Bewoners blijven bij bezwaren plan Tweede Poellaan Steun voor pli nieuw sportpa in Sassenheiml „Onbehoorlijk bestuur bij aanleg dwarsweg" Voorhout gaat lantaarnpalen nummers geven WÊtÈÊBÊBÈÈÊÈÊBÈÊÊÈÊm „Verhuur strandunits geen exclusief recht" Burgemeester bij diamanten echtpaar LEIDEN OMGEVING £oidóe<3omant VRIJDAG 16 FEBRUARI 1990 Nieuwe kleren voor Ex Animo LEIDEN De christelijke oratoriumvereniging Ex Ani mo gaat de zeventig dames van het koor in de nieuwe kleren steken. Die kostbare kleding was hoognodig. De nieuwe kleding kostte echter 7500 gulden, een bedrag dat de vereniging niet in zijn ge heel kon betalen. Mede door een subsidie van 1500 gulden van het Anjerfonds is de aanschaf van de nieuwe kle ding mogelijk. Korting op zwembad voor kinderen SASSENHEIM Evenals vorig jaar zal in Sassenheim ook de ko mende een gereduceerd zwembad tarief gelden voor kinderen die in schoolverband zwemmen tijdens de gymnastieklessen De leden van de commissie voor financiële aan gelegenheden gingen gisteravond akkoord met het voorstel van de Sassenheimse schoolbesturen voor die kinderen weer een tarief van 50 cent in te voeren. Bovendien zal de schooljeugd het zwembadter rein als alternatief schoolsportveld mogen gebruiken in de periode dat het veld aan de Parklaan niet voor het geven van gymnastiekles be schikbaar is. Obstakels weggehaald WASSENAAR Een aantal Wasse- naarders heeft de afgelopen nacht enke le verkeersobstakels op de Oostdorper- weg weggehaald. De zware trottoirban den en verzwaarde tonnen werden tij dens een korte actie aan de kant van de weg gezet. Volgens één van deze bewo ners zijn de obstakels eerder gevaarlijk dan dat ze de veiligheid van het verkeer bevorderen. Daarbij wordt gewezen op enkele ongelukken die inmiddels door de obstakels zijn gebeurd. Na een eerde re actie van omwonenden, waarbij de banden en tonnen in een sloot werden gegooid, waarschuwde burgemeester drs. P.H. Schoute over de hoofden van de raadsleden de omwonenden nog een dergelijke actie niet te zullen tolereren. De bedoeling van de verkeersobstakels is het sluip verkeer in Wassenaar te be lemmeren. Enkel gebroken bij aanrijding RIJNSBURG Een 19-jarige inwoner van Katwijk brak gis termiddag zijn enkel toen hij met zijn brommer in aanrij ding kwam met een personen auto. Het ongeluk gebeurde op de kruising Sandtlaan/Bos- laan. De automobilist, een 44- jarige Rijnsburger, wilde vanaf de Boslaan de Sandtlaan oprij den en zag daarbij de over de Sandtlaan rijdende bromfiet ser over het hoofd. Dit kwam omdat de Katwijker op het fietspad aan de verkeerde zij de van de weg reed. De brom fietser is in het AZL aan zijn verwondingen behandeld. Eendjes voeren: tas gestolen VOORSCHOTEN Eeil vrouw uit Voorschoten is gisteravond in het Burge meester Berhoutpark van haar tas beroofd. De Voorschotense zette haar fiets tegen een boom en liet, terwijl ze een paar meter verderop de een djes voerde, de bood schappentas aan het stuur hangen. Terug bij de fiets bleek dat de tas verdwenen was. In de tas zaten onder andere bankpasjes en een onbe kend geldbedrag. Schoolgebouw blijft staan OEGSTGEEST Het gebouw van de basisschool Ge vers Deutz Terwee in Oegstgeest blijft staan. Daarmee heeft de raad gisteren unaniem ingestemd. De leerlin gen van de eerste twee groepen van deze school zijn nu nog ondergebracht in het gebouw aan de Lijtweg waar in voorheen de kleuterschool „De Sprinkhaan" was ge vestigd. Maar de leerlingen moeten onder één dak wor den ondergebracht. Daarvoor is uitbreiding van de Ge vers Deutz Terweeschool nodig. B en W kwamen met vier alternatieven waarvan het meest ingrijpende de afbraak van het huidige gebouw gevolgd door nieuw bouw was. De raad koos ervoor het gebouw te handha ven en het gymnastieklokaal af te breken om plaats te maken voor extra lokalen. Rangers maken strand schoon Leiderdorpse ran gers maken morgen zaterdag 17 