jkse chocolatier één an de tien beste in Europa LANGS OMWEGEN HEÏÏH JOUR NAAL Overgang De Vink blijft gesloten ai Enita Meijer en Gerard Joling openen Het Spant Regionale kerken in boek en video Uitverkiezing op basis van walnoottaart Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. o Ier Booij, grootvorst onder |.d* vaderlandse patissiers-cho- ;L jtiers-glaciers en reside- i id in Huize van Wely ids 1922) aan de Hoofd- iat in Noordwijk aan Zee, 2Ï dezer dagen zo vriende mij te voorzien van een rdruk uit het Februari- ooi nmer van het Duitse life- le magazine „Esquire". Uit 7_; e kopie blijkt zonneklaar, Huize van Wely (sinds l) opgenomen is op •lijst van de tien meest ge- ommeerde chocolatiers in Europa. Deze Noordwijk ;e „banketbakker" wordt één adem genoemd met gelijke grootmeesters in chocoladebranche in Pa- Düsseldorf, Brussel, Lau- Luxemburg, Zürich, i nen, Barcelona en Fii se Berkshire. Pieter Booij it er geboekt als nummer jen. Geen wonder, dat Pie- 147 Booij met enige trots rea- rde. iy y gaat om Huize van Wely's ds 1922) exclusieve en ex- specialiteit „Cerneaux". een taart van het hoog- gehalte en vervaardigd walnootgebak met choco- ((^mousse en „Schaumzuc- - dat zich manifesteert gebakken meringue liimstaafjes. Allemaal bijna öoi heerlijk om waar te zijn. RO ar het is waar; zeker vol- non het in uitgelezen zoetig- en thuiszijnde Duitse ma- ne, dat, onder meer, cho- rends onder de „pralinen- F ^E(nner Heinemann je leert ook nog eens wat die Duitsers in „Esquire". ieet het, bijvoorbeeld, dat luitse chocolade een stuk erop komt, vergeleken de chocolade in andere opese landen. „De Zwit- J eten de meeste chocola en Th! beste komt uit Frankrijk' bolleboos op dit terrein is r Heinz-Richard Heine- n uit Mönchengladbach zo heel erg ver bij Venlo Lian). „Der Heinemann" |lf beroemd geworden zijn „Himbeer-Trüffel" int de beste chocolatiers Europa en prijst ze aan. leeft er verstand van. ins hem wordt in Frank en België, in Zwitserland Chef Adriaan van Haarlem laat de taart met meringue schuimstaafjes zien. Volgens het toon- en smaakaangevende Westduitse life-style magazine „Esquire" behoort Huize van Wely dankzij deze taart tot de tien beste chocolatiers van Europa. en in Luxemburg de chocola de het best bereid. Dan krijgt ook Robert Linxe, uit de Pa- rijse faubourg Saint-Honoré, van Heinz-Richard (die het allemaal heeft zitten uitplui zen) een pluim omdat die de ongekroonde koning der bon bons zou zijn. Een bonbonnier par excellence. We weten nu ook, dat per persoon, per jaar, de Zwitsers 8,80 kg. chocolade verorberen, de Noren 8,08, de Engelsen 7,99, de Belgen en de Neder landers 6,81, de Duitse Bonds- republikeinen 6,76 en de Oos tenrijker 6,58 kg. Het ontloopt elkaar niet zo erg veel: we zijn in Europa allemaal dol op chocola. Prominenten In elk geval hoort Huize van Wely (sinds 1922) tot de pro minenten wat de zoetigheden en het aanrichten van tandbe derf aangaat. De laatste op merking kunnen de geachte cliëntelen van Huize van Wely (sinds 1922) die zowat uit het hele land op deze kwa liteitszaak afkomen maar beter even vergeten, anders zou je hele industrieën moeten gaan sluiten. En het is toch allemaal zo lekker, niet waar? Pieter Booij, een omgeturnde Zaankanter, komt er eerlijk voor uit, dat hij toch wel inge nomen is met die Duitse uit verkiezing. „Je kunt je na tuurlijk afvragen wat zo'n se lectie voor waarde heeft, maar aan de andere kant is het best leuk om als vakman in een kleine Nederlandse ge meente tussen de allergroot sten op dit gebied in Europa genoemd te worden, vooral FOTO HENK VAN DEN ENDE als nog rekening wordt ge houden met de overige ge noemde wereldsteden. Dus ons doel om internationaal ge signaleerd te worden, begint binnen ons bereik te komen". Laat iedereen die in de Hoofdstraat 88, Noordwijk aan Zee, aanloopt voor „iets lekkers" voor verjaardag, feest of het weekeinde, dit goed beseffen. Het kost een kleinigheid meer, maar het is welbesteed. Trouwens, Herr Heinemann