m m Waterpartijen in i^ostwijk onveilig /J I0UR hIAAL Zeldzame wandtegels in museumboerderij 3)e £eicbehe (Boii/tant linder inbraken a Oegstgeest Koor van Sancta Maria verbreedt werkterrein 3DEN& OMGEVING £eicbe(3otvuMii ZATERDAG 17 MAART 1990 PAGINA 17 De Narcis heeft nu negen lokalen Wethouder B. Joon (onderwijs) heeft gistermiddag in Voorhout de nieuwe uitbreiding van openbare basisschool De Narcis geo pend. Door het wegtrekken van een doek in de hal van de school onthulde de wethouder een fraai keramiek dat aan de wand is bevestigd. Het kunstwerk bestaat uit een gele narcis met een oranje hart met daarom heen een opbouw van vierkante en ron de elementen in zachte pasteltinten en is een ontwerp van de kunstenaar Theo van der Meer. De school aan de Distelweg in de wijk Oosthout is nu uitgebreid tot een negenklassige basisschool. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Bonden vrezen groot aantal ontslagen op vliegkamp Valkenburg VALKENBURG Op het marinevliegkamp Valken burg staan 150 arbeidsplaat sen op de tocht. De CNV- bond voor beroepsmilitairen ACOM maakt dat op uit overleg met de marinelei ding. De ACOM vreest dat er een nog onbekend aantal gedwongen ontslagen zal vallen. Evenals bij andere krijgs machtonderdelen dreigen de ontspanning tussen Oost en West en de bezuinigin gen bij defensie bij de mari ne arbeidsplaatsen te gaan kosten. Het aantal van 150 op de vliegbasis Valkenburg ontleent de ACOM aan een onderzoek naar de persone le bezetting aldaar. Voor een deel van het personeel bestaan geen overplaat singsmogelijkheden. Volgens de vakbond voor militairen wil de marinelei ding niet garanderen ge dwongen ontslagen te voor komen. Een woordvoerder van het minsterie van de fensie bevestigde dat. Vol gens hem staan er overigens op Valkenburg „slechts" 119 functies op het spel. „Wij zullen ons uiterste best doen om die gedwongen ontslagen te voorkomen", zei W. Gooijers van de ACOM gisteren, „maar onze machtsmiddelen zijn be perkt". De bond zal via overleg proberen de schade zoveel mogelijk te beper ken. De vakorganisaties hebben zitting in de com missie die het saneringspro ces begeleidt. Expositie In restaurant Le Coq d'Or aan het Vierkant in Lisse wordt deze maand een ex positie gehouden van schil derijen van Willem Haen- raets. Haenraets is op 8 ok tober 1940 in Heerlen gebo ren. Al op zeer jonge leeftijd uitte zich het talent en volg de een studie van vier jaar aan de Academie van Maas tricht. Daarna studeerde hij aan het Belgische Nationale Instituut voor Schone Kun sten in Antwerpen, waar hij een onderscheiding kreeg. Expositie (2) Twee kunstenaressen die er een geheel verschillende manier van werken op na houden, exposeren tot en met 1 april in Artopa in Lisse. Coby Wieringa-Bus uit Oegstgeest toont ge mengde werken op papier. Edith Smit uit De Lier laat sculpturen en wandplastie ken zien. Openingstijden: donderdag, zaterdag en zon dag van half twee tot half vijf en donderdagavond van half acht tot half tien. Postzegels In Sporthal Wasbeek aan de Alkemadelaan 12 in Sas- senheim wordt maandag weer een ruil- en veilinga vond van de postzegelvere niging Sassenheim gehou den. Er worden 86 kavels geveild. Verder is er gele genheid tot het uitwisselen van ervaringen, ruilen, ko pen en verkopen. Er zijn ook handelaren aanwezig. De jeugd kan vanaf zeven uur terecht, ouderen vanaf acht uur. Postzegels (2) De maandelijkse bijeen komst van de Vereniging van Postzegelverzamelaars Noordwijk wordt maandag avond gehouden in hotel Royal aan de Voorstraat in Noordwijk. Van zeven tot acht uur kan de jeugd te recht en vanaf kwart over acht de volwassenen. Op beide bijeenkomsten wordt de diaserie „Knoeien met postzegels" vertoond. IJsclub De ijsclub Nooitgedacht houdt maandagavond in de