Sören Lerby heeft geen moeite met „tropenweken FC Den Haag stuurt Romario witte lelies .onder de, Adri van der Poel in voetsporenvan zijn schoonvader Strikte scheiding van supportersgroepen bij risicoduel in Heizei Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT CeidócSourarit DINSDAG 6 MAART 1990 PAGINA 7 Voetballers Egypte bekogeld na verlies ALGIERS De Egyptische voetballers zijn in Algiers na hun uitschakeling voor het toernooi om de Afrikaanse beker met fruit en afval be kogeld. Egypte verloor met 1-0 van Nigeria in een duel voor groep A door een treffer van Ra- chidi in de achtste minuut. Eerder hadden de Egyptenaren al met 3-1 van Ivoorkust verloren. Toen de Egyptenaren de kleedkamers wilden opzoeken na de wedstrijd werden ze uitgejouwd door de 65.000 toeschouwers, die een regen van voorwerpen lieten neerdalen. Het duurde tien minuten voordat de spelqrs onder strenge poli- tie-begeleiding konden vertrekken. Vorig jaar kwalificeerde Egypte zich ten koste van Alge rije voor de eindronde van het toernooi om de wereldtitel in Italië, waar de ploeg in de groep van Nederland is ingedeeld. KNVB mag zwarte lijst aanleggen van supporters DEN HAAG Het open- baar ministerie mag gege vens van veroordeelde voetbalsupporters doorge ven aan de KNVB. Dat blijkt uit een uitspraak van voorzitter mr P.J. Boukema van de rechtspraakafdeling van de Raad van State in een door een Ajax-suppor- ter aangespannen rechts zaak. De KNVB plaatst de namen van de veroordeelde supporters op een „zwarte" lijst. Zij worden voor een bepaalde periode uit de voetbalstadions geweerd. Doping-controle bij alle voetbalduels WK ROME Na alle wedstrijden bij de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, van 8 juni tot 8 juli in Italië, zal wor den gecontroleerd op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Professor Gustavo Tuc- cimei, voorzitter van de medische commissie van het Italiaanse Olympische Comité, heeft dit in Rome bekend gemaakt. De controles, die on der verantwoordelijkheid van de FIFA zullen worden uitgevoerd door twee medici in een nog nader te bepalen stad, betreffen in de eerste ronde per wedstrijd twee door het lot uitgeko zen spelers. Vanaf de achtste finales moeten na elk duel drie voetballers zich op het doping-ap- pèl melden. Als norm geldt de lijst met verbo den middelen, zoals het Internationale Olympi sche Comité die hanteert. Schapers zorgt voor verrassing INDIAN WELLS Michiel Schapers heeft zijn eerste aansprekende resul taat in 1990 geboekt. In de eerste ron de van het met een miljoen dollar (on geveer 1,9 miljoen gulden) gedoteerde toernooi van Indian Wells schakelde de 30-jarige speler de als elfde ge plaatste Argentijn Mancini uit, 6-4, 6- 1. Het was pas de derde keer, dat Schapers dit jaar door een eerste ron de kwam. In Adelaide won hij van de Tsjechoslowaak Korda, in Philadel phia van de Australiër Cahill. Vorige week nog verloor Schapers in de eer ste ronde van het toernooi in Rotter dam van de Deen Tauson. Mancini ging toen overigens ook in zijn éerste partij onderuit. Nauta eindigt met voorsprong PUNT A DEL ESTE De Nederlandse zeezeiler Dirk Nauta heeft de vierde etappe in de Whitbreadzeilrace rond de wereld voltooid. Ónder ideale weersomstan digheden arriveerde hij met zijn boot de Equity Law in de havenstad Punta Del Este in de Zuidamerikaanse staat