Doesburg en Rab opgenomen in technische staf van Oranje °tC Den Haas eist jhadeloosstelling Over vergoeding doelmanbegeleider nog niet gespraat .onder loen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT £eidóe Commit DINSDAG 20 FEBRUARI 1990 PAGINA 13 m kp j^l «I HAAG FC Den Haag stuurt vandaag r aangetekende brief naar het bestuur van de VB waarin om schadeloosstelling wordt ge- igd voor de gevolgen van het uitstel van de osir komend weekeinde vastgestelde competi- e edstrijd tegen Haarlem. Doordat de spoor- rï politie heeft verklaard over onvoldoende Akracht te beschikken om vier risicowed- den te bemannen, heeft „Zeist" besloten het in Haarlem van het programma af te voe- FC Den Haag meent hierdoor een schade 25.000 gulden te lijden en wil dit bedrag ïalen op de bond. De actie van FC Den Haag la >n novum in het Nederlandse betaalde voet- Piontek coach van Turkije ISTANBOEL Sepp Piontek heeft gisteren een vierjarig contract ondertekent als bondscoach van het Turkse nationale voetbalteam. De Westduitser, die de laatste elf jaar in dienst was van de Deense voetbalbond, begint op 1 juli met zijn nieuw taak. De Turken zijn nog in onderhan deling met de Deense bond over een snellere indiensttre ding. Piontek gaat in Turkije zo'n 350.000 gulden per jaar verdienen als technisch-direc- teur van de vertegenwoordi gende teams. Gerard Rué wint Ronde van Middellandse Zee ANTIBES De Fransman Gérard Rué, een ploeggenoot van Laurent Fignon, heeft de Ron de van de Middellandse Zee gewonnen. Zijn kleine voorsprong op de Zwitser Rominger en de in Nederlandse dienst rijdende Sovjet Eki- mov kwam dank zij de inspanningen van zijn ploegmaten in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De rit over 190 kilometer naar Antibes eindigde in een massaspurt, die werd gewonnen door Carlo Bomans. Olaf Ludwig won de derde etappe van de Sici- liaanse wielerweek. De Post-brigade, in Sicilië 'onder aanvoering van assistent Walter Planc- kaert, was gisteren naast Ludwig ook door Ste ven Rooks op het erepodium vertegenwoor digd. De kopman behield de leiderstrui na de derde etappe van Licata naar Avola. Sport op tv Vandaag Nederland 3, 20.30 uur; Sport Studio. Duitsland 2, 17.15 uur Tele-lllustrlerte. Duitsland 3, 19.00 uur Aktuelle Stun- de. Eurosport, 17.00- 02.00 uur Sport. BBC 2. 17.00 uur Rally-sport. Supüer Channel. 20.00 uur Ultra Sport. Morgen Duitsland 1, 13.00 uur: Sport Extra met tennistoernooi in Stuttgart. Duitsland 2, 17.15 uur Tele-lllustrlerte Eurosport, 9.30 uur Eurosport menu. NIEUWEGEIN Als Aad de Mos en Johan Cruijff er nog een klein i beetje rekening mee zou- j den hebben gehouden [een rol rond Oranje te j spelen tijdens Italia '90, I dan kunnen indianen- j verhalen omtrent hun j eventuele inbreng sinds j gisteren volledig naar het rijk der fabelen wor- den verwezen. ,jEind vorig jaar klonken er Jalom stemmen vanuit België, 1 Spanje en vooral Milaan dat één van beide gereputeerde idj coaches Oranje zou dienen te itt begeleiden op weg naar het h| voetbalgoud, dat op zondag 8 d juli in Rome gloort. Gisteren maakte bestuurslid techni ci sche zaken Rinus Michels het 'cj definitieve technische plaatje bekend. Daarin komen -na- wj tuurlijk - geen figuren