en Van Hulst edden kleurloze strijd lerste doel Oranje bereikt ijeiner wint 'Vlingtoernooi Lendl blijft winnen Wereldtitel vacant na nieuwe boksrel ONTBREEKT BIJ NK ATLETIEK IN HOUTRUST [S WETERINGS OP DREEF MET STRAFCORNER Steven Rooks wakkere leider te" Qeid&aQowuvnt MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 PAGINA 15 (4 1!RG Ross Greiner (Julianadorp) en Atduitser Karlo-Peter Greulich heb beren in Tilburg het internationale Jeh Schietspoel-bowlingtoernooi ge- De 27-jarige Greiner bowlde met ,uniddelde van 202 pins per game een 3jan 2631 over haar dertien games. Zij 'daarmee Carla Dekkers uit Tilburg Jioots voor (2578). Derde bij de vrou- .oprd Conny Meyer uit Westduitsland j| Jnannen eindigde Karlo-Peter Greu- ji/er dertien games net voor de Belgi- 5|ternational Gerry Verbruggen op de plaats: 2820-2794. Als beste Nederlan- fjshte Thieu Thompson uit Breda met »re van 2772. BRUSSEL/TORONTO De insiders mogen dan Boris Becker al geruime tijd als nummer één van de wereld beschouwen, Ivan Lendl laat niets na om zijn postitie op de puntenranglijst met de week te versterken. De Tsjechoslowaak veroverde gisteren in de Canadese stad Toronto zijn derde toernooi-titel van het jaar. In de eind strijd van het eerste ATP-toernooi met een prijzengeld van 1 miljoen dollar ze gevierde de Tsjechoslowaak voor de tweede keer binnen acht dagen zonder al te veel problemen over de Ameri kaan Tim Mayotte. 'Gentleman Jim' veroverde dit keer slechts drie games. Aan de andere kant van de oceaan hield Boris Becker gelijke tred met de Tsje choslowaak. In een Duits onderonsje versloeg hij in Brussel, waar slechts een prijzengeld van 1 miljoen gulden te ver delen was, zijn landgenoot Carl-Uwe Steeb in drie sets: 7-5, 6-2, 6-2. Alleen in de eerste reeks had Becker, die tijdens het toernooi in Sydney zijn eerste ne derlaag tegen Steeb in zijn loopbaan had geleden, problemen. Daarna was er sprake van slechts een trainingspartij. In Chicago won Martina Navratilova weer eens een toernooi. De Amerikaan se, die zich dit jaar volledig richt op het veroveren van de titel op Wimbledon, versloeg in de eindstrijd de tegenwoor dig in Zwitserland wonende Manuela Maleeva eenvoudig in twee sets: 6-3, 6-2. DEAUVILLE Het gevecht om de wereldtitel in het licht-middengewicht (WBO-versie) tussen de Amerikaan se titelhouder John David Jackson en de Fransman Mar tin Camara is zaterdagnacht in het casino van Deauville geëindigd in totale verwarring. Camara, die de eerste tien ronden vier keer was neergehaald door de Amerikaan, stuurde Jackson in de elfde van de twaalf ronden naar het canvas. Na een seconde of dertien seconden had de Amerikaanse scheidsrechter Piek beide boksers weèr zo ver dat zij min of meer de bokshouding hadden aangeno men. Op dat moment ging de gong ten teken dat de Ame rikaan tien tellen was neergegaan. Dat gaf aanleiding tot chaotische taferelen. Na een uur werd de titel vacant ver klaard en binnen drie maanden moet er een nieuw gevecht komen. Vorige week was er ook ruzie om de we reldtitel die de Amerikaan Douglas afpakte van zijn land genoot Mike Tyson. In Bilbao behield Policarpo Diaz zijn Europese bokstitel in het lichtgewicht. Sportvisser Rein Mijdema overleden AMSTERDAM In het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam is op 67-jarige leeftijd de bekende Neder landse sportvisser Rein Mijdema overleden. Als mede-oprichter en technisch adviseur van de „Club der Honderd" verwierf hij in de hengel sport een centrale plaats in de Neder landse artiestenwereld. Ook was Mij dema