Uruguay. De enige Nederlandse equipe in de monsterzeilrace heeft ook in de vierde etappe weer een voorsprong genomen op de concur rentie in de divisie van kleinere jachten. De Franse l'Esprit de Liberté moest bij de aankomst van Nauta nog 360 mijl afleggen. Op 17 maart begint de volgende etappe naar Fort Lauderdale in de Verenigde Staten. Het Belgische jacht Rucanor Sport heeft de strijd in de vierde etappe opgegeven. Schipper Bruno Dubois be sloot op de motor verder te gaan met nog ongeveer 1800 zeemij len af te leggen. Ruim een dag na de start van de etappe liep het jacht grote schade op bij een aanvaring met een walvis. De boot keerde terug naar Auckland voor een reparatie. Daarmee liepen de Belgen echter een achterstand op van bijna 3000 mijl op. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio. Duitsland 2, 20.10 uur: Voetbal: FC Köln-FC Antwerp. Eurosport, 18.00- 03.00 uur: Sport. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. TV 5, 21.00 uur. Sport. MORGEN Eurosport, 10.00- 18.00 uur: Eurosport menu. Talent Gathers sterft tijdens basketbalduel LOS ANGELES Hank Ga thers, een van de grootste ta lenten in het Amerikaanse basketbal, is tijdens een wed strijd in elkaar gezakt en ge storven. Volgens artsen kreeg hij een hartaanval. De 23-jari- ge Gathers was een uitblinker van het universiteits-basket- bal. Hij scoorde in 1989 de meeste punten en was de beste rebounder. De speler van Loy ola Marymount had zijn ploeg in het duel met Portland net op voorsprong gebracht met een krachtige dunk. Terwijl hij terug liep naar het midden van het veld, stortte hij in. De wedstrijd werd gestaakt. Becker zegt weer af voor Davis Cup HAMBURG Het Westduitse Davis Cup-team zal het qok in de tweede ronde tegen Argen tinië moeten stellen zonder Boris Becker. De nummer twee van de wereldranglijst meldde zich telefonisch af voor het duel dat in Buenos Aires wordt gespeeld. Hij geeft de voorkeur aan het toernooi in Indian Wells. Becker was ook in de eerste ronde tegen Nederland niet van de partij. André Agassi maakt eind deze maand in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije zijn rentree in de Amerikaanse ploeg. Hij is met Brad Gilbert, zondag winnaar in Rotterdam, geko zen voor de enkelspelen. Rick Leach en Jim Pugh zullen het dubbelspel voor hun rekening nemen. De wedstrijd wordt in Praag gespeeld. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Noot dorp (aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Emiel W, 2. Early Ricar- do, 3. Dusty Ruimzicht (3-2-1). 2e koers: 1 Crebella C, 2. Cuddy Vo- lann, 3. Cësar Crown (5-3-2). 3e koers: 1. Al Patron, 2. Boy B, 3. Angel Volente (6-5-10). 4e koers: 1. Dyoca Buitenzorg, 2. Coby Ilpenstein, 3. Crack Uithuizen (1-3-2) 5e koers: 1 Cock Mendel, 2. Beatrix Six, 3 Briesly (6-3-10). 6e koers: 1 Dire Straight, 2. Ciske Buitenzorg, 3. Duke Baker (6-7-8). 7e koers: 1. Bob Bush, 2. Zarelli, 3. Betty Albo (9-10-4). 8e koers: 1 Amerie Uithuizen, 2. Ze- brano du Bois, 3. Wez Barber (5-2-8). 