zaal van de Hervormde .Kerk in Valkenburg een algemene ledenvergadering. Aanvang acht uur. NOORDWIJK In de museumboerderij aan het Jan Kroonsplein wordt deze zomer een collectie zeldzame wandtegels ge toond. De verzameling was nog niet eerder in Nederland te zien. J. van Kan, voorzitter van het Genootschap Oud Noordwijk maakte dit gisteravond bekend tijdens de algemene ledenver gadering. De museumboerderij is van mei tot september voor het pu bliek geopend. Bezoekers kun nen tegels door een deskundi ge laten keuren. Voorzitter Van Kan zei gisteren ook dat in het museum een speciale bi bliotheek over Noordwijk wordt ingericht. Dit ondanks het feit dat de museumboerde rij met een groot ruimtegebrek kampt. De Noordwijkse modelbouw club kampt met nog grotere problemen, zo werd gister avond opgemerkt. De club is nu nog gevestigd in de oude kleuterschool aan de Hoofd straat, maar dit pand krijgt een andere bestemming. De modelbouwers hebben nog geen ander onderdak. De koster van de Grote Kerk maakte gisteravond tijdens de vergadering van het genoot schap bekend dat de Grote Kerk een koororgel heeft ge kocht. Dit wordt op 25 mei met een groot concert in ge bruik genomen. >nie van der Hoorn irdt wereldkampioen 0PIO Lenie van der Hoorn uit Aar is bij internationale schaats- btrijden in Kuopio (Finland) offi- i5 wereldkampioene geworden op de kilometer bij de vrouwen. Van der irn schaatste de rit bij een tempera- r van 15 graden onder nul in drie en twintig minuten. In een rit over rtig kilometer door een dik pak euw op het Finse ijs ging Van der rn donderdag eveneens als eerste de vrouwen over de finish en als tussen de mannen. Vandaag wordt rit over 200 kilometer verreden. Aan wedstijden in Kuopio nemen de vier te Nederlandse schaatsters op de lan- afstand deel. Maandag keert de équi- lerug in Nederland. Bejaarde automobiliste (79) overleeft botsing met trein HILLEGOM Het treinverkeer tussen Leiden en Haarlem is gisteren een uur gestremd geweest door een botsing tussen een auto en een trein op de spoorwegovergang op de Beeklaan in Hille- gom. De bestuurster van de auto, een 79-jarige vrouw uit Noordwijkerhout, kwam met de schrik vrij. De vrouw botste om tien voor half een tegen de trein die op dat moment 140 kilo meter per uur reed. Zij verklaarde dat ze door de laagstaande zon was verblind en daarom de ge sloten spoorwegbomen niet had gezien. Door de klap werd de auto over een afstand van tien me ter weggeslingerd. De auto werd volledig ver nield, de trein liep grote schade op aan veren- pakket en remsysteem en moest worden wegge sleept. Voor het vervoer van passagiers zijn bus sen ingezet. Afscheid van brandwachten LEIDERDORP De Vrijwillige Brandweer Leiderdorp nam gister avond afscheid van twee hoofdbrandwach ten: W. Nagtegaal, in dienst vanaf 1 mei 1985 en J. Scheurwater, in dienst vanaf 1 januari 1963. Beiden hebben functioneel leeftijdsont slag gekregen. Burge meester A. Bruggeman sprak het scheidende tweetal gisteravond toe in de kantine van de gemeentewerf aan de Simon Smitweg. Valkenburg kan terrein voor parkeren vrachtwagens kopen VALKENBURG De provincie is bereid Valkenburg grond te verko pen voor de aanleg van een vracht wagenparkeerterrein. Zuid-Holland wil voor het terrein, dat nog geen halve hectare groot is, 45.000 gulden ontvangen. De grond ligt ten oosten van de secundaire weg 4 tussen de Torenvlietlaan en de Torenvlietwete- ring. Zoals bekend wil de gemeente Valkenburg zo snel mogelijk beschik ken over een vrachtwagenparkeer terrein. Alle partijen dringen daar in hun verkiezingsprogramma's ook op aan. De commissie openbare werken praat dinsdagavond over het voorstel van de provincie. Th. Verkleij 60 jaar bij koor H. Bernardus HAZERSWOUDE De heer Th. Verkleij (78) uit Hazers- woude