Vriesekoop heeft nergens spijt van Sijbrands staat voor schier onmogelijke taak Wielrenner Draaijer overleden ioe ver mans en Nijssen zijn niet kredietwaardig Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidóaQowuvnt WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 PAGINA 13 fllliott loopt wereldrecord 5EVILLA Peter Elliott leeft gisteravond bij atle- jekwedstrijden in het Spaanse Sevilla het wereld record indoor op de 1500 peter verbeterd. De Brit [iep de afstand in 3 minuten ij 34,21 seconden. Het oude ecord stond op naam van |e Ier Marcus O'Sullivan. n februari 1989 klokte hij n New Jersey 3.35,60. Ko nend weekeinde vinden in iet Schotse Glasgow de Eu ropese kampioenschappen ndoor-atletiek plaats. Johannes Draaijer. FOTO: DIJKSTRA HOEVEN In zijn wo ning is Hoeven is gister ochtend de beroepswiel renner Johannes Draaijer overleden. Hij zou op 8 maart 27 jaar zijn gewor den. Draaijer, in zijn slaap ge troffen door een hartstil stand, was deze maand aan zijn derde seizoen als pro fessional begonnen. Drie jaar geleden was de in het Friese Sondel geboren Draaijer Nederlands kam pioen op de weg bij de amateurs geworden. Dat seizoen baarde hij boven dien opzien met twee etap pezeges in de Vredeskoers. In '88 ging hij over naar de profs in de PDM-ploeg van Jan Gisbers. Vorig jaar behaalde hij zijn enige zege bij de beroepsrenners in de eerste etappe van de Ronde van Murcia. Nadat hij vier dagen de leiders trui had gedragen, finishte hij als tweede in de eind rangschikking. Het overlijden van Johan nes Draaijer is de derde schok in betrekkelijk kor te tijd in de Nederlandse wielerwereld. In 1988 stierf Conny Meijer tijdens een koers in Naaldwijk, vorig jaar overleed Bert Oosterbosch op 32-jarige leeftijd. De PDM-ploeg neemt morgen niet deel aan de Grote Prijs Wieler revue, de eerste Neder landse wielerwedstrijd van het seizoen voor beroeps renners. Ook de deelne ming aan de Belgische openingskoers, Omloop Het Volk, heeft ploeglei der Jan Gisbers afgezegd in verband met de plotse linge dood van Johannes Draaijer. Zes spelers DIOK in rugbyselectie LEIDEN DIOK is met zes spe lers vertegenwoordigd in de Ne derlandse rugbyploeg die zondag in Hilversum tegen Bulgarije aantreedt: Berendsen, Van Loon, Kumnmer, Broers, Wisse en Mi- chelsen. De wedstrijd vindt plaats in het kader van de Europese B- competitie. De overige geselec teerden zijn: Van der Klei, Eman, Hadinogoro (allen HRC); Verhof stad, Mats Marcker (beiden Cas- tricum); Visser, Van Altena (bei den Hilversum); De Vries (AAC); Hengeveld (Amstelveen) of Din- kela (Dwingeloo). De reserves: André Marcker, Wierenga (bei den Castricum); Bos, Vermeulen (beiden DIOK). Bokser geschorst na weigeren van Aids-verklaring LONDEN De Afrikaanse boks kampioen in het zwaargewicht, Proud Kilimanjaro, is voor onbe paalde tijd geschorst. De pugilist uit Zimbabwe weigerde in Londen voor het gevecht met de in de Engelse hoofdstad woonachtige Canadees Le wis een Aids-verklaring te overleg gen. De Britse boksbond maakte de zaak aanhangig bij de drie interna tionale federaties. De 