trul% „Ze komen toch voor die Sonne" aarom Joris Voorhoeve niet welkom is in Wassenaar Politiek Partij Parlement [NNENLAND QeidóaQowuvnt ZATERDAG 17 MAART 1990 PAGINA 5 HAAG In het op aalf kilometer van het nnenhof gelegen villa- )rp Wassenaar heeft zich - n heus politiek drama jtrokken. Uit angst voor a dramatisch slecht re- Itaat bij de gemeente- adsverkiezingen van instaande woensdag eft de plaatselijke - yD-afdeling zich gedis- ntieerd van de landelijk organiseerde campagne. >1 gevolg daarvan is onder ser dat fractieleider Joris orhoeve niet welkom is. ai VVD-leider persona non a in het dorp dat wellicht meest met zijn partij wordt >enzelvigd! Dat is toch net :ts ongelooflijks als wan- Anton Dreesmann de -kgang tot een filiaal van D wordt ontzegd? I de tekst op de Wassenaarse 'D-affiches blijkt echter dat de liberale politici ter jatse bloedige ernst is. „Het itom Wassenaar!", kan men in het dorp lezen. Daar- te hopen de liberalen aldaar bereiken dat de kiezers in dorp zich zullen realise- waar het bij raadsverkie- igen eigenlijk om draait, et om een beoordeling van daden der landelijke politici op het Binnenhof maar om de prestaties van lokaal lijsttrek ker Charley Aptroot en zijn groepering in het raadhuis De Paauw. Op het hoofdkwartier van de VVD is men uiteraard be droefd over de tekst op de Wassenaarse affiches. Deze wordt immers door velen be grepen als een smeekbede aan de kiezers. Vrij vertaald staat er dan: „Reageer uw boosheid over het geklungel van Voor hoeve alstublieft niet af op de partijgenoten in ons dorp". En die boodschap wordt dagelijks ook door vele duizenden niet- Wassenaarders gelezen. De oranje-blauwe biljetten zijn namelijk ook aangebracht langs de Rijksstraatweg die een nimmer aflatende stroom auto's, bussen en ander ver keer dwars door deze luxueuze voorstad van Den Haag voert. Overgrote meerderheid Dat het Binnenhofse gebeuren invloed heeft op de uitslag-van lokale verkiezingen was allang békend. Maar hoe sterk die in vloed was, wist men niet. Re cent onderzoek van de Til- burgse politicoloog dr. P. Tops heeft nu aangetoond dat bij de gemeenteraadsverkiezingen van '82 en '86 de overgrote meerderheid van de stemmers zich liet leiden door de presta ties van de landelijke partij- chefs. Hoewel voorzitter Havermans van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, beter be kend als burgemeester van Den Haag, dit vooralsnog wei gert te geloven, ziet Tops geen reden waarom er volgende week woensdag verandering in de door hem gesignaleerde trend zou komen. Hij is ervan overtuigd dat het de gemiddel de kiezer weer worst zal we zen wat de wethouders en raadsleden in zijn gemeente hebben uitgespookt. Hij zal weer voornamelijk afgaan op de daden van de Haagse' poli tici. Tops staat niet alleen in die mening. Eén blik op de agen da's van de betreffende politici maakt dat duidelijk. Neem jongstleden maandagavond. Lubbers en Brinkman spraken in Gouda, Wöltgens in Henge lo, Voorhoeve in het Groning se Marum en Van Mierlo in Hoofddorp, onder de rook van Schiphol. Vice-premier Wim Kok had een avondje vrij, maar als compensatie was hij woensdag in maar liefst twee plaatsen present: Rijssen en Deventer. Al die optredens van nationale sterren waren mengt, de PvdA meer raadsze- tels kwijt raakt. Daarbij komt nog dat de sociaal-democraten bij de vorige raadsverkiezin gen de beste uitslag boekten „natuurlijk" in goed overleg sinds 1946. Het massale verzet tot stand gekomen met de tegen het als asociaal getypeer- plaatselijke afdelingen CDA, PvdA, VVD en D66. Ruud, Elco, Wim, Thijs, Joris en Hans waren uitsluitend aanwezig „ter ondersteuning" van de plaatselijke lijsttrek kers, zo luidt telkens weer de officiële lezing. Kanonnen Toch is het de vraag of alle partijen er goed aan doen hun grootste kanonnen te laten bulderen. Zoals al