Quick Boys komt laat op toeren Noord wijk klimt langzaam uit het dal wIPIÉ KRV brengt spanning terug door winst op De Sleutels Ruime zege voor ARC RCL opnieuw succesvol The Bassets in kwartfinale agia ngelukkig '4 JLiL 3 Noordwijk raakt spoor bijster Ccicbe Commit MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 PAGINA 15 itwijk komt goed terug c )EN In de eerste klasse B versloeg Kat- zaterdag Roda Boys. Katwijk dat in de eer- ,4 iel ft op een 1-0 achterstand was gezet, rol o na de rust met drie treffers goed terug '•jpaalde de uitslag in Aalst zo op 1-3. ...jen rommelige eerste helft, waarin beide i jen weinig kansen hadden, kwam Roda na een uitval op 1-0. Ook na de rust werd mmelig gevoetbald, maar was het Katwijk h ets meer greep op de wedstrijd kreeg. Dit «1 teerde na tien minuten in de gelijkmaker de loeltreffende kopbal van Kees Kraaye- 1 werd een kwartier later gevolgd door a .wereldgoal". Buiten het 16 metergebied de bal in eéfi keer op de slof genomen en touwen gejaagd. Cor Haasnoot bracht uit le° bound van een strafschop de eindstand op LEIDEN Eersteklasser ARC behaalde zaterdag een ruime overwinning op gastheer Marken. In een doelpuntrijke tweede helft werd de eindstand op 1-5 bepaald. In de eerste helft, waarin aan beide kanten veel balverlies werd geleden, opende Jacques Key na 30 minuten de score. René Lammers zag in die zelfde helft zijn strafschop op de paal belanden. Na de rust nam ARC de touwtjes in handen. Cees Bonefaas vergrootte de voorsprong door uit een vrije trap te scoren. Halverwege de tweede helft was het weer Jacques Key die de bal tegen het net kopte. Thuisclub Marken probeerde ondertussen iets terug te doen en wist 1-3 te scoren, maar dit tegenoffensief kwam te laat. Dennis Krijgsman stelde voor ARC de zege veilig door een kwartier voor tijd de stand op 1-4 te brengen, waarna Arno Lancel met een afstandschop de einduitslag op 1-5 LEIDEN In de derde klasse A was RCL opnieuw succesvol. Zaterdag werd het hogergeplaatste HBSS uit met 0-2 verslagen. Voorschoten moest lijdzaam toezien hoe de Boys uit Hoek met de punten afreisden. Eindstand eveneens 0-2. HBSS - RCL 0-2 (0-0) Na een eerste helft waarin de brilstand werd gehandhaafd, was het het Aad van Tongeren die twintig minuten voor tijd de score opende. Op het hobbelige veld kregen geen van beide partijen werkelijk grip op de wedstrijd. RCL bleek toch de sterkere ploeg en stelde de winst veilig vlak voor tijd veilig. Marcel van der Blom tekende uit een strafschop 0-2 aan. Voorschoten - Hoekse Boys 0-2 (0-1) Terwijl Voorschoten voor het merendeel de wedstrijd contro leerde, was het toch Hoekse Boys dat, dankzij een uitblinkende spits, met 0-1 de leiding nam. Na de rust zag Voorschoten zich gedwongen meer risico's te nemen, waardoor dezelfde spits de gelegenheid kreeg om uit een één-tegen-één-situatie 0-2 te sco ren. „Deze jongens zijn een maatje te groot",concludeerde trai ner Leo Holl. DELFT Rugbyclub The Bassets bereikte gisteren in Delft de kwartfinale van de lan delijke bekercompetitie. In een matig duel bleken de Sassenheimers te sterk voor de Delftse Studenten Rugby Club, die met 14- 20 het hoofd moesten buigen. Het leek er in Delft veel op dat The Bassets de wedstrijd niet serieus genoeg namen. Waar de Sas senheimers nonchalant uit de startblokken kwamen, startten de studenten fel en agressief. Het leverde hen dan ook na een