Oss arpov straft slordigheidjes fan Timman meedogenloos af sportuitslagen Bedroevende omstandigheden in kuala lumpur Miljoen foor atleten Rotterdam Marathon Ijshockeyers Rotterdam prolongeren landstitel Burgemeester gewond in Heizel-stadion Talen eri Nijdam moeten leidertruien inleveren r liPORT CeidoeSomatit VRIJDAG 9 MAART 1990 PAGINA 9 Winterspelen in gevaar ^LEHAMMER Het doorgaan van f olympische winterspelen 1994 in Lil- Jiammer komt in gevaar als het Noor- ■parlement nog langer aarzelt zich ga- %t te stellen voor eventuele verliezen. J»t dagblad Lillehammer Tilskuer fcldt dat Gerhard Heiberg, de voorzit- I van het organisatie-comité een ulti- fctum heeft gesteld. Als de garantie [op 5 april niet is, worden de Olympi- he Spelen voor ons een onbereken- iar risico en moeten wij overleggen of j de kandidatuur niet beter kunnen uggeven". Het organisatie-comité idt dat de Noorse staat minimaal 1.06 jljard dollar (bijna twee miljard gul- n) moet bijdragen. Regering en parie ent van Noorwegen hebben bij herha- !g geëist dat de kosten aanzienlijk lorden teruggebracht, eer men zich op ïigerlei manier vastlegt. Punt erbij voor Nacional LISSABON De Por- tugese voetbalbond heeft vanachter de groene tafel Nacipnal uit Madeira de over winning toegekend in de wedstrijd uit de twaalfde speeldag tegen Belenenses uit Lissabon. Volgens de officials had Belenenses een niet ge rechtigde speler (Ma- cae) opgesteld. Als offi ciële strafmaatregel werd hierop de uitslag (een gelijkspel met 1-1) gewijzigd in een zege met 3-0 voor Nacional. Voetballers Egypte met de schrik vrij ALGIERS Het Egyptische voetbalelftal is gisteren bij het toernooi om de Afrikaanse balbeker in Algiers met de schrik vrijgeko men. Dank zij de nederlaag met £-0 tegen gastland Algerije ontlaadde de volkswoede van de 80.000 toeschouwers zich niet en konden de Egyptische spelers onder politie begeleiding het stadion verlaten. Met hun schilden vormden de bewakingstroepen een soort tunnel, waardoor gegooide stukken hout, metalen tabaksdozen, stukken brood en rotte sinaasappels hun doel niet bereik ten. Drie uur voor de wedstrijd was het sta dion al helemaal volgelopen. Spreekkoren eisten wraak voor wat de Egyptenaren op 17 november in Cairo de Algerijnen aande den. Egypte plaatste zich toen ten koste van Algerije voor de eindronden van het we reldkampioenschap voetbal. Sovjetunie naar finale WK handbal BRATISLAVA De handbal-perfectionisten uit de Sovjetunie hebben zich zeventien maanden na de Olympische zege in Seoul geplaatst voor de fi nale van het wereldkam pioenschap door een over winning met 37-28 op Spanje in Bratislava. De finale, morgen in Praag, gaat tegen Zweden dat in de laatste wedstrijd van de hoofdronde verrassend met 19-20 van Roemenië verloor. DERDE PLAATS HANDBALSTERS NEU BRANDENBURG Het Nederlandse dameszaalhandbal- team heeft in de laatste fase van de wedstrijd in Neu Branden burg de Bondsrepubliek moeten laten gaan. Twee minuten voor tijd was de aanvankelijke ach terstand (9-13 bij rust) terugge bracht tot slechts één treffer: 16-17. Toen echter wqerden in de break outs enkele kansen ge mist en scoorde de BrD, die in Denemarken onlangs de Euro pese B-titel veroverde nog drie maal: 16-20. Als gevolg van deze nederlaag eindigde Nederland als derde in de poule achter de DDR en de BrD, maar vóór Tsjechoslowakije. Dames BYV terug op koppositie VOORBURG De dames van