A Meer vermogen voor VW Golf GTIG60 Exotische en schone Lada's Commercieel administratieve medewerkers m/v EDE LEEUW Twee miljard dollar goodwill voor Jaguar SIEMENS een MEDEWERKER MEDEWERKER INF0GR0EP M/Y AUTO SeicUe Qowuvnt voor zich alleen, met sportwa genprestaties in gezinsauto verpakking. Geen echt nieuw idee, maar weinig auto's slaag den er voordien in een zo vol ledige dubbele persoonlijkheid te bieden. Met alle praktische eigenschappen, zoals goede in terieurruimte, probleemloze bestuurbaarheid en gematigd brandstofverbruik; maar ook met echt hoge prestaties en fa buleus weggedrag. Bijna 900.000 GTI's leverde VW in tussen af, een opzienbarend aantal voor een dergelijke spe ciale uitvoering. Vooral omdat de concurrentie alweer gerui me tijd de stamvader aller GTI's te snel af is. Vijf jaar ge leden poogde VW -tever geefs - terug te slaan met de GTI 16V. Nu volgt een her nieuwde poging met een nog snellere versie, gemakkelijk met het bouwdoos-systeem sa men te stellen. Met toch wel wat schoenlepel-werk paste de G60 motor die in de Corrado coupé debuteerde nog voor in de Golf. Bescheiden Eep van de attracties van de Golf GTI was altijd dat je er niet op grote afstand aan zag dat-ie zo snel was. Die beschei denheid bleef gehandhaafd voor de GTI 16V, alleen direct van een gewone GTI te onder scheiden door dubbele kop lampen (die menig GTI als ac cessoire achteraf kreeg aange meten) en de elektronische an tenne achter op het dak (uiter aard ook meteen een gewild extra voor gewone Golfs). Zo gaat het weer met de GTI G60. Hij heeft 15 inch wielen, een inch groter dan de andere GTI-versies, en een dikkere frontspoiler met mistlampen erin. VW brengt tevens met een maar een modieuze Edi tion 1 versie: witte richtin- VW's nieuwste: de Golf GTI G60. gaanwijzers voorop, donkere achterlichtglazen, extra brede BBS-velgen, leren sportstuur en elektrische bediening voor de hoogteverstelling op de be stuurdersstoel die alle GTI's al standaard hebben. VW zelf meent dat het meest opvallen de verschil met de andere GTI-versies de nog meer ver laagde vering van de G60 is. Motorisch kunnen we niet van nieuws spreken: de 1,8 liter viercilinder met mechanisch aangedreven G-lader wordt in precies gelijk uitvoering in de Corrado en Passat ingebouwd. Een motor met grotere sou plesse dan de zestienkleps-ver- sie, en met meer vermogen. Met 118 kW/160 pk aan boord steekt de snelste Golf GTI nu weer iets uit boven de meeste, maar niet alle concurrenten. Geen ABS! De GTI G60 sprint een secon de sneller naar 100 km/h dan de GTI 16V (namelijk in 8,3 s.) en haalt een 15 km/h hogere top (216 km/h). Dat gaat wel ten koste van een procentje of acht meer brandstofverbruik. Het aangename zit vooral in aanzienlijk betere trekkracht bij laag toerental. Meer dan de GTI 16V zal de G60 meteen doen voelen dat het een extra snelle versie is; niet alleen plankgas voortrazend, maar het meest bij gewone, gematig de rijstijl. Dat past uitstekend bij het oerbetrouwbare, dege lijke karakter dat de Golf GTI altijd had. De GTI G60 wordt zo goed koop mogelijk gehouden door er standaard geen ABS in te zetten (voor Nederland). De prijs blijft dan 'beperkt' tot 51.100,-, een goede vijf mille meer dan de 16V kost. Stan daard is dan wel stuurbe krachtiging, die de 16V niet heeft. Maar vandaag de dag mag je op zo'n auto ook ABS verlangen, en dat kost 3528,- extra. Een aardige is VW's al ternatief voor een sperdiffe- rentieel op de voorwielen, het eerder op de Passat G60 gepre senteerde EDS. Dat systeem gebruikt de wielremmen als elektronisch gestuurde sper- inrichting. Het kan ook op de Golf G60 geboden worden, in combinatie met ABS, voor nog ƒ1152,- extra. Voor 57 mille heb je dan een auto die staat als een huis. Peugeot 309 GTI 16 Het is wel een toevalstreffer: Peugeot brengt juist op dit mo ment ook in Nederland de 309 GTI 16. Voorzien van de 1.9 li ter zestienkleps motor die uit de 405 werd overgenomen, goed voor 118 kW/160 pk. In derdaad, precies evenveel als de Golf G60. De enkele maan den geleden gefacelifte 309 heeft echter een betere stroomlijn, waardoor hij de prestaties van de Golf G60 overtreft. Hij is wat wilder van karakter, stelden we des tijds bij de internationale pre