Ronald Koeman kritiseert optreden van sectiebestuur sportuitslagen NOC heeft voorzitter uit het bedrijfsleven Arie Haan moet redenen voor zijn ontslag nog horen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! QeidwOounant DINSDAG 27 MAART 1990 PAGINA 9 DEN HAAG Na ruim een jaar zoeken heeft het Nederlands Olympisch Comité de ene buitenstaander als voorzitter ingeruild voor de andere. Was Henk Vonhoff gelieerd aan de overheid, Wouter Huibregtsen (50), die gisteravond in Scheveningen met 82 stemmen vóór bij drie ongeldig tot opvolger van interim-voorzitter Koos Idenburg werd gekozen-, heeft zijn wortels in het bedrijfs leven. In lijn dus met de koers, die het NOC de komende jaren wil varen nu het van de Nederlandse Sport Federatie het beheer over de Nederlandse topsport in de schoot geworpen kreeg. De verkiezing tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering sloot naar men in NOC-kringen hoopt, een turbulente pe riode af, waarin twee van de huidige bestuursleden, Anton Geesink en Sjoerd Feenstra, een vergeefse gooi naar het voorzitterschap deden. In gesprekken met 26 van de 28 olympische bonden had de door Idenburg aangezochte Huibregtsen bekwaam zijn kandidatuur onderstreept. Bij de stemming van gis teren was hij de enige kandidaat. De nieuwe voor zitter heeft als topman van het adviesbureau McKinsey (waar hij sinds 1970 werkzaam is) goede relaties binnen het bedrijfsleven. Huibregtsen merk te gisteravond tijdens zijn gloedvolle maidenspeech losjes op dat hij nog voor zijn indiensttreding de eer ste contacten met het bedrijfsleven al had gelegd. Huibregtsen woont in Rotterdam en studeerde in Delft theoretische en technische mechanica. Hij was in die tijd onder meer voorzitter van de Delftse Stu denten Lawn Tennisclub en de Studenten Biljart club. Klein verlies cricketteam DUBAI Het Nederlandse cricketteam heeft gisteren de laatste wedstrijd van een trip door het Midden-Oosten met klein verschil verloren. Tegen het sterke team van de Middle East Bank, bekerhouder van de Arabische Emiraten ging Nederland met een verschil van slechts een run ten onder. Met zeven gewonnen duels en slechts twee nederlagen kwamen de Nederlanders in Dubai goed voor de dag. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn als volgt: Lotto 12: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 150.000; 3e prijs: 44 x ƒ5.187,70; 4e prijs: 2.851 x ƒ80,00; 5e prijs: 56.534 win naars. Toto 12. le prijs: 2 x ƒ20.208,10; 2e prijs: 35 x 422,40; 3e prijs: 451 x ƒ81,90. Toto gelijk 12. le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 x 293,70, 3e prijs: 7 x 209,80; 4e prijs: 318 x 7,30. Cijferspel 12. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5: 3 winnaars; 4: 21 winnaars; 3: 234 winnaars; 2: 2.342 winnaars Ajax toch in beroep tegen straf Wouters DEN HAAG Het bestuur van Ajax heeft na overleg met Jan Wouters besloten toch in beroep te gaan tegen de schor sing van zes wedstrijden, die de speler vorige week door de tuchtcommissie van de KNVB kreeg opgelegd. Dit naar aan leiding van een elleboogstoot, die Ajacied uitdeelde aan de Volendammer Pastoor. De be langrijkste overweging van Ajax om in beroep te gaan is de gevolgde procedure die tot de schorsing heeft geleid. Wouters werd gestraft op basis van televisiebeelden. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.40 uur: Sport Studio. Eurosport, 18.00-03.00 uur: Sport. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. TV 5, 21.