Fes- to/BVV zijn terug op de koppositie van de kampioenspoule van de ere divisie basketbal. De Voorburgsen versloegen in een inhaalduel eigen huis het onderaanstaande Grashop pers met 79-57 en kwamen daardoor op gelijke hoogte met Den Helder. Door het betere onderlinge resultaat mag Voorburg zich, met nog zes duels te gaan, weer nummer één noemen. BW begon gisteravond zwak en keek na zeven minuten te gen een achterstand aan (8-12). De rust ging echter in met 31-27 en na de hervatting werd de marge uitge bouwd. Annette Keur (22) en Yolan- da Hoolboom (16) hadden het voor naamste aandeel in de productie. Protest Joegoslavië na voetbalduel Europa Cup BELGRADO De Joegoslavische regering heeft gisteren bij de Roe meense overheid in Bukarest gepro testeerd tegen de gang van zaken na afloop van de voetbalwedstrijd Dyna mo Bukarest - Partizan Belgrado in het Europese bekertoernooi voor be kerwinnaars. Woedende fans van de thuisclub bekogelden supporters van Partizan op weg naar hun autobussen met stenen en flessen. Acht van hen liepen verwondingen op. Vier auto bussen werden zwaar beschadigd. Voor de return op 21 maart worden wraakacties van de Joegoslavische supporters jegens de Roemenen ge vreesd. Dynamo Bukarest verdedigt die dag een voorsprong van 2-1. UALA LUMPUR natoli Karpov moet het ibben van slordigheidjes lan de tegenstander. Jan imman maakte er giste- )n in de openingspartij in iuala Lumpur een paar werd meedogenloos af straft. Na 36 zetten loeide alle energie weg de Amsterdammer, ajkbleek gaf hij even oor de eerste tijdcontrole (0-1). eel slordiger sprong de we- ildschaakbond (FIDE) om iet het toewijzen van de fina- van het kandidatentoernooi an Kuala Lumpur. De twee- amp ging van start in een iscinerende, exotische chaos, gamelan-muziek, kleurrij- gewaden en elegante dans- asjes vergoedden veel, maar inden de warboel niet ver- uieren. secundaire arbeidsvoor- aarden voor de spelers wa rn op de eerste dag bedroe- and. Geen versnaperingen, »en monitor in de rustka- ers, een constant geroeze- de zaal, waar de helft an de 250 toeschouwers al ort na het begin in slaap viel de andere helft uit pure irveling de krant begon te de analyserende collega- rootmeesters werd de eerste artij een doe-het-zelf kwestie. Zetten kwamen nooit door uit de zaal. Schaakborden en - tukken vielen in geen velden 'wegen te bekennen. De de- lonstratieborden aan de reerskanten van het toneel rerden met de hand bediend oor bordenjongens, die het empo in de opening absoluut iet konden bijbenen. De eer- te zeventien zetten vlogen uit vingers van Timman en larpov, waardoor de jongens ele zetten door elkaar haal- Jan Timman (rechts) aanschouwt de voor hem hopeloze stand. den en tenslotte uit wanhoop overgingen op het systeem van vijf keer wit gevolgd door vijf keer zwart. Zaitsev Timman had voor de opening een verrassing in petto. Hij ging in op een variant van het Spaans, waarvan de uitvinder in de zaal zat: Zaitsev. De Rus is al vijftien jaar de creatieve motor in het Karpov-team. Een uitstekend psycholoog ook en een groot theoreticus, die voorrang gaf aan zijn dienst baarheid aan Karpov boven een eigen carrière. Met zijn keuze gaf Timman aan te bla ken van zelfvertrouwen. Tot de twaalfde zet werd de partij Timman-Portisch uit Antwer pen gevolgd. Daar deed Tim man a3, nu in Kuala Lumpur het een tikkeltje gekruider: a4. Vorig jaar hadden ook Ivants- joek en Hjartarsson