februari een gedeelte van het Katwijkse strand schoon. De schoonmaakploeg, die bestaat uit 75 leden van de Rangersschoolclub De Eekhoorn van het Wereld Natuur Fonds, gaat om half twaalf aan de slag op het strand voor de Voorstraat. Klokkendieft OEGSTGEEST Oj hebben gistermiddag] ke klok weggehaalfl vrijsstaande woning Nassaulaan in Oegsi klok heeft een waanj gulden. De bewoner» de diefstal bij thuisl Meer subsidie NOORDWIJK Noord wijk krijgt to 1993 50.000 gulden nf die van de gemef heeft de raadscomnf toerisme gisteravond Alleen de fracties vi Links en P. Teunissi PvdA wilden de verf perken tot één jaar. LISSE De bewoners van de Tweede Poellaan en omgeving blijven tegen de reconstructie en ver breding van die weg. Dat stelde woordvoerder Rut- gerink gisteren na afloop van een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening in Lisse. Volgens hen wordt over sommige onderdelen van het be zwaarschrift wat al te ge makkelijk gedaan. „Wij zijn ervan overtuigd dat geluidshinder en stank overlast toenemen". van de hoek Heereweg-Twee- de Poellaan nog eens aange stipt door mr. L. de Wit. Zij sprak haar verwondering uit over het feit dat ze in het be- temmingsplan niets heeft kun nen lezen over luchtverontrei niging door toenemend auto verkeer. Er moeten metingen worden verricht voor en na de recontructie, zodat de gemeen te eventueel te lijden schade kan vergoeden. „De mensen voelen zich in de steek gela ten," aldus mr. de Wit. „Als je dik dertig jaar op een bepaald punt woont, mag er best reke ning met je worden gehou den." Wethouder H. Smith merkte op, dat het aanleggen van ver- keersafhankelijke verkeers lichten op die plek de toestand rond de verkeersafwikkeling juist prettiger zal worden. „Dan staan er niet meer zo lang ronkende auto's te wach ten tot ze kunnen oversteken," aldus Smith die ook opmerkte dat het college niet zomaar de opmerkingen van de bezwaar makers opzij heeft geschoven. Hij noemde als voorbeeld de wens om het fiets-wandelpad aan de zuidkant aan te leggen, zodat de weg verder van de huizen komt te liggen. De gebroeders van der Slot die bollengrond moeten afstaan voor het plan, hebben tegen het totale plan een kroonbe- roep ingesteld. Volgens de wethouder geen bezwaar om De kruising Heereweg/Tweede Poellaan. te overleggen, worden. „In het eerste plan zou het bedrijf on geveer drieduizend meter bol lengrond moeten opofferen. In het thans voorliggende plan is dat ongeveer 500 meter. Ver der kunnen we niet terug." De gebroeders zeiden tijdens de hoorzitting veel bezwaren te zien in de wijze van ontslui ten van hun bedrijf aan de Heerwegzijde. „Als het in de spits een beetje tegenzit, kun nen we ons bedrijf niet of nau- foto: henk van den ende welijks op of af," aldus een van de ondernemers. Het advies van de commissie is nog niet bekend. Na het horen van de bezwaren werd achter gesloten deuren verder verga derd. SASSENHEIM De voetbalverengingen Ter Leede gen zullen in de toekomst gezamenlijk gebruik kunnj van zeven speelvelden en drie trainingsvelden. Kj TOP zal -spelend op zaterdag- 2,6 korfbalvelden t$ krijgen en twee oefenhoeken. Maar pas in februari 19j definitieve besluit over de locatie van het nieuwe spi Sassenheim. 5 Zowel VVD als PvdA spraken zich gisteravond tijden] gadering van de commissies welzijn, financien, openf ken en VROM in positieve bewoordingen uit over de <j een sportpark in Postwijk. TOP-voorzitter Rob de Graaff had wel kritische kantt* over het programma van eisen voor de nieuwe accoi Vooral de korte termijn-visie werd door hem als L aangemerkt: „Een sportcomplex bouw je niet voor f Wat meer kijk op toekomstige ontwikkelingen zou dai gens de Graaff die vooral een verdergaande groei i aantal TOP senioren verwacht raadzaam zijn. „Er zak in algemene zin rekening gehouden moeten worden n\ dingen binnen de bestaande verenigingen en met nien nigingen". t