kwartier een verdiende voorsprong op van 4-0. Daarna hervond de Sassenheimse ploeg zich enigszins en werd over en weer ge scoord wat een ruststand van 8-12 voor The Bassets opleverde. In de tweede helft bleek echter duidelijk waarom The Bassets een klasse hoger speelt. Zonder tot echt groots spel te komen kregen de Sassenheimers toch meer grip op het spel, alhoewel zij hier en daar vooral in verdedigend opzicht nog wel een steekje lieten vallen. De eindstand werd bepaald op 14-20. Wilco Meeuwissen. Maarten Verschoor en Gerard Vos waren verantwoordelijk voor de Sassenheimse punten. Dit betekent dat beide vertegen woordigers uit de Leidse regio de kwartfi nales hebben bereikt. Landskampioen DIOK plaatste zich vorige week door het Nijmeegse Wasps met 104-0 te verslaan. Het worden belangrijke weken voor DIOK. Een groot aantal spelers van de Leidse club doet mee met het Nederlands team dat aan staande zondag tegen Bulgarije aantreedt. De zondag daarop kunnen zij het lands kampioenschap opnieuw voor zich op eisen. Daarvoor moeten zij wel aartsrivaal Castri- cum in eigen huis verslaan. ^rlies voor lken en Iduna )EN De dames van nifcen '68 en Iduna heb- een slecht weekeinde ir de rug. In de inter- inale klasse zaterdag oor Valken op eigen met 2-6 van Rijsoord. eua was geen beter lot horen. De interregio nal n van Haastrecht ze gden gisteren met 1- fic ditmaal compleet Valken voor rust twee maal de Eerst schoot Petra skerk voor de Valken- k^en raak en drie minuten tijd volgde Marlies «torrid haar voorbeeld. Toch Rijsoord voor rust orde Sfrken, 2-3. In de tweede kreeg de thuisploeg nog "Ireffers om de oren. (N recht creëerde zich tegen ïjjja de betere kansen. Vlak 'Sjrust resulteerde dat in de treffer tegen de zondag- uit Ter Aar. Petra >t» iskerk had de gelijkma- "'J op haar slof, maar de 2 iter van Haastrecht pluk- iter op prachtige wijze de trap uit de bovenhoek. £-0 ruststand, werd daar- tot eindstand gepromo- L i tmania nadert «ndstad Sport ""DEN Door de 1-0 winning op VTL is ^nania in de afdeling koploper Randstad t tot op drie punten ™o|derd. Slechter ver- het sub-topper ASC rnet 0-2 verloor van Alkmania 0-1 (0-0) kwam tegen Alkmania varend uit de startblok- De betere kansen'waren Alkmania. Joost van en Ed Muller vonden het chter niet. Na rust riepen e hulp van ploeggenoot de Jeu in, 0-1. Alkmania na die score maar met te het hoofd boven water. - ZLC 0-2 (0-1) ofind speelde dit duel par- Was het voor rust ASC iet de rug tegen de muur na de thee was ZLC dit am eschoren. Ed Stikkelorem wjde voor ZLC de score. ZLC'er Wim van Wan- iet een tweede boeking Miet veld was gestuurd, be- Se Ge Tegelaar de eind- op 0-2. Hden In de vierde se B werden dit week- e twee opmerkelijke strijden gespeeld. Ze ioven tegen Hazers- dse Boys kende maar helft en eindigde in 1-1 gelijkspel. Bij Ka- iftegen Oegstgeest viel eslissing pas in blessu- rs d:2-3. ia - Oegstgeest 2-3 (1-0) t Kagia voor rust via Ri- wj d Trompert op voorsprong gekomen, maakte Oegst- in de tweede helft gelijk. im-Jan Pott Hofstede 'de uit een vrije trap. Een e Rein Grooters tekende in. Vijf minuten voor tijd it opnieuw Trompert de ploegen in evenwicht, "in de blessuretijd viel de 'o( s'n8 toen de doelman van a, na een inzet van Groo- de bal in eigen doel werk- nhoven - Hazerswoudse 1-1 uit Hazerswoude Ie de punten in het ver- van de eerder gestaakte trijd tegen