f 10.000,- firar sisrcsa EUROMAST SANYO ifelikun 0 s CcidócGommvt Een cheque SEIKO ter waarde van f 999,- bruna VêtTmeijér f Seahorse® MJK de Bijenkorf (2^ CsUvLureiLt PAGINA 10 LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 MAART 1990 Deze puzzel in tien afleveringen wordt georgani seerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het ge vraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aantrekkelijke weekprijzen. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige eindhoofdprijs: 10.000,- belasting vrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter n in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 772, 1200 AT Hilversum De Vlietlanden en de Aalkeet Buitenpolder. Gelegen op twintig kilometer af stand van de steden Rotterdam en Den Haag vlakbij Maassluis. De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten is sinds 1949 eigenaar van het gebied. Het zijn percelen land omringd door water. Het land heeft altijd buiten de kaden gelegen. De bodem is te slap om er dieren te laten grazen, het is eeuwenlang in gebruik geweest als hooiland. De weinig-bemeste hooilanden hebben een bijzondere planten groei met veel soorten veenpluis en orchideeen bijvoorbeeld. Moeras- en weidevogels broe den in de Vlietlanden, zoals grutto, tureluur, blauwe reiger, zwarte stern en verschillende eendesoorten. Natuurmonumenten bezit sinds kort ook een deel van de Aal keet-Buitenpolder. Een gebied dat bij uitstek geschikt is voor weidevogels. Het water, de Vlieten, is vrij toe gankelijk, de Vlietlanden zijn dit niet. Het "Zou de rust van de vo gels teveel verstoren en de bo dem is erg gevoelig voor be schadiging. Vanaf de Vlieten is het gebied te bekijken. Ook de Aalkeet-Buitenpolder is niet toe gankelijk voor het publiek. Van af omliggende wegen en paden is de polder wel goed te over- Horizontaal: De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. zien. Natuurmonumenten wil meer mogelijkheden scheppen om kennis te maken met deze natuurgebieden. Daarvoor is het nodig de informatievoorzienin gen in het veld te verbeteren en foldermateriaal te ontwikkelen. Ook zal het aantal excursies in de toekomst groter worden. Natuurmonumenten is de groot ste particuliere natuurbescher mingsorganisatie in ons land. Natuurmonumenten heeft ca. 300.000 leden. Haar belangrijk ste doel is het aankopen en be heren van natuurgebieden en waardevolle landschappen. Na tuurmonumenten heeft op dit moment meer dan 60.000 hec- Verticaal: tare in beheer verdeeld over ca. 200 terreinen. Wanneer u meer wilt weten over Natuurmonumenten en het lid maatschap dan kunt u contact opnemen met Natuurmonumen ten, Noordeinde 60 te 's-Grave- land (tel.035-62004). U kunt lid worden door 30,- over te ma ken op giro 9933 t.n.v. Natuur monumenten te 's-Graveland. oorlogsvaartuig op iedere dag boom kaartspel vocht in vruchten 0,01 liter (afk.) gewrichtsholte haarkrul afgelegen muzieknoot schermwapen kostbaar voorwerp zonder verhoging trommelslager rekening orgaan platte steen dieregeluid vod zaadkorrel in een vrucht vochtig wiskundig getal telwoord grondslag tovergodin kleefmiddel breibenodigdheid hoogste punt kleverige stof orgaan v.e. vis vogel deel v.h. oor bijwoord zot duivenhok jong varken muzieknoot grote ontvangkamer hersteld matig koud vogel palmmeel voorbeeld zuurdeeg boom door, met (Latijn) gewicht manier van zingen v.e. kanarie Chinese afstandsmaat recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten kalf van één winter honingdrank graafmachine uitheemse boom 1. teleurstelling 2. vogel 3. persoonlijk vnw. 4. erepoort 5. voorzetsel 6. doortochtgeld 7. scheepsvloer wild zwijn bevroren water oogholte bladgroente scheepskeuken vaatwerk met hengsel lengtemaat bosgewas appelsoort vallei hofpersoon in vroegere jaren hoofddeksel pret soort paard bittere vloeistof zeegod 38. verfplankje 63. 