Geconcentreerd Quick Boys opnieuw te sterk voor ARC Rijnsburgse Boys komt weer goed weg SPORT CeidócSoutatit MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 PAGlj - Van Nispej klopt Ren DE ZILK In ge vierdekli boekte het on staande Van Nis 3-1 zege op Reno opmerkelijke ze dat Renova no zicht op een kaï schap had. De g; deed geen recht tweede plaats ranglijst. Negen nuten lang stom de verdrukking, leidde Van Ni; met 2-0. De doe kwamen van Jo Eeden en Jeff re; endoorn (2x). Verlies voor incompleet Valken '68 LEIDEN „Wij zitten in de hoek waar de klappen vallen en komen daar voorlopig niet uit", zei Klaas Varkevisser, trainer van de dames van Valken '68, na de verloren wed strijd bij Kloetinge. Negen speelsters van de uit slechts dertien dames be staande selectie waren zaterdag in het interregionale duel inzetbaar. „Er zijn er twee in verwachting en de anderen werken in de verzorgende sector en kunnen dan niet", aldus Varkevisser, die ook niet op aanvulling vanuit het tweede hoeft te rekenen. „Zij hebben geen zin. Deze week moeten we daar om maar eens praten". Door het te kort aan speelsters kon Valken geen vuist maken tegen Kloetinge. Bij rust keken de dames al tegen een 0-2 ach terstand aan. Marian Bogert scoorde vervolgens 1-2, waarna Marlies van Egmond zelfs nog een penalty miste. Vijf minuten voor tijd werd het uit eindelijk 1-3. De dames van Ter Leede verspeelden zaterdag een punt bij Rijsoord. Het duel eindigde in 1-1 en dat terwijl de Sassenheimsen diverse kansen voor rust onbenut lieten. Rijsoord nam de leiding nadat Gaby Knol van Ter schitterende solo-actie de gelijkmaker binnen. Later gaf zij meerdere malen niet thuis. Quick Boys oefent tegen CSKA Moskou KATWIJK Quick Boys speelt op donder dag 1 maart een oefen wedstrijd tegen CSKA Moskou. De Russische ploeg is rond die datum te gast bij eredivisionist Vitesse. De aanvang van de wedstrijd is 19.30 uur. Een dag eerder staat het kwalifi catieduel Nederland - Italië (onder 16 jaar) op het Katwijkse program ma. De aanvang hier van is 19.00 uur. Oranje doet Rijnsburg aan RIJNSBURG Het Nederlands voetbal elftal doet in de voorbereiding op het wereldkampi oenschap in Italië definitief Rijnsburg aan. Oranje zal zich za terdag 19 mei in het bloemendorp mel den. Het doorgaan van deze oefenwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys werd eind vo rige week door „Zeist" bevestigd. Voorschoten en RCL wisselen stuivertje LEIDEN RCL is in de derde klasse A Voorscho ten gepasseerd. De formatie van Leo Holl verloor met 2-1 bij 's-Gravenzande. RCL stelde tegen SVPTT een kwartier voor tijd de winst veilig. 's-Gravenzande - Voorschoten 2-1 (2-1) Al na dertig seconden keek Voorschoten tegen een 1-0 ach terstand aan. Na een aanval over de linkervleugel en een fout in het centrum van de ver dediging maakte de thuisploeg de eerste treffer. Binnen tien minuten trok Jan Bogert na mens Voorschoten uit eenzelfde situatie de stand gelijk. Jos Loo se, die met name in de tweede helft zijn club voor een grotere nederlaag behoeddb, werd een kwartier voor rust gepasseerd door een van richting verander de bal van buiten de 16 meter. „Het wordt hoog tijd dat we weer eens wat puntjes gaan pakken", concludeerde trainer Leo Holl. RCL - SVPTT 2-0 (0-0) Na een gelijkopgaande eerste helft werd in het tweede deel Leiderdorper Paul van der Blom na een schermutseling van het veld werd gestuurd. Desondanks bracht Ben Heems kerk zijn ploeg in het laatste kwartier de zege. Eerst scoorde hij uit een vrije trap en enige minuten later tekende hij na een combinatie 2-0 aan. Dankzij de overwinning klimt de ploeg uit Leiderdorp, ten koste van Voorschoten, van een achtste naar een zevende plaats op de ranglijst. Lisse en Noordwijk op herhaling: 1-1 LISSE John Eelman had zaterdag weinig reden tot