KFV loopt zich ituk op Abbenes >tan van Belkum „helpt" De Zijl/LGB aan gelijkspel Saturnus gaat ten onder Geslaagde rentree Veldhoven Driemaal goud voor Marianne Vlasveld Foreholte haakt af Zwemploegen doen het rustig aan ISPORT CstdaeSou/uwl MAANDAG 5 MAART 1990 PAGINA 17 ZOETERMEER Charles Veldhoven heeft tijdens de open nationale titelstrijd short track in Zoetermeer een ge slaagde rentree gemaakt. De veelvoudig kampioen uit Oegstgeest, langdurig uit de roulatie door een knieblessure, reikte in Zoetermeer op de 500 en 1000 meter niet tot de fina les, maar maakte zo'n indruk op coach Van Ravensbergen dat die zich haastte zijn troef op te nemen in de ploeg voor de World Cup in Gent en de wereldtitelstrijd in Amster dam. Veldhoven verdrong Jan Hoogeveen naar de reserve- plaats. Hoogeveen werd overi gens op beide afstanden vier de. De 1000 meter leverde een zege op voor Jeroen Otter. Na tionaal kampioen Suyten ver scheen door een lichte blessure niet aan de start. Bij de vrouwen bleef de ploeg ongewijzigd in vergelijking met de Europese titelstrijd in Reims. Van het viertal Van Koetsveld, Ernst, Ossendrijver en Velzeboer kwam alleen de laatste in Zoetermeer op het ijs. Ze won de 500 en werd tweede op de 1000 meter. Eu ropees kampioene Van Koets veld gaf haar beschadigde me niscus rust, Ernst \vas zwaar verkouden en Manuela Ossen drijver ondervond nog teveel last van haar in Reims ge kneusde ribben. In Zoetermeer werd wel tijd gevonden voor een verzoe- nings-gesprek tussen de Os sendrijvers en Velzeboeren. De rijdsters gingen tot voor kort bij elke gelegenheid ru ziënd over het ijs. In Zoeter meer bleven de meningsver schillen keihard overeind, wel bestond er bij beide partijen de bereidheid de Rijswijkse en Oudadese twisten voorlopig op te schorten. De nationale ploegen voor de World Cup in Gent (10-11 maart) en de wereldtitelstrijd in Amsterdam (17-18 maart) bestaan uit: Vrouwen: Van Koetsveld, Ernst, Manuela Ossendrijver, Monique Velzeboer, reserve: Van der Poel Matjnen: Veldhoven, Suyten, Duyvelshoff, Otter, reserve: Hoogeveen. IIDEN Het hart van de vigenwoordig bij Nereus spe ende Stan van Belkum ligt laarblijkelijk toch nog 2n. Met nog acht seconden Iipeeltijd en een gelijke stand [/erzuimde de balvirtuoos een stra/worp te benutten. De bal vieJop „onverklaarbare" wijze -j q. van zijn hand en daarmee le- I^verde van Belkum een open- ,rst^sollicitatie bij de Leidse hoofd ig Alasser aan. De „broederlijke" va mntendeling (10-10) kan voor veei e Leidenaars overigens als na]t en nederlaag beschouwd wor den. LZ '86 wist zich geen raad met de felle press van het Veenendaalse VZC: 16-6. AZC heeft zich uitstekend gerevan cheerd van de opgelopen vuistsslag van vorige week. De Alphenaren rekenden eenvou dig met het Delftse Koudijs af: 9-16. Nadat enkele Zijl-spelers het Zaanse houtwerk grondig had den beproefd, werd de wed strijd via twee overtalsituaties opengebroken: 0-2. Ex-Zijlspe- ler Stan van Belkum vuurde een 18-karaats afstandsschot af: 1-2. De Italie-ganger zou naarmate de wedstrijd vorder de een diamant-rol voor de Zaankanters opeisen. Zijl-Aan voerder Anton Heiden bracht zijn ploeg in de eerste periode opnieuw aan de leiding: 2-3. In de tweede periode leken de Leidenaars definitief afstand te nemen van hun opponent. De