Dames Lisse maken pas op de plaats Wings te zwak voor Saturnus De Zijl/LGB op zijspoor na verlies tegen Polar Bears Zege Schuilenburg bij Twentse Indoor Districtsjeugdtitels Meskers en Conii Bataven succesvo tijdens NK-indoc SPORT QeidóaQowumt MAANDAGJ9 FEBRUARI 1990 PAGll HAAKSBERGEN/LEIDEN Kees- Jan Schuilenburg heeft bij de tiende editie van de Twentse Indoor Kampi oenschappen in tenniscentrum Haaksbergen twee titels veroverd. Bionda Zonderop werd finaliste bij de Bl-dames. Kees-Jan Schuilenburg zegevierde in de finale van het Bl-enkelspel over de nummer 52 van de nationale AUDI-ranking en toekomstig A- speler Gerben Jansen. De hoofdklas ser van het Apeldoornse Manege moest na een met enkele incidenten ontsierd duel met 6-4 en 7-6 de kers verse Unicummer laten voorgaan. In de halve finale had Schuilenburg ge zegevierd over zijn zeventienjarige leeftijdsgenoot Ruud Harberink. Clubgenoot Erik Bakker struikelde in de halve eindstrijd pas met 7-4 in de tiebreak over Jansen, na overi gens zelf in de kwartfinale twee matchpoints tegen in de tiebreak van de derde set te hebben overleefd. Schuilenburg en Bakker wonnen sa men het herendubbel via 4-6, 6-2, 6-4 winst op de plaatselijke favorieten Wim Bruggink en Gerrit Heersink. De eveneens jubilerende wedstrijdlei ders Jan van der Beek en Piet van Dijk zagen bij de Bl-dames Bionda Zonderop met een 6-3, 6-2 zege op Mirjam Swarte de finale bereiken. Daarin bleek de bij de Duitse TC Ahaus spelende Katinka Vincent met 7-5 en 6-2 de meerdere van de blonde Ripse. Carolien Reinders en Danny Klein wonnen de mixed. Weinig succes was weggelegd voor de jeugdige Leidse deelnemers aan de nationale titelstrijd tot en met veer tien jaar in Enschede. Ralph van der Velde, Matthijs van Sterkenburg en Roeland Kuiper bij de jongens en Marieke Bethlehem bij de meisjes werden in de eerste ronde uitgescha keld. Perry Paauw sneuvelde in de kwalifikatie voor jongens tot en met achttien jaar met 5-7 en 4-6 tegen Friso Glansdorp. Bij de tienjarigen in het Brabantse Best kwam Jelle Oosterhof met een winst- en een verliespartij op een to taalscore van zes uit acht. Dit resul taat is voldoende voor een plaats bij de afsluitende Masters t/m 10 jaar. Stephen Toal verliezend finalist WARMOND Snookerspeler Step hen Toal kwam gisteren net iets te kort om de C-rankingwedstrijd in het Warmondes Snookercentrum Jumbo op zijn naam te schrijven. Voorburger Charles Vos bleek over de sterkere ze nuwen te beschikken. Op de 3-2 zege van de Voorburger viel overigens wei nig af te dingen, omdat Vos in de hal ve finale met 2-1 won van Nederlands kampioen Rene Dikstra. Alphenaar Toal bereikte de eindstrijd via een 2-0 overwinning op Haarlemmer Willem Mol. Stephen Toal schreef met een to taal van 78 punten overigens wel de hoogste break op zijn naam. In de ver liezersronde won Johny Wolter met 2- 1 van Walter Scholtens. LEIDEN Corno Meskers en Brenda Conijn hebben de titels bij de districtsjeugdkampioen schappen badminton tot en met 18 jaar veroverd. De als eerste in het enkelspel geplaatste Corno Meskers klop te in de eindstrijd de ook getipte finalist Michael Backhaus met de sprekende cijfers 15-10 en 15-3. De Warmonder, die bij het Haagse Dropshot in de competi tie uitkomt veroverde ook de ti tels in het herendubbel en het gemengddubbelspel. Met Back haus werden Bram Bakker en Thomas Teng Petersen met 6- 15, 15-4 en 18-14 teruggewezen. Tegen Meskers met Nathalie Verhoeff waren Honorine Da- vies en Michael Backhaus volle dig kansloos. Bij de nationale jeugdkampioen schappen komend weekeinde in het nationaal badmintoncen- trum in Nieuwegein staat Corno Meskers als tweede geplaatst achter dubbelpartner Quinten