9e koers: 1 Zadkine D. 2. Ziegfried B, 3 You Winn Boszorg (8-7-5) 10e koers: 1. Zo Boy Rose, 2. Atomic Power, 3. Wierting (7-3-6). MÜNCHEN Op een kruispunt in zijn loop baan lijkt het uur van de waarheid aangebroken voor Sören Lerby. Het weerzien morgenavond met Bayern Mtlnchen al zijn nog maar net gene: m enkelblessure het 1 »estaat, maar daar ziet 1 5t wel naar uit moet de aanzet worden voor het laatste aanspre kende internationale succes in de carrière van de 32-jarige Deen. Lerby bevindt zich immers in de nadagen van zijn loop baan, waaronder, zo ver wacht een ieder, na het lo pende seizoen een punt zal worden gezet. En dus moet en zal het „requiem" van de wilskrachtige Deen maar ge paard gaan met het winnen van de Europa Cup voor landskampioenen. Zelf wenst Lerby de zaken echter alle maal niet zo zwaar te zien. „Omdat", zo legt hij uit, „ik over het verdere verloop van m'n carrière nog geen beslis sing heb genomen. Iedereen roept en schrijft dat ik na dit seizoen wel zal stoppen. Maar zelf heb ik dat nog nooit hardop uitgesproken. Het zit er in, maar een besluit heb ik nog niet genomen". „Het kan heel eenvoudig zijn. Zoals bij Eric (Gerets, red.). Die zegt: zo lang ik het fysiek bij kan houden, ga ik door. Wat er ook gebeurt. Dan is het nemen van een besluit heel gemakkelijk. Voor mij ligt het iets anders. Ik zal de komende weken heel duide lijk naar het lichaam móeten luisteren". Toch moet de kans dat Lerby ook het vol gend seizoen nog deel uit maakt van de selectie van PSV' maar tot nul geredu ceerd worden. De technische staf heeft de wens de mid denvelder te behouden ten minste nog niet uitgesproken. Men twijfelft aan de fysieke gesteldheid van Lerby, die er vijftien jaar topvoetbal bij Ajax, Bayern, Monaco, PSV en de Deense nationale ploeg op heeft zitten. Een periode waarin hij met zijn energie- vretende spelstijl het nodige van zijn lijf heeft gevergd. Hij ziet het echter niet als een beletsel. „Natuurlijk", beaamt-ie, „ben ik geen twintig meer. Maar toch gaat het me nog goed af. Het zijn tropenweken momenteel, ja, maar ik voel me er lekker bij. Drie wedstrijden in de week? Geen probleem. Wie zich goed verzorgt, moet dat aankunnen. En dat gaat naar Dal Lerby is aan een beresterk seizoen bezig. En dat terwijl de omstandigheden toch in zijn nadeel spreken. Hij kwam immers vanuit een diep dal, waarin-ie het vorig seizoen belandde en waarna in feite iedereen de oude meester al versleten achtte. Maar zie: hij hervond zijn vorm. Vloekt en tiert weer als in zijn beste dagen en is in die hoedanigheid onmis baar voor het dit seizoen he vig zwalkende PSV-schip. Hoe dat kan? „Door heel goed naar mezelf te kijken. Ik heb mezelf in feite op m'n donder gegeven voor het vo rig seizoen. Want de fout lag gewoon bij mij". Met als gevolg dat iedereen de oude Lerby weer kent. Onmisbaar voor PSV, dat nog altijd zoekende is naar vorm en vastigheid. En dat uitgerekend aan de voora vond van het treffen met Bayern. Lerby zegt zich te verheugen op het weerzien met zijn oude collega's, maar, klinkt het wat angstig: „We weten niet waar we staan. Er is de laatste maanden teveel gesukkeld op allerlei terrei nen en dat maakt het alle maal wat onzeker. We zullen twee absolute topdagen moeten hebben tegen Bay ern". Of dat er in zit, lijkt op z'n zachtst gezegd dubieus. PSV werd de laatste weken im mers hevig verdeeld door de vete Vanenburg-Kieft en kreeg daarnaast te maken met de rebellie van diverse spelers (dezelfde Wim Kieft, Ivan Nielsen, Michel Boere- bach), die uit onvrede met het beleid van Guus Hiddink de kont tegen de krib gooi den. Lerby schudt het hoofd. „Het is niet goed wat er de laatste weken is gebeurd en dat mogen