en andere Noord rijnlanders weten Noordwijk toch wel te vinden. Henk Schreuder „best geslaagde leerling van Nederland Een klein beetje feest in ster renrestaurant De Beukenhof in Oegstgeest, waar men toch altijd al aan feestjes gewend is. Wat hebben we dan nu? Het gaat om de Leidse jonge man Henk Schreuder (21), die z'n carrière glansrijk begon nen is. Henk werd enige tijd geleden uitgeroepen tot „de best geslaagde leerling van Nederland", een titel die in het leven werd geroepen door de Stichting Vakonderwijs Horeca. Deze stichting wilde daarmee de leerling onderscheiden die de beste resultaten behaald had in het Theorie- en Prak tijkexamen Koken. Schreuder zat in de beroepsgroep Res taurantkok. En daarin werd hij de beste, op grond van een straffe beoordeling. De Beu kenhof mag daar z'n voordeel mee doen. De begin van dit jaar aangetreden nieuwe di recteur Jeroen G.Schedler, opvolger van Loek Beeren, die nu in de Amsterdamse Kersentuin van de Bilderberg Groep zijn vruchten mag plukken, enfin Jeroen is erg gelukkig met deze uitslag, want Henk „wil blijven". Salade van kwartel Henk Schreuder dan maakte voor zijn eindexamen een sa lade van kwartel (zo'n compo sitie is al een hele genieting, bemerkte ik «onlangs in Het Oude Dyckhuys te Lisser- broek), en na de kwartel hield Henk zich creatief bezig met gepocheerde zalmforel gepa neerd met zomergroenten en een dubbele entrecote aan het been (wat niets heeft te ma ken met de vele ongevallen die zich de laatste tijd voor doen op onze betaalde- voet balvelden). Henks menu werd afgesloten met patisserie en een consequente luchtige ijs- mousse. Henk gloriëerde en kwam als winnaar uit de strijd, zodat hij, behalve zijn diploma, ook nog de meeste punten behaalde. Dit alleszins eervolle resultaat Henk Schreuder uit Leiden was de „best geslaagde leerling van Nederland" en is nu een aankomend meester die met vis weet om te gaan. krijgt nog een vervolg op 5 april, wanneer de gelauwerde Schreuder tijdens de Nationa le Horeca Manifestatie (NHM, ongetwijfeld) een prijs zal mo gen ontvangen uit handen van meneer L.van Eeghem, voorzitter van de Alliance Gastronomique. Want de lief de gaat niet alleen door de maag maar ook via allerlei aantrekkelijke aanduidingen die op eetgenot slaan. Lol Henk Schreuder heeft al veel lol in z'n pre-horecaleven ge had. Zo was hij het laatste leerjaar in dienst van De Beu kenhof. Daar werd hij, ge streng maar ook liefdevol, op zijn examens voorbereid door de onnavolgbare chefkok Koos van Fulpen. Een leuke tijd, vond ie. Nadat Henk voor zijn eindexamen ge slaagd was, een half jaar gele den alweer, deed hij alvast wat nieuwe ervaring op in het wereldje van het befaamde Dikker en Thijs-restaurant in Amsterdam, Leidsestraat. Maar eind vorige maand ging de laureaat op het fornuis te rug naar Oegstgeest, naar de vleespotten van een bekende omgeving. Terug van wegge weest. Maar hij is geen leer ling meer. Met de zegen van directeur Jeroen Schedler werd gediplomeerde Henk weliswaar onder de jurisdictie van patriarch en aartskok Koos van Fulpen verheven tot de rang van zelfstandig kok; chef de partie, zoals dat in die kringen heet. Nu vol doet Henk Schrquder, in de keuken (waarvan de uitbrei ding op handen is) van De Beukenhof, aan de eisen van een verwend publiek. Hij kan zich uitleven op zijn speciali teit als „poissonier", bereider van alle mogelijke visgerech ten. jjjj HUIDEN De nieu- oo porthal Het Spant in h"z luiden wordt vrijdag Lei ieel in gebruik geno- Dat gebeurt tijdens speciale bijeenkomst genodigden. De in- van Leimuiden 309 welkom op zaterdag aart. Dan zullen ook sportverenigingen presenteren op de sportvloer en in kramen in de Vijverzaal. De opening wordt afgesloten met een optreden van Anita Meijer en Gerard Joling. Voor de oudere inwoners van Lei muiden organiseert de stich ting open bejaardenwerk een open huis op dinsdagmiddag 3 april. Als prominente gast zal Conny Vink aanwezig zijn. De nieuwe sporthal wordt al sinds novëmber