van Daim. Meskers, die vorig weekeinde met een kwartfinale in het enkelspel en een halve fi nale in het dubbelspel een suc cesvolle trip naar de 'Open Ier se' voor senioren maakte, staat met Van Daim op een eerste po sitie in het HD. Met Esther Fleurbaay staat de achttienjari ge Warmonder ook genoteerd voor de titel in het g< dubbelspel. Brenda Conijn verove tel bij de meisjes achttien jaar. De pas vij ge Lissese versloeg in Nathalie Verhoeff met 6 en 11-4, na in de trijd Christa Boeten te gebleven. De dubbels verden voor Brenda Honorine Davies plaats in het damesdu vanche voor Verhoeff ten) op. In het gemen met Robeert Jetten k Waterloo in de halve fi nederlaag tegen stree Verhoeff en Meskers. LEIDEN De handballers van Saturnus hebben hekkes- luiter Wings met 29-15 versla gen. De Leidse ploeg kon niet de concentratie opbrengen om de zestig vol minuten te gaan, waardoor Wings met deze uit slag nog genadig weg kwam. In de derde divisie eindigde de derby tussen Olympia en HVV in een weinig overtuigende 13- 7 zege voor de Wassenaarse dames. De heren van Rijn streek spoelden de bittere ne derlaag tegen DWS weg met een 18-25 zege op Quintus 2. Saturnus begon tegen Wings overtuigend. Aanvalsgolf na aanvalsgolf rolde op het Haag se doel af, en Saturnus rondde aanvankelijk foutloos af. Bin nen tien minuten stond er al een 7-1 stand op het bord. De defensie werkte voorbeeldig en de sterk bezette linkerflank van Wings werd in toom ge houden. Door de makkelijke opening liet Saturnus voor rust al wat steken vallen. Niet alle kansen werden benut, maar de Leidenaars konden toch met een positieve marge van negen doelpunten naar de kleedkamer (14-5). In de twee de helft werden de Wings-aan- vallen regelmatig onderschept, waardoor Saturnus een serie breaks kon spelen. Dan Olsen was de meest nauwkeurige af- ronder. Met zijn tien doelpun ten haalde hij een schotper centage van bijna honderd procent. Aan de andere kant werd de dekking steeds on nauwkeuriger, waardoor met name voor de Haagse linke ropbouwer gaten ontstonden. Saturnus haalde de dertig doelpunten niet, terwijl de hekkesluiter ruim over het maximaal door coach Roy van Gurp toegestane aantal van elf tegendoelpunten kwam: 29-15. Saturnus bezet nu in 2C een vierde plaats (met een reëel uitzicht op de tweede stek), maar het is ook slechts drie punten verwijderd van de de gradatiezone Wassenaar tegen Voorschoten in Katwijk. De dames van Olympia moesten vanwege de niet geheel waterdichte hal vijke van Rijnsoever. Het begon te- HVV scherp. Het sneed uitwijken naar de thuishaven He ïrp. door HVV en defensie en nam voor rust een voorsprong van 8-1. HVV werd alleen een treffer vanaf de zeven meter- lijn gegund. Na de rust verde digde Olympia minder terug houdend. Het was te gretig, HVV profiteerde dankbaar van de ruimte aan de cirkel. Mede omdat Olympia veel on zorgvuldiger aanviel, kwam HVV uit op een draaglijk ver lies van 13-7. De heren van Rijnstreek poogden tegen Quintus 2 het midweekse verlies tegen DWS van zich af te spelen. Dat leek aanvankelijk slecht te lukken, omdat Quintus vanaf de hoe ken vrij doorkwam. Het ra zende begintempo leidde tot 13 doelpunten in 12 minuten. Vanaf 8-5 kreeg Rijnstreek meer vat op de wedstrijd. De hoekspelers werden aan ban den gelegd, terwijl Quintus zich steeds meer vast liep in de 4-2 fuik van Rijnstreek. Na een ruststand van 10-13 won nen de Alphenaren met 18-25. Nico Mooren werkt zich langs de Wings- verdediging. De Saturnus- aanvaller onderscheidde zich meer met goede passes dan met treffers. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De nationale kam pioenschappen atletiek indoor zijn voor de Bataven succesvol verlopen. Han Kulker (3000) en Jan Jansen (1500) verover den een gouden medaille. Voor Yvonne van Dorp (AV Holland) was slechts een zil veren plak op de 400 meter weggelegd, terwijl zij op de 200 niet verder kwam dan een vijfde plaats. Vooraf was het onduidelijk of Kulker deel zou nemen aan de NK. De Bataaf leek voorrang te zullen geven aan de cross kampioenschappen, volgende week in Deurne, maar deed uiteindelijk toch Den Haag aan. En niet zonder resultaat. Kulker bepaalde met Mare van Rooy en René Gotlieb het wedstrijdbeeld, om beide AA- Cers in de eindsprint vervol gens kansloos te laten. Met een tijd van 8.07.08 werd de twee de 3000 meter titel een feit. Even daarvoor had Jan Jan sen het goede voorbeeld reeds gegeven op de 1500 meter. Jansen liep een gedegen race en deklasseerde de concurren tie in een lange eindsprint. Jansen kwam tot een tijd van 3.49.43, nummer twee, de Zaankanter Kok tot 3.52.04. Yvonne van Dorp twijfelde za terdag zelfs even of zij de A- finale van de 200 meter wel had bereikt. Het geeft onmid dellijk aan dat de atlete van Holland er op dat onderdeel niet uitkwam. Met een tijd van 25.14 eindigde Van Dorp („Ik kwam niet op gang, wat doe je daar aan?") als vijfde. Een dag later lukte dat Van Dorp be ter. Desondanks was er voor het eerst sinds jaren geen titel voor haar gereserveerd. Op de 400 meter bleef Tanja van der Wal Van Dorp driehonderdste van een seconde voor: 55.43 te gen 55.46. Op de 60 meter horden Gert Jan Palm midde fraaie 8.31 seconden in nale terecht, daar spee echter geen enkele rol tekenis. A A V-er Ruui Maurik speelt in het ko zomerseizoen wel een r< minste dat vindt de atle „Als ik zie hoe kort ik n ter de jongens zit onda pijn in mijn voet, dan straks buiten voor ze pakte hij met een tijd seconden een vierde pl een van de spannendst denfinales ooit. Op de 60 meter zonder 1 werd de regio slecht! Holland vertegenwo Jeroen Sunter hield heren de eer nauwelijks In de series scoorde hij f van 7,22 seconden, zelfs de halve finales reikbaar bleken. Bij de jeugd traden Mar Lange en Reinder Pee Met een serietijd van r conden kwam Peek tot ve finale waar hij met "i conden te langzaam wa de finale. De Lange n< in de series al 7.41 sec Op de 200 meter was Pei 23.55 seconden tweede serie, een plaats die een tijd van 23.32 ook in finale bereikte. Marianne van Cuilenbu teerde als nummer drie vierde serie 400 meter i een betere tijd dan de res van de derde drong zo door tot de A- waarin ze met een tij 1.00.31 zesde en laatste Bij de dames ging Spar Annet van Veldhuize voorhand kansloos de sti maar haar tijd van 1 mocht er zonder meei Margriet Loos tenslotte s bij de meisjes 1.55 hooj voor een 8e j GERT VELTH1 LEIDEN De competi tie in de damespromotie divisie kent dit jaar, met uizondering van de plaatsen één en acht, een ongekend spannend ver loop. BV Lisse, in gevecht om de tweede plaats, moest zaterdag pas op de plaats maken tegen koploper Akrides (59-81). MSV boekte de vierde nipte overwinning op rij. Het bezoekende DAS werd via een 65-63 winst bijgehaald. In de heren eerste divisie B haakte Lisse weer bij de top aan door in Berlicum Springfield te verslaan (67-87. De dames van Lisse konden het in eigen huis niet bolwer ken tegen Akrides. Op zich is dat geen verrassing want Ak rides heeft dit seizoen laten zien over verreweg de sterk ste ploeg te beschikken. Toch had coach Peter Lapidair van Lisse vooraf goede hoop op een een klein stuntje. Lisse maakt immers een goed sei zoen door en veroverde en kele weken geleden de twee de plaats^op de ranglijst. Het verlies tegen de voormalige nummer twee Cheetah vori ge week, was geen reden aan te nemen dat Lisse te veel van zichzelf had geëist. Het