Streep-shirt en recette van acht ton voor PSV Ruud Krol trainer Servette Genève Voetbalduels zonder publiek verdwijnen Yan Rooi jen praat met Ajax over kandidatuur van Leo Beenhakker Tekort van drie ton op de WK-begroting Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT Qowiant DINSDAG 20 MAART 1990 PAGINA 7 derzoek naar od wielrenners HAAG Op zeer korte termijn een twintigtal nationale topwiel- >rs, amateurs en profs, verplicht zich breid medisch te laten onderzoeken, meegedeeld door dokter Lon Schat- ■rg, voorzitter van de medische com- e van de KNWU (Koninklijke Ne- ndse Wielren Unie). Aanleiding is de van een aantal bekende wielrenners afgelopen twee jaar. Het plotselinge ijden van Johannes Draaijer, Bert >rbosch, de amateurs Arjaan de Rid- Reinier Valkenburg, Ruud Brouwers [ees Evers en wielrenster Connie hebben bij de medische commissie in opgeroepen. Frank Rijkaard: „Schandalige hetze tegen Libregts" DEN HAAG Frank Rijkaard distan tieert zich van de kritiek op Thijs Li bregts. De 27-jarige international van AC Milan zegt vandaag in een landelijk ochtendblad dat hij „de hele hetze voor de mens Libregts schandalig" vindt. „De hetze is meer van de journalisten dan van de spelers". Verder wil Rijk aard zich niet te veel inlaten met alle problemen rond het Nederlands elftal, hij concentreert zich liever op de Euro pa Cup-ontmoeting met KV Mechelen van morgenavond. ZEIST Voorzitter Martin van Rooijen van het sectiebe- stuur betaald voetbal heeft gisteravond moeten toegeven dat hij met Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft ge sproken over de eventuele kandidatuur van Leo Been hakker als interim-bonds- coach tijdens het WK in Ita lië. Volgens Van Rooijen paste het ge sprek met Van Praag, die dit on derhoud zelf afgelopen week in de publiciteit bracht, in het kader van de oriënterende besprekingen van de KNVB met clubs, die mo gelijk een opvolger voor Thijs Li bregts zouden kunnen leveren. In dat verband zou ook met PSV (omtrent Guus Hiddink) zijn ge sproken. Tevens zouden opnieuw Johan Cruijff en Aad de Mos dank zij de voorkeur van een aan tal spelers in beeld zijn om Oranje voor en tijdens Italia '90 te bege leiden. In Zeist werd gisteravond via VVCS-voorman Karei Jansen duidelijk dat de spelers van het Nederlands elftal niet wensen mee te betalen aan een eventuele afvloeiingsregeling voor Libregts. De spelers zijn op voorhand al niet akkoord met de voorgestelde premieregeling, die uitgaat van een bonus van 60.000 gulden voor overleven van de eerste ronde en die kan oplopen tot twee ton voor het winnen van de wereldtitel. 1INDHOVEN De /edstrijd van morgen ussen PSV en Bayern lünchen levert PSV, loor een volledig uitver- ;ocht stadion, een recet- e op van 800.000 gulden, lehalve in Nederland en Ie Bondsrepubliek zal de vedstrijd ook in een aan- al andere landen wor- en uitgezonden. Italië zal een samenvat- l van drie kwartier te zien Die TV-uitzendingen anvang 19.25 uur) leveren SV geen extra-inkomsten De club heeft namelijk iet de NOS een overeen- omst gesloten, waarbij de irkooprechten naar het bui- inland aan de NOS verval- in. Pas als PSV de halve fi des bereikt, ontvangt de ub extra-baten door televi