Stan van den Driessche wil nog meer kapsones je tornt ogen en oren tekort. Z. Commodore SPORT QeidóaQowumt WOENSDAG 28 MAART 1990 PAGINA 11 ^OTTERDAM Het ge brek met Stan van den firiessche duurt langer jan beide gesprekspart- Jers hadden gepland. £>e (ondscoach van de boks- fcnd, juist dezer dagen jrecies een jaar in die junctie werkzaam, raakt aandeweg steeds meer op teef en wenst de verslag- jever uitgebreid te laten kien in zijn enthousias ts hij na het interview van La bijna drie uur z'n weg |il zoeken naar de boksschool jan Theo Huizenaar om een Inval te doen op z'n (naar ei- in zeggen) iets te ronde buik- herinnert de 43-jarige part- ie bondscoach zich op de ilreep een vermeldenswaar de gebeurtenis. „Gisteren", tgt Van den Driessche, „hield een lezing in het jongeren- tntrum Het Paard in Den uag. Over racisme en discri- ünatie. Ik heb de mensen torgehouden dat juist in de kkswereld iedereen opgroeit kt het respect voor elkaar, be de huidskleur ook mag in. Dat is éen van de eerste teen die je leert, wanneer je k begint met boksen. Respect «ben voor de tegenstander. >r, als je eenmaal op een aid niveau bent beland, is olgende stap dat nieuwe- n respect krijgen voor den Driessche staat op, beseft dat de vragende aan het tafeltje in een rdams etablissement z'n oor onbepaalde tijd llen. „Ik begrijp de arg- bij zo'n positief verhaal, bokswereld is het heus allemaal pais en vree. Dat ik ook wel. Maar het zijn de toeschouwers die ons negatieve imago bezor- De profbokser van wei- herinnert zich onmiddel- een incident bij één" van de onden van de Zuidhol- kampioenschappen. toeschouwer gaf één van eelnemers een ongelooflij- veeg uit de pan. Ronduit nair en discriminerend. Ik hem toen maar te ver- gegeven dat we daar ab ut geen prijs op stelden, snoerde z'n mond. Het is I ook een kwestie van el- r controleren". fcdenten voorval illustreert, al ge- jde het ontegenzeggelijk yust, exact één van de ta- nie Van den Driessche Finales districtsstrijd in sporthal Oranjeplein DEN HAAG De finales van de Zuidhollandse bokskampioen schappen vinden aanstaande zaterdag plaats in sporthal Oranje- plein in Den Haag. Op het programma staan onder meer de fi nalepartijen tussen Gerrie Wetemans (Houtzagerij/Te Pas) en Querine Grul (Delft) in het halfzwaargewicht. In het middenge wicht is de geheel „Haagse" finale tussen Chris van Veen (Kris- talijn) en Fred Dillewaard (Houwaart). Ook de A-klassers Willy van Delden (Kristalijn) en Jacob Krijgsman (Houwaart) komen in actie. Zanger Aja de Graaf verzorgt in de pauze een optreden. Dé aanvang is 20.00 uur. Stan van den Driessche: „In de bokswereld groeit iedereen op met respect voor elkaar". zich sinds zijn aantreden heeft gesteld. Het imago van het boksen moet worden opge krikt en liever gisteren dan vandaag. Van den Driessche: „Het is nu zelfs zo, dat een groot aantal studenten lid is van de boksscholen. Toeval misschien, maar je kunt het toch niet los zien van het ge voerde beleid. Ook bij de jon gens die deel uitmaken van de verschillende selecties die ik onder m'n hoede heb, maken we er,een regel van dat ze er iets bij moeten doen. Wij ver plichten niets, maar ze komen er bijna niet onder uit om naast het boksen te werken of te studeren". De selecties. Van den Dries sche begeleidt