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2, 15.40 uur: Snooker. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. S ïoemen zoon leugenaar I 3W# JUSTIN Het wereldre- «jjord speerwerpen (89.10 4U ieter) van de Zweed Pa- rik Boden kwam niet al- 9(1 een voor de hele atletiek- 5IJ iiereld onverwacht, de iuders van de 22-jarige -1KJ tudent maakten in Karl ij ladt hun zoon zelfs uit si foor leugenaar toen hij envijf minuten na de wedstrijden in Austin bel- |e. „Zij geloofden mij ab- {Bluut niet. Het duurde Heruime tijd voordat zij egrepen dat ik geen Q25I eintje maakte en inder- S aad het wereldrecord ad gebroken. Maar toen si» waren ze ook wel erg ver- ™gd". loy wee dagen na zijn ongeloof- 311 jke prestatie heeft Patrik Bo- en nog steeds het idee dat hij i een droom terecht is geko- 45,ien „Op het moment ver- Wil laak ik mij uitstekend. Ik SU ford constant opgebeld door imilie, vrienden en zelfs door e directeur van de fabriek 2j| ie de speer heeft gemaakt. Ik 01 doof dat elke krant in Zwe- 13401 er. nu ook wel naar mijn ap- jjjartement heeft gebeld. Maar weet dat ik hier niet te lang 2U ij mag stil staan. Ik zal deze 471 week alweer op aarde dienen SOl ïrug te keren want het leven, ^{owel als sporter als student, 55, aat natuurlijk gewoon door". G oe goed de worp van Boden ■ens de wedstrijden was, 1 zijn coach Anders Borg- ftSsm als eerste in de gaten. fik voelde toen de speer mijn 3! m verliet dat het goed zat. 3#l Maar dat ik een wereldrecord rau werpen daar dacht ik geen gjj econde aan. Pas toen mijn 71» oach opeens begon te 20» chreeuwen, kreeg ik door dat 81 r iets bijzonders aan de hand 'as. Ik dacht dat hij bedoelde 15ijl at ik mijn persoonlijke record 76» ad verbeterd. Of misschien 19611 et Zweedse record. Maar dat anderhalve meter verder ad geworpen dan Zelezny, lar stond ik absoluut niet bij gaoden doet al aan atletiek ^inds zijn vroege jeugd. „De atste jaren houd ik mij pas irieus met speerwerpen bezig. ,i teerste instantie deed ik zo'n letje alles, maar een knie- essure waardoor ik niet eer intensief kon lopen, wong mij een keuze te ma- j en. Vorig jaar ging het leens een stuk beter", ver- 1 laarde de 1,87 meter lange weed. „In training kwam dit ir al tot 85 meter, maar ik elde dat mijn techniek nog volmaakt was. Daaraan we de laatste tijd hard t. Met resultaat". DEN HAAG/KIEV Ondanks een ook tijdens de vliegreis van het Ne derlands elftalgezelschap gisteren naar Kiev voort durend spreekverbod wilde Ronald Koeman wel wat over de affaire- Libregts zeggen en ei genlijk meer dan hij mocht. Van echt medelij den met bondscoach Li- bregts wilde hij niet we ten. „Een onmenselijke behandeling? Dat gaat mij wat ver. Het enige is dat de zaak veel te lang heeft doorgesudderd. Dat zou je onmenselijk kun nen noemen. Een half jaar geleden was de situ atie net als nu. Toen al had er moeten worden ingegrepen. Destijds zijn verkeerde maatregelen genomen". Thijs Libregts wil in Rotter dam geen commentaar geven op het voor hem onthullende en tevens ontluisterende re sultaat van de geheime be spreking van afgelopen zon dag op Schiphol van het sec tiebestuur en de belangrijkste internationals. Daarbij ver klaarde de spelersgroep una niem dat men niet met de bijna op een zijspoor geran geerde bondscoach naar het WK voetbal in Italië wil. Af gelopen vrijdag verklaarde Libregts realistisch te zullen reageren als er meer dan de drie