remeenten bollenstreek erwachten nog geen met huisvuil FNV stelt Ouwehand voor een ultimatum FEL DEBAT OVER VERKOOP VAN GEMEENTEWONINGEN VVV Noordwijk wil kleiner naaktstrand EIDEN& OMGEVING CcidócSoivumt WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 PAGINA 11 Jille Omgang Barbara fc«UIDEN De ■lijkse bedevaart H de Stille Omgang p, plaats in de 6 ht van zaterdag 17 rt op zondag 18 «n worden de bij- jrheden voor de it Inemers uit Lei den besproken op jaarvergadering de RK begrafenis- u eniging St. Barba- ai Deze heeft plaats taal Keijzer in Lei den en begint om 14 510 De diverse t isten openbare werken de gemeenten in de lenstreek waar vanaf k daag geen huisvuil wordt opgehaald, wachten op korte ter- i geen grote proble- i~ i. Als het bij een week n ft, is dat nog wel te rzien. Zolang kunnen 2i mensen thuis wel hun nis bewaren, aldus irdvoerders van Kat- i, Rijnsburg, Valken- g, Noordwijk, Noord- :erhout, Voorhout, Lis- l >n Hillegom. Demde gemeenten zijn alle esloten bij Vuilafvoerbe- Duin- en Bollenstreek, huisvuil uit die dorpen it normaal gesproken bij overslagstation in Voor op transport gezet rich- het Drentse Wijster. Da- )K ks gaan vanuit de Bollen- 15 ;k negentien wagons met 5 gezamelijke lading van londerd ton huisvuil naar er. enteel staan de volgela- groene VAM-wagons ech- stil bij de overslagplaats het voormalige café Piet Sint Jan's fanfare kiest voor coördinator ZOETERWOUDE - De Zoe- terwoudse Sint Jan's fanfare gaat voorlopig verder door het leven zonder voorzitter. Nadat Hans van Veen de voorzitters hamer heeft neergelegd, is er niemand binnen het muziek gezelschap die als zodanig op treedt. Er is gekozen voor een andere formule. Er komt een coördinator. Kees Dobbe - in het verleden overigens wel voorzitter van de fanfare - is de eerste. Op deze koers hoopt de Sint Jan's fanfare de ko mende tijd goed te kunnen va ren. De basis voor de toekomst is gelegd met bezoeken door de fanfare aan de Zoeterwoudse basisscholen, waar muzikaal onderricht werd gegeven. In middels hebben twaalf kinde ren zich gemeld bij de fanfare. De algemene vergadering van de fanfare stond onlangs volle dig in het teken van het beleid voor de komende jaren. Het muzikale peil in de afdeling Superieur is bijzonder hoog. Met veel nieuwe en vooral jeugdige leden is het vrijwel een onmogelijke opgave dat niveau te kunnen handhaven. De Sint Jan's fanfare staat daarom voor een belangrijke keuze: of enkele jaren wach ten met deelnemen aan een concours of het verzoek doen één of twee divisies lager te mogen uitkomen. Een duide lijk standpunt daarover is er nog niet. Vast staat wel dat de koffie concerten terugkeren. Zondag 12 maart is de eerste. Zowel de Sint Jan's fanfare zelf als een fanfarekorps uit het Brabantse Ulvenhout geven dan acte de presence. Nieuw bij de fanfare is de uit reiking van een Muziekmak- kers Award. Een kleinood dat is ingesteld op initiatief van de scheidende voorzitter Hans van Veen. Als eerste kreeg Al- fons Nijhuis de onderschei ding. Hij houdt zich binnen de vereniging al geruime tijd be zig met het repareren van in strumenten. Tarieven tennisbanen stijgen nauwelijks LEIDSCHENDAM De tarieven van ten nisbanen stijgen nauwelijks. De tarieven voor de tennisbanen Overdam en Park Ro- zenrust werden gisteren in de commissie Welzijn vastgesteld. De ochtend-, middag en avondtarieven op beide tennisparken gaan doordeweek echter met 65 gulden per dagdeel omhoog. De forse verhoging is vol gens B en W een gevolg van het feit dat vo rig jaar de verhoging van 30 gulden die door de Vereniging van Tennisparkdirecties (VTD) was vastgesteld door de Recreatie- raad niet was overgenomen. De tarieven van parkkaarten en zwerverskaarten in Overdam en van vakantiekaarten in Park Rozenrust blijven met