ÏToch katers voor PSV I Robson kritiseert spelers die Libregts weg willen hebben Van Marle verwacht volgende week over Libregts beslissing Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! GD ORT CeidócSoivuMit DONDERDAG 15 MAART 1990 PAGINA 13 arta bezorgt Vonk nederlaag rTERDAM Sinds Theo Vonk in 1986 Spar- wilj oor FC Twente verruilde, had hij nog niet rdt zijn oude werkgever verloren. ind nederlaag (0-3) gisteravond in de inhaalwed- 1 tegen Sparta kwam hard aan bij de trainer, alleen verspeelde hij een persoonlijk record, r FC Twente liet ten koste van liefst vier gele ■ten tevens de kans op de derde plaats liggen, eindstand was al bij rust bereikt. Leii lc*e' |a - FC Twente 3-0 (3-0): 16. Vurens 1-0 (strafschop), oipolley 2-0, 40. Polley 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toe- Je iiiwers: 2500. Gele kaart: Gaasbeek, Karnebeek, Stef- bp\en, Elzinga (allen FC Twente), Schuurhulzen (Sparta). Ma: De Goeij; Luyten, Sandel, Sas en Snoei; Vurens, urhulzen en Van den Berg; Polley (74. Dennis de Nooij- P di loutman en Helder (88. Gerard de Nooijer). hu fwente: De Koning; Elzinga, Rutten, Paus en Peeper; n vj nidt, Gaasbeek, Steffensen en Ter Avest; Zwijnenberg ^Nielsen) en Huistra (32. Karnebeek). Dinamo Bukarest niet in Titograd BELGRADO Dinamo Bu karest weigert de tweede wed strijd tegen Partizan Belgrado in de kwartfinale van het toernooi om de Europa-Cup voor bekerwinnaars in Tito grad te spelen. Het duel dient op last van de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) 300 kilometer buiten Belgrado te worden gespeeld. Partizan werd gestraft naar aanleiding van ernstige sup- portersrellen tijdens de thuis wedstrijd in de tweede ronde. De voetbalfans in die 24.000 inwoners tellende stad hebben een zeer slechte reputatie. Duitsers betalen 1800 gulden per minuut voor voetbal op tv MÜNCHEN De Duitse televisie telt 1800 gulden per minuut neer om de kijker thuis zo weinig mogelijk te la ten missen van de wereldtitelstrijd voetbal in Italië. Voor ongeveer 180 uur voetbal in beeld en commentaar zijn ARD en ZDF ongeveer 19 miljoen gulden kwijt. Nog nooit was het uitzenden van het belangrijkste voetbal evenement zo duur voor de Westduitsers. Om de verge lijking met Nederland te maken: Maandag werd bekend, dat de afdeling televisie van de NOS dit jaar ongeveer zes miljoen gulden te kort komt. Dat gat in de begroting wordt vooral veroorzaakt door de bulk aan dure sport in 1990. Het WK voetbal kost de NOS een kleine vijf mil joen gulden. Het eerste en tweede Westduitse net zenden van de 52 duels in Italië er 39 rechtstreeks uit. De televisie-mara thon begint op 6 juni, als het programma „48 uur voor de aftrap" te zien is. Vitesse na ruim 60 jaar weer in finale ARNHEM Vitesse, de debutant uit Arnhem, subtopper in de eredi visie, bereikt volgend seizoen vrij wel zeker Europees voetbal, waar handhaven aanvankelijk het uit gangspunt was. Zelfs twee nederla gen in de competitie achter elkaar, tegen FC Groningen en FC Twente, hadden het ritme van de verrassen de ploeg van trainer Jacobs blijk baar niet verstoord. Ook het weg vallen van aanspeelpunt Latuheru, geblesseerd sinds het duel met Fey- enoord en Troost, bracht de smalle selectie niet uit het evenwicht. Vitesse, in 1927 voor het laatst (ver liezend) bekerfinalist, dwong tegen Willem II de winst (3-0) af. De ploeg won meer duels, sloot beter aan, was agressiever. Thijssen was een regiseur van nog steeds onge kende klasse, Sturing op rechts een aanzetter als Gerets. De debutant in de eredivisie toonde zich alles be halve een eendagsvlieg. John van den Brom onderstreepte dat met drie treffers. Vitesse - Willem II 3-0 (1-0): 19. Van den Brom 1-0, 64. Van den Brom, 71. Van den Brom 3-0. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 10.Q00. Gele kaart: Bos (Vites se), Dijkstra (Willem II). Vitesse: Van der Gouw; Sturing, Thijssen, Bos en Vermeulen; Laamers, Van den Brom en Eijer; Visser, Van Arum en Hilgers (76. Koolhof). Willem II: Roland Jansen; Bart Jansen, Mal- lien (70. Godee), Veldman en Dijkstra; Fes- kens. Van de Ven en Van Geel; Broeken, Sylla (61. Loggie) en Van der Borgt. Anderlecht uit beker BRUSSEL Anderlecht is in de kwartfi nales van het toernooi om de Belgische voetbalbeker uitgeschakeld. De ploeg van Aad de Mos speelde thuis gelijk (2-2) tegen Club Luik. De uitwedstrijd was met 1-0 verloren. In andere wedstrijden voor de kwartfinales scoorden twee spelers vier keer: Hofmans bij Germinal Ekeren, dat met 6-0 won van St Truiden. De Deen Molnar bij Standard Luik, dat Diest met 7-0 versloeg. Oldham Athletic ontwikkelt zich tot de reuzendoder van het Engelse voetbal. Ten koste van Aston Villa (3-0) plaatste de tweede-divisieclub zich gisteren voor de halve finales van het toernooi om de FA- beker. In de halve eindstrijd is Manchester United de tegenstander. De ander halve fi nale gaat tussen Liverpool en Crystal Pala- EINDHOVEN Het dansen op meerdere bruiloften verloopt voor- alsnog naar behoren voor PSV. Zij het, dat het l5 "gistervond bergen met 'energie kostte de moge lijkheid op een trilogie fcj intact te houden. Dat n lukte, hoewel Ajax zich een taai obstakel op wierp. De eeuwige con current moest na een aanvankelijk oersaai, maar later pakkend be kerduel, dat na ander- half uur in 2-2 eindigde, na strafschoppen bui- Jgen voor de vijand uit ^Eindhoven. Maar eigenlijk kende PSV- Ajax verliezers. „Een loterij", kenschetste Beenhakker de onbevredigende apotheose. De verliezende oefenmeester ai had echter toch winstpunten josef Chovanec loopt juichend het veld na de laatste strafschop, die PSV de finale bezorgde, gezien bij zijn ploeg. „De FOTO: anp mentale weerbaarheid die de jongens hebben getoond doet me goed". Beenhakker doel de daarmee op het grillige scoreverloop. „Dat was voor beide ploegen zodanig, dat jwij, maar ook PSV, steeds [weer een tegenvaller moes ten zien te verwerken. Dat lukte en dat geeft vertrou wen voor de komende tijd". Dat gold ook voor zijn collega Guus Hiddink. „Ook wij had den met een paar katers te maken. Voor de wedstrijd, omdat een aantal spelers (on der andere Gerald Vanen- tJ<\ )?urg) niet f*1 bleek, maar ook tijdens het duel. Zo was die 2-2 natuurlijk een geweldige domper. Maar die hebben we van ons afgeschud". Voor de volgepakte tribunes bestond de kater aanvanke lijk uit een ontmoeting, die lange tijd niet om aan te zien was. Stanley Menzo kwam de eer toe van PSV-Ajax een echte wedstrijd te hebben ge maakt. Zij het dat dat voor de doelman op een uiterst du bieuze wijze gebeurde. De voor de verandering maar weer eens in het modieuze paars gehulde Amsterdam mer onderstreepte luttele se conden na de openingstreffer van Ajax in de zestigste mi-: nuut (kopbal John van 't Schip) andermaal zijn reputa tie als een uitermate vreemde en weinig consistente ballen- vanger. De Mokumer num mer één presteerde het bij een onschuldig kopballetje van de gretige Povlsen op gruwelijke wijze te blunde ren. Menzo liet de bal par does uit de handen vallen, waarna Chovanec de blunder in dank aanvaardde: 1-1. Remmen los De blooper van Menzo, die het WK als derde doelman nu wel voorgoed op de buik kan schrijven, had tot gevolg dat zowel PSV als Ajax de remmen los gooide. Tot dat moment kenmerkte de halve finale zich door een flinke hoeveelheid angst die bij Eindhovenaren en Amster dammers van het gezicht viel af te te lezen. Het laatste half uur