promovendus, voor de win terstop zeer succesvol, kreeg in deze fase geen grip op de gre tige Leidse ploeg. Marc van Belkum vond opnieuw in een overtalsituatie uitstekend Mar co Kerkvliet: 2-5. Edwin Rede- geld vergrootte eerst nog de marge tot vier voordat, op nieuw, Stan van Belkum deze verkleinde: 3-6. Met deze rui me marge werd aan de voor laatste periode begonnen. In de loop van de competitie is gebleken dat dit derde part de meest cruciale voor de Leide naars is. Stan van Belkum be gon zijn ploeg op sleeptouw te- nemen, maar De Zijl sloot de periode toch nog redelijk af: 6- 8. Toen evenwel ging het hele maal fout. Een boogbal gaf de op de midvoor keepende Mar tin Nederlof het nakijken: 7-8. Stan van Belkum trok de stand in evenwicht en gaf de pass op 9-8. Alex van Belkum bracht zijn ploeg tweemaal op gelijke hoogte: 10-10. De in de slotseconden aan Nereus toe gekende strafworp werd door Stan van Belkum niet benut. LZ'86 moest tegen het Veen- daalse VZC aantreden. De Veenendalers die zich na de coach-wisseling een andere spelstijl hebben toegemeten. verkeren de laatste weken in goede doen. De LZ-ploeg was door de afwezigheid van Ruud Muusse (ziek) en de gebles seerde Jim van Es ernstig ge handicapt. De Leidenaars maakten in de eerste periode een grove fout. Ze hanteerden ook de press, hetgeen falikant mislukte. VZC profiteerde hiervan door direct de wed strijd te beslissen: 5-0. In de tweede zeven minuten scha kelden de pupillen van coach Hans Parrel over op zone. Deze tactiek miste zijn uitwer king niet, maar de opgelopen averij bleek onoverbrugbaar. Uit het score verloop van de tweede en voorlaatste periode blijkt dat de Parrel-équipe aardig in het spoor kon blij ven: 2-1 en 3-2. De VZC-trein had uiteindelijk de meeste in houd en denderde naar 16-6. De AZC-ploeg reisde af naar het Delftse Koudijs. Deze hoofdklasser zou voor AZC uitstekend als oefen-partner fungeren. Koudijs wist pas bij een 0-3 stand doel te treffen: 1-3. De Alphense press verliep bijzonder goed en halverwege de wedstrijd keken de Delfte naren al tegen een 2-8 achter stand aan. De grootste marge realiseerde AZC met een 3-11 stand. Vanaf dat moment lie ten de Alphenaren de teugels enigszins vieren en kon Kou dijs nog enkele malen doel treffen. In deze wedstrijd was het enige opmerkelijke dat de scheidsrechters zich weer ne gatief deden gelden. Geen der ploegen heeft er schade van ondervonden omdat het klas se-verschil te groot was: 9-16. a remini/Kangoeroes ernedert LEOS ,e ,EIDEN De meeste volleybal- loegen hadden het afgelopen eekeinde vrijaf. Alleen de da les van Gemini/Kangoeroes en heren van VCS kwamen in !tie. De volleybalsters uit Voor- hoten kwamen tot een zeer 0 lede prestatie door het hoogge- 1 asseerde LEOS overtuigend it 3-1 terug te wijzen. VCS had leèen enkele moeite met VC/Blokkeer 3. Voorschotense volleybalsters H^n Gemini/Kangoeroes zagen vooruitgeschoven wedstrijd te- i het aanvallend sterke LEOS it enige angst tegemoet. Deze gst bleek ongegrond. In de eer set werd de tegenstander vol- idDmen overspeeld..Door een ster- spi i service werd het aanvalsspel de Leusdense opponent ont- -i geld. Aanvallend maakten de ii oorschotensen weinig fouten pa 5-5). In de tweede set- sloop er ïg concentratieverlies ïetse ploeg. Door een wisseling de spelverdeling