f 10.000,- 5 EUROMAST <4 CcidócÖoutont ih CsUvlerelU Een cheque ter waarde van f 999,- SEIKO ifblikun 0 bruna Seahorse MJK Vëfimeije? de Bijenl O Deze puzzel in tien afleveringen wordt georgani seerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het ge vraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aantrekkelijke weekprijzen. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige eindhoofdprijs: 10.000,- belasting vrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 772, 1200 A T Hilversum Omschrijving puzzel 7 Horizontaal: Het Staelduinse Bos Tussen Maasdijk en Hoek van Holland ligt, ingeklemd tussen de glastuinbouw van het West- land, een waardevol stukje na tuur. Het is het Staelduinse Bos en dit terrein wordt beheerd door Het Zuidhollands Land schap. Het eerste deel van dit voornamelijk uit bos bestaande, ongeveer 100 ha grote terrein is sinds 1972 in beheer bij deze natuurbeschermingsorganisatie. Het westelijk deel van het ter rein stond toen op de nominatie om veranderd te worden in een golfbaan. Gelukkig werd er na veel protest, door de overheid ingegrepen en ging de verkoop aan de golfclub niet door. Het bos kreeg toen het predikaat 'beschermd natuurge bied'. Uit de anti-golfbaan pro testgroep ontstond de Vereni ging 'Vrienden van het Stael duinse Bos'. Deze vereniging is ,zich vooral gaan toeleggen op natuurvoorlichting en beheert sinds 1978 het bezoekerscen trum d'Oude Koestal. Dit bezoe kerscentrum draait volledig op de inzet van vrijwilligers en geeft op velerlei wijze informatie over het natuurgebeuren in en rond De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. soort koekje tegenstelling van toekomst boom order sierlijk dier 0001 meter (afk.) geschikt om geplukt te worden waterkoud ondiepte in water niet parkeren (afk.) zeevis havenfunctie soort bunzing ridderlijke held land in Zuid-Amerika sanitaire inrichting duivel muzieknoot grappenmaker bekziekte v.h. pluimvee voordeel op dit moment met ingang van (afk.) zuurdeeg noodsein (afk.) niet meer aanwezig zoogdier vistuig om kabeljauw te vangen loterijbriefje orgaan v.e. vis vlaskam zaadkorrel v.e. vrucht etage (afk.) klein paard moerasvogel bijwoord toverkunst verdicht verhaal zwarte vogel schrikbewind vereniging stad in België volk in de Oudheid ingezonden mededeling het bos. Het bezoekerscentrum is zaterdag en zondag geopend van 13.00 tot 16.00 uur. In dit bezoekerscentrum wil Het Zuid hollands Landschap een nieuwe voorlichtingsstand inrichten, zo dat bezoekers geinformeerd kunnen worden over de aktivi- teiten van deze provinciale na tuurbeschermingsorganisatie. 78. telwoord 79. eierschaal 81. slangvormige vis 82. sint (afk.) 83. gelofte 85. dagtekening (Latijn) 87. gewas 88. kwaadaardige steenpuist 89. blaasinstrument Meer informatie over Het Zuid hollands Landschap kunt u krij gen op het kantoor van de stichting, Schiedamsesingel Verticaal: 181, 3012 BB Rotterdam, tel. 010-4135045. U kunt zich ook opgeven als be gunstiger door overmaking van minimaal f 25,- op gironummer 307176. 1. stof voor wondbehandeling 2. weide in het hooggebergte 3. deel van de dag (afk.) 4. vloeistof 5. laagtij 6. water doorlatende 7. blad papier 8. oude lengtemaat 9. verachtelijk 10. titel (afk.) 11. telwoord 12. zeegod 15. plaatsvervanger in ke ambten 18. rietsoort 19. fluitspeler 21. stad in Oostenrijk 22. bewaarplaats 24. ogenblik 25. vochtig 26. met grote doorsnede 27. snelle loop 32. beroep 34. vogel 36. belangrijke voedingsstof 38. specerij 39. water waarin zout is opgelost 41. begrip 43. heidemeertje 44. mannetjesbij 45. insekteneter 46. warm zeepwater 51. telwoord 52. jong varken 54. vaderlandsvriend 55. gewrichtsholte 57. overlevering 59. handwerkzaamheid 60. naam v.e. boek 62. land in Azië 63. dik touw 65. bloeimaand 66. alvorens 67. alcoholische drank 68. kloosterlinge 73. massa van vergruizn steen 75. spijsverteringskanaal 77. honingdrank 79. etmaal 80. gegraven diepte 82. Japanse munt 84. 