Verontruste Veenders willen tunnel onder de Alkemadelaan £eidóc6otvuMit Trainingsveld SJZ krijgt opknapbeurt Verbreding rijksweg A4 in Leiderdorp door aquaduct Bouwplannen voor Meerkreuk voldoen niet aan criteria LEIDEN OMGEVING DINSDAG 6 MAART 1990 PAGINA l -£11 Twee inwoners Nieuwe Wetering zijn tegen komst rioolgemaal NIEUWE WETERING Twee bewoners van de Achterweg in Nieuwe Wetering heben bezwaar aan getekend tegen de komst van een rioolgemaal achter hun woningen. Gesprekken met het Hoogheemraad schap van Rijnland hebben hen nog niet kunnen overtuigen van de onschuld van de installatie. Zij zijn vooral bang voor stank- en geluidsoverlast. Volgens woordvoerder J. van Walraven van het hoogheem raadschap is dat uitgesloten. De installatie wordt gas- dicht uitgevoerd en de geluidarme pompen zijn on dergronds geplaatst. In de wijk Gogh Noord III staat ook een dergelijk gemaal. Daarover zijn nooit klach ten binnengekomen. Het is niet mogelijk om het rioolgemaal meer naar de Ripselaan toe te plaatsen. Op de gekozen locatie ko men de rioolbuizen van de woningen bijeen en ver plaatsing zou te kostbaar zijn. Het gebouw wordt on geveer 2,5 bij 2,5 meter groot. Politie betrapt dieven van wiel LANGERAAR Twee mannen uit Haarlemmer meer zijn vannacht in Lan- geraar op heterdaad betrapt toen zij probeerden een wiel van een personenauto te stelen. De twee, 22 en 18 jaar oud, probeerden rond één uur een aan de G. van Dijkstraat geparkeerde per sonenauto van een velg met band te ontdoen. Het was de bedoeling dat het wiel ver volgens onder hun eigen wagen, die een paar straten verder stond, gemonteerd zou worden. ZOETERWOUDE Het trai ningsveld van de Zoeterwoudse voetbalvereniging moet wor den opgeknapt. Het veld op Haasbroek is bij enige regenval volstrekt onbespeelbaar. Burge meester en wethouders willen voor de opknapbeurt 156.000 gulden beschikbaar stellen. Deze winter is het bar en boos op Haasbroek. En dat terwijl vorig jaar het trainingsveld toch flink is opgeknapt. Er werden toen zandsleuven aan gebracht, terwijl de boven grond werd verschraald. Maar een snellere waterafvoer en grotere waterberging bleven achterwege. Bij een forse re genbui kwamen de in de grond aanwezige slibdelen bovendrij ven en vormden een waterafs- luitende laag. Door verkneding van de onderlaag ontstond een sliblaag. Gevolg was dat slechts een modderveld overbleef. Na intensief overleg met de grohdtechnische dienst van de KNVB is nu gekozen voor een andere opzet. Het is de bedoe ling dat er een toplaag komt die is gelegd op een zogenoem de zandbakconstructie. Deze constructie wordt momenteel door alle cultuurtechnische ad viesbureaus geadviseerd als on derbouw voor zowel trainings als speelvelden. Om een snelle hemelwateraf- voer te bevorderen en een zo groot mogelijke waterberging te verkrijgen dient het zand- pakket zo hoog mogelijk boven de grondwaterstand te worden aangelegd. Om de bestaande velddrainage bereikbaar te houden dient een nieuwe af- voerdrain met toegangsputjes te worden aangelegd tussen de trainingsvelden en het voetbal- De commissie welzijn praat vanavond over dit voorstel en donderdag buigt de commissie openbare werken zich er over. Politiek forum in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoeter woudse politieke partijen presenteren zich morgen tijdens een verkiezings manifestatie in het Muziekcentrum. Aan het politiek forum nemen van elke partij twee kandidaten deel. Na mens het CDA zijn dat lijsttrekker Joke Berkouwer en kandidaat-wet houder Rob Hogenelst. Voor