Gemeente komt met plan voor tunnel onder Alkemadelaan Koudekerk halveert dierenweide voor bouw van kantoorpand Buurt protesteert tegen sloop van oude muziekschool Nieuw college Leiderdorp moet fors gaan bezuinigen bioscopen HSB! LEIDEN OMGEVING Ceidae Sou/tont DINSDAG 27 MAART 1990 PAGINA Tweede kantorenhuis bij Raoul Wallenbergplein ALPHEN AAN DEN RIJN Projectontwikkelaar Kantorenhuis NV gaat een tweede kantorenhuis bou wen aan de Castellum-as in Alphen aan den Rijn. Het pand met een totale vloeroppervlakte van 3.000 vier kante meter moet verrijzen aan het Molenvlietpad. Het gebouw is al voor de helft verhuurd. Kantorenhuis sluit met de tweede toren aan bij de bouw van een eerste kantoortoren aan het Raoul Wallenbergplein, waarvoor vorige week vrijdag het startsein werd gegeven. Direc teur C Deerenberg van de projectontwikkelaar heeft met de gemeente Alphen overeenstemming bereikt over de invulling van het terrein. Bij de tweede toren komen ongeveer 65 parkeerplaatsen. Naast het kantoor worden enkele tientallen woningen en appartementen gebouwd voor de vrije verkoop. In de eerste kantoorto ren wordt de reisorganisatie BEX Reizen onderge bracht. Deze toren wordt mogelijk nog uitgebreid met een zesde bouwlaag. Feestavond Alkemade voor De Zonnebloem ALKEMADE De Rotaryclub Alkemade houdt samen met De Zonnebloem komende za terdag een muziek- en dansavond. De op brengsten van de avond komen ten goede aan de langdurig zieken en hulpbehoevende oude re medebewoners uit de regio Braassemer- meer. Als grote trekpleister is de Dutch Swing College Band onder leiding van Kager Peter Schilperoort gearrangeerd. Daarnaast treedt ook de negentien man sterke Big Band Bollen streek op. De organisatoren hebben verder een groot aantal verrassingen opgenomen in het programma. De activiteiten worden gepresen teerd en aan elkaar gepraat door de televisie persoonlijkheid Karin Kaaijkamp. De feesta vond vindt plaats in sporthal De Tweesprong aan de Lucas van Leydenlaan 2 in roelof- arendsveen. De aanvang is om acht uur. Woningwetwoningen langs Kerklaan KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeente Koudekerk verkoopt negen kavels grond aan de Kerklaan aan woningbouwvereniging Goed Wonen. De woningbouwvereniging wil op het terrein vijf een gezinswoningen en vier seniorenwoningen in de wo ningwetsfeer bouwen. Het gaat om het gebied waar nu nog de containerwoningen staan, waarin de bejaarden van Rhijndael tijdens de nieuwbouw van hun behui zing tijdelijk hebben gewoond. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met de verkoop van de grond voor een bedrag van 15.000 gulden per kavel. De een gezinswoningen worden gebouwd langs het Van Kla verenplantsoen, de seniorenwoningen langs het Burge meester Swaanplantsoen. Het terrein aan de Weide- dreef-Noord, waar eveneens woningen worden ge bouwd, wordt voorzien van verlichting, groen en een voetbrug. Het terrein wordt bovendien herstraat. Voor de werkzaamheden is een bedrag van 75.000 gulden uitgetrokken. Raad Koudekerk bekrachtigt steun aan jongerenwerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeenteraad van Kou dekerk heeft gisteravond formeel bekrachtigd voortaan de huur van het jongerencentrum Het Honk te bekostigen. Al eerder hadden de diverse adviescommissies zich daarvoor uitgesproken. Lange tijd was de gemeenteraad verdeeld over de vorm waarin het jongerenwerk in Koudekerk moest worden ondersteund. Een beroepskracht voor het jongerenwerk haalde het uiteinde lijk niet. Corrie Rademaker, de huidige stuwende kracht achter het jongerenwerk in het Rijndorp, mag wel blijven. Met ingang van dit jaar vergoedt de gemeente de huur van Het Honk struc tureel, mits er opvang wordt geregeld