Zevenhoven. Laros bracht zijn ploeg 'intig van de 45 te spelen ten op voorsprong en het de tot in de blessuretijd de thuisploeg met de ge- 'aker kwam. Beide partij- oonden hun ongenoegen de nieuwe KNVB-maat- ,Het is beter zo'n wed- helemaal over te spelen, to adden we twee keer tegen I", luidde de klaagzang Hazerswoudse Boys. KATWIJK Quick Boys, de trotse koploper van de eerste klasse B, speelde tegen het stugge, maar kwaliteitsarme Sparta Nij- kerk een uur lang boeren koolvoetbal van het zui verste soort. Niets impli ceerde dat een formatie aan het werk was, die door vriend en vijand als de belangrijkste titelkan didaat wordt beschouwd. Martin Rog, als basisspeler debuterend en in de eer ste helft al de maker van het openingsdoelpunt, schoot Quick Boys in de 59ste minuut met zijn tweede treffer naar een 2- 0 voorsprong. Daarna trokken de Katwijkers alle registers open en trakteerden Sparta alsnog op een 5-0 nederlaag. Beduusd kneep Martin Rog zichzelf na afloop van de wed strijd tegen Sparta Nijkerk in de arm om te controleren of hij niet in dromenland ver keerde. De 20-jarige Rog ver onderstelde zaterdagmorgen bij aankomst op sportpark Nieuw-Zuid met het tweede elftal te moeten aantreden te gen Zwaluwen Vlaardingen, een duel in de reserve eerste klasse KNVB. Tot zijn grote verbazing vernam hij van trai ner Melbi Raboen, dat hij pas 's middags in actie hoefde te komen. Doordat Marco Dijk huizen op het laatste moment moest afhaken wegens een te gen Nigeria opgelopen blessu re, was zijn debuut als basis speler in het eerste gewenst. Twintig minuten voor het ein de van de wedstrijd tegen Sparta Nijkerk werd Rog door Raboen bij een 4-0 stand naar de kant gedirigeerd en ont haald op een klaterend ap plaus van de 3000 aanwezigen. Niet verwonderlijk met twee goals achter je naam en één prachtige assist. Quick Boys miste tegen Sparta Nijkerk in het eerste uur van de wedstrijd alles. Er was geen agressie, de balsnelheid lag te laag, er was geen beweging zonder bal, geen geslaagde in dividuele actie en geen over tuiging. Het gemis van Marco Dijkhuizen (de laatste weken erg sterk op dreef) en Leen van der Plas (enkelblessure) deed zich in die fase duchtig voelen. De bezoekers probeer den zo ver mogelijk van het eigen doel te verdedigen en slaagden daar moeiteloos in. Marco Brouwer en Jur van de Beek waren zelfs dicht bij 0-1. De beste Nijkerkse aanvaller Jan van de Kraats vocht inte ressante duels uit met Leonard Pluimgraaff, die gaandeweg de wedstrijd steeds meer vat kreeg op de lange spits en hem uiteindelijk volledig lamlegde. De zenuwachtige Martin Rog („dat kwam door al die men sen"), die tot dan nog geen bal had geraakt, benutte de eerste echte Katwijkse kans in de 25ste minuut. Een knappe dieptepass van Hans van der Plas bereikte Fred Kanbier, die met een lob doelman Rob Hiensch verschalkte. Rog ver lengde de bal vervolgens met het hoofd: 1-0. Johan Jonker verzorgde het andere hoogte punt in de eerste helft door van twintig meter afstand op zeer fraaie wijze de onderkant van de lat te raken. Ook de tweede helft leek van beide kanten een opeenstape ling van fouten en misverstan den op te leveren tot Rog in de 59ste minuut goed positie koos na een voorzet van Floor van Duyn en 2-0 scoorde. De druk was van de ketel en Quick Boys schotelde het publiek plotseling nog een heerlijk half uurtje voor. Na een schit terende rush van