we ons als spelers groep best verwijten. Ruzies komen in de beste families voor, maar we hadden het binnenskamers moeten hou den. Ik vergelijk het maar met een gezin. Daar vallen ook wel eens woorden maar het is een huisregel dat je dat verborgen houdt voor je bu ren. Dat is niet gebeurd. Bij een bedrijf als PS V is het dan extra schadelijk, omdat de voetballerij elke dag weer in die schijnwerpers staat. Wat moet Jan Publiek daar van denken? Die roept dat het een zootje is daar in Eindho ven. En hij heeft nog gelijk ook. Maar de ellende behoort gelukkig weer tot het verle den". Lerby mag dan af en toe in het veld vloeken en tieren dat het een lust is, hij wordt wel gewaardeerd. Dat werd een aantal jaren geleden dui delijk bij Bayern, zijn vorige club. „In München konden ze er in het begin helemaal niet tegen dat ik zo tekeer ging. Werden ze soms gek van me. Maar op den duur zijn ze me toch gaan waarderen". Met als gevolg dat Lerby er het volgend seizoen zelfs een functie in de technische staf zou kunnen bekleden. Een ideetje van manager Uli Hoe ness. Lerby weet niet hele maal wat hij er van moet denken. „Ik moet er eerst maar eens achter zien te ko men of ik geschikt ben voor het trainersvak. Ik denk daar wel enige kwaliteiten voor te hebben, want ik heb tenslotte al vijftien jaar topvoetbal achter de rug". TEUN STAAL DEN HAAG FC Den Haag heeft gisteren een groot bloemstuk, onder meer be staand uit een aantal witte le lies laten bezorgen op het huis adres van Romario de Souza Faria. Het gebaar dient als pleister op de wonde van de Braziliaanse voetballer, die afgelopen zon dag zijn kuitbeen brak in de thuiswedstrijd van zijn club PSV tegen FC Den Haag. Top scorer Romario zal daardoor in ieder geval de wedstrijden van de landskampioen in de Euro pa Cup (morgen en over tvfree weken tegen Bayern Mün chen) moeten missen. De blessure van Romario ont stond na een botsing met Ha genaar Marco Gentile die zich ook na het herhaaldelijk bekij ken van de televisiebeelden van geen kwaad bewust is. „Er was beslist geen sprake van opzet". FC Den Haag ver wacht niet dat de onbestrafte actie van Gentile door de KNVB alsnog onder de loep zal worden genomen. Wel wordt overwogen of het zinvol is protest aan te tekenen tegen de zesde gele kaart die Cor Lems eergisteren in Eindho ven kreeg gepresenteerd naar aanleiding van zijn gedrag na het derde Eindhovense doel punt. Plaats vrij De Brazilaanse bondscoach Se- bastiao Lazaroni heeft gisteren gezegd in zijn selectie voor het WK een plaats vrij te zullen houden voor Romario. Lazaro ni zei dat Romario door zijn blessure niet automatisch is af gevallen voor deelname aan de titelstrijd in Italië. „Ik weet hoe sterk zijn wens is en ik weet dat hij voor zichzelf de best mogelijke zorg in acht zal nemen om in de tweede wed strijd van de partij te zijn, wanneer hij weer mag spelen," aldus Lazaroni. Romario werd na zijn rode kaart in een WK- kwalificatiewedstrijd tegen Chili in augustus voor drie of ficiële interlandwedstrijden geschorst. Hij miste de twee volgende kwalificatiewedstrij den en zal nu alleen de ope ningswedstrijd op 10 juni tegen Zweden moeten laten passe ren. Volgens officieuze berich ten in Brazilië Ivil Lazaroni sa men met de Braziliaanse bondsarts Lidio Toledo naar Eindhoven reizen om zich per soonlijk van de toestand van Romario op de