31-jarige Afri kaan ontkende elke suggestie dat hij besmet zou zijn. Tegenover de Lon don Evening Standard verklaarde hij dat hij zich koortsig voelde en geen trek had in het gevecht. Fignon aangeklaagd PARIJS Laurent Fignon moest zich gisteren voor een rechtbank in Parijs verdedigen voor een trap die hij aan de vooravond van de voor laatste etappe van de Ronde van Frankrijk, vorig seizoen, zou hebben uitgedeeld aan een camera-man van de Franse zender „La Cinq" Fignon ontkende het voorval dat volgens de aanklacht had plaatsgevonden op 22 juli 1989. Zowel de advocaat van de wielrenner als de officier van justitie pleitten voor vrijspraak, wegens gebrek aan bewijs. Fignon's ploegleider, Cyrille Gui- mard, trad op als getuige. Bij veroor deling hangt Fignon een gevangenis straf van twee weken boven het hoofd. De uitspraak is op 27 maart. KARLSRUHE Bettine Vriesekoop schaamt zich niet voor haar roerige verleden als beze.ten top sporter. ,,Ik heb nergens spijt van", benadrukt de voormalige „Tijgerin van Hazerswoude". „Ik ben trots op wat ik heb ge presteerd. Als ik ergens spijt van had gehad, zou ik na de Olympische Spelen van Seoul in 1988 mijn tafeltennisbatje nooit meer hebben aan geraakt". Vriesekoop viert morgen op de eerste dag van de open Westduitse titelstrijd in Karlsruhe haar officiële ren tree in het Nederlands team waarvoor ze tot dusver 158 keer uitkwam. „Ik begin zon- I der veel verwachtingen aan mijn tweede tafeltennis-le- ven", laat de tienvoudige na tionale kampioen op voor hand weten. „Ik wil gewoon lekker spelen. Ik heb geen idee op welk niveau ik meekan. In Europa bespeur ik stilstand of zelfs achteruit gang. Hoe kan anders ene Gabriela Wirth het Top Twaalf-toernooi in Hannover Hormoonspiegel Vriesekoop traint nu gemid deld twee uur per dag. „Dat is te weinig om constant op topniveau te presteren. Ik verwacht daarom grote uit schieters, zowel naar boven als naar beneden. Bang om af te gaan ben ik echter niet", i aldus Vriesekoop, voormalig Europese kampioene (1982 in Budapest), die de afgelopen twee jaar van bezinning is uitgegroeid tot een volwas sen, charmante vrouw. Van haar jongensachtige uiterlijk niets meer over. „Tot de Europese titelstrijd in 1988 heb ik altijd enorm hard ge traind, soms op het absurde af. Dat is van grote invloed op mijn hormoonspiegel ge weest. Ik train nu een stuk rustiger. Daardoor treedt au tomatisch het vrouwelijke meer naar voren". Na de Olympische Spelen in Seoul, waar ze teleurstellend op de zevende plaats eindig de, brak Vriesekoop abrupt met haar trainer Gerard Bakker. Vijftien jaar had het spraakmakende duo bij Bettine Vriesekoop maakt morgen na anderhalf jaar haar ren tree in de Nederlandse tafeltennisploeg. FOTO: ANP Gerard niet aanvaardbaar. Ik heb toen voor mezelf geko zen. Dat had ik eigenlijk veel eerder moeten doen" uitblijven. „Ik ging me steeds slechter voelen. Heel mijn li chaam deed pijn. Ik kreeg Voor de herboren Vriesekoop is tafeltennis meer ont- dan inspanning. „Het plezier staat nu voorop. Dat is ook de eni ge reden voor mijn terugkeer in het