Het is de laatste tijd al vaak ge schreven en gezegd. De mode dictatuur is verdwenen, ieder een kan en mag dragen wat hij of zij wil. En alles is ook in de winkels te vinden. Of eerlijker gezegd er is veel te veel in de winkels te krijgen en dan ook nog vaak hetzelfde. Dat is het probleem voor de consument de komende tijd. Hoe te kiezen uit die enorme rijstebrij van kleren. Het beste wat men kan doen is natuurlijk vantevoren nagaan, wat men nodig heeft of wat men heel leuk of waar men zin in heeft. Oud combineren met nieuw geeft een hele eigen stijl en dat is iets waar men zeker op uit is de komende zomer. Wie aldus gewapend gaat winkelen zal zeker met de goede spullen thuiskomen. En daarnaast bestaat er natuur lijk nog altijd een aantal trends die een deel van de kleding toch weer net even anders maken als het vorig jaar of het vorig sei zoen. Hier een paar van die trends voor de komende zomer. Er is een hele grote trend waar nie mand onder uit kan en dat is de derde jeans-golf. Vorig jaar zag men hem al aan komen rollen en hij is nu niet meer te stuiten. Jeans, met veel versieringen, fekleurde stenen, stukken stof. eans in blauw, blouses in blau we chambray, maar ook broe ken in wit, rood, groen en zwart. Jeans voor bermuda's en shorts, voor overhemden en blouses, voor hem en voor haar, voor jong en voor oud. Bloot Jeans dus en daarbij ook het hele western-stijltje. Cowboy laarzen, leren jacks met franje. Stoer sportief zou je kunnen zeggen. Maar er is ook lief ro mantisch, met pastelkleuren, met veel linnen, met borduur sels. Dan zijn er, en dat is ook een duidelijke trend, vele dunne transparante stoffen, vorig jaar al ingezet, maar nu duidelijk doorkomend. En veel bloot. Misschien door de warme zo mer van het vorig jaar, maar er zijn heel veel kledingstukken die behoorlijk wat bloot laten zien. Dat komt mede door de gezondheid- en fitnessrage van de laatste jaren, waardoor veel mensen er trots op zijn hun li chaam te laten zien. Het is dan ook een natuurlijk soort bloot, zonder bedoelde sexuele uit straling. Dan is er wit, als trend, als feno meen. Wit in alle facetten, ge combineerd met donkerblauw als marine-look. Wit als wit voor de mooiste blouses. Wit voor jeans, wit voor blazers. Blazers blijven natuurlijk een belangrijk item, die nooit meer weg te denken zijn uit de mode. Blazers voor de komende zo mer zijn er in alle variëteiten, kort en lang, breed geschouderd of getailleerd; het is er allemaal. De rokken, u weet het, kort of lang is niet belangrijk meer, zijn er nauw en kort, maar ook heel wijd en lang, met veel plissés. De broeken, nauw met nauwe pijpen, hele wijde broekrokken of 7/8 wijde broeken (van dun ne bloemetjesstoffen), heel veel bermuda's, heel veel shorts. Nog een restantje fietsbroeken en leggings, maar dan vertoe ven we duidelijk in de sportie ve, jonge sfeer. Wat de materialen betreft zijn de natuurlijke vezels en weef sels veruit favoriet, de ecologi sche golf slaat de mode duide lijk met over.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 24