Lingerie lekker luxe Trendy ondermode vanVincent Slingerland De Rotterdamse mode-ont werper Vincent Slingerland heen zich nu ook op het ter rein van de 'bodywear' ge stort. En Slingerland eigen, is de collectie evenals Solo Men Only Swim wear opvallend en vooral trendy. Vinnocenti Bodywear beleef de enkele weken geleden in de sfeervolle ambiance van het Partners-gebouw aan de Eendrachtsweg in Rotterdam zijn internationale primeur. De collectie ondergoed is door de 31 -jarige Slingerland ontwikkeld vanuit de visie dat ook Nederland iets derge lijks moet kunnen leveren en niet alleen de grote jongens in landen als Italië. Vinnocenti, alleen verkrijgbaar in zwart en wit, is ontwikkeld volgens dezelfde maatstaven als zijn zwemgoed. Tevens presenteerde de ont werper de derde collectie zwemkleding van zijn hand. Hiermee richt hij zich vooral op de trendy man. Slinger land is pas met zijn derde sei zoen bezig maar heeft over belangstelling niet te klagen. Zijn badslips en badpakken worden inmiddels ook over de grenzen verkocht. Man nen in Frankrijk, West- Duitsland, Spanje, Italië, Zwitserland en België kun nen zich vanaf dit seizoen ook hullen in de zwemkle ding van Vincent Slinger land. De nieuwe Solo-collectie staat in het teken van het the ma 'sculpture'. De strakke en zakelijke lijn van vorig jaar heeft plaats gemaakt voor al lerlei gekleurde inzetten, die volgens Slingerland de anato mische lijnen van het li chaam moeten volgen. Wie een creatie van deze ontwer per aanschaft, kan zeker zijn van enig bekijks op het strand. Hoog opgesneden tanga-modellen, buikvrije topjes en complete zwem pakken en dat alles in opval lende kleuren en patronen. Slingerland bewandelt zeker niet de geijkte paden als het om mannenondermode en badmode gaat. Hij doet er al les aan om naam te maken in de top. Vanuit dat oogpunt heeft hij nu de Vinnocenti- collectie op de markt ge bracht, die hij omschrijft als een progressieve lijn in de on- dcrrrvodc voor mannen. Trendy setje van 100% polyamide, van Triumph. Mooie lingerie is op het ogenblik, misschien nog wel meer dan vroeger, heel erg privé. Vrouwen houden dat luxe gevoel vooral voor zichzelf. Ze vinden die mooie lingerie een aairiige compen satie voor het grauwe, jachtige leven van alledag in een harde we reld. Binnen haar eigen wereld laten vrouwen zich graag verwen nen door dat gevoel van luxe, datje nu eenmaal ondergaat als je je hult in mooi en modieus ondergoed. De belangstelling voor luxe foundation, zoals het vroeger werd ge noemd, stijgt nog steeds. Door nieuwe ideeën, door nieuwe toe passingen en vooral door nieuwe of vernieuwde stoffen; ragfijn kant, soepele stretch, stukjes tule, doorzichtige materialen, maar ook modieuze belijningen en geraffineerde details. Zo ziet de lingerie er uit voor de komende zomer bustiers, luchti ge topjes, vlinderbroekjes, body's, beha's met baleinen. Zoals in de jaren '50, toen lingerie ook al verleidelijk was. Wie van al deze luxe artikelen houdt zal zich ook 's nachts in stijl en comfort willen bewegen. Voor koele of hele warme zomer avonden zijn er prachtige hemdjes, zwierige pyjama's of dunne overalls, die trouwens ook best het daglicht kunnen verdragen. Ze zijn vaak zo modieus dat ze op menig feest heel goed gedragen zouden kunnen worden. Champagne Is de lingerie van dit moment voornamelijk uitgevoerd in zwart en wit; in de nachtkleding zijn er prachtige champagne-kleuren of pasteltinten met transparante borduursels. Nachthemden hebben dubbele spaghetti-bandjes en er zijn peig noirs van lichte katoen. Voor de wat sportievere typen zijn er katoenen pyjama's en voor de romantici beeldschone batisten pyjama's en nachthemdjes. Grote big-shirts blijven ook voor heel veel mensen de ideale dracht in huis, voor 's avonds op de bank, voor 's nachts in bed en wie weet voor morgen naar het strand. Veel vlechtwerk komende zomer. Natuur- en aardekleuren in schoenmode Het groeiende verantwoorde lijkheidsbesef voor milieu en natuur en het zich lekker te rugtrekken in de bescher mende omgeving van eigen huis en haard vinden hun weerslag in ieders doen en la ten. Van het voedings- en leefpatroon tot kleding en schoenen toe. Rust en