tegen Kar pov voor die scherpe voortzet ting gekozen. De spanning steeg bij de kenners. Ongetwij feld had Timman een nieuwtje gevonden. Die volgde inder daad op de achttiende zet. En wat voor een: Ph4. De monden van de volgers vielen open. „Dit kan toch niet", mompelde de Filippijnse grootmeester Torre, „zwart speelt Pxe4 en wint". Dat was wat overdre ven, maar na de merkwaardi ge manoeuvre kon zwart niets meer gebeuren. Remise had Karpov al binnen handbereik, Timman moest ervoor vech- FOTO: AP In de zaal keken Timmans se condanten Sax en Anderson hoofdschuddend toe. Het nieuwtje van Timman was voor hen even nieuw. Een vondst achter het bord, die op de lange duur fatale gevolgen had. Na Karpovs voor de hand liggende repliek (Pxe4) ver loor wit doodgewoon een pion. Hoofdschuddend En zag voor het kostbare klei- noord nooit enige compensatie terug. Timman verzonk in zwaar gepeins. Trok voor zijn 19e zet ruim een half uur uit en voor zijn 22e nogmaals een kleine dertig minuten. De Am sterdammer stond met de rug tegen de muur. De oud-we reldkampioen genoot. Hii zat in zijn geliefkoosde positie. Had de vette snoek aan de haak, liet hem nog even flink spartelen, maar haalde hem met de genadeloosheid van de sportvisser onweerstaanbaar binnen. Timman vlocht nog wat com plicaties in de stelling, maar beging in tijdnood een tweede slordigheid, die de partij prak tisch op slag besliste. „Dg4 op de 26e zet was een vergissing", oordeelde hij zelf na afloop. „Ik had daar Lbl moeten spe len. Dan kan ik wellicht nog remise maken. Zoals het nu ging, was ik kansloos". De klap kwam hard aan en teken de de Amsterdammer. Krijtwit praatte hij aan het bord nog wat na met Karpov, voordat hij in vliegende vaart de speel zaal in de Dewan Bandaraya verliet. Een Nederlandse toerist, uiter aard met oranje muts, mom pelde nog de troostwoorden, dat Fischer in 1972 in Reykja vik tegen Spasski met twee nullen begon en daarna won. Timman had er geen oren naar. Hij besefte dat zijn posi tie in de finale al na 36 zetten buitengewoon hachelijk is. Hij zondigde, nog wel met wit, in de eerste maar zeker niet zijn beste partij tegen zijn eigen credo: niet verliezen is in een match belangrijker dan win- Zettenverloop Timman (wit)-Kar- pov: 1 e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb4-c6, 3 Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0- 0 Lf8-e7, 6 Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Lc8-b7, 10. d2-d4 Tf8-e8, 11. Pbl-d2 Le7-f8, 12. a2-a4 h7-h6, 13. Lb3-c2 e5xd4, 14 c3xd4 Pc6-b4, 15. Lc2-bl b5xa4, 16. Talxa4 a6-a5, 17. Ta4-a3 Ta8-a6, 18. Pf3-h4 Pf6xe4, 19. Pd2xe4 Lb7xe4, 20. Lblxe4 d6-d5, 21. Ta3-e3 Ta6-e6, 22. Le4-g6 Dd8xh4, 23. Te3xe6 Te8xe6, 24. Telxe6 £7xe6,\25. Lcl-e3 Dh4-f6, 26. Ddl-g4 Lf8-d6, 27 h3-h4 Pb4-c6, 28. Lg6-e8 Pc6-d7, 29. Le8-d7 Pe7-£5, 30. h4-h5 Kg8-f7, 31. Ld7-c8 Kf7-e7, 32. b2-b3 c7-c5, 33. Dg4-e2 c5xd4, 34. Le3-d2 d4-d3. 