respectievelijk 10, 170/130 en 70 gulden per persoon ongewij zigd. Kunstgrasveld valt voor gemeente Lisse duur uit LISSE Hockeyvereniging Hisalis heeft geen 220.000 gulden die ze bij zou dragen aan de aanleg van een kunstgrasveld. Als de gemeente belsuit mee te betalen, val de aan leg voor de gemeente duurder uit dan de ge plande 250.000 gulden. Het veld kost 470.000 fujden. De vereniging kan mogelijk aan 0.000 gulden komen. Het college van Ben W van Lisse is van me ning dat het onontkoombaar is dat bij ver dere uitwerking van het project moet wor den uitgegaan van een maximale gemeente lijke bijdrage om niet van 390.000. Het colle ge schrijft aan de leden van de commissie van Sport en Recreatie onder meer, dat voor het voortbestaan van de hockeysport in Lisse het hebben van een kuststofbaan onotbeerlijk is. Kluis gekraakt SASSENHEIM Onbekenden hebben gis ternacht een kluis gekraakt in een bloembol- lenbedrijf aan de Rijksstraatweg in Sassen- heim. De buit bedroeg tweeduizend gulden. De daders kwamen binnen door een deur in te trappen. Fontein gestolen uit verkeerstuin KATWIJK Uit de verkeerstuin van het Katwijkse Zeehospitium is tussen zondag en dinsdag een fontein gestolen. Het ding stond nog maar sinds 21 februari in de tuin, waar bewoners verkeerslessen kunnen volgen. De fontein vertegenwoordigt een waarde van 1200 gulden. Gijs. De acties van proteste rende akkerbouwers, die in Wijster met hun trekkers de toevoer blokkeren, zorgen er voor dat geen huisvuil meer verwerkt kan worden. De voor hogere graanprijzen ac tievoerende boeren hebben de VAM tot doelwit van hun ac ties gemaakt omdat het minis terie van landbouw voor 99 procent eigenaar is. Dat de vuilnisauto's vanaf vandaag niet meer langsko men, is gisteren door middel van publikaties in dag- en weekbladen aan de inwoners van de verschillende gemeen ten bekend gemaakt. De dien sten openbare werken van Noordwijk, Hillegom, Valken burg, Voorhout en Rijnsburg hebben echter niet het risico willen lopen dat mensen niet op de hoogte zouden komen en hebben huis-aan-huis vlug schriften verspreid. Carnaval Noordwijkerhout had hetzelf de willen doen, maar zag zich genoodzaakt ervan af te zien in verband met carnaval. De meeste ambtenaren hebben een paar dagen vrij en het ge meentehuis is gesloten. A. de Boer, directeur gemeentewer ken van Noordwijkerhout, denkt niettemin dat de meeste Noordijkerhouters het bericht wel ter ore zal zijn gekomen. „Het staat in de krant en bo vendien is uitgebreid op de te levisie geweest dat de VAM is gestopt met de verwerking van het huisvuil. En ik denk ook ons huisvuil verwerkt. Maar je hebt natuurlijk altijd mensen die er niet bij stil staan", aldus De Boer, die de meeste problemen verwacht bij de plaatsen waar meerdere huishoudens gezamenlijk hun vuilniszakken buiten zetten. „Niemand voelt zich dan per soonlijk verantwoordelijk en vaak wordt het dan al snel een rommel". Lisse, de enige van de acht ge meenten die met minirolcon- tainers werkt, heeft ook geen foldertje verspreid om de in woners in te lichten. „Die con tainers zijn over het algemeen groot genoeg om het huisvuil van wat extra dagen te ber gen", aldus opzichter openbare werken T. Helderman. „En gaat het er allemaal niet in, dan kunnen de mensen vol gende week naast de container hun afval in plastic zakken aanbieden. Eventueel rijden wij met twee wagens volgende In Noordwijk heeft de dienst openbare werken alle inwo ners schriftelijk laten weten dat de vuilnismannen vandaag niet op pad gaan. „Zet men toch het huisvuil aan de weg, dan zullen wij de mensen per soonlijk benaderen en vragen of ze de zakken weer binnen halen", aldus assistent afde lingschef openbare werken R. Bon. Evenals zijn collega's uit andere gemeenten denkt Bon dat de stremming