in totaal nu 23 boksers variërend in leeftijd van zestien tot 27 jaar. „Ar nold Vanderlijde behoort tot de oudsten. Hij voelt zich al een beetje een oude bok. Een soort opa in de selectie, maar wel met nog een gigantische uitstraling op de jongeren. Ik hoop binnen een maand van start te kunnen gaan met een centrale training voor die bok sers. Dat had ik eigenlijk al veel eerder gerealiseerd willen zien, maar het overleg met de afzonderlijke trainers verliep toch minder snel dan ik had verwacht. Misschien dat het binnenkort toch gaat lukken om ze één keer in de maand bij elkaar te laten trainen. Dat zou een goede zaak zijn. De 'toppers kunnen zich op die manier veel vaker meten met gelijkwaardige opponenten. Als de financiën rondkomen, bestaat er een grote kans dat de samenkomsten dan op Pa pendal zullen plaatsvinden. We zijn in ieder geval 'druk aan het onderhandelen met het management aldaar". Doel van dat alles moet een zo optimaal mogelijke voorberei ding op de komende interna tionale evenementen beteke nen: de Europese- en wereld kampioenschappen in '91 en de Olympische Spelen in Bar celona een jaar later. Als het aan Van den Driessche ligt, doen de Nederlandse boksers van zich spreken in de Cata laanse hoofdstad. „Er zijn drie boksers die al bijna zeker zijn van eeh ticket naar Barcelona. Behalve Vanderlijde zijn dat Lammert Brink uit Arnhem en Orhan Delibas uit Apel doorn. De anderen zullen moeten vechten voor hun stekkie". Ook Hagenaar Gerrie Wete- 'mans behoort tot de kandida ten. Het noemen van de half zwaargewicht brengt een bre de glimlach op het gezicht van Van den Driessche. „Hij kan heel sterk boksen. Vooral tac tisch weet Wetemans van wanten. Maar hij heeft de or ganisatie van z'n leven nog FOTO: DE JONG VAN ES niet voldoende op een rijtje. Hij werkt bij een verhuisbe drijf, loodzwaar dus. We hopen in overleg met hem meer tijd te maken om te trainen. Via de NSF lukt dat wellicht. Mis schien dat hij dan ook naar het CIOS toekan". Van den Driessche zwijgt een ogenblik, maar reageert snel als vervolgens de naam van Regilio Tuur valt. „Dat is pre cies het typetje bokser dat ik voor ogen heb. Borst vooruit, buik in. Ik verwacht van bok sers kapsones. Dat missen ze nog te vaak. Natuurlijk, je moet wel met de beide benen op de grond blijven staan. Maar een beetje „bluddie hoe ree" zoals ze in Rotterdam zeg gen, dat misstaat toch niet. Dat proberen we ook met mentale begeleiding te bereiken. Hoe krijg je iemand zo ver dat hij gelooft in zichzelf. Daar gaat het om. Nederlandse boksers hebben als eigenschap dat ze hun eigen prestaties bagatelli seren. Terwijl ze juist een fiks portie zelfvertrouwen zo goed kunnen gebruiken". Wanneer Van den Driessche luttele ogenblikken later z'n eigen bokscarrire onder de loep neemt, maakt hij die zin sneden op ondubbelzinnige wijze duidelijk, zo blijkt. „Die stelde niet zo veel voor", aldus de in Rotterdam geboren in woner van Zevenbergen. Om er een toch imposante reeks overwinningen aan toe te voe gen. „Ik heb steeds een groei kunnen meemaken. Dat heeft me altijd op de been gehouden. Ik werd kampioen van Neder land bij de amateurs. Daarna ben ik prof geworden, van '71 tot '79. Zo'ri twintig beroep spartijen gebokst. Daarin ben ik twee keer knock out ge gaan. Maar al