39. naam v.e. boek 65. 41. water waarin zout opgelost 66. is 67. 43. kloosterlinge 68. 44. oorlogsprojectiel 73. 45. muzieknoot 75. 46. vinnig 77. 51. niet juist 79. 52. teer, mager 80. 54. gewaagd 55. zwarte delfstof 82. 57. doodkalm 84. 59. springloop 85. 60. voorwerp om iets in te 86. bergen 87. 62. drinkgerei strafweiktuig bijbelse naam zandheuvel slaapplaats teken van de dierenriem part vloeistof van pikante smaak plaaggeest één (Engels) onderdeel van een tennis- partij ondefricht walkant voeg/voord dwarshout aan een mast muzeknoot De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw Cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen: u mag zoveel in zenden als u maar wilt. Alle op lossingen op girokaart, cheque en/of briefkaart moeten zater- dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. Belangrijk: om te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijs dient u het aantal malen dat de letter N in het gevonden tref- Een cheque t.w.v. f999,- C.C. Smids - Krimpen a/d IJssel Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- J.W. Muijser - Rotterdam Een camera t.w.v. f 300,- J.M. van Duyvenvoorde - Den Haag Een diner voor twee personen t.w.v. f200,- W.J.M. Heinen - Rotterdam Twee museumjaarkaarten A.J. Rengers-Boot - Den Haag Een strandlaken J. Imhann - Den Haag Een l-persoons overtreksel J. Sperling-Kardol - Delft Een boekenbon t.w.v. f 50,- H.W. Kruidenier - Leidschendam Een pennenset M. Beek - Den Haag Een CD-bon t.w.v. f 50,- A.H. Kant-Krijgsman - Den Haag Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- P.T. den Ouden - Den Haag Een walkman O.M.L.Hoefnagel - Zoetermeer Een wolpakket t.w.v. f 70,- J. Gief.es - Schiedam CEASAR SPORT'S mioiMew HEALTH CENTERS horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf y Van Wezel Co. te Den Haag. JUWELIERSBEDRIJF rs?s/ Wexeftfr fêe. Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. Een waardebon van f75,- ter beschikking gesteld door de Bijenkorf te Den Haag en Rotterdam. Twee VIP-kaarten (maandkaart- en) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Health Centers. Een walkman MGR 90, autore- verse, stereo radio-cassettespe- ler met 9 voorkeurzenders en 3- bands equalizer, geschenk van Sanyo Nederland te Mijdrecht. Een pennenset, bestaande uit een vulpen en balpen, een ge- Een compact camera DL '60 schenk van Pelikan Nederland TELE met o.a. drop-in filminëg, te Zevenaar. automatische flitser en automa tisch filmtransport ter wasrde van f 300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een CD-bon met een waarde van f 50,-, beschikbaar gesteld door Vehmeijer te Den Haag. woord voorkomt te tellen. Het totaal aantal N's in alle tref- woordin stuurt u met de oplos sing vin de tiende puzzel in. Verguining: de vergunning voor het hoiden van deze puzzelactie is vereend aan de Stichting Mi lieubewustzijn door de Staatsse- cretais van Justitie, bij besluit van 56 januari 1990, nr. LO 900/ 014/514.90. Alle op deze pagina genoemde prijsn in natura t.b.v. van de actit 'Puzzelen voor het Milieu' zijn gratis ter beschikking ge stel De prijzen kunnen gelet op artikel 2 van de vergunning nr.L.O 900/014/014.90 slechts uitjekeerd worden, indien de neto-opbrengst van de puzzel mnimaal 60% bedraagt van de buto-opbrengst van het kans- siel, zijnde uitsluitend het totaal vin de extra bijdrage. Een Cinderella 1-persoons overtrekset 'Jasmin', ter be schikking gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo. Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld door Bruna Winkelketen BV te Houten. Een Seahorse strandlakei be schikbaar gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo. Twee museumjaarkaarten ter beschikking gesteld door de Stichting Museumjaarkaart te Leiden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10