Libregts mist mogelijk duel met Sovjetunie rimman moet rekening hotel nu zelf betalen Bezoek aan kuuroord doet Eddy Planckaert goed Zware boete voor Wouters Sovjetunie mogelijk niet in Italia'90 Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT EfiidócSoincuit WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 9 llert Wisse uit jgbyselectie N HAAG Het Nederlands rugbyteam, zondag in Brno aantreedt tegen Tsjecho- akije in het kader van de FIRA B-pou- s in vergelijking met het treffen tegen jlgarije op één plaats gewijzigd. DIOK- jer Bert Wisse, die enigszins uit vorm is, als „winger" vervangen door de gelouter- André Marcker van Castricum. Neder- id heeft in de B-poule twee keer gespeeld: nst op Bulgarije, verlies tegen Spanje. De jechen hebben nog geen wedstrijd ge teld. Nederlandse ploeg bestaat uit: Van der Klei, m en Hadinogoro (allen Den Haag), Berendsen, Loon. Kummer, Broers en Michelsen (allen )K). Verhofstad, Mats en André Mareker (allen tricum), Van Altena en Visser (beiden Hilver- i), De Vries (AAC) en Hengeveld (Amstelveen), reserves staan Bos, Vermeulen en Wisse (allen )K) en Wierenga (Castricum). ACQUASANTA TERME De ther mische modderbaden in Acquasanta Terme hebben, volgens de Italiaanse vakantiefolders, een heilzame wer king. Voor Eddy Planckaert waren de gezondheidsbronnen symbolisch voor zijn zege in de zevende etappe van de Tirreno - Adriatico. De Belg koos jarenlang voor Parijs - Nice als voorbereidingskoers op de klassieker Milaan - Sanremo. Dit sei zoen week hij voor de tweede keer sinds zijn start als professional in 1980 af van die voorkeur. In de met de stank van rotte eieren omgeven straten van het Italiaanse kuuroord sprintte de routinier van Post als vanouds. Door zijn ploeggenoten voorbeeldig gelanceerd, haalde de 31-' jarige Belg de tweede dagzege voor Panasonic binnen. De Ierse wielrenner Stephen Roche zal zaterdag niet meedoen aan de Ita liaanse voorjaarsklassieker Milaan- Sanremo, de eerste wedstrijd voor de wereldbeker. Zijn ploegleider Willy Teirlinck verklaarde dat Roche, kop man bij Histor, de Primavera laat schieten en zich geheel concentreert op de Catalaanse Week, die 19 maart begint. Ook komt Roch niet uit in de Ronde van Spanje, volgende maand. Eerste doofstomme in „AH England" LONDEN Voor het eerst in de geschiedenis van de „All England" badmintonkampioenschappen doet een doofstomme speler mee. Rajiv Bagga uit India stapt vandaag op de vloer voor de wedstrijd tegen de Deen Claus Overbeck. Scheids- en lijnrechters krijgen de instruc tie mee, dat ze nadrukkelijke sig nalen met de hand moeten maken om de 22-jarige Bagga te laten we ten waar hij aan toe is. Bagga's trainer Sanjay Sharma zei giste ren: „De All England is een be langrijk toernooi voor Rajiv, maar hij wil geen medelijden. Rajiv wil alleen beoordeeld worden op zijn prestaties als badminton-speler". Sportwereld Tafeltennis Paul Haldan speelt het komende seizoen in de Belgische tafeltennis- competitie. De viervoudige Nederlandse titelhouder heeft met de toekomstige Belgische kampioen Charle roi overeenstemming bereikt over een contract voor één jaar. Schaatsen Konstan tin Korotkov is in Kiev de eer ste marathonkampioen van de Sovjetunie geworden. Di- mitri Botsjkarjov eindigde als tweede. Derde werd Oleg Bozjev. In Kiev kwamen dertig A-rijders aan de start AMSTERDAM Ajax heeft de elleboogstoot, die Jan