat het de brugwachters wordt verboden om nog langer te „hengelen met het klompje". Het traditio nele klompje vormt al jaren een leuke bijverdienste. Wie verwacht dat alle brugwach ters blij zijn met deze verlich ting van hun werkzaamheden heeft het mis. Brugwachter Bouwmeester: „Ik wil alles houden zoals het is. Ik doe mijn werk ontzettend graag. En dankzij het klompje kan ik een extraatje bijverdienen". Het klompje wordt passerende schippers bij de brug voorge houden waarna de meesten er wat geld in stoppen. In 1984 echter, toen de Nieuwe Weteringse Meerbrug op kos ten van jachtenbouwer Van Lent was vernieuwd, hebben de twee vaste brugwachters en de hulpwachters geklaagd dat de draaibrug te zwaar was ge-* worden voor handbediening. Vooral bij harde westenwind zou de brug alleen met zeer grote inspanning kunnen wor den geopend en gesloten. Nu de gemeente Alkemade een plan heeft ontwikkeld om de Meerbrug vanuit het brug wachtershuisje electrisch be dienbaar te maken, gaat echter alleen brugwachter Olijerhoek akkoord. Olijerhoek heeft ook geen moeite met het -afschaf fen van het gehengel met het klompje. Brugwachter Bouw meester gaat alleen overstag als zijn salaris enigszins wordt aangepast. Als de brug electrisch bedien baar wordt, moeten tevens de scheepvaartverlichting en de verkeerslichten voor het weg verkeer vanuit het brugwach tershuis worden bediend. Ook dienen de afsluitbomen dan te worden vernieuwd. De totale kosten bedragen bijna 60.000 gulden. De Kaagse jachtenbou wer Van Lent is bereid de helft hiervan voor zijkn reke ning te nemen. Aangezien het bestaande brugwachtershuisje in een zeer slechte, scheef ge zakte staat verkeert, moet ook dit worden vernieuwd. Op ad vies van Rijkswaterstaat wil Alkemade een onderhoudsvrij onderkomen aanschaffen. Prijsopgave is gevraagd voor een polyester-frefab brug wachtershuisje. De totale kos ten daarvan bedragen inclusief fundering, nutsleidingen en sloop van het oude huisje bijna 35.000 gulden. De voorstellen worden volgende week be sproken in de vergaderingen van de raadscommissies voor openbare werken en finan ciën. Plannen voor complex kantoren aan Vlietweg LEIDSCHENDAM Dura Bouw uit Rotterdam wil aan de Vlietweg in Leidschendam twee kantoorgebouwen en een par keerdek voor 325 auto's bouwen. Het complex moet verrijzen naast het gebouw van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Het plan krijgt echter waarschijnlijk niet voldoende steun in de ge meenteraad, zo bleek deze week in een commissievergadering. Het plan is een wijziging van het bouwplan voor vijf kantoren dat ruim vijf jaar geleden is ingediend en waarvoor bouwver gunning is verleend. Voor het nieuwe complex is echter een voorbereidingsbesluit nodig omdat de hoogte strijdig is met het bestaande bestemmingsplan. Het ene kantoor is ruim zes meter hoger dan de zestien die zijn toegestaan en het andere 10.50 me ter. Bovendien wordt het bebouwingsoppervlak met ruim dui zend vierkante meter overschreden. Ben W vinden het plan ar chitectonisch mooier dan het vorige. Schilder valt van dak LEIDERDORP Een schil der uit Kwintsheul is giste ren gewond geraakt bij een val van een dak van een be drijf aan de Zijldijk in Lei derdorp. De man zakte door een dak plaat heen. Hij is met ge kneusde ribben en schaaf wonden naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. ZOETERWOUDE Met de overige parochies van het dekenaat Zoeterwou de, Hazerswoude-dorp en Rijndijk én Stompwijk, gaat de parochie van Sint Jans Onthoofding in Zoe terwoude in het kader van de vastenactie probe ren om 41.000 gulden bij elkaar te brengen om in Tanzania (Afrika) vijf boomkwekerijen van de grond te krijgen. Daarmee zal dan de ontbossing worden tegengegaan, die voor bodemerosie heeft gezorgd, waardoor de landbouw veel minder voedsel oplevert. De plaatselijke overheid, het bis dom Same (waarin dit gebied ligt) en Nederlandse vrijwilli gers werken nu samen in een project om de traditionele wa terhuishouding te herstellen. Er worden „waterschappen" opgericht en de bestaande irri gatiesystemen en terrasjes worden verbeterd. Men wil het oude systeem van grond- behoud opnieuw invoeren. Om de snelheid van het .regenwa ter af te remmen, moeten er op de terrasjes opnieuw bomen worden gepoot. De beekjes en rivieren zullen hun oude bed ding terug krijgen en met nieuwe aanplant worden be schermd. Voor nieuwe bomen zijn kwekerijen nodig. In het bisdom Same worden vijf ex tra boomkwekerijen opgezet om aan de plaatselijke vraag naar pootgoed te kunnen vol doen. Deze week hebben alle paro chianen het zakje voor de Vas tenactie in huis ontvangen. Ook op de scholen zal aan dit project aandacht