Hans van Breukelen erkent zijn misgrepen 12 13 16 16 17 17 18 Goed zicht Somcwit 4T SPORT oss in kielzog art Veldkamp aar de titel 18 Bijna staking van hockeyduel 63 GEWONDEN BIJ VOETBALWEDSTRIJD Koeman ziet in malaise voordeel VANDAAG j Postcode/plaats: CcicLc Somcmt MAANDAG 19 FEBRUARI 1990 PAGINA 11 e competitie i volgens UEFA [}OW Een topbestuur- de UEFA heeft een plan _i Europese competitie van ploegen gisteren als een iteel betiteld. De Schot één van de vice- irs van de UEFA, dreef met een artikel in een krant, die een geheime ikomst tussen zestien jeldde. Ifend is dat PSV niet wordt nd bij de zestien clubs, ter- landskampioen zich al re- ïg voorstander heeft ge- jvan de Europese competi- BELFAST Bij de enorme rel tijdens de voetwedstrijd tussen het protestantse Linfield en het katholieke Donegal Celtic in Belfast zijn 63 mensen gewond geraakt. Het groot ste aantal slachtoffers (48) viel in de gelederen van de poli tie, die door onder meer plastic kogels af te vuren de vech tende meute probeerde te scheiden. Ook vijftien supporters moesten zich onder doktersbehandeling stellen. De wedstrijd zou aanvankelijk plaats vinden in het katho lieke gedeelte van Belfast. Met het oog op rellen werd ech ter uitgeweken naar het gemakkelijker te beveiligen sta dion Windsor Park. Maar ook daar liep het finaal uit de hand. De relschoppers staken acht autobussen in brand en eenheden van het Britse leger moesten te hulp komen om in de buurt van het stadion een bom te demonteren. De Ulster politie gaf de aanhang van Donegal Celtic de schuld de ernstige ongeregeldheden. Ronald Koeman BARCELONA Ronald Koeman ziet één voordeeltje in de slechte tij den van zijn club FC Barcelona. „Ik kan me in alle rust op het wereld kampioenschap voorbereiden". De libero onderbreekt zijn schorsing wegens zijn rode kaart tegen Real Madrid komende woensdag met de vriendschappelijke interland Neder land - Italië. De hectische toestanden in Bernabeu heeft hij intussen van zich afgeschud. „Naan Nederlandse maatstaven was mijn overtreding een geheide rode kaart, naar de Spaanse niet. Zeker niet gezien wat er allemaal aan vooraf ging. Die Argentijn Ruggeri van Real permi- teerde zich van alles, maar hij mocht blijven lopen". Koeman werd, evenals zijn ploeggenoot Aloisio voorlopig geschorst, in afwach ting van de uitspraak van de tuchtcom- missie. Hij rekent op twee wedstrijden schorsing, zodat hij de bekerwedstrijd tegen Valencia weer van de partij kan zijn. Zonder Ronald Koeman in de gelederen boekte Barcelona gisteren weer eens een overwinning. Tegen het op de laatstse plaats van de ranglijst staande Rayo Vallecano won de club van Johan Cruijff, die gewoon op de bank zat, met 4-1. van de 10.000 meter gleed Ben van der Burg onder sponsor van de Nederlandse schaatsploeg en het publiek het wel best. foto: anp BRUCK Johann t Koss bedankte giste- net een gulle glim- ajn Nederlandse col- Bart Veldkamp. Op weetpiste" van Inns- gleed de jonge Noor spoor van de Euro- kampioen naar de dtitel. 't imP startte op de slo- 1 d in een waanzinnig maar raakte de scholier leström nooit kwijt. En pestte Koss uiteindelijk nog het Nederlandse °zsfeest, waarin de aan de blesseerde Ben van der en hoofdrol had moeten erftren hebben dus einde- -a ier een wereldkampioen Rolf Falk-Larssen was oJ3 de laatste Viking met ïondiale titel. Toen liep jjefaamde Bislett-stadion nog vol met veelal be toeschouwers. Maar nam de belangstel- f met de snelheid van (en van de alcoholprijs. [arlstad was de enige vie de concurrentie se- onder leiding van Hans-Trygve n krabbelde Noor- schaatsnatie uit'een zich na een toernooi vol met verrassingen over de erfenis van Leo Visser. De Noor er kende na afloop veel geluk te hebben gehad. „Ik mocht als eerste op de vijf en als laatste op de tien kilometer starten. Dat was een enorm groot voordeel. Door Veldkamp reed ik de beste tien kilometer uit mijn leven. Dus hierbij gaat mijn speciale dank uit naar Bart. Hij vormde een mooi mikpunt. Ja, ik heb het Ne derlandse feestje verpest, maar zij hebben een betere ploeg". Nog nimmer Nog nimmer bezetten vier Ne derlanders de plaatsen twee (Van der Burg), drie (Veld kamp), vier (Kemkers) en vijf (Bos) op een wereldkampioen schap. Alleen