sie-uitzendingen buiten Ne derland. PSV zal zich mor gen presenteren in nieuwe shirts, waarin het oude streep-motief weer is terug gekeerd. Trainer Guus Hiddink zal dezelfde zestien spelers op roepen als voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen FC Twente. De zestien spe lers die vandaag verzamel den zijn de twaalf die zater dag speelden, Van Breuke- len, Gerets, Nielsen, Valckx, Heintze, Chovanec, Lerby, Van Aerle, Povlsen, Kieft, Vanenburg en Ellerman plus Nederburgh, De Jong, Boere- bach en Scheepers. Hiddink wees er nog eens op dat Bayern juist in uitwed strijden bijzonder gevaarlijk is, ook in het Europese voet bal. Hij verwees naar presta ties tegen Internazionale, na een slecht resultaat op eigen veld en tegen Glasgow Ran gers. „Wij zijn op de hoogte van dat gegeven en wij zul len ons instellen op hun kracht in het counter-voet bal. Ik ga er van uit dat onze slordigheden van zaterdag te gen FC Twente niet zullen worden herhaald". Romario PSV rekent erop dat Roma rio de Souza Faria, die ge blesseerd raakte in het thuis duel tegen FC Den Haag, over vier weken weer speel- klaar is. „Als wij de halve fi nales van het toernooi om de Europese beker halen, is het best denkbaar dat Romario in de tweede wedstrijd, op 18 april, weer zal kunnen spe len", aldus manager Ploegs- ma gisteren. Met Romario wordt gesproken over een langdurige verlening van zijn contract. Heynckes kampt met probleem MUNCHEN Aan de vooravond van de return tegen PSV kampt Jupp Heynckes met een doelmanprobleem. Vaste doel man Raimond Aumann heeft last van een voetblessure. De 26-jarige sluitpost zal zijn coach morgen pas laten weten of hij inzetbaar is. De eventuele vervanger van Aumann is de acht tienjarige Ralf Cordes, in principe de derde doelman van Bayern. Reservekeeper Sven Scheuer, die in Glasgow tegen de Rangers een uitstekend Europees debuut maakte, is nog altijd niet bekomen van de gevolgen van een auto-ongeluk. Guus Hiddink bekijkt de verrichtingen van zijn zestien spelers. FOfO: ANP OERSEN IAAG Onze tips voor aersen van Duindigt isdag aanvang 14.30 uur) 1 Scurry Lobell, 2. Dazraff B, 3. 1. Eno B, 2 Expo Buitenzorg, 3. tiebrand (8-5-2) 1 Whipoorwill, 2. Arrafat, 3. Box- .ago (4-2-6). 1 Duncan Crown, 2. Dali Robel, e Guapa (6-5-2) 1. Cuddv Volann. 2. Elias, 3 Elto- les (10-3-5). 1. Knaapje, 2. Melody, 3. Water- (1-5-6). 1 Boko's Dream, 2 Yvanhoe For- id Olympic (4-1-3). 1 Ho Ho Helmer, 2. Park Kos- ilorado Put (4-1-10). 1 Bianca S, 2. Barry Rijnstroom, jrtprijsvragen AAG De prijsverde- de sportprijsvragen afgelopen weekeinde 1: le prijs: geen winnaar; 2e 150.000,00; 3e prijs- 101 x 4e prijs: 5240 x 33,00; 5e 163 x 5,00. 11: le en 2e prijs: gèen win- 3e prijs: 11 x 3.869,00. GENEVE Ruud Krol is tot het einde van het sei zoen trainer bij Servette Genève in Zwitserland. De Nederlander is de op volger van Peter Pazman- dy, die vanwege slechte resultaten is ontslagen. Krol, die in januari door KV Mechelen ontslagen werd, start overmorgen met zijn werkzaamheden in Genève. Krol moet Servette, een van de grootste clubs in Zwitser land, redden van degradatie. Genève, vorig seizoen nog door FC Groningen uitgescha keld in het Europese