Hockeyers kunnen de borst nat maken sportuitslagen Onzekere toekomst tafeltenniscoach Jan Vlieg SPORT fZeidwOowiant DONDERDAG 22 FEBRUARI 1990 PAGINA 1 Regilio Tuur is snel klaar ROTTERDAM Regilio Tuur heeft zijn eerste dozijn profpartijen erop zitten. De 22-jarige zwaarvederge- wicht won gisteravond in een feest tent nabij het Feyenoord-stadion door interventie van scheidsrechter Klijnoot in de derde ronde van Colin Lynch. De 28-jarige Engelsman, die voordat de arbiter ingreep al drie maal acht tellen rust had gekregen, werd een zware knock out bespaard. Voor Tuur, die op 26 juli 1989 zijn de buut als prof maakte, was het zijn tiende overwinning. Afgelopen maandag bokste de kleine Rotter dammer ook al in Arnhem, waar hij in zes ronden op punten van Dean Lynch won. Goeljajev rijdt twee marathons DEN HAAG Het ma- rathonpeloton krijgt in de komende twee wed strijden, zaterdag in Amsterdam en een week later in Heeren veen, te maken met nog twee Sovjetrussische deelnemers. Van het tweetal is Nikolai Goel jajev de bekendste. De oud-wereldkampioen baarde de laatste jaren echter alleen maar op zien door op de 500 me ter hard te rijden. Van der Burg niet naar Göteborg AMERSFOORT Ben van der Burg komt niet uit bij de we reldbeker-schaatswedstrijden van komend weekeinde in het Zweedse Göteborg. De Zuidhol lander heeft nog steeds last van de liesblessure, die hem noopte op de tweede dag van het we reldkampioenschap langebaan schaatsen in Innsbrück met een verdovende injectie te rijden. Als het herstel goed verloopt, zal Van der Burg wel uitkomen bij de wereldbekerwedstrijd een week later in Helsinki. De ploeg voor Göteborg bestaat nu uit Bart Veldkamp, Gerard Kern- kers, Thomas Bos en Anne Jan Portijk. Tsjizjov ziek AMERSFOORT De veertiende partij uit de damtvyee- kamp om de we reldtitel, die giste ren zou worden ge speeld, is een dag uitgesteld wegens ziekte van wereld kampioen Tsjizjov. De veertiende partij wordt nu vandaag gespeeld, de rustdag van morgen komt te vervallen. De stand is 14-12 in het voordeel van uitda ger Ton Sijbrands. Erik Breukink geeft op MESSINA Erik Breu- kink is gisteren niet meer van start gegaan in de Siciliaanse wieler week. De kopman van PDM is geveld door een keelonsteking. De Neder lander had er al vanaf het begin van de etappe koers last van. Op telefo nisch advies van ploe- garts Wim Sanders uit Geleen bleef Breukink in bed. Of Breukink zater dag aan de Trofeo Panta- lica deelneemt is volgens assistent-ploegleider Piet van der Kruys zeer twij felachtig. Nadia Comaneci gaat trouwen TOKYO Nadia Comaneci gaat binnen niet al te lange tijd trou wen. De inmiddels 28-jarige vroe gere Roemeense turnster maakte dat gisteren bekend in Tokyo. De gelukkige is de 30-jarige Mihai Vasilescu, die door Comaneci de kwalificaties kreeg toebedeeld: „Hij is groot en mooi en zal bin nenkort naar de Verenigde Staten komen". Comaneci vluchtte in de cember vlak voor het begin van de revolutie in haar land naar Amerika. In de Verenigde Staten werd zij daarna vaak gezien met Constantin Panait die werd be schouwd als haar aanstaande. Va- silecu bleek echter de gelukkige te zijn. Stunt Haarhuis tegen Gilbert PHILADELPHIA Paul Haarhuis heeft in de derde ronde van het toer nooi in Philadelphia een sensationale zege geboekt op de als tweede geplaatste Marc Gilbert. Haarhuis, die eerder al Pernfors had verslagen, had drie sets nodig: 7-6 (10-8) 5-7 6-4. De 24-jarige Eindhovenaar zorgde