bracht Ro- ald van Nierop de rust weer te- het zestal. Met 15-11 won emini/Kangoeroes de tweede t. In het derde deel gingen de ™e' oorschotense dames verkrampt ddeJ elen. Al snel kwamen ze achter et 4-10. Door het inbrengen .an enkele verse aanvalsters rt 1 erd deze achterstand nog omge- va t in een 13-10 voorsprong. Een ndsprint van LEOS bracht dit eJ am echter de winst (13-15). In 1 vierde set kregen de Leusden- dames de smaak te pakken. Bij n 4-8 voorsprong bracht de ed serverende Linda Goomans 'stand echter op 9-8. De tegen- ial' and van LEOS knakte hier- SP K>r. Gemini/Kangoeroes nam w° t heft weer in handen en aakte middels sterk aanvalsspel jeugd-international Inger J..™ de wedstrijd uit (15-10). aldl t heren van VCS hadden geen ikele moeite met het zwakke 'C/Blokkeer 3. Spelverdeler an Zwetsloot nam zeer verdien- elijk de plaats in van vaste spel- irdelers Hans Geerling en Reno igtman. In de eerste set moes- n de aanvallers nog even wen- aan de nieuwe spelverdeler, irna liepen de gemotiveerde lassenheimers onder aanvoerig de goed spelende Erik van _jelen gemakkelijk over de 'akke tegenstander heen. Set inden 15-12, 15-8 en 15-4. lun n et >r di ST MICHAEL IM LIN- GAU Marianne Vlas veld heeft bij het natio naal kampioenschap lang lauf net niet de perfecte score van vier maal goud gehaald. Op alle drie indi viduele onderdelen was ze ongenaakbaar, de (clubje staf ette leverde „slechts" zilver op. Tijdens de drie ihdividuele nummers (maandag een 10 ki lometer klassiek, woensdag 15 kilometer klassiek en donder dag 15 kilometer schaatstech- niek) heeft Marianne Vlasveld, eigenlijk nauwelijks concur rentie gehad. Maandag, op de kortste afstand, bleef Carolien ten Bosch nog wel aardig dicht in de buurt met een achter stand van 17 seconden (36.34 tegen 36.51 minuten). Vlasveld liet ondanks het ontbreken van wedstrijdritme in de klas sieke techniek de snelste tijd ooit tijdens een 10 kilometer kampioenschap noteren. Op de 15 kilometer klassiek zorgde het weer (natte sneeuw en een temperatuur rond het vries punt) voor de nodige proble men. De start werd uitgesteld en verplaatst. Vlasveld bleek die problemen toch het best te beheersen want haar voor sprong op opnieuw Carolien ten Bosch bedroeg bijna twee minuten. De wedstrijd met de schaatstechniek gaf de Oud Adese vervolgens nog minder problemen, zij hield vaste con currente Ten Bosch nu nog verder van zich af. De club wedstrijd leverde Vlasveld vervolgens, achter de Amers- foortse vereniging Keiski, een zilveren medaille op. LEIDEN Het puntloze Holbox Swift was door Noorlander-Foreholte in februari nog net wel te pakken. De naamgenoot uit Arnhem (6 punten uit 13 wedstrijden) was wel te sterk voor een Foreholte, dat blijkbaar alle ambities heeft laten varen. Van de nummertje voorlaatst werd met 13-14 verloren. Foreholte opende via een pe nalty van Mirjam Collart de score, maar de thuisploeg trok de stand recht bij 2-2. Tegen de agressieve 3-2-1 dekking werd er weliswaar enige tijd goed gespeeld, maar bij 4-6 misten de Voorhoutsen een se rie kansen op rij. Keepster Anja Sol hield de thuisploeg in de strijd. Foreholte reageerde geïrriteerd op het lankmoedige fluiten van de arbiters. Te vaak zochten de speelsters de oplossing in het uitspelen van de directe tegenstandster, zon der op