Techniek UVS verliest van inzet Lugdunum Roodenburg komt goed wejj Korfballers dieper in problemen Commotie bij Altio LFC houdt Kickers op gelijkspel 'Ahoy' te sterk voor Siemerink MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 PAGINA LEIDEN „We hebben op het niveau van de man-in-het-zwart geac teerd," aldus Wirn Rijs- bergen. Dat bedoelde de Roodenburg-oefenmeester dus niet als compliment. In het degradatieduel te gen Blauw Zwart zag de naar DWS vertrekkende trainer zijn pupillen op eenzelfde dramatisch peil opereren als scheidsrech ter Vink. Met de uiteinde lijke 1-1 kwam de thuis ploeg, in de woorden van Rijsbergen, „goed weg". Slechts in de openingsfase ver toonde de Kooiclub iets wat nog enigzins op voetbal leek. In de vijfde minuut kreeg Ro nald Jansen de bal op een pre senteerblaadje van Wijnand Bakker aangereikt, maar de op zijn besluit om te stoppen te ruggekeerde spits trof slechts het zijnet. Nog geen zestig se conden later was het de beurt aan Marcel van der Burg. De naar UVS vertrekkende goalt- jesgetter had dit maal het vi zier niet op scherp staan. „Ze ker geen misselijke kansen", probeerde Rijsbergen nog wei nig overtuigend. „Als we op dat moment op 2-0 hadden ge komen, was de wedstrijd gelo pen". Daarna slóeg de thuis club echter en masse aan het knoeien: Richard Gottmer on derscheidde zich door de bal direct bij de tegenstander in te leveren, „rechtspoot" Alberga voelde zich duidelijk niet op zijn gemak in zijn functie als linkervleugel verdediger, John van de Wetering toonde aan geen verbetering te zijn verge leken met het probeersel Ri chard Kamperveen, etc. De n die Roodenburg overeind hield was Marcel Vink. De Leidse sluitpost toonde zich van zijn beste zijde op een kopbal van Ton Lubbe en in zetten van Danny Minnema. Een minuut voor rust moest Vink dan toch capituleren. Uit een hoekschop van Ruud ken profiteerde Marco L berg koppend van d< desorganisatie binnen del se gelederen, 0-1. Was rust de hoofdrol voorbeho aan doelman Vink, na was het de beurt (zij het ii gatieve zin) aan scheidsre en naamgenoot Vink, die in de tweede helft moeii aansloot bij de malaise vj Kooiclub. Gaandeweg r de Noordwijkse fluitis kluts totaal kwijt, twaalfde minuut na meende de man-in-het-; een ongelukkige handsba invaller Cees Verver (vei ger van Alberga) met strafschop te moeten be fen. Minnema verzuimde ter het presentje te aam den en schoot via de b van Vink over. „Op dat ment hadden we het me afmaken", wist Ciere. maal schiet Minnema hei altijd in". De bezoekers kt even later de rekening gi senteerd. Waarschijnlijk zijn fout goed te maken, Vink twintig minuten tijd in een identieke sit aan de andere zijde naa stip. Dit maal heette M l'Ami de pechvogel. R< Jansen toonde zich een waarschuwd man, 1-1. der geval consequent ten", was het enige coi ment wat Rijsbergen wi vinden. Consequent was Vinks beslissing Van der en l'Ami, na schermutselii in de laatste minuut uit veld te sturen. Met fluite voetballen had het natun allang niets meer te make MARK V Scoreverloop: 44. Lagerberg, 0- Jansen (pen), 1-1. Roodenburg: Vink, Verschoor. As, Pret. Alberga (Verver), Va Burg, Gottmer, Van de Wel Jansen en Ouwerkerk (Goodw Blauw Zwart: Nieuwdorp, Bi Van de Berg, Lubbe, l'Ami, V, Giessen, Luyken, Lagerberg, 1 ma. Veeren en Voorham. Boekingen. Verschoor, Pre mer (Roodenburg), Luyken Zwart). Verwijzingen: Van der (Roodenburg) en l'Ami Zwart). LEIDEN Scheidsrechter Lugthart en Altior hebben het niet zo op elkaar. „Begrepen" zij elkaar in een kampioens wedstrijd van Altior (tegen NSV) eerder al niet, gisteren waren er opnieuw communi catieproblemen. Het gevolg daarvan was dat zowel Wilco van Riethoven als William Oostdam in en tegen Woerden vroegtijdig mochten opstap pen. Gevoegd bij de 1-0 neder laag was