Oranje-delegatie doet goede zaken fon der Plas bedwingt koploper Dreehtstede Test Maassen valt goed uit .onder ■""ie». Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT EcidócSomant DINSDAG 13 MAART 1990 PAGINA 7 i Rio im twintig (Londen bij Iby in Rio DE JANEIRO om de hegemonie aneiro tussen Flamengo en fogo is zondag ontaard in veldslag tussen aanhan- van beide voetbalclubs, lerby in het befaamde Ma- na-stadion moest enkele in worden gestaakt wegens ellen op de tribunes. Meer twintig mensen raakten |e incidenten gewond. De tie had de grootste moeite orde in het uitverkochte ion te handhaven. Botofo- ron het ontsierde duel met Tuchtcommissie pas morgen bijeen over Jan Wouters ZEIST Ajax-aanvoerder Jan Wouters krijgt op zijn vroegst morgen te horen of de tuchtcommissie van de KNVB hem alsnog zal straffen voor de elleboog-stoot in het duel tegen Volendam. Niet waargenomen door arbiter Wim Egbertzen, maar duidelijk geregisteerd door de televisie-camara's, plantte Wouters zijn elle boog zondag in het gelaat van Volendam-verdediger Alex Pastoor. Eerder dit seizoen werd op grond yan tv-beelden Marcel Liesdek van Fortuna Sittard al voor zes duels geschorst. Hij sloeg destijds Eric Stel tenpool, eveneens een Volendammer, tegen de vlakte. De tuchtcommissie van de KNVB is pas in staat om tot strafvervolging over te gaan als de rapporten van de arbiter, grensrechters en waarnemer in Zeist zijn ge arriveerd. Dat moet 48 uur na de wedstrijd het geval zijn. „Afhankelijk van die rapportage, komen de leden van de tuchtcommissie pas op zijn vroegst woensdag morgen bij elkaar. Sneller is echt niet mogelijk", aldus een persvoorlichter van de KNVB. Heizeldrama in hoger beroep BRUSSEL Bijna vijf jaar nadat in het Brusselse Heizel- stadion 39 mensen omkwa men bij een voetbalwedstrijd is de zaak opnieuw voor de rechter gekomen. /Het ge rechtshof in Brussel is gi streen begonnen met de be handeling in hoger beroep van wat algemeen bekend heid kreeg als het Heizeldra ma. Verwacht wordt dat het hof zich tot eind mei met deze zaak bezig zal moeten houden., Op 29 mei 1985 kwamen in het Brusselse Heizelstadion 39 mensen om het leven tijdens de finale van de Europese voetbalbeker. Bondscoach van VAE stapt op ABU DHABI De Verenigde Arabische Emiraten zit drie maanden voor het begin van het eindtoernooi om de wereldtitel in Italië zonder bondscoach, nadat gisteren de Poolse trainer Bernard Blaut besloot ont slag te nemen. De voormalige bondscoach van Polen was pas twee maanden in dienst van de bond. De Verenigde Arabische Emiraten debuteert op de komende eind ronde en is ingedeeld in Groep D, met de Bondsrepubliek, Joegoslavië en Colombia. Blaut zou zijn conclusies hebben getrokken uit de slechte resultaten tijdens het onlangs gehouden zeslanden-toernooi om de Golf- Cup in Kuwayt, waarbij de Verenigde Arabische Emiraten op de laatste plaats eindigde. Blaut (49) was de opvolger van de Braziliaan Mario Zagalo, die begin dit jaar uit zijn functie werd ontheven. Thomas Bos nu voorbij Eric Heiden HEERENVEEN Op de wereldranglijst aller tijden heeft Thomas Bos na de we reldbekerfinale van het afgelopen week einde in Heerenveen de legendarische Amerikaan Eric Heiden gepasseerd. Bos, die zijn beste tijd op de 1500 meter tot 1.56,46 aanscherpte, bezet de 25ste plaats. Achter Leo Visser (zevende), Gerard