Langeraarse markt blijft aan Kerkpad 8EE71 JOUR NAAL Polder Oosterweg wordt nieuw bedrijventerrein Omstreden Wijde Aa-wandelroute vanaf morgen open voor publiek Zoeterwoude is klaar voor wielerseizoen ir ad iei LEIDEN OMGEVING ËaicLeSotucmt WOENSDAG 21 MAART 1990 PAGI Provincie wil belasting heffen op elektriciteit LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen het inkomen van de provincie vergroten door het heffen van belas ting op elektriciteit. De provincie reageert hier mee op een onderzoek van een werkgroep van het In terprovinciaal Overleg. In dat onderzoek is bezien op welke wijze het provinciale belastinggebied op langere termijn kan worden uitge breid. Daarbij is ook gekeken naar andere vormen van belas tingheffing, zoals een rijwiel- bromfiets-, pleziervaartui gen- of paardenbelasting. Deze mogelijkheden worden op praktische gronden afge wezen. Dat zelfde geldt voor opcenten op rijksbelastingen. De provinciale elektriciteits heffing - die landelijk zo'n tweehonderd miljoen gulden zou moeten opbrengen - wordt wel als een goede mo gelijkheid gezien. De sprei ding over alle burgers is maximaal. De distributiebedrijven zou den de aanslag opgelegd moeten krijgen en deze aan de verbruikers moeten door berekenen. Verder acht de provincie het mogelijk de op centen op de motorrijtuigen belasting fors te verhogen. Rijnstreek bundelt krachten voor meer verkeersveiligheid RIJNSTREEK Zeven gemeenten uit de Rijnstreek heb ben de handen ineen geslagen om het aantal slachtoffers dat in het verkeer valt sterk terug te dringen. Daartoe is een intergemeentelijke werkgroep actie -25% opgericht. De werkgroep bestaat uit de gemeenten Ter Aar, Alkema de, Leimuiden, Nieuwkoop, Rijnsaterwoude, Nieuwveen en Zevenhoven. Als belangrijkste doelgroep heeft de werk groep de sporter gekozen. Om de beoogde terugdringing van het aantal verkeersslachtoffers onder sporters te berei ken heeft de werkgroep een speciale informatiefolder sa mengesteld ten behoeve van de sportverengingen in de re gio. Vooral joggende en fietsende sporters worden het slachtoffer van een aanrijding. De meeste ongelukken ge beuren buiten de bebouwde kom in schemertijd. Als een van de belangrijkste oorzaken wordt de slechte zichtbaar heid van de sporters genoemd. De gemeenten prijzen in de folder vooral het gebruik van reflecterende kleding aan. Seniorenwoningen in Ter Aar moeten hoge huur opbrengen TER AAR De verwachtingen van de Ter Aarse in woners die interesse hebben voor een seniorenwoning zijn te hoog. Men heeft niet meer dan 400 a 500 gulden over voor een huurwoning. Maar de mensen moeten met een huur van minstens 800 gulden rekening hou den. Dit geluid viel gisteren zowel in de commissie fi nancien als openbare werken te horen. Een woning ko pen lijkt nog de enige oplossing. Men moet dan wel denken aan een prijs van 120.000 gulden. Een gemeen tedelegatie heeft een bezoek gebracht aan een senioren complex in Hoorn. Daar is een dergelijk experimenteel project opgezet, met steun van de overheid. De project ontwikkelaar die dit complex heeft ontworpen heeft zich bereid verklaard om ook voor Ter Aar zo'n project te ontwerpen. Intussen zoekt ook het gemeentebestuur naar betaalbare alternatieve vormen. Mogelijkheden van overheidssubsidie zullen hierbij ook betrokken worden. Veel vacatures in regio Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Het aantal openstaande vacatures in de regio Alphen aan den Rijn is ten op zichte van vorig jaar sterk gestegen. Er deed zich een toename voor van ruim tachtig procent tot een