met al, zeker als ik het vergelijk met het heden, stelde die loopbaan niet zo veel voor. Bagatelliseren? Wel nee, dat is gewoon realistisch". Hoe dan ook, hij voelt zich nu als bondscoach meer dan uit stekend op z'n plaats. Al gaan de verbeteringen hem eigen lijk te langzaam. Van den Driessche: „Er moet nog zo veel gebeuren. Die centrale training. Een competitie voor de jeugd, een goed scoutingap- paraat. Gelukkig zitten die za ken er nu echt aan te komen. Ik heb een contract tot het einde van dit jaar, maar heb wel de indruk dat men tevre den is over mijn prestaties. We hebben afgesproken dat we in september gaan praten over verlenging, al maak ik me daar geen grote zorgen om. Voorlopig zijn we op de goede weg". HENK RUIJL Noord wijk verliest van Russen NOORDWIJK Noordwijk heeft gisteravond eën oefen duel tegen Lokomotiv Moskou met 0-3 verloren. In een tem- porijke wedstrijd kwamen de gasten vlak voor rust op voor sprong door een doelpunt van Rasie Gallakberov. Een stand die in de tweede helft werd. vergroot. Een Noordwijk-mix van eerste en tweede elftalspe lers en talenten uit de landelij ke jeugd zagen Kiril Ribakov en Igor Tjugajnof eveneens doel treffen. Winst kwalifikatie Jacqueline v.Wijk LEIDEN Jacqueline van Wijk heeft zich met drie zeges in het kwalifikatietoernooi ge plaatst voor de eerste ronde van het 25.000 dollar toernooi in Limoges. Na een zege op de Frangaise De Genty versloeg Van Wijk de als eerste geplaatste Sabrina Ciusto uit Brazilië met 4-6 en twee maal 6-1. Vervolgens klopte de Unicumspeelster met 6-3, 6-4 de Duitse Andrea Vo- pat. De 3-6, 4-6 score in de laatste kwalifikatieronde tegen de Duits/Joegoslavische Maja Zivec heeft louter statistische betekenis, omdat voor beide speelsters deelname in het hoofdtoernooi zeker was. Jacqueline van Wijk werd in die eerste ronde door de als tweede geplaatste Westduitse Martina Pawlik uitgeschakeld. Het werd een regelmatige 6-3, 6-3 nederlaag. BV Lisse kansloos in bekerstrijd LEIDEN Het eerste dames team van basketbalvereniging Lisse heeft gisteravond in sporthal Meerzicht het eerste finaleduel om de landelijke beker met 84-94 verloren van eredivisionist Rotterdam Zuid. Omdat Lisse een klasse lager (promotiedivisie) speelt dan RZ kreeg de formatie van Pe ter Lapidair een voorsprong van 10-0. Door arrogant spel van de Lissese dames werd deze tot 16-0 vergroot. Snel daarna kwam toch het krachtsverschil tussen beide ploegen tot uiting. Via 24-24, na acht minuten, ging Lisse met een 41-48 achterstand de rust in. Direct na de hervatting toonde RZ opnieuw aan niet echt ge motiveerd te zijn. De 59-54 stand werd met name door Pe tra Weeda (24 punten) en Si- mone Klaversdijk (22) alsnog in Rotterdams voordeel omge bogen, 84-94. Joke van der Heuvel (24) en Marjolein Kete laars (22) en Lydia van der Voort (15) waren bij Lisse de topscorers. Coach Peter Lapi dair maakt zich geen iUusies over de return op 11 april (sporthal De Enk, aanvang 20.15 uur) in Rotterdam. „De finale verliezen wij". Quick Boys bekert verder LEIDEN Quick Boys scha kelde gisteravond in de vijfde ronde om de districtsbeker de Haagse tweedeklasser VCS uit. Na negentig minuten spelen stond het 2-2, waarna de Kat- wijkse formatie vanaf de pe naltystip het pleit beslechtte. Quick Boys, dat