Kemkers (negende), Bart Veldkamp (twaalfde), Ben van der Burg (twintigste) en Hein Vergeer (24ste) is Bos de zesde Nederlander. De ranglijst wordt aange voerd door de Amerikaan Eric Flaim, die dit, seizoen geen van zijn persoonlijke re cords verbeterde. Tweede is de Oostenrij ker Michael Hadschieff, derde de Zweed Tomas Gustafson. BECKENBAUER BLAAST TRAININGSKAMP AF KAMEN De zwakke wedstrijd (0-0) van Inter- nazionale zondag tegen het laag geklasseerde Ve rona heeft het trainingskamp van de Westduitse nationale selectie in Kamen (Westfalen) verstoord. Op verzoek van de tobbende Italiaanse titelhouder blijven Brehme, Klinsmann en Matthaus in Milaan om zich voor te bereiden op de derby tegen AC Milan van komende zondag. Die wedstrijd is voor Inter de laatste mogelijkheid het seizoen nog enigs zins te redden en de morrende aanhang iets milder te stemmen. Het trio zou zich aanvankelijk met Berthold en Voller (beiden van Roma) gjsteren bij de selectie voegen, die een dag eerder in Kamen was neergestreken. Toen teamchef Franz Becken- bauer het bericht bereikte dat de clubleiding van Inter de drie spelers liever in Milaan wenste te houden, mocht ook het Roma-duo van hem in Ita lië blijven. Het trainingskamp zou oorspronkelijk tot en met donderdag duren. (Vervólg van vo'orpagina) ROME De Nederland se delegatie, bestaande jit topambtenaren van binnenlandse zaken, jus titie en WVC, alsmede vertegenwoordigers van het Centraal Informatie punt Voetbalvandalisme (CIV) en KNVB-veilig- heidscoördinator Rob de Bakker, heeft in Rome goede zaken kunnen doen met de ministeries van justitie en binnen landse zaken. Delegatieleider De Graaf: „Ons uitgangspunt was te on derzoeken of we dezelfde af spraken konden maken als met de Westduitse autoritei ten tijdens het Europees kampioenschap in de Bonds republiek. Dat is ruimschoots gelukt. Alhoewel er nog geen definitieve conclusies zijn ge trokken is mijn taxatie dat de Italianen graag gebruik zul len maken van de mogelijk heid dat de Nederlandse poli tie tijdens het WK assistentie verleent. Ik verwacht dat mi nister Dales van binnenland se zaken daartoe op korte iermijn een officieel verzoek krijgt van haar Italiaanse col lega Gaza". Punt van overleg is nog waar Nederlandse supporters die in Italië met justitie in aanra king komen, hun straf zullen uitzitten. In een later stadi-' um zal nog nader moeten be keken of arrestanten na ver volging en berechting wel licht in sommige gevallen hun straf in Nederland kun nen uitzitten. De carabinieri zullen bij het wereldkampioenschap weinig me delijden hebben met herrieschoppers, zo kreeg een Neder landse delegatie gisteren te horen. foto: ap In Rome is het de Nederland- systeem garanderen de Italia- se delegatie duidelijk gewor- nen dat het onmogelijk zal den dat de supporters tijdens zijn dat supporters van ver- elke wedstrijd strikt geschei- schillende landen zich tijdens den zullen worden gehouden, een wedstrijd in een suppor- Via een ingewikkeld kaart- tersvak zullen vermengen. Delegatie-lid De Vries van WVC: „Er zullen alleen vak ken met zitplaatsen zijn. Staan is er niet bij. Dat maakt het wat simpeler de supporters gescheiden te hou den". De Nederlandse ambassade in Rome richt tijdens het WK een speciaal bureau in in Pa-' lermo, waar een Nederlands consulaat is gevestigd. „We