lachen. In een poging koploper Quick Boys bij te benen, zag de oefenmees- ter Noordwijk voor de tweede maal in acht da gen een punt aan FC Lisse verspelen. Ook nu werd het 1-1. Overigens niet de enige over eenkomst met de wedstrijd van vorige week. Opnieuw nam Lisse een voorsprong en diende Ted van Berkel de hete kolen voor zijn ploeg uit het vuur te halen. Erg, was echter dat de 22 spelers na het belab berde spel in de kustplaats aantoonden in tussenliggende periode weinig bijgeleerd te hebben. Waarbij de beschuldi gende vinger nog het minst naar FC Lisse uitgaat. Het team van Wim Eilander toont deze competitie aan gewoon niet beter te kunnen. Hetgeen van Noordwijk niet gezegd kan worden. René van Hensbergen, die vlak voor tijd uitviel met een liesblessure, was niet bezijden de waarheid toen hij het vele balverlies als oorzaak aangaf. „Er worden te veel ballen in geleverd en dat kan je niet maken". Van enige opbouw was voor rust dan ook geen sprake. Zeker als de inventie ve spelers ook nog eens blijk geven van een chronisch ge brek aan creativiteit. Met alle goede wil van de wereld viel er voor de gastploeg daarom majr een kans te noteren. Na zes minuten kopte Timo Ger- lof een vrije trap van Rob Vermeer meters naast het doel. Aan Lisse-zijde was het niet veel beter, met dien ver stande dat wederom bij de tweede mogelijkheid het net gevonden werd. Daar waar de corner van René Warmerdam door niemand beroerd werd en voorlangs ging, schoot Mark Ens de voorzet van Leon van der Zwet hard in de tou wen, 1-0. Niet voordat de klok overigens op zo'n vier minuten blessure tijd stond. Meerdere malen diende het harde duel voor een behandeling van een speler te worden stilgelegd. De tweede helft maakte daar geen uitzondering op. Niet vreemd dat Harry Herrewijn, verzor ger van Lisse, na afloop niet meer wist hoeveel keer hij het veld had betreden. Het aantal boekingen bleef daar sterk bij achter. Noordwijker Andries Wendt, die nadrukkelijk naar een tweede vermaning sollici teerde, kreeg gezelschap van ploeggenoot Vermeer en Erik Kattenberg. Na rust leek het tot dan toe zonder overtuiging spelende Noordwijk het zelfvertrouwen enigszins hervonden te heb ben. Dat uitte zich in een ge vaarlijke kopbal van Geert- Jan Bakker. Maar een doel punt van de buitenspeler zou indruisen tegen het beeld van de laatste weken, wist John Eelman. „Het probleem is dat de aanvallers maar niet tot scoren komen". Het feit dat Fred Luesken door een blessu re aan de knie voorlopig niet inzetbaar is, maakt het plaatje er voor Eelman niet beter op. Evenals vorige week was dus voorstopper Ted van Berkel verantwoordelijk voor de ge lijkmaker. Uit een vrije trap (Ralph Polman duwde Bakker weg) krulde hij het leder on houdbaar voor keeper Koek Kaak in de linkerbovenhoek, 1-1. Vlak na dit doelpunt kre gen Peter Ruigrok en René van Hensbergen nog vrije schietkansen. Beide schoten verdwenen echter over het doel. Lisse stelde daar met twee pogingen van Mark Ens en één van Erik Kattenberg bitter weinig tegenover. Neen, om op een volgende overeen komst met vorige week terug te komen, opnieuw greep Noordwijk vlak voor tijd naast de volle winst. Blokte Kaak acht dagen eerder een inzet van de wederom onzichtbare Gerlof, ditmaal was de sluit post op zijn hoede bij een vrije trap van Bakker. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 45. Mark Ens 1-0, 59. Ted van Berkel 1-1 FC Lisse: Kaak, Arnold Vermeulen, John Vermeulen, Polman (76. Bouc- kaert), Warmerdam, Van der Putten, Van der Zwet, Broekhuizen, Ens, Kuilboer, Kattenberg (85. Van der Salm). Noordwijk: Dortmundt, Wendt, Van Hensbergen (81. Vink), Van Berkel, Nulkes, Ruigrok, Smits, Vermeer, Bakker, Gerlof, Van Utrecht. Boekingen: Kattenberg (FC Lisse), Vermeer en Wendt (Noordwijk). ALPHEN AAN DE RIJN Een week na de con frontatie tussen Quick Boys en ARC in Katwijk, ontmoetten beide clubs el kaar opnieuw, maar nu in Alphen aan de Rijn. ARC speelde dit keer wel naar vermogen, maar had de pech een gemotiveerd Quick Boys te treffen. De Katwijkers wilden ónder geen beding averij oplo pen en bleven eigenlijk vrij gemakkelijk overeind: 1-2. ARC was er op eigen veld (omzoomd door 2000 be langstellenden) veel aan gelegen om de 3-0 neder laag van vorige week weg te poetsen en wist zich ge sterkt door de aanwezig heid van doelman René de Graaf en libero/aan voerder Cees Bonefaas, die er in Katwijk niet bij waren. Voeg daarbij de wetenschap dat ARC in zijn laatste drie thuiswed strijden fors had uitge haald (4-1, 5-1, 6-1) en het mag duidelijk zijn, dat de lijstaanvoerder lichtelijk bevreesd de Alphense fu rie tegemoet zag. De dadendrang van de thuis club bleef in de eerste helft echter beperkt tot redelijk verzorgd veldspel, want in het strafschopgebied van Quick Boys heersten de Kat wijkers. Mandekkers De centrale verdedigers Ri chard Hoogervorst en Johan Jonker bewezen eens te meer uitstekende mandek kers te zijn en gaven de Al phense spitsen Jacques Key en Wilco van Leeuwen geen schijn van kans. Bert Jansen, trainer van ARC, probeerde de aanvals- drang van de Katwijkse rechtsachter Leonard Pluim- graaff in te dammen door de tactisch sterke Johan Boer als linksbuiten te posteren. Boer deed dat 37 minuten lang vrij aardig, ofschoon hij niet kon camoufleren rechts- benig te zijn. Het tactische foeQe van Jansen viel in dui gen toen Dick Ernst gebles seerd uitviel en Boer diens positie als centrale midden velder moest innemen. Hans Wouter Valk nam de rol van Boer over, maar kon geen moment imponeren. Quick Boys had tijdens het eerste half uur van de wedstrijd een licht overwicht, bestook te doelman René de Graaf ook enkele malen en had pech toen een kopbal van Jo- han Jonker de paal geselde. Cees Bonefaas deed iets te rug namens ARC, maar zag zijn ziedend schot knap over getikt worden door Tom van der Niet. In de veertigste minuut stond de weer sterk spelende Marco Dijkhuizen aan de ba sis van de Katwijkse ope ningstreffer. Met enkele fraaie lichaamsbewegingen stuurde hij Johan Boer het bos in en bediende de geheel vrijstaande Fred Kanbier, wiens kopbal in eerste in- stantie werd gekeerd door het lichaam van Geert Jan de Vries. In de rebound tikte de Leidenaar de bal wel bin nen: 0-1. Kanbier stond voor het eerst na zijn blessure weer in de basis wat ten kos te ging van Jaap van Duyn. Basketbal Melbi Raboen had daar zo zijn redenen voor: „Iedereen verwachtte Van Duyn in de basis, maar vlak voor de wedstrijd gooide ik de opstel ling om. Ik wilde de ploeg door die wissel op scherp zet ten en dat lukte, want ze wa ren stuk voor stuk gretig. Zo hebben we de afgelopen week twee maal gebasket bald in plaats van getraind. Prachtig! De spelers wisten niet wat ze meemaakten". Na de pauze domineerde Quick Boys het spelbeeld na drukkelijker dan voor rust. ARC liep steeds vaker achter de bal aan wat de nodige kracht vergde. Na precies een uur wedstrijd speelde Arno Lancel, opgejaagd door Dijkhuizen, veel te hard te rug op zijn doelman De Graaf. ARC gered door de paal zag Jan Wouters de te rugspringende bal vervol gens bijna in eigen doel wer ken. Uit de daaropvolgende hoekschop van Leen van der Plas kopte Johan Jonker wel raak, waardoor de strijd defi nitief beslist leek. Het gedreven acterende Quick Boys gaf zelf geen kansen weg en dreigde vlot combinerend uit te lopen naar 0-3 of 0-4. Melbi Raboen koos na de 0-2 voorsprong niet voor een verdedigend concept, maar liet zijn ploeg met drie spitsen opereren om de vier Alphense verdedigers achterin te houden. Een kwartier voor tijd slaagde ARC er onverwacht in de achterstand te halveren toen Wilco van Leeuwen