als De oa Mos en Cruijff voor, maar li wel Jan Rab, Ron Groene- woud en Bert van Lingen. What's in a name", liet Mi chels zich gisteren in Nieu- wegein tijdens de persconfe rentie ter gelegenheid van Nederland-Italië van morgen ontvallen, zij het in een iets ander verband. De generaal vertelde dat olympische coach Rab de rol van scout cq. rapporteur zal vervullen tijdens het WK voetbal. En tevens dat Nol de Ruiter, morgen in de Kuip verant woordelijk voor het oranje team, zich wat nadrukkelij ker met de veldtraining zal bezighouden. „Dat is niets nieuws", reageerde de even eens aanwezige, tijdelijk door het herstel van een hernia operatie buitenspel staande bondscoach Thijs Libregts. „Zo werken we al maanden". Pim Doesburg Het nieuwe in de technische staf, waarvan Groenewoud en Van Lingen slechts indien nodig worden ingezet, zit in de aanstelling van Pim Does burg. Deze oud-doelman van Sparta en PSV en zelf negen voudig international is aan gesteld als begeleider en trai ner van de drie doelverdedi- gers, die straks meegaan naar het WK. Nu is Doesburg (46), die enige maanden geleden Nol de Ruiter (rechts) en Rinus Michels kijken wat peinzend bij vragen tijdens de persconferen tie van gisteren over de geringe belangstelling voor Nederland-Italië. foto: anp opstapte als trainer van de Rotterdamse eersteklasser Neptunus („De instelling van amateurs is niet de mijne"), keeperstrainer bij Feyenoord. „Het leek ons een goede zaak om er dit keer een man voor de doelverdedigers bij te ha len", vertelde Libregts. „Keepers hangen er soms wat bij en als je vier tot zes weken van huis bent en de technische staf ook wat over belast kan raken is het goed om een speciale man er bij te hebben. Pim kent Hans van Breukelen goed van hun ge zamenlijke tijd bij PSV en ook Joop Hiele is natuurlijk geen vreemde voor hem". Rinus Michels Met het aanstellen tot vierde coach bij het Oranjeteam van Jan Rab, oud-trainer van on der meer Telstar en FC Utrecht en al sinds jaar en dag in Zeist als cursusleider werkzaam, lijkt een belang rijke inbreng van Rinus Mi chels tijdens Italia '90 waar schijnlijk. In elk geval is niet gekozen voor een constructie zoals bij de laatste twee WK's van Nederland, in 1974 en 1978, werd toegepast. Toen werden respectievelijk Mi chels naast Van der Hart en Fadrhonc gezet en Ernst Happel naast Jan Zwartkruis. Een supervisor is met de aan wezigheid en beschikbaar heid van Michels, Libregts en De Ruiter ook minder nood zakelijk. Werd gisteren de definitieve bezetting van de technische staf bekend, tevens kon in Nieuwegein worden verno men dat het Oostenrijkse trainingskamp van de baan is. Het Nederlands elftal speelt wel op 30 mei in We nen tegen de Alpenrepu bliek, maar vertrekt daags daarop al naar Joegoslavië om op zondag 3 juni in Za greb Joegoslavië te ontmoe ten. Vanuit dat land, waar dus het trainingskamp wordt opgeslagen, wordt op 7 juni afgereisd naar Sicilië. Daar speelt Oranje zoals bekend op dinsdag 12 juni de eerste WK-wedstrijd, tegen Egypte. Invaller-coach Nol de Ruiter maakte overigens gisteren een verfrissende indruk. Hij kritiseerde het optreden van de Libregts-brigade in de cember tegen Brazilië en zei: Rinus Michels zette een kant tekening