ierkstraat moet winkelcentrum forden van Noordwijk Binnen fünderopvang /oorhout ïoodzakelijk Lisse doet veel voor haar oudere inwoners i Renovatie en sloop in wijk Tranendal BEÏÏ* /J I0UR HAAL VVD Valkenburg wil veel doen aan milieu f! [DEN OMGEVING SeidócSoivuMit DONDERDAG 15 MAART 1990 PAGINA 11 y nrijding na drankmisbruik vapi )RDWIJKERHOUT Een voorrangsfout een 26-jarige bromfietser uit Noordwijker- die onder invloed van alcohol verkeerde, ^■gisteravond niet zonder gevolgen. De man ^■om tien voor acht over de Pilarenlaan en ende geen voorrang aan een auto die over ,t* El [erkstraat reed. De bromfietser, die na de jjjj jding last van duizeligheid had en enkele IROC afwonden opliep, is naar het AZL in Leiden pe acht. Hij kon na behandeling weer naar huis. ^tuurder van de auto bleef ongedeerd. ndje in kelder jongerencentrum 0 HEN AAN DEN RIJN De brandweer Flan t gisteravond een brandje in de fietsenkelder .30. i jongerencentrum Het Kasteel aan de Con- 31 veg moeten blussen. In de kelder lag afval ia loor onbekende oorzaak vlam vatte, inig! Katwijk wil snel gaan beginnen met restauratie kerktoren KATWIJK Met de restauratie van de toren van de Oude Kerk in Katwijk moet zo snel mogelijk wor den begonnen. Burgemeester en wethouder stellen dit voor aan de gemeenteraad. De kosten waren oorspronkelijk geschat op 700.000 gulden, maar nu een plan is opge steld blijkt de restauratie 215.000 gulden te kosten. De gemeente Kat wijk verwacht zelf 30.000 gulden op tafel te moeten leggen, het resteren de bedrag moet komen van subsi dies van rijk en provincie. Over de plannen wordt deze week door com missies gesproken. Inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST Een grote hoeveelheid buiten lands geld, bank- en giro- passen, een leren jack en skikleding zijn gisternacht ontvreemd uit een woning aan de Rhijngeesterstraat- weg in Oegstgeest. De in brekers kwamen binnen door een raam aan de ach terzijde met een schroeve- draairer open te breken. In de Karei Doormanlaan gingen inbrekers er van door met een perzisch ta pijt en zilverwerk. De da ders kwamen hier binnen door de schuifpui te ver nielen. Flinke schade na rijden door rood SASSENHEIM Twee perso- nenauto's botsten gisteravond rond half acht op de kruising Narcissenlaan/Parklaan in Sas- senheim frontaal op elkaar. De auto's werden bestuurd door een 46-jarige vrouw uit Voorhout en een 47-jarige man uit Sassen- heim. Eén van de twee is door het rode licht gereden. Beiden verklaarden tegenover de politie dat ze in de veronderstelling ver keerden dat het licht op groen stond. De politie zoekt getuigen van het ongeval, waarbij beide betrokkenen ongedeerd bleven. De materiële schade was groot. Eén van de auto's moest worden weggesleept. Voorhoeve spreekt in Noordwijk NOORDWIJK Joris Voorhoeve spreekt mor genavond op een bijeenkomst van de VVD Noord- wijk. Plaats van handeling is het Hof van Holland aan de Voorstraat. Joris Voorhoeve, voorzitter van de VVD-fractie in de Tweede kamer en inwoner van Noordwijk,spreekt over landelijke en plaatse lijke zaken. Tevens worden de eerste acht kandi daten voorgesteld die voor de VVD op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen staan. Aanvang acht uur. Wethouder Joon opent uitbreiding Narcis VOORHOUT Wethouder B. Joon (onderwijs) opent morgen de uitbreiding van openbare basis school De Narcis aan de Distelweg in de wijk Oost hout. De officiële opening is om vier uur. Valkenburg geeft voorkeur aan VLOK VALKENBURG De Vereni- ging Lokale Omroep Katwijk (VLOK) krijgt van de gemeen te Valkenburg een representa- tiviteitsverklaring. Alle fracties in de gemeenteraad toonden zich deze week tevreden met het feit dat van de 24 uur die •de VLÖK uitzendt, 20 procent is gewijd aan Valkenburg. De VLOK heeft nu 120 leden