Progres sief Zoeterwoude komen aanvoerder Wil Ooijendijk en Ton Ringersma aan het woord. Als vertegenwoordi gers van de VVD nemen Henk van der Kooi en Ingrid Sprey deel aan het politieke debat. Het forum staat onder leiding van Ton Pley. De bij eenkomst begint om acht uur. ALKEMADE Vrijwel alle inwoners van Roelof- arendsveen-noord willen dat er een tunnel voor voetgangers onderde Al kemadelaan komt. Een vijftal moeders en een op- pasmoeder van leerlingen van de Roelofarendsveen- se Sint Josephschool bo den gisteravond aan bur gemeester A. H. Meerburg een door meer dan 650 handtekeningen gesteun de petitie aan. De petitie is ook gestuurd aan de ge meenteraad en aan de vier fraktievoorzitters van politieke partijen in Alke made. Met klem verzochten de moe ders aan burgemeester Meer burg ervoor te zorgen dat er voor zowel kinderen als vol wassenen een mogelijheid komt om veilig de Alkemade laan te kruisen. Een tunnel heeft hun voorkeur. Woord voerster C. Turk vroeg vooral aandacht voor de verkeerssitu atie bij de oversteekplaats aan de Alkemadelaan ter hoogte van de Sint Josephschool. Deze oversteekplaats wordt niet alleen door leerlingen van de Sint Josephschool vele ma len per dag gebruikt, maar ook door buspassagiers, vooral middelbare scholieren en werknemers van de aan de Lasso gevestigde bedrijven. Mevrouw Turk gaf blijk van haar bezorgdheid over het ge mak waarmee automobilisten de stoplichten bij de genoemde oversteekplaats en bij het kruispunt Alkemadelaan/So- taweg steeds vaker negeren. De handtekeningen bij de pe titie zijn afkomstig van vrijwel alle volwassen bewoners van Roelofarendsveen-noord, met name van het gebied dat wordt begrensd door de Voor straat, de Stationsstraat, de So- taweg en de Lasso. De bewo ners van dit gebied hebben vo rige week woensdag, bij zeer slecht weer, tussen 10.30 en 17.00 uur het aantal passeren de vrachtauto's op de Alkema- deselaan geteld. Het resultaat van die activiteit was nog ho ger dan zij al hadden ver wacht, namelijk 770 passeren de vrachtauto's. Burgemeester Meerburg liet gisteravond weten dat de ver keersveiligheid bij de over steekplaatsen van de Alkema delaan momenteel op hoog ni veau opnieuw wordt beoor deeld. Verkeersdrempels be horen volgens hem niet tot, de mogelijkheden op de Alkema delaan. „Het is een provinciale weg dwars door onze gemeen te heen met meer dan 2400 verkeersbewegingen per dag. In zo'n weg mag je geen ver keersdrempels aanbrengen". Apart van de genoemde petitie gaf oppasmóeder mevrouw E. Turk-Hoogenboom een brief aan burgemeester Meerburg. Hierin pleit zij voor meer ver keersveiligheid in Alkemade in het algemeen. Als getuige van een dodelijk ongeval ter plaatse, liet zij weten opnieuw angst te hebben om de Alke madelaan met kinderen over te steken. De oversteekplaats Burgemeester Meerburg luistert naar de verontruste ouders. Van links naar rechts: C. Turk-Hogen boom, N. van Berkel-van Klink, J. van der Meer-Möllers, J. van Emmerik-Loos, A. van Kins-Hogenboom en E. Turk-Hoogenboom. ter hoogte van de Sint Joseph- wingsborden als „oversteken- school vindt zij levensgevaar- de schoolkinderen" en het niet lijk vanwege het ontbreken goed op elkaar afgestemd zijn van hekken langs het toe- van de verkeerslichten op de en van waarschu- Alkemadelaan. „Wordt er ei genlijk nog wel rekening met kinderen gehouden en wordt er wel genoeg veiligheid om hen heen gebouwd", zo vroeg zij openlijk. Mevrouw Turk FOTO: HENK VAN DEN ENDE benadrukte: „Er wonen hier mensen en kinderen, die vra gen