35 De2-dl Df6-h4, 36. g2-g3 Pf5xg3, wit geeft op 0-1. (OTTERDAM De tiende ditie van de Rotterdamse ma- athon, met Philips voor het ijfde achtereenvolgende maal ls naamgever, is een miljoe- lenzaak. os Hermens die het deelne- nersveld op 22 april in de top 'erzorgt, kan zich ditmaal in egenstelling tot voorgaande aren gemakkelijk roeren. De louder van de wereldrecords p de 20 kilometer en de uur- oop heeft de beschikking over en miljoen gulden, 'oop Franken, de voorzitter 'an de stichting die verant woordelijk is voor de organisa- ie, maakte gisteren in Rotter- lam bekend dat de begroting 'oor het evenement bijna twee niljoen gulden bedraagt. „Eén niljoen gulden is afkomstig 'an sponsors. Elke gulden laarvan zal besteed worden 'oor het aantrekken van een eer sterk lopersveld", aldus banken. legin van dit jaar was al be- end dat de Etiopiër Abebe tfekonnen en Achmed Saleh 'it Djibouti, de tweevoudige winnaar van de wereldbeker, Ie grote trekpleisters zijn. Het s vrijwel zeker dat nog vier oplopers uit Japan komen ter wijl Mekonnen nog enkele andgenoten meebrengt van rie Wadajo Bulti, die in 1988 n Rotterdam met 2.08.44 het nelste debuut op de marathon naakte, de bekendste is. De lotterdamse marathon, die 'ijftien dagen na de strijd om 'e nationale titel in Maassluis wordt gehouden, brengt met utzondering van Gerard Nij ver de volledige Nederlandse °P aan de start. Daardoor zal Ie wedstrijd in het teken staan wan de strijd om de resterende 'ier plaatsen voor het toernooi om de Europese titels eind au 'ustus in Split. Van uitzendinö laar Split zijn Carla Beurs- tens en Marti ten Kate reeds zeker. ROTTERDAM Rotterdam heeft de landstitel ijshoc key geprolongeerd. Gisteren wonnen de Panda's ook de derde van de best of five tegen Nijmegen. Ook dit maal was het verschil groot: 8-2. In drie wedstrrijden maakten de Rotterdammers 31 doelpunten tegenover Nijmegen slechts 6. Vorig jaar was de strijd om het kampioenschap veel spannender. Toen pakte Rotterdam de titel in de laatste van de vijf wedstrij den tegen Geleen. Ditmaal was buiten Utrecht (halve finales) geen club in staat de Rotterdammers partij te geven. TIJDENS INSPECTIERONDE BRUSSEL Ondanks de scherpe veiligheidsmaatrege len, waarmee het Brusselse Heizelstadion eergisteren was omgeven, hebben zich bij de Europese beker- wedstrrijd tussen KV Mechelen en AC Milan toch inci denten voorgedaan. De Brusselse burgemeester Hervé Brouhon werd aan het hoofd getroffen door een steen, die uit het Italiaanse vak werd gegooid, toen hij kort voor de wedstrijd een laatste inspectieronde maakte. Volgens politie-woord voerder Roland van Reusel werden zeven tien supporters gearresteerd. Sommigen van hen trachtten traangas-granaten of messen het stadion binnen te smokkelen, anderen werden opgepikt omdat zij toegangskaarten zwart aan de man wilden brengen. Het was de eerste maal dat een Italiaanse club op bezoek kwam na het dramatische finale van de Europacup van vijf jaar gele den tussen Liverpool en Juventus, waarbij 39 mensen om het leven kwamen. Voor de ordehandhaving was 1500 man politie opgeroepen, van wie 140 te paard. Vrouwen-equipe bijna verdronken LISSABON De Brits- /Zweedse vrouwen-equipe Louise Aitken-Walker/Chris tina Thorner is in de Rally van Portugal ternauwernood aan verdrinking ontsnapt, toen hun auto van vijftig meter hoogte in een meer stortte. De rally-rijdsters misten bij slecht zicht een bocht. De wagen raakte van de weg, sloeg enke le keren over de kop en kaat ste van de op de helling lig gende rotsen het water in. De auto zonk in een mum van tijd. Eenmaal op de bodem van het zes meter diepe meer beland slaagden de vrouwen erin te ontsnappen. Bij hun worste ling boven te komen kregen ze nogal wat water binnen. Toe schouwers boden direct hulp. Sommigen sprongen met kle ren en al in het water. Een dokter was binnen vier minu ten ter plaatse. Aitken-Walker moest een nacht in