Wouters zondag Volendam-speler Alex Pastoor uitdeelde, met een zware boete bestraft. Dit heeft directeur Arie van Eijden vanmorgen bevestigd. De zegsman van Ajax wilde zich niet uitlaten over de hoogte van de boete. Wel liet de manager desgevraagd weten dat „Ajax geen verdere stappen tegen de international zal ondernemen". Van Eijden: „Wij wachten gewoon af wat er verder gaat gebeuren". Volleybalheren kloppen China DEN HAAG Tijdens een vier-landentoernooi op Cuba won de Nederlandse herenvolleybalploeg gisteren de eerste wed strijd, tegen China, met 3-0. De setstanden in Santiago de Cuba waren 15-5, 15-10, 15-2. Gastland Cuba versloeg de Verenigde Staten in drie sets met 15-5, 15-6, 15-9. ROTTERDAM De kans is groot dat Thijs Libregts de komende oe fenwedstrijd van het Ne derlands elftal tegen de Sovjetunie niet zal kun nen bijwonen. De bonds coach herstelt weliswaar voorspoedig van een her nia-operatie, maar acht het niet uitgesloten dat hij om medische redenen van de lange en ver moeiende reis naar Kiev zal moeten afzien. „Op 27 maart zou ik normaal gesproken weer een eerste bezoek aan de specialist moeten brengen", vertelt Li bregts. „Maar een dag later is die wedstrijd tegen de Rus sen, dus ik zal snel contact opnemen met die arts om een eerder bezoek af te spreken. Ik laat het van zijn advies af hangen of ik zal meegaan of niet. Eén ding is zeker: ik neem geen onverantwoorde risico's. Je wilt altijd meer dan je kunt, maar het heeft geen zin om die reis aan te vangen als je lichamelijk niet voldoende fit bent". Zoals bekend ontbrak Li bregts tijdens de vorige inter land tegen Italië. Toen nam assistent Nol de Ruiter de honneurs waar. De Ruiter liet zich na afloop van die bloedeloze partij in onom wonden termen terecht nega tief uit over het niveau van dat treffen, maar wekte ver bazing met zijn aanval op Vi- tesse-speler en invaller Ed ward Sturing. De Arnhem mer was toen de enige speler, die tenminste nog enige extra activiteit ontwikkelde. Onverdroten Sinds het duel met de Italia nen, waar Libregts dus part noch deel aan had, ging het offensief tegen de technisch directeur onverdroten voort. Opnieuw sprak een aantal internationals (Van Tiggelen, Erwin Koeman, Van Basten) zich uit tegen,het aanblijven als coach van Libregts, die zich twee dagen voor het duel opvallenderwijs wel tij dens de gebruikelijke pers conferentie in Nieuwegein liet zien. Daar nam bestuurs lid Rinus Michels overigens nadrukkelijk het voortouw, hetgeen de speculaties om trent Libregts alleen nog maar deden toenemen. Libregts zegt niet onderste boven te zijn van de laatste ontwikkelingen omtrent zijn persoon. „Ik begrijp best dat een eventuele afwezigheid bij Rusland-Nederland weer op een bepaalde manier kan worden uitgelegd. Maar ik kan ook als ik er weer wel bij ben opnieuw aan kritiek onderhevig zijn. Ik kan me over dat soort speculaties niet druk maken. Ik ga gewoon de rechte weg. Ik ben ver antwoordelijk voor het Ne derlands elftal en heb een contract. Dus wil ik er graag bij zijn in Kiev. En wat mijn contractbesprekingen betreft, ik heb afgelopen vrijdag een gesprek gehad met mijn baas, Van Marle. Daarbij is er slechts oriënterend gespro ken. Er zullen nog meer ge sprekken plaatsvinden". Stoppen Volgens het voetbalweekblad VI heeft bondsvoorzitter Jo van Marle bij de contractbe sprekingen Libregts voorge steld aan te blijven als