aangegeven kunnen de VVD'ers in Wasse naar de steun van Joris Voor hoeve missen als kiespijn. Zij zien die eerder als een bedrei ging voor hun electorale posi tie. Waarom zou de aanwezig heid van de fractieleider dan een andere uitwerking hebben in Hillegom, Nieuwegein, Ma- rum en al die andere plaatsjes waar de VVD-voorman de laatste "weken spreekbeurten vervulde? Hetzelfde geldt voor Wim Kok. Uit de peilingen blijkt dat het functioneren van de PvdA-leider als vice-premier eerder kiezers afstoot dan aan trekt. Volgens Bartjens bete kent dat dus dat naarmate Kok zich meer in de strijd de beleid van de kabinetten- Lubbers I en II wierp toen zijn vruchten af. Zelfs in tot dan toe als CDA-bolwerken be schouwde gemeenten als Maastricht en Heerlen won de PvdA fors: haar aantal raads- zetels ging in deze gemeenten respectievelijk van 11 naar 18 en van 5 naar 12. Volgens de experts zal er woensdag van die winst wei nig overblijven. Dat komt merkwaardig genoeg vooral door het succes van het CDA. Partnerruil wordt over het al gemeen weinig gewaardeerd maar in het geval van Lubbers blijken veel mensen het mach tig mooi te vinden dat hij net zo makkelijk met de PvdA als met de VVD kan regeren. Wat de gemiddelde CDA-afdeling betreft mag de minister-presi dent elke avond wel komen spreken. In Maastricht en Heerlen rekenen de christen democraten er vast op het in '8(j verloren terrein te zullen heroveren. Ook bij D66 bruist men van optimisme. Het mag netisme van Hans van Mierlo heeft allerminst geleden onder het feit dat hij in de oppositie is gebleven. Rest nog de omgekeerde vraag: welke invloed zal de uitslag van de raadsverkiezin gen hebben op de landelijke politiek? Als de voorspellingen uitkomen en de PvdA zowel als de VVD een forse neder laag lijdt, zullen er hóe dan ook effecten zijn. Veel van de raadsleden die hun zetel drei gen te verliezen, maken deel uit van het partijkader. Zij zul len dan ook vanuit die positie van hun landelijke leiders ei sen dat de bakens verzet wor den. Voor de VVD betekent dit waarschijnlijk dat Voorhoeve straks nog veel meer op de rechter weghelft moet gaan rijden. Net als Nijpels zal hij het zogeheten sociaal-liberalis- me op sterk water moeten zet ten. Het is nu wel duidelijk dat de VVD alleen kiezers trekt als zij haar 'natuurlijke' rol speelt. Dat wil zeggen: ten strijde trekt tégen een verzwa ring van de belastingen en het 'autootje pesten' van Alders en Maij-Weggen en vóór de be langen van de eigen-woning- bezitters en een harde aanpak van de criminaliteit. Een nederlaag voor de PvdA zal tot gevolg hebben dat ook deze partij zich scherper moet profileren. Met de kans dat de nu sluimerende tegenstellin gen tussen de coalitiepartners levensgroot op tafel komen. Dat zal een hypotheek leggen op het kabinetsberaad over de zogeheten Voorjaarsbrief van minister van financiën Wim Kok, waarin belangrijke kno pen dienen te worden doorge hakt. Hoe moet bijvoorbeeld de overeengekomen 'kop' op het Nationaal Milieubeleids plan, het zogeheten NMP-Plus, worden gefinancierd? De PvdA wil een aantal heffingen opleggen of verhogen, maar het CDA wijst op de afspraak dat de totale lastendruk niet mag stijgen. Voorts zal de PvdA zich sterk maken voor een nog veel ver der gaande bezuiniging op De fensie. Maar zal de CDA-frac- tie, die daartegen al één- en andermaal heeft gewaar schuwd, dat accepteren? De zelfde vraag rijst als het gaat om het voornemen van Wim Kok de alleenstaanden die het meest getroffen worden door het plan-Oort tegemoet te ko men. CDA-fractieleider Brink man heeft al laten weten dat hij niets moet hebben van deze nieuwe poging tot „inkomens nivellering". Misschien komt er na woensdag dus weer wat meer strijd op het Binnenhof en wordt de ont-ideologisering van de politieke partijen een halt toegeroepen. Tegen die achtergrond ware het te hopen dat er woensdagavond flink gewonnen en verloren wordt. RIK IN 'T HOUT m gaat best goed met het kusttoerisme in ■derland. Maar om de badgasten ook in de tkomst naar de Noordzeekust te lokken de diverse badplaatsen veel actiever en richter moeten werven. Een mooie zomer en luxe boulevard zijn geen garantie meer or volle hotels en pensions. 