TESTCASE 1. TESTCASE 2. TESTCASE 3. E21.995,- E 24.645.- E 28.795,- Bewoners Veenderpolder willen geen wandelroute r Riet van Diemen moet sehoonrijtitel afstaan MITSUBISHI. DE GESTMLDE PERFEKTIE. MT LEIDERDORP OUDSHOORN, LEIDEN OMGEVING Ceidóeöoiramt DONDERDAG 8 MAART 1990 PAGlCII ZOETERWOUDE Riet van Diemen-de Jong uit Zoeterwoude is dinsdag als tweede geëindigd op het nationaal kampioenschap schoonrijden in de A-klasse. Vo rig jaar werd zij Nederlands kampioen. Toch is haar prestatie van bijzonder goed gehalte omdat zij kort geleden wegens een bles sure tien weken achtereen niet kon schaatsen. De titel ging naar Henny Mul uit Ouderkerk aaan den IJssel. Zij heroverde de na- tionale titel die zij overigens al vier keer heeft gewonnen. Er was nog één succes voor de Zoe- terwoudse schoonrijdsters. Op de ijsbaan in Utrecht kwam Tilly van Leeuwen in de B-klasse tot een knappe derde prijs hetgeen haar een plaatsje op het erepodi um opleverde. Annie van Veen klasseerde zich in de C-klasse als vierde en viel net buiten het ere metaal. Ook bij het paarrijden lieten de Zoeterwoudse vrouwen zich gelden. In de A-categorie be haalde Riet van Diemen met haar schaatspartner Dick van Ree uit Renkum een derde plaats. Bij de B-schoonrijders wist Tilly van Leeuwen met haar partner Kees van Haastrecht uit Voorschoten het zilver te be machtigen. Rijnland en Noord-Holland in conflict over schade kerosinetankers LEIDEN De vraag hoe de schade moet worden hersteld die ontstaat door het drukke verkeer van kerosinetankers van en naar Schiphol is inzet van een hoog oplopend con flict tussen het Hoogheem raadschap van Rijnland en de provincie Noord-Holland. Als er geen overeenstem ming wordt bereikt, over weegt Rijnland bezwaar te gaan maken tegen de onthef fingen die Noord-Holland voor het varen met de sche pen verleend. In het meest extreme geval kan Schiphol daardoor verstoken raken van een toevoer van vlieg tuigbrandstof. Dijkgraaf E. van Tuyll van Serooskerken stelde dat gis teren in antwoord op vragen uit de verenigde vergadering (het bestuur) van het hoog heemraadschap. De grote schepen met een omvang van zo'n duizend ton werpen zoveel modder op dat zijsloten en -vaartjes van on der andere de Ringvaart er door dichtslibben. Dat was onlangs reden voor Rijnland om de beheerders van die vaarten, voornamelijk tuin ders, aan te schrijven en ze te vragen de sloten uit te bagge ren. Van Tuyll: „Zij hebben daartegen terecht bezwaar gemaakt. Het gaat om meer dan het normale dichtslib ben". Volgens Van Tuyll zag het er aanvankelijk naar uit dat er met de provincie wel zaken vielen te doen om tot een op lossing te komen. De dijk graaf: „We waren zelfs be reid om daar geld in te ste ken. Om samen met de pro vincie tot een eerste bestuur lijke aanpak te komen. Late zou de zaak dan moeten wor den uitgevoerd door leg€^0 den dje Schiphol voor de ont heffingen betaalt, door te la ten vloeien. Maar toen het gesprek dat we onlangs in Haarlem hadden, kreeg een heel onplezierig karakter. Het bleek dat men daar toch absoluut niet toe bereid was". De dijkgraaf zei gisteren dat Rijnland nog steeds wil pro beren in overleg tot een op lossing te komen. Mocht dat niet lukken, dan verwacht hij een verharding van het conflict. Dat kan dan moge lijk zelfs uitlopen op het be zwaar maken tegen nieuwe ontheffingen. Van Tuyll voorziet dat het hoogheem raadschap daar een zeer ef fectief wapen mee heeft: „Schiphol kan niet langer dan drie dagen zonder aan voer, dan staan de voorraden Het einde van het transport van kerosine over het water naar Schiphol is overigens wel in zicht. Onlangs werd de aanleg van een pijpleiding aangekondigd. Die moet in 1995 gereed zijn. Volgens de vragensteller uit de verenig de vergadering varen er nu dagelijks twaalf tot veertien schepen op en neer. „Dat zijn 24 tot 28 vaarbewegingen per ALKEMADE Vrijwel alle bewoners van de Veenderpolder zijn tegen een wandelroute langs de Wijde Aa. Zij maakten dat deze week kenbaar in een commissie ruimtelijke or dening. De provincie wil het wandelpad echter toch op 22 maart openen. In het kader van het provinci aal Groen Netwerk heeft de provincie een wandelroute uit gezet op onder meer de zoge naamde Groenedijk. Dat is 4e. boezemkade van de Veender polder