internationale circuit. Toen ik stopte, dacht ik nog dat mijn afscheid definitief was". Na een beroepskeuze-test be landde Vriesekoop vorig jaar in Amsterdam, waar ze een studie natuurgeneeskunde ter hand nam. De verhuizing van het knusse Hazerswoude naar de drukke hoofdstad deed haar goed. Het beklem mende gevoel verdween. „In Amsterdam ben je tegelijker tijd anoniem en tussen de mensen. Ik houd van drukte, maar wil mij soms ook graag terugtrekken. Dat kan nu". In de speelzaal van Tempo Team, toevallig ook het thuishonk van de nationale selectie, werd de trainingsin tensiteit weer langzaam op gevoerd. In de zomer diende de Italiaanse club Ragusa zich aan. Vriesekoop liet zich door het geld en het avon tuur op Sicilië verleiden tot een terugkeer in competitie verband. Voor volgend sei zoen lonkt ze naar een West duitse club. „Tot dusver heb ik al mijn wedstrijden in Italië gewon nen. Dat zegt echter weinig, omdat het niveau laag is. Het is een leuke ervaring. Het geld en het klimaat zijn goed. Het reizen begint mij echter de keel uit te hangen". In Rome kwam Vriesekoop in contact met oud-bondscoach Voor Vriesekoop is en blijft blessures. Soms had ik geen het (dikke) boek over haar relatie met Bakker nu geslo ten. „Ik heb geen zin meer over Gerard Bakker te pra ten. Dat is allemaal voltooid verleden tijd. Een privé-trai- ner heb ik niet meer nodig. Ik ga de komende jaren mijn eigen weg". Kort na de breuk met Bakker trok Vriesekoop zich eind 1988 volledig terug uit het top-tafeltennis. „Ik was het zat. De fysieke en mentale belasting kon ik niet meer opbrengen. Ik was ver zadigd". Levensonderhoud Met het spelen van demon stratiewedstrijdjes en een toe lage van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) voor zag Vriesekoop nadien in haar levensonderhoud. Van Avanti in Hazerswoude en trainen kwam vrijwel niets bij het Nederlands team lief meer. „Als je geen doel meer last van allerlei vervelende Milan Stencel, de huidige trainer van de Italiaanse ploeg. „Hij heeft mijn laatste twijfel over een rentree in het Nederlands team wegge nomen". Vriesekoop wil bij de natio- gevoel meer in mijn onderbe nen. Ik leed ook aan slape loosheid". Op al die ontwenningsver schijnselen had ze niet gere kend. „Ik ben stom geweest", nale selectie niemand in de geeft de tweevoudige winna res van het Europese top twaalf-toernooi (oude stijl) weg zitten. „Gerdie Keen heeft recht op haar kans. Al leen voor het dubbelspel ben leed gedeeld. „Ik ging on der Gerard.steeds meer ver krampen", gaf Vriesekoop destijds als verklaring voor de scheiding. Nu: „Ik wilde een andere, meer ontspannen hebt, ga je de training snel verwaarlozen. Ik deed hoog stens af en toe een duurloop- ïe" Een reactie van haar li chaam, ingesteld op vijf trai- ruiterlijk toe. „Ik had nooit ik met Miijam Kloppenburg zo rigoreus mogen stoppen, de aangewezen persoon. Het Op dat moment zag ik echter geld dat nu door de komst geen andere oplossing. En er van een hoofdsponsor vrij- was niemand die mij van ad- komt, moet de bond niet vies diende. Sportief gezien meer aan