hem bekende spelers ne gatief over zijn aanblijven zouden besluiten. Gisteren, op de dag dat Libregts' advo caat Mentink inderdaad aan kondigde een kort geding aan te spannen tegen de KNVB (dat komende vrijdag in Utrecht dient), verklaarde Libregts zich van commen taar te onthouden. „Ik heb met mijn advocaat afgespro ken een week radiostilte te houden", deelde de Rotter dammer mee. Ook andere betrokkenen in de onfrisse affaire wensten niet te reageren op de laatste ontwikkelingen rond Oranje. Voorzitter Marten Kaster- mans van de amateursectie van de KNVB, die waar schijnlijk zal moeten meebe talen aan de afvloeiingsrege ling voor Libregts (die wel eens in de buurt van de een miljoen gulden zou kunnen komen te liggen), verschool zich. Hij beriep zich er op dat de zaak onder de rechter is en niet vóór daar in Utrecht een uitspraak is gedaan op de situatie commentaar kan ge ven. „Bovendien kom ik net terug uit het buitenland eri weet ik amper wat er alle maal is gebeurd in de afgelo pen week", aldus Kaster- Ronald Koeman. FOTO: DIJKSTRA Voorzitter Van Marie van de KNVB, de man die Libregts drie jaar naar Zeist haalde, was niet bereikbaar. Maar ook de UEFA-bestuurder zal zich weinig gelukkig voelen met de publicitaire, morele en financiële konsekwenties van de uitslag van de bijeen komst, die de geschiedenis zal halen onder de benaming de Nacht van Van Rooijen. Nol de Ruiter, assistent- bondscoach van het Neder lands elftal en belast met hoofdzaken sinds Libregts ziek is, ziet geen aanleiding eventuele consequenties te trekken uit het naderende vertrek van zijn baas. Boven dien heeft De Ruiter, hoewel voorzichtig in zijn uitlatingen in de affaire, niet de indruk dat Libregts hem optimaal heeft benut. Bij het begin van hun samenwerking werd de oud-trainer van FC Utrecht minder bij de A-se lectie betrokken dan hij had verwacht. „Mocht het zo zijn dat Libregts vertrekt, dan zal er voor mij weinig verande ren", aldus De Ruiter, die in dat geval zeker niet zal ver trekken. De assistent-bonds- coach heeft bij de interland tegen de Sovjetunie, morgen in Kiev, evenals in februari tegen Italië, de eindverant woordelijkheid. Werkhoven Voorzitter Henk Werkhoven van FC Den Haag vindt de dreigende financiële proble men op de WK-begroting „volstrekt onaanvaardbaar". „Het is beneden alle peil als het sectiebestuur er niet tij dig in slaagt een sluitende be groting te presenteren. Dan moet er met de spelers maar weer worden onderhandeld over de premies. En als een Van Basten die premies niet hoog genoeg vindt, doet hij maar niet mee". Werkhoven, die zegt zich tij dens de jongste algemene vergadering uit onwetend heid niet te hebben geroerd, heeft zich eergisteren door Utrecht-voorzitter Aalbers laten uitleggen hoe „heikel" de kwestie momenteel is. „Hij heeft me duidelijk ge maakt dat de nieuwe WK-be groting pas zal worden gepre senteerd als het al te laat is. Ik klink misschien opgewon den, maar dat ben ik ook. Het sectiebestuur moet nu besturen. Als ze er niet in slagen tijdig een sluitende be groting te presenteren, is het logisch dat er hetzelfde ge beurt als met het vorige be stuur". Werkhoven meent dat de afkoopsom voor Li bregts niet door de spelers moet worden betaald. „Maar als dat extra kosten met zich meebrengt moet er ook op nieuw met ze worden onder handeled over de premies. Ik vind trouwens dat Libregts heeft bereikt wat hij moest bereiken. Maar hij komt gc/rtdroog