de grote animator van de jaar lijkse wedstrijd tussen parlement en pers. Mijdema heeft aan vele publica- tiés over de hengelsport meegewerkt. Zijn enthousiaste inzet en zijn be kwaamheid bezorgden hem de ere naam 'professor van de hengelsport'. Murphy coach volleybalsters DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse volley- balbond heeft zijn technisch directeur Peter Murphy voorlopig naar voren gescho ven als coach van de nationa le vrouwenploeg. De volleybalsters zegden vo rige week het vertrouwen in de Chinees Wuqiang Pang definitief op. Murphy zal de directe voorbereiding van de Oranjevrouwen op het we reldkampioenschap voor B- landen overnemen totdat een oplossing is gevonden. Pang is toegevoegd aan de techni sche staf van het mannen- team. HAAG Emiel Tard en Elly van :'°j hebben gistermid- (tyoorkomen dat het ial kampioenschap •atletiek de ge lenis inging als een oze titelstrijd. Voor- •llaard zorgde met irbetering van het al ;ien jaar oude record zestig meter van iy Monsels voor in de Haagse Hout die op de eerste ieer weg had van irfhuis dan van een waar topsport bedreven. mjCooman overweegt dan 8i de toekomst een hoem- üest in te huren om voor reetje ambiance te zorgen, '«(zoals het zaterdag was °|zij maar niets. De Rot- ise bleef dan ook duide- de schaduw van Mell- lie op Nelli's afstand het in twee etappes aan- tot 6.71 seconden, had de man uit Ro- •g ook al het versprin- I zijn naam gebracht, an Hulst ging met nog ;el meer naar huis en ooral voor haar zoveel- lioenschap op de 800 de zevende gouden de 3000 meter indoor ijden door de tegen- van Letitia Vriesde en Freriks. Daardoor ont- fer al voor de recordloop van Mellaard een beetje leven in de fraaie Houtrusthal. Naast het record van Mellaard zette ook Deborah Dunant de statistici aan het werk. De at lete van Lycurgus verwijderde met een stoot van 17.02 meter het record van Ria Stalman, dat al dateert van februari 1983, uit de boeken. Stalman kwam destijds tot 16.83 meter. Opgejaagd door het aanstor mende talent Jacqueline Goor- machtigh zorgde Dunant voor een knappe kampioensserie met die 17.02 meter als fraaie uitschieter. Dat gebeurde ui teraard ook gisteren, want za terdag was armoede troef. De laatste jaren was er duidelijk sprake van interesse voor het indoorgebeuren in ons land met het EK vorig jaar in Den Haag als blikpunt. Nu zijn de atleten echter weer terugge keerd tot de orde van de dag en is het indoorgebeuren voor velen niet meer dan een on derbreking van het trainen. Niet minderwaardig Voor Emiel Mellaard gaat de voorkeur weliswaar ook uit naar het buitengebeuren, maar voor hem hebben ook het NK indoor en het WK over veer tien dagen in Glasgow duide lijk betekenis. Mellaard „Na tuurlijk vind ik het EK straks waardigs. Ik snap anderen dan ook niet. Indoor mag dan niet altijd ideaal zijn voor het trai ningsprogramma buiten, maar dan begin je na de winter toch gewoon 'een paar weken eerder met de training? Zo zie ik het tenminste en ik ben ontzettend blij met dit record. Ik had hier totaal niet op gere kend. Eigenlijk wilde ik na de halve finales stoppen. Zo te vreden was ik al over die 6.72. Emiel, dat kun je niet maken, dacht ik vervolgens en ben toch nog maar in de finale ge start. Dat ik ook het versprin gen won was echter een ca deautje. Dat gaat even niet echt goed. Maar daar heb ik inmiddels mee leren leven". Dat Mellaard die titel als het ware cadeau kreeg, kwam om dat Frans Maas, die zilver ver overde, duidelijk problemen had met de aanloop. Toch ziet Maas het EK optimistisch