mij besteden. Die sponsor komt voor mij tien jaar te laat. Dat neem ik nie mand kwalijk, ik constateer gewoon een feit. Ik heb wel de indruk dat de NTTB ge- Vriesekoop beseft het "nu! leerd heeft van het verleden, zonder met die conclusie pro- De topspelers krijgen nu blemen te hebben. „Ik wilde meer aandacht en waarde- alles perfect doen. Zo'n in stelling is nodig als je naar het hoogste streeft. Je kunt heid een beetje uitstraling niet normaal zijn in je doen aan het Nederlands team viel ik in een groot Schuldgevoel Topsport als verslaving. en laten als je topsport be drijft. Anders ben je geen meegeven. Mijn ervaring in dienst stellen van de jeugd. aanpak, maar dat was voor ningsuren per dag, kon niet echte topper. Als ik één keer We hebben een leuke ploeg, niet trainde, had ik een De sfeer is ontspannen, ik schuldgevoel. Ik had er alles voe' ml] se in thuis. De ko- mende jaren ga ik pas echt genieten van tafeltennis". Ton Sijbrands grijpt naar de klok, maar kwam toch tijd te kort. TSJIZJOV OP WEG NAAR PROLONGATIE WERELDTITEL AMERSFOORT Ruim zes jaar had Ton Sijbrands geen dampartij meer ver loren. Maar gisteravond was het dan zo ver. Op een uiterst ongelukkig moment. Twee partijen voor het einde van de tweekamp om de wereld titel scoorde Alexei Tsjiz- jov in de achttiende partij de gelijkmaker. Hij be haalde een klokzege op Ton Sijbrands, wiens vlag op de 48e zet voortijdig viel. Daarmee kwam de Russische grootmeester op gelijke hoogte met de uitdager (18-18). Tsjiz- jov heeft aan twee punten in de resterende twee partijen voldoende om zijn titel te pro longeren. Sijbrands staat nu voor een schier onmogelijke taak. Hij moet ten minste drie punten bijschrijven om de we reldtitel te veroveren. Kreten van ontzetting, van on geloof ook, overstemden het slot van het achttiende duel. Tsjizjov had met secondant Virni een versterking gevon den in de variant van de zesde matchpartij. Hij investeerde veel tijd in de openingsfase en na twintig zetten oogde zijn positie aantrekkelijk. Acht zet ten later werd dat echt duide lijk. Sijbrands was in moeilijk heden en verzonk in diep ge peins. Analyses duidden op een sterkere positie voor de met wit spelende wereldkam pioen. Plotseling verschoot Tsjizjov van kleur. Hij vond wit's 37e zet niet de sterkste voortzet ting. Terwijl Sijbrands nog slechts vier minuten resteerde voor de laatste elf zetten en zijn secondant Krajenbrink met rode oortjes van ongerust heid doelloos heen en weer liep, liet Tsjizjov de direct voor de hand liggende winst op de 41e zet onbenut. Vluchtig Frappant was dat ook in de demonstratiezaal die winstva riant niet werd opgemerkt. „Drie zetten voordien had ik het gezien, maar op het mo ment dat het gebeurde was ik zo perplex dat ik het weer ver gat", gaf demonstrateur Alexander Mogiljanski na af loop toe. De in de perskamer door Virni onmiddellijk aan gegeven winst (43-39) was door beide spelers niet ont dekt. Ook na afloop marcheer den zij bij de analyse aanvan kelijk vluchtig over die vari ant heen. Pas toen Tsjizjov voor het publiek stond, kwam aan