uit Valkenburg. Burgemeester C. Sinke zei overleg te hebben ge had met de Omroep Rijnland, die heeft erkend niet die activi teiten te kunnen ontplooien zo als de VLOK. Bromfietser breekt been ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-jarige Alphenaar brak gisteren zijn been bij een aanrij ding op de kruising Jan Nieuwenhuij- zenstraat-Karel Doormanstraat. De jongen reed met zijn brommer op de Van Nieuwenhuij- zenstraat en ver leende geen voor rang aan een 25-ja- rige automobilist uit Alphen die over de Karei Doorman straat reed. sir ïo" JRDWIJK De lee kstraat moet het be- i wo" [rijkste winkelcentrum ♦i® li den van de kern van ,rdwijk Binnen. Win- in omliggende straten Bieten naar dit centrum den verplaatst. gemeente moet verplaat- stimuleren, waarbij reke- 'moet worden gehouden de financiële consequen- voor de desbetreffende keiiers. Daarnaast moet er ;oede bereikbaarheid van (erkstraat worden ge- parkeermogelijkhe- worden vergroot. Dat in het rapport „Detail- R0^ ïelsonderzoek Noordwijk", door het bureau BRO uit ht is uitgevoerd in op- inoli eht van de Noordwijkse R goe< Kei Ondernemers Vereniging. In het onderzoek komt de winkelstraat van Noordwijk aan Zee, de Hoofdstraat, er vrij goed af. Deze straat wordt gezien als hoofdwinkelcen trum van de badplaats waar vooral gekocht wordt vanwege de goede kwaliteit van de aan geboden artikelen en de gezel lige sfeer. De straat wordt wel relatief vaak gemeden omdat het moeilijk is de auto kwijt te raken. Ook komt het ver spreid liggen van de winkels als een nadeel naar voren. Toch worden de winkels in Noordwijk aan Zee, zo blijkt uit het onderzoek, beter be zocht dan die in Noordwijk Binnen. Kwaliteit De Kerkstraat en het winkel centrum Molenstraat-St. Je- roensweg (Jemocentrum) in Binnen wordt door een deel van de consumenten als slecht beoordeeld. Negatief wordt ge oordeeld over de omvang van het winkelaanbod, de sfeer, de inrichting van het gebied en de kwaliteit van de horeca. Pluspunten zijn de kwaliteit van de winkels, zowel in de Kerkstraat als in het Jemocen trum. In het Jemocentrum is het parkeren een probleem. Het Vuurtorenplein in Noord wijk aan Zee heeft een duide lijke toeristische functie, maar maakt volgens BRO zowel in de zomer als in de winter een troosteloze indruk. Het plein is te grootschalig van opzet, zo luidt een van de conclusies. Een telefonische enquête heeft uitgewezen dat Noord wijkse consumenten hun dagelijkse boodschappen voor 95 procent in het eigen dorp doen. De meeste aankopen worden ge daan in Noordwijk Binnen. Met name de Kerkstraat scoort hier hoog, maar ook wroden veel boodschappen gedaan in buurtwinkels en bij Albert Heyn aan het Bonnikëplein. Voor kleding zoeken Noord- wijkers het vooral buiten het eigen dorp. Stoffen en schoe nen koopt men weer wel in de eigen omgeving. Knelpunten Knelpunten constateert het rapport vooral in Noordwijk Binnen. De winkels liggen er te verspreid. Omdat een ge concentreerd winkelapparaat een grotere aantrekkings kracht heeft moet er één cen trum komen. De Kerkstraat ligt daarbij voor de hand, om dat klanten deze straat nu al goed weten te vinden voor de dagelijkse boodschappen en de parkeergelegenheid hier uitge- bried kan worden. De straat is goed bereikbaar en er is ruim te voor uitbreiding van het winkelaanbod. „Gestreefd moet worden om circa 60 pro cent van het totale winkelaan bod te concentreren in de Kerkstraat", aldus het rapport. In totaal kan in de Kerkstraat circa 2800 m2 aan winkelruim te aan het bestaande aanbod worden toegevoegd.