was echter een getrouwe kopie van de kwalitatief hoogstaande topper van een paar weken geleden in het Olympisch stadion. Met, zo leek het lange tijd, PSV als de gelukkige triom fator na de reguliere negen tig minuten. Het dankte dat aan Jerry de Jong. De man die dit seizoen louter zitvlees kweekte als reservist, kwam Eric Gerets, die met een hoofdblessure halverwege naar de kant moest, vervan gen en groeide uit tot de held van de avond. De oud-Hee- renvener had Roy meteen aan de ketting liggen en be kroonde zijn optreden met een wonderschone treffer. Op aangeven van Povlsen knalde hij het leer een kwar tier voor tijd na een scherpe demarrage als een streep achter Menzo: 2-1. Het laat zich niet moeilijk ra den dat de donkere verdedi ger meer dan ingenomen was met zo'n visitekaartje. „Man, ik was als een kind zo blij, bekende De Jong, die later door zijn trainer werd gepre zen om zijn positieve instel ling. De Jong is bij PSV voorbestemd de op leeftijd geraakte Gerets op te volgen en lijkt, getuige zijn optreden gisteren, een flink eind op de goede weg. Zo had hij eigen lijk geen kind aan de toch ge- tructe en gevaarlijke Roy. „Het ging me goed af. Tegen een speler als Roy moet je di rect even laten zien wie je bent, dat heb ik van Eric Ge rets wel geleerd. Heb ik dus gedaan". De Jong wist zich daardoor „Man of the match maar moest toezien dat Dennis Bergkamp het bestond het feest op de valreep nog even te verstoren. Bergkamp, in valler voor de licht aan zijn lies geblesseerde Vink, haal de in de negentigste minuut na een afgeslagen voorzet ge nadeloos uit: 2-2. Hans- van Breukelen, die overigens geen schuld droeg aan de gelijkmaker, was niet bijster te spreken over Ajax' tweede treffer. „Want weer laten we de tegenstander op gelijke hoogte komen. Dat is zorgelijk, vooral met het oog op Bayern. Het liep nu alle maal nog goed af, maar daar mogen we met het oog op volgende week niet vanuit gaan". Het noodzakelijk geworden overwerk bleek nog het meest besteed aan de Am- - sterdammers. Ajax gaf onder regie van de steeds uitgejoel de Wouters nog een keer gas, maar bleek de pijp wat doel punten betreft toch leeg te hebben. Een vrije trap in de 120ste minuut van de aan voerder in eigen persoon, die tegen de paal eindigde, kon daar weinig aan veranderen. En dat maakte Ajax kansloos. Want nog meer dan Stanley Menzo, die een inzet van Kieft keerde, is Hans van Breukelen een man die het patent heeft op de trap vanaf elf meter. De nationale doel man gooide zich met succes voor de penalty van Danny Blind, waarna Jozef Chova nec het werk op koele wijze klaarde (6-4). TEUN STAAL rrestaties a bekerduel IDHOVEN De bekër- dstrijd PSV-Ajax is gister- ond in Eindhoven onrustig rlopen. Vooral na afloop Bin de wedstrijd moest de po- diverse malen ingrijpen supportersgroepen uit el- r te houden. weg naar het NS-station een groep van ongeveer aanhangers van Ajax kans via een tunnel onder de wrlijn aan de andere zijde het station te komen. Daar itten ze behoorlijke vernie- in aan voordat de politie ingrijpen. De Eindhoven- jlitie heeft voor, tijdens en de voetbalwedstrijd in to- 1 28 aanhoudingen verricht. dHou1 verdachten werden ingere- voor uiteenlopende ver- jpen. Drie verdachten, ngers van Ajax, zijn in ver- Al kering gesteld. Ze worden j van verdacht dat ze vóór de edstrijd twee jongens ernstig ibben mjshandeld. ider de aangehouden ver- chten bevonden zich ook zes annen die illegaal kaartjes 'verkochten. Tijdens de voet- ilwedstrijd hebben suppor- van Ajax kans gezien n gat te maken in de achter- Por ide van het stadion. H. lberto coach miraten BU DHABY De Brazili- Carlos Alberto Pereira is «st i lngesteld als de nieuwe 11 ju indscoach van