tech nisch directeur, maar te stop pen als coach van het natio nale elftal. Libregts, wiens contract op 1 juli afloopt, heeft volgens Van Marle in het blad niet gereageerd op die suggestie. Die datum van 1 juli valt midden in het WK. Van Marle wilde desge vraagd niet ingaan op de mo gelijkheid dat Libregts gedu rende het WK en daarna kan aanblijven als technisch di recteur, maar voordien wordt ontheven van de begeleiding Thijs Libregts: „Eén ding is zeker: ik neem geen onverantwoorde risico's". FOTO: DIJKSTRA van het A-elftal. „Dat is een kwestie van het sectiebe- stuur", laat ook hij weten. „Het bondsbestuur heeft hem alleen aangesteld als tech nisch directeur". Van Marle wenst te benadrukken, dat geen enkele speler bij het bondsbestuur heeft aange klopt om over de positie van Libregts te praten. Enige maanden geleden gaf Libregts in een interview met onze krant te kennen na het aflopen van zijn contract als technisch directeur een wat algemenere, coördine rende rol in Zeist te ambië ren. Nu staat de hele techni sche staf met allerhande bij komende zaken onder Li bregts, die in een eventuele nieuwe situatie slechts ver antwoordelijk wil zijn voor de hoofdlijnen. FRANK WERKMAN Politie waarschuwt voor reltrappers bij WK-voetbal LONDEN Honderden Britse en Nederlandse voetbalvan dalen hebben plannen gesmeed om tijdens de eindronde om het WK in Italië hun slag te slaan. Het hoofd van de speciale inlichtingen-eenheid voetbal van de Britse politie, hoofdcom missaris Adrian Appleby, heeft dit gisteren verklaard tegen over de Britse ITV-televisie. Volgens Appleby zijn „hooli gans" uit beide landen van plan zich te concentreren op het eiland Sardinië, waar de Engelse en Nederlandse teams el kaar in de eerste kwalificatieronde ontmoeten. Appleby zei van de Nederlandse politie te hebben vernomen dat 500 reltrappers naar Sardinië zullen reizen om daar „de climax van hun hooligan-voetbalcarrière" te beleven. Zij zou den daarbij bewust afzien van een bezoek aan Sicilië waar Nederland andere wedstrijden speelt. „Zij zullen op Enge- land's eiland zijn, de hooligans uit Nederland, de hele twee weken dat Engeland daar speelt", aldus Appleby. Hij ver klaarde dat de Nederlandse en Engelse vandalen intensieve contacten met elkaar hadden om te komen tot een gecoördi neerd optreden op Sardinië. Appleby waarschuwde al eerder, in januari, dat onder de naar schatting 8000 fans die Engeland door Italië zullen volgen, zich 500 reltrappers zullen bevin den. Hij zei dat hij niet in staat was hen het reizen te verbie den. Oranje tussen normale gasten hotel Cagliari Michels en Been nemen poolshoogte in Cagliari, waar het zon netje gisteren aangenaam scheen. FOTO: ANP CAGLIARI Het Neder lands elftal zit tijdens het WK op Sardinië in een hotel, waar tijdens het verblijf van Oranje ook andere gasten verblijven. Doordat de ac commodatie te laat was ge boekt kon exclusiviteit niet meer worden verkregen. „We zijn maar een paar da gen op Sardinië, dus we had den niet de eerste keus, zoals op Sicilië", aldus KNVB-di- recteur Been, die gisteren met bestuurslid Rinus Mi chels poolshoogte nam in Ita lië. „De twee etages die we willen hebben, zijn echter ge makkelijk af te sluiten. Met de hoteldirectie zijn verder sluitende afspraken gemaakt dat tijdens ons verblijf geen onderdak wordt geboden aan gasten die wij niet in het ho tel willen hebben". Michels