'Kerend tij voor Somend toerisme naar de kust' heet het derzoek dan ook dat het Nederlands ;arch Instituut voor Toerisme (NRIT) in la heeft verricht in opdracht van het inisterie van economische zaken. Het lituut voorspelt een toenemende ïcurrentie van badplaatsen in België, ntsland en Denemarken en constateert dat de niet op een concurrentiestrijd zijn voorbereid. „Ze weten niet eens wie hun gasten zijn en waarom ze kiezen voor Zandvoort en niet voor Ameland of Domburg. Hoe kun je dan een gericht marketingbeleid voeren?" In de strijd om de Europese badgast is het volgens het onderzoeker P. Kersten zaak voor de veertig Nederlandse badplaatsen zich te onderscheiden van andere kustplaatsen. Geen winkelboulevards, bungalowparken en subtropische zwemparadijsen aanleggen dus, want die zijn er al zoveel. „Badplaatsen moeten hun eigenheden versterken en uitdragen". Maar welke eigenheden? Een speurtocht naar de karakteristieken van Nederlandse badplaatsen. :heveningen Iet imago van Zand- wrt? Volks. Maar in is het pu- iek veel gevarieerder it het imago veronder- ;lt. Van jetset tot café uchen, dat is Zandvoort. at we nog steeds het ilkse imago hebben, amt omdat er jarenlang :n donder aan is ge- één adem noemt hotelhou- Weiiers de strandtentjes par de jetset te vinden is. ferstel, mensen die veel geld uk hebben te slaan. Elk andtentje heeft zo z'n pu- ek. „Zandvoort is een volks- dplaats waar iedereen zich z'n plek voelt. Kapitaal tachtigen uit 't Gooi, homo's, itten, degelijke betrouwbare liddenklassers, jongeren, aar ook dat schommelende e 0p tde vrouwtje met die grote ml wervingsbrochure van de ionale VVV zegt niets over smeltkroes van mensen, •ting 'n boekje vertelt in vijf talen taal 'er het kilometers lange j t^and, de boulevard, winkels, iltureel Haarlem en het na- 'urschoon in de omgeving. ZIJN DE BADPLAATSEN TOE AAN EEN IMAGO-ONDERZOEK? foor het eerst bieden we ennemerland als geheel aan: inoe indvoort, maar ook het na- vaflwrreservaat en de musea in t Mi^hern", vertelt P. Sips. De ig betrekkelijk nieuwe direc- jur geeft toe dat er de afgelo- tn jaren weinig is gedaan aan '9un !t imago van Zandvoort. In Sla Et buitenland wordt de 'wrdhollandse badplaats nog Vds geassocieerd met de andprix van Zandvoort, ter- njl het circuit al jaren is ge it k sten. En juist de buitenlandse et to arkt is zo belangrijk voor andvoort. In de zomervakan- is de voertaal in de bad- lats Duits. Ongeveer drie- s^J'art van de gasten in de aanden juli en augustus M amt uit West-Duitsland. Met t oog op 1992 wil de VVV aeer toeristen uit andere lan- in gaan trekken. Niet uit de rme Oost-Europese landen, aar de meer kapitaalkrachti- a Verenigde Staten, Italië en f I| panje. De nieuwe groep toe risten moet het aantal onbesla- pen bedden vullen dat in de zomer steeds groter dreigt te worden omdat het vakantiege drag is veranderd. Mensen gaan vaker maar korter op va kantie. Tel daar de vergrijzing en ontgroening van de bevol king bij op en het is duidelijk dat badplaatsen steeds meer toeristen zullen moeten wer ven om aan hetzelfde aantal overnachtingen te komen. Viskarren Met' cultureel Haarlem als ach terland en natuurschoon in de directe omgeving hoopt de VVV meer verblijfstoeristen naar Zandvoort te trekken. Toeristen met geld en als het kan ook nog een beetje stijl. Want het volkse imago van Zandvoort zit Sips toch niet helemaal lekker. De directeur wil meer klassehotels en een hogere kwaliteit van het win kelbestand. „Ondernemers