het een sombere mid dag voor de Langeraarders. Beter verging het Nieuwkoop. De derdeklasser won met 1-0 van WSE. Woerden - Altior 1-0 (0-0) Het gebeurde na de treffer van Woerden in de slotfase. De grensrechter dacht aan buitenspel, scheidsrechter Lugthart uit Gouda niet. Wilco van Riethoven vroeg hem in ieder geval de grensrechter te raadplegen. Een boeking was zijn deel. Toen Van Riethoven later uitriep „het lijkt wel", mocht hij douchen, dam mocht hem even volgen. Omdat een bed voor de boeking na he plaus voor goed fluiten n dank afgenomen werd Lugthart. Niet zo verst van de Langeraarders begrijpelijk is het wel n voorgaande ervaringen ra man. Nieuwkoop - WSE 1-0 In Nieuwkoop ging het er maal rustiger aan toe. De strijd kabbelde lekker voo beide teams konden z problemen aanspraak ra op de openingstreffer, werd Nieuwkoop dat Jan der Belt zag scoren. Me gunstig resultaat w Nieuwkoop zich enigszin de directe gevarenzone. Altior staat het op een plaats van onder. De 1; twee degraderen direct e nummer drie van onder beslissingswedstrijden spe SPORT EeidbeSowuuit LEIDEN LFC heeft de competitie in de vierde klasse een goede dienst bewe zen door koploper Kickers '69 gisteren een punt af te snoepen. In Leimuiden hielden de Kanaries de thuisploeg op 1- 1. Kickers '69 - LFC 1-1 (0-0) Volgens de naar RKAVV Aalsmeer (afdeling Amsterdam) vertrekkende Marijt leverden de koplopers „één van de minste wedstrijden van het seizoen" af. Desondanks leek de thuisploeg tien minuten voor tijd, na een ei gen doelpunt van LFC-aanvoerder Dick van de Walle, toch de volle winst binnen te ha len. Peter Gijsman zorgde na een combinatie met Ger Nagtegeller voor gerechtigheid, 1-1. Foreholte - SVLV 0-2 ((H)) Foreholte, dat drie basisspelers miste wegens vakantie, verkreeg voor rust nog wel een op tisch veldoverwicht, maar liep zich daarbij stuk op de stugge Voorschotense defensie. Corné Klaassen zorgde een kwartier voor tijd uit een omstreden strafschop voor 0-1. Een lob van Richard van Zopnneveld over doelman Ralph van der Hulst maakte aan alle Voorhoutse illusies een eind. DOCOS - UDO 4-0 (2-0) Een zeker niet in grootse vorm verkerend DOCOS bleek toch een maatje te groot voor de Oegstgeestenaren. Mocht de wedstrijd niet van al te hoog niveau zijn, de doelpunten waren des te mooier. Rob Reizevoort (3x) en Ron van Polanen namen de doelpuntenpro ductie voor hun rekening. Alphen - SJZ 2-0 (1-0) SJZ-trainer Fokke van der Reijd schuift de zwarte piet door naar de gemeente, die totaal geen onderhoud aan de trainingsaccommoda tie pleegt. Het daaruit resulterende gebrek aan wedstrijdritme werd door de thuisploeg via Raoul Valpoort er^ Piet Verlooy be kwaam afgestraft. LDWS - ROAC '79 2-0 (1-0) Een verdiende zege voor het collectief ster kere LDWS. Leo van de Wetering tekende op aangeven van Wim de Roo voor de eerste treffer. De Leidse voorsprong werd na fout uitverdedigen van Perry van Es verdubbeld door Wim de Roo. Een doelpunt waar vol gens ROAC-trainer Kantebeen (volgend jaar bij Kickers) een buitenspelluchtje aan zat en die hem een „naar middagje" bezorgde. NSV '46 - Bergambacht (H) (0-0) Een gelijkspel dat niet zozeer met voetbal, maar meer met de binnen de lijnen heersen de carnavalssfeer te maken had. Twintig mi nuten na rust was het feest voor Michel Zui- dervliet, alias Prins Willem I, echter over. Na een ongelukkige botsing moest de heerser van het Rijk der Meerkoeten met gescheurde enkelbanden naar het ziekenhuis vervoerd worden. Hetgeen het eind van zijn bewind en seizoen betekende. De herkansing volgt volgend jaar. ROTTERDAM - Jan Sieme rink heeft het niet gered bij de kwalifikaties voor een plaats in het ABN Wereld Tennis Toernooi, dat komende week in de Roterdamse 'Ahoy'-hal wordt gespeeld. De Rijnsbur ger bereikte door