was veeleer de plotselinge druk die Lisse de das om deed. Zaterdag was er van een ech te druk geen sprake. Lisse startte de westrijd als under dog. De 14-9 voorsprong na negen minuten gaf aan dat de ploeg zonder druk aan het duel was begonnen. Lisse nam het initiatief en hield dat de hele eerste helft ook vast. Akrides had het daar om, ondanks het surplus aan kwaliteit, lastig en het kon slechts door concentratiever lies bij Lisse net voor rust op een minimale voorsprong ko men (28-30). Het verhaal van de tweede helft is snel ver teld. Lisse dat minder goed uit de startblokken kwam, moest doorlopend tegen een achterstand knokken en dat werd de ploeg tien minuten voor tijd fataal. Geforceerde en te snelle schoten gaven Akrides de kans via 48-50 naar 48-65 uit te lopen. Daar mee was de wedstrijd ge speeld. Eindstand 59-81. On danks dit verlies behoudt Lisse samen met Cheetah de tweede plaats. Het Noordwijkse MSV zorgt eveneens voor veel spanning in de promotiedivisie. De ploeg kende een uitermate zwakke seizoenstart, mede veroorzaakt door blessures. Nu lijkt het tij gekeerd in Noordwijk. Met nipt verschil won de ploeg vier wedstrij den op rij, een prestatie die voor een belangrijk deel op het conto van Annelies Schaap kan worden geschre ven. De ex-speelster van Grasshoppers scoort gemak kelijk en vond haar plaats in het team snel. Van kansloze degradatiekandidaat is MSV nu plots weer in de strijd voor een hogere klassering. DAS uit Delft werd zaterdag door winst in de directe con frontatie (65-63) op de rang lijst achterhaald. Beide ploe gen noteren 16 punten uit 20 wedstrijden. Landslake Lions werd inmiddels gepasseerd (14 uit 20) en er werd aan sluiting gevonden bij RZ (18 uit 20). Voldoende perspectief nog voor MSV, voor wat betreft dit seizoen althans. Het is ze ker dat Ria Bröring aan haar laatste jaar bezig is. De veel voudig international en nóg altijd stuwends kracht in het Noordwijkse team kampt met zoveel blessureproblemen dat zij het niet meer verant woord acht er nog. een jaar aan vast te plakken: „Als ik gespeeld heb, kan ik bijna twee dagen niet lopen van de pijn". Manager Hans Halvemaan had al zo'n voorgevoel. Zijn uitlating vooraf dat Luba Leiden bij Gunco voor een verrassing zou zorgen, werd bewaarheid. Was de marge bij rust nog nadelig, 49-45, na afloop hadden de Leidenaars met 89-93 alle reden tot jui chen. Na rust bepaalde de ba sis van Leiden de voorsprong op vier punten en die werd niet meer uit handen gege ven. „We konden de wed strijd ditmaal beheerst uit spelen", aldus een opgeluchte Halvemaan. Erik Huybens (38 punten) en Ben de Jong (18 punten) waren hier in grote mate verantwoordelijk voor. In de eerste divisie B doen de heren van Lisse volop mee voor het kampioenschap. Za terdag werd er gewonnen van hekkesluiter Springfield (67-87, rust 34-39). Een ruime overwinning, maar geen ge makkelijke volgens coach Jo- han Koster die de tegenstan der gemeen en te hard vond spelen. Het prijst de Lisse- spelers dat ze dit keer zelf de handen - thuis konden hou den. Lisse staat momenteel twee punten achter op OSG en Kimbria. Lida van de Voort is voor BV Lisse in balbezit. Haar 14 punten tegen koploper Akrides waren niet genoeg voor de winst. FOTO: HENK SNATER BV Leiderdorp won in de eerste divisie A van het Am sterdamse ASVU (83-72). De Amsterdammers steunend op de inbreng van de Joegoslaaf Dimkovski (26 punten) verlo ren het volgens Leiderdorp- coach Bert Samson van het collectief: „De jongens deden eindelijk een keer wat ik van hen vroeg". Samson is een groot voorstander van het plan om tussen de verenigin gen aan een sterk regionaal team te gaan werken. Zijn ei gen inbreng daarbij is onze