VVD-woordvoerder W. van Biezen haakte in op dief gebrek aan visie. „Er is bij dit aantal voetbalvelden g ning gehouden met de stijging van het aantal teams. T is er in verband met ruimtegebrek een passieve lede gevoerd, maar daar zal stellig verandering in komen' Wethouder J. Dreef gaf toe dat het om een korte terf sing ging. „We hebben geen tien jaar vooruit gekekef moeilijk is, maar uitsluitend bekeken wat nu speelt". NOORDWIJK Iedereen moet strandunits kunnen pachten. Dit recht moet niet alleen aan eigenaren van hotels en pensions (lo- giesverstrekkers) zijn voor behouden. Op dit stand punt stelde zich gisteren de commissie toerisme. De commissie ging hiermee lijnrecht in tegen het voorstel van burgemeester en wethou ders. Die willen dat alleen lo- giesverstrekkers zo'n unit - een gebouwtje waar de badgas ten consumpties kunnen ko pen en tenten, stoelen en windschermen kunnen huren - kunnen pachten. B en W willen zich beperken tot lo- giesverstrekkers omdat die ge makkelijker zouden kunnen inspelen op de behoefte aan personeel. Riet van Rooijen, gehuwd met badman Jan van Rooijen, deed gisteren een hartstochtelijk beroep op het college en de le den van de commissie toeris me om de verpachting van de units niet te beperken tot hote liers en pensionhouders. Haar echtgenoot stamt uit de derde generatie van badmannen Van Rooijen sinds 1923. Het echtpaar wil dolgraag unit De Strandloper pachten aan gezien zij zich zeer betrokken voelen bij hun familiestrand waarop niet alleen de hotel gasten, maar ook de dagjes mensen en de Noordwijkers van harte welkom zijn. T. Smit liet zich in ongeveer de zelfde geest uit. Het pleidooi van de insprekers vond gehoor bij de leden van de raadscom missie. Zij vinden, dat er wel gekeken moet worden naar de kwaliteit en de reputatie van de kandidaat-pachters, maar het hoeven niet per se logies- verstrekkers, zo meenden de woordvoerders in de commis sie. Het college is nog niet zo ver, bleek uit de beantwoor ding door burgemeester Hoff mann en wethouder Warmer dam. Op 27 februari zal de ge meenteraad zich over de hoe danigheid van de kandidaat pachters uitspreken. Het wil maar niet vlotten met de exploitatie van het strand in de badplaats. De daarmee belaste Stichting Zeebad Noordwijk heeft aan het ge meentebestuur laten weten, dat zij, gelet op de resultaten van de afgelopen drie jaar, ia haar huidige opzet niet tot een rendabele exploitatie heeft kunnen komen. Om een oplos sing te zoeken voor de proble men kwam gisteravond in de vergadering van de commissie voor toerisme het voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde, dat de Stichting Zeebad Noordwijk gedurende één jaar de strandexploitatie blijft verzorgen. ROELOFARENDSVEEN Het diamanten bruidspaar An nie en Hannes van der Meer uit de Van Wichenlaan in Oude Wetering kreeg gisteren bezoek van burgemeester A. Meerburg van Alkemade. Het echtpaar is eigenlijk pas op 27 februari 60 jaar getrouwd, maar nu de bruidsdagen zijn ingegaan viert het koppel ie dere dag feest. Bruidegom Hannes van der Meer (90) is afkomstig van de Pastoor van de Plaatstraat in Rijpwetering. Zijn bruid Annie van Hameren (82) is geboren en getogen aan de Spoorstraat in Roelofarendsveen. Na hun trouwen gingen ze in een van de kleine huisjes aan de Plan tage in Oude Wetering wonen. Later verhuisden ze naar de Van Wichenlaan. Het bruids paar heeft vier zoons en zeven kleinkinderen. In zijn jonge jaren was Hannes van der Meer ondermeer boe- rendaggelder in Oude Wete ring. Zijn andere werkgevers waren kwekers in Roelof arendsveen, Hoogovens in IJ- muiden, Boot Beton in Lei- muiden en in de laatste jaren voor zijn pensionering de Hei- demij. In zijn vrije tijd onder hield de bruidegom een groen tetuin en verzorgde zijn vee: een paar varkens en wat kip pen. Annie van der Meer-van Ha meren vulde haar dagen altijd met het huishouden en haar hobby's, met