daarmee voor het hoogtepunt in zijn carrière. Gilbert staat vierde op de wereldranglijst en daarmee hoger dan bijvoorbeeld McEnroe, van wie Haarhuis recent ook al zo verras send won. Gilbert voert ook volgende week in Rotterdam de plaatsingslijst aan voor Yannick Noah in het ABN-toer- nooi in Ahoy'. Daarvoor zegde Jimmy Connors vanochtend overigens af. De Amerikaan heeft nog te veel hinder van een polsblessure die hij opliep in het toernooi van Milaan. Pels en De Nijs coachen zeilers BUNNIK Het Konink lijk Nederlands Water sport Verbond heeft ein delijk de leemte opgevuld, die bondscoach Henri van der Aat anderhalf jaar ge leden bij zijn overstap naar de internationale zeilfederatie (IYRU) ach terliet. In het fonkelnieuwe bondsbu- reau in Bunnik presenteerde het KNWV gistermiddag een jeugdig technisch duo, dat tot en met de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 de zeil- ploeg zal trainen en coachen. De Olympische Voorberei- dings Commissie (OVC) heeft het lot van de Nederlandse toppers en talenten uit de tien Olympische klassen in handen gelegd van Jeroen Pels (26) en Rigo de Nijs (25). „Wij hebben alle vertrouwen in dit koppel", benadrukte OVC-voorzitter Nick de Jong. „Hun relatief jonge leeftijd vormt geen pro bleem. De functie van bonds coach vreet energie en tijd. Daarover kan Van der Aat meepraten. We hebben bewust gekozen voor een jeugdig tweemanschap. Het- enthou siasme van Pels en De Nijs werkt aanstekelijk. Indien no dig treden wij sturend op". Jeroen Pels fungeert al sinds vorig jaar september als bondscoach. De Rotterdam mer, onlangs afgestudeerd als meester in de rechten, werd door het KNWV naar voren geschoven nadat kernploeg coördinator Beb Thijs te ken nen had gegeven geen toe komst in haar nieuwe baan te zien. Thijs, officieel de opvol ger van Van der Aat, knapte binnen een half jaar af op het veelomvattende werk, dat haar naar eigen zeggen te veel aan het bondsbureau kluister de. Gedwongen door het snelle vertrek van Thijs schrapte het KNWV voorlopig de functie van kernploeg-coördinator. Pels werd aangesteld als bondscoach. Zijn benoeming- lag voor de hand. Hij stamt uit een echte zeilsportfamilie. Hij was lid van de sectie jeugdzeil- sport en doceerde aan de trai- nèrsopleiding van de KNWV. Viervoudig wereldkampioen Serge Kats, één van de groot ste talenten van de nieuwe ge neratie, is afkomstig uit de school van Pels. Ook Rigo de Nijs uit Amster dam is binnen het KNWV geen onbekende. De leraar li chamelijke opvoeding was de afgelopen achttien maanden bij het verbond werkzaam als assistent op de afdeling Oplei dingen, een functie die hij als vervangende dienstplicht ver vulde. Het salaris van De Nijs, die over weinig specifieke zei- lervaring beschikt, komt de komende jaren voor rekening van het ministerie van WVC, dat hiervoor overigens nog wel officieel toestemming moet verlenen. „Maar dat zit wel goed", verzekerde De Jong. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van gisteren zijn: Midlotto 7a: 13-14-16-24-26- 39 Reserve: 5. Deelnemers: 448.531. Prijzen: ƒ784.083,45 Cijferspel: 72 58 99. Deelne mers: 221.432. Prijzen: 132.859,20. Extra prijs: 6776. Westduitse lotto, A: 8-9-10- 11-38-46. Reserve: 33. B; 1-7- 17-30-35-49. Reserve: 12. Spel 77: 21 66 345 LAHORE Nederland kan in Lahore de borst nat maken op de voor moslims heilige vrijdag, als Pakistan er in de eind strijd alles aan zal doen om de sinds 1986 verloren gegane glorie te