een zieken huis in Coimbra doorbrengen. Gisteren vertrokken beide da mes naar huis. MARSEILLE De Itali aanse sprinter Adriano Baffi heeft gisteren in Marseille de vijfde etappe van Parijs-Nice gewon nen. In de massasprint be zette Ad Wijnands de tweede plaats; de Ier Step hen Roche behield de lei ding in de algemene rang schikking. De tweede etappe van de Tir- reno-Adriatico werd gewon nen door de Zwitser Toni Ro- minger, de winnaar van vorig jaar. Hij nam de leiderstrui over van John Talen. Op de derde dag' van de Ronde van Murcia werd ook Jelle Nijdam uit de leiderstrui gereden. De Noor Atle Pedersen nam het tricot over. Hij deelt de eerste plaats in het algemeen klasse ment met zijn Nederlandse ploeggenoot John van den Ak ker. In de gevaarlijkste buurt van Europa, Quartier Latin in Marseille, liet Adje Wijnands zich gisteren beroven. De da der was Adriano Baffi. De Ita liaanse rassprinter kaapte de eerste plaats in de vijfde etap pe van Parijs-Nice voor de neus van de Limburger weg. Baffi boekte aan de boorden van de Middellandse Zee zijn vierde seizoenzege. Eerder won de 27-jarige Italiaan een rit in de Ronde van Sicilië, de Ronde van de Etna en de Tro- feo Pantalica. Na een weinig opwindende rit, waarin de ploeg van Stephen Roche met succes de leiderspo sitie verdedigde, arriveerde het complete peloton na 179 kilometer vanaf de in op spraak geraakte bronnen van Perrier op de brede Quai du Port in de Zuidfranse mis daadbron. Op driehonderd meter voor de finish koos Wij nands, twee dagen voor zijn 31e verjaardag, het wiel van Carlo Bomans. „Ik zat gebei teld, dacht ik. Ik wilde zo lang mogelijk wachten om over Bo mans heen te gaan. Plotseling dook Baffi naast me op. Ik moest vol aanzetten en kwam luttele centimeters tekort. Jammer, dat ik aarzelde. Een overwinning had er zeker in gezeten, het.zou een geweldige ruggesteun voor de ploeg zijn geweest". Rominger Toni Rominger heeft zijn col lega's weer het mes op de keel gezet. De Zwitserse klimmer forceerde gisteren in de twee de etappe van de Tirreno- Adriatico zelfstandig een nage noeg voortijdige beslissing door het verbrokkelde peloton op grote achterstand te rijden. De leiderstrui verwisselde van John- Talen naar de ranke schouders van de kampioen van het voor- en naseizoen, en zal daar zonder buitensporige voorvallen tot de laatste meter in San Benedetto del Tronto blijven rusten. Rominger, vorig seizoen ook winnaar van de eerste belang rijke Italiaanse etappekoers, rekende direct af met de kriti- ci in zijn land, die hem de af gelopen weken een gebrek aan koersinzicht en persoonlijk heid verweten. Gisteren be wees hij hun ongelijk. Tijdens de Ronde van de Middellandse Zee, waarin hij een bergetappe won, verspeelde hij de eindze ge door zijn weigering bij me chanische pech het euvel op te lossen door van wiel te ver wisselen. In eigen land werd hij daarop neergesabeld. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.50 uur: TROS Sport café. Duitsland 1, 23.25 uur Sport- Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. Formule 1-seizoen en Sovjetunie - Oranje direct op televisie AMSTERDAM Het wereld- kampioenschap voor formule 1-coureurs, dat zondag in Phoenix (Arizona) begint, komt live op het televisie scherm. Eurosport gaat alle wedstrijden rechtstreeks uit zenden, Aanvang eerste uit zending 21.30 uur. RTL Véronique zendt op 28 maart rechtstreeks de vriend schappelijke