voor alle Koudekerkse jongeren, de opvang degelijk gestructeerd verloopt en er wordt gewerkt volgens de richtlijnen van De Ridderhof. Voorts is er geld uitgetrokken om gedurende drie jaar het kader van Het Honk te kunnen trainen. De gemeenteraad ging gisteravond ak koord met voorstellen van burgemeester en wethouders om alle betrokkenen bij het jongeren- en jeugdwerk bijeen te brengen en te houden. ALKEMADE Er komt op korte termijn een uit gebreid plan met financië le onderbouwing en een extern advies over moge- lijke ondertunneling van de Alkemadelaan in Roe- lofarendsveen. Dat be loofde burgemeester A. H. Meerburg gisteravond tij dens de raadsvergadering, ten overstaan van een bomvolle publieke tribu ne. Voor de uitvoering van het plan kan wellicht gebruik worden gemaakt van een be staande duiker onder de weg ter hoogte van conservenfa- briek Ruiten Troef. Onder zocht moet worden of deze duiker nog een funktie heeft voor de waterhuishouding in de Gogherpolder. Meerburg's belofte was een rechtstreeks gevolg van een discussie over een briefwisse ling tussen het college en me dezeggenschapsraad, ouder raad, schoolbestuur en team van de basisschool Sint Joseph over de verkeersveiligheid op de oversteekplaats van de Al kemadelaan ter hoogte van de school. Ook een door 650 be woners van Roelofarendsveen- Noord ondertekende brief ter ondersteuning van de brief van de Sint Josephschool werd in de discussie betrokken. Bo vendien was er een ingezon den brief van E. Turk-Hoog- enboom. Zij vindt dat de ver keersveiligheid in heel Alke made hoognodig onder de lou pe moet worden genomen. Borden Namens het CDA, eiste frak- tievoorzitter N. Bakker op korte termijn duidelijke ver keersborden met de vermel ding „overstekende kinderen" bij de oversteekplaats. Ook on dersteunde hij de verzoeken om een hek tussen het aan looppad naar de oversteek plaats en de Alkemadelaan. Bakker wil verder dat er rib- belstrepen in het wegdek wor den gemaakt, zodat iedere au tomobilist merkt dat hij een stoplicht nadert. De stoplich ten moeten zo worden afge stemd dat zij een veilige over steek garanderen. Met betrek king tot de totale verkeersvei ligheid in Alkemade pleitte hij voor de komst van een fiets pad langs het Noordeinde als deze weg volgend jaar wordt gereconstrueerd. „Op dit mo ment zijn fietsers op het Noordeinde vogelvrij", aldus Bakker. Dodelijk ongeluk H. van Duykeren (VVD) sprak zijn leedwezen uit over het do delijk ongeval dat recent plaatsvond op de oversteek plaats. Hij meende dat het zin vol is de situatie in herover weging te nemen. Toch bena drukte hij dat de met stoplich ten beveiligde oversteek nu veel veiliger moet zijn dan vroegen als illegale oversteek. „Als een tunnel ter plaatse simpel is te realiseren en niet te duur is, ben ik vóór. Ik vrees echter dat de kosten de pan uit zullen rijzen". Van Duykeren meende dat één tunnel onvoldoende is. „Bij het kruispunt met de Rembrandt van Rijnsingel is de verkeers situatie, mede door kruisend verkeer, momenteel nog ge vaarlijker", zo zei hij. Hij meende dat een groter verant woordelijkheidsbesef van iede re verkeersdeelnemer noodza kelijk is. Hij was het eens met het college dat in een brief aan Op dit punt moeten leerlingen van basisschool Sint JOseph de Alkemadelaan kruisen. FOTO: WIM VAN NOORT de ouders had voorgesteld om op sommige kruispunten met klaarovers te werken. F. Hoogenboom (PvdA) vroeg zich openlijk af of de Alkema delaan wel ooit veilig zal kun nen worden overgestoken. Hiermee doelde hij op de ver wachting van velen dat de Al kemadelaan over enige jaren minder druk berreden zal worden, als er op- en afritten op de A4 ter hoogte van Nieuw Vennep zijn gereali seerd. Veel