Rog, had de ook al opgeleefde Fred Kan bier de hoek voor het uitzoe ken (3-0). Een kwartier voor tijd bracht Johan Jonker van af de stip zijn seizoentotaal op elf toen scheidsrechter Kern- pers, die veelvuldig de voor- deelregel toepaste, hands had geconstateerd van Klaas Co- zijnsen na een daverend schot van Gert Aandewiel. Martin Rog mocht vervolgens zijn ap- plauswissel ondergaan en Kanbier volgde, nadat hij eerst nog Dennis Jan Mieras in stel ling had gebracht: 5-0. Het deed trainer Melbi Raboen veel deugd, dat de toeschou wers toch nog tevreden huis waarts gingen. „Ik eis van mijn spelers, dat zij spelen zo als een koploper betaamt. Zij hebben rechten, maar ook ver plichtingen naar het publiek toe. In de eerste helft heb ik het echte Quick Boys niet ge zien en dat heb ik de spelers in de rust ook even duidelijk ge maakt". JELLE RAAP Scoreverloop: 25. Rog 1-0, 59. Rog 2- 0, 66. Kanbier 3-0, 75. Jonker (pen.) 4-0, 81. Mieras 5-0. Quick Boys: Van der Niet; Pluim graaff, Jonker, Hoogervorst, Van der Plas; J. van Duyn, Mieras, F van Duyn, Rog (Haasnoot), Aandewiel, Kanbier (Geyteman). HOEK Eersteklasser Noord wijk klimt weer langzaam omhoog uit het diepe dal waarin het de laatste weken verbleef. Zonder tot oogstrelend voetbal te komen, boekte Noordwijk sinds 28 okto ber van het vorig jaar weer eens een overwin ning. Het in nood verke rende Hoek werd zater dag kind van de rekening. Om aan de 0-1 direct de conclusie te verbinden dat de Noord wijkers ook het lek boven hebben, gaat echter te ver. Wil de formatie van John Eel- man volgende week bij Rijns- burgse Boys de stijgende lijn voort kunnen zetten, dan moet er in de tussenliggende perio de nog heel wat gebeuren. Met name het afronden van de kansen vormt nog steeds een huizenhoog probleem. Dat weet ook Eelman. Zijn topsco rer van de laatste weken, voorstopper Ted van Berkel, mocht het zaterdag daarom in de spits proberen. Maar, Van Berkel kon aan de improduk- tiviteit van de voorste lijn geen wending in gunstige zin geven. Middenvelder Timo Gerlof was het die, nota bene tussenkomst van een Hoek- speler, de enige treffer van de wedstrijd aantekende. De geste van Jean Pierre Hubregsen (uit een corner van Jos Smits legde hij de bal met het hoofd panklaar voor Gerlof), werd door adviseur Kees Kist niet gewaardeerd. Douchen luidde niet veel later het ad vies van de oud-international in Hoek-dienst. Het doelpunt, even voor rust, betekende een kentering in de wedstrijd. Het ditmaal wel hard werkende Noordwijk, ging zich kansen creëren. Geert-Jan Bakker was zo dicht bij een tweede treffer, maar zijn schoten werden door de goed keepende Ruud Koop man met enig fortuin ver werkt. Ook na de thee ontbrak Bak ker elk fortuin. Los van Lud- wig Jurriens zag de links buiten van Noordwijk (een po sitie die hij sinds de kniebles sure bij Fred Luesken in neemt) zijn derde poging voor langs gaan. Niet veel eerder weigerde Timo Gerlof, die met Ted van Berkel van positie wisselde, raak te koppen. Hoek, dat zich voor rust geen kansen kon permiteren, stelde ook na de verplichte rust zwaar teleur. Met een schot in het zijnet en een kopbal voor langs van Bert Dutree en een pegel van Peter Hamelink zijn alle problemen voor de Noord- wijk-defensie zo'n beetje ver meld. Een verdediging die toch on der leiding stond van René van Hensbergen. Het meespe len van de laatste man was immers tot vlak