en Been hebben ook de trainingsaccommodaties bezocht waar het Nederlands elftal tijdens de voorberei ding op het duel tegen Enge land gebruik van kan maken. De keus bestaat uit het trai ningsveld van de plaatselijke universiteit en het oude sta dion van de voetbalclub Ca gliari, waar inmiddels al en kele jaren een hockeyclub is gehuisvest. Michels: „De accommodatie van de universiteit is veel be ter. Nadeel is dat iedereen ons daar bezig kan zien, waardoor tactische varianten niet lang geheim zullen blij ven. Het hockeyveld is wel goed af te sluiten. Pottenkij kers kunnen we dus buiten de deur houden". Nadeel van het fraaie uni versiteitscomplex is ook dat het bijna twintig kilometer van het spelershotel ligt en dat het alleen maar via het centrum van Cagliari bereik baar is. Het hockeyveld daar entegen ligt aan de rand van Cagliari, pal bij het stadion Sant'Elia, waar Nederland te gen Engeland speelt. Michels: „Het veld van de universiteit is ver weg, maar voor die paar trainingen behoeft dat geen ramp te zijn". Bijna klaar Stadio Sant'Elia klaar. Het stadion i thuishaven van Engeland, behoeft slechts op sommige plaatsen nog een kleine op knapbeurt voordat het WK voetbal in juni los kan bar sten op Sardinië. De grasmat kon de toets der kritiek gemakkelijk door staan. Rinus Michels: „Ge woon goed, maar verder zegt dat niets. Winnen op een slechte grasmat is belangrij ker dan verliezen op een goed veld. Zo simpel is dat nu eenmaal in de voetballe rij". 'ALA LUMPUR De laysische organisatie is op Jan Timman. De irhuizing van de Am- irdammer naar een an- luxueuzer hotel heeft jij de Malaysiërs grote ivel opgewekt. Tim- i, die gisteren in zijn i ierde partij tegen Anatoli arpov afbrak en dat i uel morgen verder peelt, was ondergebracht i i het vier sterren Ming J ourt Hotel. Dat was naar i jn oordeel te lawaaierig. lij pakte zijn spullen en am zijn intrek in een ier kamer suite van het hangri La, het duurste ■atel in heel Malaysia. Bhjs per nacht: 1495 ring- Bit (Malysische dollars) of- B'el tussen de duizend en J If honderd gulden, zoals ■«aurence How, de secre- iris van het organisatie dei omité, ongevraagd mede- eelde. low weigert na afloop van de *eekamp de hotelrekening van Timman te voldoen. „Hij heeft twee mogelijkheden: hij betaalt de rekening zelf of wij houden het bedrag in van zijn prijzengeld". Dat bedraagt bij winst 250.000 gulden, bij ver lies een ton minder. How voelt zich gekwetst door Timman. „Ming Court is eén van onze sponsors. Die heeft hij met zijn radicale stap gewoon voor aap gezet. Dat vooral is bij ons slecht gevallen". Het is niet de eerste keer dat Timman in aanvaring komt de organisatie van een tweekamp. In Londen, voor de match te gen Speelman in de halve fi nales, verliet hij het toegewe zen apartement, omdat dat al lerlei mankementen vertoon de. Tot woede van de Britse organisatie weigerde hij de re paraties af te wachten en be trok hij een hotelsuite. Gedebatteerd Aan het einde van de eerste zitting van de vierde partij in de tweekamp tussen Timman en Karpov werd door de scha kende volgers in de Dewan Bandaraya verhit gedebat teerd. Inzet was wie er eigen lijk beter stond: Karpov met wit of Timman met zwart? Ve len gaven op het eerste oog de voorkeur aan Timman. Maar hoe langer de stelling werd be keken, hoe meer er overliepen naar Karpov. Naar remise-mo gelijkheden werd niet