voetbalwedstrijd Sovjetunie-Nederland uit. Het is de eerste maal dat Véroni que rechtstreeks een wedstrijd van het Nederlands elftal laat zien. Commentator zal Hans Kraay zijn. Laurien Willemse heeft zich bedacht DEN HAAG Laurien Wil- lemse keert toch maar liever niet terug in de nationale hoc- key-selectie. De 27-jarige aan- valster van HGC had al over eenstemming bereikt met bondscoach Roelant Oltmans, maar ze heeft zich alsnog be dacht. „Ik zie er toch maar vanaf. Het leek allemaal heel leuk, had ik uit gesprekken met teamgenotes opgevangen. Maar in de werkelijkheid zag ik toch te veel tegen het inten sieve programma op. Ik .blijf gewoon lekker bij HGC hoc keyen, maar het Nederlands elftal is niet meer aan de orde". Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de midweekse sport prijsvragen is: Dubbel-toto 9a: le prijs: 14 x 493,10, 2e prijs: 297 x 15.40. 3e prijs: 2383 x 4,80. Cijferspel 9a: 6 goed: geen winnaar; 3x5 goed; 24 x 4 goed: 240 x 3 goed; 2396 x 2 goed. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.00 uur) lui den: le koers: 1. D'Express Prise. 2. Esa's Pride. 3. Daylight Speedy (2-6-10) 2e koers: 1. Esperado N. 2 Explosive Kades. 3. Elaine Dakota (3-7-8). 3e koers: 1 Duco W, 2. Eltoro di Ro bles, 3. Cristiaan Morgan (3-4-8). 4e koers: 1. Daytona Casindra, 2. Da- jan Norton. 3. Dheres Hanover (3-4- 7). 5e koers: 1 Charmeur A. 2 Adola Buitenzorg. 3. Clay Dirt (3-5-10). 6e koers: 1. Candy Jeanet, 2. Zoroas ter, 3. Berend K (5-9-6). 7e koers: 1. Deborah B, 2 Champ Buitenzorg, 3. Andries S (5-2-1). 8e koers: 1 Boris Buitenzorg, 2 Ze- tor D, 3. Bastille (8-9-4). 9e koers: 1. Bas Buitenzorg, 2. Akas- san Ashton, 3. Bosvink T (10-3-5). 10e koers: 1 Zozo Nevele. 2 Vriend, 3. Be Quick (6-8-2). lie koers: 1. Chino W, 2. Estherha- zie, 3. Dunja Elsene (3-4-7). BADMINTON Open Zweedse kampioenschappen in Malmö: Dames, 1e ronde: Wihlborg (Zwei- Van Dijck (Ned) 12-10 11-7, Coene (NedhBerg (Den) 11-1 11-9. Damesdubbel, 1e ronde: Coewne- /Van Dijck (Ned)-Edkan/Gideonsson (Zwe) '15-0 15-5 BASKETBAL Eredivisie (dames): Voorburg-Grass hoppers 79-57. Europa Cup 1 Kwartfinalepoule: Jugoplastika-Den Helder 105-78 (54-34), Aris Saloniki- Limoges 89-79, Philips Milaan-Lech Poznan 99-82. Stand: 1. Barcelona (Spa) 11-20, 2. Jugoplastika Split (Joe) 11-19, 3. Limoges (Fra) 11-19, 4. Aris Saloniki (Gri) 11-18, 5. Philips Milaan (Ita) 11-17, 6. Maccabi Tel Aviv (Isr) 11-16, 7. Den Helder (Ned) 11-12, 8. Lech Poznan (Pol) 11-11. BILJARTEN Grote Prijs driebanden in Rotterdam Nieuwenburg-Gleskens 50-35 (42). Schumann-Arkesteljn 50-38 (53). SCHAKEN Finale kandidatentoernooi in Kuala Lumpur 1e partij: Timman (Ned)-Karpov (Sov, zwart) 0-1, na 36 zetten. TENNIS Toernooi Indian Wella Heren, achtste finales: Edberg (Zwe/2)-Bruguera (Spa) 6-0 6-3, Bec ker (BrD/1)-Skoff (Oos) 6-4 1-6 7-6 (11-9), Courier (VSt)-Cahill (Aus) 6-4 6-2, Gunnarsson (Zwe)-Pugh (VSt) 6-3 4-6 £-0 VOETBAL Afrikaans landenkampioenschap Nigeria-lvoorkust 1-0 (1-0), Algerije- Egypte 2-0 (2-0). WIELRENNEN Parijs-Nice, 5e etappe: 1. Baffi (Ita) 179 km in 4.45,08 (gem. 37,66 km/u, 10 sec. vergoeding), 2. Wijnands (Ned), 3. Bomans (Bel), 4. De Wilde (Bel), 5. Wuller (BrD), 6. Van Poppel (Ned), 7. Freuler (Zwi), 8. Kappes (BrD), 9. Museeuw (Bel), 10. Sciandri (Ita), 11. Barner (VSt). 12. Chiapucci (Ita), 13. Bonnet (Fra), 14. Jalabert (Fra). 