meer aandacht voor de verkeersveiligheid in het EHBO heeft nu hulpaanhanger De Leiderdorpse EHBO is gisteravond uitgerust met een hulpver leningsaanhangwagen. De aanhanger werd door burgemeester A. Bruggeman aangeboden tijdens de jaarlijkse ledenvergade ring. De aanhanger is uitgerust met brancards en diverse eerste hulp-koffers. In het kader van het rampenplan kan de EHBO daardoor bij calamiteiten snel de eerste hulp bieden, totdat de hulpverlening door bijvoorbeeld het Rode Kruis op gang komt. De aanhanger blijft overigens eigendom van de gemeente. De wagen staat bij de brandweer op de Leiderdorpse gemeentewerf en wordt ook bij rampen door de brandweer naar de plaats des onheils gebracht. Afgekoppeld kan de aanhanger zelfstandig functioneren vanwege de aanwezigheid van een aggregaat. Burgemeester Bruggeman, erevoorzitter van de EHBO reikte gis teravond tevens aan 21 geslaagde cursisten het EHBO-diploma uit. Verder was er een jubileumbijdrage afkomstig van de Lions Club Leiderdorp en de Leiderdorpse Sportraad voor de aanschaf van verbindingsmiddelen. Ook werd afscheid genomen van de heer L.J. Kruidenier, die 16 jaar voorzitter is geweest van de Lei derdorpse EHBO. FOTO: WIM VAN NOORT Leimuidenaar wil klooster niet uit LEIMUIDEN Leimuide- naar Van Schaik wil het klooster aan de Willem van de Veldeweg 30 niet verlaten. Hij heeft het gebouw in 1989 ge kraakt en'heeft nu van de ge meente Leimuiden te horen gekregen dat hij het moet ont ruimen. Van Schaik betrok het pand nadat de eigenaresse niet met hem over een moge lijke verhuur wilde onderhan delen. In december 1989 kreeg hij van de gemeente Leimui den de opdracht het klooster te verlaten. Hij diende een be zwaarschrift in dat gisteren werd behandeld in de commis sie ruimtelijke ordening. „Het college van burgemeester en wethouders laat zich blijkbaar leiden door privé-opvattin- gen", stelde de advocaat van Van Schaik gisteren. „Het col lege behoort de bewoners als belanghebbenden te beschou wen". Verder stelde de zaak gelastigde van Van Schaik dat het gemeentebestuur geen en kel belang heeft bij de ontrui ming van het pand. Het kloos ter behoort niet tot het wo ningbestand. Volgens Bram- bach van Leimuiden 2000 heeft het bewonen van het klooster wel degelijk conse quenties voor het woningcon tingent. Van Schaik zelf stelde dat hij en zijn vriendin alleen in het gebouw zijn getrokken om het mooie pand te behou den. LEIDERDORP De rijksweg A4 wordt in Lei derdorp waarschijnlijk verbreed door middel van een aquaduct, waarbij de weg onder de Oude Rijn wordt doorgeleid. Die conclusie valt te trekken uit de vandaag versche nen projectstudie van Rijkswaterstaat over de verbreding van de weg. De mogelijkheid om de weg door middel van een tunnel onder de gemeente door te lei den wordt de Rijkswaterstaat van de hand gewezen. Explo sieve stoffen mogen niet door een tunnel worden vervoerd, en bovendien is deze oplossing, die het woon- en leefmilieu in Leiderdorp veel minder aan tast, aanzienlijk duurder. Bij aanleg van een tunnel zou er een aparte route voor gevaar lijke stoffen door Leiderdorp moeten worden gevonden. Rijkswaterstaat houdt ook nog de mogelijkheid van een brug over de Oude Rijn open. Dat zou dan een vaste brug moeten worden met bij voorkeur een doorvaarthoogte van 12 meter. Deze zogenaamde brug-vari- ant heeft echter niet de voor keur van het gemeentebe stuur, zo is inmiddels al geble ken. In de nota wordt nog steeds uitgegaan van een ver breding naar twee keer drie rijstroken, waarbij de moge