bij die opdracht van De Ruiter. De bestuurder heeft ook moeten vaststellen dat de belangstelling voor deze vriendschappelijke in terland weer uiterst matig is. Gisteren waren er nog geen 10.000 kaarten verkocht, zo dat het ook twijfelachtig is of de partij rechtstreeks op de televisie te zien zal zijn. „Het bestuur van de KNVB wilde dat tenminste één wedstrijd in eigen land zou worden ge speeld in de aanloop naar het WK", aldus Michels. „Maar men heeft ten onrechte ge dacht aan een aureool rond Oranje. Dat blijkt er dus niet Adri van Tiggelen, debutant Richard Witschge, doelman Joop Hiele en Frank Rijkaard (v.l.n.r.) maken zich op voor de ont moeting met Italië. te zijn. Hoe dat straks verder moet als nu weer blijkt dat Nederland vriendschappelijk speelt voor een minder dan half vol stadion? We moeten daar nog maar eens goed over van gedachten wisselen. Overal elders zou Nederland- Italië een volle bak trekken. Alleen hier niet. Dat is een zorgelijke zaak". W an vertoningen Wat overigens niet alleen te maken lijkt te hebben met het predikaat vriendschappe lijk, maar eveneens met de reeks min of meer als wan vertoningen te beschouwen WK-kwalifikatieduels die Berlusconi „adviseert" bondscoach ROTTERDAM De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini is boos op AC Milan-voorzitter Silvio Berlusconi. Hij vindt dat het afgelopen moet zijn met de bemoeienis van de steenrijke zakenman, die voorzichtig probeert het gedrag van Vicini te bevinvloeden. De media-gigant adviseerde Vicini gistermor gen, voor het vertrek van de nationale ploeg naar Nederland, voorzichtig te zijn met „zijn" spelers van AC Milan. In princi pe was zijn praatje ook bestemd voor Nederlands tijdelijke keuzeheer Nol de Ruiter, die Marco van Basten en Frank Rijkaard in zijn groep heeft. Verrassend in de Italiaanse op- ,Ik eis dat we woensdag eenr stelling van morgen is, dat Bergomi de plaats van laatste man goede wedstrijd spelen. Dat is inneemt. De aanvoerder, die voor Internazionale speelt, ver- nodig na de slechte vertoning vangt op die plek AC Milan-collega Franco Baresi, die met tegen de Brazilianen". griep in Italië is achtergebleven. foto: anp Oranje de voorbije periode heeft afgewerkt. Ook de prij zen van de kaartjes spelen ui teraard een rol. En niet te vergeten de houding van de duur betaalde vedetten zelf. Voor „Brazilië" was de be langstelling van de voetbal lers, met name Rijkaard en Van Basten al niet al te groot. Italië, toch ook geen onaantrekkelijke opponent, vermag al evenmin enthou siasme te verwekken bij de sterren. Naar verluidt zou AC Milan Rijkaard en Van Basten dit maal slechts één helft willen laten spelen tegen het overi gens ook al verzwakte Italië. „Het probleem is", aldus Mi chels. „dat wij hier denken dat AC Milan ons bijkantoor is en daar vindt men Oranje het filiaal. Op zo'n manier krijg je de zaken natuurlijk nooit goed op elkaar afge stemd". Inmiddels staat vast dat ma nager Tavecchi van AC Mi lan als Italiaanse begeleider van het Nederlands elftal zal opereren tijdens Italia '90. Misschien moet het contact tussen Zeist en Milaan al wat eerder via Tavecchi wat na der worden aangehaald. FRANK WERKMAN NIEUWEGEIN Pim Doesburg, de nieuwe kee persbegeleider