de Verenigde abische Emiraten. Hij volgt Pool Bernard Blaut op. Die ,1ok(erdween maandag van het |92 neel, na de zware nederlaag ft 1-6) in de finale van het toer- ooi om de Golf-beker tegen uwayt. Carlos Alberto moet selectie van de Emiraten irstomen voor de eindron- van het wereldkampioen- j Jhap voetbal in Italië, waar st rw nc*er meer de Bondsrepubliek 'genstander is in de groep. iportprijsvragen EN HAAG Uitslag West- C. iitse midlotto: Trekking A: 7- •25-27-43-45. Reservegetal: Trekking B: 10-28-33-38- mait 0-45. Reservegetal: 3. Spel 77: 3ehu 4 5 1 4 0 0. më se 193 laars ZEIST De Engelse bondscoach Bobby Rob son noemt het onoirbaar dat spelers een dermate belangrijke, rol spelen dat ze er in slagen een bonds coach ten val te brengen. „Voetballers moeten voet ballen", was gisteren zijn korte commentaar in Zeist, waar hij gastdocent is tijdens een internatio naal jeugdkamp. „Spelers verlangen altijd een her kansing als ze een keer een slechte wedstrijd heb ben gespeeld. Maar als een bondscoach fouten maakt moet-ie meteen weg. Voor mij is dat onbe grijpelijk". Robson, een goede kennis van Libregts, heeft zelf na de uit schakeling in hét toernooi om de Europese titel in Westduits-, land in een vergelijkbare posi tie verkeerd. Toen werd het hoofd van de inmiddels acht jaar in functie zijnde Robson geëist. „Door de pers", bena drukt de coach. „Niet door de spelers. Met hen heb ik nooit soortgelijke problemen gehad als nu in Nederland lijken te spelen". Robsón, die voor het eerst sinds vele jaren gisteravond bij PSV-Ajax getuige was van een Nederlandse clubwedstrijd, paste naar zijn zeggen een be paalde aanpak toe om de pro blemen met de pers het hoofd te bieden. „Ik nam een „low profile" aan", vertelt hij. „Geen confrontatie zoeken met de media, maar gewoon keihard werken, dat was mijn methode om er uit te komen. En het resultaat was er naar". Robson kwalificeerde zich overtuigend met het Engelse team voor het toernooi om de wereldtitel. Ongeslagen met foto anp tien doelpunten voor en nul tegen was het conto, waarop Robson zijn kritikasters kon wijzen. Die er vervolgens het zwijgen toe deden. „Ik vind het triest wat er nu rond Thijs Libregts gebeurt", zegt hij. „Hij is een intelligente vent en was een goede voetballer. Maar het is mijn zaak niet. De manier waarop dit nu echter in Nederland gebeurt stuit me tegen de borst". ZEIST Bondsvoorzitter Jo van Marle heeft gister middag in Zeist ontkend dat er al met Libregts is gesproken over een ont koppeling van de functies. Hij deelde mee dat, mede onder druk van de huidi ge omstandigheden, vol gende week waarschijnlijk wel knopen worden door gehakt. „De delegatie in Italië komt pas vrijdag te rug", aldus Van Marle, die uit hoofde van zijn positie formeel slechts kan pra ten over Libregts' functie van technisch directeur. „Ik voorzie dat er dan ook niet eerder dan pas vol gende week verder wordt gesproken. Overigens is de beslissing om Libregts eventueel aan te houden als bondscoach van het Nederlands elftal een zaak van het sectiebe- stuur". Volgens Van Marle is er trou wens geen sprake van enige opzegtermijn van het contract tussen KNVB en Libregts. „Slechts de normen van fat soen bepalen dat we nu in deze periode met Libregts over zijn verbintenis praten. Opdat beide partijen op een redelijk vroeg tijdstip van elkaar we ten hoe de vlag er voor hangt". Libregts zelf verklaarde overi gens eerder deze week dat hij zelf geen konsekwenties zal trekken uit de hetze tegen hem, die deze dagen naar een hoogtepunt is gegroeid. „Uit mezelf zal ik nooit terugtreden als bondscoach", zei de Rotter dammer, die zo langzamer hand een huid als die van een olifant moet hebben gekregen. Al