viert morgen zijn zes tigjarig zangersjubileum bij het kerkkoor van de parochie van de H. Bernardus. Het ju bileum wordt gevierd met een Heilige Mis in de Bernardus- kerk. Aansluitend is er een receptie vanaf elf uur in Plein 68. Verkleij zingt niet alleen reeds zestig jaar bij het kerk koor, maar was ook van 1973 tot en met 1980 voorzitter van het koor. Leidschendam begint met aanleg industrieterrein LEIDSCHENDAM Met het onthullen van een bord is gistermiddag officieel begonnen met de aanleg van het industrieterrein Forepark aan Polderweg en Middenweg in Leidschen dam. Het ongeveer 80 hectare grote gebied is bestemd voor bedrijven die uit Den Haag weg moeten en voor nieuwe bedrijven uit de regio. Voornaamste problemen voor Forepark waren voor de gemeente Leidschendam de aankoop van de vele stukken agrarische grond en de ontsluiting. De grondaankoop is nog steeds niet rond. Voor enkele percelen is een onteigenings procedure nodig. De ontsluiting naar en van rijksweg A 4 (Prins Clausplein-Amsterdam) is zo goed als gereed. Met de Nederlandse Spoor wegen is onlangs een overeenkomst afgesloten voor de bouw van een tunnel onder de spoor lijn Den Haag-Zoetermeer. Duys opent De Duinvos NOORDWIJKER HOUT De van radio en televisie bekende Willem Duys verricht vrij dag 23 maart om half drie de officië le opening van mo tel-restaurant De Duinvos. Dit hore- ca-etablissement aan de oever van het Oosterduinse- meer in Noordwij kerhout. is uitge breid met een mo telgedeelte van vierentwintig ka mers. - SSENHEIM De situ- rond de waterpartijen ie wijk Postwijk in Sas- heim is nog steeds niet lig. Dit schrijft de ffiljouwen Advies Commis- (VAC) in het jaarver en hiover 1989. VAC, die in mei van dit het 12'/2-jarig bestaan najrt, zet zich ook het komend in voor de handhaving of d. Di betering van de veiligheid Sassenheim. De situatie arbi j de waterpartijen in Post kan volgens de VAC de der kritiek nog steeds doorstaan. In het jaarver- wordt melding gemaakt een steeds terugkerend rleg met de werkgroep lig Leven in Postwijk IP) en de betreffende I zntelijke instanties. A. Goede, secretaris van AC: „Ze kunnen nu wel zegen dat onder de verant woordelijkheid van de ouders valt om de kinderen niet in het water te laten vallen, maar de gemeente heeft de taak voor een optimale veiligheid te zorgen" Bijzonder veront waardigd is het VAC-bestuurs- lid over de opmerking van een gemeentelijk functionaris die heeft gezegd: „En datdaar drie kinderen zijn verdronken dat weten we nu onder hand wel". De gemeente Sassen heim publiceerde onlangs een rapport waarin werd gemeld dat het met die onveilige situa ties rond de waterpartijen wel meeviel. Ook de verkeersveiligheid in de Hoofdstraat blijft de VAC zorgen baren. Men streeft er dan ook naar zich permanent in te zetten voor een voetgan- gersvriendelijke situatie. Een gesprek tussen de gemeente, politie en de adviescommissie dat het afgelopen jaar plaats vond over de onveilige toe stand voor het winkelend pu bliek ter hoogte van de Hema heeft tot nu toe nog niets opge leverd. Er zijn - zo werd tij dens dit overleg duidelijk - op korte termijn geen verbeterin gen mogelijk. Wel is, aldus de rapportage van de VAC, toege zegd dat de commissie betrok ken zal worden bij de plannen voor herbestrating voor de Hoofdstraat die over twee jaar wordt uitgevoerd. De eerstvolgende maanden houdt de VAC zich daadwer kelijk bezig met de deelname aan de voorbereidingen voor bouw van 80 a 90 woningen op het Polyvroom-terrein in Post wijk. Bovendien ligt het in de bedoeling dat men in een zo vroeg mogelijk stadium be trokken wordt bij de planning voor de nieuwbouw in de Burchtstraat. GSTGEEST Het tal inbraken en fiet- diefstallen is in de ede helft van 1989 in 'stgeest iets afgeno- Dat blijkt uit