ker: „Ik weet nog niet wat ik volgend seizoen ga doen. Ik moet nu al twee seizoenen met overblijfsels werken bij Leiderdorp en dat doe ik dus zeker niet nog een keer. Ik wacht het in ieder geval nog even af wat er gaat gebeu ren". BVO verloor in eigen huis met klein verschil van koplo per Early Bird. Eindstand 89- 93. Mede-degradatiekandi daat Elementum won zater dag in eigen huis van Festo BW. BVO is daardoor weer gedeeld hekkesluiter gew den. In de kampioenspoule van dameseredivisie verl Grasshoppers in Haaks! gen kansloos van Tonego 1 69). De Katwijksen staan uitzichtloos op de laa plaats en kunnen hun bak' dus gaan verzetten naar volgende seizoen. LEIDEN De Zijl/LGB leed een verwachte nederlaag te gen het Polar Bears: 5-9. De Leidenaars zullen nu alle zei len bij moeten zetten om deel name aan de na-competitie veilig te stellen. LZ '86 wor stelt onderaan met hetzelfde probleem. Tegen het Delftse Koudijs bood LZ lang meer dan goede tegenstand, maar LZ '86 trok aan het kortste eind: 11-13. Het Alphense AZC voldeed keurig aan haar ver- lichtingen en wees Brainden- urg met 10-6 terug. De pupillen van coach Albert Spijker hadden zich op voor hand geen illusies gemaakt. De Zijl, zonder karaktermens Paul Belt, kwam echter tegen Polar Bears zeer goed uit de startblokken. De eerste over tal-situatie werd op aangeven van Mare van Belkum listig door jongeling Marco Kerk vliet ingetikt: 0-1. Het verzorg de zóne-spel van de Leide naars resulteerde zelfs in een 1-3 voorsprong na de eerste spelperiode. De eerste tegen treffer was de enige fout van de sterk spelende goalie Mar tin Nederlof. Tot 3-4 behield de Spijker-équipe zijn voor sprong. Het duurde zelfs tot in de laatste zeven minuten voor dat Polar Bears voor het eerst de leiding nam. De ploeg zou de" winst "niet meer uit handen geven, ook al omdat Mare van Belkum halverwege dat part met drie persoonlijke fouten de kant moest opzoeken. Dit maal geen Leidse scheldkan- nonades aan het adres van het arbitrale duo, maar wel een nog ver weglopende tegen stander: van 5-6 naar 5-9. LZJ86 ging onderuit in de cru ciale wedstrijd tegen Koudijs. De Leidenaars begonnen wel sterk en namen in het eerste part gedecideerd een 1-4 voor sprong. In de tweede en derde periode trok Koudijs wat bij, maar desondanks begon LZ '86 met een 6-7 voorsprong aan het laatste deel. Dat laatste kwart kostte de Leidse forma tie evenwel toch nog de kop. Jim van Es en Ruud Muusse dienden wegens verbaal-ge weld op de bank plaatsnemen (met vervanging) en kregen daarop tot overmaat van ramp gezelschap van Rene én Mi chel van der Zeeuw, ieder met drie persoonlijke fouten. Een 11-13 nederlaag was het direc te resultaat. AZC kon in de beginfase geen vuist maken tegen Branden burg. Met name de Branden- burgse goalie vormde een kwelgeest. AZC keek zelfs na de eerste periode tegen een 0-1 achterstand aan. International Remco Pielstroom verschalkte vervolgens als eerste de voor treffelijke goalie. In het verde re verloop van de wedstrijd trokken de Alphenaren steeds meer het spel naar zich toe, al bleef de Bilthovense goalie een blok aan het been. Zo stopte hij tot tweemaal toe een straf- worp. Via 8-5 na de derde pe riode, werd evenwel toch nog een onbedreigde 10-6 overwin ning een feit. Vivax speelde een matige, wedstrijd tegen middenmoter Viking. Met name in de verde diging schortte het aan tuiging. Ondanks het i spel kwam de zege gee ment in gevaar: 11-f Katwijk kende geen p men met het in de onder gionen verkerende RZ) felle press-spel zorgde een verdiende 9-6 ning. De van een blessui stelde Age Seinstra wa drie doelpunten de mees zekere Katwijker.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18