bijna een jaar lang wordt er tegen hem aangeschopt, maar hij heeft geen krimp gegeven. Het woord is nu dus aan het sectiebestuur, waarin zoals be kend zijn voorganger en lid technische zaken Rinus Mi- In Palermo ontstond druk overleg tussen KNVB-officials en het thuisfront in Zeist over de recente ontwikkelingen rond bondscoach Thijs Libregts. Op de foto Michels, Masman en Van Rooijen. foto: anp chels een zeer zware stem zal hebben. Michels heeft zich officieel steeds achter de bondscoach opgesteld, maar zinspeelde af gelopen weekeinde in zijn co lumn in een landelijk ochtend blad op een ontwikkeling bij Oranje zoals die zich vorige week in België heeft afge speeld. Daar moest zoals be kend Walter Meeuws het veld ruimen, nadat vooral de pers zich nadrukkelijk tegenover hem had opgesteld en Guy Thijs naar voren schoof. De KNVB-delegatie die Italië bezoekt in verband met de na derende wereltitelstrijd voet bal, is hevig geschrokken van de recente publicaties over bondscoach Thijs Libregts in de Nederlandse pers. Het werkbezoek werd gisteren zelfs kortstondig onderbroken om over de positie van de technisch directeur te praten. Het onderling overleg leidde uiteindelijk tot een verklaring van het sectiebestuur betaald voetbal, die tegelijkertijd in Palermo en Zéist werd uitge geven. Daarin werd iri crypti sche bewoordingen uitgelegd dat de KNVB, mede naar aan leiding van berichten in de media, gesprekken voert over de positie van Libregts als technisch directeur en als coach van het Nederlands elf tal. „Tot een afronding van die gesprekken is het nog niet ge komen", aldus de verklaring van de KNVB, die in Palermo werd voorgelezen door direc teur Harry Been. In een summiere toelichting bevestigde Been dat vorige week tot tweemaal toe uitge breid is gesproken met Li bregts en dat het sectiebestuur afgelopen zaterdag ook bijeen is geweest om onderling de po sitie van Libregts te bespre ken. Daarbij is de mogelijk heid ook aan de orde geweest Libregts, die een contract heeft tot 1 juli, ook de komen de jaren aan te houden als technisch directeur, maar hem te ontheffen uit de functie van bondscoach. Kaartjes WK onduidelijk PALERMO De KNVB weet nog altijd niet hoe veel kaartjes de FIFA, de wereldvoetbalorganisatie, toewijst aan Nederland voor de wedstrijden om de wereldtitel. Veiligheids functionaris Rob de Bak ker van de KNVB hoopt op korte termijn meer dui delijkheid te krijgen uit Rome, waar het centrale organisatiecomité is geves tigd. In Palermo wordt erop gerekend dat tenmin ste 10.000 kaarten naar Nederland gaan. Rossette Accardi gaat de spelersgroep van het Ne derlands elftal tijdens de WK voetbal op Sicilië en Sardinië begeleiden. Het 19-jarige meisje uit Alme lo, dat Italiaanse ouders heeft, spreekt vloeiend Italiaans en is door het WK-organisatiecomité in Palermo gehuurd om Oranje bij te staan. Nederlandse supporters, die op Sicilië en Sardinië de WK-wedstrijden van Oranje volgen, krijgen van de autoriteiten een spe ciaal programma voorge schoteld. De supporters kunnen niet alleen de wedstrijden bezoeken, maar - vermoedelijk zelfs geheel gratis - ook culture le en toeristische uitstapjes maken. Er worden zelfs speciale feesten georgani seerd om de sfeer bij de Nederlandse aanhang op peil te houden. Duidelijk werd wel in Paler mo dat de KNVB-top bij te rugkeer in Nederland ook een hartig woordje wil wisselen met de spelersgroep, die nu andermaal kritiek ventileert op Libregts. „Dat zal zeker nog aan de orde komen", was het korte commentaar van KNVB-zijde. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.10 uur. Schaak cursus. Veronique, 23.00 uur: Match Ba rend en Van Dorp. Euroeport, 17.00-04.00 uur. Sport. MORGEN Duitsland 1, 11.50 uur: Skiën BBC 2, 15.20 uur: Sport on fri- PSV-Bayern München rechtstreeks bij NOS HILVERSUM De Europa Cup-wedstrijd PSV-Bayern München wordt door de NOS woensdag 21 maart recht streeks uitgezonden op Neder land 3. De uitzending van deze kwartfinale-wedstrijd begint om 19.25 uur, aldus de NOS. Voor en na de wedstrijd doet de NOS verslag van de ge meenteraadsverkiezingen die op 21 maart worden gehouden. Rood Valentijn, ribbenfractuur Jim Charité DEN HAAG Het midweek- se programma in de eerste di visie was weinig in trek bij de liefhebbers. Acht duels, SVV - AZ werd uitgesteld, trokken in totaal nog geen 12.000 men sen. Scheidsrechter Luyten stuurde Dennis Valentijn van Excelsior in het treffen met Eindhoven (0-3) uit het veld, nadat hij slaags was geraakt met Joop Böckling. Helmond Sport-doelman Van der Mey- den kreeg in de gewonnen wedstrijd bij DS (0-1) geel na een onbesuisde actie tegen Jim Charité, die daarbij enkele rib ben brak. Karakteristieken eerste divisie DS79 - Helmond Sport 0-1 (0-0): 60. Van Kilsdonk 0-1. Scheidsrechter: Van Haatten. Toeschouwers: 200. Gele kaart: Van der Meyden (Hel mond Sport). RBC - VW 0-0. Scheidsrechter: Bre- kelmans. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Kepers (RBC). PEC Zwolle - Heracles 1-2 (0-1): 39 Van Schijndel 0-1, 86. Velten 0-2, 89. Roelofsen 1-2. Scheidsrechter: Eg- bertzen. Toeschouwers: 2500. De Graafschap Heerenveen 0-1 (0- 1): 25. Van Dijk 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 1050. Gele kaart: Van Dijk en Griffith (Heeren veen). Veendam - Go Ahead Eagles 1-1 (0- 1): 33. Buisman 0-1, 57. Van Buuren 1-1. Scheidsrechter. Uilenberg. Toe schouwers: 2000. Gele kaart: Pique (Go Ahead). SC Cambuur Leeuwarden - NAC 2-0 (0-0): 46. Kuitert 1-0, 78. Alma 2-0. Scheidsrechter: Overkleett. Toe schouwers: 3000. Telstar - Emmen 1-1 (0-0): 53. De Jonge 0-1 (strafschop), 56. Visser 1- 1. Scheidsrechter: Overstegen. Toe schouwers: 700. Gele kaart: Kroezen (Emmen). Excelsior - Eindhoven 0-3 (0-0): 53. Böckling 0-1, 62. Meijer 0-2, 64. Meij er 0-3. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 400. Rode kaart: Valentijn (Excelsior). Gele kaart: Warry van Wattum (Excelsior) en Maas (Eindho- KNVB-beker V/hesse' -awniem II 3-0 PSV - A|ax 2-2 (PSV w.n.s.) Eredivisie Sparta - Twente 3-0 PSV 25 15 5 5 35 81-30 A|ax 24 13 7 4 33 48-19 Roda JC 25 12 8 5 32 38-27 FC Twente 25 11 9 5 31 32-31 Vitesse 25 11 8 6 30 40-23 Fortune S 25 9 12 4 30 26-19 Volendam 25 11 7 7 29 36-28 Groningen 25 9 10 6 28 38-30 RKC 25 10 7 8 27 34-33 Den Haag 24 9 5 10 23 46-50 Sparta 25 9 5 11 23 36-43 MW 25 7 9 9 23 32-47 Feyenoord 25 6 .10 9 22 35-37 FC Utrecht 25 7 7 11 21 21-35 NEC 25 5 8 12 19 26-48 Den Bosch 25 3 11 11 17 18-35 Willem II 25 4 7 14 15 26-41 Haarlem 25 3 5 17 11 18-55 Graafschap - Heerenveen 0-1 RBC - VW 0-0 Telstar - Emmen 1-1 Excelsior - Eindhoven 0-3 DS 79 - Helmond Sport 0-1 Veendam - GA Eagles 1-1 27 20 4 3 44 54-17 26 14 7 5 35 43-24 27 13 5 9 31 31-34 28 10 11 7 31 41-32 26 11 7 8 29 40-32 28 10 8 10 28 48-48 25 9 9 7 27 31-30 26 10 7 9 27 41-41 27 9 8 10 26 39-36 28 8 10 10 26 35-40 26 9 7 10 25 32-38 27 10 5 12 25 34-37 27 7 10 10 24 39-41 28 5 14 9 24 23-28 27 6 11 10 23 32-37 27 9 5 13 23 30-38 27 8 7 12 23 41-51 27 5 12 10 22 28-38 28 5 9 14 19 36-56 NAC en Wagenlngen pe- PEC Zwolle Wagenlngen Heerenveen Excelsior DS '79 SW, Heerenveei rl odekampioen. Topscorers Eerste divisie 1. Van Velzen (SW) 21 2. J. Molenaar (RBC) 13 3. Leeuwerik (De Graafschap) en De Jonge (Emmen) 12 5. Stewart (VW), Schaap (Emmen), Hulzlngh (Veendam) en Velten (Heracles) 10 9. Roos (AZ) en Kraus (Helmond Sport) 9.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13