beker- voetbal, speelt momenteel in de degradatieronde van de Zwitserse competitie. Ruud Krol, oud-speler van Ajax, Napoli, Cannes en Van couver Whitecaps, werd vóór dit seizoen tot veler verrassing aangesteld als trainer bij de Belgische kampioen KV Me chelen. Van het begin stond hij onder kritiek. De resulta ten waren best goed, maar Krol had te weinig ervaring en kwam niet over bij de spe lers, die verlangden naar Krols voorganger Aad de Mos. Toen Krol na de winterstop werd ontboden bij voorzitter Cordier, verwachtte hij uitge hoord te worden over zijn va kantie. De 41-jarige Amster dammer kreeg echter te horen dat hij was ontslagen en ver vangen door hulptrainer Fi van Hoof. Krol gaf ondanks de teleurstelling aan trainer te willen blijven. Bij Servette lopen internatio nals als Hermann, Favre, de „Franse Zwitser" Fargeon en de Braziliaan Sinval. Karl- Heinz Rummenigge nam vorig jaar afscheid bij de club als topscorer van het land. Ver antwoordelijk voor het aan trekken van Krol was voorzit ter Warluzel, een advocaat van 32 jaar met veel geld en ambitie. De club is vijftienvou- dig kampioen van Zwitserland en bestaat honderd jaar. Krol moet zorgen dat Servette in het jaar van zijn jubileum in ieder geval behouden blijft voor de hoogste klasse. Krol kwam min of meer bij toeval in contact met Servette. Voor het weekeinde sprak hij, in gezelschap van een Zwitser se vriend, met Bernard Mcel- lin, een van de vele hoge heren bij Servette. Het gevolg was, dat hij eergisteren werd gebeld door voorzitter Warlu zel, die hem prompt aanstelde. Krol beseft dat hem een moei lijke taak wacht. „De situatie is niet florissant, we staan er slecht voor". Servette heeft na vier wedstrijden in promotie- /degradatiegroep 1 vijf punten uit vier duels en staat daarmee derde achter Basel en Ztlrich. Alleen de nummers een en twee in de competitie met acht ploegen spelen volgend sei zoen in de hoogste klasse. Krol: „We staan drie punten achter op Basel, waartegen we zondag uit spelen. Het zal niet makkelijk worden, maar we moeten er het beste van pro beren te maken". ZEIST Het fenomeen van wedstrijden zonder publiek zal waarschijnlijk binnen de kortste keren uit het Nederlandse be taalde voetbal verdwijnen. Tot dusver behoort die sanctie tot het pakket maatregelen, dat de tucht- commissie van de KNVB ten dienste staat na voor komende incidenten. Recentelijk was FC Den Haag tweemaal het slachtoffer van deze procedure, hetgeen toe- schouwerloze wedstrijden te gen Feyenoord (uit) en Sparta (thuis) betekende. Vanuit Haagse kringen was dan ook al eerder bij de bond er op aangedrongen om een andere modus toe te passen in dit soort gevallen. Voorzitter Henk Werkhoven van FC Den Haag kon gisteravond tijdens de vergadering betaald voetbal in Zeist dan ook mely genoegen vaststellen dat het sectiebe- stuur het idee heeft overgeno men. Voorzitter Van Rooijen deelde mee dat wordt overwo gen om in het vervolg de clubs anders te bestraffen. Geen duels meer zonder publiek („We bedrijven toch betaald voetbal voor de toeschouwers, die niet mogen worden be straft voor zaken waarvoor zij niet verantwoordelijk zijn"), maar het opleggen van boetes die dienen betaald uit