verwachten toch wel de no dige problemen", aldus een ambassadewoordvoerder. „Vooral van supporters die geen kaartje hebben. Nu al is bekend dat geen toegangsbe wijs meer te krijgen is voor de wedstrijden die het Ne derlands elftal speelt. We ho pen dan ook vurig dat nie mand op goed geluk naar Pa lermo reist in de hoop nog een kaartje te kunnen be machtigen". De Nederlandse delegatie spreekt vandaag op Sardinië met politieautoriteiten in Ca- gliari en morgen en donder dag met de Siciliaanse politie. Daar verblijft het Nederlands lermo. De ambtelijke delegatie wordt op Sardinië en Sicilië bijgestaan door een zware af vaardiging van de KNVB. Martin van Rooyen en Jan Masman nemen samen met Rob de Bakker namens het sectiebestuur betaald voetbal deel aan de gesprekken over de veiligheidsaspecten rond het WK. Technisch coördina tor Rinus Michels en KNVB- directeur Huub Been inspec teren de hotels waar het Ne derlands elftal in Cagliari en Palermo verblijft en bekijken de stadions en de trainingsac commodaties. 2IDEN De zaalvoet- lploeg van Van der Plas rgde gisteravond voor n knap resultaat. Koplo- Ér Dreehtstede werd in (gen huis bedwongen: 2- IjOok THB Boys boekte n nuttig gelijkspel. Bij e Rozet werd het 4-4. 9 atwijker van Duyn meest productieve man. Eerst zorgde Van Duyn er voor dat een 1-0 achterstand nog voor rust werd genivel leerd, vervolgens was het de zelfde Van Duyn die na de pauze Van der Plas op voor sprong zette. De middenvel der van Quick Boys maakte daarna evenwel de fout nog maals te scoren. Hij veran derde kort voor tijd een inzet zodanig van richting dat Dreehtstede toch nog op ge lijke hoogte kwam: 2-2. Een resultaat waar de thuisclub overigens niet echt blij mee was, getuige de opgewonden stemming direct na afloop. THB Boys liet tegen De Ro zet vooral in de tweede helft goede mogelijkheden op meer dan een gelijkspel lig gen. Waar de opponent in die periode van de strijd bijna honderd procent scoorde, liet de Lissese formatie zes kan sen op treffers liggen. Wim en Frans Bouckaert scoorden namens THB Boys beiden twee keer. Ook Gerard van, Beek doelpuntte eenmaal. De nog altijd waardevolle routi nier deed dat evenwel in het verkeerde doel. De Fransman Jean-Claude Leclercq (rechts) sleepte in de Tirreno-Adriatico zijn tweede dagzege binnen. Niet minder enthousiast staat de Zwitser Tony Rominger op het podium, die in het alge meen klassement aan de leiding gaat. foto: epa MONTE URANO Frans Maassen heeft de juiste vorm om zaterdag in Mi laan - Sanremo, de eerste wereldbeker-klassieker van het seizoen, te schitte ren. De Limburger testte in het verraderlijke heuvellandschap langs de Adriatische kust voor de laatste keer zijn benen. Die konden de vele beklimmingen moeiteloos aan. Alleen was de laatste, op één kilometer van de finish van de zesde etappe, voor Maassen net tekort om in aanmerking te komen voor de ritzege. De Limburger vergiste zich in de kracht van de Fransman Jean-Claude Leclercq, die zijn tweede dagzege in de Tirreno - Adriatico binnensleepte. Eerder won hij de klimtijdrit aan de Tirreense kust. Maas sen moest op twee seconden genoegen met een troostprijs. Het peloton heeft zich inmid dels neergelegd bij de tweede opeenvolgende eindzege van de Zwitser Toni Rominger, die moeiteloos zijn koppositie ver dedigde. Zelfs de Italianen ne men voor