TM Het is weer eens )uindigt ontslaat ïieuwe directeur je komt ogen üerste koersprogramma met interessante delen Veldkamp schaatser van het jaar ps 27f° )NS Sony XO-D30I T PORT OeidMOowumt WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 11 mm* I of 45: per maand le ingezet, de organisatie was tevreden. Feit blijft evenwel dat de inzetten nog steeds van uit dezelfde spelerskring af komstig zijn.' Het Superkwartet van Duin- digt oogt overigens heel aar dig. Van de veertien deelne mers hebben Annemiek Baker en Ciao Magnus de beste mo gelijkheden. Yok van de Lente is het paard van de koers, maar hij moet dit tweetal 20 meter bij de start voorgeven. Yok van de Lente heeft als sterkste wapen een enorm eindschot, waarmee hij op de 400 meter lange rechte lijn van Duindigt - ook wel de Baan van de Waarheid genoemd - beslist ver moet kunnen ko men. De eerste koersdag wordt besloten met een sprintkoers. Hierin heeft de merrie Com- tesse goede mogelijkheden al zal ze zich tot het uiterstè moeten strekken om snelle mijiers als Bo van de Lente,. Charming Pearl en Birmana B voor te blijven. Wanneer de weersomstandigheden het toe staan lijkt een snelle tijd goed mogelijk. Het baanrecord van Duindigt (1.13,6) staat sinds vorig jaar onaantastbaar op naam van de bekende schim mel Action Skoatter. De eerste koers gaat zondag om half twee van start, de toegangs prijs is dit jaar vastgesteld op 10 gulden voor een volwasse ne. DOUWE FRERICHS m loPen m assen; ;N HAAG Draf- en ren- Duindigt opent zondag ■n „winterslaap" van vier iden haar poorten. De af- >n maanden heeft de •naarse baan de gebrui- opknapbeurt onder- de geplaagde grasmat de noodzakelijke rust ge- gen om te herstellen van jenen hoef inslagen. Duin- zal tot 11 november onaf- roken zondag's (aanvang 30 uur) en op woensdag jrste start 14.30 uur) koer- gebruikelijke topnummers hken weer op de vertrouW- data. De laatste zondag van li en de eerste zondag van gustus zijn gereserveerd voor respectievelijk De Grote Prijs der Lage Landen en de Draversderby. Beide koersen kennen een prijzengeld van 200.000 gülden waarmee ze de hoogst gedoteerde van ons land zijn. Voor de volbloed-trainers be tekent het komende weekend de start van het nieuwe ren- seizoen. De afgelopen maan den hebben veel trainers en eigenaren hun stallen ver sterkt met op buitenlandse verkopingen aangekochte paarden. Er staan drie rennen op het programma, waarvan de eerste afdeling van de Len te-prijs voor de betere klasse is gereserveerd. In deze race, komt Hit the Headline, een nu vierjarige hengst die onlangs met de persprijs werd begif tigd, in actie tegen de klasse volle Give me Jewels. Over laatstgenoemde doen goede be richten de ronde. Aangevuld met Highly Esteemed en de nieuwe import Alexeed mag er direct vuurwerk verwacht- worden. Animo Met acht draverijen beslaat de meeting in totaal elf koersen. De animo voor de eerste Duin- digt-zondag is zeer behoorlijk, er komen maar liefst 97 dra vers aan de start, wat een ge middelde van ruim twaalf per koers betekent. De topklasse is helaas -niet aanwezig. Maar liefst vijf Nederlandse paarden pref eren een grote koers - prij zengeld 100.000 mark - in het Duitse Recklinghausen. Onder hen de draver van het jaar 1989, Yellowa en Carisma Dar by, de twee beste viervoeters van dit moment. Laatstge noemde is na problemen tus sen haar eigenaar, de heer Bob Krom, en de Friese trainer Arnold Mollema bij de Noor hollander Cees de Leeuw in training gekomen. Wellicht zullen de namen van Yellowa en Carisma Darby de komen de maanden vele malen in deze kolommen te lezen zijn. Ladbroke Toen de Engelse firma Lad broke vier jaar geleden het W5-spel introduceerde, waren de verwachtingen in paardes- portkringen hooggespannen en veelal van optimistische aard. Met dit nieuwe speltype werd gemikt op het grote pu bliek. Mede als gevolg van een falend p.r.