I Van Berkel beslist topper in Noordwijks voordeel Quick Boys neemt verder afstand Katwijk laat een punt liggen Voorschoten succesvol .ffgflpniHP %r «fscoBEf*© KNVB zaterdag: Jacques Key (ARC) 15; Richard Trompert (Kagia) 14; Johan Jonker (Quick Boys). Rob Bink (Leiden) 11. KNVB zondag: Peter van der Star (NSV '46) 13, Ronald de Rijk (Kickers '69) 12; Marcel Valk (UVS) 11; Stefan Roodakkers (SVLV), Frans Bouckaert (FC Lis se) 10. Afdeling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 14; Bert de Vries (SVOW). Daan Nooteboom (KRV) 13; Leen Baay (Alphia) 12; Mart van Rijn (Lugdunum), Johan Vaneman (TAW), Ben van Klaveren (Alphia) 10. Afdeling zondag: Marcel Groenendijk (Randstad Sport) 18; Patrick Kooien (Leidsche Boys) 15; Marco van der Zon (Randstad Sport), Peter Hogewoning (Randstad Sport) 13. Regionale jeugd: Patrick Scheurwater (Noordwijk) 15; Bram Marbus (Noord- wijk) 12, Ernst Jan Schoneveld (Noordwijk) 10; Peter van Wanrooy (Rooden- burg) 8. Wilco van Leeuwen wijst ARC de weg LEIDEN Eersteklasser ARC won zaterdag met 3-0 van de IJsselmeervogels en blijft zo een woordje meespreken in de subtop. IJsselmeervogels was in de eerste helft de ster kere ploeg. Desondanks kwam ARC twee maal tot scoren. Na een kwartier rondde Wilco van Leeuwen een goed opgezette aanval af. Vijf mi nuten later was het dezelfde Van Leeuwen die uit een voorzet 2-0 scoorde. In de tweede helft nam ARC de touwtjes in handen. Jacques Key deed de IJsselmeerse hoop vervliegen en be paalde de einduitslag op 3-0. Onder de toe schouwers bevond zich zaterdag Spitz Kohn, assistent-trainer bij Ajax, die was gekomen om Dennis Krijgsman te zien spelen.De A-junior, die vorige week tegen Marken nog scoorde, kwam echter pas vijf minuten voor het einde in het veld. LEIDEN In de eerste klasse B speelde Katwijk zaterdag een sterke partij tegen Spakenburg. Kat wijk, dat d,e wedstrijd controleerde, moest uitein delijk de punten toch delen: 1-1. Na eerder dit jaar met 0-4 klop te hebben gehad van Spakenburg, begon Katwijk met enige reser ves aan deze uit-wedstrijd. Het weerhield Kees Kraayenoord er echter niet van om binnen vijf mi nuten de eerste treffer te scoren. Een brutaal spe lend Katwijk zette Spakenburg vervolgens bijna twee helften lang onder druk, maar vond het net niet meer. Een kwartier voor het eindsignaal kwam Spakenburg op karakter terug en pakte als nog het ene punt. Belangrijker dan het behaalde punt is wellicht de constatering dat Katwijk een zeer sterke pot speelde en in deze vorm geen te genstander uit de weg hoeft te gaan. FC Lisse grijpt naast overwinning LEIDEN FC Lisse liet zaterdag opnieuw in de slotfase een punt liggen. De in de on derste regionen van de eerste klasse B ver toevende ploeg van Wim Eilander, zag in de laatste minuut Roda Boys alsnog langzij ko men, 1-1. Al vroeg in de eerste helft kwam FC Lisse door een kopbal van Ron Kuilboer op 0-1. Daarna verzuimde de ploeg de voor sprong te vergroten en werden diverse kan sen gemist. Na rust kwam FC Lisse onder druk te staan en waren de betere doelkansen voor Roda Boys. Terwijl de Lissenaren al aan de warme douches dachten, kwam de ploeg uit Aalst in de laatste minuut alsnog langszij en stelde de eindscore op 1-1. De Bollenstre- kers toonden zich uiteindelijk toch tevreden met het ene punt. Het blijft echter oppassen