over en beschikt niet over het verkooptalent om begrijpelijk te maken dat er alleen op resultaat is ge speeld". Ondernemingsraad In Zeist heeft overigens de ondernemingsraad van de KNVB zijn „grote bezorgd heid uitgesproken over de gang van zaken rond de posi tie en de persoon van Li bregts". In een brief aan bonds- en sectiebestuur bena drukt de o.r. dat ook Libregts „recht heeft op maximale steun van het bondsbestuur, tot uiting komend in vertrou welijke, zorgvuldige en snelle besluiten ter vermijding van persoonlijk leed en onnodige schade. Gemengd Duits elftal verslaat wereldteam DRESDEiy Een team, be staande uit oud-internationals van de DDR en de Bondsrepu bliek, heeft gisteren in Dres den een gala-optreden tegen een wereldteam van ex-ster ren met 1-3 verloren. Bijna 40.000 toeschouwers, onder wie de Westduitse bondskan selier Helmut Kohl, zorgden voor een uitverkocht huis. Het was de eerste keer sinds de po litieke omwenteling in de DDR, dat een gemengd Duits team in actie. kwam. In die ploeg speelden onder meer Beckenbauer, Breitner, Hö- ness, Overath, Seeler (allen BrD), Sparwasser, Kreische en doelman Croy (DDR), in het wereldteam traden voor rust onder meer de Nederlanders Willy van de Kerkhof en Johnny Rep op. René van de Kerkhof maakte na rust zijn opwachting. René van der Kerkhof (links) volgt nauwlettend de afloop van I het duel tussen Uli Hoeness k (rechts) en 7 Bruno Pezzey. aJlk ben niet iemand die alles 0 moet zien, maar Studio Sport' sla ik niet gauw over. Die an dere sportprogramma's wor den vaak gepresenteerd van uit een huiskamer of een café .of zoiets. Dat vind ik allemaal iauwekul". En: „Soms gaat en verslaggever bij een doel- (int helemaal uit zijn dak. Ik enk dan: is die man niet oed bij zijn hoofd of blind? Johan Cruijff maakte eens een mazzelgoal. Hij juichte zelf niet eens, want het was gewoon geluk. Maar Hugo Walker werd wild van en thousiasme. „Dat kan alleen Cruijff', riep hij. „Een geniale goal". Terwijl het echt stom ''J Nuk was. Ik denk dan: laat ■naar zitten". fan Wouters in KRO Studio f05 rinl «Mensen schilderen Richard ter: vaak af als een ongevoelige "mgen, maar dat is hij hele maal niet. Misschien neemt hij zelf wel zo'n houding aan hm zich te beschermen. Hij is 'ind ï'e' impulsiefsoms iets te, dan ben ik er voor om hem op te vangen. Samen met de trai ners. Richard had nooit meer aandacht nodig dan Rob, maar Richard heeft meer dan zijn broer een hele sterke ei gen wil. Soms heb ik hem op z'n vingers moeten tikken. Maar die eigen wil is ook zijn kracht. In het veld ziet hij dingen die anderen ontgaan. Hij heeft vaak gelijk. Op zijn zevende zei hij: „Ik wil prof voetballer worden". En hij is het ook geworden". Vader Piet Witschge in Het Parool „De uitstraling van het NOC is groter dan die van de NSF. Dat zal de fondsenwerving vergemakkelijken en hopelijk voor de individuele begelei ding een voordeel vormen. Met name de fondsenwerving heeft lange tijd stil gelegen in afwachting van een positief werkklimaat binnen NOC en NSF. De vele conflictsituaties hebben het vertrouwen in de sport geschaad, maar ik ben ervan overtuigd dat door een vereenvoudigder wijze van besturen het NOC harmo nisch zal functioneren". Oud-basketballer Jan Loor- bach in Trouw „Het is onzin om vanaf mijn plaats alleen maar met mod der naar Freddy Schweers te gaan gooien, want daarvoor heeft de man toch te yeel voor het ijshockey betekend. Ook al heeft hij