15. Elliott (GBr), 18. Adri van der Poel (Ned), overige Nederlanders: 23. Lammerts, 43. Roche (Ier), 44. Bouwmans, 68. De Rooy, 111. Eklmov (Sov) allen zeilde tijd als de winnaar. Algameen klassement: 1 Roche 17.37.04, 2. De Wilde op 0,20, 3. Mo- reau (Fra) 0,30, 4 Fignon (Fra) 0,31, 5. Haghedooren (Bel) 0,34, 6. Holm (Den) 0,41, 7. Indurain (Spa) 0,47, 8. Pascal Slmon (Fra) 0,51, 9. Ruè (Fra) z.t., 10. Leblanc (Fra) 1,03, 12. Jéro- me Simon (Fra) 1,05, 13. Boyer (Fra) z.t 14. Pensee (Fra) 1,11, 15. Kvals- voll (Noo) 1,14, 51. Van der Poel 2,37, 73. Bouwmans 3,16, 93. Wijnands 3,59, 125 De Rooy 10,59, 134. Lam merts 16,36, 138. Van Poppel 28,21. Tirreno-Adriatico, 2a etappe: 1 Ro minger (Zwi) 170 km in 4.36.10 (38,021 km/u), 2. Delion (Fra) op 1.47, 3. Fondrlest (Ha) 1.48, 4. Kelly (Ier), 5. Roosen (Bel). 6. Juskula (Pol), 7. Stei ger (Zwi), 8. Nulens (Bel) allen zelfde tijd als Fondrlest. 9. Leclercq (Fra) 2.46. 10. Chiurato (Ita), 11. Szerszyns- ki (Pol). 12. Da Silva (Por), 13. Clavey- rolat (Fra), 14. Gusmeroli (Ita), 15. Pe- tito (Ita). 18. Maassen (Ned), 22. Rooks (Ned), 26. Ducrot (Ned) allen zeilde tijd als Leclercq, overige Ne derlanders: 29. Theunnisse 3.27, 30. Van Orsouw z.t. Algemeen klasse ment: 1 Rominger 4.56.43, 2. Delion 1.49, 3. Fondrlest 1.54, 4. Kelly z.t., 5. Jaskula 1.55, 6. Steiger, 7. Roosen, 8. Nulens allen zelfde tijd als Jaskula, 9. Maassen 2.48, 10. Da Silva 2 52, 11. Gianetti z.t., 12. Claveyrolat 2.53, 13. Petito, 14. Carcano (Ita). 15. Edwig van Hooydonk (Bel). 17. Rooks, 24. Ducrot allen zelfde tijd als Calveyro- lat, 31 Theunisse 3.34, 32. Van Or souw z.t. Ronde van Murcia, 3e steppe, 1e deel: 1. Cordes (Ned) 138 km 3.43,00, 2. Nijdam (Ned), 3. Atle Pedersen (Noo), 4 Dauwe (Bel), 5. Echave (Spa), 6. Van den Akker (Ned), 7. Hendrickx (Bel), 8. Quevedo (Spa), 9. Achermann (Zwi), 10. Blanco-Villar (Spa) allen zelfde tijd als Cordes, ove rige Nederlanders: 17. Vos 0,25, 26. Den Bakker, 27. Jac. van der Poel, 29. Van Aert, 31. Jakobs, 35. Winnen, 84. Veenstra, 95. Suykerbuyk, 99. De Vries, 116. Hermans. 117 Van der Hulst allen zelfde tijd 5. Seur 0,37 2e deel (ploegentijdrit): 1 Once 26 km in 36,20, 2. PDM op 0,05, 3. Tos hiba 0,13, 4. Buckler 0,14, 5. Seur 0.37. Algemeen klassement: 1. Pe dersen 12.15,28, 2. Van den Akker z.t., 3. Nijdam 0,09, 4. Cordes z.t., 5 Recio (Spa) 0,32, 6 Sanchez (Spa; z.t., 7. Stephens (Aus) 0,41, 8 Mujica (Spa) 0,45. 9. Echave 1,06, 10. Blan- co-Villar 1,19. Wegens een computer storing werd verder geen klassement opgemaakt. ZAALHANDBAL A-Wereldkampioenschap in Teje- choslowaijke: Groep A: Frankrljk-Zuld-Korea 31-24 (13-12), Hongarije-T sjechoslo waki je 20-20 (8-10), Roemenie-Zwedem 20- 19 (12-9). Stand: 1 Zweden 5-8, 2 Roemenië 5-8, 3. Hongarije 5-7, 4 Tsjechoslowakije 5-4, 5. Frankrijk 5- 3. 6. Zuid-Korea 5-0. Groep B: Spanje-Sovjetunie 25-37 (14-17), Joegoslavie-Polen 33-20 (18- 10), IJsland-DDR 19-17 (8-12). Stand 1. Sovjetunie 5-10, 2. Joegoslavië 5- 6. 3. Spanje 5-6, 4 DDR 5-4, 5 IJs land 5-2, 6. Polen 5-2. Achtlandentoernooi (dames) Ir Neu-Brandenburg: Groep A: Bondsrepubliek-Nederlanc 20-16, DDR-Tsjechoslowaklje 25-20 Stand: 1. DDR 3-6, 2. Bondsrepubliek 3-4, 3. Nederland 3-1, 4. Tsjechoslo wakije 3-1. Groep B: Noorwegen Sovjetunie 16-14, Hongari|e-Bulgarl)« 21-18. Stand: 1. Sovjetunie 3-4, 2 Hongarije 3-4, 3. Noorwegen 3-2, 4 Bulgarije 3-2. I

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9