worden be steed. Men kan ook op andere wijze geld overmaken. Het gi ronummer van de dekenale Vastenatie Zoeterwoude is 426237 en het rekeningnum mer bij de plaatselijke Rabo bank onder dezelfde naam is 37.53.19.220. HAZERSWOUDE Pleyn'68 aan de Rijndijk 92 in Hazerswoude is mor gen en vrijdag 6 april het decor van het eenakter festival 1990. Morgen treden vier gezel schappen op. Ontwikkeling en Vreugd uit Hazerswoude speelt „Inpakken en wegwe zen" van Philip King/Falk land L. Cary, Regio Gouwe- streek uit Gouda brengt „De Moordenaar" van Curt Goetz, Projectie'82 komt met „Vijf tien Rozen" van Tenessee Wil liams en de avond wordt be sloten door toneelgroep Salvo uit Capelle aan den IJssel die de eigen produktie „Opa's Verjaardag" naar een gedicht van Jan Boerstoel speelt. Het festival begint om acht uur, toegang kost vijf gulden. Op vrijdag 6 april brengt The ater Toverlei uit Leiderdorp „Een Wonderbaarlijke Nacht" van Slawomir Mrozek, speelt Vios uit Reeuwijk „Praatje in het Park" van Alan Ayck- bourn en komt De Schijnwer per uit Haastrecht met „De Overledene" van Rene de Obaldia. De laatste eenakter van het festival 1990 wordt ge speeld door Michael uit Ha zerswoude. Deze groep waagt zich aan „The twelve Pound Look" van James M. Barrie. Ook op vrijdag 6 april begint de voorstelling om acht uur en kost de entree vijf gulden. Tijdens de decorwisselingen speelt het Delftsch Studenten zigeunerorkest Pipacs. Niet alle Oort-gelden voor 't Zonnestraaltje ALKEMADE De verdeling van de zogenaamde Oort-gel- den in Alkemade wordt pas la ter dit jaar geëvalueerd. Het geld, dat door de rijksoverheid wordt uitgekeerd ten behoeve van kinderopvangprojecten in gemeenten, wordt niet zonder meer doorgesluisd naar 't Zon nestraaltje. Dit kinderdagver blijf aan het Noordeinde in Roelofarendsveen is het enige in zijn soort in Alkemade. Al kemade komt dit jaar in aan merking voor in totaal 80.000 gulden. B en W willen dat geld echter gebruiken voor af schrijving op de boekwaarde van de Ignatiusschool, waar het kinderdagverblijf is ge huisvest, voor een tarievenbe- leid ten bate van minder- draagkrachtigen en voor het reserveren van vier kindplaat sen voor gemeentepersoneel en 'noodgevallen'. A. Spring in 't Veld (PPR) en J. Kret (CDA) zijn furieus dat de ge meente de gelden voor kinder opvang gebruikt voor „af schrijving op de boekwaarde van een 75 jaar oud gebouw en voor het personeelsbeleid van de gemeente". „Eindelijk heeft Alkemade kinderdagopvang dankzij het doorzettingsver mogen van mevrouw Volle ring en nu mag ze nauwelijks profiteren van de voor haar Zonnestraaltje bedoelde subsi die", aldus Spring in 't Veld. Kret heeft vooral kritiek op het ambtelijk rapport over kinderdagopvang in Alkema de. „Het stuk staat bol van on duidelijkheden en onzekerhe den ten opzichte van mevrouw Vollering, die grote financiële risico's heeft genomen", aldus Kret. raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van de krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EURO( roff( NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Koko Flanel 13.45, 18.45, 21.15. EUROCINEI II: War of the roses (12); 18.45, 21, wo. ook 13.45. EUROCINEMA Harlem nights (12); 18.30, 21.15. ook 13.30. EUROCINEMA IV: Bis Rain (12); 18.45, 21.30. Oliver (al); wo. 14.00. trvat rgc het v lij a; 8! afvó 'itje d. M pr F. der v LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel 071-121239): Koko Flanel 19.00, 21.15. LIDO en STUÓL, (Steenstraat 39, tel. 124130): Hone).jpr shrunk the kids (al); 18.45. wo. 0 14.30. War of the roses (12); Crim and misdemeanors (12); Turner Hooch (al); 14.30, 19.00, 21.15. Di poets society (al); 18.45, 21.15. 1 di. do. ook 14.15. Born on the foui of july (al); 20.30. Oliver wo. 14.30. «TRIANON (Breestraat tel. 123875): Stam van de holenbe (al); 19.00. wo. ook 14.30. 91/2 Weel dag 21.15. REX (Haarlemmerstri 52, tel. 071-125414): Voyeur (1 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENW (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): (al); wo. 15.45. Sex, lies and video pe (al); zo. t/m do. 20.15. Casuall of war (12); wo. 15.45. Wait spring, bandini (al); zo. t/r 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN (al); Junglebook; Platvoet ei vriendjes; wo. 14.00. ftijc DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, 3463500): Weekend at Bernie's 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: K« jaai Flanel (al); 14.00, 18.45, 21, jen ASTA 3: Black rain (16); 14. 18.45, 21.30. BABYLON 1 (na e' Den Haag Centraal tel. 347161 ir Shirley Valentine (al); 14.00, 19. p 21.45. BABYLON 2: Wings of fae (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYL 3: Dead poets society (12); 14. 