van Oran je, heeft als wisselspeler het Europese kampioen schap in Italië 1980 en het wereldkampioenschap in Argentinië in 1978 meege maakt. Overigens is het opvallend dat met Does burg nog niet over een vergoeding is gesproken. Hij zelf acht dat onbelangrijk. „Ik vind het fantastisch dat ik er bij kan zijn. Ik hoop dat het goed uitpakt. Ik heb altijd con tact met het voetbal willen houden, naast mijn handel in sportartikelen en mijn taxi-be drijf". Bij het Nederlands elftal wordt met de aanstelling Doesburg de lijn gevolgd die Franz Bec- kenbauer en Sepp Maier bij de Bondsrepubliek hebben inge steld. De nummers één en twee van Oranje waren voor deze constructie. „Natuurlijk", was de reactie van Hans van Breukelen. „Maar het initiatief is zeker niet van ons uitge gaan. Op de manier waarop De Ruiter met ons gewerkt heeft in Duitsland was niets aan te merken, maar dit keer zal het verblijf hopelijk langer zijn en er moeten bovendien drie man bezig gehouden wor den, terwijl het er in Duitsland maar twee waren. Ik vind het een goede zaak en Doesburg is een prima keuze. Er is nu een man bij met wie je lekker kunt praten over het werk en één die de zaken kan bijhou den. Vóór Nederland - Brazilië is gevraagd of ik een voorstan der zou zijn. Mijn antwoord was ja, maar toen zijn er nog geen namen genoemd". Doesburg, 25 jaar ervaring bij Sparta en PSV, in Eindhoven gedurende zijn laatste twee jaar „stand-in" voor Van Breukelen, is laaiend enthou siast. „Ook zonder dat er nu al sprake is van een contract heb ik onmiddellijk ingestemd. Ik weet hoe belangrijk het is als er een gelijkgestemde ziel is voor de keepers. Ik kan die mensen natuurlijk weinig le ren, maar ik kan de zaken bij houden, ik kan er ook voor zorgen dat de twee die niet spelen opgevangen worden. Bij een groot toernooi zijn de ze ven, of acht, man die zelden aan de bak komen altijd een probleem, zeker de keepers. Misschien is begeleiding, als klankbord, nog wel belangrij ker dan training". Heel nabij Doesburg heeft voor hij in die functie aan het werk ging bij Feyenoord de doelverdedigers van Fortuna Sittard en Sparta getraind en begeleid. Hij kent de voornaamste Oranje-kandi daten (ook Ruud Hesp) van heel nabij. „Keepers zijn indi vidualisten, ze leven in hun ei gen wereldje. Zij hebben dus belang bij iemand die daarin thuis is. Ik weet ook wat het is reserve te zijn. In Argentinië was ik twaalf jaar geleden de derde man, ik heb alle wed strijden, op twee na, van de tribune gezien, de andere uit de dug-out". „Ik kan mij best voorstellen dat De Ruiter onvoldoende tijd heeft voor het specifieke werk met drie doelverdedigers. On geacht wie er gekozen zou worden, een trainer/coach voor die groep is een absolute noodzaak. Keepers ziin zo an ders. Ik bijvoorbeeld heb nooit naar tactische besprekingen geluisterd. Ik zat er wel altijd bij, maar ik was volledig bezig met mijn eigen taken. Die lig gen niet in de eerste plaats op het tactische vlak. Ik denk dat het drietal in Italië bij mij meer kwijt kan dan bij een an der lid van de trainersstaf". Pim Doesburg legt uit waarom hij graag bij het Nederlands elftal betrokken wil zijn. foto: anp Resultaten sportprijsvragen DEN HAAG De resul taten van de sportprijsvra gen van afgelopen week einde zijn als volgt: 65.086 x 5,00. Cijferspel 7: le prijs: 1 win naar; 2e prijs: 1 winnaar. Toto 7: le prijs: lx/ 19.506,10; 2e prijs: 42 x 309,60; 3e prijs: *3,10. Lotto 7: le prijs: geen win- r; 2e prijs: 21 x 14.285,70; 3e prijs: 116 x 1.611,30; prijs: 5.338 x 36,00; 5e prijs: piija. 