het licht dat de grootmees ters die zet totaal over het hoofd gezien hadden. Voor Virni was de partij al min of meer remise, toen het onmogelijke toch gebeurde. Sijbrands, na afloop voor elk commentaar onbereikbaar, had voor de laatste zes zetten minder dan één minuut. Dat redde de grootmeester niet. Ongeloof in beide kampen. „Zijn vlag is gevallen", zei Virni. „Ik ben gelukkig. Het had eerder kunnen gebeuren, maar ik heb mijn zelfvertrou wen nooit verloren", vertelde een vermoeid uitziende maar stralende Tsjizjov na afloop. Het zettenverloop van de achttiende partij tussen Tsjizjov (met wit) en Sij brands 1 32-28 18-23. 2. 38-32 12-18, 3 31-27 7-12, 4 43-38 17-21, 5. 49-43 23-29, 6 33x24 20x29, 7 34x23 18x29, 8 39-34 13-18, 9 34x23 18x29, 10. 35- 30 9-13, 11 30-25 21-26, 12. 43-39 19- 23. 13 28x19 14x23, 14 38-33 29x38. 15 32x43 10-14. 16 42-38 13-19, 17. 39-33 8-13, 18 47-42 4-9, 19. 44-39 15- 20, 20. 40-34 5-10. 21. 50-44 12-18, 22. 44-40 2-8. 23. 37-31 26x37, 24 41x32 11-17, 25 46-41 17-21. 26. 41-37 1-7, 27 34-29 23x34, 28 40x29 19-23, 29 39-34 13-19. 30. 37-31 8-13, 31 31-26 7- 11, 32 26x17 11x31. 33. 36x27 20-24. 34. 29x20 10-15, 35. 33-28 15x24. 36.42- 37 6-11. 37 37-31 24-29. 38 34-30 14- 20, 39 25x14 9x20, 40. 31-26 20-24. 41 30-25 29-34, 42 43-39 34x43, 43. 48x39 3-8.44 45-40 8-12, 45. 39-33 23-29. 46. 28-22 18-23. 47 22-18 13x31. 48 26x37 zwart verliest door tijdnood. Bedenk tijd: wit 1 56, tijd 2.00. Ijshockeyers Rotterdam winnen eerste wedstrijd ROTTERDAM Voor 1200 toeschouwers in de Weena-ijs- hal zette het ijshockeyteam van Rotterdam gisteravond de eerste schrede op weg naar prolongatie van het Neder lands kampioenschap. De eer ste wedstrijd in de serie „best of three" tegen Utrecht werd met 8-4 gewonnen. OTTERDAM Ook inder een enkele credit ed op zak lijkt Yannick loah meer kredietwaar- dan drie van de vier Nederlandse tennissers lie het toernooi van Rot- Brdam dit jaar herbergt. Iet was typisch iets voor le wat verstrooide Frans jan om bij de opening an een filiaal van de ponsorende bank tot de ntdekking te komen, dat zijn creditcards- zoek waren geraakt. waren er meer die in Rot- fdam hun krediet verspeel- ij zij het op een andere wij- Alberto Mancini bijvoor- ïld. De 20-jarige Argentijn 'as voor Rotterdam gecon- faeteerd, omdat de hoofd- Ponsor naast Brad Gilbert per sé een tweede top-tiener wilde. De winnaar van Monte Carlo en Rome werd zelfs de tweede plaats in het lotingsschema toegekend. Maar gravelspecia- list Mancini ging al in de eer ste ronde onderuit. „Ik kwam hier om mijn return te oefe nen", sprak hij doodleuk na qualifier Thomas Hogstedt de hand te hebben geschud. „Het was mijn eerste partij van het jaar. Dan weet je dat zoiets kan gebeuren". Ook Nederlanders verspeelden krediet. Na de slechte ouvertu re van Michiel Schapers, kon Mark Koevermans niet ver bloemen dat hij op deze onder grond slecht uit de weg kan en Tom Nijssen moest erkennen dat zijn tenniscapaciteiten in dit gezelschap het niet halen. De enig overgebleven landge noot is Paul Haarhuis, die van avond uitgerekend tegen