het collectief te letten. Aan de overkant opereerde Swift voornamelijk vanuit de ver van de Foreholte dekking geposteerde opbouw Swift sloot de eerste helft derhalve af met een 7-6 voorsprong. Na rust probeerde Kecskemét- hy het met een mandekking op Dekker, maar opnieuw werd de opbouw onvoldoende in toom gehouden. Toch mo gen 14 tegentreffers van een zwakke tegenstander als Swift geen probeem zijn voor een eredivisieploeg van het kaliber van Foreholte. Er werden ech ter teveel kansen gemist, ter wijl de net herstelde Knigge zich teveel wilde manifesteren als spelbepaalster. Als schutter toonde zij wel haar kwalitei ten. door bij 13-11 en 14-12 de ..aansluiter' in het net te schieten. De laatste kwam echter te laat om nog op een gelijkspel te kunnen mikken. Daarmee miste het de kans om naar Aalsmeer toe te sluipen De koploper verloor met 16-20 van UVG. k ')>restatiebeker naar Ravensbergen in <U erd^ElDEN Tijdens de jaar- Harergadering van het atle- •kdistrikt West 2 (Zeeland Zuid Holland) heeft Wil- bei&m Ravensbergen de pres- iep Ijatiebeker 1989 voor vetera- aaoen in ontvangst mogen ne en. Ravensbergen kreeg ..c«eze titel op grond van zijn zelaXereldrecord op de 5000 •er imeter voor mannen van 60 ir en ouder. nderdorpse Sonja Roks- er, tegenwoordig lid van p 2-ïet Haagse Sparta, werd ge- liteiaozen in het distriktsbe- Duitse titel Corno Meskers LEIDEN Badmintonner Corno Meskers heeft de Open Duitse jeugdtitel tot en met 18 jaar gewonnen. De Warmon- der rekende in de eindstrijd met de cijfers 15-11 en 15-10 af met zijn Nederlandse teamge noot Quinten van Daim. In het dubbelspel met Van Daim werd de kwartfinale bereikt, waarin met 18-15, 11-15 en 15- 10 werd verloren van een Ja pans koppel. Met Nathalie Verhoeff verloor Meskers de halve finale van het gemengd- dubbelspel met 18-16 en 15-2 tegen ploeggenoten Georgy Trouerbach en Van Daim. LDG degradeert LEIDEN Het eerste tiental van het Leids Dam Ge nootschap is gedegradeerd uit de tweede klasse C van de nationale competitie. De hoofdmacht van RDG uit Rijnsburg behoudt in die klasse op bordpuntengemid- delde de tweede plaats. De 13-7 nederlaag tegen het bezoekende Krommenie betekent de terugkeer van LDG in de regionale hoofd klasse. De Leidse dammers behaalden de zeven punten uit zeven remises van Fred Ong, Jan Passchier, Rein Fraanje, Jan Slingerland, Arend van Beelen, Erik van Reenen en Hein van Winkel. De Rijnsburgse Dam Club nam in de uitwedstrijd tegen het onderaan staande Rijsoord door Cor en Erik van Dusseldorp, Dick van Dijk, Ad Huisman en Jan Schijff en een remise van Adrie van Delft een riante 11-1 voorsprong. Het broodnodige grote aantal bordpunten om de leiderspositie in de tweede klasse te verwerven (vóór Amstelland) werd door onnodige nederlagen van Cees van de Bosch en Rien Kromhout, alsmede remi ses van Ton Noort en Arie Schoneveld niet gehaald. LEIDEN Met het oog op de komende Nederlandse Winter kampioenschappen deden de Leidse zwemmers en zwemsters het afgelopen weekeinde rustig aan. Toch zonden de beide toon aangevende Leidse verenigingen, LZ '86 en De Zijl/LGB, een ploeg naar een wedstrijd af. Guido Reyneveld tikte bij een B- klasse wedstrijd als eerste aan op de 100 meter vlinder in 1.10.8. Je roen Sprinkhuizen pakte brons op de 100 meter vrij in 1.35.0. Een