aantal van 595 banen. De vacatures zijn vooral te vinden in de sectoren me taalnijverheid en de handel en in de produktiesector. Het aantal mensen dat staat ingeschreven als werkzoe kende bij het arbeidsbureau daalde iets, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Meer dan de helft van de werkzoekenden staat korter dan een jaar ingeschreven. Van de in totaal 2647 werkzoekenden in de Alphense regio bezetten vrouwen 1293 plaatsen. Kinderen Papenveer krijgen speelplaats TER AAR Op het grasveld voor het voormalige kleuterschooltje 't Akker tje komen speel werktuigen. De com missies financiën en openbare werken waren gisteren positief in hun advies. Het 13.000 gulden kostende project omvat een schommel, een klimhuis met glijbaan, een veertoestel en twee doelen voor voetballiefhebbers. De ini- tatiefnemers uit Papenveer zullen door zelfwerkzaamheid de kosten zoveel mogelijk drukken. De gemeente levert de materialen, de tegels en de hout snippers. Wethouder Van Rijn: „Pa penveer verdient een speelplaats. De buurt wordt bevolkt door veel jonge gezinnen. Daarom moet er ook speel- gelegenheid zijn". LANGERAAR Het ge meentebestuur van Ter Aar wil de Langeraarse weekmarkt op zaterdag verplaatsen van het Kerk pad naar het Nuyensplein. De winkeliersvereniging van Langeraar is daar echter tegen en ook CDA en Gemeentebelangen, een meerderheid in de ge meenteraad, lieten giste ren in de commissie open bare werken weten wei nig heil in verhuizing te zien. De winkeliers vrezen een te rugloop in de omzet, omdat het Nuyensplein ten opzichte van de winkels in Langeraar geen goede plaats is. Het plein ligt te ver weg en parkeerplaatsen zijn er ook niet genoeg. De heer van Tol maakte in de commissie openbare werken van het spreekrecht gebruik om de motieven van de onder nemers duidelijk te maken. „U slaat het winkelcentrum van Langeraar uit elkaar. Het Nuyensplein is te klein voor 21 kramen en het geeft grote problemen voor de aanvoer van de koopwaren, omdat de manouvreerruimte te klein is en de toevoerwegen te smal", aldus Van Tol. Wethouder van Rijn opperde dat aan de kop van het Kerk pad bijna onaanvaardbare ver keerssituaties gaan ontstaan. Fietsers vanaf Papenveer kun nen, als ze Langeraar willen bereiken, nauwelijks door de drukte van de markt heenko men. Bovendien is de jollen- steiger en de surfsteiger door auto's met boten of planken zeer moeilijk te bereiken. De commissieleden zagen over het algemeen niet veel heil in verplaatsing van de markt. Egberts (GB): „De winkeliers van Langeraar werken hard aan hun zaak en ze doen het goed. Dat moet je zo zien te houden. Er is nog nooit een verkeersongeluk gebeurd bij de markt en met een beetje goede wil kan zelfs een boot nog de jollensteiger bereiken". Van der Vliet CDA sloot zich daarbij aan. „Als de mensen van de markt niet willen, ga dan niet tegen de haren in strijken en laat ze daar dan maar rustig zitten". ALKEMADE/WOU- BRUGGE De omstre den Wijde Aa wandelrou te wordt morgenmiddag officieel geopend. De ope ning wordt verricht door de gedeputeerde voor re creatie, natuur en land schap, P. van Heemst, en de burgemeesters van Woubrugge en Alkemade, D. Brouwer de Koning en A.H. Meerburg. Onderdeel van de 18 kilome ter lange wandelroute vormt het nieuwe voet- en fietsveer tussen de gemeenten Wou brugge en Alkemade nabij het Paddegat. Het voet- en fiets veer wordt in gebruik gesteld door Suzy Szajner van het pro vinciebestuur. De bewoners en eigenaren van grond aan de kade van de Veenderpolder hebben hun bezwaren tegen het feit dat de