herove ren. De Australische titel verdedigers, die zeker niet minder waren, gingen in de tweede halve finale ten onder aan het enthousias me van de Pakistaanse hockeyers en hun pu bliek: 1-2, met ook hier drie benutte corners. Amechtig, maar dolgelukkig zaten de Nederlandse hockey ers na de gewonnen halve fi nale tegen de Westduitsers bij elkaar. Toen de zieke Taco van den Honert vanuit het ho tel opbelde, werd spontaan een overwinningslied geheven. „Ik begin nu pas te beseffen dat we zo ver zijn gekomen", merkte Tom van 't Hek op. „Het duurde na het laatste fluitsignaal even voordat ik de De Westduitser Fried Volker kan zijn tranen niet de baas na de nederlaag tegen Nederland. foto: anp vreugde voelde. Ik drentelde wat rond en toen kreeg ik pas echt in de gaten dat we in de finale zitten". Maurits Crucq was uitstekend te spreken over de manier waarop hij zijn vaste tegenspe ler Stefan Blöcher aan de ke tens had gelegd. „Het was een weekdier vandaag," zei hij breeduit lachend. „Gisteren zei hij nog als grapje dat ie me zou vermoorden. Nou, daarvan kwam dus niets". Coach Hans Jorritsma, die zijn laatste toernooi nu met een wereldtitel kan afsluiten, had geen moment het gevoel gehad dat het fout zou gaan. „We speelden veel beter dan in de groepswedstrijden. En ik was ook niet bang dat het achterin Weer chaos rond stadion LAHORE De organisatoren slaagden er ook gisteren niet in de stroom toeschouwers voor de halve finales van het toernooi om de wereldtitel in Lahore in goede banen te lei den. Er ontstond buiten het National Hockey Stadium op nieuw een enorme chaos. Net als maandag moest de politie enkele malen krachtig optre den toen de situatie uit de hand dreigde te lopen. Daarbij werden versperringen met prikkeldraad omgegooid. Ook enkele ingangen werden mas saal bestormd, waarbij het een worider was, dat er niet vele gewonden vielen. Voor de fi nale van morgen, als weer 50.000 toeschouwers uit alle delen van Pakistan worden verwacht, zal de toch al aan zienlijke politiemacht verder worden versterkt. een chaos zou worden zoals te gen Frankrijk en India. Pas in de loop van de ochtend wist ik dat Van den Honert niet kon spelen en Weterings, ondanks een voetblessure, wel. Het is natuurlijk prima dat de ploeg de aanpassingen uitste kend heeft opgevangen. Dat' Pakistan de tegenstander wordt in de finale maakt mij niets uit. Het wordt in ieder geval een vol huis en we gaan nog wat beleven. Schitteren der kan het toch niet?" In de ochtend, aan de ontbijt tafel, kreeg de ploeg een te genvaller te verwerken toen bekend werd, dat Taco van den Honert met koorts op bed lag en zeker niet kon spelen. „Dat was een streep door de rekening", aldus coach Hans Jorritsma. „Ik zou hem zeker hebben opgesteld, ook vanwe ge zijn rol als aangever bij de corner. Bovendien bleek We terings nog niet helemaal her steld van een lichte voetbles sure. Pas halverwege de och tend kreeg hij het groene licht, waardoor onze concentratie oefeningen een beetje in het gedrang kwamen. Ik kan de ploeg alleen maar een enorme pluim geven voor het aanpas singsvermogen onder moeilij ke omstandigheden". Zelfvertrrouwen Volgens Tom van 't Hek was de overtuigende eerste helft uitermate goed geweest voor het zelfvertrouwen. „Volgens mij waren de Duitsers gewoon bang van ons. Ze begrepen niet waarom die rare Neder landers tegen Australië niet geprobeerd hadden hen te ver mijden voor de halve finales. Toen Fried direct al een