lijkheid om naar twee keer vier rijstroken te gaan al wordt ingebouwd. Er wordt geen voorkeur uitgesproken over een verbreding naar het westen of naar het oosten, dat wil zeggen een verbreding naar de Kerkwijk, waarbij de huurflat aan de B.G. Cortslaan gesloppt zou moeten worden, of een verbreding naar de Oranjewijk, waarbij dan koop woningen zouden moeten ver dwijnen. Bij de bewoners zal de onzekerheid op dat punt voorlopig blijven bestaan. Bij de aanleg van een aqua duct zal er een aparte, laagge legen brug worden gebouw voor het langzame verkeer. Bij toepassing van een aquaduct ontstaat een zogenaamde tun- nelbakconstructie. Om de ge luidhinder van de weg vervol gens te beperken zou een lich te dakconstructie, de „deksel" op de tunnelbak, mogelijk zijn. Overigens is het ten aanzien van het geluid gunstiger om de weg naar het westen (Ker kwijk) te verbreden. De brug- varianten vallen gunstiger uit als het om geluidsoverlast gaat. Volgens het rapport kan in alle varianten worden voldaan aan de eisen van de Wet Ge luidhinder. Ten aanzien van triÜingshinder en overlast voor het milieu is er geen voorkeur aan te geven voor één der varianten. Wethouder A. Roest van ruim telijke ordening in Leiderdorp is redelijk tevreden over de projectstudie van Rijkswater staat. „Er wordt geen voor- keiy: uitgesproken voor de goedkoopste oplossing, dat wil zeggen een brug met een hoog te van zeven meter. Onze voorkeur, een tunnelbak met een deksel, die omstreeks 250 miljoen gulden kost behoort tot de mogelijkheden", aldus de heer Roest. De nota van Rijkwaterstaat zal de komende maanden worden besproken in de commissies en ter visie worden gelegd. De minister van verkeer en wa terstaat zal eind 1990 een be sluit nemen over de verbre ding. Als de verbreding door gaat zal dan worden begonnen met het verwerven van de be nodigde grond, waarna het project in het jaar 2000 gereed zou kunnen zijn. OUDE WETERING Vier architecten hebben ontwerpen ingediend voor het terrein naast de Di- gros aan de Meerkreuk in Oude Wetering. Twee an dere gegadigden hebben eveneens plannen inge diend. De gemeente Alke made wil de grond verko pen. Op het terrein mogen winkels, kantoren en wo ningen worden gebouwd. Geen van de ontwerpen van de architecten voldoet overi gens volledig aan de criteria die de gemeente stelt. De bouwwerken moeten passen binnen het bestemmingsplan, aansluiten op het planologisch contingent waarover de ge meente jaarlijks beschikt, pas sen in het straatbeeld, passen in de gedachten over de cen trumontwikkeling en kunnen bogen op een breed draagvlak. Als maximale goothoogte han teert de gemeente 5.75 meter. Vijfhonderd vierkante meter mag worden bebouwd voor winkeldoeleinden en twaalf honderd vierkante meter voor kantoorruimte. Dienstverle ning en horeca zijn op het ter rein eveneens toegestaan. Daarnaast mogen er in het ge hele gebied van de Meerkreuk zeker twintig woningen staan. Dat aantal kan na een vrijstel lingsverklaring van de provin cie worden verhoogd tot veer tig- Een nog vrij vaag ontwerp van het Voorhoutse architectenbu reau Verheijen/Heuer/De Haan voor de middenstands- vereniging MCOW sluit voor lopig het meest aan op de ge meentelijke criteria. Zwak punt zijn evenwel de beoogde drie bouwlagen van het com plex. De maximale goothoogte zou daardoor vrijwel onmoge lijk kunnen worden gehand haafd. Gegevens over de op pervlakte ontbreken. Verder tekent Verheijen veertig par keerplaatsen in, maar geeft het bureau niet aan hoeveel plaatsen er daadwerkelijk ver eist zijn. De