wandelroute gedeeltelijk over de kade van hun polder loopt gebundeld in een procedure met schorsingsverzoek voor de Raad van State. Tijdens de opening van de wandelroute krijgen de grondeigenaren niet de gelegenheid om de diverse hoogwaardigheidsbekleders de toegang tot hun terrein te ont zeggen, want de opening vindt in zijn geheel plaats op en rond het nieuwe voèt- en fiets- Molenstichting Navraag bij verschillende be zwaarden leert dat zij nog steeds niet willen dat de wan delroute over de Boezemkade van de Veenpolder loopt. Na mens de Rijnlandse Molen stichting zegt voorzitter Tho massen: „Wij wisten niets van de komst van een wandelpad vlak langs de Veendermolen. Dat getuigt niet bepaald van net provinciaal bestuur. Wij hebben geen behoefte aan mensen op ons erf die er niets te zoeken hebben. Als ze het erf op lopen, kunnen ze ge makkelijk een klap van een molenwiek krijgen. Wij heb ben de molen verhuurd aan een zeilschool en moeten ook de belangen van die school be schermen". Zijn belangrijkste vrees is ech ter dat de mensen van cam ping Van Rijn met hun cara vans het pad langs de molen zullen gaan gebruiken. „De provincie kan ons nooit garan deren dat het wandelpad niet door kwajongens gebruikt zal worden". Hem staat nog le vendig voor de geest dat enige tijd geleden een buslading re creanten voor de curiositeit in de wieken van de Vrouw Ven- ner molen klom. „Een molen is een fraaie stoffering van het landschap. Op enige afstand is zo'n molen op zijn mooist." Overlast A.R. Wehmeyer uit Bunnik, die namens de zeilschool de Veendermolen van de Molen stichting huurt vertelt dat de politie vorig jaar zomer zeven keer proces-verbaal heeft moeten opmaken wegens overlast van jongelui die op het parkeerterrein bij de Wij de Aa hun ontmoetingsplaats hebben. Die overlast kan al leen erger worden als ze legaal de dijk bij de molen kunnen betreden. „Het wandelpad vormt een aantasting van onze bedrijfsvoering. Wij hebben een besloten terrein, dat wordt gebruikt voor zeilkampen. Ge durende het zomerseizoen hebben wij voortdurend de zorg voor een veertigtal kinde ren. Als iedereen maar op het terrein kan komen kunnen wij de veiligheid niet langer ga randeren." Ook Wehmeyer heeft grote vrees dat het pad gebruikt gaat worden als toe gangspad voor camping Van Rij. Het proviciale plan voor de wandelroute kwam voor hem als een donderslag bij heldere hemel. „Een overval, niet meer en niet minder", zegt hij boos. Veehouder H. van der Meer wenst geen hon den in zijn weiland. Hij kent diverse voorvallen, waarbij honden zich onverwachts los rukten van hun eigenaar om direct schapen dood te bijten of koeien op te jagen, „V/aar hondepoep ligt, willen koeien niet meer grazen. Als daardoor je land onbruikbaar wordt, heeft het voor een veehouder geen waarde meer". Regelma tig constateert Van der Meer dat waterrecreanten langs de oever van de Wijde Aa aanme ren om even hun hond uit te laten. „Ik stuur ze allemaal te rug, want ik kan niet riskeren dat mijn schapen iets over- Bouw gemeente huis vordert De bouw van het nieuwe gemeentehuis van Alkemade vordert gestaag. De vloer is klaar en nu zijn bouwvakkers druk bezig met het storten van het beton voor de vloer van de eerste etage. De werkzaamheden hebben door de staking inde bouw geen vertraging opgelopen, want in Alkemade werd op deze bouwplaats het werk niet stilgelegd. Begin volgend jaar moet het nieuwe raadhuis van Alkemade worden opgeleverd. Ui tslagena von d Politiek Zoeterwoude komt vanavond vanaf acht uur bij een in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Daar