paar scoops verprutste kreeg ik het vermoeden dat het wel eens Floris Jan Bovelander (rechts) en Hendrik Jan Kooyman zijn blij met de Nederlandse overwinning op West-Duitsland. foto: anp goed zou aflopen voor ons. Acht maanden geleden heb ik besloten me weer beschikbaar te stellen en nu mag ik dit meemaken. Dit is toch je rein ste topsport? Doodzonde, dat het in Nederland niet op tele visie was. Maar aan de andere kant ook wel grappig dat ie dereen naar de Duitse tv moest kijken om te zien hoe de Duitsers werden verslagen". Van 't Hek was wel een van de eersten om te waarschuwen voor overmatig optimisme voor de finale, de derde van Nederland na 1973 (Amstel veen, winst) en 1978 (Buenos Aires, verlies tegen...Pakistan). „Ik denk, dat het geen kwaad kan nu de eerste vreugde wat te temperen. We hebben een hele grote stap gezet, dat is mooi. Maar nu stap twee nog. Het staat vast dat het voor een vol huis Pakistani een enorme happening gaat worden. Iets, wat je je hele leven niet zal vergeten. Wat dat betreft is het toernooi voor ons al meer dan geslaagd. Wat er ook nog verder gebeurt". GRONINGEN Jan Vlieg, de eigenzinnige bondscoach van de Neder landse Tafeltennis Bond (NTTB), werd onlangs veertig jaar. De Groninger gaf zichzelf een vijfjaren plan cadeau. „Tot 1995 richt ik me vol ledig op het tafeltennis", kondigt Vlieg aan. „Die vrijheid neem ik op eigen risico. Ik durf de uitda ging aan". Jarenlang combineerde de aan tafeltennis verslaafde noorder ling zijn werk als coach met een parttime baan als sportlei der aan de universiteit van Groningen. Op eigen verzoek trad Vlieg in september 1988 in volledige dienst van de NTTB. Hij tekende een twee jarig contract en kreeg bij de universiteit onbetaald verlof. „Er is voor mij geen weg meer terug", geeft Vlieg aan. „Ik heb de termijn van mijn verlof bewust laten verstrijken. Enerzijds omdat ik als tafel tenniscoach verder wil, ander zijds omdat een vriend mijn baan bij de universiteit heeft overgenomen. Die zou bij mijn terugkeer weer werkloos wor den". Vlieg staat niet afwijzend te genover een nieuwe verbinte nis bij de NTTB, maar wenst voor het wegvallen van zijn maatschappelijke zekerheid fi nanciële genoegdoening. Bo vendien heeft hij zijn lot als tafeltenniscoach verbonden aan zijn Chinese huisgenoot Li Ji-Shu, die vorige week bij de triomf op Joegoslavië in de Superliga al verrassend als as- sistent-bondscoach fungeerde. „Als de NTTB Li geen redelijk contract aanbiedt, stap ik op", zet Vlieg de komende onder handelingen onder druk. „Er heerst bij de bond een chro nisch gebrek aan technisch ka der. Tigerman, de coach van de vrouwen, en ik komen aan veel zaken niet toe. Li kan ons een hoop werk uit handen ne men. Hij is een absolute topt- rainer". Het vorig jaar door Vlieg ge lanceerde en door de Bonds raad goedgekeurde Topsport plan voorziet in de aanstelling Bondscoach Jan Vlieg van twee parttime-trainers, één voor de jeugd en één voor de senioren. „Li is één van de kandidaten voor deze nieuwe functies", verklapt Paul Koop man, voorzitter van de NTTB. „Het is bij ons bekend dat hij met Vlieg een twee-eenheid vormt. Het is onze intentie beiden voor twee jaar vast te leggen. Tegen lucratieve aan biedingen uit het buitenland kunnen wij echter niet op". Vlieg ziet weinig in een mini- FOTO: ANP mum-contractje voor zijn be schermeling. „Er ligt voor de komende twintig jaar een we reldtrainer voor het oprapen", beweert Vlieg zonder