zijn geneigd winst te zoeken in snelle omzet. Broeken van een paar tientjes in plaats van 'duurdere kwaliteit". Als be wonderaar van de Belgische badplaats Knokke („Dat is voor mij hét klassieke voor beeld") zou Sips het liefst ei genhandig wat Cartiers en Ro lexen in de etalages van de plaatselijke juweliers leggen, in de veronderstelling dat het bijpassende publiek vanzelf komt. Een volgens onderzoe ker Kersten veel voorkomen de denkfout. „De mensen re deneren vanuit produktont- wikkeling in plaats van marktontwikkeling". Maar zelfs met een zonnesteek doet Zandvoort niet aan Knokke denken. En dat komt volgens Sips door het dagtoe- risme; de enorme stortvloed van Amsterdammers die bij mooi weer de stranden be volkt. „Dat is een probleem. Het dagtoerisme uit Amster dam verhindert een upgrading van de badplaats. Je kunt ge woon niet selectief toewerken naar een kwalitatieve bad plaats met een verblijfstoeris- me zoals Knokke. Ik kan toch geen hekken om de Bijlmer plaatsen? In Knokke hebben burgemeester en schepenen na lang wikken en wegen een vergunning afgegeven voor één fritestent. In Zandvoort rijden alleen al veertig viskar ren op het strand". Kersten is verbijsterd. Het is nu juist niet de bedoeling om andere badplaatsen na te apen. „Zandvoort is geen Knokke en zal het ook nooit worden. Je kunt een succesfactor van een andere badplaats niet kopië ren. Je moet erop letten dat je niet op elkaar gaat lijken. Scheveningen en Zandvoort zitten bij voorbeeld op dezelf- USKE EN WISKE DE BEZETEN BEZITTER JJItgeverlJ/Wavery Pro de ontwikkelingstoer. Rose flaneerboulevard, lantaarn paaltjes, festivals. Voor een buitenlander is het allemaal hetzelfde. We moeten de ei genheden van Nederlandse badplaatsen bewaren en ver sterken", aldus Kersten. Sips: „Eigenheden? Welke eigenhe den?" Duitstalig in de zomer? Veertig viskarren op het strand en duizenden Amster dammers? Om te weten wat de karakteristieken zijn van een badplaats moet volgens Kerst en onderzoek worden verricht onder de gasten. „De gasten bepalen wat de eigenheid van een badplaats is. Ze hebben niet voor niets gekozen voor een bepaalde plaats". Sips haalt de schouders op. „We zijn nog niet toegekomen aan een imago-onderzoek. Maar ze komen toch allemaal voor die Plastic bloemen Het ontbreken van imago-on derzoeken is volgens Kersten een algemeen probleem van het midden- en kleinbedrijf. Veel ondernemers zien de noodzaak niet in, hebben de kennis of het geld niet. Het NRIT stelt daarom voor dat een overkoepelende instantie, bij voorbeeld het Nationaal Bureau voor Toerisme, onder zoek gaat verrichten en strate gieën uitdenken. Noordwijk heeft zelf al actie ondernomen. De badplaats in de bollenstreek wacht het ke rend tij niet af. Het fameuze Huis ter Duin ligt er verslagen bij, maar de verwoestende brand heeft de plaatselijke toe- ristënindustrie niet verdoofd. Integendeel. De VVV en Stichting Promotie Noordwijk bruisen van energie. „We ko men net van een beurs af in Berlijn, waar we arrangemen ten met bloembollen hebben aangeboden. Fantastisch was het. Werkelijk waar. De eerste DDR-bezoekers komen deze zomer. We hebben tulpen en hyacinten aan ze uitgereikt. Aan de Oostduitsers bedoel ik. We herkenden ze aan hun grauwe gezichten. Ze hadden nog nooit een hyacint gezien! Dachten dat de bloemen van plastic waren", zegt directeur W. Rovers glunderend. Als eerste Nederlandse bad plaats is het gedistingeerde Noordwijk vier jaar geleden gestart met een gericht marke tingbeleid. „We moesten de bakens wel tijdig verzetten. Noordwijk heeft 4500 bedden te vullen. Wij leven van de toeristenindustrie en we heb ben enkele slechte zomers ge had", legt M. van der Jagt van de Stichting Promotie /Noord wijk uit. Om zich te onder scheiden van andere badplaat sen presenteert Noordwijk zich als bloemenbadplaats, be