-beleid heeft het W5-spel het niet gered. De laatste maanden is naarstig ge zocht naar een nieuw speltype, dat met fraaie uitbetalingen en spannende koersen de inter- resse van een breed publiek moet krijgen. Ladbroke hoopt mét het Superkwartet de op volger van het eens populaire Supertrio gevonden te hebben. Het is de bedoeling dat de spe lers de eerste vier aankomen den in de juiste volgorde voor spellen. Een lastige opgave, hetgeen de eerste keer al re sulteerde in een uitbetaling vap vijf mille per juist gespeel de combinatie. Vorige week deden de favorieten hun plicht, toch leverde een juist ticket ruim 300 gulden op. Vaste prijzen De koers kent een vast prij- zenbedrag van 12,5 mille en is uitgeschreven met een handi caps in de vorm van startna deel voor paarden met hogere winsommen. Op de drafbaan van Hilversum werd het Su perkwartet twee weken gele den ten doop gehouden. Er werd op de koers ruim 80 mil- ASSENAAR De Was- iaarse draf- en renbaan lindigt gaat op zoek een nieuwe direc- Het bestuur van indigt deelde gisteren ie dat Cees de Rooy vaste aanstelling J en dat beide partij- 'In onderling overleg fdden besloten nog in de peftijd uiteen te gaan. itter W. van Tuyll van ikerken wilde over de Jnen van het vertrek van 'Rooy niets kwijt. „We wil- hem niet in zijn toekomst- "ijkheden schaden", aldus Tuyll. „Ik wil er eigenlijk meer over zeggen dan dat als bestuur tot de conclusie gekomen dat De Rooy in proeftijd niet heeft vol- n aan de functieprofiel ets, zoals wij.die bij de solli- tie-procedure hadden opge- d. Dan is het beter om uit te gaan, hetgeen dezer en werd besloten omdat op naart zijn proeftijd afliep". Tuyll van Serooskerken mt de ontstane situatie op ndigt voor beide partijen vervelend. „We hebben Cees de Rooy heeft het niet lang uitgehouden als directeur van Duindigt. FOTO: CEES VERKERK kennelijk uit de gesprekken die we hebben gehad vooraf gaand aan zijn benoeming een andere indruk gekregen van zijn kwaliteiten dan in de praktijk is gebleken. Als zoda nig is het onze vergissing ge weest hem aan te stellen. We hebben kennelijk meer posi tieve punten bij hem verwacht dan aanwezig waren. Waar mee niet is gezegd dat hij ook geen andere kwaliteiten had". Waarschijnlijk Het bestuur van Duindigt ver gadert vanavond over de ont stane situatie. Van Tuyll noemt het 't meest waarschijn lijke dat de leiding van de ren baan eerst aan de slag gaat met andere sollicitanten uit de procedure, waaruit aanvanke lijk dus De Rooy werd be noemd. De Rooy was de (tijde lijke) opvolger van Rob Mil- ders, die jarenlang de scepter zwaaide op Duindigt. Milders vertrok een aantal maanden geleden naar de stichting Ne derlandse Draf- en Rensport. De Rooy was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Naar verluidt kon de nieuwe directeur van Duindigt slecht overweg met het personeel op de drafbaan en bleek hij ook in de organisatorische sfeer onvoldoende bekwaam. De Rooy, tot voor kort eigenaar van een marketingbureau, zou er ook een andere stijl op na houden dan