een rzicht van de Rijkspo- e in Oegstgeest. Het lital inbraken liep terug 89 in het eerste half- naar 79 in het tweede fjaar. Ten opzichte van eerste helft van 1989 i het aantal vernielin- met twee terug tot 76. erdere malen werd rbij het Haltproject in- chakeld. samenwerking met de ge- intepolitie Leiden en om- ende groepen van de rijks- tie heeft ten aanzien van ft bestrijding van heling vas- vormen aangenomen, irts is overleg gaande om samenwerking binnen de io Bollenstreek te verster- regionale „fietskijkdag" ft weinig belangstelling ge en zal niet meer in de hui- vorm gehouden worden, worden besprekingen ge- rd in de regio Bollenstreek het probleem van de ge iden/verloren fietsen op een andere wijze aan te pak ken. Voor wat betreft het ver keer zullen de regelmatige al coholcontroles en bromfiets en verkeerscontroles worden gecontinueerd. Het aantal aan rijdingen nam ten opzichte van het eerste halfjaar met 12 toe tot 182. Daarbij waren ove rigens geen aanrijdingen met dodelijke afloop. De rijkspoli tie meldt in het rapport verder dat de overlast van jeugdigen rond het Boerhaaveplein afge nomen is. Deze jongeren zorg den vorig jaar nog mede voor de onrust rond de Noordwijkse discobus. Naar aanleiding van overlast door schoolfeesten heeft 'een onderhoud plaats gehad tussen politie en schoolleiding van het een scholengemeenschap aan de Apollolaan. Het is de bedoeling de benzinestations ten aanzien van de verkoop van bier droog te leggen op grond van de winkelsluitings wet. Hierover zullen gesprek ken plaatsvinden met de Oegstgeester pomphouders. Drooglegging betekent dat men 's avonds na zes uur geen bier mag verkopen, waardoor leerlingen die een schoolfeest bezoeken waar geen bier ge tapt wordt niet even naar de „pomp" lopen om daar in te slaan. Dit naar aanleiding van jaarlijks terugkerende rellen. Vereniging heeft nu hele raadhuis WARMOND De vereniging Het Oude Raadhuis krijgt nu ook formeel de beschikking over het linkerdeel van het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat in Warmond. De vereniging krijgt nu de be schikking over het hele raad- Alleen het linkergedeelte van de kelder blijft zolang er geen alternatief is in gebruik als op slag voor de materialen van jeugdcircus Atleta. Toen het oude raadhuis zes jaar geleden leeg kwam werd de vereni ging in het leven geroepen om het gebouw als openbare ruim te te behouden. Vanwege de beperkte gebruiksmogelijkhe den en de financiële risico's besloot het gemeentebestuur slechts de helft aan de vereni ging te verhuren. De andere helft werd verhuurd als kan- Onlangs is deze huurder ech ter vertrokken. De vereniging Het Oude Raadhuis heeft haar bestaansrecht inmiddels bewe zen en krijgt nu toestemming dit gedeelte in gebruik te ne men. De vereniging kan nu verder werken aan de ambi tieuze plannen voor herinrich ting van het raadhuis en de re novatie van het interieur. De gemeente stelt hierbij echter wel de voorwaarde dat het g bouw ook in de toekomst, mocht de vereniging er onver hoopt mee stoppen, voor com mercieel gebruik geschikt blijft. NOORDWIJK Het Ge mengd Koor Sancta Maria gaat zijn werkterrein verbre den Na 22 jaar lang iedere zondag afwisselend repertoire te hebben gebracht tijdens de eucharistievieringen in de Ka pel van het gelijknamige Psy chiatrische Ziekenhuis in Noordwijk, trekt het koor de Bollenstreek in. Het zestig mannen en vrou wen tellende koor gaat in de nabije toekomst concerten ver zorgen in een aantal dorpen in de Bollenstreek. Ook worden kerkdiensten in de regio muzi kaal worden opgeluisterd. Een en ander wil volgens directeur W.J. van Geldre zeker niet zeggen dat aan de „Sancta- tijd" abrupt een einde komt. „We hebben jaren met heel veel plezier in de Kapel gezon gen, zowel op zondagen als op