zullen de eerste meningen worden gegeven over de uit slag van de gemeenteraads verkiezingen. De vertegen woordigers van de drie par tijen hebben toegezegd pre sent te zijn om een eerste re actie te geven op de uitslag. De politici worden geïnter viewd door Jac. van der Geest. Yvy Green De uit Hazerswoude afkom stige band Ivy Green geeft vrijdag een concert in jonge rencentrum Stek aan de Dorpsstraat 252 in Hazers- woude-Dorp. Het repertoire varieert van rauwe punk tot melodieuze popsongs. Zaal open om negen uur, entree f10Leden krijgen f2,50 kor ting. Nederrock Een avond lang Nederlandse rock met medewerking van de formatie Polder Kolder dreunt vrijdag door de cata comben van jongerencen trum Het Kasteel aan de Concertweg 1 in Alphen aan den Rijn. De aanvang is om half tien, de entree bedraagt /5. Bij aankoop van een kaar tje voor het concert van De Dijk op 14 april gratis toegang. Another Woman De in 1989 gemaakte film „Another Woman", geregis seerd door Woody Allen, is vrijdag te zien in het Park- filmhuis aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. De voorstelling be gint om half negen. Toegang: f 7,50; CJP/Pas 65 f6,50 abonnementen f6,00Reser veren kan bij de VVV aan het St. Jorisplein 1, 01720- 95600. Cabaret Het uit Australië afkomstige duo Fifi TAmour en David de Most treden zaterdaga vond op met erotisch cabaret in jongerencentrum Splotsz aan de Stationsweg in Roe lof arendsveen. Het pro gramma kenmerkt zich door een combinatie van klassieke muziek en temperamentvolle en agressieve acts. Aanvang tien uur. Hardrock De hardrockformatie Hot Legs speelt zaterdagavond in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg 1 in Al phen aan den Rijn. Aanvang negen uur, toegang Knotdag De werkgroep van kampbe geleiders van het Instituut voor Natuurbeschermingse ducatie (IVN) houdt zaterdag een knotdag rond de Kager- plassen. Deze dag is speciaal bedoeld voor jongeren vanaf 15 jaar. Inlichtingen bij Rob FOTO: REMKO VARKEVISSER Prince De Nederlandse Prince treedt zaterdagmiddag op in de Sjelter aan de Heemraad laan 67 in Leiderdorp. Ver der treedt de Leiderdorpse band La Rivière op. Aanvang drie uur. Entree f2,50Op 21 maart gaat een cursus pop muziek van start onder lei ding van Rick van Boeckel. Kosten J20 voor zes keer. Opgeven bij Sjelter, telefoon 893135. Siobhan De Amsterdamse groep Siob han treedt zaterdagavond op in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leider dorp. Het concert begint om half elf. Entreef15Zondaga vond treden in Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel Alice Day, Glenda Peters, het Ton Bavelaar Collectief, Hot Car go, Cabassa en de LOS Disco Show op. Aanvang zeven uur, entree f4. De concerten zijn georganiseerd ten behoe ve van de Leiderdorpse Om- roepstichting, die halverwege dit jaar met uitzenden begint. Onze Kreek Sjoukje Hooymaayer en An- dré van den Heuvel spelen zaterdagavond de hoofdrol len in het muzikale blijspel „Onze Kreek" dat in Muzen- hof Leiderdorp wordt uitge voerd. Entree f23, aanvang kwart over acht. Centraal staat een man, die in de ge vangenis zit omdat hij ie mand heeft neergeschoten. Het slachtoffer verdacht hij ervan zijn paradijsje in Zee land met olie te hebben ver- Alphen wil meer slachtplaatsen ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen wil de mogelijkheden voor het ritueel slachten van vee uitbreiden. Voorgaande jaren heeft de po litie meermalen moeten ingrij pen bij illegaal verrichte slach tingen in het kader van het jaarlijkse islamitische offer feest. Voorheen konden de is lamieten gebruik maken van een noodslachtplaats, maar die is afgebroken. Daarna kwa men de problemen. De Haci Bayram Moskee en de Turks Islamitisch Culturele Vereni ging hebben ook bij minister d'Ancona van WVC om aan dacht voor de problematiek gevraagd. B en W van Alphen hebben inmiddels laten weten alles in het werk te willen stellen om het illegaal slachten tegen te gaan. De beste metho de is volgens het college het bieden van voldoende erkende slachtmogelijkheden. Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men ,,UIT", tis wekelijkse bijlage v krant. ZOETERWOUDE Zoeter woude is klaar voor het wie lerseizoen. Zowel jongerenver eniging Utopia als het Wieier- comité hebben hun program ma samengesteld. Zaterdag 12 mei is opening van het seizoen met een knakenrace op het in dustrieterrein terwijl in het weekeinde van 31 augustus/2 september het afsluitende Zoe- terwoudse kampioenschap wordt verreden. De strijd om de „Zilveren Knaak" gaat over zes wedstrij den. Vier van die wedstrijden worden verreden op het in dustrieterrein, één maal ko men de renners in actie in de Geerpolder terwijl ook een keer op de Bult van de Leidse vereniging Swift-Casba wordt gereden. Kees de Goede is houder van de Zilveren Knaak. De ploegtijdrit, vorig jaar gewonnen door het team van Don Bosco staat op de wielerkalender voor zondag 1 juli. Het individueel wieler kampioenschap bestaat tradi tiegetrouw uit de onderdelen tijdrit (vrijdag 31 augustus) en de sprint en criterium (beiden op zondag 2 september). Het wielercomité houdt de Ronde van Zoeterwoude op zondag 17 juni. Dan komen de liefheb bers/veteranen, amateurs en inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk in aktie. Evenals in 1989 staat de grutronde voor de jongens en meisjes van de basisscholen op het program ma. Het sportprogramma van Utopia kent voorts de midlen- teloop (27 mei) en de mini- triathlon (8 juli). LEIMUIDEN De agra rische gronden langs de Oosterweg in de gemeente Leimuiden moeten wor den ontwikkeld tot bedrij venterrein. Dat is nodig om tegemoet te kunnen komen aan de uitbrei- dingswensen van het Lei- muidense bedrijfsleven. Het huidige bestemmings plan Buitengebied moet daartoe worden gewijzigd. Burgemeester en wethouders willen dat de gemeenteraad morgen alvast een wijziging aanvraagt voor het perceel van de firma Hulsker. Het ca- ravanbedrijf heeft langs de Oosterweg een hectare grond in eigendom. Hulsker, nu nog gevestigd aan de Dorpsstraat, wil verhuizen omdat klanten vaak voor parkeeroverlast in de dorpskern zorgen. Licht hinderlijk Burgemeester en wethouders willen wel dat tegelijkertijd de basisopzet voor het gehele ter rein in voorbereiding wordt genomen. Die werkzaamheden wil het college van B en W op dragen aan het stedebouwkun dig bureau RBOI uit Rotter dam. Op het terein mogen zich uitsluitend bedrijven vestigen die licht hinderlijk van karak ter zijn en die bovendien al in Leimuiden zijn gevestigd. Chef algemene zaken C. van Zonneveld spreekt met na druk over een reservegebied. „Het terrein is niet bedoeld om bedrijven weg te krijgen uit de dorpskern. Er is geen sprake van dwang. De Leimuidense bedrijven moeten er juist uit breidingsmogelijkheden krij gen. We konden tot nu toe geen kant op. Op het terrein langs de Oosterweg kunnen bedrijven een nieuwe, gecon centreerde behuizing neerzet ten, maar ook een filiaal als ze dat willen". Kleinschalig De plannen van het college worden morgen besproken door de gemeenteraad. Als die plannen erdoor komen, krij gen de in totaal vier