de re cette. Het beoogde systeem dient nog verfijnd, omdat er ongelijkheid kan ontstaan in de hoogte van geldstraffen af hankelijk van al of niet goed bezochte wedstrijden. Het sec- tiebestuur komt dus nog met nadere medelingen daarover. Verontrust Via Jan Masman, belast met veiligheidszaken in het sectie- bestuur, deelde de KNVB al wel mee dat de bond berichten hebben bereikt van de officie ren van justitie van enige Ne derlandse gemeenten. Die heb ben zich verontrust uitgelaten over de hausse van zich mis dragende spelers en trainers de laatste tijd in het betaalde voetbal. Incidenten als rond de spelers Henk Fraser, Jan Wouters, Hennie Meijer en trainers Leo van Veen en Rob Baan zijn voorbeelden van zaken, waar mee het betaalde voetbal zelf het slechte voorbeeld geeft, al dus de o.v.j.'s. Vandaar dat Masman de vertegenwoordi gers van de clubs gisteravond in Zeist opriep in die zin in hun eigen omgeving aan het werk te gaan. Het sectiebestuur stelde nog eens ten overvloede dat aan de uitvoering van de voorgeno men veiligheidsmaatregelen niet valt t§ tornen. Alle clubs dienen voor het komende sei zoen op de overigens reeds in gediende begroting alsnog een post voor dit soort maatregelen op te nemen. Tot dit pakket behoort onder meer het af schaffen van staanplaatsen. Spelersafgevaardigde Wim Koevermans (FC Groningen) stelde overigens nog voor op een volgende vergadering het gebruik van televisiebeelden bij de behandeling van strafza ken aan de orde te stellen. FRANK WERKMAN ZEIST De KNVB zit met een tekort van drie ton op de begroting voor het toernooi om de we reldtitel voetbal. Het sectiebestuur betaald voet bal is bereid om dat ontbre kende bedrag voor lief te ne men, omdat er van de presta ties van het Nederlands elftal een dermate grote uitstraling wordt verwacht dat dit bedrag kan worden beschouwd als promotiekosten. Overigens is er sprake van dat tekort in die omvang als Oran je wereldkampioen wordt. Dan zal er aan de spelers een pre mie dienen te worden uitbe taald, die 75% procent (25% voor de bond) bedraagt van de inkomsten. Die kunnen in het geval het Nederlands elftal de titel verovert uit zeven wed strijden in totaal circa zes mil joen gulden bedragen, omdat per gespeelde wedstrijd door de FIFA 1,4 miljoen gulden wordt uitgekeerd. Tussen het bereiken van de eerste of de vierde plaats zit een verschil in premie van 35.000 gulden per speler. Het bureau Schraders en Van Seggelen, dat de rechten heeft verworven van merchandi sing, heeft de KNVB meege deeld dat uit die hoek een be drag van tussen de 750.000 en één miljoen is te verwachten. Daar is geen opbrengst in be grepen uit de actie rond Leon de Leeuw, de KNVB promo tie-campagne. heb het grote onzin ge- 59 5/ inden dat ik met Raas werd 783/ rgeleken. Van der Poel is woon Van der Poel en nie- and anders. Raas was een andere renner, veel eer een specialist voor de assiekers. Hij kon, meer n Van der Poel, vanaf het rtrek een koers controle- Bof een massaspurt win- In dei tijd van Raas was nog mogelijk om het hele door goede uitslagen te en. Tegenwoordig wordt .n het begin van het sei- wei m keihard gekoerst. leder- vliegt er meteen in. Ze gen dat dat door de we