in 1973 legden vijf rijders uit de Oranje-ploeg, destijds was dat aantal nog mogelijk, in Grenoble bij een EK nog beslag op de plaatsen twee tot en met zes. Achter kampioen Claeson eindigden onder meer Hans van Helden, Harm Kuipers en Piet Kleine. Bondscoach Ab Krook toonde zich gistermiddag een sportief verliezer. Hij wenste niet de uiterst wisselende ijscondities als een excuus te gebruiken, maar vond Koss de terechte wereldkampioen. „Die jongen heeft goed gereden. Hij was de sterkste. Ja, natuurlijk zijn de druiven zuur wanneer je de nummers twee tot en met vijf in de ploeg hebt. Maar je moet realistisch blijven. De wereld kampioen ontbreekt in ons lijstje". BERNIE VAN UNEN Q Idkampioen Johann Olav Koss bijt op zijn gouden plak om otelen of het echt is. foto: anp AMSTERDAM Hans van Breukelen heeft weinig reden om met te vredenheid terug te kij ken op de confrontatie met Ajax. De doelverde- diger/quizmaster had aan zeker één doelpunt (het tweede) schuld en ging bij een andere tref fer (de derde) niet geheel vrijuit. „PSV speelde vandaag zonder keeper", stelde de sluitpost van Oranje zelfs wat sarcas tisch na afloop. Nadat Van Breukelen het eerste doelpunt van Ajax niet had kunnen verhinderen, omdat hij een kopbal van Van 't Schip op het hoofd van Pettersson deponeerde, ging hij na de rust bij Jan Wouters' doeltreffende vrije schop ernstig in de fout. Hij stond achter de juist door Blankenstein teruggediri- geerde muur op de verkeerde plaats op de doellijn en Wou ters' inzet kon ongehinderd het net bereiken. Bij Ajax' winnende treffer bleef niet alleen Sören Lerby als een zoutpilaar staan, maar ver zuimde ook Van Breukelen zelf in actie te komen bij de lage voorzet van Brian Roy, waaruit Wouters de bal knap van voorbij de tweede paal binnentikte. „Ik zag hem op de verkeerde plaats staan", vertelde Wouters later over de 2-2. „Dan is het niet zo moeilijk om die bal er in te krijgen". In de resterende speeltijd maakte Van Breukelen ook een verre van solide indruk. Eenmaal timéde hij verkeerd bij het uitlopen tijdens een scrimmage en een andere keer kon hij slechts door een reflex een kopbal van inval ler Willems pareren. Beste indruk Van de overige kandidaat-in ternationals maakten giste ren in een volle bak in Am sterdam de enige Ajacieden in de spelersgroep, Wouters en Witschge de beste indruk. De eerste scoorde tweemaal, mikte eenmaal net naast en had verdedigend een zeer nuttige rol ondanks een aan tal mislukte langere passes. Jan Wouters (links) scoort voor Ajax de derde en winnende treffer. Doelman Hans van breukelen en Sören Lerby van PSV zijn machteloos. foto: anp Wouters voelt zich geen man van wedstrijd AMSTERDAM Als één van de laatste spe lers kwam Jan Wouters gistermiddag uit de kleedkamer van Ajax tevoorschijn. „Ik heb nog een beetje zitten nagenieten", verklaarde de man, die dank zij twee treffers bijna per soonlijk PSV versloeg en al tien minuten voor het einde door de stadionspeaker was uitgeroepen tot „man van de wedstrijd". „Maar die eer had niet mij te beurt moeten vallen", vervolgde aanstaande vader Wouters verrassend. „Wat mij betreft was Richaiv Witschge „man of the match". Waarom? Hii was de beste speler van het veld". Zelf deed Witschge nogal nuchter over zijn prestatie. „Deze wedstrijd was geen andere dan ande re", hield hij zich wel een beetje erg groot. „Het feit dat ik bij de selectie voor het Neder lands elftal zit, heeft geen enkele rol ge speeld. Druk heeft het in elk geval niet gege ven. Zo spelen is lekker. Ik hoop er woensdag wel in te staan". Witschge had in Juul Eller- man een gretige opponent, die zelf slechts eenmaal ge vaarlijk werd en verscheide ne keren (eenmaal gevolgd door geel) werd uitgespeeld. De oud-Spartaan, die tegen woordig bij het nog immer qua opstelling zoekende PSV hangend aan de rechterkant opereert, terwijl hij bij zijn optredens in Oranje steeds op links speelde, is inmiddels één van de vele speelballen bij PSV. Elk kopduel Dat geldt opk voor de on langs nog rebellerende Wim Kieft, die min of meer over rechts moet opereren omdat Romario's plaats vaststaat. Kieft, één van de vijf PSV'ers in de spelersgroep van Oranje, verloor vrijwel elk kopduel van bewaker Pe ter Larsson. Toen Povlsen