sentatie vast. Maar ook iets ruimer dan een Golf. Hij heeft evenmin standaard ABS, en wel stuurbekrachtiging. Hij kost 44.295,-, minder nog dus dan een Golf GTI 16V. De prijzige Golf G60 loopt in pres taties dus bij zijn debuut al niet meer voorop. PETER FOKKER Katalysator telt mee voor wegenbelasting Het gewicht van in auto's ge plaatste katalysatoren blijft meetellen voor het bepalen van de motorrijtuigenbelasting voor de eigenaar. Staatssecre taris Van Amelsvoort vindt het niet nodig het gewicht van de katalysator buiten beschou wing te laten. Hij antwoordt dit op schriftelijke vragen van het D66-kamerlid Ybema. Ybema rrpsent dat een hogere motorrijtuigenbelasting een negatief effect kan hebben op de aanschaf van een auto met katalysator en daarmee op het milieubeleid. Van Amelsvoort ziet het niet zo somber in. Lada Samara Cabrio Het Amerikaanse autoconcern Ford heeft bij de overneming van de Britse autofabrikant Jaguar twee miljard dollar (bijna 4 mil jard gulden) aan goodwill betaald. De overneming kostte Ford 2,5 miljard dollar, maar gemeten aan de activa kostte Jaguar 500 miljoen dollar, zo staat in het jaarverslag van het Amerikaanse concern. Ford had tot nu toe niet laten weten welke priis redelij ke was voor Jaguar. Volgens Ford-woordvoerder Rex Greensla de is het vrij gebruikelijk dat er bij een overneming meer wordt betaald dan de werkelijke waarde. Een Amerikaanse overne- mingsdeskundige heeft gezegd wel heel hard te hebben moeten nadenken voordat hij zoch kon herinneren dat er eerder vijfmaal zoveel is betaald als de waarde van de bezittingen van een onder neming. De extra twee miljard wordt de komende veertig jaar afgeschreven. Ford meldt verder in zijn jaarverslag dat Philip Caldwell, van 1979 tot en met 1985 voorzitter van de raad van bestuur, in mei uit de directie treedt. De nu 70-jarige Caldwell was de opvolger van wijlen Henry Ford II. Hij legde de basis voor de recordwinsten die de op een na grootste autoproducent van de VS in de tweede helft van de jaren tachtig maakte. Bi/ Siemens Nederland zijn circa 2500 medewerkers actiel op alle gebieden van de elektronica en de elektrotechniek Met een omzet van ruim 1 miljard gulden behoort het bedri/l tot de 100 grootste ondernemingen van ons land. Hel concern (wereldwijd) besteedt per dag ruim dertig miljoen gulden aan de verbetering van bestaande en aan de ontwikkeling van nieuwe produkten. alsmede aan de opleiding en verdere scholing van medewerkers Elektronica waarmee we dagelijks werken. Siemens werkgebied: commercieel economisch beheer Siemens Nederland N.V. neemt een vooraanstaande plaats in op het gebied van de elektrotechniek en de elektronica. Haar kennis en erva ring, haar apparatuur en componenten, produkten en systemen dragen in sterke mate bij tot de nieuwste ontwikkelingen op velerlei terrein. Uw werkkring: Binnen Siemens opereert een groot aantal gespecialiseerde verkoop teams. De activiteiten van deze verkoopteams worden door het Com mercieel Economisch Beheer begeleid. Met name worden daar zaken geregeld als orderadministratie, facturering en creditering, kosten bewaking en -beoordeling, formulering van commerciële voorwaarden en voorraadbeheer Bij het Commercieel Economisch Beheer van een aantal verkoopafde lingen zijn vacatures ontstaan voor commercieel administratieve mede werksters; bij deze afdelingen is öf sprake van handelsactiviteiten (produktverkoop) öf sprake van realisatie-activiteiten (projectverkoop). De medewerkers die wij zoeken zullen zich bezighouden met ofwel de financieel-administratieve begeleiding van projecten vanaf het offerte stadium tot en met het after-sales-traject, danwe( met de financieel- administratieve begeleiding en afwikkeling van retourzendingen en de daarbij behorende kostenbewaking en -beheersing. Wij vragen: - tenminste MEAO-BA of MBA-niveau, - kennis van en vaardigheid met standaard PC-toepassingen; -eigeninitiatief; - leeftijd tot 25 jaar. Uw sollicitatie kunt u onder vermelding van nr. H120/01 richten aan de heer A P. Kruse van de hoofdafdeling Personeelzaken. Siemens Nederland N.V. Wilhelmina van Pruisenweg 26, Den Haag. Correspondentie-adres: Postbus 16068, 2500 BB Den Haag. HARLAND B.V. Bakker van speciale