waakt het de oude dorpskern en het kwalitatieve imago. „Het streven is om het ver- blijfstoerisme te stimuleren. Dagjesmensen komen vanzelf al, het massatoerisme gaan we niet nog eens stimuleren met strandraces en zo". In Noord wijk vind de toerist geen sub tropisch zwemparadijs, maar vanaf komende zomer een permanente ruimtevaartten toonstelling. Om het herhalingsbezoek te stimuleren houdt Noordwijk per computer een adressenbe stand bij zodat het haar gasten, waaronder veel congresgan gers, rechtstreeks met aanbie dingen kan benaderen. In de wintermaanden volgt horeea- personeel een cursus 'gast- vriendelijk denken' en eer daags vallen de resultaten in de bus van een imago-onder zoek waarvoor de stichting op dracht heeft gegeven. Vooruitlopend op de definitie ve conclusie zegt Van der Jagt dat de gasten de frisse lucht, service en goede bereikbaar heid prijzen, maar de honde- poep verafschuwen. Een vol gens Rovers niet te onder schatten klacht. „Een Duitse toerist waarvan het kind in een kuil op het strand een drol vindt, zie je niet meer terug. En Duitsers zijn toch wel de propagandisten van onze kust. Als je iemand ziet in een gele oliejas, dan weet je dat het een Duitser is. Zij willen juist met storm naar het strand. Reitz- klima, noemen ze dat." En dus wordt het probleem van de hondepoep gründlich aange pakt. Op het strand en de bou levard geldt deze zomer 24 uur per dag een absoluut verbod om honden uit te laten. Scheveningen In een stortvloed van woorden vertelt Rovers ook nog dat de Stichting Samenwerkende Kust VVV's weer nieuw leven is ingeblazen. Scheveningen maakt ook deel uit van deze organisatie, maar de manager van de Stichting Schevenin gen Bad kijkt verbaasd op als hij het woord samenwerken hoort. B. Vermijs heeft geen enkele behoefte om samen te werken, met welke Neder landse badplaats dan ook. Hij wenst helemaal niet te worden vergeleken met Nederlandse kustplaatsen. Elke vergelijking met Zandvoort is bijna een be lediging. „Natuurlijk, Scheve ningen heeft het stadium ge kend waarin Zandvoort nu zit: grijs, kil en dood", aldus Ver mijs die Scheveningen in één adem noemt met Brighton, Knokke en Deauville. Het onderzoek van het NRIT wekt bij hem een glimlach op. Het imago van Scheveningen: het Kurhaus en de Pier. B. Ver- mijs:„Als ie mand zich kan profileren, dan is het Scheve ningen. Sche veningen is dé badplaats van Nederland". Alsof Scheveningen niet zou weten wat het moet promoten. „Als iemand zich kan profile ren, dan is het Scheveningen. Scheveningen is dé *badplaats van Nederland". En hij laat eën stapel kleurige brochures zien, somt een schier eindeloze lijst van evenementen en festi viteiten op en wijst op grote reclamecampagnes op de Duit se radio en de Nederlandse te: levisie. Scheveningen staat niet stil. Kan ook niet. Verze keringsmaatschappij Nationale Nederlanden wil rendement zien van de kapitalen die zij in de badplaats heeft geïnves teerd. „En we zijn pas op de helft. Er worden nog veel meer woningen gebouwd en bioscopen, theaters en mis schien leggen we wel een mo norail aan vanuit Den Haag om het parkeerprobleem op te lossen", aldus Vermijs. Maar wat is nu het imago van Scheveningen? Vermijs: „Dag toerisme, verblijfstoerisme, congresmarkt, cultuur". Maar welke woorden schieten bui tenlanders te binnen als zij Scheveningen horen? „Kur haus. Enne...Veronica's strand- race? Die wordt door vijftig landen uitgezonden, of het Unicefgala door twaalf landen. En komende zomer hebben we voor het eerst een internatio naal songfestival en natuurlijk het wereldkampioenschap sur fen, de zondagsconcerten, het fashionfestival, de..." MONIQUE VAN DE VEN Gaat u komende woensdagavond, 21 maart, naar het tv-programma met de uitslagen van de gemeen teraadsverkiezingen kijken? Nee? Dat dacht ik al. U verlustigt zich