de komende tijd. Leiden in de problemei LEIDEN Leiden komt langzaam in hoek waar de klappen vallen. ZaterdaJJDE verloor de tweede klasser van coach Heyergad Beerenfenger vlak voor tijd. Het agressiiiekdis ver spelende HVO scoorde in die fase ee n Zuii derde treffer en pakte zo met 2-3 beidem R< punten. In een gelijkopgaande strijd liep datiebe thuisclub toch steeds achter de feiten aaiien in len. Nadat HVO na een kwartier in de wetfeze ti strijd de score opende, bracht Doezelaj rereld voor de rust al koppend de stand weer mieter evenwicht. Door een keepersfout keek Le«ar er den vlak na rust echter weer tegen eeleider achterstand aan. Pas in de tachtigste muoer, 1 nuut bracht Peter Hilleger de stand op 2- et Ha Een agressiever spelend HVO trok uiteic ozen delijk toch aan het langste eind door twetuur. minuten voor tijd de eindstand op 2-3 te h palen. De ploeg van Beerenfenger mag zie nu serieus zorgen gaan maken. SPORT ËeicUeCotucmt maandag 5 maart 1990 pagina 11 Deceptie Roodenburg LEIDEN Twee weken goed voetballen is even te veel gevraagd voor de landelijke jeugd van Roodenburg. Vorige week nog glansrijk triomfator tegen Noordwijk, zaterdag ging het tegen het onder- aanstaande RKAVV met 2-0 kinderlijk onderuit. UVS kwam tegen RVC evenmin tot grootse da den, maar het won wel met 1-0. Noordwijk ver sloeg DWV met 4-2. Quick Boys bleef tegen Ajax in het laatste half uur steken op een 2-1 ver lies. Al na twee minuten kwam Roodenburg door een vrije trap op achterstand (1-0). Het drukte daarop RKAVV ver te rug. Er waren angstaanjagende situaties voor het doel van de hekkesluiter, maar de echte scherpte ontbrak. Het met zes invallers spelende Roodenburg nam in de slotfase risico's, maar RKAVV kreeg de beste kansen, waarvan het er nog één benutte: 2-0. UVS vond het gat in de defen sie van het stug verdedigende RVC pas in de tweede helft. Koen Dekker, die eerder voor een leeg doel vanaf drie meter miste, gaf voor, Richard On- stenk legde de bal met het hoofd terug en Gaby Kroet hoefde alleen maar in te tik ken. Bij die ene treffer bleef het (1-0). Quick Boys moest een uur lang het hoofd buigen voor Ajax, maar het gaf slechts twee kansen weg. De Amster dammers benutten echter koel. Na de treffer van Pieter Haasnoot (hij gleed de 2-1 met een halve draai binnen) waren de rollen omgedraaid. Haas noot had gelijk kunnen maken en Jan Jeroen Schaap kwam een centimetertje' tekort toen Peter Vooys eerst drie man had uitgespeeld en vervolgens voor gaf. Een verdiend punt bleef uit. DWV speelde zeker niet slech ter dan Noordwijk, maar de thuisploeg benutte de kansen beter. De 1-0 van Mark van Kesteren werd nog geneutrali seerd door een spetterend af standschot. Maar Ernst Jan Schooneveld zette Noordwijk met twee treffers (één' vanaf de stip) op afstand. Joop Soe- derhuizen besliste de pot. Kort voor tijd doelpuntte DWV uit een penalty: 4-2. KATWIJK Zeven mi nuten voor het einde van de officiële speeltijd, twaalf minuten voordat scheidsrechter Van Eg- dom werkelijk affloot, slechtte Quick Boys dan toch nog de door Kozak ken Boys opgeworpen muur. Terwijl Katwijks verzorger Jan Roos op de tribune druk doende was het leven te redden van een door een hartaanval getroffen 65-jarige Kat- wijkse supporter (hij werd later in zorgwekkende toestand naar het zieken huis vervoerd), vond