gezocht. Na zes uur stond op het bord een gecompliceerde afgebro ken stelling. Een doolhof voor vergevorderden. Materieel werd het evenwicht keurig ge handhaafd: lopers van gelijke kleur, paard en vier pionnen. Met voor beiden twee vrij pionnen. Het initiatief lag bij Timman. Maar dat leek al even bedrieglijk. De hamvraag was' of de Amsterdammer -in zijn haast om de gelijkmaker te scoren in de tweekamp (1-2) met zijn voorlaatste zet (Lb5) niet al te rechtstreeks op zijn doel was afgegaan, terwijl om zichtige manoeuvres misschien waren geboden. Het echte speurwerk in het doolhof van de afgebroken partij wordt opgeknapt door de secondanten. Voor Ulf An- dersson, Timmans belangrijk ste klusjesman in dit soort eindspelen, is de complexe stelling een feestdis. De Zweed, ooit door Hans Ree een hasjhcndje genoemd die in de verste uithoeken van het bord nog wel wat vindt, zal zijn baas aan zijn eerste overwin ning in acht jaar op Karpov moeten helpen en aan de ge lijkmaker in de tweekamp. Maar eerst volgt vandaag de vijfde partij. Zettenverloop vierde partij, wit: Kar- t: Tinr Jan Timman kwam er gisteren sportief nog niet helemaal uit. Zijn hotel wel. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pgl- f3 Lf8-g7, 4. g2-g3 c7-c6, 5. Lfl-g2 d7- d5. 6. e4xd5 c6xd5, 7. Pbl-c3 0-0, 8. Pf3-e5 e7-e6, 9. 0-0 Pf6-d7, 10. f2-f4 Pb8-c6, 11. Lcl-e3 tl-16, 12. Pe5-d3 Pd7-b6, 13. b2-b3 Dd8-e7, 14. a2-a4 Lc8-d7, 15. Le3-cl Tf8-d8, 16. e2-e3 Ld7-e8, 17. Lcl-a3 De7-f7, 18. Tal-cl Lg7-f8, 19. La3xf8 Df7xf8, 20. g3-g4 DÏ8-e7, 21. Ddl-d2 Ta8-c8, 22. Pc3-e2 Tc8-c7, 23. Tcl-c5 Pb6-c8, 24. f4-f5 g6-g5, 25. Pe2-g3 e6-e5, 26. Dd2-el b7-b6, 27 Tc5-e2 e5-e4, 28. Pd3-f2 Pc8-d6, 29. Dcl-d2 Td8-c8, 30. Tfl-cl a7-a5, 31. Lg2-fl Pc6-b4, 32. Tc2-c3 De7-d7, 33. Pf2-dl Tc7-c6, 34. Tc3xc6 Tc8xc6, 35. Tclxc6 Dd7xc6, 36. Pdl- c3 Kg8-f8, 37. Kgl-f2 Kf8-e7, 38. Kf2- el Ke7-f8, 39. Kel-dl Dc6-c8, 40. Kdl-el Kf8-g7, 41. Pc3-a2 Pb4xa2, 42. Dd2xa2 Dc8-c7, 43. Kel-f2 Kg7-f8, 44 Da2-b2 Kf8-e7, 45. Lfl-e2 Ke7-d8, 46. Kf2-el Kd8-c8, 47. Kel-d2 Kc8- b7, 48. Db2-cl Dc7-e7, 49. Kd2-el Le8-d7, 50. Kel-f2 Pd6-e8, 51. Dcl-hl De7-b4, 52. h2-h4 Db4xb3. 53. h4xg5 f6xg5, 54. Dhlxh7 Db3xa4, 55. Dh7-e7 Da4-e6, 56. De7xg5 a5-a4, 57. Dg5-e7 Dc6-d6, 58. De7xd6 Pe8xd6, 59. Le2- dl Ld7-b5, 60. Pg3-e2 a4-a3, 61. Pe2- cl, afgebroken, zwart geeft zet onder couvert. Afgebroken stand, wit: Kf2, Ldl, Pel, pionnen: d4, e3, f5, g4; zwart: Kb7, Lb5, Pd6, pionnen: a3, b6, d5. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.50 uur Studio Sport. België Nederlands 2, 20.00 uur. Sportavond. Eurosport, 16.00-04.00 uur: Sport. BBC 1, 23.05 uur Sportsnight. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. BBC 1, 14.50 uur: Paardesport. BBC 2, 16.55 uur Paardesport. PARIJS De politieke en daardoor ook sportieve veran deringen die momenteel wor den doorgevoerd in de Sovjet unie, bevallen de FIFA aller minst. Zo weinig zelfs, dat vol gens Joseph Blatter, algemeen secretaris van de wereldvoet- balfederatie, de deelname van de Sovjetunie aan de eindron den van het wereldkampioen schap voetbal over drie maan den in Italië in gevaar komt. Op 7 februari stuurde Blatter al een memorandum aan de Sovjetrussische Voetbalfedera tie, waarin hij zich verontrust toonde over de negatieve as pecten van het veranderings proces binnen het Russische voetbal. Ten einde een oplossing te vinden voor de gerezen