hoogte te stel len. „In "88 ontstond er een situa tie dat wij te vroeg hebben opgegeven. We verloren de eerste wedstrijd van Spanje, de ouderen, onder wie Sören en Preben, berustten toen in de uitschakeling. Sören had natuurlijk net de Europa Cup I gewonnen, hij had geen honger meer. Sören was mentaal moe, wilde gezellig heid. Een deel van de selectie wilde wel meer. Die houding werd Sören kwalijk geno men". Scheidend bondscoach Sepp Piontek van Dene marken in Voetbal Interna tional. „Holland is, laat ik dat voor op stellen, een geweldig team. Het komt ongetwijfeld heel ver in Italië. Maar wel met Gullit, die vormt het hart van het elftal. En Duits land vraag je Dat komt ze ker bij de laatste vier. Waar om Om de eenvoudige re den dat we aan praktisch alle grote toernooien meedoen. Ik vind het ook geen toeval dat Bayern, FC Köln, Werder Bremen en HSV tot de kwartfinales van de Europa Cuptoernooien zijn doorge drongen. Het bewijst eens te meer dat de Bundesliga één der sterkste competities van de wereld is". Manager Ulli Hoeness van Bayern München in de Te legraaf. „Ik hou van dit leven. Op school werd wel eens tegen mij gezegd: „Kind, ga toch le ven!". Maar ik heb helemaal niet het gevoel, dat ik door de sport iets mis. Ik ben geen meisje voor de disco. Sommi ge mensen sparen voor een wereldreis. Ik maak er als at lete gratis eenlje. Als het even kan, blijf ik een paar dagen langer in plaatsen waar ik loop. Zo zie ik heel wat". Atlete Elly van Hulst in het Algemeen Dagblad. „Het is begrijpelijk, dat schrijvers die de Sovjetunie hebben verlaten, graag terug keren voor een bezoek, om dat zij hun eigen entourage nodig hebben. Zij schrijven over hun vaderland en moeten het van tijd tot tijd observeren. Bij mij ligt het anders. Ik werd na mijn ver trek tot verrader uitgeroe pen, er werden onwaarheden over mij verspreid, men heeft mij kortom de oorlog verklaard. Is het begrijpelijk dat ik in die staat van oorlog moeilijk heimwee kon voe len?". Schaker Viktor Kortsjnoj in de Volkskrant. Emiel Mellaard FOTO: DIJKSTRA „Toen ik in Stuttgart in de fi nale tegen Benfica om de Eu ropa Cup I niet in de basis stond, kreeg ik een opduvel. zicht af. Thuis tegen Steaua Boekarest was ik ook num mer twaalf. Na het verlies van 1-0 in Roemenië kwam de technische staf met een gewaagd concept, waarin ik volgens de trainers, niet pas te. Toegegeven, PSV speelde groots, het was een perfecte wedstrijd, door ons terecht met 5-1 gewonnen. Een week later, tegen Volendam zat ik weer op de bank. Toen ging het mis. Vandaar dat Koot een week later weer een ba sisplaats had. Maar zo werkt dat volgens mij niet. Je moet eens met een vaste basis- de proppen ko- „Een voetbalbedrijf is niet wezenlijk anders dan een ge woon bedrijf. Je kunt dezelf de organisatorische proble matiek terug vinden. Het in spireren en motiveren van mensen. Er is één groot ver schil; je hebt met publiciteit te maken. Je werkt in een emotionele omgeving. Ieder een heeft wel verstand van voetbal. Zo komt er een hele boel goed bedoelde corres pondentie binnen en die krijg je als zaak niet. Bij een be drijf heb je de rust om met beleid bezig te zijn en die rust is er bij Feyenoord nooit. Als je met meerdere mensen om de tafel zit, dan ligt het besprokene al snel op straat". Martin Snoeck, algemeen directeur van Feyenoord, in Quod Novum, weekblad