van dichtbij scoorde nadat een vrije trap van Bonefaas via de binnenkant van de paal het veld weer insprong. ARC was echter niet meer bij machte om er nog een se rieus slotoffensief uit te per sen. Quick Boys speelde de wedstrijd uit en kreeg in de persoon van Floor van Duyn nog een uitstekende kans op 1-3, maar de kleine midden velder miste de precisie. Hij kon het zich veroorloven. JELLE RAAP Scoreverloop: 40. Kanbier 0-1, 60. Jonker 0-2, 75. Van Leeuwen 1-2.1 ARC: De Graaf; Dijkman, Wouters, Bonefaas, De Vries; Lancel (Bloem- heuvel), Ernst (Valk), Lammers; Van Leeuwen, Boer. Quick Boys: Van der Niet; Pluim- graaff, Jonker, Hoogervorst, H. van der Plas; Aandewiel, Dijkhuizen, Mieras, F. van Duyn; L van der Plas (J. van Duyn), Kanbier (Haasnoot). Marco Dijkhuizen springt over de inglijdende Paul Dijkman. FOTO: HENK SNATERSE RIJNSBURG Lang behoef de zaterdag op Sportpark Mid- delmors niet te worden ge zocht. De winstpunten waren daar in Rijnsburg snel gevon den. Het waren er twee. En Rijnsburgse Boys had ze ver diend door met 1-0 van Mar ken te winnen. Slechts in de gelederen van de dit seizoen matig draaiende Markense op ponent, werd de wedstrijd la ter nog eens nagespeeld. Evenals vorige week toen veroverden negen Rijnsbur gers op de valreep nog een punt waren de bewoners van het voormalige eiland de mening toegedaan dat zij te weinig hadden gekregen. „Vo rige week stonden we na ne gentig minuten nog met 3-1 voor. Nu hebben we in de tweede helft vier goede kan sen gehad op de gelijkmaker. Vind je het vreemd dat ik zeg dat er dit seizoen voor ons meer in had gezeten tegen Rijnsburgse Boys?", toonde trainer Peter de Waal zich te leurgesteld. De Waal, die anderhalve week geleden het roer overnam van de „in goed overleg" vertrok ken Ger van Maurik, sprak daarmee geen onzin. En dat maakte de Rijnsburgse balans er na 180 minuten voetbal niet direct positiever op. Een toch betrekkelijk armoedig voetbal lende tegenstander als Marken zou door een normaal spelend Rijnsburgse Boys immers wèl tweemaal van de mat zijn ge speeld. En dat dat tot twee keer toe niet gebeurde, zegt veel over het niveau waarop Rijnsburgse Boys zich de laat ste weken beweegt. Collega trainer Arie Kurver draaide er na afloop dan ook niet om heen: „Het was weer puur slecht. Deze ploeg doet het ge woon niet goed. Er zal snel Niek Oosterlee, zaterdag één van de betere spelers, is namens Rijnsburgse Boys op zoek naar de bal. Marken-spelers Erik van Geemen en Henk Zeeman kijken toe. FOTO: ANDRÊ VAN HAASTEREN wat moeten veranderen". De mogelijkheden daartoe, krijgt Kurver waarschijnlijk spoedig. De kans dat hij over twee weken (zaterdag is de ploeg vrij van competitiever plichtingen) weer kan be schikken over zaterdag nog af wezige spelers als Huug Aan dewiel en Hennie Koet hun blessures lijken voorspoedig te genezen en de tegen Mar ken geschorste Fred Bodaan is vrij groot. Aan de andere kant evenwel moet Kurver dit sei zoen definitief zonder Wim Driebergen volmaken (inval ler Driebergen viel zaterdag na vijf minuten weer ernstig geblesseerd weg, Rijnsburgse Boys speelde de partij met tien man uit). Daarbij blijft de knie van net teruggekomen Martin de Louw een vraagteken, viel Hans Zwaan zaterdag met een knieblessure uit en zal Leon Vonk over twee weken waar schijnlijk wèl geschorst moeten toekijken. Vonk, een week eerder op Marken we gens slaan van een tegenstan der uit het veld gestuurd, was j nog wel bij, omdat de club een meer tijdrovende mondelinge behandeling van de strafzaak heeft aange vraagd. Zoals ook Arie van Dijk er tegen Marken bij was. De aan het begin van dit sei zoen naar de B-selectie verwe zen, geroutineerde middenvel der, was door Kurver als laat ste man in de ploeg opgeno men. Een gok die goed uitpak te, al had Van Dijk zeker in de