in het vuil nisophalen niet al te lang zal duren. „Gebeurt dat wel, dan zitten we met een groot pro bleem. Ijskasten, dat is het enige dat we nog ophalen. Die tappen we namelijk af en gaan vervolgens naar een handelaar in oud ijzer. We hebben in eider geval besloten de men sen op de hoogte houden. Du ren de boerenacties bij VAM langer, dan brengen we even tueel vervolgbriefjes in Noord wijk rond". Rampzalig „Als de acties langer dan één of twee weken gaan duren, dan zou dat echt rampzalig zijn". Dat is de reactie van ad junct-directeur P. Borkus van De wagons van de VAM-trein staan er stil en verlaten bij in Noordwijkerhout. Vuilnis wordt zeker vandaag niet in vervoerd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE sen, die aanbelt bij woningen waar vuilniszakken op de stoep staan en wordt de bewo ners verzocht de zakken voor lopig weer even terug te ne men. „Eventueel zetten we het zelf terug in de tuinen", aldus hoofd gemeentewerken van Valkenburg F. Limburg. gemeentewerken Voorhout, het lang duren, ja dan onstaat ders. Iedereen rekent er eigen- opslaan van het afval is voor er natuurlijk een hygiënepro- lijkop dat het zo'n vaart niet rw, ui:u zaj iopen Voorlopig moet ie dereen zijn of haar huisvuil binnen of op eigen terrein houden en gebeurt dat niet dan zal actie ondernomen worden. Zo rijdt door Katwijk en Valkenburg een ploeg men- ons echt onmogelijk. Ook in de vuilnisauto zelf zou het niet kunnen, want die is ook bij de gemeente Warmond in ge bruik. Voorlopig zullen we de mensen verzoeken hun huis vuil binnen te houden. Gaat bleem, waar ik zo een twee drie echt geen oplossing voor zou weten". Een echte oplossing voor het afvalprobleem indien de boe ren volharden in hun acties heeft geen van de woordvoer- tOEN LINKS: »orschoten Iiet zelf rvuilde ond n hoonmaken 1 3RSCHOTEN De eente Voorschoten it zelf beginnen met schoonmaken van ver- de erreinen. De reke- moet later bij de ver- er worden ingediend, stelt Groen Links rschoten in zijn ver ingsprogramma. ring kan niet worden 'elaten aan de veroorza- omdat het dan veel te duurt voordat de grond on is. Uit oogpunt van sgezondheid is dat niet aardbaar, zo menen de ïisch afval kunnen doen. moet de gemeente Voor ten afval gescheiden gaan amelen en compostvaten trekken. et verkiezingsprogramma ijft de progressieve partij een buurtbus de twee NS- •ns en de verschillende in moet gaan verbinden, moet worden onderzocht ït mogelijk is de tramver- 1 Leiden-Den Haag ieven in te blazen. Groen Links Voorschoten Groen Links wil betaald par keren ip het centrum en meer fietsenstallingen. De maxi mum snelheid moet worden teruggebracht tot dertig kilo meter per uur en fietsverkeer moet een betere doorstroming krijgen. De partij pleit voor een open jongerencentrum en de aan stelling van een professionele jongerenwerker. Groen Links suggereert dat een oefenruim te voor muziekgroepen een eerste aanzet tot een jongeren centrum zou kunnen zijn. De kinderopvang in Voorscho ten moet sterk worden verbe terd, zo stellen de groenen. Momenteel telt Voorschoten 52- plaatsen in kinderdagverblij ven en dat moeten er volgens de partij 180 zijn. Groen Links wil in het eerste jaar een ver dubbeling van de huidige plaatsen. Lijsttrekker van Groen Links Voorschoten is Steef Harlaar. Hij wordt gevolgd door Maar ten Zilverentant, Magda Pot- ma, Taco van der Wilde, Mart Riebroek en Frits Glotze. jloordkade ijgt nieuwe strating DERDORP De Zij dkade in Leiderdorp dt vanaf morgen van een 'we bestrating voorzien, 'el trottoirs als rijbaan den onder handen geno- Het werk duurt vier a weken. antoorkeet !g gehaald Idekerk aan den Inbrekers hebben een bedrag van 5.000 en aan postzegels en te- tos gestolen uit een kan keet aan de Hondsdijk in wekerk. NOORDWIJK De fracties in de