Hans van der Plas koppend via de binnenkant van de rechterstaander het net achter de tot op dat mo ment onpasseerbare Ko zakken-goalie Harry Hen- tenaar. In de vierde .minuut van de door de Bodegraafse arbiter ruim bemeten blessuretijd tik te Jaap van Duyn vervolgens ook nog eens 2-0 binnen, waardoor er zo waar toch nog een duidelijke Quick Boys zege in de boekén kon worden bijgeschreven. Die dertiende overwinning van het seizoen won zaterdag nog aan belang door het resul taat van de streekderby tussen Rijnsburgse Boys en Noord wijk. Koploper Quick Boys kent nu een voorsprong van vijf punten op Noordwijk. En dan mag die nummer twee op de ranglijst een wedstrijd min der hebben gespeeld, er is met nog negen wedstrijden te gaan toch een duidelijk gat gesla gen. De situatie ziet er derhal ve uiterst zonnig uit voor de Katwijkers. Of Quick Boys, anders dan in de voorgaande negentien eerste klasse sei zoenen dit jaar wél rijp is voor een afdelingskampioenschap, kan zaterdag al blijken. Dan immers trekken trainer Ra- boen en zijn mannen naar Marken. Een „angstgegner" die de blauwwitten in voor gaande jaargangen op beslis sende momenten wel vaker de voet dwars zette. Kozakken Boys was daar dus absoluut niet toe in staat. De in voorgaande seizoenen nog op het hoogste plan strijdende Werkendamse formatie toonde zich op Nieuw Zuid een waar dig hekkesluiter. De twee we ken geleden toegepaste trai nerswissel (Ton de Hoop werd ingeruild voor tweede man Hans Kant) mocht dan zeven dagen eerder tegen Vitesse Delft in de vorm van een 4-1 zege hebben uitbetaald, bij Quick Boys was er niets van nieuw Werkendams elan te bespeuren. Zo duurde het tot in de 81ste minuut voordat Kozakken Boys de eerste kans creëerde en was de blessuretijd al drie minuten oud toen de Werkendammers mogelijkheid nummer twee lieten liggen. In normale omstandigheden zouden dat onbeduidende voorvallen zijn geweest. Zater dag evenwel niet. Want: Quick Boys mocht dan superieur zijn aan de zwakke tegenstander, de Katwijkers hadden zater dag zoveel problemen met het onderdeel scoren, dat beide mogelijkheden voor Kozakken Boys, indien benut, onmiddel lijk tot puntenwinst zouden hebben geleid. Martin Clerx had met een iets minder mati ge kopbal de score kunnen openbreken, Koudstaal had in extra speeltijd de gelijkmaker op zijn slof... Quick Boys had op die mo menten in de wedstrijd dus al lang met een doelpunt of vijf voor moeten staan. Knappe reflexen van Hentenaar, Clerx (reddend op de doellijn bij een kopbal van Hans van der Plas) en de doellat boven Hentenaar (nadat Aandewiel had inge kopt) stonden evenwel de ope ningstreffer in de weg. Totdat de meest produktieve ploeg van de eerste klasse zeven mi nuten voor tijd via Hans van der Plas eindelijk wel toesloeg, nadat voorstopper Richard Hoogervorst de voorbereiden de werkzaamheden had ver richt. Het was een treffer die een uiterst bizarre situatie op leverde op Nieuw Zuid. En ook de tweede goal van Jaap van Duyn en het laatste fluit signaal van scheidsrechter Van Egdom leidden niet tot de gebruikelijke festiviteiten. Het was de tweeduizend toeschou wers van het sportpark op dat moment al lang duidelijk dat slechts op de tribune werkelijk winst kon worden geboekt. Daar immers streden Jan Roos, politie-agenten en GG&D-mensen voor het leven van de 65-jarige Katwijker. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 83. Hans van der Plas 1-0, 94. Jaap van Duyn 2-0. Quick Boys: Van der Niet, Pluim graaf!, Hoogervorst, Jonker, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Mieras (Leen van der Plas), Floor van Duyn, Aandewiel, Dijkhuizen, Kanbier. LEIDEN De ploeg van coach Leo Holl, Voorschoten, keerde zaterdag met een te vreden gevoel terug uit Rot terdam. In de derde klasse A werd het hoger geplaatste VVOR met 0-2 verslagen. De Leiderdorpse Racing Club kwam niet in aktie tegen PPSC. Voorschoten trad met een ge havende selectie aan tegen VVOR. In de openingsfase viel daar overigens weinig van te merken. Al in de eerste mi nuut bracht Hein de Graaff met een fraaie goal zijn ploeg aan de leiding. Een aanvallend VVOR kon in deze stand geen verandering brengen. Na rust 1 ere was Voorschoten de sterkei OOI ploeg. Het modderige middel veld scheen vooral de thui iet ploeg parten te spelen. Na minuten kwam Jan Bogert het veld. Op aangeven va,t*j hem scoorde De Graaff o[ ncj, nieuw. Ditmaal echter met ee arn volley, 0-2. De motivatie w v vervolgens bij de thuisplot ver te zoeken. Voorschotel kreeg zo nog enkele goe< ecj kansen. Meerdere malen weiS| de bal van de lijn gehaali an( Mede dankzij het sterke sp jqj. van invaller Verwey woet Voorschoten voor het eer aa sinds weken weer een wei Jn strijd. „We hadden de punte 3rt brood- en broodnodig", aldi e een tevreden Leo Holl. vc Dames Ter Leede halen uit: 5-0 LEIDEN In de zaterdag-interregionale klasse wonnen de di in mes van Ter Leede afgetekend van het met tien dames open aa: rende Kloetinge. Sandra Bakker en Nathalie Geeris zorgde iss voor een 2-0 ruststand. Na de thee werd die nog vergroot dodn wederom Nathalie Geeris, Annette Beerendonk en Marion va»gj der Ploeg tot 5-0. Op zondag was er weer nipt verlies voor de dames van Iduni Vlak voor tijd greep het bezoekende Celeritas de winst toen ee misverstand in de Iduna achterhoede werd afgestraft. Voor di tijd had Petra Heemskerk Iduna op gelijke hoogte geschoten. RIJNSBURG Rijns burgse Boys lijkt door de 2-3 nederlaag tegen Noordwijk zijn kansen verspeeld te hebben als het gaat om het kampi oenschap in de eerste klasse B. Noordwijk lijkt zich daarentegen uit het diepe dal van de laatste maanden ontworsteld te hebben en is voorlopig de eerste volger van Quick Boys op vijf punten ach terstand met één wed strijd minder gespeeld. Ted van Berkel, het hele seizoen al de meest con stante Noordwijker, was in de topper tegen Rijns burgse Boys prominent aanwezig met twee be langrijke doelpunten. Het cruciale en daardoor bela den duel tussen Rijnsburgse Boys en Noordwijk, de beide naaste belagers van Quick Boys in de strijd om het kam pioenschap, heeft enkele vra gen beantwoord. Zo is het nau welijks aanneembaar dat het huidige Rijnsburgse Boys nog een rol van betekenis kan spe len in de beslissende maanden van deze competitie. Niet al leen omdat het vier verlies- punten meer telt dan Quick Boys, maar ook omdat de for matie van Arie Kurver al we kenlang de^vereiste vorm ont beert en een aantal spelers binnen de gelederen heeft, dat allesbehalve fit is. Hoewel ein delijk de rentree van Huug Aandewiel gevierd kon wor den (hij verving de onzichtba re Nico Oosterlee na 45 minu ten), mist Rijnsburgse Boys nog steeds