hectaren grond in principe de bestem ming bedrijventerrein. De pla nologische uitwerking vindt echter pas dan plaats wanneer zich een Leimuidens bedrijf meldt. Leimui den heeft al toestemming van de provincie Zuid-Holland voor de inrichting van de pol der als bedrijventerrein. Gede puteerde Staten koppelden daaraan wel de eis vast dat al leen bedrijven uit het dorp zelf er zich mogen vestigen. Die eis is bedoeld om het terrein kleinschalig te houden. De betrokken gronden zijn niet in eigendom bij de ge meente. Vier particulieren be zitten elk ongeveer een kwart. Drie van hen hebben geen be zwaren tegen de inrichting als bedrijventerrein. Alleen een agrariër uit Ter Aar heeft nog een beroep bij de Kroon lopen. De agrariër wil op zijn hectare meer agrarische activiteiten ontplooien en enkele gebou wen neerzetten. Dat staat het bestemmingsplan* echter al ja ren niet meer toe. Als de Kroon het beroep van de man gegrond verklaart, zal de ge meente genoegen nemen met driekwart van het gebied als bedrijventerrein, aldus Van Zonneveld. De uitspraak van de Kroon wordt voor juni ver wacht. Het ligt niet in de bedoeling van B en W om de gronden na verwerving als bouwgrond uit te geven tegen een prijs waar in de kosten voor het ontwik kelen daarvan zijn verwerkt. Wel worden de kosten voor het treffen van openbare voor zieningen en voor het verrich ten van andere noodzakelijke werkzaamheden naar evenre digheid in rekening gebracht bij de bedrijven die zich langs de Oosterweg vestigen. Als verdeelsleutel zal daarbij de grondoppervlakte worden ge hanteerd. Het perceel van de firma Hulsker beslaat een kwart van het gehele nog in te richten bedrijventerrein. bioscopen éken finge l(kc I sterl jjnog S ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstrai11 01720-20800): Koko Flan vorig 13 45. 18.45, 21.15. EURO een II: War ol «he rosea (12); 18.4 n wo ook 13.45. EUROCIN „n Harlem nights (12); 18.30. 2i f ook 13.30. EUROCINEMA I [De V h ook i kilo Rain (12); 18.45, 21.30. Oliviiar C (al); wo. 14.00. ieer c lelhe: l af. II LEIDEN LUXOR (Stations f tel. 071-121239): Koko Flaai, 19.00, 21.15. za. t/m do. oo 2< LIDO en STUDIO (Steensttópgel tel. 124130): War ot the roibkt d Shirley Valentine (al); Ti Hooch (al); 14.30, 19.00, 21 1 poets society (al); wo. 14.30 - do. 14.15. Born on the fourt (al); 20.00. Oliwer 14.30. «TRIANON (Breestraa 123875): Stam van de holen! 19.00. wo. ook 14.30. 9'A 21.15. REX (Haarlemmersl tel. 071-125414): Schot in (16); 19.00, 21.15. ,T! ingsl IP! ülrij EN - ledrijl GRrfn In VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69. tel. 0171 n is Han de Wit gaat in ontwik hulp (12); zo. t/m do. 20.15 love (12); zo. t/m do. 20.15. the future II (al); wo. 15.45. Thea (12); za. zo. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN (al); Platvoet en zijn vrieni wo. 14.00. ?!e h< het var errei WASSENAAR ASTRA: I and videotape (al); vr. t/m w Holla KINDERVOORSTELLINGEN nam Avontuur met een staar errei 14 00- 988 a DEN HAAGASTA: 1 (Spui ^rtig 3463500): Koko Flanel (al)nd O 18.45, 21.30. ASTA 2: Gl e uit 14.00, 18.45, 21.30. ASTA n(w rain (16); 14.00, 18.45, 21.31?,' BYLON 1 (naast Den Haag ie tel. 3471656): Shirley Valenfrei 14.00, 19.15, 21.45. BAB n aai Dead poets society (12) n 19.00, 21.30. (beh. di.). B ,en 3: Crimes and misdemeai 14.00, 19.00, 21.30. CINEA e,rrei tenhof 20, tel. 3630637): Wi Waar roses (al); 14.00, 18.45, 21.; verse NEAC 2; Harlem nights (12cen 18.45, 21.30. CINEAC 3:.. love (12); 18.45, 21.30. maf'; ook 14.00. METROPOLE L gielaan, tel. 3456756): Bori£s fourth of july (12); 14.0( i en METROPOLE 2: Honey, 5 the kids (al); 14.00, 18.45" METROPOLE 3: Jésus dsf al (16); 14.00, 18.45, 21.30 TROPOLE 4: Steel magnrfche 14.00, 18.45, 21.30. MET 5: When harry met sally (a 21.30. ma. di. do. ook 14.00 ON 1 (Herengracht 13, tel. War of the roses (al); 13.4 21.30. ODEON 2: Koko F 13.45, 18.45, 21.30. O Turner Hooch (al); 13.4 21.30. ODEON 4: Blaze 21.30. ma. di. do. ook 14.00. 