verkeer op de Al kemadelaan is namelijk be stemmingsverkeer voor Nieuw Vennep. „Naar mijn mening blijft de laan een onveilige verkeersader dwars door Roe- lofarendsveen en Oude Wete ring". De enig goede oplossing is volgens hem een zeer drasti sche: een omleiding. Mevrouw Spring in 't Veld (PPR) zei te menen dat een tunnel geen enkele garantie biedt voor het voorkomen van ongelukken. Ook zij vond de situatie bij de kruising van de Alkemadelaan met de Rem brandt van Rijnsingel nog ge vaarlijker dan die bij de Jo sephschool. Andere zeer ge vaarlijke verkeerssituaties zijn naar haar mening op de Leid- seweg, die thans gerecon strueerd wordt. Alkemade betaalt mee aan steiger ALKEMADE De ge meente Alkemade betaalt de helft van een aanleg steiger op de hoek Wijde Aa/Woudwetering voor de drie-oeververbinding die E. Rietveld, exploitant van het pontveer Padde- gat gaat onderhouden. De gemeenteraad stemde daar gisteren mee in. Al kemade betaalt daar ruim vierduizend gulden aan mee. De drie-oeververbinding maakt deel uit van een door de provincie Zuid-Holland uit gezette wandelroute langs de Wijde Aa. De route start in de Rode Polder nabij Leiderdorp, loopt via Hoogmade naar de zuidoever van de Wijde Aa en vervolgens naar de noord oever van de Wijde Aa. De provincie subsidieert de aan schaf van een tweede snellere pont door Rietveld. De raadsleden N. van Ruiten (CDA), H.v an Duykeren (VVD) en F. Hoogenboom (PvdA) hekelden de voortva rendheid waarmee de provin cie de wandelroute had gerea liseerd. Hierbij doelden zij op het niet of te laat inlichten van de bewoners en eigenaren over wier grond de wandel route is uitgezet. „Er zijn ern stige procedure-fouten ge maakt" aldus Van Ruiten. Van Duykeren sprak van een onzorgvuldige gang van za ken" en Hoogeboom meende dat de provincie te ver is ge gaan in haar ijver de wandel route snel te realiseren. De CDA'er Van Ruiten meende dat er goed toezicht moet ko men ter voorkoming van over last en ontoelaatbare oeverre creatie. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat de drie-oever-ver- binding niet alleen door wan delaars, maar ook door fietsers uit Alkemade veelvuldig zal worden gebruikt. Van Duykeren wilde het kre diet voor de steiger nog enige tijd ophouden totdat de Arob- procedure die de bewoners van de Veenderpolder hebben aangespannen tegen de komst van de wandelroute over hun grond, achter de rug is. „We moeten eerst met de grondei genaren in het reine komen" zei hij. Hij voegde er wel aan toe ervan overtuigd te zijn dat de procedure geen schijn van kans maakt. Burgemeester Meerburg vond dat een loos gebaar. De veer- verbinding komt er toch onge acht of de .Veenderpolderbe- woners bereiken dat de wan delroute omgelegd moet wor den over de Aderweg in plaats van over het Veenderpolder- kadepad. De burgemeester liet nog weten dat de wandelroute door de Veenderpolder mo menteel niet meer wordt be lemmerd met prikkeldraad. „Alleen de gier op de dijk moet nog een beetje wegzak ken". ALHEN AAN DEN RIJN De bewoners van de De Smethstraat en de Ste vensstraat in Alphen heb ben massaal geprotesteerd tegen de voorgenomen sloop van de oude mu ziekschool nabij het Raoul Wal'lenbergplein in Al phen. Een brief met de handtekeningen van bijna allé bewoners van de straat is inmiddels ver stuurd aan de gemeente. De bewoners willen dat de muziekschool wordt verhuurd aan de scholengemeenschap Bospark, die met ruimtenood kampt. Het huidige parkerte- rein zou moeten worden opge knapt en voorzien van passen de groenvoorzieningen. De be woners voelen niets voor de plannen van de gemeente Al phen om de school te slopen en op het terrein een uitge breide parkeervoorziening aan te leggen. De plannen voor