iranglijst komt, maar daar oof ik niks van. Volgens heeft het met het weer te (•ken. Omdat er geen win- ;indes meer zijn, kan iedereen punhele jaar doortrainen «ardoor het aanvangstempo februari veel hoger ligt n pakweg vijf jaar gele- tond eind an J havi 'elrenner Adri van der aide,e' in de Volkskrant. maa unte'P 13 april vorig jaar pre- iteerden we ons beleids- 1,50 i n> waarbij alle bedrijven eten die ons steunen, waren Uitge nodigd. Die bijeenkomst, waarbij onder anderen Thijs Libregts en Kees Ploegsma aanwezig waren, is enorm aangeslagen. Vanaf die tijd zijn we er financieel alleen maar beter op geworden. Vo rig seizoen werkten wij met een begroting van 632.000 gulden. Inmiddels is die op geschroefd naar een miljoen voor volgend seizoen. In een hele korte tijd is er dus heel veel gebeurd bij Telstar". Manager Ruud Geels van Telstar in de Haagsche Courant. „In de paardesport is vijf miljoen gulden verschrikke lijk veel geld. Maar er gaat steeds meer geld in deze sport om. En er zijn altijd mensen die ernaar streven het beste te hebben. Dan moet je betalen. Er zijn geen tabellen voor de waarde van een paard. Die bedragen lig gen voor iedereen anders. Ie dereen, de eigenaar, de han delaar en de ruiter, kijkt door zijn eigen bril. Het is vaak maar net wat de gek er voor geeft. De werkelijke waarde van een paard is wat je er bij de slager voor krijgt". Springruiter Emile Hen- drix in Trouw. „Het is een verschrikkelijke chaos in Pakistan. Iedereen leeft op straat en het is een heet gebakerd volkje. Als er iets moet worden geregeld Adri van der Poel, geen Raas. FOTO: DIJKSTRA dan bemoeien tien mensen zich ermee, of het gebeurt helemaal niet. Voor de eerste wedstrijd tegen Frankrijk hebben we een kwartier staan wachten voor het sta dion omdat al de twintig toe gangspoorten op slot waren. Uiteindelijk kwam er één mannetje met een sleutel. Ook het eten is verschrikke lijk. Elke morgen een ei en 's avonds rijst met een kippe- boutje. Dat aten we niet om dat het vol met bacterieën kon zitten". Hockeyer en student econo mie Stephan Veen in Quod Novum, weekblad van de Erasmus Universiteit Rot terdam „Tuurlijk vind ik dat verve lend. Want ik ben geen schopper. Maar soms moet je wel. Het heeft geen zin om er puur sportieve principes op na te houden. Dat is 't voet bal anno nu. Ik geloof zelfs dat ik nog verder zou zijn ge komen in mijn carrière als ik harder was geweest. Maar ik kan het opbrengen om iets te doen warvan ik weet dat het onsportief is". Voetballer Danny Blind van Ajax in Voetbal Inter national „Ze waren niet van plan het per 1 juli aflopende contract te verlengen en wisten toen al dat ik niet verzekerd was. Ze dachten: „Die paar week jes overleeft hij ook nog wel". Voor de reis naar Suri name had ene meneer Van Leeuwen van Delta Lloyd de verzekeringszaken geregeld voor de spelers van het Kleurrijk Elftal. Hij ging alle verenigingen langs, ook Vi tesse. De club weigerde ech ter mij te verzekeren". En: „Maar het gaat me niet om het geld. Het gaat me er om dat de club gestraft wordt voor zijn onverantwoordelij ke gedrag". Voetballer Edu Nandlall in Het Parool „Ik heb nooit het gevoel ge had: op de fiets moet ik móói zijn. Ben