Noah zijn proeve van bekwaamheid moet afleggen. Voor Koevermans, de 22-jarige topspin-specialist uit Berg- schenhoek, was de baan te snel. Voor Nijssen, zijn drie jaar oudere collega uit Lim burg, was één arbitrale beslis sing in zijn nadeel voldoende om er na een hoopvol begin de brui aan te geven tegen de als zevende geplaatste Jonas B. Svensson. Het breekpunt kwam bij 6-5 in de eerste set toen umpire Ings een beslissing van een lijn rechter herriep. „Dat was het verkeerde moment", aldus Nijssen. „Ik had alle hoop dat ik die set kon pakken". Toen dat niet ging, was het snel ge beurd. Vooral toen Nijssen met nieuwe (zwaardere) ballen in de derde game van de tweede set twee dubbele fouten ach tereen sloeg. „Hij speelde de belangrijke punten goed. Daardoor komt het dat Svens son nu bij de eerste dertig staat en ik niet bij de eerste hon derd", aldus het droge com mentaar van de Limburger. Nostalgie Bij Koevermans is het uitslui tend nostalgie, dat hem bindt aan het Sportpaleis. Hij was er ooit ballenjongen. Vorig jaar 'kreeg hij een „wild card" voor het hoofdtoernooi. Zelf had Koevermans liever de zon en het gravel van de Egyptische hoofdstad Cairo opgezocht. „Maar dat kon ik niet maken", liet hij met spijt in zijn stem weten na de kleurloze 6-4, 6-2 tegen Nicolas Pereira. Als hij er in de dubbel uitligt, reist Koevermans zo snel mogelijk naar Casablanca en Agadir. De Afrikaanse noordkust dus waar vorig jaar de „succes-sto- ry" begon, die enkele maan den later na Rome eigenlijk al weer afgelopen was. Koevermans had zich serieus voorbereid. Contactlenzen ver schaften hem een beter zicht en voor een week extra trai ning had hij zelfs het toernooi van Philadelphia laten schie- >ten. Desondanks ontkwam hij voor de vijfde achtereenvol gende maal niet aan uitscha keling in de eerste ronde. Dit seizoen liep het alleen in Ade laide naar wens. Koeverman6 bracht het daar tot de kwartfi nales, waarin hij van Jimmy Arias verloor. „Die prestatie en ook de overwinning eind vorig jaar in Itaparica op Pe reira bewijzen dat ik ook op een andere ondergrond kan spelen. Toch ben ik blij dat het binnen-seizoen afgelopen is en ik weer naar het gravel kan. Daar kun je ten minste glij den". aldus Koevermans. Zijn vroegere clubgenoot bij de Haagse landskampioen Leimo- nias, Peter Nyborg, haalde de tweede ronde evenmin. De Zweed verloor beide tie-bre aks tegen de Tsjechoslowaak Karei Novacek. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.50 uur: Studio Sport. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. BBC 1, 23.00 uur Sportsnight. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Eerste verlies Kasparov in acht maanden LINARES Onoverwinnelijk is hij nog niet. schaak-wereld kampioen Gari Kasparov. Gis teren leed de Rus zijn eerste nederlaag in acht maanden Tegen een ex-landgenoot. Bo ris Goelko, uitgeweken naar de Verenigde Staten, zette het schaaktoernooi in het Spaanse Linares op zijn kop. Hij ver sloeg in de achtste ronde het schaakwonder. Kasparov, de speler met de hoogste ELO-ra- ting (2810) ooit. kreeg door het