Wim Driebergen en Hennie Koet, terwijl Leon Vonk door een schorsing (vier duels) verstek moest laten gaan. Tegen' Noordwijk miste de thuisclub vooral voor de pauze iedere vorm van agres sie en scherpte, waardoor de ploeg van John Eelman de la kens uitdeelde en scheidsrech ter Tackacs (slechts één boe king voor Johan de Kroon) een gemakkelijke middag ken de. Noordwijk liep in die fase moeiteloos uit naar een 0-2 voorsprong en daar was wer kelijk niets op af te dingen. Rijnsburgse Boys gunde Noordwijk allé tijd om van achteruit een aanval op te bouwen en verloor vervolgens te vaak de directe duels. Voor al Ted van Berkel kon zich naar hartelust uitleven in de spits en was in de 35e minuut ook verantwoordelijk voor de openingstreffer. Na een diep tepass van Peter Ruigrok won de lange Leidenaar een sprint duel van Fred Arroyo, wacht te op de beweging van doel man Jan Blankespoor en schoot vervolgens uit een moeilijke hoek fraai raak. Zes minuten later verduBbelde Timo Gerlof de voorsprong door, na een vrije trap trap van Jos Smits, voor de apa thisch toekijkende Hilmar de Groot in te koppen. Ron Carli, één van de weinige Rijnsbur gers, die wel zijn normale ni veau bereikte, schoot zijn club op een psychologisch uiterst belangrijk moment (44e mi nuut) naar 1-2. Een vrije trap op 25 meter van het doel van Dick Dortmundt knalde hij onbedaarlijk hard in de lin kerbovenhoek na eerder in de wedstrijd vanaf die plaats al de lat te hebben geraakt. De opvolger van Aandewiel in deze specialiteit? „Ach, ik voelde me lekker in de wed strijd zitten en had zelfver trouwen. Uit scoorde ik ook al zo, maar we hebben meerdere specialisten in het elftal", meende de kleine linkerspits, die zijn trage opponent An- dries Wendt regelmatig de baas was. John Eelman ver weet zijn spelers naïviteit bij de goal van Carli. „Iedereen weet, dat die jongen hard kan schieten, maar een muurtje heb ik niet gezien. Daardoor kregen we het na rust nog knap benauwd". Het inbrengen van Huug Aan dewiel („Ik was slechts 70% fit en had pas een half uur trai ning in de benen zitten, maar er moest iets gebeuren") had inderdaad het gewenste effect. Noordwijk wankelde herhaal delijk onder de druk van de thuisclub, die kansen kreeg (Carli, Zwaan), maar de hulp van Peter Ruigrok nodig had om de gelijkmaker te forceren. De Noordwijkse middenvelder speelde onzorgvuldig terug op zijn doelman Dick Dortmundt, die in eerste instantie met een sliding redding bracht voor de toesnellende Hans Zwaan, maar Martin de Louw goe de eerste helft, maar te weinig in het spel betrokken hero verde de bal met een tackle. Zwaan kwam daardoor op nieuw in balbezit en lobte de bal fraai in het verlaten doel: 2-2. Volgens Arie Kurver, oe- fenmeester van de Boys, was die score het maximaal haal bare resultaat voor zijn ploeg. „Die inhaalrace kostte veel kracht en wij misten gewoon dat beetje extra om door te kunnen drukken. Wat wil ook als een spelers in het veld Vooraf wist ik al dat het moeilijk zou worden. Mijn Iers hebben naar gepresteerd, maar dat genoeg. Alleen vervelend Noordwijk, na twee gillers goals in de eerste helft, -1-*" een zeperd van ons ook nog overwinning pakt". Kurver doelde op niet quaat ingrijpen van zijn sie, en Aandewiel in het zonder, toen René van bergen tien minuten voor het strafschopgebied binne ccv" mocht