-Met name winkeliers uit het Jemo-gebied moeten worden gestimuleerd naar de Kerkstraat te verhui zen. Vooral winkels in de niet dagelijkse sector (fietsen, elec- tronica, mode) krijgen het .daar, zo blijkt uit het onder zoek, moeilijk als het nieuw te bouwen bejaardencentrum hier een groot aantal parkeer plaatsen opslokt. Veldt uit Haarlem heeft gisteren tijdens urgoftketbakkerswedstrijden in de KTS in Voor- eslei ut beslag gelegd op de directeur Schefferbe- S)NG De bokaal werd hem overhandigd door Th. Blokland. Paul Veldt werkt in banketbakkerij in Haarlem en volgt aan de i een opleiding tot banketbakkersbediende. ■leerling J. Rotteveel was eerste in de cate gorie vakwerk suikersierwerk, W. Schmitt was de beste in de afdeling kleingebak en J. Kaak bakte de beste amandelkoekjes. De jury be loonde Kaak echter met een derde prijs. In het leerlingwezen gingen er eerste prijzen naar: Olaf Bakker, Marco Korenhof en Carolien Piessing. FOTO: HENK VAN DEN ENDE e 'NCLUSIE BURGEMEESTER EN WETHOUDERS: af I 2°jJ I0RHOUT Het is nood- za. e !elÜk dat er in Voorhout verkil pderopvang komt. Het gaat fees arbij niet alleen om opvang u ^een kinderdagverblijf maar lilden 's ook behoefte aan buiten- '°olse opvang. Ouders, ge- jhahf lente en bedrijfsleven die als n samen verantwoordelijk- 90 J 'd te dragen in het tot stand Def men van kinderopvang- orzieningen in Voorhout. pafi3t deze conclusies komen k. B« rgemeester en wethouders pend ^oorhout in een notitie h i over dit onderwerp is ge- spe 'reven. Maandag 19 maart is derki se notitie onderwerp van en scussie in de vergadering - commissie onderwijs. Bezoi kinderopvang is al lang geen ^erbodige) luxe meer, maar ia oj n absolute noodzaak voor in- Vo9 viduele ouders èn voor de euroi inleving", zo schrijven B 009'1 W. -15,0 ndat kinderopvang be- ekenj houwd moet worden als een aewi ?isvoorziening, houdt dit ik vs Sens het college in dat toe- j. KH nkelijkheid en betaalbaar- een sid voor iedereen een voor- kinC aarc*e Voor het beheer 2 'oet volgens B en W worden nfórr streefd naar één stichting kinds ie peuterspeelzalen, kinder- nai/i 'gverblijf en buitenschóolse :NTH 'Van£ onder zijn. hoede heeft, 'elbti '®e particuliere instellingen nisc> leboen onlangs bij de gemeen- i viaj te kennen gegeven kinder- •00- pvang in Voorhout te willen Viseren. Het gaat hier om de stichting Bolderberg, die nu al in de gemeenten Sassenheim en Noordwijk kinderdagver blijven exploiteert, en om de stichting Catalpa die aanbiedt een kinderdagverblijf in Voor hout te bouwen die ruimte biedt aan vijftig kindplaatsen. De gemeente zou dan kind plaatsen kunnen kopen en zelf een subsidieregeling opzetten. Het college van burgemeester en wethouders wijzen beide voorstellen af omdat het geen instelling met een winstoog merk wil susidiëren. Boven dien, zo vindt het college, dient de gemeente invloed te hebben op de tarieven. B en W zijn daarom voor het realise ren van een gesubsidieerd kin derdagverblijf dat opgezet wordt door de werkgroep Kin deropvang. Samenwerking met Bolderberg zou daarbij overwogen kunnen worden. Voor de huisvesting van kin deropvang in Voorhout ver dient volgens B en W een nieuw gebouw de voorkeur. Het gebruiken van leegstaande schoollokalen vindt het college een minder goede maatregel in verband met het feit dat ba by's en peuters op bepaalde tij den moeten slapen en het maar de vraag is of een school daarv'oor geschikt is. Boven dien vreest Voorhout kapi taalsvernietiging als een tijde lijke opvangvoorziening wordt ingericht, zeker als er nieuw- bouwplannen zijn. Fundamenten uit de oorlog gevonden WASSENAAR Op het Was- senaarse strand zijn dinsdag middag verdachte voorwerpen aangetroffen die leken op va ten. De brandweer ging op on derzoek uit en trof betonnen fundamenten aan die uit de oorlog afkomstig zijn. Deze fundamenten zijn door de Duitsers aangelegd en maken deel uit van de zogeheten 'At- lantikwal', bouwwerken die de landing van de geallieerden moesten verhinderen. De fun damenten zijn alleen bij laag water te