477 x 68,10. Toto-gelijk 7: le prijs: 1 x 1.465,80; 2e prijs: lx/ 1000,-; 4e 3e prijs: 146 x 4,30; 4e prijs: 1 nno X 2,50. 3 „Ik ben toch duidelijk ge noeg? Meer zeg ik er niet over, want het brengt alleen maar weer andere verhalen in omloop. Maar ik werk on dertussen nog steeds bij deze club. Ze hebben net een nieuw huis plus de inrichting voor me geregeld en ik hoor de hele dag van iedereen, hoog tot laag, dat ze dag prij zen waarop ik weer in het veld zal staan. Daar zal ik dus mijn best voor doen. Dat ze me nu geen nieuw con tract laten tekenen is logisch. Als ik hier de leiding had zou ik niet anders handelen. Het is volstrekt normaal en be grijpelijk wat Milan doet. Hetzelfde als ik, wachten en hopen. En nu wil ik er niets meer over horen". Ruud Gullit in Voetbal In ternational „Voor ik met Ajax verder ga praten over een verlenging van mijn contract, wil ik graag weten of het bestuur de mogelijkheid ziet die voorwaarden in de toekomst in te vullen. Ik heb geen ga ranties nodig. Ze hoeven niet te zeggen, dan en dan krijg je vijftien miljoen. Als ze me ai- leen maar goed duidelijk ma ken dat de zaken per 1 juli weer naar ons toekomen. Als ik dat signaal krijg, dan staat mij weinig in de weg om te zeggen 'graag nog een paar jaar Ajax'". Leo Beenhakker in De Volkskrant „Om het profschaatsen publi citair nog wat inhoud te ge ven, gooide ik me bijvoor beeld in Alkmaar, voor zestig toeschouwers, in de buiten bocht in een sneeuwhoop. Je was als een clown bezig. Dan genees je van de sport. En ook je vrienden met wie je jarenlang hebt getraind rea geren anders. Om een paar centen ga je ruzie maken.' Nadat ik was gestopt, had ik op geen enkel moment meer de behoefte met schaatsen bezig te zijn. Ik was niet de kampioen die op het hoogte punt was gestopt en het ge voel had beter te kunnen dan zijn opvolgers. Ik had mijn werk als fysiotherapeut. Het zwarte gat bestond niet. Ik wilde lekker klooien, reizen. Ik ben jaren niet op een ijs baan geweest. Tijdens WK's zette ik op zondagmiddag de televisie aan voor de belang rijke 1500 meter, zag de be slissende ritten en wist toen al hoe het ervoor stond. Er zijn Jaren voorbij gegaan dat ik dat zelfs niet deed". Ex-schaatser Ard Schenk in het Algemeen Dagblad René Notten: verschil FOTO: DIJKSTRA „Het is de bedoeling dat ik mijn adviezen geef, uitslui tend en alleen op de achter grond. Maar ik ontkom er niet aan dat ik door anderen- belangrijk wordt gemaakt. Door een aantal mensen wordt ik gedwongen in be weging te blijven. Door oud- bestuursleden, door spelers, door journalisten. Er is een nieuwe lijn uitgezet en daar binnen adviseer ik. Dat houdt af en toe in dat corri gerend/adviserend moet op treden. Niet alleen richting spelers, ook richting techni sche staf en medische staf. Misschien dat ër daaronder mensen zijn die zich storen aan de manier waarop ik ze soms toespreek". Feyenoord-adviseur Ger