terug houdendheid. „Die scheep je niet af met een parttime-con tract. Het buitenland lonkt nu al naar Li. De Nederlandse sportwereld zou zich blameren als hij zou moeten vertrekken. In de Bondsrepubliek had Li al lang een werkvergunning en een paspoort gehad. In de voetballerij wordt minder moeilijk gedaan. Kijk maar naar de komst van de Tjechos- lowaak Griga bij Feyenoord. Ik heb de NSF en het NOC ge vraagd Li steun te verlenen. Indien deze sportorganisaties bijvoorbeeld een financieel op stapje voor hem verzorgen, kan de NTTB daarop inha- Liefde Tijdens de open Hongaarse ti telstrijd in 1987 kwamen de generatiegenoten Jan Vlieg en Li Ji-Shu (41) elkaar voor de eerste keer tegen. „Het was liefde op het eerste gezicht", glimlacht de bondscoach. „Li was coach van een Chinese provincieploeg die tijdens het toernooi met 3-0 won van de onverslaanbaar geachte Zweedse formatie, die uit Waldner, Appelgren en Pers- son bestond. In China was hij als tafeltennis-coach werk zaam op een instituut voor sport en educatie. Li kon trainer worden van de nationale ploeg, maar die functie zou hem beletten uit China te vertrekken en hij wilde dolgraag weg. Zijn vader had tijdens de culturele revo lutie het leven verloren. Zijn loopbaan als speler is mede daardoor nooit van de grond gekomen". Negen maanden geleden trok Li bij de familie Vlieg in. Hij studeert thans Nederlands en assisteert in het tafeltennis- schooltje (aan huis) van zijn beschermheer in Groningen. „Ik heb mezelf verplicht tot één jaar volledige aansprake lijkheid voor Li", aldus Vlieg. „Over drie maanden moet hij op eigen benen staan. Daarom wil ik op niet al te lange ter mijn duidelijkheid van de NTTB. De goede prestaties van het Nederlandse tafeltennis op het internationale platform zijn niet onopgemerkt geble ven. Li en ik hebben al de no dige contacten. Als we vóór de Europese titelstrijd in Göte borg (half april) niet mét NTTB tot overeenstemming zijn gekomen, trekken we ons eigen plan. In mijn hart blijf ik het liefst in Nederland. Ik heb het, ondanks de zware werkdruk, goed naar mijn zin als bondscoach. Er loopt hier nog genoeg talent rond". BUITENLANDS VOETBAL Engeland Tottenham-Aston Villa 0-2. Stand aan kop: Aston Villa 25-52, Liverpool 26-50, Arsenal 24-42, Nottingham F. 25-40, Tottenham 26-39. Frankrijk Brest-Bordeaux 2-0, Caen-Auxerre 1- 0. Lille-Nice 1-1, Metz-Toulouse 3-0, Monaco-Cannes 0-0, Montpellier- Nantes 2-1, Racing Paris-Lyon 0-1, St. Etlenne-Mulhouse 3-0, Toulon-Pa- ris St. Germain 0-3, Sochaux-Olympl- que Marseille afgelast. Stand aan kop: Bordeaux 26-39, Ol. Marseille 25-36, Monaco 26-31, Sochaux 25- 30. BOKSEN Wedstrijd in Rotterdam Zwaarveder (6x3): Regilio Tuur (Ned) wint door interventie van de scheids rechter In de derde ronde van Colin Lynch (Eng). PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1. Diego Hanover (S. Dlab) 2.53,5 - 1.20,8, 2. Dominant Vitesse, 3. Every Mendel. Niet ge start: Dutch Import. Toto: winnend 7,80, plaats 3,90 5,80, koppel 30,10, trio 1497,70. 2e koers, 1640 m: 1. Dlre Straight (B. Crebas) 2.16,3 - 1.23,1, 2. Carrera M, 3. Champion d'Amour. Toto: winnend 10,50, plaats 4,20 2,60 1,80, koppel 37,70, trio 288,30. 3e koers, 2000 m: 1. Eltoro dl Robles (M. Huel) 2.45,7 - 1.22,9, 2. Chantal Mendel, 3. Dame of Holland. Niet ge- start: Crimson, Brette Hanover, Berta Polardachs. Toto: winnend 6,70, plaats 1,90 6,00, koppel 59,10, trio 267,70. 