feestdagen. Daarbij kregen we altijd enorm veel waardering van zowel patiënten als bezoe kers van buitenaf. Onlangs is echter wat irritatie ontstaan tussen het koor en de pastorale dienst van Sancta Maria. De pastorale dienst was het niet eens met onze repertoire-keus. In goed overleg met de direc tie van het ziekenhuis is daar om besloten om de nauwe ban den die er bestonden tussen het koor en de „Sancta" wat te laten vieren". Dat wil volgens de dirigent niet zeggen dat het koor hele maal niet meer te beluisteren zal zijn in de Kapel van Sancta Maria. „Onze optredens wor den alleen minder frequent". Zo zal het koor met de paasda gen in Warmond zingen en niet zoals gebruikelijk in Sanc ta Maria. „Op Goede Vrijdag brengen we in kloosterbejaar denoord Mariëngaarde in Warmond een mooi program ma met diverse motetten en met Pasen een H. Mis van Schubert", zo vertelt Van Geldre. Het koor gaat volgens secreta ris H.W. van Kempen en voor zitter J. Janssen gewoon een nieuwe koers uitstippelen. Daarbij zal het Gemengd Koor Sancta Maria zich in verschil lende kerken in de regio als een van de betere koren gaan profileren. Gedacht wordt niet alleen aan optredens in War mond, maar ook in Noordwijk en Noordwijkerhout. Op het programma staan al concerten in het Academisch Ziekenhuis Leiden, in de Victorkerk in Noordwijkerhout en in Bever wijk. De orkestbegeleiding door het Leids Kamerorkest blijft ook in de toekomst on veranderd. Ondanks het feit dat het koor met 60 leden niet over gebrek aan zangkwalitei ten te klagen heeft, zijn vol gens van Geldre alten nog al tijd van harte welkom. „Het is gek maar men denkt altijd dat we vrouwelijke leden genoeg hebben. Alten hebben we ech ter nooit genoeg". MARIJKE DEN HOLLAN DER Onder redactie van Ton Pieters. )p maandag 17 maart 1930 ignaieërde de Leidsche Cou- ant een lentebode in Sassen- ieim: „Van de groote reis te ug Vrijdagmiddag is de ooievaar in het wandelpark .Rusthpff" weer gearriveerd". .In Nieuw Vennep werden op len openbaren weg Zaterdag avond een vet varken en een geit aangetroffen. De eige- laar is onbekend. De politie is van de „vondst" in kennis ge teld". Jit Leiden, 18 maart '30. .Gistermiddag tijdens de zit ting van den gemeenteraad had voor het gebouw van het Nut van 't Algemeen aan het Bteenschuur een opstootje plaats, doordat een harmoni- ^-muzikant de raadsleden op een aria wilde vergasten. In deze nobele en kunstzinni ge bedoeling werd hij belet door een agent van politie, daaruit een woordenwisseling ontstond. Deze woordenwisse ling ging weldra over in handtastelijkheden, waarbij de muzikant werd bijgestaan door een tweetal Oost-Indi sche militairen, die het schijn baar niet konden hebben, dat de muzikant in het botvieren zijner muzikale lusten werd beknot. Tenslotte moest de jas van den agent het ontgelden, waarop dezë de sabel trok. Twee rechercheurs, die in de raadszaal aanwezig waren, kwamen toen te hulp, gewa pend met den gummistok. Be grijpelijkerwijze was de be langstelling intusschen zeer toegenomen. De strijd werd beslecht in het voordeel van de gewapende macht, die de muzikant en zijn assistenten meenam naar het politiebu reau. Toen keerde de rust op het Steenschuur terug". „Naar uit goede bron verno men wordt, heeft de H.Vader den 12en Maart Zijn Maestro di Camera, mgr.Caccia-Domi- nioni, opdracht gegeven, aan H.M.de Koningin van Zwe den, die sinds eenige weken met den dood worstelt, op de Villa Anastasia van 's Pausen belangstelling te doen blijken en Zijn beste wenschen over te brengen. Voor Z.M.koning Gustav Adolf was dit een aan leiding, om aan Zijne Heilig heid een bezoek te brengen. Hij was bij dit bezoek verge zeld van zijn kleindochter, prinses Ingrid, dochter van den kroonprins. De koning van Zweden toont steeds veel belangstelling' voor