Lagendijk in de Haagse Courant „Er zijn te veel toernooien achter elkaar en die van ATP worden even groot op gezet als de Grand Slam. Ik vind de ATP-tour goed voor spelers die tussen de zevende en vijftigste plaats gerang schikt staan. Om zich te ver beteren. Voor de top-zes of spelers vanaf plaats 60 is dat zeker niet goed. Ik ben bang dat het niveau van het tennis op lange termijn naar bene den gehaald 'wordt. Daar moet dus iets aan gedaan worden. Maar ik wil niet zo ver gaan als Lendl om te zeg gen dat deze tour als een communistisch land is". En: „Luister, men neemt altijd bepaalde woorden uit zijn context. Dat is ook hier gebeurd. Ik heb verklaard dat ik niet tegen Nederland wou spelen voor de Davis Cup omdat ik te moe was na Melbourne. Naar gelang hoe ik me voel, zal ik tegen Ar gentinië spelen of niet spe len". Tennisser Boris Becker in de Gazet van Antwerpen „Waar Italië enorm verschilt met Nederland is de benade ring van het voetbal. Van een club als Sampdoria wordt elke training door zeven, acht journalisten en een ca meraploeg gevolgd. Er is in Genua een televisiezender die acht uur per dag niets an ders uitzendt dan voetbal. Ook de houding van de men sen is anders. Waar hier mensen fluiten als een bal drie meter wordt over ge schoten, staan daar de men- Leo Beenhakker: signaal FOTO: ANP Trainer René Notten van FC Den Haag in Pro FC, het programmablad van FC Den Haag „Bij goed leiderschap komt het er op aan, dat je zowel strateeg als speler bent en bo vendien als supporter mee kunt genieten van het succes. Als leider moet je daarnaast de schepper, de service-mon teur én de systeem-bouwer zijn". En: „Crises werken louterend en stimulerend. Ie der team dient daarom van tijd tot tijd een crisis te creër en". Wouter Huibregtsen, kan didaat-voorzitter van het NOC in het Algemeen Dag blad ^sportuitslagen BADMINTON Kwalificatietoernooi in Villach Heren, groep A: Frankrijk-Noord-Ko- rea 3-2, IJsland-België 4-1; groep B: Zwitserland-lsrael 5-0, lerland-lsrael 5-0; groep C: Wales-Kenya 5-0, Bul- garije-Spanje 4-1, Spanje-Kenya 5-0. Damet, groep A: lerland-Frankrijk 3- 2, Tsjechoslowaklje-Noorwegen 3-2; groep B: België-ltalië 5-0; groep C: Wales-Hongarije 5-0, Finland-Zwitser- land 4-1; groep D: Verenigde Staten- Spanje 4-1. BOKSEN Profwedstrijden in Arnhem Zwaar (6x3): Ramon Voorn (Amster dam) w.o.p. van Richard Gras (Den Haag). Zwaarwelter (6x3): Gerry Sloof (Rotterdam) w.o.p. van John van Elte- ren (Heerlen). Halfzwaar (8x3): Alex Blanchard (Amsterdam) wint door op geven in vierde ronde van Tony Curo- vic (VSt). Veder (6x3): Reglllo Tuur (Ned) w.o.p. van Dean Lynch (GBr). Halfzwaar (6x3): Eddy Smulders (Eindhoven) w.o.p. van Lee Woolis (GBr). HOCKEY WK heren in Lahore (Pak) Groep A: Sovjetunie-Argentinië 3-1 (1-0); Nederland- Australië 0-1 (0-1). Eindstand groep A: 1. Australië 5-10 (14-4); 2. Nederland 5-7 (15-10); 3. Frankrijk 5-5 (5-6); 4. Sovjetunie 5-4 (6-10); 5. Argentinië 5-3 (10-14); India 5-1 (10-16). Groep B: lerland-Canada 1-1 (1-1); Paklstan-Bondsrepubliek Duitsland 0- 1 (0-0). Eindstand groep B: 1BrD 5- 10 (13-2); 2. Pakistan 5-7 (10-6); 3. Spanje 5-6 (10-10); 4. Engeland 5-5 (7- 7); 5. Canada 5-1 (2- 9); 6. Ierland 5-1 (3-11) Kruisfinales: Bondsrepu bliek-Nederland, Australië-Paklstan; 5e plaats: Sovjetunie-Spanje, Frank- rijk-Engeland. 