er in kwam voor de overigens goed spelende Chovanec werd Kieft zelfs rechterspits, een rol die hem helemaal niet ligt. Hiddinks beslissing was des te onbegrijpelijker, omdat de met een liesblessu re kampende Romario al smekend richting spelers- bank had gekeken voor een wissel. Gerald Vanenburg was de enige Eindhovenaar. die een normale vorm etaleerde. De lang uit de roulatie geweest zijnde balgoochelaar vond Romario diverse keren knap, scoorde zelf de openingstref fer na eerder Menzo met een reflex op zijn weg te hebben gevonden. Berry van Aerle acteerde zo als gebruikelijk tamelijk ano niem, maar was door blessu res en schorsingen van cen trale verdedigers Koot en Nielsen gisteren in het hart van de defensie terecht geko men. Van Aerle is echter een vaste waarde in het Oranje team, waar hij woensdag ech ter waarschijnlijk slechts Van Breukelen als Oranje-ploeg genoot zal aantreffen. FRANK WERKMAN Wilskracht Ajax redt competitie Magere jaren Noorse schaatsen zijn voorbij Van der Burg blijft nuchter Mellaard en Van Hulst redden kleurloze strijd Geconcentreerd Quick Boys opnieuw te sterk voor ARC Rijnsburgse Boys kommt weer goed weg Leython moeizaam langs DAC Belangrijke overwinning voor Scylla Dames Lisse maken pas op de plaats De Zijl/LGB op zijspoor na verlies tegen Polar Bears Kuwayt kiest verkeerde mascotte KYAU De Saudiarabische voetbalbond heeft zijn natio nale selectie teruggetrokken voor het tiende toernooi om de Golf Cup, dat van 20 februari tot 9 maart in Kuwayt wordt gehouden. Het is een protest tegen de keus van de mascotte door de organisatoren. Die grepen terug op de symbolen van een veldslag uit 1920, die werd gewonnen door een volkstam uit het tegenwoordi ge Kuwayt en, inderdaad, ver loren door een Saudiarabische tegenstander. LAHORE De wedstrijd Nederland - India voor het toernooi om de we reldtitel hockey in Lahore moest zaterdagmiddag bij na worden gestaakt. De vijandigheden van het Pa kistaanse publiek ten op zichte van de Indiërs na men vlak voor rust zo'n verontrustende vorm aan, dat de Indiërs aanvanke lijk weigerden uit de kleedkamers te komen voor de tweede helft. Uiteindelijk lieten zij zich toch overhalen, nadat het publiek via de luidsprekers tot kalmte was gemaand. Namens de managers van de andere deelnemende teams heeft Joost Bellaart er zater dagavond bij de technische leiding van het toernooi in Lahore op aangedrongen be tere veiligheidsmaatregelen te nemen. Al eerder in de week was ge bleken, dat de politieke ver houdingen tussen beide buurlanden India en Pakis tan onder grote druk waren komen te staan door de kwestie-Kashmir. Stukken hout Zaterdag werd de toestand tijdens Nederland-India kri tiek toen er zes minuten voor rust enkele stukken hout („Met spijkers", volgens ma nager Bellaart) op het veld neerkwamen. Het spel werd even stilgelegd, Bellaart overlegde met de jury en Van 't Hek probeerde een politieman tot actie te bewe gen. „Maar hij stond alleen maar te lachen", aldus de speler van Kampong. Toen even later een man met een vlag over het veld rende en de spelers halverwege een veilig heenkomen moesten zoeken leek het moment van staken nabij. Het Nederlandse hockey team wist zich gisterochtend al verzekerd van een plaats /iii de halve finales van het toernooi om de wereldtitel. De enige overgebleven con current Argentinië leed een verrassende nederlaag van 1- 0. Een menigte hockeyliefhebbers wordt voor het stadion van Laho re uiteen geslagen, nadat men had geprobeerd zonder een kaar tje te kopen. Mensen wilden naar binnnen om de wedstrijd Ne derland-India te volgen. foto: anp Met deze handige zaklamp ziet u niet alleen^ goed in het donker, maar u wordt óók goed gezien. In een handomdraai maakt u er een alarmlamp van. Dit handige apparaat voor in huis en in de auto wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee. j Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorl.: j Postcode/plaats: j Telefoon (voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 I I Stuur als dank de (alarm)lamp naar: Naam: I niet nodte-naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998.2501 VCDen Haag. 1 NPSrt Stuur deze bon in een open envelop lT

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11