GEZOND BEWEGEN, AFSLANKEN, BRUINEN! Kinderkleding weer kleurrijk CALEXIS Damesmode Voor at uw modewensen KÜHN-VAN OORT PAGINA 2 6 MAART 1990 ZOMERMODE LEIDEN EN REGIO Schoenmode Mode-accessoires Deltaplein 523 Deltaplein 412 Tel. 070-325.12.72 Tel. 070-323.76.70 Kinderkleding en kinderschoenen Deltaplein 421 Tel. 070-323.39.33. collectioi Bijouterieën Mode-accessoires Lederwaren VLIERBOOMSTRAAT 570 - TEL. 070-3680728 Winkelcentrum „De Julianabaan" Voorburg Exclusieve dames- en herenkleding o.a.: Arrow Burberry's Cox Moore Daks Hammerie Me. Gregor Lady van Laack Salko Wat is mode zonder bijpassende kleuren? Parfumerie KÜHN - VAN OORT heeft alle topmerken met hun nieuwe najaarskleuren! Uiteraard bent u van harte welkom voor een gratis kleuradvies. I i Parfumerie-Drogisterij Koningin Julianaplein 21 - Voorburg - tel. 070-3864943. Kom zelf „showen" en kijken hoe het u staat! Japonnen, Deux-pièces, Regenmantels, Blazers, Rokken, Blouses, Vesten, Jumpers DAMESHOEDEN Maison ötraver \borburg bv Voorburg, Kon. Julianalaan 243 Telefoon 070-3863518 achter Hema en Albert Heijn OP FRANK™""™" Sprankelende kleuren in een soepel vallende; voile-stof. Fleurig als bloemen in een bollenveld. Mode encyclopedie Uitgeverij Cantecleer in De Bilt heeft zich de laatste jaren behoorlijk beziggehouden met het uitgeven van boeken op het gebied van mode en textiel. Het fraaiste exemplaar dat tot nu toe bij hen is ver schenen is de Grote Mode-en cyclopedie die Cantecleer in samenwerking met de Belgi sche uitgeverij Lannoo heeft gemaakt. Agnes Adriaenssen, ex-mode redactrice van de Gazet van Antwerpen redigeerde het grote 235 pagina's tellende en rijk met kleurenfoto's geïllus treerde standaardwerk. In de encyclopedie vindt men allerlei wetenswaardigheden over kleding, maar ook over ontwerpers, over beurzen en shows, de belangrijke winkel straten in diverse Europese steden, alles over mode-bla den en musea met mode-col lecties In tegenstelling tot eer dere mode-encyclopedieën staan hier veel meer verhaal tjes in dan alleen maar droge wetenswaardigheden en dat maakt het zeer leesbaar. Het boek is op groot formaat uitgebracht en de prijs is daar naar. Het boek verschijnt in maart op de Nederlandse markt en kost dan 79,50, als introductie-prijs. Vanaf 15 mei gaat het boek 89,50 kos ten. Mannen Mannen hebben het toch maar gemakkelijk. Hoeven zich bijna nooit het hoofd te breken wat ze aan zullen trek ken. Hoogstens, welk hemd en welke das horen er bij dit kostuum of passen het best bij dit kostuum. Drie eeuwen al bestaat het kostuum, hoewel er in die tijd wel wat veranderingen zijn aangebracht. Het basis-princi pe is echter nog steeds hetzelf de. Over het ontstaan van het kostuum en het colbert en de huidige opleving daarvan zo tegen het eind van de twintig ste eeuw kan men lezen in het boek Kostuums Colbert, ge schreven door John de Greef. Van dezelfde schrijver die kostuumgeschiedenis doceer de maar inmiddels heeft geko zen voor een full-time baan als journalist waarbij hij voor namelijk over mannenmode schrijft, verschenen eerder Ondergoed en Shirts bij uitge verij Cantecleer. Tegelijk met Kostuums Colberts ver scheen ook Dassen Acces soires. John de Greef schrijft op een leuke onderhoudende ma nier, waarbij hij zowel de ge: schiedenis vertelt als allerlei wetenswaardigheden over de desbetreffende mannen-kle