name het breien staat ten dienste van de hele familie. Ze is altijd een groot liefhebster van klaverjassen geweest. De diamanten brui loft wordt in huiselijke kring gevierd. VOORSCHOTENAAR STAPT NAAR DE KROON VOORSCHOTEN Het gemeenteraadbesluit over de aanleg van een dwars weg tussen de Douw van der Kraplaan en de Schimmelpenninck van der Oyelaan in Voorscho ten moet worden vernie tigd. Dit verzoek richt H. Schuttevaer in een brief aan de Kroon. De Voorschotenaar wil dat ar tikel 185 van de gemeentewet wordt toegepast om het besluit van 30 november 1989 te ver nietigen. Met een artikel-19- procedure zou de Douw van der Kraplaan voor doorgaand verkeer worden afgesloten en zou er een dwarsweg aange legd worden. De bewoners stonden achter het plan. De Douw van der Kraplaan werd wel afgesloten, maar toen be gonnen werd met de aanleg van de dwarsweg langs het verenigingsgbouw dienden de gebruikers van dat gebouw be zwaren in. De gemeenteraad heeft toen besloten, de dwars weg niet aan te leggen. De be woners hebben bij de gemeen te tegen de gang van zaken ge protesteerd. Volgens de bewoners is sprake van onbehoorlijk bestuur, nu de gemeente slechts een deel van een voorstel uitwerkt en niet het gehele voorstel. De Douw van der Kraplaan is nu geheel afgesloten en de ver vangende dwarsweg is niet aangelegd. Schuttevaer meent dat de ge meenteraad zo niet kan om gaan met de eigen burgers. „Al met al is het een vermakelijke micro-dorpsgeschiedenis. Het begin van de dwarsweg was al gemaakt toen de eerste protes ten vanuit het verenigingsge bouw kwamen. Protesteren mag best, maar dan wel op het juiste moment. Dat, was ge weest tijdens de presentatie van de plannen door de ge meente in de Ontmoetings ruimte van de Moeder Gods- kerk. Op dat moment vond ie dereen het logisch dat de be woners van de Douw van der Kraplaan na afsluiting van hun weg een andere verbin ding naar de wijk zouden krij gen door middel van de dwarsweg". Waterwingebieden bij bollenteelt moeten dicht DEN HAAG De waterwin gebieden in de buurt van de bollenteelt moeten zo snel mo gelijk gesloten worden. Daar toe gaat de provincie Zuid- Holland bij het Rijk een wijzi ging van de Bestrijdingsmid delenwet bepleiten. Zij wil dat er een eind komt aan het gebruik van bestrij dingsmiddelen, die bodem, grond en oppervlaktewater te zwaar belasten. Het gaat om stoffen die voor wat het mi lieu-effect betreft te vergelij ken zijn met zwarte-lijststof- fen. Provinciale staten namen gisteren de motie, die hierover door ondermeer Groen Links was ingediend, aan. Naast een aanpak van de bestrijdings middelen in de bollenteelt moet door middel van de wij ziging van de Bestrijdingsmid delenwet met spoed wat ge daan worden aan belasting door die middelen in het Westland. VOORHOUT De lantaarnpalen in Voorhout worden voorzien van een codenummer. Voor het uitvoeren van het werk stelde de gemeenteraad gisteravond een kre diet van 19.000 gulden beschikbaar. Over wie het werk gaat uitvoeren is nog geen besluit genomen. De codering van de lichtmasten is nodig om onderhoudswerk aan de openbare verlichting doelmatiger en eficiënter te kunnen laten gebeuren. Moet men nu de verlichting overdag aanzetten om te kunnen constateren welke lantaarns kapot zijn, in de toe komst kan dat eenvoudig door het doorgeven van een nummer. Het voorstel elke lantaarnpaal een eigen nummer te geven kwam al eens in januari aan de orde in de raadsvergadering, ma^r toen staakten de stemmen omdat PPR, VVD en Gemeen tebelangen het bedrag te hoog vonden. Ook in de vergadering van gisteren werd door een aantal raadsleden getwijfeld aan de juistheid van het bedrag. Gemeentebelangen kwam met het be richt dat hetzelfde karwei in Leiden relatief veel goedkoper uit gevoerd was en ook de VVD vroeg zich af of het niet minder duur kon. CDA-raadslid E. van der Laar deed het voorstel de leerlingen van de