0,1 gram (afk.) 85. muzieknoot 86. titel (afk.) 87. uitroep De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. Een cheque t.w.v. f 999,- H.J. v.d. Graaf-Schurer - Rijswijk Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- A.J. Nieuwehuijs Noll - Den Haag Een camera t.w.v. f 300,- J.H. Geleijnse - Schiedam Een diner voor twee personen t.w.v. f 200,- A. v.d. Have - Vlaardingen Twee museumjaarkaarten A.S.G. Veenman-Joosse - Rotterdam Een strandlaken F. Dekker - Den Haag Een l-persoons overtreksel L.F.W.-de Hoog - Den Haag Een boekenbon t.w.v. f 50,- C. Vuyk-Verrijp - Rotterdam Een wolpakket M.C.Th, v.d. Burgt-v.Elewout - Leidschendam Een CD-bon t.w.v. f 50,- P. Ouwens - Spijkenisse Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- C. v.d. Zwan - Rijswijk Een radio cassetterecorder J.G. de Bruijn - Voorburg Twee VIP-kaarten Ceasar Sport's J. Maat-Bastemeijer - Vlaardingen U kunt op *3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde vari de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen: u mag zoveel in zenden als u maar wilt. Alle op lossingen op girokaart, cheque en/of briefkaart moeten zater dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin vqorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. Belangrijk: om te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijs dient u het aantal malen dat de letter N in het gevonden tref- woord voorkomt te tellen, totaal aantal N's in alle ti woorden stuurt u met de opl sing van de tiende puzzel in, Vergunning: de vergunning vqva het houden van deze puzzelat is verleend aan de Stichting lieubewustzijn door de Staats ^Sl cretaris van Justitie, bij beöe^ van 26 januari 1990, nr. LO 014/014.90. eni iter Alle op deze pagina genoemrs prijzen in natura t.b.v. van actie 'Puzzelen voor het Milifser zijn gratis ter beschikking steld. De prijzen kunnen ge op artikel 2 van de vergunm,) nr. L.O 900/014/014.90 sledrT uitgekeerd worden, indien netto-opbrengst van dé puz'. minimaal 60% bedraagt van bruto-opbrengst van het kaï spel, zijnde uitsluitend het tot wei van de extra bijdrage. h£ CEASAR SPORT'S „ntebnatkdn.l HEALTH CENTERS Een compact camera DL-160 tELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. JUWELIERSBEDRIJF Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. Een radiocassette recorder MW708F, dubbel cassettedeck met versneld kopieren, ge schenk van Sanyo Nederland te Mijdrecht. r/7st wexefdï toe. Twee VIP-kaarten (maandkaart- en) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe- termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Health Centers. Een Seahorse strandlaken be- Twee museumjaarkaarten ter schikbaar gesteld door Ten beschikking gesteld door de Een wolpakket (damestrui) ter Cate Houstex Products te Stichting Museumjaarkaart te waarde van f 70,-, een geschenk Almelo. Leiden. van Phildar te Hilvarenbeek. 'Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld Een pennenset bestaande u.t d0Qr Bmna Winkelketen BV te een vulpen en balpen, een ge- Hoiltpn schenk van Pelikan Nederland te Zevenaar. Een Cinderella 1-persooi ,ad overtreksel 'Jasmin', ter b schikking gesteld door Ten Cé Houstex Products te Almelo. Een CD-bon met een waai van f50,-, beschikbaar gestJ door Vehmeijer te Den Haag. 'jet Een waardebon van f 75,- beschikking gesteld door de Bijenkorf te Den Haag en Rotterdam.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6