4e koers, 2000 m: 1. Zarathoestra (W. van Buytenne) 2.44,2 - 1.22,1, 2. Cor- leone Star, 3. Chynthijae K. Toto: winnend 15,50, plaats 2,30 1,70 1,50, koppel 47,20, trio 858,20. 5e koers, 2380 m: 1. Crebas Bas (A. Scheper) 3.17,5 - 1.23,0, 2. Yster P, 3. Yonkers. Niet gestart: Belinda Whi te. Toto: winnend 3,80, plaats 2,10 4,20, koppel 33,80, trio 236,60. 6e koers, 2380 m: 1. Count Oostland (J. van Dooyeweerd) 3.18,0 - 1.23,2, 2. Caspar di Robles, 3. Duke Baker, 4. Cora Dillon. Toto: winnend 1,60, plaats 1.80 3,10 2,60, koppel 23,00, trio 187,20, kwartet 582,40. 7e koers, 2000 m: 1. Costeau Bos- zorg (M. Pools) 2.45,9 - 1.23,0, 2. Ank Buitenzorg, 3. Bitonto Mendel. Toto: winnend 6,40, plaats 1,90 4,60 1,90, koppel 20,50, trio 252,20. 8e koers, 2750 m: 1. Wez Warber (M. Pools) 3.49,3 - 1.23,3, 2. Yoco Oost- land, 3. Wish of Thljssen. Toto: win nend 4,70, koppel 1,70 1,70, koppel 9,60, trio 72,20. 9e koers, 1640 m: 1. Bella A (L. Doo- per) 2.14,7 - 1.22,1, 2. Bo Bo Bata- vus, 3. Arno Oostland, 4. Captain M. Niet gestart: Clip Parade, Armanda Laine. Toto: winnend 2,40, plaats 1,40 1,30 2,20, koppel 7,10, trio 77,70, kwartet 278,70. 10e koers, 1640 m: 1. Dynamic Duty (C. de Leeuw) 2.15.5 - 1.22,6, 2. Coh Younora, 3. Cousin Wolvers. Niet ge start: Dave Victrlx, Cito Uiterdijk. Toto: winnend 2,50, plaats 1,30 1,20, koppel 2,10, trio 10,90. W5-spel: 5-5-1-7-1. Uitbetaling: 399,20. Omzet: 256.724. SCHAKEN Interland in Cannes Nederland-Frankrijk 3 1/2-1 1/2: Pi- ket-Prie 1/2-1/2, Van der Wiel-Miral- les 1-0, Ree-Lautier 1/2-1/2, Soson- ko-Renet 1/2-1/2, Ligterink-Kouatly 1-0. Toernooi in Linares 4e ronde: Goulko (VSt)-Ljubojevic (Joe) afg., Ivantsjoek (Sov)-Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Kasparov (Sov)-Spas- sky (Fra) 1-0, Salov (Sov)-Portisch (Hon) 1-0, Beljavski (Sov)-Short (GBr) 0-1, lllescas (Spa)-Gelfand (Sov) 0-1. Stand: 1. Kasparov en Gelfand 3 1/2, 3. Joesoepov 3, 4. Ivantsjoek 2 1/2, 5. Salov 2+1, 6. Short 1 1/2+1, 7. ll lescas 1 1/2, 8. Goulko 1 1, 9. Bel- SKIEN Wereldbeker skilopen in Lavalese Heren, 15 km: 1. Svan (Noo) 35.34,4, 2. Ulvang (Noo) 35.41,6, 3. Dëhlie (Noo) 35.42,4, 4. Bellman (DDR) 35.45.7, 5. Majback (Zwe) 36.06,0. Stand: 1. Ulvang 89, 2. Dëhlie 88, 3. Svan 80, 4. Majback 67, 5. Behle 59. SQUASH Eredivisie Heren: Kampong-Centre Court 1-2, Victoria-Dickysquash 1-2, Interact Maastricht-HSRC 3-0, Pellikaan Squash-SCG 3-0. Eindstand: 1. Inte ract Maastricht 14-37 (kampioen), 2. Dickysquash 14-27, 3. Victoria 14-26, 4. Centre Court 14-23, 5. Pellikaan Squasfr 14-21, 6. HSRC 14-17, 7. SCG 14-14 (gedegradeerd), 8. Kam pong 14-3 (gedegradeerd). TENNIS Toernooi in Oklahoma Daames, 2e ronde: Minter (Aus/)-Da- niels (VSt) 6-1 3-6 6-0, Bodegraf (Ned)-Cunningham (VSt) 6-4 6-2. VOLLEYBAL Laatste ronde kwartfinales Europa Cup II Heren, groep A: Maxicono Parma (lta}-Lyon (Fra) 3-1, Dinamo Moskou (Sov)-Filament Bursa (Tur) 3-0. Eind stand: 1. Parma 6-12, 2. Moskou 6- 10, 3. Lyon 6-8, 4. Bursa 6-6. Parma en Moskou naar halve finales. Groep B: Hamburger SV (BrD)-Slsley Trevise (Ita) 3-0, Dinamo Bukarest (Roe)-Aero Vodolena (Tsj) 1-3. Einstand: 1. Tre vise 6-10, 2. Hamburg 6-9 (11-9), 3. Vodolena 6-9 (9-12), 4. Bukarest 6-8. Trevise en Hamburg naar halve fina les. Erediviaie Heren: DOS-Dynamo 3-2 (15-9 12-15 15-7 6-15 17-16), Brevok-ZVH 1-3 (4- 15 15-5 14-16 13-15), AMVJ-Reflex 3-0 (15-8 15-10 15-4). Dames: WC- Zaan'69 3-1 (15-5 15-2 8-15 15-4). WIELRENNEN Ronde van Valencia 2e etappe: 1. Bontempi (Ita) 187 In 4.49.10, 2. Kelly (Ier), 3. Hermans (Ned), 4. Hernandez (Spa), 5. Raab (DDR), 6. Lilholt (Den), 7. Campos (Por), 8. Kuum (Noo), 9. Bennington (GBr). 