zilveren plak was er voor Stan Spijker op de 100 meter rug in 1.16.8. Dezelfde ereplaats bleek ook voor Alexandra Onderwater het hoogst haalbare op de 100 meter school in 1.38.1. Voor LZ pakte Ingeborg Hoeks goud op de 100 meter vrij in 1.18.1. Niels Bijker leverde de zelfde prestatie op dezelfde af stand in 1.27.2. Anne de Haas moest met een zilveren prestatie genoegen nemen. Zij tikte op de 100 meter vlinder in 1.27.2 aan. De 200 meter school bleek een LZ-aangelegenheid. Natasja Raaphorst werd eerste in 3.01.5, Bianca Singeling volgde in 3.02.8 en de immer ijverige Monique Barmentloo tikte met 3.10.2 als derde aan. Yvo Bijker verbeterde zijn persoonlijke record op de 100 meter vlinder en bracht deze op 1.24.1. Robert Bakker moest op de 100 meter rug met een tweede plaats genoegen nemen. Ingeborg Hocks was op de 50 meter school iedereen de baas in 49.2, clubge note Simone Duivenbode volgde in 51 0. Robert Barmentloo pakte uiteindelijk goud op de 100 meter vrij in 1.11.7 en bleef hiermee zijn clubgenoot Bart Vermeulen ruim voor. Verrpeulen liet 1.14.2 noteren. ■t hi. biee b| d ,EIDEN KRV heeft na winst op De Sleutels ;ct het eerste verlies- unt in de afdeling zater- opgelopen. Abbenes nerdedigde zich stug. De leutels speelden opnieuw iet, waardoor de stand eeds schever groeit. Ook '*et gevecht om de derde j eriode lijdt eronder, i AVV en Alphia bleven hun onderlinge duel ngeslagen, 1-1. Beide Alphense" kemphanen ebben nu één verlies- maar TAVV moet inhalen tegen De leutels. n ii lint, cha og ,bbenes - KRV 0-0 ibenes bereidt zich voor op nacompetitie door het tes- !n van een verdedigende l(teeelwijze. De defensie slaagde inieuw met lof. Nu liep KRV :h stuk op de granieten uur van Abbenes. De beste waren zelfs voor de uisploeg. Alphia - TAVV 1-1 (1-1) Beide ploegen (ongeslagen in de derde periode) mochten niet verliezen. Dat was te mer ken aan het angstige spel in de tweede helft. TAVV drong het meest aan, maar nadat Rene van Leeuwen met een dubbele waarschuwing naar de kant moest, ontbrak bij de met vier invallers spelende ploeg de macht. Alphia opende via Koos Dusseldorp de score. Kees Hooeenes maakte gelijk. Valken '68 - Lugdunum 2-1 (1-1) Valken deed met de zege goe de zaken. De thuisploeg kwam verdiend op een voorsprong door Vincent Zandbergen, maar het speelde daarna te ge haast. Twee minuten voor rust maakte Jaap Schildhuizen ge lijk. In het tweede deel speelde Valken met meer overleg. Ro bert Binnendijk werd match- winnaar. Woubrugge - GWS 1-2 (0-1) Fred van der Weiden speelde voor Woubrugge een opvallen de rol door voor rust met een goed getimed lobje zijn eigen doelman te passeren, om na rust Woubrugge weer naast GWS te brengen. Het mocht niet baten. Met een verwoes tende vrije trap bezorgde Wil lem van der Mey GWS de 1-2 winst. SVOW - LSVV '70 2-0 (0-0) De studenten speelden een on gelukkige partij. In de eerste helft hadden ze goede kansen, maar LSVV moest door een blessure van Rogier Olden burg met tien man verder spe len. SVOW profiteerde met scores van Wilco en Casper Klomp. ZLC - Meerburg 2-4 (2-2) Aanvankelijk leek ZLC uit te zijn op een nieuw stunt. Het nam door Martin Oudshoorn en een omstreden penalty van Piet Gubler een 2-0 voor sprong, maar Meerburg kwam door Ruud Comvalius en een even omstreden penalty van