dingstukken. Zelfs een stukje etiquette en een overzicht van allerlei stoffen ontbreken niet in de boekjes, die een handig formaat hebben, niet te dik zijn, waardoor ze gemakkelijk uitlezen en uitstekend dienst doen als cadeautje. Zeker nu mannen steeds meer belang stelling krijgen voor kleding - dassen zijn razend populair op het ogenblik - en daar dus ook best eens iets over willen lezen. Kostuums Colberts en Das sen Accessoires kost 29,90. België Bij Cantecleer verscheen eveneens 'Mode in de lage landen, België'. Dat men dit boek in Nederland laat ver schijnen is waarschijnlijk het gevolg van een samenwerking met een Belgische uitgeverij. Want als je niet heel erg in mode bent geinteresseerd is er weinig voor te zeggen dit boek te kopen. Het vertelt namelijk alles over Belgische ontwer pers en fabrikanten. Best een leuk boek, maar wel voor een hele kleine groep. Misschien dat over een paar jaar de inte resse nog zal toenemen, want de Belgische ontwerpers staan op het ogenblik erg in de be langstelling. Mode in de lage landen. Bei- Lekker kleurrijk, gemakkelijk te wassen en comfortabel. Afge zien van dat wassen verschilt de kinderkleding niet zoveel van de kledij van grote mensen. Bovendien willen kinderen al tijd kleur en willen ze ook altijd dat het lekker zit. Niet-comfor- tabele kleren krijg je geen kind aangetrokken; dat weet elke moeder. Als de vaders en moeders stoer zijn in spijkeijack met franjes en cowboy-laars dan doen de kleinen natuurlijk mee. Een stoere workerslook voor de jon gens en meisjes, terwijl er voor de meisjes daarnaast nog een lievere versie bestaat met bloe metjes en borduursels. Salopettes en tuinbroeken blij ven geliefde kledingstukken voor kinderen, evenals opge lapte jeans, broeken en jacks. Belangrijk hierbij zijn stiksels, forse opgestikte zakken, gemix te dessins (bijvoorbeeld strepen en ruiten en voor shirts en sweatshirts prints van groente en fruit of Jeansrage ook bij de kleinen. Hier voorbeelden uit de collectie van Mexx. kort, tot in de taille. Voor de meisjes zijn er schor ten en schortjurken, overgooi- ers afgeleid van tuinbroeken en lieve aangerimpelde en ge smookte jurkjes. Blousjes krij gen pofmouwtjes of kleine kraagjes, smock of kleine naaldplooitjes en fantasie knoopjes van groente, bloemen of fruit. Ook hier is het mixen van dessins belangrijk evenals het gebruik van allerlei opge stikte stukken stof. De folklore-invloeden vindt men ook terug in de kindermo de. Hierbij krijgen kledingstuk ken prints van wild-west-tafere- lcn, cactussen of cowboy-hoe den. Voor de jongens een soort paardrijbroeken, voor de meis jes wijde rokjes met versiersels, stroken-jurkjes of overgooiers Jungle-prints op surf-kleding; dat is een van de thema's voor de sportieve zomerkleding. Van C&A. met folklore-motieven. alle kledingstukken in deze ver- De actieve en sportieve trend sie. bij de kinderkleding laat varia- De kleuren voor al deze trends ties zien op voetbalshirts met zijn heel vrolijk, helder en pri- prints en badges. Grote twee- mair, terwijl er bij de folklore en meerkleurige vakken, banen wat meer warme rode en bruine en strepen zijn belangrijk voor tinten zitten. Kinderkleding moet comfortabel zijn, ook voor de allerkleinsten. Hier een t-shirts met broekje in koraal-rood met geel. Van Hennes Mauritz.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20