zien. Volgens de poli tie zijn ze door de stormen van de afgelopen tijd boven geko men maar wordt het nog een hele klus ze te verwijderen. Draagbare radio's gestolen LEIDERDORP Onbekenden hebben gisternacht drie dozen met draagbare radio's gestolen uit een vrachtwagen op de par keerplaats aan de Touwbaan in Leiderdorp. De daders braken de deur van de laadruimte open. Scholieren adopteren monument De leerlingen van basisschool De Kinderburg in Sassenheim hebben gisteren officieel het ver- zetsmonument geadopteerd dat staat op de hoek van de Hoofdstraat en de Wilhelminalaan. Het monument werd twee jaar geleden voor het eerst overgedragen aan een basisschool. Toen nam de openbare school Het Anker de zorg er voor op zich. Wethouder W. Maris droeg het gisteren officieel over aan Het Bolwerk. De leerlingen zullen het samen met de plantsoenendienst verzorgen. Sassenheim heeft nog een tweede gedenkte ken, de Vrouwenbank in park Rusthoff. „Die is jammer genoeg niet zo goed te onderhouden", aldus de wethouder gisteren. De bank werd en kele jaren geleden opgeknapt en was kort daar na alweer beklad en bekrast. Maris wees de leerlingen gisteren op het belang van de herdenking van de Tweede Wereldoor log in verband met het gevaar van oplevende jodenhaat en racisme. „We moeten opletten", aldus Maris: „dat we mensen die er anders uit zien dan wij niet behandelen zoals met de joden in de Tweede Wereldoorlog gebeurde". FOTO: HENK VAN DEN ENDE BURGEMEESTER EN WETHOUDERS IN NOTITIE: LISSE De huisvesting voor ouderen in Lisse krijgt volgens burgemees ter en wethouders van die gemeente veel aandacht. Een onderzoek naar de woningbehoeften van ou deren is in voorbereiding en het aantal woningen dat geschikt is voor oude renhuisvesting wordt mo menteel geïnventariseerd. Verder wordt op diverse plaatsen in Lisse onder zocht of de mogelijkheid bestaat bestaande huisves ting geschikt te maken voor oudere inwoners. Burgemeester en wethouders schrijven dit in de notitie „Ge meentelijk ouderenbeleid". Deze is vanavond onderwerp van discussie in een vergade ring van de commissie sociale zaken. Volgens burgemeester en wet houders heeft de praktijk ge leerd dat ouderen zolang mo gelijk zelfstandig willen blij ven wonen. Het Lissese college voert daarom een op emanci patie gericht ouderenbeleid. „Ouderen willen niet worden weggestopt in straten of wij ken met alleen maar leeftijd genoten", zo schrijven B en W. Daarom worden op verschil lende plaatsen in Lisse be staande woonruimten geschikt gemaakt voor bewoning door ouderen, of onderzocht in hoe verre de mogelijkheden daar toe aanwezig zijn Een voorbeeld daarvan is de flat aan de Ooievaarstraat. Door een gericht plaatsingsbe leid wordt bereikt dat de flat bevolkt gaat worden door mensen boven de 55 jaar. In de notitie doen burgemeester en wethouders de suggestie een gemeenschapsruimte in de flat te realiseren. Ook wordt ge dacht aan het aanstellen van een huismeester, waardoor het veilig en beschermd wonen wordt bevorderd. Goed openbaar vervoer draagt ook bij tot de zelfstandigheid van de oudere Lissers. Daarom onderhandelt de gemeente met vervoersmaatschappij Centraal Nederland om bushalten te re aliseren bij de voorzieningen Berkhout en Eikenhorst. Deze onderhandelingen hebben reeds tot resultaat gehad dat een buslijn (lijn 94) de Wester- dreef gaat aandoen. Na de re- constuctie van de weg komen er bushaltes. Ten aanzien van het flanke rend ouderenbeleid zegt het college in de notitie onder an dere dat het Gecoördineerd Ouderenwerk (GOW) ver wacht dat de druk op onder meer de tijdelijke en nachtop- vang zal toenemen. Een uit breiding van de mogelijkhe den wordt dan ook door het GOW noodzakelijk geacht en het college is bereid dat ver zoek te steunen. Het GOW verwacht tevens dat het