lopen. Zijn voorzi e\ 8 werd ingetikt door Geert Bakker, die daarvoor al kans op 2-3 had laten liggetj h en ook nu weer stuitte (L«^< Blankespoor, maar in de bound maakte Van Berkel karwei wel af: 2-3. De van de wedstrijd over zijr breng: „Moet .je niet ten. Ik heb een dat ik de laatste vier maal scoor. Spits is ook niet positie, die ik echt maar ik ben zo nuttig voor team. Ik zorg voor wat agressie, loop een beetje oorloL'Lu, te voeren. Het dat Noordwijk weer voetbalt. Vorige week was al zo tegen Hoek, nu we die lijn doorgezet". JELLE Scoreverloop: 35. Van Gerlof 0-2, 44. Carli 1-2, 62. 2, 80. Van Berkel 2-3. Opstelling RB: Kroon, Bodaan, Arroyo, Oosterlee (Aandewiel), De Heemskerk), Hooymans; De Zwaan, Carli. Noordwijk: Dortmundt. Wendt, meer. Van Hensbergen, Nulkes; Utrecht. Gerlof, Ruigrok, Smits; Berkel, Bakker Kagia herstelt zich goed: 4- LEIDEN In de vierde klas se B ging Oegstgeest zaterdag op bezoek bij koploper Xerxes. De punten bleven in Rotter dam: 2-1. Een nerveus Kagia ontving Oudewater en won op eigen terrein royaal met 4-1. Koudekerk tegen Hazerse- woudse Boys eindigde in 2-1, terwijl Reeuwijk tegen Ter Leede en Jodan Boys tegen Zevenhoven werden afgelast. Xerxes - Oegstgeest 2-1 (1-0) Oegstgeest dat in de eerste vijf minuten enige doelkansen kreeg, kwam na een kwartier spelen op een 1-0 achterstand. Direct na de aftrap voor de tweede helft kwam Oegstgeest echter goed terug door een goal van Rein Grooters. On danks het sterke spel van de gasten scoorde Xerxes tien mi nuten voor tijd het beslissende doelpunt en bepaalde de eind stand op 2-1. Kagia - Oude water 4-1 (2-0) Na het verlies van vorige week begonnen de pupillen van trainer Suttorp enigzins nerveus aan het duel tegen Oudewater. De gasten hadden het initiatief en speelden na drukkelijk op de Kagia-helft. Jos Ditmar brak de ban voor Kagia en scoorde vanaf rand strafschopgebied. Nog in de eerste volgde Marco van c van Ham zijn voorbeeld, 2-0. Krverd' gia-keeper Raaphorst herst#0^10 de zich zaterdag goed na c^'ass kritiek op zijn optreden vaf vorige week. In de tweedP helft stopte hij een penaltfen 1 Terwijl Oudewater na de 2-. nog iets probeerde terug I doen, scoorde Peter Daalmarei voor Kagia. De Kagia-spitse kregen vervolgens meer ruin/Cl te. Richard Trompert brac! vijf minuten voor tijd uit ee penalty de eindstand op 4-1. Koudekerk - Hazerswoudspes Boys 2-1 (1-0) Beide ploegen werkten zateidie. dagmiddag voor de punteiihot wat het spel er niet mooier 0 aedi maakte. De wedstrijd viel i las: de categorie 'degradatie-voe iet bal'. Na een half uur spele ien opende Peter van Asch de see VC re. „Een duidelijk geval va e 1 buitenspel", luidde het in Hi zerswoude. De Boys traden i de tweede helft in een anderfen 1 opstelling aan. Dit resulteerd iet na 15 minuten in de gelijkmangs ker van de 'knie' van Koei e s< Warnou. Terwijl Hazerswoud om< in deze fase het betere spè s< had, was Koudekerk voonjan fysiek sterker. Een over links werd door opnieuv oor Peter van Asch binnen de pa 5-5 len geschoten. 'ig [liet SUQuick Boys- T: aanvoerder v Floor van Duyn kijkt zittend |||i| toe hoe Fred C' mKanbier in de k J.;richting van Ipf! het doel van Kozakken Boys oprukt. Een treffer zou deze stijlvolle actie niet opleveren. FOTO. HENK SNATERSE

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16