langs de Wijde Aa gele gen tussen de Groenewoudse- kade en de Veenderdijk. De leden van de commissie ruimtelijke ordening toonden zich voorstander van uitbrei ding van het fiets- en voetpa- "dennet, maar zij waren het er met de bezwaarmakers over eens dat het provinciebestuur tot nu toe onvoldoende of geen overleg heeft gepleegd met de grondeigenaren. Ook erken den zij in meerderheid dat de weilanden moeten worden voorzien van een deugdelijke afrastering, of sloot. De boeren in de Veenderpolder zijn na melijk bevreesd voor hinder lijk en schadelijk gedrag van recreanten en hun honden. In de commissie financiën ble- - ken de commissieleden J. Dui venvoorden en J. van der Poel het gisteravond volmondig eens te zijn met bewoners van de polder. Agrariër Van der Poel bracht naar voren dat hij uit overlevering weet dat de kade langs de Wijde Aa op on rechtmatige wijze als openbare weg op de provinciale wegen legger is terechtgekomen. „In de tijd van burgemeester Peek is dat gebeurd. Peek was er voorstander van dat alle kades openbaar toegankelijk werden. Doordat de gemeentesecretaris tevens secretaris van enige polderbesturen was, werd de zaak onderhands geregeld", zo zei Van der Poel. Onbehoorlijk Van het spreekrecht maakten diverse bewoners gebruik. Zo beschuldigde veehouder Van Wieringen het provinciebe stuur van onbehoorlijk be stuur, omdat slechts drie van de zeventien landeigenaren bericht hebben gekregen over de provinciale plannen. Vol gens hem is de kade van de Veenderpolder op de wegen legger terecht gekomen in de tijd van de trekschuiten. „Bij mijn weten is de kade altijd gewoon grasland geweest". Hij waarschuwde: „Als je daar straks als argeloze wandelaar loopt, kun je gemakkelijk het leven laten door een stier of agressief vrouwelijk jong vee. Het is onverantwoord om een wandelroute in, het weiland aan te leggen. Als een recreant het leven laat, wordt het een moeilijke zaak bij een even tuele schadevergoeding". Veehouder Mooren liet weten ook bezwaar te hebben tegen de wandelroute, omdat deze is gepland over het erf van zijn boerderij. „Dat is onaanvaard baar, ik zal me dan ook tot het einde toe blijven verzetten". Hij heeft slechte ervaringen met recreanten, hun auto's en hun honden. De auto's kunnen de voortgang van het werk op de boerderij belemmeren en de honden zouden het vee kunnen opjagen of doden. „Er is nu al eeja enorme parkeer- problematiek aan de Groene- woudsekade en de Veender dijk. Zowel de recreanten als het provinciebestuur geven blijk van minachtig van onze eigendommen". Namens zeventien bewoners van de Veenderpolder voerde ook L. Molhuysen het woord. Hij benadrukte vooral de agra rische bestemming die de Veenderpolder heeft. Dit houdt volgens hem in: be scherming van de agrarische belangen en voorkoming van planologische neveneffecten, zoals de wandelroute er één is. Hij is het niet eens met de stel ling van het provinciebestuur dat de wandelroute alleen ge bruikt zal worden door de ech te liefhebbers van wandelen. Deze t mensen zouden volgens de provincie respect tonen De Wijde Aa. Langs het water komt een wandelpad. voor en behoedzaam omgaan met andermans eigendommen. Molhuysen: „Het pad zal ge bruikt worden door de bezoe kers van de zeilschool in de Veendermolen en door de re creanten van Camping Van Rijn". Ook waarschuwde Mol huysen voor beschadiging van de beschermde oever van de Wijde Aa. Hij heeft al een se rie van procedures aangespan nen tegen elke aantasting van het landelijk karakter van de Veenderpolder. Opening Volgens een aankondiging'van de provincie wordt de wandel route langs de Wijde Aa al opt 22 maart in gebruik gesteld. De opening zal geschieden door gedeputeerde Van der Vlist en de burgemeesters A. H. Meerburg en D. Brouwer de Koning van respectievelijk Alkemade en Woubrugge. Hgt traject van de wandelroute in Alkemade is als volgt: Pont- veer Paddegat, Groenewoud- sekade, de Groenedijk, Veen derdijk, Zwanenburg en Hoog- madeseweg. De route start in Woubrugge nabij Leiderdorp in de Rode Polder ter hoogte van het nog aan te leggen bos aldaar, en loopt via Hoogmade naar de zuidoever van de Wij de Aa. In het kader van deze wandel route zal het pontveer over het Póddegat een drie-oever-ver- binding moeten gaan verzor gen. Om deze