10. Gölz (BrD) allen zelfde tijd als Bontempi. Algemeen klassement: 1. Stumpf (BrD) 7.21.37, 2. Cordes (Ned) 0.01, 3. Kappes (BrD) 0.06, 4. Maassen (Ned) z.t., 5. Mauri (Spa) 0.07, 6. Mëchler (Zwi) 0.11, 7. Gölz 0.15, 8. Lance (Fra) z.t., 9. Bontempi 0.16, 10. Kelly 0.19. Ronde van de Amerika's 5e etappe: 1. Elliott (GBr) 195 km 4.42.22, 2. Rayner (VSt), 3. Moreels (Bel), 4. Pulido (Col), 5. Santos (Spa), 6. Richard Parra (VSt), 7. Bishop (VSt), 8. Engleman (Vst), 9. Carter (Vst), 10. Eaton (VSt) allen zelfde tijd als Elliott. Algemeen klassement: 1. Wyder (Zwi) 13.46.21, 2. Elliott op 11 seconden, 3. Carter 0.16, 4. Petar- royo (Col) z.t., 5. Tafi (Ita) 0.17, 6. Rayner 0.50, 7. Moreels 0.52, 8. En gleman 0.56, 9. Santos z.t., 10. Mer chant 0.56, 22. Delgado (Spa) 3.25. Siciliaanse wielerweek 5e etappe: 1. Baffi (Ita) 143,5 km In 3.16.48 (gem. 43,75 km/u), 2. Sören- sen (Den), 3. Martinello (Ita), 4. Leoni (Ita). 5. Strazzer (Ita), 6. Saitov (Sov), 7. Sciandri (Ita), 8. Citterio (Ita), 9. Fa- brizio Bontempi (Ita), 10. Henn (BrD), 20. Bol (Ned), 22. Theunisse (Ned), 25. Marc Siemons (Ned), 27. Van der Poel (Ned), 32. Rooks (Ned), 71. Ver hoeven (Ned), 72. Van den Akker (Ned). 75. Talen (Ned), 95. Rëkers (Ned). 98. Draaijer (Ned), 118. Jacobs (Ned). 122. Van Vliet (Ned). 129. Van Aert (Ned). 131. Ducrot (Ned). 144. Stevenhaagen (Ned), 148. Veldschol- ten (Ned) allen zelfde tijd als Baffi, 176. Hanegraaf (Ned) op 0.38, 180. Lubberding (Ned) z.t. 184. Kersten (Ned) op 14.50. Algemeen klasaement: 1. Rooks 20.08.07, 2. Sörensen op 0.02, 3. Chi- apucci (Ita) 0.09, 4. Theunisse 0.11, 5. Talen 0.18, 6. Gianetti (Zwi) 0.19, 7. Fondriest (Ita) z.t., 8. Canzonieri (Ita) 0.22, 9. Kiefel (VSt) 0.23, 10. Sciandri (Ita) 0.31, 26. Rëkers (Ned) 1.16, 31. Van der Poel (Ned) 1.41, 41. Ducrot (Ned) 1.58, 60. Lubberding (Ned) 3.16, 61. Veldscholten (Ned) z.t., 88. Draaijer (Ned) 5.49, 107. Van Aert (Ned) 7.31, 108. Stevenhaagen (Ned) 7.37, 127. Van den Akker (Ned) 13.40, 128. Verhoeven (Ned) 14.03, 131. Van Vliet (Ned) 15.06, 136. Ha negraaf (Ned). 16.02, 142. Bol (Ned) 17.14, 149. Marc Siemons (Ned) 20.17, 159. Jacobs (Ned) 23.49, 184 en laatste Kersten (Ned) 47.26. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg, (morgen aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: 1. Due Vero, 2. Dollarbird 'R. 3. Diva Stocquoy (6-2-7). 2e koers: 1. Jessy Kosmos, 2. Donna Buitenzorg, 3. Nora Export (2-1-3). 3e koers: 1. Wise Impulse, 2. Carmj- na, 3. Chekimi Hanover (3-4-7). 4e koers: 1. Broad Daylight, 2. Dur ban uit Uden, 3. Cash (6-9-1). 5e koers: 1. Upper State Road, 2. Blossom d'Honte, 3. Cas Buitenzorg (8-1-10). 6e koers: 1 Crackje van Nora, 2. Charme Troll, 3. Capricia (7-2-6). 7e koers: 1. Sammy Lobell, 2. Carlos Netten, 3. Zimrod B (5-8-4). 8e koers: 1. Cay van Hoafer, 2. Spi der Lobell, 3. Mr Charade (10-7-12). 