het bestuur van Duindigt verwachtte van een dergelijke functionaris. FRANK WERKMAN feerburg en Quick Boys [elen de punten JETERWOUDE Meerburg heeft gisteravond het tweede am van Quick Boys uit Katwijk een 3-3 gelijkspel afge dongen. Het duel werd gespeeld op het kunstgrasveld van Zoeterwoudse vierdeklasser. De thuisclub nam voor de st met 2-0 de leiding door goals van Bas van Heek en Peter der Maat. Na de pauze kwam Quick Boys (dat op de 2e aats staat in de reserve eerste klas) goed terug. Drie goals rij betekende een 2-3 stand. Via Ronald Vermond zorgde eerburg er toch vbor dat de balans uiteindelijk in even- icht was. BW verliest DEN HAAG In de eredivi sie basketbal verloren de heren van Festo/BVV gister avond de uitwedstrijd tegen Weert met 85-75. In de eerste helft kon de formatie van trai ner/coach Humphrey van Ha ver goed partij geven. On danks de afwezigheid van Rick Driessen en Joris Soekar- man. Bart Driessen was de ab solute uitblinker aan Voor- burgse zijde. Kort na de her vatting kwam BW door een aantal persoonlijke fouten ech ter op ruimere achterstand en was de strijd gestreden. olleybal- fdelingen nogelijk laar fusie jev EN HAAG Op 19 lei valt mogelijk de be- ïssing in de bonds- ladvergadering van de olleybalbond over een isie tussen de afdelin- 'n Den Haag en Zuid- olland. Al enige jaren ordt er onderzoek ge- vooiaan naar de mogelijk- LEMi èid tot samensmelten, -etgeen vooral bij Zuid- 'j^lolland haast noodzaak Neó omdat deze afdeling ernstige kaderproble- inins pen verkeert. De afde- 31.071 ing Zuid-Holland, die estaatuit de regio's «den, Gouda en Delft, itru'st v°rdt op dit moment oornamelijk draaiend ehouden door demis onaire bestuursleden Se11 enige andere goed- 117 dllenden. De afdeling fen Haag, waartoe de ad zelf, Rijswijk, oorburg en Leid- ihendam (maar niet et tot Leiden behoren- r) behoren, eeft wel voldoende ka- er- Den Haag kent ne- entien clubs. Als het ot een fusie komt, bete ent dit dat er zestig aehtig clubs van Zuid- blland bijkomen, "ordat Zuid-Holland j geruime tijd zonder 13fl*lestuur zit is de voort- Ifeano van dg besprekin- over een eventueel lengaan ernstig be- toeilijkt. De bondsraad Qj tal medio mei uitsluitsel nioeten geven over de hoe het nu verder HEERENVEEN Bart Veldkamp is uitgeroepen tot schaatser van het jaar. De 22-jarige Hagenaar, Europees kampioen en derde bij de wereldtitel strijd, ontving gisteravond tijdens het IJsgala in Heerenveen de ,,Ard Schenk Award" en een diamanten/gouden speld. Veldkamp zegevierde gis teren in een afvalkoers voor de Amrikaan Eric Flaim en de Noorse we reldkampioen Johann Olav Koss. Komend weekeinde sluit hij het seizoen af met' wedstrijden in Savalen. De verkiezing werd georgani seerd door het blad Schaats- kroniek; de lezers kozen met een grote meerderheid voor Veldkamp! De verkiezing vond voor de eerste keer plaats. Het is de bedoeling de prijs jaarlijks toe te kennen. De recordjacht van de interna tionale schaatselite heeft giste ren twee nieuwe toptijden op geleverd. De wereldkampioe nen Johann Olav Koss en Fal- ko Zandstra luisterden het IJs gala op gepaste wijze op met wereldrecords. Koss loste Leo Visser als recordhouder op de drie kilometer af. De 21-jarige Noor scherpte de drie jaar oude toptijd van Visser met bijna twee seconden aan tot 3.57,52. Zandstra is op deze af stand de nieuwe wereldrecord houder bij de junioren: 4.02,10. Drie ritten op de 3000 meter en wat sprintjes vormden het