zich in de laatste jaren van zijn voorzit terschap gewoon puur crimi- FOTO: DIJKSTRA neel gedragen waardoor wij echt hebben moeten zwoegen om de financiële schade te herstellen. We zijn geconfron teerd met een claim van de curatoren die werkelijk ver schrikkelijk was: 3,5 miljoen gulden. We hebben anderhalf jaar moeten procederen om daar onderuit te komen. En als je tegenwoordig de deur van een advocatenkantoor open doet, moet je al 75 gul den dokken, dus aan het eind van de rit waren we een be drag van bijna zes cijfers aan advocaatkosten kwijt Frans van Erp, voorzitter ijshockeybond, in de Volks krant „Nederland is te klein om rijk te worden. Als ik naar Schaesberg ga, rij ik daar voor prijsjes van 2000 gulden. Daar krijg ik dan tien procent van en moet je de 100 gulden reiskosten zelf betalen. Vorige week waren we drie dagen in Cheltenham. Daar liepen ze prijzen van 30 tot 70.000 pond. Als je daarvan percentages pakt, tikt het aan. In Enge land heb je ook eigenaren met dertig paarden. Die nemen een vaste jockey in dienst en ze hebben dan nog eens drie, vier andere contracten lopen. Sir Lester Piggott is zo miljo nair geworden". Jockey Henk van der Kraats in De Telegraaf „Er wordt nu bewust gekozen. Wielrenners gaan zich niet meer te buiten aan biefstuk ken en dergelijke. Hun nor male eten bevat voldoende koolhydraten. Dat was enkele jaren terug nog ondenkbaar. Slechts een enkele triatleet wist echt wat hij moest laten staan. Want het gewone Ne derlandse voedsel kent een overdaad aan vet". En: „Het is voor de meesten wel duidelijk dat bijenpollen, ginseng, knof- lookdragees, losse aminozuren en megadosis vitamines in al lerlei kleuren geen tovermid- deltjes zijn". Voedingsdeskundige Els Nelissen in het Algemeen Dagblad „Hemel en aarde hebben we bewogen een vergunning te Jan Loorbach. foto: dijkstra krijgen voor zo'n frituurstel, zodat ik zelf m'n kroketjes kan bakken. Maar ze zijn mij alleen maar aan het het dwarsbomen. Kijk, zonder fri tuurpan kan ik de zaak wel weer sluiten. Een vriend van mij, die naar het stadhuis ging om nog eens te pleiten voor de vergunning, die kreeg te horen dat hij eens moest op houden „met dat zielige gedoe over die Rob de Wit". Ik ben helemaal niet zielig, maar zulk soort uitspraken typeert onze gemeente. Ik had beter een hasj-koffieshop kunnen openen of met heroïne op de brug kunnen gaan staan, want dan was er niemand om een vergunning komen vra gen". Ex-voetballer Rob de Wit in De Telegraaf FC Den Haag in actie tegen valse kaartjes DEN HAAG Het bestuur van FC Den Haag gaat maat regelen nemen tegen het grote aantal toeschouwers dat zon der. te betalen de thuiswed strijden van de club bezoekt. Voorzitter Werkhoven noemt het aantal bezoekers dat ille gaal het stadion binnenkomt „zorgwekkend". „Waarschijn lijk glipt tien tot twintig pro cent zonder te betalen naar binnen", aldus de voorzitter van het bestuur van FC Den Haag, dat gisteren in grote lij nen akkoord ging met het door trainer Co Adriaanse in gediende plan ter vergroting van zijn selectie. Werkhoven: „Vervalsingen en trucages, waarbij supporters weer naar buiten gaan met een opgehaald stapeltje kaar ten, zijn er waarschijnlijk de belangrijkste oorzaken van dat we een deel van onze inkom sten mislopen. Daarnaast ko men sommigen te makkelijk zonder kaartje binnen. We werken momenteel aan een plan waarin onder meer de uitbreiding van het aantal sup poosten is opgenomen. En we