in de beginfa se het initiatief aan VCS moest laten, kon na een kwartier spelen zijn stempel op het duel drukken. Het resulteerde na een half uur spelen in een doelpunt van Marco Dijkhui zen. Een blunder van Richard Hogervorst betekende een 1-1 ruststand. De verdediger van Quick Boys maaide over de bal heen, waarvan Peter Baptiste profiteerde. Hij was het ook die VCS (op een moment dat elke Hagenaar zich al met een verlies verenigd had) ten tweede male op gelijke hoogte bracht. Eerder had Martin Rog een vrije trap van Quick Boys met het hoofd doeltreffend af gerond. Strafschoppen moes ten uiteindelijk de beslissing brengen, waarin de formatie van Melbi Raboen zich de bes te toonde. AUeen Jaap van Duijn miste. -PAKKER Commodore PC 30 III 5.2 'n AT voor 'n XT prijs Krachtige AT voor een ongelofelijke lage prijs. Gebaseerd op de 80286 processor met een verwerkingssnelheid van 6.8 en 12 Mhz, een geheugen van 1 Mb. Met ingebouwde 3.5" floppy diskdrive en een 5.25" floppy diskdrive met een opslagcapaciteit van respektievelijk 1,44 Mb en 1.2 Mb en e#n harddisk met 20 Mb opslagcapaciteit. MDA, CGA en EGA compatible. Voorzien van een 101 toetsenbord. Aansluitingen voor o.a. printer, muis en monitor. Tevens 3 vrije uitbreidingsslots. Compleet met MS/DOS 3.3, GW Basic en EGA schermaansturings software, PC muis 1352 en natuurlijk een 14" monochroom monitor op draaivoet. Zeer goed getest in het februari nummer van het Personal Computer Magazine. Gratis Commodore muis t.w.v. 99.- Dixons PC-Pakker prijs 3699r Commodore PC 101 De uiterst voordelige PC XT-model gebaseerd op de Commodore 8088. Microprocessor met inge bouwde 3.5" floppy diskdrive en een 5.25" floppy diskdrive met een opslag capaciteit van respektievelijk 720 Kb en 360 Kb. Voorzien van 640 Kb Rarn geheugen. De microprocessor heeft een verwerkingssnelheid van 4.77-9.54 MHz. Aansluitingen voor printer, muis. monitor etc. tevens 3 vrije uitbreidingsslots. MGA. CGA en Hercules compatible en een 101 toetsen bord. Compleet met luxe 14" monochroom monitor op draaivoet en wordt geleverd met MS/DOS 3.30 en GW Basic software. Dixons PC-Pakker prijs 1899.- Commodore PC 20 III Commodore computer gelijk aan de PC 10 III maar nu met ingebouwde 20 Mb harddisk. Dixons PC-Pakker prijs 2599.- Commodore Amiga 2000E Complete Computerset Computerset bestaande uit: Commodore Amiga 2000 computer Commodore 1084 stereo kleurenmonitor Commodore Bridgeboard XT (ingebouwd) Amiga 2000 computer Het hart van deze computer bestaat uit de 6800 Motorola microprocessor met een kloksnelheid van 7.16 Mhz. Standaard een ingebouwde 3.5" floppy diskdrive met een geheugencapaciteit van 720 Kb (geformatteerd). Verder met 1 Mb Ram geheugen en 9 uitbreidingsslots. De computer wordt geleverd met een muis. workbench software, natuurlijk een toetsenbord en de Commodore 1084 stereo kleurenmonitor en extra de Commodore bridgeboard waarmee u de Amiga MS/DOS XT compatible maakt, inclusief een interne 5.25* floppy diskdrive. Kortom, een perfecte computerset voor een uiterst scherpe prijs. Dixons PC-Pakker prijs )dOO-V of I0S- Mf mund U vindt Dixons in: Leiden Haarlemmerstraat 122.071-140166 Leidschendam Winkelcentrum Leidsenhage. Rozemarijn 3.070-3175666

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11