Bram van Zwieten nog voor rust op gelijke hoogte. Cliff Comvalius en Danny van Aer- de beslisten de pot voor Meer burg: 2-4. er niet in een bres in de FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De handbal lers van Saturnus zijn bij hun opmars in de tweede divisie gestuit op DES. De Papendrechters beheer sten het tempospel beter dan de gasten en wonnen met 25-19. De dames van HVS zetten pas in de tweede helft orde op za ken tegen Hercules: 15-12 Saturnus begon tegen DES met een platte 3-2-1 dekking. Mocht het idee hebben be staan dat daarmee het Pa- pendrechtse gevaar kon wor den bezworen, dan bleek dat al snel een misvatting te zijn. De opbouwers schoten met scherp, terwijl de thuisploeg ook ongestoord kon rondspe len. De Leidse defensie werd keer op keer uitgespeeld. Aan de overkant scoorde Sa turnus in deze ware tempo slag ook, maar DES ging, on danks vier gemiste penalty's, met een 14-11 voorsprong rusten. Het had in het begin van de tweede helft meer moeite met de 4-2 dekking die coach Roy van Gurp uit de trukendoos trok. DES scoorde voornamelijk uit pe nalty's en Saturnus kwam tot 17-16 terug. Het liet zich ech ter steeds meer verleiden tot het temporijke spelletje van DES. Vier, vijf aanvalsgol ven per minuut waren geen uitzondering. DES beheerste dat spelletje heel wat beter dan Saturnus en won dan ook met 25-19. Illustratief was het, dat Saturnus on danks twee vrije kansen en twee penalty's niet aan zijn twintigste treffer toe kwam. De dames van HVS speelden een belabberde eerste helft tegen het laaggeplaatste Her cules. De scherpte ontbrak en Hercules ging, min of meer tot eigen verbazing, met een 5-8 voorsprong naar de kleedkamers. Na rust zet te HVS orde op zaken. Er werd veel dieper ingestart, waardoor de verdediging van Hercules in stukken werd gereten. Met de tempo versnellingen liep HVS eerst uit naar 13-9, om het daarna iets rustiger aan te doen. Het werd 15-12. Olympia draaide in de der- de divisie de zaken juist om. De Treffers werd vanuit een hecht georganiseerde verde diging op een 4-8 achterstand gezet. Dat werd na rust nog uitgebouwd naar 4-10, maar te gemakzuchtig spel van de Wassenaarse dames bracht de Treffers terug in de strijd. Eerst ging dat via balverlies in de aanval van Olympia, maar toen de thuisploeg een maal tot 9-10 was genaderd, trok deze ook andere regis ters open. Olympia verloor met 16-14. De dames van HVV lieten in de eerst tien minuten het verschil tegen Saturnus '72 oplopen tot vijf doelpunten (0-5), maar kwa men daarna onder aanvoe ring van Ilona Broekhuizen (vier doelpunten) terug tot 4- 7. Saturnus verdedigde open, HVV kwam er ook wel door heen, maar het stuitte te vaak op de doelvrouw uit Ridderkerk. Na rust kon HVV weinig anders doen dan in de buurt blijven: 6-11. De heren van Rijnstreek gingen ten onder aan pure zelfoverschatting. Tegen het voor lijfsbehoud strijdende EHC was dat een kapitale fout. Voor rust namen de mannen uit Leidschendam, met name door getimed uit gevoerde vrije worpen een 6- 10 voorsprong. In de tweede helft kwam Rijnstreek terug, maar het miste teveel kansen om de winst op te mogen strijken:-18-19. HVV speelster Emilie Sloots breekt door de defensie van Saturnus '72. HW kwam niet tot winst: 11 FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17