zullen natuurlijk proberen de vervalsingen tegen te gaan". De maatregelen moeten met ingang van het nieuwe seizoen in werking worden gesteld. Dan wil trainer Adriaanse zijn bestand aan (semi-)profs ook hebben uitgebreid van het huidige aantal (twintig) naar „28 tot 30". „De wensen van Adriaanse zijn acceptabel en budgetair haalbaar", aldus Werkhoven. „Alleen bij even tuele transfers van sleutelfigu ren uit het elftal, zullen van de opbrengst gelijkwaardige krachten moeten worden aan getrokken". Volgens Werkho ven is het „in principe" de be doeling dat alle aflopende con tracten worden verlengd. „Maar het is niet uitgesloten dat er toch een paar spelers vertrekken, al is daarbij nog niet over namen gesproken". Oemaras naar VS DENVER De Sovjetrus Gi- antaoetas Oemaras heeft een contract getekend voor de Amerikaanse wielerformatie Coors Light. De 26-jarige Oe maras veroverde twee jaar ge leden in Seoul twee gouden medailles op de achtervolging (individueel en voor ploegen). In 1987 in Wenen werd hij tweevoudig wereldkampioen. Arie Haan (links) mét zijn opvolger Willy Entemann. foto: ap STUTTGART Een heu se banneling bezegelde het lot van Arie Haan bij VfB Stuttgart. Demir Ho- tic bezorgde met zijn tref fer namens Kaiserslautern de Zuidduitse club afgelo pen zaterdagmiddag de eerste thuisnederlaag van dit seizoen. De Joegoslaaf werd deze competitie door Haan bij Stuttgart overbo dig geacht en buiten de deur gezet. De Nederland se oefenmeester werd daarop gistermorgen met onmiddellijke ingang ont slagen bij de subtopper in de Bundesliga. Haan, die nog een contract had tot 30 juni 1991, wordt op gevolgd door zijn asisstent Willy Entemann. Entemann krijgt als opdracht mee om met Stuttgart een plaats in het UEFA-cuptoernooi van vol gend seizoen veilig te stellen. „Met de nieuwe man menen wij daarop meer kansen te hebben dan met Arie Haan", was manager Ulrich Schafer gisteren kort maar duidelijk. De 41-jarige Haan, voorheen als trainer werkzaam bij FC Antwerp en RSC Anderlecht, wordt door het management dit seizoen vooral een gebrek aan prestaties verweten. De Groninger zou niet genoeg uit het aanwezige spelersmateri aal gehaald hebben. VfB Stutt gart staat in de Bundesliga mo menteel vijfde met 29 punten, acht punten minder dan lijst aanvoerder Bayern München. Bovendien werd de club, vorig jaar nog verliezend UEFA-cup finalist tegen Napoli, in no vember door FC Antwerp uit het Europese bekervoetbal ge knikkerd. Haan bestrijdt echter de ziens wijze van zijn bestuur. „Ik moet de echte motivatie van mijn ontslag nog horen", aldus de 35-voudige international gisteravond. „Slechte presta ties kunnen de oorzaak niet zijn. We hebben momenteel immers een punt meer dan vo rig jaar na evenveel wedstrij den BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo 3e ronde: Van der Smissen (St. Wille- brord) - Holtrop (Utrecht) 50-21 in 45 beurten; Havermans (Zundert) - De Jong (Hendrik Ido Ambacht) 50-39 (30). BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen in Palace, Rotterdam Finales A-zwaar: Van Wageningen (Boxing'82) w.o.p. van Kallouh (Hou- waart). B-welter: Nooitmeer (Hobo ken) w.o.p. van Westdorp (Vlissin- gen), lichtwelter: Zwezerijnen (De Voltreffer) wint door r.s.c. in 3e ronde van Wagemakers (BC'88), Wagema- kers wordt in prestatiepartij wel kam- pioenswaardig bevonden. C-zwaar- welter: Kilic (Houwaart) wint door k.o. in 3e ronde van Keus (Houtzagerij/Te Pas); welter