Noordwijkse gemeente raad zaten elkaar gisteravond danig in de haren over een mogelijke, maar nog onmoge lijke verkoop van huizen uit het gemeentelijk woningbezit aan de huurders. In het nu en dan heftige debat kwam me vrouw B. Cassee-van Noppen (Noordwijks Belang) met een motie, mede ingediend door het CDA, de PvdA en Groen Links. Daarin wordt het colle ge verzocht om binnen een zo kort mogelijke termijn te ko men met een notitie over de consequenties van de verkoop. Er komt een ambtelijke werk groep, die tot taak krijgt zo snel mogelijk een zo compleet mogelijke notitie samen te stellen. Met het indienen van deze motie trachtten de fracties de VVD de wind uit de zeilen te nemen. De liberalen zouden zich erop voor laten staan de verkoop van gemeentewonin gen in het verkiezingsvaandel te hebben. In de motie wordt gewezen op een al in 1988 toe gezegde notitie. De Stichting Bewoners Belang Boerenburg-West had over de door haar gewenste verkoop van woningwetwoningen aan de huurders een discussienota opgesteld. Deze heeft men in middels aan het gemeentebe stuur aangeboden. In de aan hef van de motie werd gesteld, dat de discussie over deze aan gelegenheid in het licht van de komende gemeenteraadsver kiezingen weer hoog was op gelaaid. Voorgesteld werd om dit punt bij de samenstelling van het collegebeleidsprogramma 1990-1994 nadrukkelijk te be trekken. Op dit moment kon den dergelijke transacties niet actueel zijn, zo bleek uit het debat, omdat in 1986 bij de vorming van het huidige colle ge was afgesproken, dat het gemeentelijk woningbezit niet zou worden verkocht. Fractievoorzitter J. Smit van de VVD ontkende met klem, dat hij ooit met de zaak van het woningbezit had willen stunten. Hij vond dat noch het college noch de VVD onduide lijkheid over hun standpunt hadden laten bestaan. Het bevreemdde wethouder Admiraal dat de fracties nu met een motie kwamen, omdat vaststaat dat nu geen verkoop kan plaats hebben. Verbreding fietspad aangevochten DEN HAAG/LEIDSCHEN- DAM Een aantal bewoners van de Schout van Eijklaan in Leidschendam is fel gekant te gen de geplande verbreding van het fietspad langs de Bur gemeester Banninglaan. De verbreding gaat ten koste van een gedeelte van de groen strook achter hun flats. Ook vrezen zij een toename van criminaliteit als het fietspad naar hun flats opschuift. Met een schorsingsverzoek bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State, proberen zij nu alsnog de aanleg tegen te houden. Gisteren boog waar nemend voorzitter mr. C.J. van Zeben zich over de kwes tie. De bewoners vrezen dat criminelen worden aangetrok ken door de verbreding. De kelders komen dan dichter bii het fiets-pad te liggen. Doel van de verbreding is de veilig heid van fietsers. KATWIJK Het FNV heeft gisteren het visver- werkingsbedrijf Ouwe hand per aangetekende brief laten weten om de stakende avondploeg on der de CAO te laten val len. Wordt daar niet op gereageerd dan zal vol gens Kitty Rozemond, lid van het FNV bondbe- stuur, tegen Ouwehand een kort geding worden aangespannen. De Vervoersbond CNV over legt vandaag weer met de di rectie van het Katwijkse vis- verwerkingsbedrijf Ouwehand over de problemen met de avondploeg. Volgens bestuur der T. Anbeek (CNV) is de bond erin geslaagd de ruziënde partijen weer om tafel te krij gen, maar een woordvoerder van de Dienstenbond FNV wist nog van niets. Volgens het CNV zal Ouwehand de Dienstenbond FNV uitnodi gen. De werkneemsters komen aan het begin van de avond bijeen om de situatie te bespre ken. De FNV eist dat de CAO ook voor de avondploeg geldt. Daarnaast wil de FN V-bond dat „een aantal verslechterin gen" die zijn doorgevoerd bij het aflopen van de vorige cao op 31 december vorig jaar worden teruggedraaid. Het gaat daarbij met name om