broodsoorten DR. A. VOGEL natuurbrood en BON APPÉTIT Frans brood CHEF PRODUCTIE van de Franse lijn wordt. En 2 AANKOMENDE BAKKERS Harland B.V. Tel. 070-3192012. Wij zoeken voor onze lichtdrukkerij van ongeveer 25 jaar. Brieven onder nr. 43329 bur. van dit blad. De Stichting Huisvesting Alleenstaanden en Meerpersoonshuishoudens (SHAM). gevestigd in Den Haag, heeft als doel het verschaffen en bevorderen van huisvesting en maatschappelijke dienstverlening in de zin van noodopvang, jongeren- en studentenhuisvesting en het verzorgen van tijdelijke huisvesting van asielzoekers. Thans zijn er 14 medewerkers. Het bestand bestaat uit 140 woningen/woongebouwen. De werkzaamheden op het terrein van de huisvesting van asielzoekers breiden in snel tempo uit. Het ligt in de bedoeling dat in woningen van woningbouwverenigingen huisvesting voor plm. 1300 asielzoekers gerealiseerd wordt. In verband met de toename van de werkzaamheden zijn wij op zoek naar een directiesecretaresse/ administratief medewerker (m/v) De werkzaamheden bestaan uit het zelfstandig behandelen van de in- en uitgaande post, de telefoonbehandeling, het agendabeheer, het ontvangen van gasten en het opzetten en bijhouden van het archief. Daarnaast is het voorbereiden, notuleren en uitwerken van acties van vergaderingen een wezenlijke taak. Als opleidingsniveau denken wij aan VWO, aangevuld met een adequate beroepsopleiding en ervaring. Kennis van de Engelse en Franse taal alsmede het gebruik van WordPerfect 5.0 strekt tot aanbeveling. In verband met de uitbreiding van de werkzaamheden t.a.v. de huisvesting van asielzoekers zijn wij tevens op zoek naar een onderhoudsmedewerker (m/v) De werkzaamheden bestaan uit het zelfstandig afhandelen van technische klachten met betrekking tot het huurdersonderhoud. Als opleidingsniveau denken wij aan MBO in een technische richting. Vanzelfsprekend hebben de juiste kandidaten affiniteit met het werken met de doelgroepen zoals boven omschreven. Uw sollicitatiebrief, te richten aan de directie van SHAM, Westeinde 28, 2512 HD Den Haag, zien wij gaarne binnen 14 dagen tegemoet. De uiteenlopende werkzaamheden van De Leeuw Beheer B.V. zijn aan verschillende organisatie-onderdelen toevertrouwd. Onze organisatie kent 5 bedrijfseenheden, te weten: makelaardij onroerende goederen, assurantiën, hypotheken, financieringen, pensioenen. Er wordt gewerkt vanuit een viertal vestigingen: Rijnsburg, Katwijk, Leiden en Hoofddorp. Ons assurantiekantoor beschikt over volmachten van diverse verzekeringsmaatschappijen. Momenteel is er bij ons assurantiekantoor in Rijnsburg plaats voor een: SCHADECORRESPONDENT M/V Vereisten: VWO/HAVO diploma assurantie B diploma; andere diploma's (zoals A, branche varia of met name MS) strekken tot aanbeveling. gedegen vakkennis op schadegebied en enige ervaring goede schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid goede contactuele eigenschappen leeftijd: 25-30 jaar De werkzaamheden gebeuren onder verantwoording van het hoofd van de schadeafdeling, waarbij een grote mate van zelfstandigheid en verantwoordelijkheid ontwikkeld kan worden. Uiteraard bieden wij een adequate honorering met prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Op de inmiddels achter de rug zijnde voorjaars-autoshows is opnieuw de perestrojka en glasnost in Russisch autoland gebleken. Dat men zich meer richt op het Westen wordt ge symboliseerd door een zeker niet alleen maar functionele Samara-versie. Ook Rusland wil een graantje meepikken van de nu erg grote belang stelling voor exclusievere en speelsere auto's met een ca brioletversie van de Samara. Met zijn hoekige liinen en wat sportieve aankleding wordt deze Lada zowaar een heel vlot ogend ontwerp. De lijnen zijn niet hoogmodern, maar een vergelijking met bijvoor beeld de Ford Escort Cabrio is toch op zijn plaats. Er gaat heel wat zitruimte verloren, de bagageruimte is des te veel- belovender (voor een cabrio). In principe zal de cabrio gele verd worden met alle motor- versies die ook de gewone Sa mara kent, het meest toepasse lijk lijkt natuurlijk de grootste (1,5 liter) krachtbron. Die wordt sinds kort ook gemaakt met geregelde katalysator en verschijnt spoedig al in de nor male sedans. Exclusief