van de Erasmus Universi teit. „Soms vraag ik me af hoe het mogelijk is dat tennissers al zo vroeg zo veel verdienen. Soms sta ik zelfs, eerlijk ge zegd, te beven van al die be dragen. Dat de eerste tien van de wereld zo veel verdie nen, daar kan ik nog inko men. Maar dat ook jongens als Michiel Schapers en Paul Haarhuis ervan kunnen le ven, noem ik opmerkelijk Aan de andere kant is he. natuurlijk machtig om met je hobby zo veel te verdienen. Dat was in mijn tijd absoluut FOTO: ANP onmogelijk. In 1949 kreeg ik voor de nationale titel twee cognacglazen". Voormalig tennisser Dr. Hans van Swol in de Haag- sche Courant. „Wisselvallig was ik vroeger al. Op school begreep ik de leerstof heel goed en dan was er ineens een moment dat ik niets meer snapte. Heel raar. Bij het leveren van prestaties groeit op een gegeven mo ment de twijfel. En daardoor ging het juist fout. Ik heb de afgelopen jaren zo veel mee gemaakt, zoals het onver klaarbaar mislopen van de WK-finale indoor vorig jaar, dat je leert dergelijke tegen vallers te accepteren". Verspringer Emiel Mell aard vlak voor EK Glas gow in het Parool. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijs- verdeling van de sport prijsvragen van het afge lopen weekeinde is: Lotto 9: le prijs: lx/ 354.252,70, 2e prijs: 3 x 50.000,00, 3e prijs: 71 x 2.190,80, 4e prijs: 3.591 x 43,30, 5e prijs: 56.355 x 5,00. Toto 9: le prijs: 50 x 351,70, 2e prijs: 861 x 13,60, 3e prijs: £150 x 4,70. Toto-gelijk 9: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 2 x f 139,20, 3e prijs: 14 x 99,40, 4e prijs: 406 x 5,40. Etienne de Wilde gaat juichend over de streep en bezorgt Adri van der Poel daarmee wederom een tweede plaats. FOTO: AFP NEVERS Wéér tweede; dit keer achter Etienne de Wilde. Bijna anderhalve maand na zijn vierde tweede plaats in het we reldkampioenschap veld rijden, ontglipte Adri van der Poel gisteren in de tweede etappe van Parijs- Nice opnieuw de overwin ning. De Belgische rassprinter De Wilde was in Nevers, na een tocht van 184 kilometer vanuit Orleans, te rap voor Van der Poel en Baffi. Daarmee dreigt Van der Poel in de voetsporen te treden van zijn schoonvader Raymond Poulidor, die in zijn actieve periode het minder vleiende predikaat „eeuwige tweede" met zich meedroeg. „Als het later in het seizoen was geweest, had ik De Wilde kunnen verslaan. Ik ben nog niet in topvorm", beweerde Van der Poel na afloop. Na de overwinning van Mo- reau, die de witte leiderstrui stevig om zijn schouders hield, in de proloog, boekte De Wilde het tweede dagsucces voor de Histor-ploeg. De 31-jarige Belg behaalde in Nevers zijn derde overwinning van het seizoen. MECHELEN De wed strijd tussen KV Mechelen en AC Milan, in de kwart finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, is het eerste risicoduel in het Heizel-stadion van Brus sel, sinds de ramp van 29 mei 1985. Bij rellen tijdens het duel Li verpool-Ju ventus vielen toen 39 doden. Sinds drie jaar wor den in het grootste stadion van Brussel wel weer interlands gespeeld. Die verliepen zonder problemen. KV Mechelen is voor de ontmoeting met de (uitgerekend) Italiaanse top club uitgeweken naar de Hei zei omdat het eigen stadion te klein is. Op verzoek van de Belgische politie is KV Meche len zeer ver gegaan in het ne men van extra maatregelen. De supporters zijn in vier groepen