com fort staan centraal in de nieu we schoenmode: Voor de mannen een rustig beeld vol natuurlijke brui nen, van naturel tot chocola de. Het aantal donkerbruin- nuances is opvallend groot. Instappers winnen het van veterschoenen. Er is veel vlechtwerk, gaatjes en ges pen. Nieuw in Nederland is het merk Hammersmith, schoenen van Engelse styling en Italiaans van allure. Steeds meer mannen krijgen plezier in het hebben van 'mooie' dingen, zoals riemen, tassen, schrijfmappen en por tefeuilles. Van echt mooi leer, in prachtige tinten, mooi gemaakt en van een knap de sign. Leren cadeautjes blij- ven de eerstkomende jaren door mannen zeer gewild. Van Gogh in de mode Het herdenkingsjaar van Vin cent van Gogh heeft niet alleen geleid tot een grote overzichts tentoonstelling, maar heeft ook zakenlieden op menig idee ge bracht. Zo zijn er speciale Suske-en-Wiskestri pboeken over Van Gogh, flessen wijn, een bloemencorso alsook di verse mode-artikelen die de grote schilder als motief hebben genomen: horloges, parfums, T-shirts, shawls en een collectie dassen. Als uitgangspunt dien de het schilderij De Irissen en één van Van Goghs zelfportret ten. Een detail van dat laatste is hier verwerkt op een wat don kere, paarse achtergrond. De prijs van zo'n speciale Van- Goghdas is wel iets hoger dan gemiddeld, 48. Prachtige kleur geel voor dit pak Van Gile. Nog voor het nieuwe seizoen goed en wel begonnen is, con stateert men in diverse mode zaken een opmerkelijke ver koop van mannenkleding. „Voor het eerst zolang ik weet, loopt herenkleding beter dan dameskleding", aldus een stem uit het grootwinkelbedrijf, maar ook uit andere sectoren komen dergelijke geluiden. Jac ques van Gils en Peter van Hol land, twee ontwerpers van he renkleding die half augustus hun nieuwe collecties toonden in Keulen weten nu al dat ze goed zitten met hun kleurige kleding. Die kleuren zitten in de panta lons en de losse colberts, pastel kleuren, maar ook allerlei don kerrode tinten. Combinaties van twee kleuren zijn geen uit zondering. De man bekent ein delijk kleur deze zomer zo lijkt het wel. Want behalve die kleurige pan talons en jasjes zijn er ook heel veel gedessineerde overhem den, met allerhande motieven, opdrukken enz. Hemden die met en zonder das kunnen wor den gedragen en hemden, voor al die met Hawaii en batikmo tieven, die ook over de broek kunnen worden gedragen. De heren lopen wel heel hard van stapel voorde komende zo mer, want behalve al die kleur tjes komen ze ook nog eens met blote benen. Er is geen tegen houden meer aan, de bermuda wordt ook voor mannen een heel gewoon dagelijks kleding stuk. Jeans En dan zijn er natuurlijk de jeans die niet alleen bij de da mes een enorme nieuwe golf opwerpen. Ook bij de heren zijn ze er weer volop en ze wor den vooral op authentieke ma nier gedragen. Dus spijker broek, western-laarzen, jeans- hemd van dunne chambray. Daarbij een stoer jack met leren applicaties of franjes. Leren body-warmers en blousons ho ren ook bij dit sfeertje, stoer en toch ook aardig. Voor wie wat meer gekleed wil gaan zijn er prachtige kostuums in allerlei nieuwe kleuren; bei ge, geel en écru. Met prachtige dassen, sjieke overhemden en wat heel belangrijk is, gemaakt van zeer soepele dunne stoffen van natuurlijke materialen. Want dat speelt een belangrijke rol de komende jaren. Zo is de zorg voor het milieu zelfs meet baar in de kleding-sector. Voor de vrije tijd en de vakan tie is er nog meer kleur. Harde, felle kleuren die bekend zijn uit de sport. Met nog steeds bad ges, emblemen en kreten uit de sport op polo's, sweatshirts en kabeltruien en pullovers. Er zijn veel katoenen broeken en natuurlijk worden ook in het weekeinde de jeans gedragen. Niet alleen in blauw, maar ook in zwart, wit en rood. Grote keus ook in bermuda's, shorts en shirts. Wat de schoenen be treft zijn er aan de ene kant stoere western-laarzen, terwijl soepele instappers van dun ge vlochten leer ook heel goed in dit milieu passen, want er heerst een beetje een ouderwets sfeertje, waarbij kleren comfor tabel en ontspannend moeten zijn. Een klassieke touch met wat speelse accenten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 21