tien woningen die de architect wil bouwen, val- lèn wel binnen het bestem mingsplan. Dat geldt niet voor de weg die te ver naar het zuidwesten is getekend. Een ontwerp van architecten bureau Onderwater Potter uit Rijnsburg voor J.A.M. van der Meer voldoet ook redelijk aan de eisen. De hoogte van het complex en het winkelop pervlak zijn in overeenstem ming met het bestemmingplan en de geluidsnormen worden niet overschreden. Het ont werp geeft geen duidelijkheid over de bouw van woningen. De vage ideeën voor vier wo ningen zouden in ieder geval geen problemen oproepen. Ge gevens over de parkeervoor zieningen ontbreken, een ontwerp van Landers Partners voor Rehorst Bouw overschrijdt de maximale bouwhoogte aan de achterzijde en gaat met 32 geplande wo ningen de mogelijkheden te buiten. Het bureau heeft al ge zegd zich daarover te willen beraden. Architectenbureau Lucas Ellerman overschrijdt voor de firma Lucas Bouw eveneens de toegestane maxi male hoogte. Bovendien is^de beoogde zevenhonderd vier kante meter winkeloppervlak te te veel en ontbreken gege vens over de parkeervoorzie ningen. Het plan voldoet wel aan de geluidseisen en de bouw van zeven woningen past ook binnen het bestem mingsplan. Aan de Meerkreuk mogen tot in het jaar 1993 in totaal 25 woningen verrijzen. Aansluiten De stedebouwkundige van Al kemade, R. Reurings, heeft aan de ontwerpen verschillen de eisen gesteld. De nieuw bouw moet aansluiten bij de bestaande hoge bouw aan de Peeklaan en bij het Digros- complex. Dat laatste is vereist omdat het winkelend publiek van de supermarkt naar de nieuwe winkels moet kunnen wandelen. Het deel van de Roeloffstraat tussen de twee complexen moet worden inge richt als wandelgebied. Geen van de ingediende ontwerpen voldoet aan die eisen. Onder water Potter bouwen te klein en sluiten niet aan bij de bestaande bebouwing; Lucas Ellerman bouwen te veel aan de voorzijde en willen een te groot kantoorblok. De aanslui ting van Landers op het Di- gros-complex wordt ongeluk kig genoemd, terwijl het ont werp van Verheijen afhanke lijk is van de medewerking van de grootgrutter. De ge meente wil in ieder geval dat Verheijen met een aangepast ontwerp niet langer afhanke lijk is van de welwillendheid van Digros. Interessant is wel de idee van Verheijen om de luifel voor de nieuwe winkels te koppelen aan de verlegde ingang van de supermarkt. Volgens de architect moet worden aangesloten op een winkelroute door Digros naar een nieuwe ingang bij een nieuw parkeerterrein. Alle ar chitecten hebben al laten we ten de verschijningsvorm be ter te kunnen inpassen in de omgeving. Kroon De gemeente Alkemade wil in ieder geval voorkomen dat de Meerkreuk de winkels aan het Noordeinde naar de kroon steekt. Het Noordeinde moet het onbetwiste centrum van Alkemade blijven. De nieuwe winkels aan d? Meerkreuk mogen uitsluitend voorzien in goederen voor de dagelijkse behoefte. Concurrentie tussen de Meerkreuk en het Noord einde moet worden uitgeslo ten. Draagvlak Alleen de ontwerpen van Ver heijen en Onderwater Pot ter steunen op een voldoende draagvlak in de Veense sa menleving. Verheijen krijgt de meeste steun, omdat de mid denstandsvereniging MCOW erachter staat. Heembouw BV en de apotheek hebben ook te kennen gegeven mee te willen werken in het plan van Ver heijen. Lucas Ellerman wil len ook wel met MCOW sa menwerken, maar de midden standers hebben een voorkeur voor het ontwerp van Verheij en. Het is nog onduidelijk of de plannen uiteindelijk zullen passen in de gemeentelijke vi