verbinding mo gelijk te maken zal de exploi- FOTO: WIM VAN NOORT tant van het voetveer, E. L. G. Rietveld, een tweede, snellere, pont aanschaffen. De provin cie heeft hem een eenmalige subsidie toegezegd van tien duizend gulden. De gemeenten Woubrugge en Alkemade heb ben de provincie beloofd geza menlijk de kosten van de be nodigde derde aanlegsteiger, 8.500 gulden te betalen. Wou brugge fungeert als opdracht gever, omdat de steiger op haar grondgebied wordt aan- CDA AlkemafEI vindt nieuwe; 1 pJ afvalstoffen heffing een slechte zaak one ALKEMADE On lijk, een slechte laag. Deze kwalifiu dichtte het CDA-raa;, W. Klerks gisteravoi de commissie finaij" toe aan het voorstel wethouder L. Beelei in het vervolg niei meer uit te zonderer het betalen van de i stoffenheffing. wc ids Volgens Klerks is dit nie lijk voor mensen die c ners huren voor soms dan duizend gulden pei Huisvuil zetten deze mi veelal kwekers, nooit a weg. „Zes of zeven jaar den privatisseerde de gei te de eigen verlieslij containerdienst. De gebn van containers worden volg van dit voorstel dubbel gepakt. De weth heeft het voorstel alleen verzonnen om aan twint zend gulden extra inko uit de afvalstoffenheffi komen, zonder het tari hoeven verhogen VVD'er H. Van Duyker de overige commissie toonden begrip voor K mening. Toch waren zi met de wethouder eens drijfsafval in een con hoort en huisvuil aan de „De gemeente is verplic iedereen huisvuil op te tegenover deze verplii staat een verplichting t( betalen van de afvalsti heffing door de burgers acht of ze van de gemee ke vuilnisophaaldienst gf maken. Uit de opbrengs de afvalstoffenheffing toch ook de glascontain ecotainer, de inzamelin| overbodige bestrijdingsn len, en de subsidie op h halen van oud papier bet aldus Van Duykeren. A. Spring in 't Veld vroeg om een oplossing de bejaarden in de Goghf de, die gezamenlijk vai afvalcontainer gebruik en daarom tot nu toe aanmerking komen voo betalen van de afvalst heffing. taa: iud N„o i, 'rsE Mitsubishi Colt 1.3 EL. Dynamisch design. Flitsend karakter. Praktisch formaat, zeer uit de kluiten gewassen binnenruimte. Buitengewoon kompleet: de lijst van ingebouwde extra's is maar liefst 31 punten lang. Hypermoderne, schone en zuinige motor. Geregelde 3-wee katalysator. Drie jaar Multiearantie. Behoort al jaren tot de betrouwbaarste auto's in Duitsland. Hoge inruilwaarde. Vergelijk 'm met andere auto's die ongeveer hetzelfde kosten: de Colt 1.3 EL is aantrekkelijker. Bovendien is en blijft het een Mitsubishi. Net als alle andere Colts. De 1.3 EL kost in 1990 (prijs- en modelwijzigingen voorbehouden, af Sassenheim, exklusief afleveringskosten en inklusief BTW) in ieder geval tot 1 mei vanaf Lancer Hatchback 1.5 GLXi. Een onvervalste, multifunktionele Hatchback. Snel van lijn, praktisch van karakter. Bovendien luxueus en kompleet: de lijst van ingebouwde extra's en andere voorzieningen is 51 punten lang. De motor: een prachtige anderhalf liter met multipoint injektie en geregelde 3-weg katalysator. Wat een ideale kombinatie van pit, zuinigheid en milieu vriendelijkheid oplevert. Een prima investering. Want rijplezier en gebruiksgemak zijn groot, de waarde blijft hoog. De Lancer Hatchback 1.5 GLXi kost in 1990 (inklusief BTW en drie jaar Multi earantie. prijs- en modelwijzigingen voorbehouden, af Sassenheim en exklusief afleveringskosten) tot nader order f 31.245,-. Er is al een Lancer Sedan Galant Hatchback 1.8 GLi. Zowel zakelijk als privé de ideale auto. Representatief en komfortabel. Prachtig van konsept, uitgewogen van lijn. Vol met interessante détails, snufjes en idee Krachtbron: een alert reagerende 1.8 liter multipoint injektiemi Geregelde 3-weg katalysator. De Galant Hatchback is eigenlijk met geen enkele andere auto in zijn klasse te vergelijken. Wie het doet, komt tot de konklusie dat hij naast zijn aantrekkelijke prijs verreweg het meeste auto biedt. En dan is het nog een Mitsubishi betrouwbaar en prijshoudend. De Galant Hatchback 1.8 GLi koi 1990 (inklusief BTW en drie jaar Multigarantie. prijs- en model- wijzigingen voorbehouden, af Sassenheim en exklusief afleveri kosten) voorlopig f 31.745,-. Er is al een Galant Sedan vanaf vanaf Touwbaan 5, tel. 071-410141.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14