f 10.000,- 03 i W1Ï^|Ïp (rIJBI zJf] 'f EUROMAST MJK Seahorse o Een cheque SEIKO Êcidóc (Bou/ia/nt O Csi*vlere\h ter waarde van f 999,- bruna fjfclikiui YëKmeïjef de BijenkoL ZATERDAG 17 MAART 1990 PAGINA 4 LEIDSE COURANT Deze puzzel in tien afleveringen wordt georgani seerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het ge vraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aantrekkelijke weekprijzen. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige eindhoofdprijs: 10.000,- belasting vrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 772, 1200 AT Hilversum De Aalkeet Buitenpolder Sinds kort is ruim 90 ha. van de Aalkeet Buitenpolder in beheer van Natuurmonumenten. Deze polder is bijzonder in trek bij allerlei weidevogels zoals de grutto en kievit. In het oostelijk gedeelte is door grondwinning een interessant natuurbouwpro- ject ontstaan. Een plassenge- biedje is uitgegraven, waarbij zo gunstig mogelijke voorwaarden geschept zijn voor een geva rieerde natuurontwikkeling. Wa ter van verschillende diepten, geleidelijk oplopende oevers en aanplant van verschillende wil gesoorten bieden nu al een gun stig leefmilieu voor watervogels zoals de kuifeend, wintertaling, fuut en ook voor haas, kikker en salamander. De noordoostgrens van de pol der wordt gevormd door de 'Rijskade', een zeer oude klei- dijk, welke van oudsher een be groeiing heeft van ondermeer knotsessen, fluitekruid en brandnetel. Ook is deze dijk het leefgebied van ondermeer zang vogels, wezels en diverse insek- tensoorten. Om 's zomers de waterstand in de polder op peil te kunnen houden moet water uit de Boon- ervliet worden ingelaten. Omdat dit water echter vervuild en te voedselrijk is, is in de noord- west-hoek een helofytenfilter gecreërd. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. Dit is in feite een vloeiveld waar het water langzaam doorheen loopt. Moerasplanten in dit veld zorgen er dan voor, dat zweef- vuil opgevangen wordt tussen wortels en stengels en boven dien nemen de planten veel van de voedingsstoffen op. Aan de zuidkant van de polder, bijna tegen de rijksweg ligt de eendenkooi 'Aalkeet Buitenpol der'. Jarenlang heeft de Stichting Voor Vogel-Olieslachtoffers met grote vrijwilligersinzet deze kooi gerestaureerd en in uitstekende staat gehouden, hetgeen ze in p"S f -'•SV.'O.NO- Een cheque t.w.v. f 999,- W.H. Wolvekamp - Rotterdam Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- V. Boon-Vegess - Wassenaar Een camera t.w.v. f 300,- A. Slob - Voorburg Een diner voor twee personen t.w.v. f 200,- P. Waterborg-Garratt - Leidschendam Twee museumjaarkaarten Th. van Micola von Furstenrecht-Kruis - Zoetermeer Een strandlaken E.J.A. Lemmers-Brugman - Leimuiden Een l-persoons overtreksel C.A. v.d. Pas - Schiedam Een boekenbon t.w.v. f 50,- J.W. Verburgt - Den Haag Een pennenset C.J.Th. Koelewijn - Ridderkerk Een CD-bon t.w.v. f 50,- T. Schaeben - Schiedam Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- H. Slingerland-v. Wijnen - Lekkerkerk Een walkman H. Elfring-v.Yperen - Den Haag Twee vip-kaarten Ceasar Sport's C. Vis - Schiedam De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. Een horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. Omschrijving puzzel 6 Horizontaal: de toekomst, in samenwerking met Natuurmonumenten, ook zullen blijven doen. Thans zijn er met name op de zaterdagochtenden, in juni, juli en augustus mogelijkheden op deze kooi te bezoeken. Plannen zijn er om voorlichting te verbeteren en excursies uit te breiden. Voor meer informatie over na tuurmonumenten en lidmaat schap kunt u terecht bij Natuur monumenten, Noordeinde 60 te 's-Graveland (035-62004). U kunt lid worden door 30,- over te maken op giro 9933. ongewenst bezoeker waterdier gedwee, mak voeringstof aanwijzend vnw. Amsterdams peil (afk.) griezelig afgemat scheepsvloer