verlies aan de kop gezelschap van zijn jeudige landgenoot Boris Gelfand. Die dwong een andere ex-Rus, oud-wereld- kampioen Spasski, tot capitu latie Gelfand en Kasparov hebben zes punten uit acht partijen. Steinlager wint ook vierde etappe PUNTA DEL ESTE Het Nieuwzeelandse zeiljacht Steinlager II heeft ook de vierde etappe van de Whitbre- ad-race om de wereld gewon nen. Schipper Peter Blake ar riveerde maandagmiddag om 17.41 uur in finishplaats Punta del Este. Dat betekende dat hij voor de 6255 zeemijl van Auckland naar Uruguay 22 dagen, 20 uur, 41 minuten en 54 seconden nodig had. Blake ging zijn landgenoot Grand Dalton, zeilend op de Fisher en Pay kei, 21 minuten en 18 seconden voor. Voor de Finse boot Martelle is de vierde etappe een minder plezierige reis aan het worden. Het ver loor 100 zeemijl buiten de Ar gentijnse kust zijn kiel. De Zwitserse deelnemer Merit en de Franse boot Charles Jour- dan hebben de Fin hulp gebo den. Sportwereld Autosport Het Circuit Zandvoort krijgt voorlopig toestemming voor het houden van historische Grand Prix- wedstrijden en dragster-races De licentie geldt tot 1 januari 1991 en kan zelfs vervallen wanneer de Kroon een defini tieve uitspraak doet over de hinderwetvergunning van het racecircuit. /sportuitslagen ATLETIEK Wedstrijden in Sevilla Dames, 60 m: 1. Ottey (Jam) 7,15, 2. Möller (DDR) 7,33, 3. Allen (Cub) 7,34. 200 m: 1. Ottey (Jam) 22,77, 2. Myers (Spa) 23,16, 3. Dixon (VSt) 23,42. 800 m: 1. Wachtel (DDR) 2.02,28, 2. Wo- dars (DDR) 2.02,56, 3. Zunlga (Spa) 2.03,53. 60 m horden: 1. Lopez (Cub) 8,02, 2. Adams (Cub) 8,05, 3. Barre- nechea (Spa) 8,24. Hoogspringen: 1. Bikova (Sov) 1.87, 2. Beyer (DDR) 1.80, 3. Martinez (Spa) 1.80. Heren, 60 m: 1. Witherspoon (VSt) 6,59, 2. Stewart (Jam) 6,67, 3. Berger (Oos) 6,69. 200 m: 1. Da Silva (Bra) 20,82, 2. Cornet (Spa) 21,16, 3. Heard (VSt) 21,17, 4. Smith (VSt) 21,51. 400 m: 1. Everett (VSt) 45,61, 2. Harris (VSt) 46,00, 3. Pierre (VSt) 47,66. 800 m: 1. Gray (VSt) 1.45,64, 2. Arconada (Spa) 1.47,17, 3. Clark (VSt) 1.47,33. 1500 m: 1. Elliott (GBr) 3.34,21 (WR), 2. Philippeau (Fra) 3.36,98, 3. Hidalgo (Spa) 3.37,72. 3000 m: 1. Aoulta (Mar) 7.45,14, 2. Maree (VSt) 7.45,90, 3. Rowland (GBr) 7.46.22. 60 m horden: 1. Kingdom (VSt) 7,50, 2. Nehemiah (VSt) 7,53, 3. Pierce (VSt) 7,61 Pols- hoog: 1. Boebka (Sov) 5.92. 2. Garcia (Spa) 5.67, 3. Collet (Fra) 5.62. BASKETBAL Heren Europa Cup 2 Halve finales: PAOK Saloniki (Gri)- Virtus Bologna (Ita) 100-94 (totaalsco re 157-171); Zhalgirls Kaunas (Sov>- Real Madrid (Spa) 89-77 (169-170). Finale: Bologna-Madrid op 13 maart in Florence (Ita). HOCKEY Indira Gandhi Cup heren in Luck- now (Ind) 1e dag: India-Kenya 6-0, Malaysia- Zuld-Korea 1-1. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1# koers, 2000 m: 1. Captain Rie- brand (B.Schwarz) 2.46,3 - 1.28,2, 2. Damdo Boshoeve, 3 Evita Middel- wijk. Toto: winnend 3,70, plaats 2,00, 3,00, koppel 9,50, trio 147,00. 2e koers, 2000 m: 1. Drieske M (A.Suykerbuyk) 2.49.1 - 1.24,6, 2. Everest Montana, 3. Dit is Hollandia. Niet gestart: Domingo Supreme. Toto: winnend 1,80, plaats 2,30, 1,60, koppel 3,50, trio 24.90 3e koers, 1609 m: 1. Brenda Volo (J.Pool) 2.08,8 - 1.20,0. 