de bouw van een parkeergarage zijn voor hen volstrekt onaan vaardbaar. Zij voelen er ook niets voor om het bestaande parkeerterrein vol te bouwen met kantoorruimte. Binnen het gemeentebestuur circule ren plannen in die richting om de zogenaamde Castellum-as cachet te geven. Bovenop de kantoorruimte zouden nog en kele wooneenheden kunnen worden gerealiseerd. „Wij wo nen in het lieflijkste straatje van Alphen en daarvoor dreigt de ondergang. Wie neemt het voor ons op?", zo schrijven de verontruste be woners aan de gemeenteraad. Het is nog niet bekend wan neer de raad zich definitief over de sloop van de muziek school uitspreekt. TEAN boos om gekapte bomen ALPHEN AAN DEN RIJN Tennisvereniging TEAN is boos op de gemeente Alphen. De aan de Prins Bernhardlaan in Alphen gevestigde vereni ging zit sinds kort in een bij zonder kale entourage omdat de dienst Groen van de ge meente de bomen rondom de tennisvelden heeft gekapt. De vereniging was over de actie niet ingelicht. De tennissers hebben onmiddellijk een handtekeningenactie gehou den en een lange lijst aan het gemeentebestuur gestuurd. Vastenactie Alkemade voor Zaïre ALKEMADE De Vastenac tie in de kerken van het deke naat Alkemade komt dit jaar ten goede aan de bouw van een opleidingscentrum voor houtbewerking in Zaïre. De baten zijn voor de organisatie Cederi. Deze organisatie houdt zich bezig met het opzetten van allerlei plattelandsontwik kelingsprojecten in de streek Madimba. Naast het verzorgen van vormingscursussen, het geven van voorlichting op het gebied van gezondheidszorg en het opzetten van een klein landbouwprogramma,-heeft de organisatie onlangs een tim- meropleiding in het leven ge roepen. Inmiddels hebben vijf jongens de driejarige cursus met goed gevolg doorlopen. Een zestal is bezig met het vol gen van het lesprogramma. De lessen worden tot nu toe gege ven onder een golfplaten af dak. Daar staan ook de machi nes en de voorraad hout opge slagen. Om de schade van weer en wind tegen te gaan wil men graag een gesloten ge bouw neerzetten. De benodig de werkzaamheden verrichten de leerlingen zelf, de materi aalkosten worden gefinancierd door de Vastenactie in de de kenaat Alkemade. HOGERE LASTEN DOOR SLUITEN VUILVERBRANDING LEIDERDORP Bij de onderhandelingen over het collegeprogramma voor de komende vier jaar moet duidelijk worden hoe Leiderdorp zijn be grotingstekorten gaat wegwerken. De raadscommissie financien was gisteren bezorgd over de positie van de gemeente. De stijging van 90 gulden en voor een meerpersoonshuishouden van 179 gulden per jaar. Molkenboer sloot een ver plichting om het huisvuil ge scheiden in te zamelen niet. Momenteel wordt de proef met het gescheiden ophalen in de wijk Voorhof geevalueerd. Molkenboer nam daar alvast een voorschot op door te stel len, dat bij het gescheiden op halen van huisvuil de tarieven kunnen worden gedrukt. nieuwe wethouder V. Molken boer (PvdA) kondigde op voorhand aan de stofkam door de gemeentelijke organisatie te willen halen. De uitvoering daarvan moet worden opgeno men in de collegeonderhande lingen. Leiderdorp kampt vol gens de Voorjaarsnota dit jaar al een tekort van 236.000 gul den. Dat is een fikse tegenval ler omdat van een sluitende begroting was uitgegaan. Oor zaken zijn de gestegen rente lasten en de achterblijvende woningbouwresultaten. Ook voor 1991 wordt bij ongewij zigd beleid rekening gehouden met een tekort, van 24.000 gul den. Eind vorig jaar werd nog uitgegaan van een overschot van 109.000 gulden. Vanaf 1992 tekent zich weer herstel af. In dat jaar en in 1993 wor den overschotten verwacht van vier en vijf ton. De commissieleden zetten daar direct al vraagtekens bij. Ook in voorgaande jaren was er steeds