alles dat Katholiek is. Herhaaldelijk bezocht hij de kerkelijke plechtigheden in de Sixtijn- sche kapel en Sint Pieter. Het vorig jaar woonde Zijne Ma jesteit tijdens de Goede Week alle plechtigheden in Sint Pieter bij". „Behalve de melkprijs, is hier (in Katwijk a.d.Rijn) dezer da gen ook de broodprijs ver laagd; de melk op 14, het brood op 9 ct. Iets voor de huismoeders!" „Gisteren, Dinsdag 18 Maart, had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van mevrouw de Douairière Johanna Gevers van Kethel en Spaland, ge boren Harmsma de Wit, op de chr.begraafplaats te Noordwij kerhout. De belangstelling was groot. Ds.P.Hofstede bad volgens uitdrukkelijk verzoek van de overledene zelf psalm 90 en hield een treffende rede. De eenige zoon van de ontslapene dankte voor aller deelneming. Vele kransen dekten het graf, o.a. van ex- keizer Wilhelm en graaf van Linden. In hetzelfde graf rust de echtgenoot van de overle dene wiens stoffelijk over schot plm.9 jaar geleden van de grafkelder op de alg.be- graafplaats naar deze plaats is overgebracht". „H.van E., rijdende op den Kerk weg te Woubrugge, raakte het stuur van zijn rij wiel kwijt en reed pardoes in den naastgelegen tocht. Ge lukkig wist hij zichzelf te red den, doch begaf zich weder te water om zijn konijn dat hij per fiets mede vervoerde, te redden. Het rijwiel werd later opgevischt". Rectificatie uit Hoogmade: „In het verslag van den LTB van gisteren is een fout geslopen. Men leze: Door den Geest.Ad- viseur werd er op gewezen, dat de leden als goed R.K. ge- organiseerden ook het R.K.Vakblad (De Boeren stand) moeten lezen en n i e t de Boerderij, die hier toch nog door 16 R.K. gelezen wordt, dit is ook de wensch van onzen Bisschop". Ingezonden brief uit Hoogma de: „Mijnheer de Redacteur, In uw courant van Zaterdag j.l. lazen wij tot onze groote vreugde, dat in de raadszaal te Woubrugge een portret van wijlen den heer H.Meijer een waardige plaats heeft gekre gen. Het deed ons goed dit te lezen. Want alle Hoogmade- naars die in de 42 jaren dat Meester Meijer op Hoogma de als hoofd der R.K.school met steeds jeugdige kracht en vurige ijzer de R.K.jeugd heeft opgevoed, en iedereen steeds met woord en daad op elk oogenblik ter zijde stond, hem hebben leeren kennen, zullen deze aardige attentie met vreugde begroeten. Want Meester Meijer was een man uit één stuk, waar men op aan kon. Hij was alles voor allen. Zijn nagedachtenis zal bij ons allen in hooge eere blijven. Hulde aan dengene, die hier toe het initiatief nam. Met hartelijken dank voor plaat sing. Een oud-leerling". Dit moet wel „modern hei dendom" zijn, meende de Leidsche Courant op zaterdag 22 maart '30. „Terwijl de mis sionarissen uittrekken om de heidenen te beschaven, ge beurt in ons modern Europa het volgende: de directie van de „Westfahlen Halle" in Dortmund deelde aan 10.000 kinderen vrijkaarten uit voor een boksvoorstelling. Met ge spannen aandacht volgden de kinderen de partij. Zij spron gen op de stoelen, klapten en schreeuwden, bij het zien van deze bijna naakte mannen, van alle kanten met bloed en builen overdekt. Eindelijk, één valt..., de strijd is uit. Oor- verdoovend lawaai uit 10.000 kindermonden". „Als nieuwe schoenen erg kraken, moet men hen op een bord met castorolie plaat sen, zoodat de zolen geheel in de olie staan. Dit maakt het leer zacht, waardoor het kra ken voorkomen wordt". „Aneta seint uit Kotaradia: bij het oversteken van den band- jirrende Serbendjadi rivier bij Lokop in de afd.Oostkust van Atjeh, zijn drie fuseliers en één dwangarbeider ver dronken. Het Roode Kruis zal aan de weduwen ieder 100 uitbetalen". GUSTAV ADOLF: De Zweedse koning en zijn vrouw Louise in 1929 bij een bezoek aan Berlijn.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17