sie op de centrumontwikke ling. In geen enkel ontwerp wordt aangegeven welke gega digden de ruimten zullen gaan huren of verkopen. In een ambtelijke notitie wordt de betrokken commis sies van de gemeenteraad ge adviseerd in overleg te treden met de ontwerpers van het plan van Verheijen. De ge meenteraad moet zich ook be raden over het eventueel rui mer stellen van de beperkin gen die aan de centrumont wikkeling zijn gesteld. Het ontwerp van Verheijen/Heuer/De Haan. Voor een uitgebreide agen( ook voor de komende dag- raadplege men „UIT", de j tis wekelijkse bijlage van iJ krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EÜRQl NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6,1 01720-20800): Koko Flanel 13.45, 18.45, 21.15. EUROCINd II: Koko Flanel (al); 13.45, 1M 21.15. EUROCINEMA III: Poets Society (al); 13.45, 1tf| 21.30. EUROCINEMA IV: Rain (12); 18.30, 21.15. Oliver (al); 14.00. LEIDEN ;9 t7" ■lK LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Koko Flanel 19.00, 21.15. za. t/m do. ook 1 LIDO en STUDIO (Steenstraat tel. 124130): Turner HoochiDe< 14.30, 19.00, 21.15. Dead poet# van ciety (al); 18.45, 21.15. ma. di. ook 14.15. Shirley Valentine 19.00, 21.15. Born on fourth of july (al); 20.00. GhostbtSmo ter» II (al); 14.30. Oliver en Coiruiti za. t/m do. 14.30. «TRIANON (Bnrech straat 31, tel. 123875): Stam van nont holenbeer (al); 19.00? wo. ook 14 f.ei 9Vi Weeks; 21.15. REX (Haarl^t0P merstraat 52, tel. 071-125414): ibetr de vakantie (16); 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENW^'j" (Schoolstraat 69, tel. 01717-43&sPru Back to the future II (al); ma. t/m op r 20.15. wo. 15.45. Ghostbusters II invi 15.45. Cookie (al); do. 20.15. Avonden (al); ma. t/m wo. 20. Junglebook (al); wo. 14.00, Platv zijn vriendjes (al); wo. 14.00. 'kinf DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. (bij s 3463500): Koko Flanel (al); 14 iid 18.45, 21.30. ASTA 2: Black r (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTAr, Back to the future II (al); 14J 18.45. 21.30. BABYLON 1 (na iac Den Haag Centraal tel. 347161 Shirley Valentine (al); 14.00, 19. „a 21.45. BABYLON 2: Dead po society (12); 14.00, 19.00, 21.lul° BABYLON 3: Crimes and mi#?^ meanors (al); 14.00, 19.00, 21. in CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637): Harlem Nights (12); 14|edl 18.45, 21.30. CINEAC 2; Born the fourth of july (12); 14.00, 20. CINEAC 3: Sea of love(12); 21.30. ma. di. do. ook 14.00. b|bar< TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Born on the fourth of (12); 14.00, 20.30. METROPOLE™" Honey, I shrunk the kids (al); 14.dan 18.45, 21.30. METROPOLE 3: SHhÓn magnolias (al); 14.00, 18.45, 21iop METROPOLE 4: Valmont 14.00, 18.45, 21.30. METROP( 5: When harry met sally (al); 18 21.30. ma. di. do. ook 14.00. O! wat ON 1 (Herengracht 13, tel. 34624tfma< Turner Hooch (al); 13.45, 18. z 21.30. ODEON 2: Honey, I shnQ", the kids (al); 13.45, 18.45. Indi Jones and the last crusade l|Onj 19.30. ODEON 3: Koko Flanel ((heb 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Tp salute of the jugger (16); 13.3 18.45, 21.30. STUDIO 1 (KettingstrPei 12b, tel. 3656402): Monsieur »tra (16); 19.15, 21.45. wo. ook 14. ;en< STUDIO 2: Splendor (al); 19. ;ch; 21.30. STUDIO 3: A dry white s— (12); 19.00.Bandini (al); t,., HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: CitylPet: deel 1; 19.30. City life deel 2; 21. Zaal 2: Heavty petting; 19.30. cook, the thief, his wife hir lo 22.30. Zaal 3: 19.30, 21.45. frontpage; ma. Beyond therapy; The