te gemoet. „De sprongkracht is aanwezig. In veertien dagen kan er nog veel gebeuren". Dat laatste is ook het parool van Hans Fiere, de trainer en echtgenoot van Nelli Cooman. De koningin van Rotterdam is mijlenver verwijderd van haar topvorm. Maar toch denkt Hans Fiere dat zijn pupil ook in Glasgow nog een rol van betekenis kan vertolken, hoe wel Nelli duidelijk met de om schakeling bezig is van de zes tig naar de honderd meter. Fiere: „Vorig jaar om deze tijd was Nelli maar een paar hon derdste sneller en in twee we ken kan er nog veel gebeuren. Maar Glasgow staat duidelijk niet op de voorgrond. Het ac cent ligt dit jaar op het Ek in Split en daarom verontrust me de nederlaag op de tweehon derd meter ook niet. Nelli is Eéndagsmedaille DEN HAAG Stephan Praet en Alex Schol te hebben vandaag van de KNAU een teleurstellende mededeling te verwerken gekregen. Dat duo werd gisteren in de Haagse Houtrusthal na afloop van de 400 meter jongens A-finale gehuldigd vanwege hun zilveren en bronzen madaille. Die plak ken zullen zij per kerende post moeten re tourneren, omdat Kees Hillenius ver na af loop met succes protesteerde tegen zijn dis kwalificatie. Hillenius werd na het bekijken van de finishfoto's in eer hersteld en zal als tweede worden opgenomen in de officiële uitslag waardoor Scholte buiten de prijzen valt. conditie aan het opbouwen voor het tweede stuk op de honderd meter en dat gaat nu eenmaal ten koste van haar dynamische start". Tromp omp wacht Nelli Cooman te kun nen verslaan en rekende zeker niet op de titel. „Ik had Anne- rose Scholsberg rapper inge schat. Dat ik haar en Nelli heb verslagen is mooi, maar echt veel betekenis moet je hier niet aan stellen. De tijd (23.89) is weliswaar redelijk, maar be tekent ook niet meer dan een goede indicatie dat de vorm er is". Tromp is er in Glasgow echter niet bij. Indoor is voor haar en clubgenote Tineke Hidding niet meer dan een onderbre king van het trainingspro- Gretha Tromp verslaat verrassend Nelli Cooman op de 200 meter. FOTO: PETER VAN MULKEN gramma. Tineke Hidding zal in de Schotse hoofdstad dan niet in actie komen, hoewel ze met een winnende verte- sprong van 6.54 meter wel aan de limiet voldeed. Qua richttij- den was het een schrale oogst, want verder werd de eis alleen gehaald door Elly van Hulst op de 3000 meter. Voor de we reldkampioene was dat bij zaak. Voor haar was het tonen van vormbehoud al voldoende voor uitzending. Rob Druppers en Han Kulker, die zijn rentree maakte met een zege op de 3000 meter, wa ren ook al voorgeselecteerd, maar maken geen gebruik van uitzending naar Glasgow. Arie Kauffman, de technisch direc teur van de KNAU, overwoog gisteren weliswaar nog even jonge atleten ervaring op te la ten doen in Glasgow, maar zag daar bij gebrek aan belangstel ling toch van af. Hoe slecht het met de kwali teit in de breedte eigenlijk is gesteld werd nog het beste on derstreept door Erik de Bruin. De reus uit Hardinxveld be perkte zijn optreden tot welge teld één kogelstoot en die ene stoot was ruimschoots vol doende voor de titel. HANS VAN DEN BERGH DRE Het eerste van het Nederlandse eyteam, een plaats bij atste vier, is toch nog dag eerder dan ver- t bereikt. Na het on- je gelijkspel tegen van vrijdag (3- or een treffer in de e seconden) was het lisme bij de Neder- :rs danig getemperd. (dracht voor het duel met van zaterdag was simpel: Jen, en het liefst zo ruim lijk. Maar de eerste te- )fig diende zich vlak voor rfertrek uit het hotel aan. Jan Bovelander had meer last gekregen van laags tevoren verdraaide