KTS het karwei te laten klaren. Volgens wethouder IJdo is codering op de Leidse manier voor Voorhout niet mogelijk. De suggestie de KTS in te schakelen voor het werk wees de wethouder niet direct van de hand, hoe wel hij de raadsleden er op wees dat de school nooit dezelfde garantie kan geven als een bedrijf. De raad besloot uiteindelijk het krediet te verlenen, maar over de nadere invulling nog eens in de diverse raadscommissies van gedachten te wisselen. Koeten krijgen schoonmaakbeurt Medewerkers van het vogelasiel in Oegstgeest werken momenteel met man en macht aan het schoonmaken van zeekoeten. De met olie besmeurde vogels spoelen de laatste dagen in groten getale aan aan de Nederlandse kust. De aanvoer van vogels is zo groot dat het Oegstgeester asiel koeten naar het asiel in Haarlem heeft moeten brengen. Ook in het vogelasiel in Noordwijk zitten veel zeekoeten. De bron van de vervuiling is onbekend. Niet uitgesloten moet worden geacht dat een schip olie op zee heeft geloosd. foto: henk van den ende Extra kracht jongerencentrum in Oegstgeest OEGSTGEEST De Stich- ting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest krijgt gedurende een jaar een extra kracht. De bedoeling is dat die project matig gaat werken. Later wordt bekeken of een struc turele aanstelling mogelijk is. In de raadsvergadering werd gisteren uitvoerig stilgestaan bij overlast van van jongeren op het Boerhaaveplein in Haaswijk. Aan dat plein waar vooral ouderen wonen ligt ook het multifunctioneel centrum waarin de stichting is geves tigd. In het sousterrain van het gebouw is op zaterdag de disco van SJJO. Bewoners van het plein gaven in niet mis te verstane be woordingen uiting aan hun ongenoegen over vooral de ge luidsoverlast van de disco en van bezoekers. Een van hen zei vanwege alle overlast, in clusief overgeven en urineren in tuinen, te willen verhuizen. Wethouder Rijks zei later dat SJJO niet voor alles verant woordelijk kan worden ge steld. Ontkend werd dat de disco pas rond één uur zou sluiten. Er is slechts vergun ning voor tot twaalf uur. Op suggestie van de raadsleden gaat Rijks wel overleggen om de overlast te beperken. PvdA-Rijnsr wil verder ir- college met f RIJNSBURG AI in Rijnsburg na de gen weer als tweede' tij uit de bus komt menwerking met binnen een nieuw B en W logisch. Dat bleek gisteren sentatie van het programma. Over wie er wethouder den namens de Pvc geen uitlatingen gei gens afdelingsvooi von Hofe is er de aan gelegen om twï in het dorp te bli) nieuw bepleiten de f een afspiegelingsco! PvdA ziet voldoeij vlakken in het belei anderen tot een vruif menwerking te ki/ men. Tot voor koi{ PvdA altijd van iri Rijnsburg geen drtf ders nodig heeft, li vanwege het voors van Burgemeester Ft van het Samenwefc band Duin en Bi wordt daar nu ande# dacht. Vier jaar cel j1, wegens vermifi van ex-vriend DEN HAAG Voi minken van zijn ex-É een 42-jarige loodï Voorschoten gistere)1 deeld tot vier jaar straf. De officier vai$ de Haagse rechtbank weken geleden dezk geëist. Uit wraak beëindigen van hun de man uit Voorschot zicht van zijn vriéj gootsteenontstopper fl zuur bewerkt. Datj. eind oktober in Lei?, flat van de verdacht» beschadigde linker k haar gezicht moet de^ komende tijd tal vanfj plantaties ondergaanf lid is zo beschadigd, oog niet meer kan t loodgieter was al eerder veroordeeld vj handeling van ex-ecl Noordwijkse po| bespreken miliej NOORDWIJK Dt heidsvereniging F Noordwijk houdt opjj 1 maart in JOIN aan ringkade een biieenl[ het gemeentelijk ir De discussie-avond afsluiting van een n die door de verenii houden. Vertegen] van Noordwijkse pol tijen lichten hun r punten toe en bei vragen. Aanwezig Dessing (CDA), (VVD), Menko (PvdA), Babs C wijks Belang) en (Groen Links) De van het panel is Brussel, directeur va hollandse Milieufed bijeenkomst begint

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14