king of comedy; wo. Grey gPa' dens; do. wijl de KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; wo. 14.f METROPOLE: Oliver Co; i V01 14.00. STUDIO: Sneeuwwitje pa£ dwergen; wo. 14.30. J en de zonnetempel; wo. 14.30. poj I,.Hi SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag De nacht bereikbaar. Telefoonnumitmei achterop de telefoongids (0 als 125202) ters BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spree*\en ren ma. en di. 10.00-12.30 u., tiden 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u.jjaai DIERENHULP- EN AMBULANÖHet DIENST Hulpverlening in Leid ,e„ Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsbu°.. Valkenburg, Voorschoten, WarmcFJg en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. De BURGERRAADSLIEDEN Kor nog brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoonjei ren). Spreekuren ma., di. en 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichtreü gezinsverzorging Leiden. Aanvrat ,U hulp voor bejaarden en langdur voc zieken en gezinsverzorging, Rabji brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. lp* vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELEFOfEei Dagelijks geopend van 16.00 Isch 20.00 uur. Het nummer is 0 ujt 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Sti ting Maatschappelijk Werk, Lanfv?1 gracht 1b, spreekuur ma. t/m :ijr 9.00-10.00 en volgens afspraak, pai 142144. Gezondheidscentrum Merlfjet wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 - do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezo heidscentrum Stevenshof, spreek iari do. 10.00-11.00, tel. 311506. Set )0t Noord: Herensingel 53, spreek ouc ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 1460|jter Sector Zuid: Morsweg 83, spreek ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens spraak, tel. 316167. Kljl Algemeen Maatschappelijk Werk blei geval van directe noodsitual zjjp 's nachts en in het weekeinde ber9i„if baar onder nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRI ra' NATIE HOMOSEXUALITEIT 0 het 221008. zo. 20-24. iper RAAD VAN ARBEID Hoge Rijm am 306, Leiden, tel 071-899375. Kant t geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-11 i Telefonische informatie over kindj06 bijslag: 8-12 u. rou SOCIALE RAADSVROUW VOlW SCHOTEN Spreekuren: ma. 19. na 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. L< seweg 33. Voorschoten. Tel. 3254 101 SP HULP- EN INFORMATIEDIENST2 Groenesteeg 33. Leiden. Tel. Ojslai 134640 of 071-144600. Hulp en in matie op medisch, juridisch en mili uj. gebied, werk, sociale verzekering huurkwesties. Spreekuur: elke dma derdag van 20.00-21.00 u. wa STICHTING VRIJWILLIGERS Cl >er TRALE Pallasstraat 1, Alphen J aid den Rijn. Tel. 01720-33033. Bege^ ding en opvang van mensen, die n welke reden dan ook, tijdelijk nodig hebben. Bovendien wordt in sch matie verstrekt over andere mogel dei heden van hulpverlening en de iV0( gegracht 246a, Leiden. Tel. 1490 91e Dagelijks bereikbaar van 9.00-17 rel u. voor informatie over vrijwillige nie werk en cursussen of een persooifya] gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 0ror 141616, bereikbaar maandag 18. QU! 20.00, donderdag 19.00-22.00. ter WERKENDE JONGEREN KHfje ten- en Informatieuur Elke dinsd^ i avond van 17.00 tot 20.00 u. K«?UJ kantoor Koppenhinksteeg 2, Leid*31 Tel. 071-121139. "e Borstvoeding Begeleidingsgr aid Leiden. Telefonische hulpdienst (v |jj€ praktische hulp en informatie): i 170083, 215332 of 312556.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12