Hij had bovendien haast [eslapen door maagstoor- veroorzaakt door een ven kippepootje. Ander- uur voor de wedstrijd besloten de Bloemenda- liten de ploeg te laten, 1 vliet in de basis te zetten ['/eer fitte Diepeveen was al in teruggekeerd) en Weterings als stand-in de strafcorner te gebrui- iveede factor, die niet be- bevorderlijk was voor de ntratie en de rust in de was de heisa in het sta- Van het begin was het lijk, dat een groep de- 1 trerende studenten het van de sinds de scher- elingen rond de Indiase taat Kashmir zeer impo- re Indiërs zo zuur moge- eensten te maken, sfeer was echt bedrei- aldus Hendrik Jan jman. „Ik betrapte me er it ik soms meer op de tri- lette dan op het spel. eidde vreselijk af", inks die storende invloe- sleepte Nederland er te le opmerkelijk kalme In een overwinning van 5-3 ie niettemin niet echt tot vrolijkheid stemde. Im- net als tegen Argentinië tederland een nog veel ri- e voorsprong in de doel- rijke slotfase uit handen, nog vijf minuten te spelen iet scorebord 5-1 aan, wat Gijs Weterings heeft gescoord en is er blij mee. FOTO: ANP vrijwel zeker toen al voldoen de zou zijn geweest voor de zo begeerde plaats in de halve fi nales. Nu werd alles toch weer onzeker door twee volkomen onnodige tegentreffers. Tv-beelden Terwijl het gisteren in Lahore koud bleef en regende beslo ten de Nederlanders op de ho telkamers de televisiebeelden van Argentinië-Frankrijk te volgen. Jorritsma: „Iedereen had zich op zijn eigen kamer teruggetrokken. Normaal blijft alles open, nu bleven de ka mers dicht. Het was muisstil. Pas toen Frankrijk definitief gewonnen had vlogen de deu ren open en kwamen de om helzingen. Het leek wel oude jaarsavond. Er viel een last van iedereen af. Er was zoveel in de voorbereiding gegeven. Nu kwam er een zekerheid voor terug". Weterings gaf tegen India al na zeven minuten aan, dat hij niet voor Bovelander onder hoefde te doen. Zijn eerste strafcorner bracht meteen de bevrijding (1-0). De Neder landse bank stond als één man op om de HGC'er met applaus te belonen. Nauwelijks twee minuten later volgde er uit de tweede hoekslag een strafbal, waarmee Delissen voor de vijfde keer dit toernooi raad wist (2-0). Na de rust sloeg Weterings toe en even later rondde Crucq een variant be kwaam af (4-0). En Jagbir Singh moëht dan tegenscoren uit een corner, Van 't Hek had met een mooie, hoge push (pas het tweede velddoelpunt) het antwoord klaar liggen (5-1). Een onterechte strafbal van Balwinder Singh en een blik semactie van Pillai lieten van de eerst zo fraaie marge nog slechts twee doelpunten over. Jorritsma heeft geen bepaalde voorkeur voor de tegenstander in de halve finales. „Als we wereldkampioen willen wor den moeten we van zowel Pa kistan als de Westduitsers winnen. Ik zie naast het min dere spel van onze ploeg toch ook wel een paar positieve Knieblessure Bovelander LAHORE Het is twijfelachtig gewor den of Floris Jan Bovelander tijdens het toernooi om de wereldtitel hockey in Lahore nog in actie kan komen. De 24-jarige straf cornerspecialist van Bloemendaal ver draaide zijn rech terknie vrijdag in de eerste helft van het duel met Ar gentinië zodanig, dat hij een dag later tegen India aan de kant bleef. Coach Hans Jorritsma had de hoop op een te rugkeer van Bove lander later in het toernooi nog niet helemaal opgege ven. Coach Hans Jorritsma en de geblesseerde Floris- Jan Bovelander kijken gespannen toe bij India- Nederland. FOTO: ANP punten. Ten eerste hebben we al vijftien doelpunten ge maakt. Dat is heel veel. En verder hebben we al vier maanden niet meer verloren". Nederland - India 5-3 (2-0). 