sprake van een optimis- De tekorten dreigen nu al ver der op te lopen omdat in de Voorjaarsnota geen rekening is gehouden met sluiting van de vuilverbranding in Leiden. De gevolgen daarvan zijn voor Leiden aanzienlijk. De ge meentelijke lasten er per jaar door toe met 324.000 gulden. Bij volledige doorberekening betekent dit voor een eenper soons huishouden een lasten- KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeenteraad van Koudekerk verkoopt de helft van de dieren weide in het dorp aan het Raadgevend Ingenieurs bureau Van Dijke BV. Van Dijke bouwt daar een nieuw kantoorpand. Koudekerker J. van Dijke had daarvoor toestemming ge vraagd, omdat hij elders in het dorp geen goede vestigings plaats kon vinden. Het bedrijf had al eerder te kennen gege ven graag in Koudekerk te blijven. De gemeenteraad be sloot gisteravond het verzoek van Van Dijke te honoreren. Lange tijd heeft er onzeker heid bestaan over de invulling van de locatie. Actiegroep De Laatste Spriet en leden van de gemeenteraad zelf ijverden voor het behoud van de die renweide in de huidige staat. Om de benodigde grondige op knapbeurt te kunnen betalen, bleek verkoop van de 700 vierkante meter grond echter onafwendbaar. Een meerder heid van het college en de fracties van CDA en VVD stemden daarom gisteravond in met de verkoop aan Van Dijke. Beide partijen vinden de komst van een kantoorpand annex woonhuis bovendien goed passen in het dorpsbeeld. Seniorenwoningen Met het besluit van gister avond is ook de laatste kans op de bouw van een drietal senio renwoningen definitief verke ken. Wethouder M. Voren- kamp-van de Westeringh (VVD) pleitte daarvoor, on danks de afwijkende mening van haar fractiegenoot A. van der Lely. Volgens Vorenkamp hoeft het bestemmingsplan niet te worden aangepast voor de bouw van seniorenwonin gen, trekt een kantoor meer verkeer aan, vormt een kan toorpand en grotere visuele belasting voor het open blik veld op die plek en sluit de bouw van seniorenwoningen goed aan bij het landelijk stre ven naar het zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen van ouderen. PvdA-fractievoorzitter J. Wondergem steunde de opvat ting van Vorenkamp, Volgens hem kan Van Dijke makkèlij- ker een andere locatie vinden dan de Koudekerkse woning zoekenden, „vooral als het gaat om de minder draag- krachtigen onder hen". De so cialist verwacht met de senio renwoningen ook beter de hand te kunnen houden aan laagbouw. CDA en VVD oordeelden ech ter anders. Hoewel Van der Lely de plannen voor zowel de seniorenwoningen als voor het kantoorpand als pompeus beti telde zijn fractie gaf de voorkeur aan een bungalow ging de liberaal na extra over leg met het CDA alsnog ak koord met het meerderheids- voorstel van B en W om de grond aan Van Dijke te verko pen. Een voorstel van Van der Lely om voor de eveneens te verkopen 60 vierkante meter water hetzelfde bedrag als voor de grond 300 gulden te vragen, werd van de hand gewezen. Gelukkig CDA-woordvoerder G. van Bostelen toonde zich gelukkig met het uiteindelijke besluit. „Het geld van de grondop- brengst kunnen we gebruiken voor het opknappen van de resterende dierenweide. We sparen zo een aantrekkelijke hoek van Koudekerk voor ve len. En daarnaast een stuk werkgelegenheid bij een groei end bedrijf voor ons dorp", al dus de christen-democraat, die bestreed dat Koudekerk niet voor haar eigen ouderen zou bouwen. De aanslag op het planologisch contingent voor de gemeente zou met drie se niorenwoningen echter te groot worden, „te meer omdat er geen duidelijkheid is over de precieze behoefte aan der gelijke \yoningen in Koude- De uiteindelijke plannen voor de bouw van het kantoor met bijbehorende woning worden nog ter