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buiten 20, tel. 3630637): War of the ro (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAfle: Harlem nights (12); 14.00, 18 n 21.30. CINEAC 3: Sea of love r 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14 n METROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Born on the fourth of (12); 14.00, 20.30. METROPOLI tie-J Dad (al); 14.00, 18.45, 21.30. I TROPOLE 3: Music box (12); 14 r 18.45, 21.30. METROPOLE 4: mes and misdemeanors (al); 1811 21.30. Honey, I shrunk the kids I 14.00. METROPOLE 5: When Hipmge met Sally (al); 18.45, 21.30. r" do. 00k 14.00. ODEON 1 gracht 13, tel. 3462400): War of roses (al); 13.45, 18.45, 21.30." ODEON 2: Koko Flanel (al); 13 a 18.45, 21.30. ODEON 3: Yotoen &SE chti 'lp 0 miji lers Bol g w anse ericl 11 dr mar nkri mili 11 .ee: P ten Einstein (al); 13.45, 18.45, 21 0 ODEON 4: Turner Hooch 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 tingstraat 12b, tel. 3656402): Mer ir sieur hire (16); 19.15, 21.45. wo. I_ 14.00. STUDIO 2: Field of dre (al); 19.00, 21.45. STUDIO 3: Sl~, magnolias (al); 19.00, 21 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: D loog 3 en 4; 19.30, 21.45. Zaal 2: dame Bovary; 20.00. zaal 3: 11 21.45. ma. 19.30, 22.00. Die FliejQ de Arzte von Ostafrika/How i wood would a woodschuck ch La soufrière; ma. LebenszeicheAEEI Stroszek; wo. Jeder für sich Gott gegen alle; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; wo. 1 METROPOLE 5: Oliver Co; APOTHEKEN De avond- en naT diensten van de apotheken in d#1" e gio Leiden worden waargeno» te door de apotheken die ook weekffie oj dienst hebben. Uers ONGEVALLENDIENST ZIEKENKA ZEN LEIDEN Ongevallendlr elke dag Academisch Ziekenhuis] 01 halve van dinsdag 13.00 u. tot wofcend dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pohsen nieken tel 155543, afdeling S.C.li m; 175639) en van vrijdag 13.00 ujin to zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zier ie huis). Kers. De Geneeskundige Dienst Leidir op verhuisd van de Roodenburgersf bev in Leiden naar de Cronesteinl|narr 18a in Leiden. I VERENIGING BESCHERMING fenw GEBOREN KIND Hulpvc ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-89 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur d lijks van 16.00 tot 17.00 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafd dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per patl Sint Elizabeth-ziekenhui8: Voll?in orl i»gel PHE i dagelijks van 14.00-14.45 kelit van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelii ijvei ook 11.15-12.00 u. Kraamafdqii - dag. van 15.00-16.00 u. en var 19.30 u. en van 19.30-21.00 u voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa rbec dag. van 14.00-14.30 u 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 1 19.00 u. Sport-Medisch Advies eria' trum: Spreekuur ma. 19.30-20.Jj T' in het St. Elisabeth-ziekenhuis. i degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u|iensf 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u ste klasse: de gehele dag. Je makliniek: Jongerenteam: za. 14.00-17.00 u. Opname: werkdkele: 16.45-17.45 u.; za. zo en fees ag z 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. 1, A, C en D: dag. tot 21.00 u. me 5 zondering van behandeltijden J etenstijden. Academisch Zie huis: Voor alle patiënten (behalvad deren) zijn de bezoekuren als v pjaa Dagelijks 14.15-15.00 u. en 1 19.30 u. Avondbezoekuur verloskunde: 18.00-19.00 u. De maturenafdeling: voor ouders e mob milie is na overleg met patii 1 ku doorlopend bezoek mogelijk. Bf - aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hi verpleegkundige hiervoor spf kaarten verstrekken. Kinderkli zalen voor peuters, kleuters en 1 kinderen 15.15-17.00, babyzar boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezo den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na c., met verpleegkundig hoofd. Voo !se1 dere bezoekers van kinderen: I neus- en oorheelkunde en neuro 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog kunde en heelkunde: 14.15-15.1 18.30-19.00. Rijnoordzieker Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek hartbewfj} 11.00-11.30 u. Extra bezoek 1 kraamafdeling: 19.30-20.30 u. KI afdeling 15.00-15.30 alleen ouders 18.00-18.30 1 SP HULP- EN INFORMATIEDI! Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 134640 of 071-144600. Hulp en matie op medisch, Juridisch en ni gebied, werk, sociale verzekerir huurkwesties. Spreekuur: elke derdag van 20.00-21.00 a ben >c ht, il ni 0 het H. lA-e ld ht co Jpla ngri

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12