eigen publiek geen initiatieven. Maassen meldde zich in de zesde etappe ook voorin. Niet in de eerste plaats om te win nen, maar vooral om zich na de lange etappe van zondag (250 kilometer) nog eens te tes ten. „Dat had ik 's morgens met Raas afgesproken". Het zit de ploeg van Jan Gis- bers niet mee in de Tirreno - Adriatico. Zondag werd Nico Verhoeven vierde in de chao tische massaspurt, maar kwam Gisbers zijn pupil pas op de laatste plaats in de uitslag te gen. De Belg Dirk de Wolf kreeg een bronchitis-aanval en vertrok gisteren naar huis. Tenslotte meldde Erik Breu- kink zich met een gekneusde pols bij de Brabander. Breu- kink was zondag in een tunnel ten val gekomen en bereikte met kleine achterstand de fi nish. Aanvankelijk werd voor een breuk gevreesd maar gis teren bleek na het nemen van foto's, dat de linker pols ver stuikt was. Vergoeding voor kernploegen gaat niet verder omhoog HEERENVEEN De KNSB zal het komend seizoen de vergoeding voor de kernploegschaatsers niet verho gen. Evenals in het nu aflopende schaatsjaar is er een bedrag van 265.000 gulden beschikbaar. Wel bevat de spaarpot van de schaatsbond een slordige 20.000 gul den, omdat verschillende kernploegleden (Ingrid Ha- ringa en Marieke Stam) vroegtijdig „uitstapten". Dick van Zanten, voorzitter van de begeleidingscommissie kern ploegen, is van mening dat het begin dit seizoen ingevoerde sy steem goed heeft gefunctioneerd. Wie bij een internationaal ti- teltoernooi (EK of WK) bij de eerste drie kwam, kreeg vor het seizoen daarna 40.000 gulden bijgeschreven. Vorig jaar behoor den alleen Leo Visser en Gerard Kemkers tot de hoogste catego rie; Visser ontving de vergoeding niet omdat hij geen lid werd van de kernploeg. Op grond van de resultaten van dit seizoen zijn treden Bart Veldkamp, Ben van der Burg en Christine Aaftink toe tot de topklasse. Kemkers moet, ondanks de vierde plaats bij de we reldtitelstrijd, een stapje terug doen. De top-drie moet op minder rekenen dan 40.000 guden, omdat het totaalbedrag hetzelfde blijft. Rocchigiani voor rechter WEST-BERLIJN De Ber- lijnse profbokser Graciano Rocchigiani, een voormalig wereldkampioen in het half- zwaargewicht, is gisteren in gezelschap van zijn Turkse maat Adnan Karakul, een amateurbokser, voorgeleid aan de rechter op verdenking van afpersing en mensenhandel. Een belastende verklaring werd daartoe afgelegd door een jonge vrouw, die beweerde vorig jaar door Rocchigiani voor ruim 20.000 gulden ver kocht te zijn aan een soute neur in Rimini. Ze werd te werk gesteld in een Italiaans bordeel, maar slaagde er na een maand in te vluchten. Eenmaal terug in Berlijn werd de tot prostitutie gedwongen vrouw door beide boksers be dreigd. _,Je selecteert een speler in de eerste plaats op zijn specifieke voetbalkwaliteiten. Die zijn ïebri biJ ied reen aan de orde, in n een wedstrijd als tegen Real! e zie je dat ze qua techniek twee klassen beter zijn dan de spelers van Real. Maar op een Zwi ëegeven moment komen die technische kwaliteiten op de o tweede plaats, wanneer je in van vaeen moeilijke wedstrijd Ma: Oviedo of Castellon moet zien te winnen. Dan ontbreekt bij sommigen het goede karakter. Je kunt bij het contracteren ratie verrichten om te kijken hoe een speler mentaal in el kaar steekt, zoiets moet zich vanzelf uitwijzen". Johan Cruijff in Voetbal