voorzetsel leemte boomvrucht vogel schoolvak desondanks flink manspersoon vuurpijl hoewel, ofschoon loopplaats voor kippen rekenkundig vraagstuk opstootje bazige vrouw proper muziekgezelschap inhoudsmaat voor schepen gewricht zeehond hoogste punt hemellichaam orgaan v.e. vis flesvormig hout spoorverbinding tussen twee plaatsen muzieknoot gehoororgaan oude lap vaste regel voorzetsel muziekinstrument R.K. geestelijke edel metaal zangstem smelting van ijs en sneeuw bespreking van het voor en tegen vorm van neerslag zoon (afk«) gebogen been bladgroente zot sportevenement (afk.) telwoord kleur vrouwelijk rund vogel staatsdienaar Verticaal: 1. Europeaan 2. houten drinkkom 3. zeilvaartuig (afk.) 4. na iets 5. loofboom 6. teken van de dierenriem 7. watervlakte 8. oude lengtemaat 9. niet-deskundige 10. en dergelijke (afk.) 11. voorzetsel 12. soort windwijzer 15. klein vaartuig (fig.) 18. één der partijen in een geding 19. gesponnen draad 21. Joegoslavische munt 22. deel v.e stoommachine 24. krampachtige aandoening 25. ogenblik 26. alvorens 27. loterijbriefje 32. mannelijk dier 34. biljartstok 36. bloem 38. marterachtig zoogdier 39. lengtemaat 41. knaagdier 43. metaal 44. beroep 45. plezier 46. doortochtgeld 51. ongehuwd persoon 52. gezichtsorgaan 54. soort aap 55. veerkracht 57. vrouwelijk beroep 59. bevel 60. onderdeel van de ganx ,cu 62. stad in Oostenrijk 63. liefderijk 65. bejaard 66. lang, dun en smal stuk 67. saai (fig.) 68. kloosterlinge 73. dwarsligger voor spoonjerl 75. vogel 77. ontkennende uitdrukkin it 79. plaaggeest 80. behoeftig 82. gesloten 84. niet parkeren (afk.) 85. per adres (afk.) 86. muzieknoot 87. karaat (afk.) iel U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten- minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen: u mag zoveel in zenden als u maar wilt. Alle op lossingen op girokaart, cheque en/of briefkaart moeten zater dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. Belangrijk: om te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijs dient u het aantal malen dat de letter N in het gevonden tref- l woord voorkomt te tellen, totaal aantal N's in alle I woorden stuurt u met de oi sing van de tiende puzzel in5 Vergunning: de vergunning het houden van deze puzzel 5'° is verleend aan de Stichting I lieubewustzijn door de Staal er cretaris van Justitie, bij I van 26 januari 1990, nr. LO 014/014.90. Alle op deze pagina genoe lnc prijzen in natura t.b.v. vai un actie 'Puzzelen voor het I zijn gratis ter beschikking steld. De prijzen kunnen i op artikel 2 van de verguiii' nr. L.O 900/014/014.90 sic uitgekeerd worden, indien netto-opbrengst van de minimaal 60% bedraagt vai 'j' bruto-opbrengst van het k spel, zijnde uitsluitend het t< van de extra bijdrage. f,' :;r Een compact camera DL-160 TELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. ee sn rm JUWELIERSBEDRIJF Een walkman MGR 90, autore- verse, stereo radio-cassettespe ler met 9 voorkeurzenders en 3-bands equalizer, geschenk van Sanyo Nederland te Mij drecht. CEASAR SPORT'S HEALTH CENTERS Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld door Bruna Winkelketen BV Xe Houten. Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. Een pennenset, bestaande uit een vulpen en balpen, een ge schenk van Pelikan Nederland te Zevenaar. Twee VIP-kaarten (maandkaart- en) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Hkalth Centers. Een Cinderella 1-perso overtrekset 'Jasmin', ter schikking gesteld door Tent Houstex Products te Almelo Een CD-bon met een van f50,-, beschikbaar gesl door Vehmeijer te Den Haai Een waardebon van f 75,- beschikking gesteld door dc Bijenkorf te Den Haag en Rotterdam. Twee museumjaarkaarten ter beschikking gesteld door de Stichting Museumjaarkaart te Leiden. Een Seahorse strandlaken be schikbaar gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4