aantal bezoeken dat dage lijks aan dienstencentrum Beukenhorst wordt gebracht zal toenemen. Daarom denkt het GOW aan uitbreiding van het gebouw of aan een depen dance in 't Poelhuys. Burge meester en wethouders vinden dat als de huidige behuizing te krap wordt, inderdaad het rea liseren van een dependance overwogen zou kunnen wor den. Dit leidt dan tevens tot de door het college nagestreefde spreiding van het voorzienin genaanbod. COMMISSIE KIEST VOOR „MIX-VARIANT" KATWIJK Een deel van de woningen in de Katwijkse wijk Tranendal wordt gerenoveerd en een ander deel wordt gesloopt en vervangen door nieuw bouw. Een nog te houden onderzoek moet uitwijzen welke woningen voor de één en welke voor de an dere .maatregel in aan merking komen. De commissie ruimtelijke or dening van de gemeente Kat wijk, die gistermiddag over dit onderwerp vergaderde, kan instemmen met dit voorstel, dat afkomstig is van de Kat wijkse Bouwvereniging. De KBV deed het voorstel mede naar aanleiding van de uitslag van een onlangs onder de be woners, van Tranendal gehou den enquête. Daaruit bleek dat een kwart van de bewoners de wijk wil verlaten. Van de mensen die willen blijven, kie zen 42 voor renovatie en 33 voor nieuwbouw. Tevens werd duidelijk dat 43 procent van de bewoners een inkomen heeft dat beneden de 1500 gulden netto per maand ligt. Huren Een en ander brengt met zich mee dat er, aldus de KBV, al les aan gedaan moet worden om de huren van de woningen betaalbaar te houden. Een re den om niet tot sloop en her bouw van de gehele wijk over te gaan. De KBV heeft name lijk uitgerekend dat de huur prijs voor een gerenoveerde woning 440 gulden per maand zou moeten worden terwijl voor een nieuwbouwwoning van dezelfde afmetingen 570 gulden neergeteld zou moeten worden. Een onderzoek moet uitwijzen welke woningen nog voor re novatie in aanmerming komen en welke huizen inmiddels in zo'n slechte straat verkeren dat tot sloop en herbouw moet worden overgegaan. De KBV heeft nu 10 procent van de woningen onderzocht en heeft op grond van de resultaten een schatting gedaan. De conclusie is, aldus KBV-directeur L. Bartelse gistermiddag, dat met name de hogergelegen wonin gen nog gerenoveerd kunnen worden. Het gaat hier bijvoor beeld om de huizen aan de W assenaarse weg. Het idee de zogenaamde „mix variant" - dus gedeeltelijke sloop en gedeeltelijke renova tie - nader te onderzoeken en uit te werken, kon gistermid dag rekenen op de steun van alle commissieleden. J. Tel- kamp (PvdA) noemde het voorstel „een creatieve zet in een vastgelopen plan, die een compliment verdient". Overigens verhoogt de mix variant de kans dat Katwijk voor dit project stadsvernieu wingssubsidie van de provin cie krijgt. Wethouder W. van der Plas deelde dat de com missieleden mee. Volgens Van der Plas is de provincie name lijk op dit moment geen voor stsander van de sloop van goedkope huurwoningen en zou Tranendal nooit een stads- vernieuwingsstatus krijgen als er uitsluitend van vervangen de nieuwbouw sprake zou zijn. Komt er inderdaad subsidie, dan betekent d(t dat de bouw kosten lager uitvallen. Dit zou weer in de huurprijs kunnen worden doorberekend. De bijzondere flora en fauna van De Galapagos-eilanden worden vanavond door de Amsterdammer De Korte ge toond en toegelicht in de Oude Handwerkschool aan het Kerkplein in Hillegom. De bijeenkomst begint om acht uur. Concert Het ensemble voor oude mu ziek Olim geeft morgenavond een optreden in de Katwijk- se Dorpskerk. Aanvang kwart over acht. Er wordt vo cale en instrumentale muziek uit de middeleeuwen ge maakt. Kaarten kosten f10 K&O-leden, houders van een Pas 65 of CJP betalen f7,50, kinderen tot 16 jaar f2,50. Oud-Noordwijk Het Genootschap Oud-Noord wijk houdt morgenavond zijn jaarvergadering. Na het offi ciële gedeelte, dat