verdeeld. De Italia nen, de Belgen, de Nederlan ders en de in België wonende Italianen. De groepen dienen strikt gescheiden te blijven. Ook drie Nederlandse politiea genten (afkomstig uit Den Haag, Rotterdam en Amster dam) houden morgenavond een oogje in het zeil. Twee weken gips voor Erwin Koeman MECHELEN De knie van Erwin Koeman moet twee we ken in het gips. Dokter Mar tens, die ook Ruud Gullit on der behandeling heeft, besliste dit gisteren in zijn kliniek in Leuven. Daarna zal de mid denvelder van KV Mechelen vier tot zes weken bezig zijn met de. revalidatie. Koeman scheurde zaterdag in de cóm- HJ.'.'JLÜL'.M BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo 2e ronde: Jaspers-Van de Ven 50-45 (40 beurten): Arnouts-Valentijn 50-43 (58). GOLF Doral open in Miami Eindstand: 1. Norman (Aus) 273 sla gen (-15), wint play off op eerste „sudden death" hole van Calcavec- chia (VSt), Simpson (VSt) en Azinger (VSt), alien 273, 5. Purtzer en Reld (VSt) 275. 6. Couples (VSt) 276. VOETBAL Engeland FA beker, 5e ronde (2e replay): Barnsley-Sheffield United 0-1 na ver lenging (winnaar In de zesde ronde thuis tegen Manchester United). Golf-toernooi in Kuwayt Bahrayn-Verenigde Arabische Emira ten 1-0 (0-0). Toernooi om Afrikaanse beker in Al- Groep A: Nigerla-Egypte 1-0 (1-0); Al- gerije-lvoorkust 3-0 (1-0). Stand: 1. Algerije 2-4 (8-1), 2. Ivoorkust 2-2 (3- 4), 3. Nigeria 2-2 (2-5), 4. Egypte 2-0 (1-4). WIELRENNEN Parijs-Nice 2e etappe (Orleans-Nevers): 1. De Wilde (Bel) 184 km in 5 uur 6 min en 41 sec (gem 35,998 km/u) 0.10 bonifi catie. 2. Van der Poel (Ned) 0.06 bon., 3. Baffi (Ita) 0.04 bon., 4. Chla- pucci (Ita), 5. Emonds (Bel), 6. Colottl (Fra), 7. Museeuw (bel), 8. Marluzzo (Ita), 9. Wuller (BrD), 10. Sclandrl (Ita), 11. LeMond (VSt), 12. Passera (Ita), 13. Lino (Fra). 14. Moreau (Fra), 15. Vermote (Bel), 16. Sallgari (Ita). 17. Guttierez (Spa), 18. Johnny Weltz (Den), 19. Bomans (Bel) en Elliot (Eng), 23. Wijnands (Ned), 27. Lam- merts (Ned), 32. Van Poppel (Ned), 55. Roche (Ier), 64. De Rooy (Ned), 70. Fignon (Fra). 80. Delgado (Spa), 96. Bouwmans (Ned), 113. Eklmov (Sov) allen zelfde tijd als De Wilde. Algemeen klassement: 1. Moreau (Fra) 5.15.69, 2. Induraln (Spa) 0.03. 3.Fignon 0.10, 4. Roche 0.14, 5. Chia- pucci z.t„ 6. Bernard (Fra) 0.15, 7. Lance (Fra) 0.18. 8. Walton (Can) z.t., 9. Woods (Aus) 0.22, 10. Argentln (Ita) 0.24, 11. Lino z.t., 12. Eklmov 0.25, 13. Mottet (Fra) 0.27, 14. Le- blanc (Fra) 0.27, 15. Museeuw 0.27, 16. LeMond 0.27, 17 Dürst (BrD) 0.29, 18. Villanueva (Spa) z.t., 19. Laurltzen (Noo) z.t., 20 Martinez Tor res (Spa) 0.30, 64 Van der Poel 0.43, 102. Delgado 1.00. 120. Bouwmans 1.10. 136. Van Poppel 1.30. 137. Lammerts 1.31, 140. De Rooy 1.37, 141. Wijnands 1.39. den heren 2e ronde, hoofdtoernooi: groep I: Hongarije-Zuldkorea 27-24 (14-11). Zweden-Tsjechoslowaklje 26- 20 (15-9), Roemenlè-Frankrljk 25-21 (12-11) Stand: 1 Zweden 3-6, 2. Roemenië 3-6, 3. Hongarije 3-4, 4. Tsjechoslowakije 3-2, 5. Zuld-Korea 3-0, 6. Frankrijk 3-0. groep II: Joegoslavië-DDR 21-20 (9- 11). Spanje-Polen 24-17 (13-10), Sov jetunie-IJsland 27-19 (8-14) Stand: 1. Sovjetunie 3-6. 2. Spanje 3-6. 3. Joe goslavië 3-4, 4. DDR 3-2, 5. IJsland 3- 0, 6. Polen 3-0. Troostronde: Algerlje-Cuba 20-20 (8- 11), Zwitserland-Japan 22-12 (15-3).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7