zal de Samara cabrio zeker blijven; er wordt een richtprijs opgege ven van 45.000,-. Prototype Compact Behalve de cabrio toonde Lada zowaar ook al toekomstvisies, terwijl een nieuw model als de Samara vroeger wel genoeg was voor meerdere decennia. De Compact geheten studie rijd Noi toont aan dat men de wes y ontwerpmode al goed ii vingers heeft. Compact is j! toepasselijke naam: er zo vijf zitplaatsen passen bii de carrosserielengte van h' 332 cm Wel heel fantas klinkt het opgegeven gev van 425 kg, want het lijkt al sterk dat een in produ ta£ rijpe staat verkerende v zo weinig kan blijven wi Het helpt wel om de ééj r„: motor te ontlasten, die maar 41 kW/56 pk nog nei j. voldoende prestaties help r een verbruik van slechts SDU De luchtweerstandswaardi ^a; zou 0,27 bedragen; voor yaj prototype een bescheiden tatie, maar allicht veel i dan bij een produktie-Sai N] Of het niet opkan presen de Lada tevens een verb Een rend motor-idee: naar w de de summiere gegevens b dui« pen een watergekoelde i schi rijige zevencilinder sterrn curi Dat zal klassiek geschi der vliegtuigtechnici iets zej H want het lijkt iets op vlieg motoren van vóór het je BF perk. Het ding is in elk heel compact en zou eei houd hebben van liefst 4, ter, waaruit 169 kW/23 vrijkomt en een indruk kend koppel van 380 Nm beetje op hol geslagen fai van de ontwerpers, zou i] gen, maar wat wil je ook opeens die vrijheid krijgf toont toch tenminste aa Lada vastbesloten is zrjni slapen image snel en dr^ te veranderen. Schriftelijke sollicitaties richten aan: De Leeuw Assurantiën B.V. Rijnsburgerweg 100 2231 AG Rijnsburg lid nva ■t KAMER VAN KOOPHANDEL El FABRIEKEN VOOR RIJNLAND Advies- en informatiecentrum van e voor het regionale bedrijfsleven De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is één v& de 36 Kamers van Koophandel in Nederland. Zij hebben tot hoofdtaak de economische belangen van het bedrijfsleven in /jt) regio te behartigen. In die regio's zijn zij de belangrijkste overkoepelende advies- en informatiecentra van en voor het bedrijfsleven. Hun taken liggen met name op het gebied van de uitvoering van een aantal wetten, beleidsadvisering aan overhede collectieve en individuele bedrijfsvoorlichting en stimulering van economische bedrijvigheid. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is gevestigd te Leiden; haar werkgebiet omvat 27 gemeenten. In verband met een vacature wenst de Kamer op korte termijn contact te treden met kandidaten voor een functie ten behoeve van de afdeling Wetsuitvoering: Functie-informatie De afdeling Wetsuitvoering beheert onder meer het Handelsregister en het Verenigingen- en Stichtingenregister. In Handelsregister zijn thans ruim 21.000 ondernemingen ingeschreven. De inschrijving van een onderneming in dat regist legt de basisgegevens vast (naam, adres, bedrijfsomschrijving rechtsvorm, eigenaar, bestuurders, enz.). De in het register opgenomen gegevens worden geautomatiseer verwerkt. Het Handelsregister vormt een belangrijke informatiebron over en voor het regionale bedrijfsleven en word dan ook dagelijks veelvuldig door derden geraadpleegd. De taak van de Medewerker Infogroep zal in hoofdzaak bestaa uit: het verstrekken van inlichtingen uit de registers aan derden; zowel telefonisch als schriftelijk; het op incidentele basis waarnemen van de receptioniste/ telefoniste. Functie-eisen Afgeronde middelbare opleiding, zo mogelijk aangevuld met beroepsopleiding voor informatrice/receptioniste Accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel Ervaring met automatiseringsfaciliteiten Goede contactuele eigenschappen Dienstverlenende instelling Leeftijd tot 25 jaar Geboden wordt een salaris, afhankelijk van de functie, leeftijd, opleiding en eventuele ervaring. Het rechtspositiereglement van i Kamer is gebaseerd op Rijksregelingen; opname in het Algemee Burgerlijk Pensioenfonds. Voor inlichtingen omtrent deze functie kunt u telefonisch contac opnemen met mr. F. A. de Jongh, adjunct-secretaris, tel. 071- 250500. Sollicitaties dienen binnen 14 dagen te worden gericht aan de directeur/algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel, Postbus 2059, 2301 CB Leiden. ;t hij

Leidse Courant | 1990 | | pagina 30