Voogd (Schildkamp) w.o.p. van Tigadoni (Boxing'82); licht welter: Arabachi (Hoboken) wint door r.s.c. in 3e ronde van Van der Stel (Boxing'82). N-zwaar: Seepersaud (Schildkamp) wint door opgave in 1e ronde van Vermeulen (Schildkamp); zwaarwelter: Schuurmans (Hoboken) w.o.p. van Louati (Kristalijn), lichtwel ter: Bos (Dekker Sport) w.o.p. van Wagenmakers (Boxing'82); licht: De Haas (Boxing Alphen) w.o.p. van Alexandre (Boxing'82). Jun C-half- zwaar: Bouman (Dordrecht) onb. te gen Krauweel (Dekker Sport), Bou man wordt kampioenswaardig bevon den; Jun-N veder: Winter (Schild kamp) w.o.p. van Westphal (Croos- wijk, licht). Beiden worden kampi oenswaardig bevonden. Vrije partij, N: Schilperoort (Hoboken) w.o.p. van Van Boom (Boxing Alphen). PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1 Eldert Norton (G. W. v. Eykelenborg) 2.50,0 - 1.25,0, 2. Dragon Crown, 3. Dart Mendel. Niet gestart: Dandy Voorne. Toto: winnend 12.90 plaats 3.80 4.60 kop pel 38.10 trio"381.20. 2e koers, 2000 m: 1. Count Ken D (H W. Langeweg) 2.46,5 - 1.23,3, 2. Crimson, 3. Drieka Hanover. Toto: winnend 2.80 plaats 1.60 2.40 koppel 10.40 trio 81.80. 3e koers, 1640 m: 1. Cesar Crown (C. J. de Leeuw) 2.15,7 - 1.22,7, 2. Don Worthy, 3. Dlamantino. Toto: winnend 2.20 plaats 2.20 3.20 koppel 17.40 trio 156.80. 4e koers, 1640 m: 1. Carel Buitenzorg (J. L. Meertens) 2.14,4 - 1.22,0, 2. Dave Victrix, 3. Suncrown. Toto: win nend 6.50 plaats 2.20 2.00 2.60 kop pel 27.90 trio 343.00. 5e koers, 2000 m: 1. Clip Parade (Mej. L. Hoogeveen) 2.45,7 - 1.22,9, 2. Yvanhoe Fortuna, 3. Zarathoestra Toto: winnend 11.30 plaats 2.70 1.70 2.00 koppel 29.60 trio 325.30. 6e koers, 2750 m: 1. Boy B (W. P. M. v.d. Pijl) 2.53,1 - 1.24,8, 2. Cito Uiter dijk, 3. Black Beauty, 4. Berdien du Nord. Toto: winnend 10.60 plaats 2.30 1.50 1.20 koppel 22.70 trio 199.90 kwartet 2633.90. 7e koers, 1640 m: 1. Wise Impulse (R. van Toor) 2.16.,8 - 1.23,4, 2. Decen nia, 3. Carrera M. Toto: winnend 3.20 plaats 1.60 2.20 3.80 koppel 6.30 trio 117.10. 8e koers, 2000 m: 1. Bob Bush (H. W. Langeweg) 2.42,6 - 1.21,3, 2. Alibi F. 3. Zefier West. Toto: winnend 2.00 plaats 2.50 3.00 1.80 koppel 27.20 trio 167.80. 9e koers, 2000 m: 1. Zadkine D (J. G. Ruijgrok) 2.42,5 - 1.21,3, 2. Berthi Prinses, 3. Yonkers, 4. Zeb van de Lente. Niet gestart: Ziegfried B. Toto: winnend 2.40 plaats 1.60 1.60 2.00 koppel 4.60 trio 56.40 kwartet 280.60. 10e koers,, 2000 m: 1. Arno Oostland (J. F. van Dooyeweerd) 2.45,3 - 1.22,7, 2. Angelique, 3. Atinkatranss R. Toto: winnend 3.10 plaats 1.20 1.50 3.70 koppel 5.60 trio 51.80. W-5: (10-10-1-7-7): ƒ765,80. Omzet: 192.313. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Estelle H, 2. Dancing Way, 3. Every Star (2-7-1). 2e koers: 1 Wise Boy, 2. Sydney Raaphorst, 3. Nehry (3-2-1) 3e koers: 1 Dazraff B, 2. Ebony Spa ce, 3. Earl Baker(6-7-5), 4e koers: 1. Hovingham, 2. Satagoras, 3. Sinaia (4-5-1). 5e koers: 1 Dream Pearl, 2. Cuddy Volann, 3 Desiree d'Almere (2-4-7). 6e koers: 1 Raise a Bid, 2. Boni, 3. Chris Wielinga (1-6-8). 7e koers: 1. Annemiek Baker. 2. Breeze, 3. Akassan Ashton (7-1-3). 8e koers: 1. The Pub, 2. Cabot, 3. Bel fort (5-2-4). 9e koers: 1 Carisma Darby, 2. Brahms Melodie, 3. Yok van de Len te (7-1-3). 10e koers: 1. Everytranns R, 2 Christina Volo, 3. Elisabeth (4-3-1) lie koers: 1 Zena Oostland, 2. Chan- na Hanover, 3. Zoon van Jensen (5-1- 2).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9