9e koers: 1 Samantha Kosmos, 2. Evelyn Hazelaar, 3. Davina Heldia (8-1-5). COL-VOORZITTER SARDINIËBARBERO: Van bier kun je heel r vrolijk worden ROTTERDAM Het wa een wat merkwaardige bij eenkomst, daar in een ver gaderzaaltje op de bijna begane grond van het to renhoge World Tradi Center in Rotterdam. O] uitnodiging van de KNV§- had zich gisteren een tal hoogwaardigheidsbe kleders uit Sardinië en Si cilië gemeld. Ze zouden het een en der komen vertellen ove de gang van zaken tijdei het toernooi om de wej reldtitel voetbal op hun ei landen. Na een klein uur tje vooral beleefdheden t* hebben uitgewisseld kor| de conclusie luiden dat dj dames en heren helema; niets te melden hadden. Of toch. De autoriteiten ii Palermo en Cagliari hel ben tot dusver zelfs gi moment overwogen een alcoholverbod uit vaardigen tijdens Italia '91 Sterker nog, voorzittei Renzo Barbero van het or] ganisatiecomité (COL) vai de Siciliaanse hoofdstaf bestond het zelfs om bijn; op te wekken tot sumptie van sterke dranl zoals bekend vaak eei drijfveer voor voetbal van] dalisme. „Van bier kun heel vrolijk worden", ver] klaarde glashard Barben zoals veel van zijn medi eilandbewoners voorziei van een bril met donkerj glazen. Merkwaardig Deze wat merkwaardig^' opmerking typeerde zich gisteren tussen een. aantal besprekingen met KNVB-functionarissen door even aan de Neden landse media presenteert den. In •maart reist overi* gens een (ongetwijfeld even ruime) afvaardiging van de voetbalbond aF naar de Italiaanse eilan« den, waar uitgerekend dü landenploegen bivakkeren met de meest gewelddadif ge aanhang, Nederland e« Engeland. Dat vooruitzicht vermochf de notabelen uit Palerml en Cagliari echter niet tij verontrusten. Er zal dul geen alcoholverbod zijil Maar zijn er wel special# maatregelen genomen ora1 eventuele wandaden te bel] teugelen? Nee hoor, is het' antwoord. Worden er exf tra politie-troepen ingezets Kunnen we nog niets over' zeggen, is bij de landsmi-* nister aangevraagd. Hoej* veel reeds beschikbaar^ Genoeg! Maar hoeveeF aangevraagd? Veel! Zijn ei' nog problemen bij het ge reedkomen van de sta dions? Over een paar we ken zijn ze klaar! We zoe ken nog een Nederlands* club, die daar een vriend-1 schappelijke wedstrijc 1 komt spelen. Liefst Ajaxl of PSV. Om de lichtinstal-\ latie te testen. Maar alle?] komt perfect in orde. Geruststellend Het zijn geruststellend* verhalen van de Italiaans! gasten, die hun uitstapje] naar Nederland gister1 avond gebruikten om ook! nog even in de Kuip te' gaan kijken. Dat er geen* kaartjes meer beschikbaar zijn op Sardinië en Sicili* was hier al bekend. Moge lijk dat elders uit de we reld nog wat aan onver kochte tickets terugkomt maar daar moeten suppor ters die alsnog voor hel WK op de eilanden willen boeken maar niet te vasi op rekenen. Vaststaat al wel dat maai liefst 10.000 Egyptenarer het eerste duel met Neder land in Palermo zullen bij wonen. Ze komen per boo vanuit Cairo en varen di reet na de wedstrijd weei terug. Er worden in Sardi nië tussen de tien-en vijf tienduizend Nederlanders verwacht. Die van hart! welkom zijn, lieten Barbe- ro, prefect (zeg maar op perhoofdcomissaris) Mari< Jovine, wethouder sport zaken Ignazio Bennati er COL-medewerkster Sere- nella la Cavera bijna in koor weten. Hetgeen uiter aard ook geldt voor Sicilië O ja, dat meldden de hog* heren ook nog, de reisca paciteit tussen de eilandei zal tijdens het WK-toer nooi worden uitgebreid Nu vliegt er één vliegtuig je per dag tussen Palermo en Cagliari heen en weei en vaart er eenmaal pel etmaal een (nacht)boot, die over de oversteek maai liefst veertien uur doet „Iedereen zal de oversteek kunnen maken", sprakei de Italianen nog. Met eei optimisme, dat de voorbij* tijd wel vaker kon wordei beluisterd. De tijd zal leren of deze benadering terecht was. FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16