waarschijnlijk liever aan PSVBayern Milnchen, Jaap Aap of Koos Postema. Gelijk hebt u, want op politiek gebied zal die eerste lentedag geen enkele verrassing opleveren. Het CDA boekt winst, de PvdA lijdt verlies, D66 wint fors, Groen Links wordt iets sterker en de VVD krijgt opnieuw een klap te verwerken. Ook de politieke commentaren zullen uiterst voorspelbaar zijn. Voor uw gemak zal ik een aantal daarvan hier alvast optekenen, zodat u met een gerust hart 'niet alleen de uitslagen maar ook het nakaartende gewauwel aan u voorbij kunt laten gaan. Verslaggever: „We hebben hier bij de microfoon Thijs Wöltgens, fractieleider van de PvdA. Mijnheer Wöltgens, de PvdA heeft in heel wat gemeenten een veer moeten laten. Dat valt tegen hè? Vinden de kiezers soms dat de PvdA het in de regering niet goed doet?" Wöltgens: Verliezen is inderdaad niet leuk, maar ik protesteer tegen uw tweede suggestie. Kijk, dit zijn gemeenteraadsverkiezingen en dus spelen lokale belangen daarbij de hoofdrol. De mensen laten zich bij hun keuze maar in zeer geringe mate leiden door wat er op het Binnenhof gebeurt. Overigens dat verlies moet u zien in het licht van de vorige raadsverkiezingen in 1986. Toen scoorde de PvdA in de gemeenteraden het hoogst sinds haar oprichting. Het zou dan ook een immens wonder zijn geweest als we die winst hadden kunnen vasthouden. En als ik nog even mag: afgezet tegen de kamerverkiezingen van vorig jaar valt het verlies van onze partij best mee". Verslaggever: „Dan gaan we nu over naar VVD-leider Joris Voorhoeve. U moet een verdrietig man zijn, of zie ik dat fout?" Voorhoeve: Dat ziet u inderdaad verkeerd. Wij hadden er voluit rekening mee gehouden dat de uitslagen voor ons niet gunstig zouden uitpakken. Die vrees is helaas bewaarheid geworden, maar gelukkig niet in die ernstige mate die wij ons hadden voorgesteld. De huidige uitslag moet beschouwd worden als een na-ijlingseffect van het tegenvallende resultaat dat we bij de kamerverkiezigen van vorig jaar behaalden. Vanuit dat dieptepunt bezien is er echter alweer een stijgende lijn waarneembaar. De VVD heeft jammergenoeg nog onvoldoende kansen gehad om zich als oppositiepartij tegenover het kabinet- Lubbers/Kok te profileren. Dat is niet de schuld van de VVD maar van het kabinet, dat zich tot nu toe nog vrij stil heeft gehouden. Ik ben er evenwel van overtuigd dat we volgend jaar bij de statenverkiezingen een flinke sprong vooruit zullen maken, want dan zullen de kiezers inmiddels aan den lijve hebben ondervonden welke rampzalige gevolgen dit kabinetsbeleid heeft". Verslaggever: „Daar hebben we Hans van Mierlo, de aanvoerder van D66. U hebt alle reden tot lachen, nietwaar?" Van Mierlo: VanzelfsprekendDe komende vier jaar zal D66 overal in het land een zwaar stempel op de gemeentepolitiek gaan drukken. Het is zo klaar als een klontje dat de kiezers door hun enorme steun aan onze partij hebben willen uitspreken dat D66 een onmisbare factor in de politiek is, zowel op plaatselijk als op landelijk niveau. We kunnen deze uitslag dan ook mede duiden als een protest tegen het feit dat D66 bij de formatie van het derde kabinet- Lubbers buiten spel is gezet". Verslaggever: „Tenslotte een vraag aan CDA-fractieleider Elco Brinkman. Moet de winst van het CDA worden uitgelegd als steun aan het kabinetsbeleid?" Brinkman: „Dat heeft er ongetwijfeld een beetje mee te maken, maar het ging vandaag toch vooral om lokale politiek. Ik denk dat het CDA in veel gemeenten de afgelopen jaren een prima bijdrage aan het bestuur heeft geleverd. De kiezers hebben dat gelukkig naar waarde weten te schatten. Het CDA verdient het dan ook om overal bii het collegebestuur te worden betrokken, als u begrijpt wat ik bedoel". Verslaggever: „Zeer zeker. Dank u wel". Brinkman: „Graag gedaan hoor". TRUBBELS

Leidse Courant | 1990 | | pagina 5