International ,Je bent verplicht in kleding van de bond te verschijnen. Maar voor de hele ploeg is 'Vi slechts één maat badpak be- J' schikbaar. Alle pakken die ik heb gekregen zitten nog keu rig in het zakje en kan ik als nieuw verkopen. Ik meen dat er binnen de kernploeg slechts één meisje is, dat het huidige badpak als gegoten zit. Let bij de Nederlandse kampioenschappen maar eens goed op. Iedereen zit er aan te trekken en te sjorren voordat het goed zit". Zwemster Karin Brienesse in Trouw „De figuur die aan het roer stond, die moest weg. En dat deden mensen die het altijd over hun ploeg hadden, waar ze zo bij betrokken waren en waar ze belang bij hadden. Maar die heren hebben nu al les kapotgemaakt en willen nu dat er weer sfeer komt. Dit alles en alleen om Walter Meeuws te liquideren. Dat is de pure waarheid". Walter Meeuws, ex-bonds- coach van het Belgisch elf tal, in Vrij Nederland „Eigenlijk heeft tien jaar pro fessioneel fietsen mij alleen maar ellende gebracht, maar hoe gek het ook klinkt, ik had het toch niet willen missen. Ik heb veel gezien van de we reld en ben er wijzer van ge worden. Bovendien heb ik in mijn hele leven zo'n driehon derd koersen gewonnen en de kick van het succes deed mij elke keer weer heel wat. Van de andere kant weet je daar door des te meer wat je nu mist". Wielrenner Jos Lammertink in de Haagsche Courant „Ik doe het in elk geval met- hart en ziel. Omdat het ge- Johan Cruijff. ...hersenoperatie... foto: anp drag van mensen me heel erg interesseert. En ik wil graag iets overbrengen, praat graag over training. Als hier na het seizoen iemand langs komt die ook iets van training af weet, kan ik daar urenlang mee praten. Dat doe ik ook met de sporters zelf. Een goe de trainer is iemand die zijn sporters leert trainen. Een schaatser die alleen een afge past trainingsschema afwerkt en niks meer, zonder erover na te denken waarom hij dat" doet, zal nooit een topper worden". Schaatscoach Ab Krook in de Volkskrant „Toch vraag ik me af of het toeval is, dat een aantal wiel renners in relatief korte tijd onder bijna dezelfde omstan digheden sterft. Ik denk dat het meer is dan dat. Had ie mand als Draaijer een hartaf wijking? Het lijkt mij onwaar schijnlijk gezien ae testeh waaraan hij is onderworpen vlak voor het seizoen begon. Die onderzoeken zijn tegen woordig uitvoeriger, omdat men alerter is geworden door eerdere noodlottige gebeurte nissen". Dr. Jan Pool, professor aan Erasmus-universiteit, in het Algemeen Dagblad ,,0p zich is het al een stap voorwaarts dat Sportzaken niet onder de staatssecretaris valt, maar onder de minister zelf. In het vorige kabinet deed staatssecretaris Dees „het er even bij". Naast de Sport had hij ook nog Ge zondheidszorg. Wellicht een mooie combinatie, want als ie wat meer aandacht aan ae sport besteedt, dan zal dat ook aan de gezondheid ten goede komen. Zo ging het echter niet. Dat hij, als bewindman voor de gezondheidszorg, fors rookte, pleitte al niet voor hem, maar voor de sport wa ren er ook niet veel mogelijk heden. De eerlijkheid gebiedt, mij te zeggen dat, na de eerste kennismaking met de minis-- ter, ik voorzichtig durf te stel len dat wij, de sport, en de Karin Brienesse. ...zwempak... foto: dijkstra minister het best met elkaar zullen kunnen vinden". Voorzitter Piet de Bruin van de NeVoBo in Volleybal „Achteraf zeg ik shit, wat heb ik er nou aan. Ik had hem be ter tijdens een toernooi kun nen gooien. Maar ja, mijn va der zegt dan tereent dat ik de eerste Nederlander in het bui tenland en nu dan de eerste in de hoofdklasse ben. Dat staat geschreven. Dat nemen ze me niet meer af. Er komen wel weer een paar toernooien met auto's (als prijs) aan. Mis schien ga ik er wel op trai nen". Wil van der Looverbosch, gooier van 300 game in Bowling sportuitslagen Van Kuyk (Oudenbosch^Hermse (Den Bosch) 50-38 (29), Van Beek (Hilversum)- Koorevaar (Dordrecht) 50-32 (46). SCHAKEN Zonetoernool dame* Oiaterwijk Vierde ronde: Harmsen (Ned)-Van Parreren (Ned) 1/2-1/2, Drewes (Ned)-De Greet (Ned) 0-1, Benschop (Ned)-Lebel (Fra) 1-0, Dubois (Fra)-Tresch (Lux) 1-0, Roos (Ned)-Flnegold I. Flnegold 3 1/2 punt, 2. Benschop. Wereldbeker heren elalom Saelen (Zwe) 1. Tomba (Ita) 1.37,70 (49,37+48,33), 2. Nlerllch (Oos) 1.38,35 (48,85+49,50), 3. Bltt- ner (BrD) 1.38,55 (48,75+49,80), Eindstand wereldbeker. 1. Blttner 150 pun ten, 2. Tomba en Furuseth 95, 4. Trltscher 93, 5. Gstreln (Oos) 91. Stand algemene wereldbeker: 1. Zurbrlggen (Zwi) 344 punten. 2. Fun (Oos) 213, Senegal 2-1 Nlgerla-Zambla 2-0, Algerlje- 3-0 (15-10, 15-9, 15-11). WIELRENNEN Tirreno Adriatico Zesde etappe: 1. Leclercq (Fra) 192 km In 5.07.39, 2. Maassen (Ned) 0.02, 3. Fondrlest (Ita) 0.08, 4. Lelll (Ita) z.L, 5. Rominger (Zwi) z.t., 6. Earley (Ier) z.t., 7. Rooks (Ned) 0.13, 8. Delion (Fra) 0.15, 9. Dhaenens (Bel) 0.18, 10. Roosen (Bel) z-t., 11. Glannettl (Zwi) 0.24, 12. Chlurato (Ita) 0.34, 13. Hampsten (VSt) z.t., 14. Theunlsse (Ned) z.t., 29. Ste- venhaagen 0.51, 30. Ducrot z.t., 56. Breu- klnk 1.42, 57. Lubberdlng z.t., 86. Verhoe ven 5.35, 100. Schurer 12.55, 125. Van Or- souw 24.21, 126. Harmellng, 129. Hane- graaf, 130. Poels, 139. Talen, 145. Manders, 168. Solleveld allen z€ 9 tijd e Blttner 193, 5. Strolz (Oos) 155. VOETBAL Schotland, vierde ronde FA Cup, replay: Clydebank-St. Mlrren 3-2. Toernooi om Afrikaanse beker Algiers Algemeen klassement: (Zwi) 3.03, 10. Maassen 3.04, 19. Theunlsse 4.41, 20. Petlto (Ita) 4.46; Nederlanders: 26. Rooks 6.10, 44. Breuklnk 12.33, 65. Steven- haagen 21.34, 72. Lubberdlng 23.52, 95. Verhoeven 31.20, 103. Van Orsouw 34.43, 128. Talen 45.42, 135. Poels 49.15, 147. Solleveld 54.18, 148. Harmellng 54.20, 150. Twee Mijl in Nootdorp geannuleerd DEN HAAG De drafbaan in Nootdorp beleeft morgenmiddag om 14.30 uur de laatste woensdag-meeting van het seizoen. Het aangekondigde hoogtepunt, de „TVee Mijl van Nootdorp", moest vanwege gebrek aan voldoende inschrijvingen .echter worden geannuleerd. Op de maandagavonden 19 en 26 maart, beide ma len vanaf 18.00 uur, kunnen de pikeurs op sportpark Centrum aan de Koningin Julianastraat nog punten verzamelen voor de leerlingen- en de rijderscompetiite. Op laatstgenoemde datum zal wethouder Van de Sande in zijn laatste officiële daad voor de gemeente Nootdorp de bijbehorende prijzen uitdelen. Daarna gaat de baan dicht tot op 7 november het nieuwe winterseizoen van start gaat. De zomer wordt gebruikt Voor het uitbreiden van het parkeerterrein naast de drafbaan. Het oude parkeerterrein wordt vanaf april door de plaatselijke voetbalvereniging RKDEO gebruikt voor het bouwen van een sporthal. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 17.40 uur. NCRV Sport. Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio. TV 5, 21.00 uur: Sport. Duitsland 1, 23.00 uur Beker voetbal. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. Eurosport, 18.00-02.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. Topscorers KNVB zaterdag: Jacques Key (ARC) 15; Richard Trompert (Kagia) 14; Rob Bink (Leiden) 13; Johan Jon ker (Quick Boys) 11. KNVB zondag: Peter van der Star (NSV '46), Ronald de Rijk (Kickers '69) 13; Marcel Valk (UVS) 11; Stefan Roodakkers (SVLV), Frans Bouc kaert (FC Lisse) 10. Afdeling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 14; Bert de Vries (SVOW), Daan Nooteboom (KRV) 13; Leen Baay (Alphia) 12. Afdeling zondag: Marcel Groenen dijk (Randstad Sport) 18; Patrick Kooien (Leidsche Boys) 15; Marco van der Zon (Randstad Sport), Peter Hogewoning (Randstad Sport) 13. Regionale jeugd: Patrick Scheurwa ter (Noordwijk) 17; Bram Marbus (Noordwijk) 13, Ernst Jan Schone- veld (Noordwijk) 10; Peter van Wan- rooy (Roodenburg) 8. Oranje oefent vijfmaal tegen amateurploegen DEN HAAG In de aan loop naar het toernooi om de wereldtitel voetbal ko mende zomer in Italië werkt het Nederlands elf tal vijf oefenduels in eigen land af tegen amateur- teams. Op 30 mei wordt zoals bekend in Wenen te gen Oostenrijk gespeeld en op 3 juni tegen Joego slavië in Zagreb. De eerste test legt Oranje af in Zeist. Op dinsdag 15 mei is een amateurselectie daar (19.30 uur) opponnent van Oranje. Twee dagen later fungeert IJs- selmeervogel8 als sparring partner in Spakenburg, aanvang 19.30 uur. Op zater dag 19 mei trekt het Neder lands elftal naar Rijnsburg waar de plaatselijke Boys om 14.30 kla!ar staan. Op maandag 21 mei ontmoet ARC Alphen het oefenende Oranje om 19.30 in Alphen aan den Rijn. De nationale campagne wordt be sloten op woensdag 23 mei in Amersfoort bij Quick. Dat duel begint om 17.00 of 18.00 uur vanwege de Europa Cup I-fi- nale die 's avonds wordt ge speeld. Op zondag 27 mei vertrekt de Nederlands elftalgroep naar Oostenrijk voor het eerste deel van het buitenlandse trai ningskamp. Vanuit Zagreb reist men dan op donderdag 7 juni naar Sicilië, waar op dins dag 12 juni Egypte de eerste WK-opponent is. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de 6,70. I Toto gelijk 10: Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 x 143,90; derde prijs: 15 x 95,90; vierde prijs; 275 x 43,70; vijfde prijs: 61.157 x Cijferspel 10: Vaste prijzen (geen winnaar eerste prijs). Toto 10: Eerste prijs: 1 x 17.983,20; tweede prijs: 12 x 999,00; derde prijs: 101 DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Emiel W, 2. Dandy Voor- ne, 3. Evergreen V (7-2-1). 2e koers: 1. Brenda Volo, 2. Cesar Crown, 3. Diammantino (3-6-2). 3e koers: 1. Champion d'Amour, 2. Diamand Wothy, 3. Duke Ruimm- zicht (4-2-1). 4e koers: 1. Cronic Way, 2. Coh You- nora, 3. Carlo Pluto (5-3-1). 5e koers: 1. Carel Buitenzorg, 2. Cen- dy, 3. Duka van Ludwig (8-4-7). 6è koers: 1. Deventore B, 2. Cora Dil lon, 3. Alysses V (3-2-4). 7e koers: 1. Boy B, 2. Dave Victrix, 3. Byvonne P (7-1-5). 8ë koers: 1. Bulhem Topfok, 2. Zarel- li. 3 Boelo Helium (7-9-6). 9e koers: 1. Zefier West, 2. Alben Catherina, 3. Berthi Princess (3-5-4). 10e koers: 1. Cock Mendel, 2. Barry Rijnstroom, 3. Bas Loo (2-8-6).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7