visie gelegd. Voor de uiteindelijke inrichting van de gehalveerde dierenweide zijn al enkele Koudekerkers bereid gevonden om de helpende hand te bieden. Wethouder M. Le Large-van Breukelen (pla nologie) zegde gisteren toe daarover uitgebreid overleg te zullen voeren. De huidige be heerder Van Hemert zal daar bij nauw worden betrokken. GGD Rijnstreek test op AIDS ALPHEN AAN DEN RIJN Mensen die zich willen laten testen op de aanwezigheid van het AIDS-virus in hun bloed kunnen dat laten doen bij de GGD Rijnstreek. Volgens re cente gegevens zijn op dit mo ment zes mensen in de Al- phense regio besmet met het AIDS-virus. In heel Neder land ligt dat aantal op 1147. Het onderzoek bij de GGD Rijnstreek is niet verplicht. Mensen die zich willen laten testen krijgen vooraf een ge sprek met een sociaal genees kundige van de GGD over de voor- en nadelen van de test. De nadelen liggen vooral op het psychische vlak. Pas als een verklaring van instem ming is getekend en ook de so ciaal geneeskundige zich ak koord verklaart, zal de test worden afgenomen. De uitslag wordt tien dagen na dato mon deling aan de betrokkene be kendgemaakt. Aan derden zal geen informatie worden door gespeeld. Het anoniem laten verrichten van de test kost dertig gulden. Een test bij de eigen huisarts kan worden vergoed door het ziekenfonds, maar dan moet de naam van de betrokkene wel bekend zijn. De GGD Rijnstreek is ge vestigd aan de Prins Bern hardlaan 10, 2405 VT in Al phen aan den Rijn, telefoon 01720-90250. IÜ1 >ad «fd. Voor een uitgebreide age ook voor de komende da raadplege men „UIT", de tis wëkelijkse bijlage van krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EUR NEMA I (Van Boetzelaerstraat i 01720-20800): Koko Flanel 13.45, 18.45, 21.15. EUROCIN II: War of the rosea (12); 18.45, wo. ook 13.45. EUROCINEM Harlem nights (12); 18.30, 21.15 ook 13.30. EUROCINEMA IV:"* Rain (12); 18.45, 21.30. Oliver (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Koko Flanel 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. en STUDIO (Steenstraat 124130): Honey, I shrunk the (al); 18.45. wo. ook 14.30. Waro roses (12); Crimes and i (12); Turner Hooch (al); I 19.00, 21.15. Dead poets socieljJ,1£ 18.45, 21.15. ma. di. do. ook i Born on the fourth of july (al); Oliver en Co (al); wo. 14.30. NON (Breestraat 31. tel. 12J Stam van de holenbeer (al); wo ook 14.30. 9V» Weeks; 2 REX (Haarlemmerstraat 52, 071-125414): Schot in de rooi 19.00, 21.15. n VOORSCHOTEN GREEN 'e (Schoolstraat 69, tel. 01717-tfTf Sex, lies and videotape (al); do. 20.15. Casualties of war t/m do. 20.15. K 9 (al); wo.' Theo en Thea (al); wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; Repelsti 5 14.00. WASSENAAR ASTRA: K 9 t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN De laatste eenhoorn; wo, 1t.w Di DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 2 3463500): Koko Flanel (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: Fm dreams (al); 14.00, 18.45, ASTA 3: Black rain (16); I 18.45, 21.30. BABYLON 1 Den Haag Centraal tel. 347I Wings of fame (al); 14.00, 21.45. BABYLON 2: Shirley V tine (al); 14.00, 19.00, 21.30. BYLON 3: Dead poets society 14.00, 19.00, 21.30.* CINEAC I tenhof 20, tel. 3630637): War i (al); 14.00, 18.45, 21.30 NEAC 2; Harlem nights (12); 18.45, 21.30. CINEAC 3: love (12); 18.45, 21.30. METROPOLE 1 gielaan, tel. 3456756): Born o fourth of july (12); METROPOLE 2: Honey, I i the kids (al); 14.00, 18.45, METROPOLE 3: Music boi|"e 14.00, 18.45, 21.30. METRC ar h 4: Crimes and misdemeanor he 14.00, 18.45, 21.30. METRO 5: When harry met sally (al); 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ON 1 (Herengracht 13, tel. 346 War of the roses (al); 13.45, 21.30.