2. Expo Bui tenzorg, 3. Dawdle Meadow. Toto: winnend 4,20, plaats 1,90, 2,90, 4,70, koppel 19,30, trio 812,20. 4e koers, 2000 m: 1. Armbro Gritty (H.van Voorst) 2.47,1 - 1.23,6, 2. Dheres Hanover, 3. Daphne Ruim zicht. Niet gestart: Disco Dancer. Cracker Randalis. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20, 1,70, 2,10, koppel 8,80, trio 97,50. 5e koers, 2000 m: 1Derrek Baker (T. Kooyman) 2.45,5 - 1.22,8, 2. Delicious Pride. 3. Damza Casindra. Toto: win nend 3,20, plaats 1,70, 2,00, 1,70, koppel 10,90, trio 84,80. 6e koers, 2000 m: 1. Cassanova Boy (M Poort) 2.42,0 - 1.21,0, 2 Oevento- re B.. 3. Condor Hendrika, 4 Zorro A. Niet gestart: Bennie d'Aster, Anjo Vredenburch, Anne V. Toto: winnend 3,60, plaats 2,10, 2,20, koppel 10,50, trio 41.70. kwartet 143,50. 7e koers. 2440 m: 1 Zeb David (S Vlaar) 3 18,3 - 1.21,3, 2 Djashin. 3. Bliksem V Niet gestart: Yonnie Flight. Toto. winnend 7,20, plaats 1.70. 1,50, 1.50, koppel 22,20, trio 207,60. 8e koers, 1609 m: 1. Zita Morgan (W. Zijlstra) 2.05,5 - 1.18,0, 2 Amazone Cede, 3 Zonnestraaltje. Toto: win nend 5,90, plaats 3,70, 9,70, koppel 45,20, trio 381.60 9e koers, 2000 m: 1. Annemiek Baker (J. Oorthuijsen) 2.41,3 - 1.20,7, 2. Bir- mana B 3 Annlgje, 4 Zie die Detvi- le Niet gestart: Clao Magnus. Yrus du Bois. Toto: winnend 1,50, plaats 1,30, 1,50, 2,50, koppel 5,30, trio 17,50, kwartet 57.20. 10e koers, 1609 m: 1. Carln Buiten zorg (C. Wortel) 2.08,8 - 1.20,0, 2. Atomic Power, 3. Zarelli. Toto: win nend 3,80, plaats 1,80, 5,50, 2,40. koppel 55,50, trio 347,10. W-5: 9-6-9-3-9 Uitbetaling: f 7229,40. Omzet totalisator: 241.110,00. TENNIS Toernooi in Rotterdam Herenenkelapel, 1e ronde: Novacek (Tsj)-Nyborg (Zwe) 7-6, 7-6, Pereira (Uru)-Koevermans (Ned) 6-4, 6-2, Steeb (BrD/4>-Pioline (Fra) 6-4, 6-4, (Ned) 7-6, 6-1: Hlasek (Zwl/6)-Jelen (BrD) 7-6, 7-6. Herendubbelapel, 1e ronde: Beck- man/Jensen (VSt)-Pawsat/Warder (VSt/Aus/2) 7-5, 5-7, 7-6, Antonltsc- h/Castle (Oos/GBr)-Baur/Zlvojlnovlc (BrD/Joe) 6-4, 7-5, Lavalle/Lozano (Mex)-Nelson/Novacek (VSt/Tsj) 6-4, 4-6, 6-4, Nargiso/Perelra (Ita/Uru)- Bates/Dyke (GBr/Aus) 4-6, 7-6, 7-5; Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe/1>-Bahra- mi/Noah (Ira/Fra) 6-2, 6-4 Toernooi in Ashkelon (lar) Damesenkelspel. 1e ronde: Ormans (Ned)-Kruger (ZAI) 6-3, 6-1, Rooy- mans (NedLBausmans (Bel) 6-4, 6-3, Reinders (Ned)-Fauche (Zwl) 6-1. 6-1. Benzon (lsr>-Markesteln (Ned) 4-6, 6- 2. 6-4 VOETBAL Engeland, aerata divisie: Chariton Athletic-Arsenal 0-0, Southampton- Norwich City 4-1 FA Cup, 5e ronde: Cambridge United-Bristol City 5-1 Schotland, FA Cup, 4e ronde: Cow denbeath-Dunfermline 1-2. Portugal, 5a ronde beker: Chaves- Belenenses 0-2, Marco-Estrela Ama- dora 0-1, Porto-Tlrsense 0-2. Setu- bal-Boavista 2-1, Valadares-Maia 0-3, Valonguense-Ollvais Moscavide 1-0, Vila Real-Guimaraes 1-3 Golf-toernooi in Kuwayt: Qatar-Vere- nigde Arabische Emiraten 0-0

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13