7. Wete rings (s.c.) 1-0, 9. Delissen (s.b.) 2-0, 57. Weterings (s.e.) 3-0, 62. Crucq (s.c.) 4-0, 64. Jagbir Singh (s.c.) 4-1, 65. Van 't Hek 5-1, 67. Balinder Singh (s.b.) 5-2, 69 Pillai 5-3. Scheidsrech ters: De Vecchi (Ita) en El Dine Ah med (Egy). Toeschouwers: 8000. Nederland: Leistra; Klaassen; Kooij- man, Crucq en Diepeveen; Parlevliet (52. Benninga), Delissen en Brink man; Weterings, Van 't Hek en Van den Honert (43. Veen). Felix, Balwinder Singh en Sujit Ku mar; Ram Prakash Singh (54. Pillai). Jagbir Singh en Thoiba Singh (59. Hardeep Singh). Sportwereld Schieten Jan Stienstra is gisteren in Hoogeveen Neder lands kampioen olympisch snelvuurpistool geworden. De 40-jarige schutter uit Arnhem haalde met 60 schoten op de 25-meterbaan een recordtotaal van 565 punten. Hagenaar Kees Vellekoop werd vierde (539). Golf Stephen McAllister mag zich de nieuwe Atlanti sche golfkampioen noemen. De bebrilde Schot won giste ren in Porto op de eerste hole van de play-off, waarvoor voor het eerst in de Europese Tour liefst zes spelers aantra den. De negende koers op Hilversum werd gewonnen door Annemiek Baker (2e van rechts). FOTO: ANP DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum, (morgen aanvang 18.30 uur) luiden: 5). 4e koers: 1. Daytona Casindra, 2. Ditske, 3. Carel Buitenzorg (3-2-7). 5e koers: 1 Chigago, 2. Diego Rotary, 3. Carlos S (3-4-9). 6e koers: 1 Claudia's Dream, 2. Desi- ree K, 3 Arnold uit Best (7-3-9). 7e koers: 1 Californian Boy, 2. Carin Buitenzorg, 3.'Chris Victory (7-9-6). 8e koers: 1. Lestage Egekaer, 2. Amerie Uithuizen. 3. Zie Die Detvile (7-8-2). 9e koers: 1 Benza, 2. Cees Wielinga, 3. Codo Lucswolle (10-7-6). 10e koers: 1 Creese K, 2. Binky Ger- ron, 3. Claudia Boshoeve (4-8-3). AGRIGENTO De jury in de Siciliaanse wieler week heeft zich afgelopen weekeinde uitstekend aangepast aan het tempo van de coureurs. Nadat alle rijders zich hadden teruggetrokken in hun hotels voor het diner en medische verzorging, wer den de klassementen na de eerste drie ritten offi cieel. Toen pas vernam Steven Rooks dat hij de nieuwe leider was. In Agrigento was de Deen Rolf Sörensen, winnaar van het tweede deel van de etappe van zaterdag, nog gehuldigd als aan voerder van het klasse ment. Rooks onttroonde in het zon nige Agrigento de Deen door in de tweede etappe als twee de, achter ex-wereldkampioen Fondriest, te finishen met vijf tellen voorsprong op Sörensen. De drie seconden tijdvergoe- ding leverden hem na enig moeilijk rekenwerk voor de juryleden de eerste plaats in het algemeen klassement op. De Italianen waren kennelijk bevangen door de slaapver wekkende rit (gemiddelde snelheid 35 km/uur) van Pa lermo naar Agrigento. Rooks echter niet. De kopman uit de ploeg Post was klaarwakker. Meteen na het passeren van de eindstreep zei hij al: „Ik ben de nieuwe leider. Sörensen had enige achterstand". De coureurs maakten ook van de rit van gisteren een toeristi sche trip. Rooks, Theunisse en Talen hielden het tempo in de laatste kilometer hoog. Ze wil den Ludwig in goede stelling brengen. Maurizio Fondriest doorzag het plannetje en plaat ste op 500 meter voor de streep een jump. Alleen Rooks rea- eerde. De afstand was te kort e Italiaan van zijn eerste sei zoenzege af te houden. Rooks was de tweede Nederlander die genoegen moest nemen met een tweede plaats. Zater dag in Palermo werd Jacques Hanegraaf met een meter ver schil verslagen door Rolf Sö rensen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15