9e plaats: Argentinlë- lerland, Canada-lndla. SCHAKEN Internationaal toernooi in Linaree 2e ronde: Goelko (VSt)-Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Ljubojevlc (JoeFSpass- ki (Fra) 1/2-1/2, Ivantsjoek (SovFPor- tlsch (Hon) 1-0, Kasparov (SovFShort (GBr) 1-0, Salov (SovFGelfand (Sov) 0-1, Beljavski (SovFINescas (Spa) 0-1. i Stand: 1. Kasparov, Gelfand, Ivants joek en Joesoepov 1 1/2 punt; 5. Bel javski, lllescas, Portlsch en Salov 1; 9. Goelko, Ljubojevlc, Short en Spasski 1/2. TENNIS Dames Oklahoma City Eerste ronde: Bollegraf (Ned/5FCoet- zer (Zaf) 6-1 6-3, Schultz (NedFAIIen (Vst) 6-1 6-4. Heren Philadelphia Eerste ronde: Haarhuis (NedFPotler (Fra) 6-3 6-4, Schapers (NedFCahllI (Aus) 6-7 (5-7) 6-3 7-6 (7-4). VOETBAL Engeland Charlton Athletlc-Luton Town 2-0. Oefenduel in Groesbeek De Treffers-CSKA Moskou 0-1. WIELRENNEN Siciliaans wielerweek 3e etappe van Licata naar Avola: 1. Ludwig (DDR) 174,4 km in 4.39.01 (gem. 37.501 km/u), 2. Baffi (Ita), 3. Sclandrl (Ita), 4. Fontanelli (Ita), 5. Sö- rensen (Den), 6. Fabrlzlo Bontempl (Ita),7. Allochlo (Ita), 8.Strazzer (Ita), 9. Martlnello (Ita), 10. Leclercq (Fra)' allen zelfde tijd als Ludwig, 11. Rooks z.t. als Ludwig, 16. Theunisse 0.06, 24. Talen z.t., 31. Bol 0.10, 36. Ra- kers. 46. Van den Akker. 57. Lubber- dlng, 63. Van der Poel. 79. Hane- graaf, 94. Van Aert, 98. Breukink, 103. Ducrot. 114. Van Vliet. 138. Ste- venhaagen. 139.Veldscholten, 141. Verhoeven. 142 Draaljer, 144. Jan Siemons, 145. Jacobs, allen z.t. als Bol. 179. Kersten 1.27. Algemeen klassement: 1. Rooks (Ned) 12.16.04 2. Sörensen op 0.02, 3. Theunisse (Ned) 0.10, 4. Talen (Ned) 0.14, 5. Glanettl (Ita) 0.15, 6.Canzonlerl (Ita) z.t„ 7. Lino (Fra) 0.19, 8. Kiefel (VSt) z.t„ 9. Fondrlest (Ita) 0.22, 10. Baffi 0.25. 20. Van der Poel 0.38, 26. Van Aert (Ned) 0.39. 29. Breukink (Ned) 0.39, 51. Rëkers (Ned) 0.55, 56. Van Vliet (Med) 59. Ducrot (Ned), 60 Veldscholten (Ned), allen zelfde tijd als Rëkers, 74. Lub- berdlng 1.04, 82. Hanegraat (Ned) 1.13, 97. Draaljer (Ned) 1.36, 121. Verhoeven (Ned) 2.37, 124. Bol (Ned) 3.03, 127. Stevenhaagen (Ned) z.t., 140. Van den Akker (Ned) 6.48, 153. Jan Slemons (Ned)8.51, 157. Jacobs (Ned) 9.38, 179. Kersten (Ned) 18.25. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp, (woensdag aanvang 14.30 uur) met Het Gewest 's-Gravenha- ge-prijs luiden: le koers: 1. Dutch Import, 2. Charming Lady, 3. Diego Ha nover (2-1-3). 2e koers; 1. Duke's Diamond, 2. Champion d'Amour, 3. Dire Straight (7-4-6). 3e koers: 1. Cesar Crown, 2. Darley Dorado, 3. Diana Ross (2-6-9). 4e koers: 1. Corleone Star, 2. Chyntijae K, 3. Brenda Oost- land (7-3-8). 5e koers: 1. Zo Boy Rose, 2. Crebas Bas, 3. Zeb van de Len te (1-5-8). 6e koers: 1. Count Oostland, 2. Duke of Thijssen, 3. Duke Ba ker (5-1-2). 7e koers: 1. Bitonto Mendel, 2. Costeau Boszorg, 3. Blanchef- leur (7-1-8). 8e koers: 1. Wez Warber, 2. Uncle Tom, 3. Yoco Oostland (7-5-2). 9e koers: 1. Captain M, 2. Bob Bush, 3. Bella A(8-7-l). 10e koers: 1. Coh Younora, 2. Cito Uiterdijk, 3. Da va Victrix (7-8-3).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13