om acht uur begint, houdt J. de Key- zer uit Sliedrecht een lezing met film en dia's over de touwslagerij. Verder vermeldt de agenda het overhandigen van de bijdrage van de „Rondwandeling" voor het kerkorgelfonds van de Neder lands Hervormde Kerk in Noordwijk-Binnen en in de pauze bestaat er gelegenheid tot het bezichtigen van de mo- delboten. Plaats van hande ling is De Rank. Introducees zijn toegestaan. Concert Het Christelijk Oratorium- koor Com nu met Sangh geeft morgenavond in de Gerefor meerde kerk aan de Juliana- laan in Sassenheim een uit voering. Uitgevoerd wordt het oratorium „Elias" van Mendelssohn-Bartholdy. Me dewerking wordt verleend door Joep Bröcheller (bas), Frank Fritschey (tenor), Mi randa van Kralingen (sop raan), Liesbeth Riemersma (alt) en een kwartet uit het Omroepkoor. De muzikale be geleiding is van het Randste delijk Begeleidingsorkest. De algehele leiding wordt ver zorgd door Ger Hovius, dirir- gent van „Com snu met Sangh". De toegangsprijs is f15, houders van een CJP of Pas 65 moeten f12,50 betalen. Aanvang acht uur. Jazz Het Sara Kolen Kwintet treedt morgenavond op in het Beach Hotel aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk. De groep brengt jazz ballads en latin songs. Het concert begint om acht uur, toegang is gratis. VALKENBURG De VVD Valkenburg wil dat er in de komende jaren veel wordt gedaan aan de verbetering van het mi lieu. De partij meldt dit in het verkiezingsprogram ma. De liberalen pleiten voor een chemokar, batterijvangers aan de glasbakken, het gescheiden inzamelen van afval en een onderzoek naar de mogelijk heid rijdende vuilcontainers in te voeren. Dit laatste zou moeten gebeuren in overleg met Katwijk. De VVD vindt dat vrachtwa gens uit het dorpsbeeld moeten verdwijnen en pleiten voor snelle aanleg van een vrachtwagenparkeerterrein. In het dorp moeten waar no dig snelheidsbeperkende maatregelen worden genomen. De politiepost moet voor Val kenburg behouden blijven en politiemensen moetert hun surveillance per fiets of te voet uitvoeren. Dat is beter dan surveillance per auto, zo me nen de liberalen. Zodar het gebied in 't Boonrak bij de Hanab is volgebouwd moet er veel aandacht worden besteed aan de bebouwing van het Hibé-terrein. Als de S4 en de nieuwe brug in gebruik zijn genomen, moet de doorgaande weg in het dorp worden aan gepast, aldus de VVD in het verkiezingsprogramma. PVDA EN D66: Agrarisch belang weegt te zwaar in buitengebied Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Er is te veel rekening gehouden met agrarische belangen in het Noordwij- kerhoutse buitengebied. Dat was de mening van de PvdA en D66 gisteravond tijdens een politiek forum was georganiseerd door de LTB in het Victorhuis. Ongeveer dertig vooral jongere kwekers hoorden er de discussie aan. Cen traal stond de ontwikke ling van het buitengebied. De keuzes waren duidelijk. „Er zijn meer belangen in het spel dan alleen de agrarische. Ook het algemeen belang bij voorbeeld en het milieubelang moeten meegewogen worden", aldus PvdA-woordvoerster Hof. Mevrouw Hulspass (D66) deelde die opvatting: „Het bui tengebied heeft meer functies dan alleen werk voor agra riërs". Zij vonden dat het open karakter van Noordwijkerhout behouden moeten blijven. Bo vendien is er volgens hen wil lekeur bij het toewijzen van bouwblokken aan agrarische handelsbedrijven. „De een wel en de ander niet. Een bestem mingsplan is er juist om dat te voorkomen" aldus Hof. Wethouder Heemskerk woog de de economische belangen zwaarder mee. „Als agrarische handelsbedrijven boven de 4000 vierkante meter uitgroei en vergt het enorme investe ringen als ze naar een indus trieterrein moeten verhuizen. Bovendien wordt er dan werk gelegenheid verspeeld".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11