1 (Kettingstraat 12b, tel. 3 Monsieur hire (16); 19.15, 2^1 ook 14.00. STUDIO 2: VanG 19.00. STUDIO 3: High ho I 19.00. Splendor (al); 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: MadamsT 20.00. zo. ook 14.00. ZaaF11 cook, the thief, his wife hring 19.30. The navigator; 21.45 jp 19.30, 21.45. do. 19.30. Hl uc. 14.00. The laat picture aWOVU Great balls of fire; di. Ameri) Vc movies; wo. VPRO-Cinem«( KINDERVOORSTELLINGEN ODEON: Honey, i shrunk wo. 13.45. METROPOLE Co; wo. 14.00. STUDIO: kaasroof; wo. 14.30. N sons wonderbare reis; v 'a" I I laze (a 2j)EN !Ho1 «Ischa APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZEN LEIDEN Ongeva elke dag Academisch Ziek< halve van dinsdag 13.00 u. dag 13.00 u. (Diaconessenhi|9 nieken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 13. zaterdag 13.00 u. (Elisabet huis). De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenbui in Leiden naar de Crone 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMI GEBOREN KIND Hulpveif31 ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-89 897762; 033-620244 (dit laa mer is dag en nacht bereikt BEZOEKUREN ZIEKENHU Diaconessenhuis: Bezoeku lijks van 16.00 tot 17.00 18.30 tot 19.30 uur. Kindl dagelijks van 14.00 tot 20 meer dan twee bezoekers p< Sint Elizabeth-zieksnhuii senen dagelijks van 14.00-1' van 18.30-19.30 u.; klasse-i ook 11.15-12.00 u. Kraar dag. van 15.00-16.00 19.30 u. en van 19.30-21.01 voor vaders. Kinderafdel 15.00-18.30 u. CCU (hart! dag. van 14.00-14.30 u. en v 19.30 u. Intensieve verplej E] van 14.00-14.30 19.00 u. Sport-Medisch A trum: Spreekuur in het St. Elisabeth-ziekenl degeest: Di. en vr. 13.00- 11.00-12.00 u. en 14.00-15. ste klasse: de gehele dag. makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: 16.45-17.45 u.; za. zo en 10.00-11.30 en 14.00-16.30 A. C en D: dag. tot 21.00 zondering van behandelt etenstijden. Academiscl huis: Voor alle patiënten (bejj" deren) zijn de bezoekuren Dagelijks 14.15-15.00 u. I t 19.30 u. Avond bezoekuur^ verloskunde: 18.00-19.00 u. maturenafdellng: voor oudt milie is na overleg met doorlopend bezoek mogell aan ernstige patiënten: W8 ernstige patiënten doorloj zoek wordt toegestaan kan verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken, zalen voor peuters, kleutei kinderen 15.15-17.00, boxenafdeling: volgens afs| het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: vc van opgenomen kinderen i met verpleegkundig hoofd, dere bezoekers van kinder neus- en oorheelkunde 14.15-15.00 en 18.30-19.30. kunde en heelkunde: 14.11 18.30-19.00. Rijnoordao Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek har 11.00-11.30 u. Extra bezo kraamafdeling: 19.30-20.30 afdeling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteefl EK Leiden, tel 254810.) over en aanmelden voor vang In Lelden. Geopend: dag 9-12. MEIDENTELEFOON 141616, bereikbaar maan 20.00, donderdag 19.00-22 tl en - rd rr JE /erw ;end ïsting n de :n - re g. 3C kr ihjinder •rpsvi volg icie oor h van zelf igrijk 'Srogr ifeer i van uwin JJmen irstninde «MtS erw "iels ix sta Miwei traal v

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14