pro blemen zal Joseph Blatter van daag een bezoek brengen aan Moskou. Hij heeft geen goed nieuws voor Georgië. De voet ballers van deze Sovjet-repu bliek, die zich wil afscheiden, hebben besloten zowel het landskampioenschap als het bekertoernooi te mijden en een eigen Georgische competi tie te beginnen. „Door te wei geren uit te komen in de com petitie van de Sovjetrussische voetbalfederatie, zetten de Ge- orgiërs zichzelf automatisch buitenspel", aldus Blatter. „Zolang republieken als Litou wen en Georgië niet politiek onafhankelijk zijn en geen in ternationale erkenning genie ten, kunnen zij geen lid wor den van de FIFA", aldus de FIFA. Schandalen De Russische pers heeft onder tussen in Moskou nieuwe schandalen onthuld. In een pa ginagroot artikel in het intel lectuele blad „Literatoernaja Gasjeta" onthult Arkadi Ga- linski allerlei onverkwikke lijkheden. Volgens hem is er jarenlang, net als in Roemenië, met het verloop van de Sovjet competitie gemanipuleerd. De kwalijke praktijken varieer den van handjeklap, belasting ontduiking, zwart geld tot re gelrechte omkoping van scheidsrechters en spelers en politieke druk. Het scheidsrechterkorps kreeg er flink van langs en nog uit eigen kring ook. Arbiter Hoes- seinov klapte tenminste onbe wogen uit de school door te vertellen, dat hij voor het re gelen van twee winstpunten in een belangrijke wedstrijd wel eens een Lada had geëist. Zo'n auto vertegenwoordigt een waarde van 10.000 roebel (ruim 30.000 gulden), maar brengt op de zwarte markt soms wel het drievoudige op. „Maar andere scheidsrechters waren ook al voor 1000 roebel tot veel bereid", zei Hoessei- nov. „Corruptie is onder scheidsrechters doodnormaal". Een wat rechtstreeksere vorm van competitie vervalsing ging van overheidswege uit. In de jaren zeventig kreeg Odessa van de Oekraïnse autoriteiten- botweg de opdracht de punten aan Dnjepr Dnepropetrovsk te gunnen, omdat de laatste club door de partijleiding was voorbestemd te promoveren. PAARDESPORT 'TlETIEK t Madrid. U 1 Gasser (Zwi) 2.37,11, 2. Pujol W) 2 44.61. 3 Van Hulst (Ned) 2.45,11. ith Europa Cup bakerwinnaars Madrid. E!'J"r1us Bologna (Ita) - Real Madrid I "W 79-74 (48-37? f JJJARTEN k ^rtobandan Buaaum VT Kuyk (Oudenbosch) - Schumann (Ca- r ÏLMn de IJsse,> 50-26(41), Van der Ven er: )J2jOV8n' Broeders (Oosterhout) 50- Oaan S. Toto: winnend 1,30, plaats 1,10 2,40 1,50, koppel 10,50, trio 61,50. Tweede koers. 2000 m: 1. Carlqvlst Haule (J. Pool) 2.41,4 - 1.29,7, 2. Chantal Mendel, 3. Demissionaire. Toto: winnend 3,20, plaats 1.40 3.00 1,30, koppel 55,10, trio 179,70. Derde koers. 2440 m: 1. Comrade (Mej. M. Poort) 3.13,2 - 1.19,2, 2. Calexi N. 3. All Cotton. Toto: winnend 10.60, plaats 3.80 2,60, koppel 5.70, trio 73.20 Vierde koers. 1609 m: 1. Chess Darby (R. Hauber) 2.06,1 - 1.18,4, 2. Dakadvies. 3. Dream Pearl. Toto: winnend 8,70, plaats 2,80 1,90 1,90, koppel 18,20, trio 252,00. Vijfde koers. 2000 m: 1. Dall Robel (D. Luk- je) 2.40,1 - 1.20.1. 2. Ditske, 3. Esmeralda K. Toto: winnend 2.00. plaats 1,30 1,20 1,80, koppel 5,00, trio 49,80. Zesde koers, 2000 m: 1. Carma Flight (J. Oorthuljsen) 2.36.4 - 1.18,2, 2. Bernard d'l- vens. 3. Deter Ruimzicht, 4. Dallda Belvede re. Toto: winnend 6.60. plaats 1.90 2.90 6.70. koppel 14,60, trio 203,10, kwartet 1.638,50. Zevende koers, 1609 m: 1 Brlesly (C. Ver hoeve Jr.) 2.06.5 - 1 18,6. 