* ODEON 2: Koko Flan 13.45, 18.45, 21.30. ODEO ,n Turner Hooch (al); 13.45, 21.30. ODEON 4: No holds b (16); 18.45, 21.30. ma. di. do 'die 14.00. STUDIO 1 (Kettingstraal l tel. 3656402): Monsieur hireneei 19.15, 21.45. STUDIO 2: Valmo 19.00, 21.45. STUDIO 3: Steel t< nolias (al); 19.00, 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: Madame E 20.00. Zaal 2: A zed arxQ naughts; 19.30. Jesus de Mo ei 21.45. zaal 3: 19.30, 21.45. Th best) ford incident; di. The night hunter; wo. Wise blood; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; wo METROPOLE 5: Oliver 14.00. STUDIO: De grote ki »ai 14.30. Nils Holgerssons bare reis; wo. 14.30. rde. emo ÏDuil tero h de 8 ope; KEn lien I nhi X MUI APOTHEKEN De avond- diensten van de apotheken gio Leiden worden waan door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKI ZEN LEIDEN Ongevallen elke dag Academisch Ziekenlu halve van dinsdag 13.00 u. tot» dag 13.00.U. (Diaconessenhuisp nieken tel 155543, afdeling S.C 175639) en van vrijdag 13.00 ii' zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-a huis). De Geneeskundige Dienst Lei lOel verhuisd van de Roodenburger in Leiden naar de Cronestes 18a in~Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlem ongewenste zwangerschap voor der en kind. Bel tel. 071-896309 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbas BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEI Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 16.00 tot 17.00 t 18.30 tot 19.30 uur. Kinderaf dagelijks van 14.00 tot 20.00 meer dan twee bezoekers per p ZO - Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vc senen dagelijks van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 u.; klasse-afdi ook 11.15-12.00 u. Kraamafd dag. van 15.00-16.00 u. en vi 19.30 u. en van 19.30-21.00 voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbeviC_"~ dag. van 14.00-14.30 u. en van ;o"n 19.30 u. Intensieve verpleging: leke van 14.00-14.30 u. en van ,Jar 19.00 u. Sport-Medisch Adv* 'UdI trum: Spreekuur ma. 19.30-20 let in het St. Elisabeth-ziekenhuis. ge degeest: Di. en vr. 13.00-14.30^ 11.00-12.00 u. en 14.00-15.001 ste klasse: de gehele dag. J< makliniak: Jongerenteam: za. 14.00-17.00 u. Opname: werki 16.45-17.45 u.; za. zo en feef^1' 10.00-11.30 en 14.00-16.30 A, C en D: dag. tot 21.00 u. n* -eizo, zondering van behandeltijder lostei etenstijden. Academisch 2 huis: Voor alle patiënten (behatv deren) zijn de bezoekuren als Dagelijks 14.15-15.00 u. en 19.30 u. Avondbezoekuur alfwetl verloskunde: 18.00-19.00 maturenafdeling: voor ouders 4jjng milie is na overleg met pat doorlopend bezoek mogelijk. 8 aan ernstige patiënten: wannes ^mm ernstige patiënten doorlopen: 1994 zoek wordt toegestaan kan de l word verpleegkundige hiervoor sp i.. kaarten verstrekken. Kinderk zalen voor peuters, kleuters en s kinderen 15.15-17.00, babyzaiKprc boxenafdeling: volgens afspraal n het verpleegkundig hoofd. Be* niet den kinderafdelingen: voc van opgenomen kinderen na v*. met verpleegkundig hoofd. Vocae 1 dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde en neurcfeuill we 18.30-19.00. Rijnod( Dagelijks 14.30-15.15 19.30 u. Extra bezoek hartbe* gek< 11.00-11.30 u. Extra bezoek" everc kraamafdeling: 19.30-20.30 afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE Kil OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) InW over en aanmelden voor kin vang In Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENÜ en MELDPUNT LEIDEN Ketelt steeg 10. Ma. t/m vr. telefonis reikbaar van 10.00 tot 16.00 vi 120903. Spreekuur ma. 13.00 do. 18.80-20.30. *lf wel pri SLei )sc: erst ludei He Dver

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14