enige serieuze schaatswerk tij dens het IJsgala, dat opnieuw een vol Thialf trok. De drie kilometer geldt als een incou rante afstand. Het record staat wat minder scherp dan de mondiale topprestatie op de 5000 meter, waarop tijdens de wereldbekerfinale vergeefs werd gejaagd. In de eerste rit had Ben van der Burg het feest geopend met 3.58,00. Koss legde de eer ste 200 meter af in 18,89 secon den, liet daarop een rondje van 30,7 en drie van 31,0 vol gen. Na 1800 meter had de Bart Veldkarhp. Noor al een verschil van twee seconden ten opzichte van het schema van Visser opge bouwd. Zandstra ging nog voortvarender van start met een opening van 18,80 en een ronde van 29,99. De achttienja rige Heerenvener moest die inspanningen met een sloto- vaal van 33,5 bekopen. Bart Veldkamp en Geir Karlstad bleken te uitgeput om met eni ge aspiraties aan de record- jacht deel te nemen. De tijd van Koss is de tweede, die ooit werd verwezenlijkt. Alleen Sergej Martsjoek no teerde ooit een betere tijd. Op 11 maart 1977 reed de Sovjet schaatser de afstand op de hooglandbaan van Medeo in 3.56,65. De tijd van de Europe se kampioen van 1978, tegen woordig technisch adviseur van de Russische schaatsbond, is nooit als wereldrecord er kend. Op de 500 meter leed de Oost duitser Uwe-Jens Mey één van zijn sporadische nederlagen. Beste sprinter was nu de Ame rikaan Dan Jansen: 37,03 te gen 37,26. De Nederlandse kampioen Tjerk Terpstra kwam op de valreep tot een nationale seizoentopper: 37,69. Bij de vrouwen zegevierde de Amerikaanse Bonnie Blair voor de wereldkampioene An gela Hauck uit de DDR: 40,22 tegen 40,59. Christine Aaftink werd op zes-honderdste secon de van Hauck derde. Hoofdrol voor Blair in een circusnummer HEERENVEEN Bonnie Blair vertolkte gisteren de hoofdrol in het circus nummer van het IJsgala. De Amerikaanse sprint ster op de schaats zege vierde op de 60 meter over de wereldkampioene te voet, Nelli Cooman. Na bestudering van de finish- foto kon de winnares pas wor-, den aangewezen. Het verschil bedroeg drie-duizendste secon de: 7,421 tegen 7,424. Blair, vorige maand in Tromsö onttroond als wereldkampioe ne, was ook haar collega- schaatsers te snel af. De Ame rikaanse won naast de 500 me ter ook de andere feestnum mers: de 100 meter ging in 10,73, de 300 meter in 25,77.. Haar landgenoot Dan Jansen noteerde als winnaar 9,86 en 23,39. W U vindt Dixons in: MM Leiden Haarlemmerstraat 122.071-140166 fikSBY] ^)|rOn TPLeidschendamWinkelcentrumLeidsenhage. \*M I W'i I iVlWI Rozemarijn 3.070-317S666 Nelli Cooman en Bonnie Blair gaan van start voor hun show nummer. FOTO: ANP Midiset met 2x30 Watt vermogen. Semi automatische platenspeler, synthesizer/ tuner met 30 voorkeuzezenders, dubbel cassettedeck met dolby B en high-speed- dubbing. 2x5 bands equalizer en programmeerbare CD-speler Inclusief afstandsbediening en boxen. It's a Sony E240 Sony CFD 60L Stereo radiocassetterecorder met CD speler. SONY Basf EI80 VHS videoband !^0r 2pJV?4 Basf E240 VHS videoband Met digitale tuner. CD speler heeft cue/review en shuffle play. Bass-boost voor perfecte weergave van de lage tonen. Joystick voor PC/XT/AT en Apple IIC en ICE. Gemakkelijke vingertip bediening. X- en Y-as afstelbaar. Personal Computer met monochroom monitor Serie van 5 CD's met instrumentale romantische hits. zoals Morning has broken. Three times a lady en veie vele anderen, per stuk the Hits"

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11