2 Claudia Bos- hoeve, 3 Cha Cha Marco. Toto: winnend 2,10. plaats 1.30 1,50 2,60. koppel 4.10. trio 36.90. Achtste koers. 2000 m: 1. Boni (P. Strooper) 2.36,3 - 1.18,2, 2. Condor Hendrlka. 3. Al fred A. Toto: winnend 2,90, plaats 1,40 1,30 1,80, koppel 6,00, trio 51,90. Negende koers,. 2440 m: 1. Benza (Ao. de Wrede) 3.11.2 - 1.18,4, 2. Crack M, 3. Zep Star last. 4 Amlex K. Toto: winnend 1,50, plaats 1.40 2,40 3,50, koppel 3,20, trio 18,10, kwartet 72,60. Tiende koers. 2000 m: 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.36,8 - 1.18,4, 2. Award Frisia. 3. Yorky. Toto: winnend 3,60. plaats 1,20 1,50 1,20. koppel 8,50, trio 75,30. Omzet totallsator: 256.560.00. W5 (7-9-8-5-10): 429.60. 3. Zandstra (Ned) 4.02,10 (wereldcpcord ju nioren). 4. Kemkers (Ned) 4.02,41, 45. Karl stad (Noo) 4.06,65, 6. Veldkamp (Ned) 4.10.03. 500 m. 1 Jansen (VSt) 37,93, 2 Mey (DDR) 37,26, 3 Tsjoeplra (Sov) 37,28. 4. Terpstra (Ned) 37,69. 5. Zlnke (DDR) 37,77, 6. Boels- 10,15. 300 m: 1. Jansen 23,39, 2. Tsjoeplra 23,83, 3. Zlnke 23.88 Dames 500 m: 1. Blalr (VSt) 40.22. 2 Hauck (DDR) 40.59, 3. Aaftlnk (Ned) 40,65. 4. Meij er (Ned) 41,30. 5 Loorbach (Ned) 41.89. 6. Voetelink (Ned) 42.31. 100 m: 1 Blalr 10,73, 2. Hauck 11.01. 3. Meijer 11,14. 300 m: 1. Blalr 25,77, 2. Aaftlnk 25,85. 3. SCHAKEN- Zonetoemooi dames Oistsrwljk Vijfde ronde: De Greef (Ned) - Harm sen (Ned) 1-0, Van Parreren (Ned) - Benschop (Ned) 0-1, Drewes (Ned) - Roos (Fra) 0-1, Fl- negold (Bel) - Dubois (Fra) 1-0, Tresch (Lux) -Lebel (Fra) 0-1 Stand: 1 Finegold 4 1/2 pnt. 2. Benschop en Roos belden 4, 4. De Greef en Van Par reren belden 3. 6. Dubois 2 1/2, 7 Drewes en Harmsen belden 1 1/2, 9. Lebel 1. 10. Wereldbeker slalom (vrouwen) Semdahlen 1.24.40 (41.06+43.34). 2. Ladstfltter (Oos) 1.24.62 (41,39+43.23). 3. Strobl (Oos) 1 24,68 (41.21+43.47). 4 Buder (Oos) 1 24.97. 5. Wlberg (Zwe) 1.25,04. Stand wereldbeker, na 29 wedstrijden: 1 Kronberger 319. 2. Wachter 285, 3. Gerg Stand wereldbeker slalom. 1. Strobl 108", 2. Schneider 100, 3. Wachter 89. 4. Ladstfltter 87, 5. Buder 82 TENNIS Enkelspel: eerste ronde. Oremans (Ned) - Benzon (Ita) 6-3 6-4, Relnders (Ned) - Nkx>- lette Roolmans (Ned) 6-1 5-7 7-5. tweede ronde: Oremans - Borneo (Eng) 7-5 6-2, Zevende etappe: 1 Planckaert (Bel) 178 km In 4.38.42. 2. Sörensen (Den). 3. Lllhott (Den), 4 Saronni (Ita), 5. Strazzer (Ita), 6. Pagnln (Ita). 7. Foftanelll (Ita). 8. Fondriest (Ita). 9. Galieschi (Ita). 10 Vlchot (Fra). 25. Maasaan. 28. Rooks. 51. Stevenhaagen. 55. Ducrot. 57 Theunlsse. 63. Talen. 66 Romln- ger (Zwi) allen In dezelfde tijd als Rlanc- kaert. 87 Van Oraouw 2.07, 90. Lubberdlng 8 wedstrijden: z.t.. 98. Harmellng 4.35. 99. Hanegraaf z.t„ 1. Romlnger (Zwi) 27 06.23. 2 Leclercq (Fra) op 2.31, 3. DeNon (Fra) 2.32. 4 Roosen (Bel) 2 38. 5. Fondriest 2.40. 6 Jaskula (Pol) 2.52. 7 Eariey (Ier) 2.55. 8. Kelly 2.56, 9 Steiger (Zwi) 3.03. 10 Maassen 3.04. 15. Ducrot 4.29. 18. Theunls se (Ned) 4.41, 24. Rooks 6.10. 48. Breuklnk 17.08, 58 Stevenhaagen 21.34, 71 Lubber dlng 25.59. 98. Van Oraouw 36.50, 106 Ver hoeven 42.10, 112. Talen 45.42. 129 Poeis 53.50. 138. Harmellng 58 55. 144 Manders 1.01.11, 152 Solleveld 1.06.23, 154 Hane graaf 1.06.39. 155. Schurer 1.06.41 Knokke (Bel). 150 km: t Bogaert (Bel) 3 33. 2. Waishem (Eng). 3. Bafcop (Bel). 6 Walt- mans (Ned), 25. Van Vllmmeren (Ned)

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9