een 6-3, 6-4 zege op het Engelse talent An drew Castle wel als enige Ne derlander de tweede ronde, maar werd daarin door de Amerikaan Pawsat een halt toegeroepen. Siemerink wist een 4-1 voorsprong niet tot set winst uit te bouwen, waarna Pawsat niet meer in de proble men kwam, 4-6, 5-7. Met Tom Kempers werd ook de eerste horde in de dubbel spel kwalifikatie genomen. Ralph Kok en Johan Veke- mans werden met 7-5, 6-7 en 6-4 verslagen. Ook hier in de tweede ronde het Waterloo, 5- 7 en 2-6 tegen de Amerikaans- Russische combinatie Robbert Phillips en André Cherkasov. Siemerink vertrekt volgende week naar een Frans Sateliet- circuit. Zege Leidse squashers bij 'Open Warmondse' WARMOND/LEIDEN Leidse squashers hebben de meeste toernooi-onderdelen tijdens de 'Open Warmondse Kampioenschappen' bij Dek ker gewonnen. Rhijenhof- speler Ronald Parmentier bleef bij de B-heren in een spectaculaire eindstrijd Grea- me Smith in vijf games de baas. Na een met 9-6 verloren eerste game, wist thuisspeler Smith een 8-2 achterstand in de tweede game tot 10-8 winst om te buigen. De derde en vierde game werden beide met 9-5 broederlijk gedeeld, waar na de superfitte Parmentier met 9-3 in de vijfde game de zege binnenhaalde. Greame Smith klopte in de halve fina le de tennissende squasher Ro nald Koppelle met de vreemde cijfers 8-10 en drie maal 9-0. Bij de B-dames bleef winnares Helen Winkler uit Den Helder de baas over het Alphense trio Sanny Bombeeck, Marjolein Vertogen en Angelique Ko men. Tennisspeelster Jacqueli ne van Wijk werd de verras sing bij de C-dames. Haar al lereerste squashtoernooi lever de meteen de C-titel via Molly Stam op. de taktiek van De Klerk ge noemd mag worden. Hij liet zijn verdedigers voortdurend inschuiven, wat veel chaos te weegbracht bij de eersteklas ser. De taktiek had reeds na tien minuten succes, toen uit blinkende back Robert de Roo op een voórzet van laatste man Cees van Tongeren de ope ningstreffer inkopte. Dubbel teleurstellend was de blessure die draufganger Arthur van Orssagen, voor wie Frans Van der Zeeuw een alleszins accep tabele vervanger bleek, bij de treffer opliep. Het leed was nog niet geleden voor UVS, want zowel De Roo als Albert Siera en Harm de Vos hadden een grotere voorsprong op hun sloffen. Na een half uur werd UVS eindelijk wakker en 'even liet het zien toch echt wel te kunnen voetballen. Marcel Tolsma en Hans de Kruys teisterden evenwel slechts het houtwerk. Na rust leek UVS, op techniek, de za ken recht te trekken, maar he laas voor hen bleek het pech- duiveltje op de bal te zitten bij inzetten van Tolsma, Hans van Leeuwen, De Kruys en Marcel Valk. De enthousiaste équipe van De Klerk, die ondanks de lange zaterdagse carnavals nacht over een goede conditie bleek te bezitten, ging veel ef fectiever om met de geboden kansen. Nadat De Vos een kans voor open doel had ge mist, was hij wel succesvol bij een voorzet op maat van Siera. En tien minuten voor tijd was het Lugdunum-feest helemaal compleet toen De Roo een per fecte wedstrijd bekroonde met zijn tweede treffer. Dat Tols ma tegentrof kon de pret niet deren. Integendeel, in de slot fase konden de Lugdunum- spelers, met hondenliefhebber Martin van Kins voorop, het niet nalaten hun „grote broer" te dollen. Er is immers geen groter vermaak dan... ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 10 De Roo 0-1, 34 De Vos 0-2, 39 De Roo 0-3, 44 Tolsma 1- 3. UVS: Mokveld, Van Orssagen (Van der Zeeuw), Van Dijk, Van Dam, Kwestro, Janssen, Valk, Leeflang, Van Leeuwen, De Kruys, Tolsma. Lugdunum: Eradus, De Roo, De Rooy, Van Tongeren, Van Kins, Schouten, Hoekstra, Verhoogt, Prins, De Vos, Siera. LEIDEN Lugdunum- trainer Hennie de Klerk kon maar niet wegkomen bij UVS. Terwijl zijn jon gens allang in het eigen clubhuis aan de dik ver diende versnaperingen za ten, genoot De Klerk in het hol van de leeuw in tens van zijn drankje. Het leukste vermaak is im mers leedvermaak. Het leed was voor de UVS'ers die van hun buurman, die toch twee klassen lager acteert, met 1-3 klop kre gen. En daar was hele maal niets op aan te mer ken. Lugdunum toonde in deze bekerwedstrijd veel meer inzet dan UVS en was gewoon sterker dan de eersteklasser. Of De Klerk ovèrigens veel verdriet heeft kunnen consta teren is nog maar de Vraag. Van UVS-zijde werd, alsof een nederlaag tegen Lugdunum een „bedrijfsongelukje" was, alweer vooruitgeblikt op de competitiewedstrijd van vol gende week. Elftalbegeleider Hans van Eygen: „Die beker is niet zo interessant, het gaat nergens om. Geld brengt het al helemaal niet op. Nee, tegen Sparta moeten we er wel staan". Toch past de verant woordelijken bij UVS juist nu enige zorg. Want het verlies tegen een plaatsgenoot mag dan afgedaan worden als een in te calculeren mogelijkheid, de manier waarop die neder laag tot stand kwam was wel degelijk om over na te denken. Dat erkende Fred Filippo, bij ontstentenis van de vakantie vierende Ruud de Groot UVS- spreekstalmeester, volledig: „We moeten ons doodscha men. Vooral voor de inzet. Dat is het grote makke van UVS. Als het goed gaat dan gaat het ook echt goed, maar gaat het eventjes mis dan gaan de kop pies omlaag. Als we zo in de competitie spelen, dan kunnen we de laatste wedstrijden net zo goed schriftelijk afdoen". Gisteren had vooral in het eer ste gedeelte zo'n berichtje niet misstaan. Wat overigens een verdienste van de uitgestippel Frans van der Zeeuw stuit op Lugdunum-speler Albert Siera. De UVS'er verving Arthur van Orssa gen, die met een blessure uitviel. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN De dertiende en voorlaatste speeldag van de zaalcompetitie heeft het Leidse korfbal dieper in het ongeluk ge stort. Fides Pacta verloor het cruciale duel met DEVD (14-12) en kan op z'n best nog een beslis singswedstrijd tegen de zelfde tegenstander af dwingen om haar plaats in de overgangsklasse te be houden. Op lager niveau moeten Crescendo, KNS en Ons Eiland (dat als enige van het drietal won) hun laatste partijen even zeer winnen om het de gradatiegevaar te bezwe ren. Velocitas behield haar kansen op promotie via een moeizame zege op Valto (8-10) en verder was De Algemene andermaal de sterkste in het prestige- duel met stadsgenoot Zui derkwartier (11-14). De aftocht van TOP uit de hoofdklasse geschiedt met stil le trom, blijkens de 22-9 mon sternederlaag bij Oost Arn hem. De Sassenheimers na men de confrontatie met de lijstaanvoerder ontspannen op en lieten verdedigend veel ruimte, wat in de eerste twin tig minuten nog niet afgestraft werd (4-2), maar na de paal- wisseling (8-3) wel. Aad Wie- gerink (4) en Gerco Langelaan (2) bleven in het schuttersge- weld enigszins overeind, waar bij laatstgenoemde ondermeer een strafworp benutte, die in valster Lisette van der Kraan forceerde. Tiidens de eerste helft bouwde Fides Pacta een 3-7 voor sprong op bij DEVD, maar na de pauze (6-7 rust) kwam de klad in het aanvalsspel, met name omdat het schot bij de heren ontbrak. De fusieclub had enkel in Bettina Somme- ling (4), Mieke Selier (3) en Ronald van der Velden (2) spelers die meer dan eens scoorden en daar hielp het in- ?etten van routiniers Patricia Gottmer en Nico Pikaar ook weinig aan, zodat er met 14-12 een dure nederlaag geleden werd. Noch Fiks noch Pams en evenmin de scheidsrechter ac teerden op eerste klasse-ni veau, zodat de wedstrijd via 1- 4 (rust) een povere 4-6 eind stand meekreeg. Diederick van Veen (2), Theo Vreeken en Nico van Weizen, die al weer een gele kaart ontving, waren de enige doelpuntenma kers bij de thuisclub, die tal van goede