voor het begin nog onzeker. Vorige week kreeg Van Hensbergen weder om last van een liesblessure. Door een behandeling bij hap- tonoom Ted Troost was hij echter op tijd speelklaar. Het bespaarde Eelman een reeks van omzettingen binnen zijn team, al kon de coach er niet omheen een beroep op Mark Vink te doen. De verdediger verving de geschorste Andries Wendt en speelde een goede partij. Dat laatste ging niet op voor Leonard van Utrecht. Richie Bosma vormde een waar blok aan zijn been. Slechts spora disch kon hij zich van de Hoek-speler ontdoen. Dat luk te bij een pass van Rob Ver min, maar zijn „intikkertje" stuitte op Koopman, die later eveneens een schot van Jos Smits keerde. Zonder noe menswaardige problemen maakte Noordwijk de reste rende tijd dus vol. Dat het veel zegt over de tegenstand die Noordwijk ondervond, wist ook Eelman te melden. „Tegen Rijnsburgse Boys zal het wel anders zijn. Een ploeg die ei genlijk te vroeg komt". De perspectieven zijn echter beter dan een week geleden. Eel man: „De vechtlust is weer te rug en we creëerden meer kansen". Kansen die in Rijns burg wél benut moeten wor den. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 37. Jos Smits 0-1. Noordwijk: Dortmundt, Nulkes, Van Hensbergen, Vermeer. Vink, Smits, Gerlof (Vermin), Ruigrok, Bakker, Van Berkel, Van Utrecht. LEIDEN Na de nederlaag tegen koploper Elinkwijk twee weken geleden, lijkt Noord wijk het spoor van de Utrech tenaren definitief kwijt te zijn. In de uitwedstrijd tegen Rood- enburg liep de Bröring-elf te gen een verdiende 3-0 neder laag op. Quick Boys kwam in een saai duel tegen Hollandia niet tot scoren, 0-0. Roodenburg - Noordwijk 3-0 (1-0) De thuisploeg die de kustbe woners al eerder op 0-0 had gehouden, speelde een van de beste wedstrijden van het sei zoen. De doelpunten van Peter van Wanrooy, Abdel Matough en Ron van der Linden waren slechts een flauwe afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Ook het naar voren dirigeren van Bram Marbus kon het tij niet keren. De stormram werd uitstekend uitgeschakeld door B-junior Michael ten Brinke. Met vijf punten achterstand lijkt het kampioenschap voor de Noordwijkers verder weg dan ooit. Quick Boys - Hollandia 0-0 Een matig tot slechte partij flipperkastvoetbal, waarin voor de toeschouwer bijzonder weinig te genieten viel. Beide teams liepen de zoden uit het veld, maar slaagden er nauwe lijks in enig gevaar voor het doel te stichten. De kans van de wedstrijd was voor Pascal Hooman. Vlak voor tijd kreeg hij na een halfhoge voorzet vrij uitzicht op het doel van de bezoekers, maar de Katwijkse spits schoot over. IjerlOi was net aie, nota Dene uei ïeiuiug iiunu Vdii Acne v nuuniaii. vias vuur uju K.r na tussenkomst van een Hoek- van Hensbergen. Het meespe- ^OI^yerl?°Pi^7 v hij na een halfhoge vooi speler, de enige treffer van de len van de laatste man was H^bergen, Vermeer!' Vink^Smits! Noordwijker Bram Marbus komt er tussen Roodenburgers Dick Straathof en Patrick Kamperveen vrij uitzicht op het doel var wedstrijd aantekende. De geste immers tot vlak voor het begin Gerlof (Vermin). Ruigrok, Bakker, niet aan te pas bezoekers, maar de Katwij van Jean Pierre Hubregsen nog onzeker. Vorige week Van Berkel, Van Utrecht. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN sPits schoot over. LEIDEN In de afdeling burg goede zaken tegen siever was dan de thuisclub. De zege van het collectief. Baay- Kattenberg een uitgelezen mo- Comvalius, maar GWS zaterdag is De Sleutels GWS: 3-2. Even leek het er op. dat de Hoewel de thuisclub indivi- MVKV - Abbenes 2-1 (2-1) gelijkheid op 2-2, maar zijn woordde razendvlug via Cl duidelijk van slag. Na het Katwijkers het opgebouwde dueel gezien meer in huis had, Abbenes liet zich de kaas van strafschop werd uit het doel les Hanny. Comvalius 1 verliM tpwn GWS werd Sintels - KRV 0-2 (0-0) veldoverwicht moesten prijs- sleepten de bezoekers de pun- het brood eten door MVKV, geranseld door Peter Plug, die zuimde Meerburg nog vooi verlies g Door het verlies van De Sleu- geven, maar na enkele omzet- ten uit het vuur. LSVV '70 dat slim het sDel van de pasten daardoor de Katwiikse zeee rust aan de leidine te hel LEIDEN In de afdeling zaterdag is De Sleutels duidelijk van slag. Na het verlies tegen GWS, werd nu op eigen veld de top per tegen KRV verloren: 0-2. De strijd om de bo venste plaats wordt daar door met de week span nender. Alphia won bij LSVV '70 en in de onder ste regionen deed Meer burg goede zaken tegen GWS: 3-2. De Sleutels - KRV 0-2 ((H)) Door het verlies van De Sleu tels verschijnen TAVV en Valken '68 weer in beeld als titelkandidaten. KRV was dat al en heeft zijn titelaspiraties duidelijk gemaakt middels een klinkende 0-2 zege in het hol van de leeuw. Een terechte overwinning, omdat KRV de betere kansen kreeg en agres siever was dan de thuisclub. Even leek het er op, dat de Katwijkers het opgebouwde veldoverwicht moesten prijs geven, maar na enkele omzet tingen draaide de formatie van Henk Krauwel weer op volle toeren. Topscorer Daan Noote- boom besliste het titanenduel door eerst van afstand raak te schieten en vervolgens attent te reageren op een voorzet van Gerard Smit. LSVV '70 - Alphia 0-2 (0-1) De zege van het collectief. Hoewel de thuisclub indivi dueel gezien meer in huis had, sleepten de bezoekers de pun ten uit het vuur. LSVV '70 had het verlies geheel aan zichzelf te wijten, daar het verzuimde de talrijke kansen te benutten. Een ook niet im ponerend Alphia (in gedach ten al bij de derby tegen TAVV) sloeg wel twee maal doeltreffend toe in de persoon van de altijd gevaarlijke Leen Baaw MVKV - Abbenes 2-1 (2-1) Abbenes liet zich de kaas van het brood eten door MVKV, dat slim het spel van de gasten ontregelde en in de beginfase afstand nam door treffers van Maarten de Mol en Marcel van Huissteden. Een eigen doel punt van Ton van Es (met Marco Troost in de buurt) bracht de spanning voor voor de pauze volledig terug. Tien minuten voor tijd kreeg Peter Kattenberg een uitgelezen mo gelijkheid op 2-2, maar zijn strafschop werd uit het doel geranseld door Peter Plug, die daardoor de Katwijkse zege veilig stelde. Meerburg - GWS 3-2 (1-1) Meerburg hervond door de zege op het eveneens laagge klasseerde GWS de aansluiting met de middenmoot. Marco Spuyman opende namens de thuisclub in de 20e minuut de score op aangeven van Ruud Comvalius, maar GWS ant woordde razendvlug via Char les Hanny. Comvalius ver zuimde Meerburg nog voor de rust aan de leiding te helpen door vanaf 11 meter op de paal te mikken. In de 55ste minuut liep Meerburg uit naar 3-1 door doelpunten van Ton Schrama (eigen doel na voor zet Alex Bos) en Danny van Aerde. Invaller Frits van Leeuwen maakte er kort voor tijd 3-2 van.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15