de inkomensverslechtering voor veel werkneemsters, aldus de woordvoerder. De FNV oefent druk uit op bij die bedrijven die het overtolli ge werk van Ouwehand willen overnemen vanwege de sta king. Gisteren kwamen de sta kende dames van Ouwehand tezamen in het zalencomplex Tripodia. Kitty Rozemond vertelde de aanwezigen over de aangete kende brief aan het adres van Ouwehand. Daarin werd nog maals met nadruk vermeld dat het FNV eist dat de avond ploeg onder de CAO moet val len en dat Ouwehand de ar beidsvoorwaarden niet eenzij dig kan wijzigen. Volgens Ro zemond geeft het FNV Ouwe hand tot vandaag 16.30 uur de tijd om aan deze eisen te vol doen, zo niet dan zal er een kortgeding volgen. Verder zou de negatieve hou ding van de dagploeg aan het omslaan zijn ten gunste van de avondploeg. Op de bijeen komst van gisteren waren voor het eerst medewerkers van de dagploeg aanwezig. Volgens Peter de Groot heeft het bedrijf Bertus Dekker uit IJmuiden, ook eigendom van Ouwehand met dezelfde pro blemen te maken als die van de dames van de avondploeg. NOORDWIJK De Stichting VVV wil het naaktstrand aan de Noordwijkse kunststrook beperken. Het mag van de VVV slechts toegstaan ziin naakt te recreër en tussen de Landgevewlder- slag en de gemeentegrens met Zandvoort. Directeur W. Ro vers van de Stichting VVV/ Noordwiik Promotie heeft in een brief aan de gemeenteraad medegedeeld, dat zijn organi satie het niet eens is met het in januari jaar genomen besluit om ten noorden van de bad plaats een strandgedeelte tot een lengte van ruim 6 kilome ter aan te wijzen voor de naaktrecreatie. De Stichting VVV Promotie Noordwijk vraagt om heroverweging en bijstelling van het raadsbesluit. Bij de discussie over dit onder deel van de algemeen plaatse lijke verordening wilde de CDA-fractie volstaan met de aanwijzing van een strandge deelte van ongeveer 2,5 küo- meter ten noorden van de Langevelderslag. Daaraan viel niet te ontkomen. Justitie wil de blootliggers op het textiel- strand alleen vervolgen als het gemeentebestuur een strand gedeelte voor naaktrecreatie had bestemd. De fracties van de VVD, Noordwijks Belang, Partij van de Arbeid en Groen Links, tezamen een meerder heid vormend in de raad voeg den er nog eens 4 kilometer strand aan toe. Een jaar of vijf geleden vorm de de aanwijzing van een naaktstrand ook al een punt van discussie op bestuurlijk ni veau. Toen kwamen grote ho teliers in actie en ging uitbrei ding niet door. Ook nu weer komen er, zij het dan laat, pro testen van het georganiseerde bedrijfsleven. Men is van oor deel, dat het inmiddels geno men besluit een te grote druk zal leggen op het overblijven de gedeelte textielstrand. „Dit zal ongetwijfeld in de toe komst een bron zijn van veel ergernis en botsingen op aller lei terrein", aldus de brief. Ook bij plaatselijke vrouwen organisaties is de bijzonder uit breiding van het naaktstrand slecht gevallen. In zijn schrij ven merkt de directeur VVV nog op, dat ook in de totale promotie van de badplaats deze overgang naar een derge lijk groot gedeelte naaktstrand een te grote stap lijkt. Gereedschap gestolen ROELOFARENDSVEEN Inbrekers hebben gister nacht een grote hoeveelheid gereedschappen gestolen uit twee tuindersbedrijven aan de Kerkweg en de Floraweg in Roelofarendsveen. De da ders waren met een gestolen wagen naar de bedrijven ge reden die ze daar achterlie ten. Ze gingen er vervolgens vandoor in een auto van een van de bedrijven. Kinder voorstelling over Oeps in de Terp VALKENBURG Peter Kleijn speelt morgen om 14.30 uur, het verhaal van Oeps de rode ijsbeer. De voorstelling heeft plaats in „De Terp" te Valkenburg. De voorstelling is georgani seerd door Jeugd in vakan tie. De toegangsprijs is drie gulden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11