vorig jaar door diverse verenigingen ge bruikt. Begin vorig jaar stelde de gemeenteraad een bedrag van 1,8 miljoen gulden be schikbaar voor de afbraak van het oude Spant en de bouw van een nieuwe zalenaccom- modatie. Dat ging toen ge paard met hevige emoties in Leimuiden. Veel Leimuidena- ren hadden namelijk hun steentje bijgedragen aan de bouw van het oude Spant in 1972. Het gebouw, dat uit slechts één zaal bestond, kreeg later een aanbouw met podi um, maar die bleek te klein. De nieuwbouw bestaat uit een nieuwe sporthal, een kleine sportzaal die ook voor klein schalige culturele activiteiten kan worden benut en twee kleine zaaltjes die dienst doen voor vergaderingen en andere activiteiten. Inmiddels zijn al zeventien re clameborden verkocht. Van de opbrengst is de tribune be taald. Er worden pogingen on dernomen om nog meer recla meborden te verkopen. Voor het concert van Anita Meijer en Gerard Joling zijn nog steeds kaarten te koop. Die kunnen voor twintig gulden per stuk worden afgehaald bij de bar van Het Spant en bij het gemeentehuis. Op de avond zelf kosten ze een rijks daalder meer. De zaal is open om half tien. v zo-wethouder ui .eidschendam 6CHENDAM In lerste overleg van de 3®" igenwoordigers van ing: ieke partijen in Leid- idam is afgesproken -2ojhet nieuwe B en W- vier wethouders rie) zal tellen. 3 en later tijdstip zal wor- (eei BePraaf over een vijfde u luder voor de realisering nu .eizo, de woonwijk in het id» oosten van de gemeente zo goed als zeker circa woningen worden ge il. Het college krijgt twee al^Wethouders, een van de en een van de VVD.. Na beraad wordt vol- week zaterdag over het neuroma voor de periode 1994 overlegd. Vervol- wordt het gezelschap op- in een of meer werk- Overeengekomen is" yzai it programma zïph.zal be- tot hoofdlijnen. Het ;t zo uitvoerig worden de afgelopen raads- Daarna wordt over- över de verdeling van de w" euilles en de personen e wethouders.- Als nu of lltl 5 de volgende raads- n de vijfde wethouder gekozen wordt de porte- Verdeling opnieuw be- y Aangenomen mag wor- dan ook D66 een zetel 'college krijgt. Si KL oor 'oi de. I krant ontvangen Bel tussen 19.00 uur, zaterdags tussen 15.00 uur, telefoonnr.071- uw krant wordt nog dezelf- nabezorgd. Wallage houdt lezing voor leerkrachten LEIDEN Staatssecreta ris J. Wallage van onder wijs houdt morgenavond in Leiden een lezing voor leraren. Op uitnodiging van de Alge mene bond van Onderwijs Personeel (ABOP) spreekt de PvdA'er in de Orap-vergader- zaal aan de Schipholweg 74 over de positie van onderwijs gevenden. Hij geeft antwoord op de vraag: „Hoe denkt de staatssecretaris het danig ge deukte aanzien van onderwijs gevenden te verbeteren". De lezing sluit aan op de jaarver gadering van de ABOP. Na af- Loop is er de mogelijkheid met Wallage in dicussie te treden. Vergadering, lezing en discus sie duren van 20.30 tot 22.00 Concert De Duitse contrabassist Alexander Schoenlein en de Spaanse pianistè Myriam Jaurena verzorgen donder dag een lunchconcert bij K&O aan de Oude Vest. Aanvang om 12.45 uur. en' duurt tot 13.30 uur. CBB Het Centrum voor Beroepso riëntatie en Beroepsoefening (CBB) houdt woensdag een open dag. Dan is het moge lijk kennis te maken met het centrum en de cursussen die er worden gegeven. Het gaat om cursussen die de kans op het vinden van een vaste baan vergroten. De open dag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. aan de Kanaalweg 141 in Leiden. Beurs Buurthuis Cornelis Joppensz houdt woensdag een kinder- kledingbeurs. Vandaag kan de kleding worden ingele verd van 20.00 tot 22.00 uur. Woensdag is de beurs tussen 13.30-16.00 uur en tussen 19.00-21.00 uur geopend. Af rekenen en afhalen van niet verkochte kledingstukken kan vrijdag van 10.00-12.00 uur. Oppenheimstraat 6a. Nadere informatie: 071- 132462. China De tuinkunst in China is het onderwerp waarover dr. Leslie Tjon Sie Fat donder dag en 5 april een lezing houdtbij K&O aan de Oude Vest. De spreker is weten schappelijk