beginfase zo z'n onzekere mo menten. Halverwege de eerste helft werd zaterdag in Rijnsburg de enige treffer een feit. Het is typerend voor het gebrek aan scherpte binnen de Rijnsburg se gelederen dat het doel van Marken in die 21e minuut driemaal onder vuur moest worden genomen, voordat het resultaat daar was. Leon Vonk en Hans Zwaan zagen hun in zetten gekeerd, Hilmar de Groot mikte wel raak. Na rust was Marken overtuigend de meest gevaarlijke ploeg. Waar Rijnsburgse Boys het moest stellen met een net mislukt lobje van Vonk, lieten Jaap Cornelis Teerhuis en Erik van Geemen aan de andere zijde beiden tweemaal riante moge lijkheden liggen. Hoewel, lie ten liggen. De kopbal die Van Geemen in de 66e minuut met kracht plaatste, mocht er be slist zijn. De redding van doel man Jan Blankespoor des te meer. Het was zaterdag een van de schaarse momenten die de toeschouwers duidelijk maakten dat er op Middelmors inderdaad sparke was van eer ste klasse voetbal. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 21. De Groot 1-0. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, De Kroon, Van Dijk (Driebergen), Ar royo, Heemskerk, Carli, Hooymans, Oosterlee,De Groot, Zwaan (De Louw), Vonk. Krappe zej Ter Leede LEIDEN Ter kwam zaterdag in d< de klasse niet verd< een krappe 2-1 teg< dan Boys. Oegstgees stelde zich door m Nootdorp te verslaa gia was in Rotterdai opgewassen tegen per Xerxes en ging 1 0 de boot in. In de ste regionen ging de tussen Reeuwijk en dekerk en werde punten tenslotte (ee verdeeld: 2-2. Rho< tegen Zevenhoven e dewater tegen H woudse Boys werd< gelast. Ter Leede - Jodan Bc ((H)) Een goed spelend Ter kwam vlak na rust n achter, nadat de Sasj mers in de eerste hel zuimden de vele doel] te benutten. Onmic werd Adrian Carter i; die tot dan toe vanaf d toekeek. Hij schoot r kwartier van afstand o waarna John Kroeze rebound kon scoren, laatste 15 minuten kws door blessures verzwalf Leede op voorsprong. Desar bepaalde uit een! schop de eindstand op! Oegstgeest - Nootdol (04)) Oegstgeest behaalde oj terrein een belangrijki winning. Naaste con< Nootdorp werd met 1 slagen. De ploeg stijg door een plaatsje op d( lijst. Na een wat rorr begin wist Oegstgeest organiseren en door werken kansen te ci Dit resulteerde in de fl helft in de eerste en goal. Nadat Rein Grootl bal op de paal schoot, j Ed van Grieken in tl instantie het net. Xerxes - Kagia 4-0 (2' Kagia dat zich niet bij baat kansloos achtte, s met twee spitsen teg Rotterdammers en kw nog tot een kans vooi doel. Van de Ham echter jammerlijk na« de dertigste minuut Xerxes door een eigen punt van Lex de Ree a leiding. De mannen vai ner Suttorp bleven zic| nig weren, maar kj toch niet voorkomen d sterke Xerxes via goed bineren de totaalscore I bracht. Reeuwijk - Koudeke (0-1) „Vooraf zeg je, ik bei een punt tevreden, m« je dan een 2-0 voorsprd handen geeft, is dat mi zo schetste Koudeker ner Wil Heskens na de wedstrijd. In de helft kwam zijn ploef Dik Weyman op voors waarna Peter van Asi tweede helft deze positi stevigde. Pas vijf mj voor tijd kon thuisclub] wijk iets terug doen Daarop werden twee ld kerkers wegens praw het veld gestuurd en I Reeuwijk langszij. recht", zo vond Heskef de scheidsrechter van j digheid betichtte. Puntendelir Blauw Zwar WASSENAAR goed bespeelbaar veld I Blauw Zwart gisterei] tot scoren. Aangezien burch dat ook niet deed digde het duel in de tj klasse in een bloedelol lijkspel. „Daar mogen! partijen tevreden mee, oordeelde Blauw Zwar ner Peter Ciere. Ei Verburch zag hij zijn] voor rust twee dottei kansen missen. Ruud I ging alleen op de li maar zijn stiftballetje nog net verwerkt, terw afstandschot van W Bakker over de lat dween. In de tweede van het harde duel viel weinig hoogtepunten te!

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16