ook geen type om uren voor de spiegel te staan. Dat Rini Wagtmans zei „vrouwen horen achter het aanrecht en niet op de fiets" vond ik te ver gaan. Maar een strijdster voor de rechten van de vrouw heb ik mij Danny Blind, onsportief. FOTO: PR nooit gevoeld. Ik fietste graag, daarom was ik wiel renster, maar aan het alge meen belang heb ik nooit ge dacht. Van grote afstand kun je zien of er een vrouw of een man op de fiets zit. De houding is anders. En soms is het inderdaad niet om aan te zien, een meid op het zadel". Oud-wielrenster Keetie van Oosten-Hage in De Tele graaf „Het is belangrijk dat Elly in zichzelf blijft geloven. Dan heeft ze haar grens nog lang niet bereikt. Hoe ze zich ver der zal ontwikkelen, weet ik niet, misschien komt haar ta lent in de toekomst op de marathon nog het best tot zijn recht. Ze wil die afstand in elk geval ooit een keer lo pen". Trainer Theo Kersten over zijn pupil Elly van Hulst in Atletiekwereld sportuitslagen Eindstand: 1 Mudd (VSt) chia (VSt) 279, 3. Jones (VSt), Purtzer (VSt) 284, 5. Brown (VSt), Kite (VSt), Irwln (VSt), Green (VSt) 285. WIELRENNEN Catalaanse week Proloog: 1. Moreau (Frankrl)k) 5.1 kilometer in 6 minuten en 16 seconden. 2. Mauri (Spa) 6.23, 3. Breukink (Ned) 6.26, 4. Roche (Ier) 6.27, 5. Gaston (Spa) 6.28, 6. Alcala (Mex) 6.28, 7 Ekimov (Sov) 6.31, 8. Recio (Spa) zeilde tijd. 9. Villar (Spa) 6 34, 10 Dietzen (BrD) z.t. 16. Suykerbuyk (Ned) 0.19, 26. Aert (Ned) z.t., 27. Bouwmans (Ned) De Rooy (Ned) 0.38, 108. li (Ned) 1e etappe: 1. Guldo Bontempl (Ita) 124 kilo meter in 2.59.55, 2. Gutierrez (Spa), 3. Raab (DDR), 4. Hermans (Ned), 5. Joaquin Her nandez (Spa). 6. Frlson (Bel), 7. Verhoeven (Ned), 8 Abreu (Por). 9. Acaclo da Silva (Por), 10. Van Lancker (Bel), 11. Van Aert, 46. Bouwmans, 75. Suykerbuyk, 77. Van Poppel, 83. Breukink. 95. De Rooy, 98. De )nlng, 103. Ekimov, 121. Dürst rathoestra. Niet gestart: Betty Albo. Toto: winnend 2,90, plaats 1,30 1,90 1,90, koppel 13,70, trio 47,30. 5e koers, 1640 m: 1 Crack Westland (C. Verhoeve Jr.) 2.17,6-1.23,9, 2. Charlemagne N, 3. Crack Uithuizen, 4. Double Trouble. Niet gestart: Cartouche H, Diamond Worthy. Toto winnend 1,40, plaats 3,20 1,60 1,70, koppel 21,00, trio 496,00, kwartet 3.494,70. 6e koers, 2000 m: 1. Beauty Spencer (Me). M. Vos) 2.46,4-1.23,2, 2. Boy B, 3. Beauty Starlet. Niet gestart: Cassius Clay Toto: winnend 5,80, plaats 1,70 1,30, koppel 5,00, trio 78,00. 7e koers. 2000 m: 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.42,2-1.21,1, 2. Amerie Uithuizen, 3. Ama zone Cede. Toto: winnend 2,70, plaats 1,40 1,30, koppel 2,60, trio 11,60. 8e koers. 2000 m: 1. Woodsong (R. Pools) 2.42,6-1.21,3, 2. You Wlnn Boszorg, 3. Ari zona Guapa, 4. Zivo V. Toto: winnend 11,10, plaats 3,00 1,50' 9,50, koppel 40,20, trio 2.184,90, kwartet niet geraden. 