medewerker aan het onderzoeksinstituut van het Rijksherbarium en de Hortus Botanicus in Leiden. De lezing begint beide don derdagen om 20.15 uur. Provincie wil meer kampeerplaatsen bij boerderijen DEN HAAG Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland willen dat het maximale aan tal kampeerplaatsen bij een boerderij wordt uitgebreid van vijf naar tien. Het provincie bestuur schrijft dit in een brief aan de fractievoorzitters van de partijen in de Tweede Ka mer. Al vóór het zomerseizoen moet de voorgenomen verrui ming van de Kampeerwet in gaan. GS ondersteunen de uit breiding van het aantal plaat sen, omdat dit volgens hen bij draagt tot de totstandkoming van betaalbare en rustige re creatiemogelijkheden dicht bij huis. Vorig jaar steeg landelijk gezien het aantal overnachtin gen bij boeren die zijn aange sloten bij de Stichting Vrije Recreatie met ruim 25% ten opzichte van 1988 van 455.000 naar 568.000. LEIDEN Spoorweg overgang De Vink aan de Rijndijk blijft in elk geval voorlopig dicht. De Raad van State heeft een schor- singsverzoek van de Leid se garagehouder J. Ver baan afgewezen. Inwilliging van het verzoek tot schorsing zorgt voor ver traging van de bouw van een viaduct en heeft financiële consequenties, meent de voor zitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Verbaan vreest dat door de sluiting van de spoorwegovergang minder klanten, vooral uit de Stevens hof, de weg naar zijn autobe drijf aan de Vinkweg kunnen vinden. Hij heeft daarom al een verzoek tot schadevergoe ding ingediend bij de gemeen te. Het schorsingsverzoek was ingediend in afwachting van de definitieve behandeling van de zaak door de Raad van State. De voorzitter van de af deling voor de geschillen van bestuur meent dat de Leide- naar „onvoldoende aanneme lijk gemaakt" dat de schade die hij lijdt zo groot is dat de- uitkomst van het geschil in de bodemprocedure niet kan wor den afgewacht. De voorzitter gaat ervan uit dat de gemeente snel een-beslissing neemt over het verzoek tot schadevergoe ding en voegt daaraan toe dat „een spoedige behandeling van het geschil in de bodem procedure zal worden bevor derd". De overgang is sinds eind 1 rig jaar afgesloten in verband met de verdubbeling van de spoorlijn Leiden-Den Haag. Het baanvak wordt verhoogd en de spoorwegovergang wordt opgeheven. Honderd meter daar vandaan wordt een viaduct aangelegd dat de Ste- venshofdreef verbindt met het verkeersplein De Vink. De werkzaamheden worden in 1993 voltooid. DEN OMGEVING Qeidó<iQowta/nt DINSDAG 27 MAART 1990 PAGINA 15 REGIO De Stichting Rijnlandse Historiën brengt ter gelegenheid van de Open Monumen tendag op 8 september van dit jaar een boek uit over alle kerken in de re gio. Plaatselijke auteurs gaan in op de geschiedenis en ontwikkeling van de kerk, de kenmerken van de diverse bouwstijlen en de eventueel aanwezige kunstschatten. Met het boek sluit de stichting vo- ledig aan bij het thema van de Open Monumen tendag: Kerk en Muziek. Het gaat daarbij vooral om de oudst bekende plek waar de oorspronkelijke dorps kerk staat of heeft gestaan. Op de dag zelf zal verder uit gebreid aandacht worden be steed aan de kerkmuziek uit de stichtingstijd van de kerk. Videofilm De gemeente Alphen laat voorts een videofilm maken, die in vo gelvlucht alle kerken in de Rijnstreek zal belichten. Het is voor het eerst dat er in re gionaal verband aandacht wordt geschonken aan de Open Monumentendag. Dat gebeurt op initiatief van het open Monumentendagcomité Alphen aan den Rijn. Ande re deelnemende gemeenten zijn Alkemade, Hazerswou- de, Koudekerk, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Nieuwkoop, Noorden, Nieuwveen, Ter Aar, Woubrugge en Zeven hoven. Het boek en de video zijn te koop op de monumen tendag. De Dom van Rijnsaterwoude, een van de gemeenten die mee doet aan de in september uitkomende combinatie van boek en videoband over kerken in de Rijnstreek. FOTO: WIM VAN NOORT

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15