mogelijkheden on benut liet, waaronder een strafworp. Crescendo verloor in het tweede gedeelte van de eerste helft de aansluiting met Rot terdam, dat van 3-3 in één keer doorstootte naar 9-3. De formatie van Wim Nijenhuis kwam via Carolien van Noort (3), Peter Baak (2) en invaller Alphons Cornelissen wel terug tot 12-10, maar bleef vervol gens steken op een strafworp van Wijnand Alberts: 14-11 verlies. Der derby Zuiderkwarter-De Algemene kende een bizar scoreverloop, want bij rust was het 10-6 en aan het einde 11- 14. „Als ie niet scoort, krijg je zo'n uitslag", was de heldere analyse van verliezend coach Ko Paeper. „Wij speelden in een hoog tempo en je merkte dat de ploeg opgebrand raakte, zeker in de aanval. En die ver moeidheid maakte het onmo gelijk fouten te corrigeren". De eerste aanval van Zuider kwartier gaf kleur aan de eer ste helft door met goals van Erik van Lunteren (3), Edith Hillebrand en Wil de Wit (2) in vier beurten bijna optimaal te presteren. Zij vielen echter net als hun ploeggenoten stil na de rust, op een strafworp van Aldo Spadon na (11-11). De Algemene bleek haar kracht en produktiviteit beter verdeeld te hebben en greep via topscorers Alfred Lambooy en Enrico Mud (3) en Bep de Mooy in de laatste tien minu ten alsnog de volle winst. Het herenkwartet van KNS schoot tegen Nieuw Flora let terlijk te kort en liet naast strafworpen van Robin Som- meling (2) en Hans Kooien slechts één afstandschot door de vijandelijke mand zeilen. De Oegstgeestenaren, die in Karin Ultzen (3) hun produk- tiefste aanvalster hadden, raakten na 2-1 steeds op een kleine achterstand en die bleef tot aan het laatste fluitsignaal bestaan: 8-9. De beginaanval van Tempo toonde zich in de eerste helft bij Harga evenmin slagvaardig met één treffer (2-3), maar ging met het inbrengen van Erik Pons beter lopen, resulte rend in drie goals. Ruud de Jong (3), Joke Boot, Marga Fennema, Els Franke, Arian- ne Verwij en Jim Vos konden na de paalwisseling het ver schil met de staartclub dan ook beter tot uitdrukking brengen, het werd 5-11. Ons Eiland had van meet af aan een voorsprong op Zwijn- drecht (1-4) en behaalde uit eindelijk ook haar eerste pun ten buitenshuis: 6-8. Chris van Schie (4), René Arnoldus (2), Remco van de Meeberg en in valster Lucienne Bastiaanse drukten het goede spel van hun achttal in doelpunten uit en zagen eveneens opgelucht toe, hoe de thuisclub liefst vier strafworpen zomaar vergooide. Pas in de laatste vijf minuten kon Velocitas via treffers van Jetske Goudsmit en Harry van Deursen degradatiekandidaat Valto van zich afschudden met 8-9 en 8-10. Het achttal van Rien van Poelgeest, die bezig is aan zijn laatste seizoen, ont beerde met invallers Femmy van Nieuwkoop en Bert van Osnabrugge teamverband en liet in de eerste helft bijvoor beeld een 3-5 voorsprong via een hattrick van Elvira Corts geheel en al schieten. Alleen in de beginfase bleef Madjoe redelijk in de buurt van Ventura Sport, omdat Anne Blankert twee omdraai- ballen perfect afrondde (2-4). Genoemde speler was met Ca rolien van Meurs, Lia Schone- veld en Peter Star nog een keer succesvol en daarmee kreeg het treffen van nummer laatst en nummer één een 6-22 eindstand. Schoolkorfbal in Groenoord- hallen Komende donderdag wordt in de Groenoordhallen het schoolkorfbaltoernooi gehou den voor scholen van het ba- sis- en speciaal onderwijs. Er hebben zich 52 achttallen aan gemeld voor dit jaarlijkse eve nement, dat om 9.00 uur be gint en om 16.00 uur wordt af gesloten. De toegang tot het toernooi is de gehele dag gra tis. Zuiderkwar- tier-aanvoer- der Aldo Spa don in duel met Enrico Mud (De Algemene). Spadon scoor de na rust het enige doelpunt voor zijn ploeg. FOTO: ANDRE VAN HAASTE REN.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16