9e koers, 1640 m: 1 Corleone Star (R. Pools) 2 16,4-1.23,2, 2. Coy van de Lente, 3. Bianca Pitt. Toto: winnend 8,60, plaats 1,90 1,30 2,20. koppel 6,50, trio 163,80. W 5: 8-8-6-3-8, uitbetaling 41.570,40. Omzet totalisator: 201.066,00. SCHAATSEN Zuidhollandse kampioenschappen In Oen Haag Heren senioren (500-1500-3000): 1. Janssen (Delft) 39,12-2.04,88-4 35.80; 2. Oosterlaan (Blelswijk) 40,60-2.05,98-4.26)22; 3. Sluimer (Rotterdam) 41,70-2.06,06-4.25,56. Neo-se- nioren: 1 De Vries (Delft) 39.78-2.02.87- 4.18,38; 2. Kooi) (Zuid Bel)erland) 41.55- 2.06,13-4.21,65. Junioren A (500-1000- fs-Gra j 3.06.1 3. Breukink 0.10, 4. Roche 0.11, 5. Inakl 0.12, 6 Alcala 0.13, 7. Ekimov 0.15, 8. Recio z.t., 9. Villar z.t„ 10. Dietzen 0.18, 12. Van Lancker z.t.. 16. Suykerbuyk 0.19, 21. Ampler 0.20, 26. Van Aert z.t., 27. Bouwmans 0.22, 51. De Koning 0.28, 52 Verhoeven z.t., 64. Hermans 0.31, 93. De Rooy 0.36, 108. Van Poppel 0.44. PAARDESPORT koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1 Duke Nanouk (G. v Eykelenborg) 2.50,4-1.25,2, 2. Every Men del, 3. Dandy Voorne. Niet gestart: Dream of Mendel. Toto: winnend 4,00, plaats 2,10 2,00, koppel 14,70, trio 45,30. 2e koers, 2000 m: 1 Explosive Kades (H. Langeweg) 2.47,1-1.23,6, 2. Elaine Dakota. 3. Crimson. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,10 1,40, koppel 2,60, trio 48,10. 3e koers, 2000 m: 1 Cereal (Me). M. Vos) koppel 16,30, trio 285,00. 4e koers, 1640 m: 1. Zany Robel (A. Suyker buyk) 2.14,2-1.21,8, 2. Chynthllae K., 3. Za- 41,26-1.23,25-2.07,68; 2. R. Bos (Den Haag) 41,01-1.23,97-2.11,49. B (500-1500): 1. Straathof (Zoeterwoude) 41,54-2.06,15. C (500-1000): 1. Hordl|k (Maasdam) 43,00- 1.27.57. Dames, senioren (500-1000-1500): 1. BIJI- sma (Voorburg) 46,42-1.35,14-2.28,66. Neo- aenloren: 1 Van der Meer (Den Haag) 45,42-1.32,77-2.25,93. Juniores A: 1 P Grimbergen (Rijnsburg) 45,67-1.30,90- 2.21,97. B (500-1500): 1 Zee (Zoetermeer) 45,10-2.22,40. C (500-1000): 1. Van Meche len (Blelswijk) 45,77-1.33,15.' VOLLEYBAL Toernooi in Santiago de Cuba (heran) Finale: Nederiand-Cuba A 0-3 (2-15 11-15 8-15). 3e plaats: Cuba B-Verenlgde Staten 3-2(15-8 12-15 15-8 4-15 15-7) Eindstand: 1. Cuba A. 2. Nederland, 3. Cuba B, 4. Ver enigde Staten, 5. China. IJSHOCKEY WK junioren in Eindhoven, C-groep Groot-Brittannlë-Hongarlje 6-5 (1-3 1-1 4-1) Itallë-Bulgarlje 6-1 (3-0 2-1 1-0). Record-uitbetaling NOOTDORP Al twee we ken achtereen bleek het voor spellen van de juiste W 5-com- binatie de spelers in Nootdorp te geleerd. Juist op het kleine zandbaantje komen de favorie ten niet al te vaak aan hun trekken. Factoren als koers verloop en startnummer zijn veelal oorzaak van verrassen de aankomsten met hoge uit betalingen. Zo ook gisteravond waar in de vijf voor het W 5 geselecterde draverijen win naars als Crack Westland (11 tegen 1) en Woodsong (10 te gen 1) in het laatste onderdeel er de oorzaak van waren dat slechts één gelukkige het juiste rijtje 8-8-6-3-8 had voorspeld. De uitbetaling van 41.570,60 was een record voor Nootdorp. Volgende week maandag be sluit deze baan het wintersei- Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.40 uur: Sport Studio. België Nederlands 2, 20.10 uur: Voetbal: FC Antwerp-FC Köln. TV 5, 21.00 uur: Sport. Duitsland 2, 20.10 uur: Voet bal. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Eurosport, 17.00-03.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. MORGEN BBC 2, 15.40 uur: Snooker. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Eurosport menu.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7