issenheimse voetbalclubs beten nieuwe velden delen Sassenheimse groep maakt plaatdebuut Snel duidelijkheid over verplaatsen molen van Speelman Plan Bachlaan moet opnieuw onderzocht -EN OMGEVING Ceidae Commit DONDERDAG 15 FEBRUARI 1990 PAGINA 11 einven vragen aandacht voor J^ropvang en milieu in Rijnsburg JRG Ondanks de grote bedrijvigheid in Rijnsburg B ernst van milieuvraagstukken onderschat. Daarom Jjfeen integrale en planmatige aanpak komen. Dat stelde 4|as, PvdA-lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezin- Ijnsburg gisteren op het forum „Vrouwen nemen poli pus". Zij vindt dat er een milieumeldpunt moet komen jKieente. „o.ididate L. den Heyer wil dat er een actiever beleid Eriftten voor kinderopvang. Via de Oort-gelden krijgt de 'O-; daar 75.000 gulden per jaar voor. Volgens Den Heyer £*isburg veel behoefte aan kinderopvang. Ook bedrijven Jiierin zijn geinteresseerd. „Daarom moeten we onze envoorbij laten gaan en de gelden gaan benutten", aldus rer. Het forum met vrouwelijke raadskandidaten van PA en VVD werd geleid door gedeputeerde A. Wesse- ;,alstelden met name onderwerpen aan de orde waarvan *®Jwacht dat die vrouwen aanspreken. Behalve kinderop- itrinilieu hoorde daar ook ouderenbeleid toe. Eenrichtingsverkeer in Prof. Nolenslaan VOORHOUT In de Prof. Nolenslaan in Voorhout wordt mogelijk eenrichtingsverkeer ingesteld. Een voorstel daartoe wordt maandag besproken in een commissievergadering. De maatregel is ter bevordering van de verkeers veiligheid. Sinds de komst van zeven nieuw bouwwoningen op de hoek Herenstraat/Prof. Nolenslaan zijn de parkeerhavens in de Prof. Nolenslaan regelmatig allemaal bezet. De au to's belemmeren het uitzicht, met als gevolg dat het verkeer dat over de Prof. Nolenslaan rijdt te laat wordt opgemerkt door auto's die vanaf de Herenstraat de Nolenslaan in rijden. Door eenrichtingsverkeer in te stellen, het geen tijdens de Voorhoutse kermisdagen al ge beurt, wil de gemeente aan deze onveilige situ atie een einde maken. Het verkeer dat uit de achterliggende wijk komt, kan voortaan via de Dr. Kuijperlaan de Herenstraat bereiken. Werkloosheid in regio Alphen vorig jaar flink gestegen ALPHEN AAN DEN RIJN De werkloosheid in de regio Al phen is in 1989 met 140 mensen gestegen. De toename komt volle dig voor rekening van de vrouwelijke bevolking. Bij de mannen was er een lichte daling zichtbaar: in vergelijking met 1 januari vorig jaar nam het aantal af met tien. Dat blijkt uit zijfers van het gewestelijk arbeidsbureau in Alphen. In december van het vorig jaar nam de werkloosheonder mannen nog fors toe, namelijk met 62 personen. Bij de vrouwen steeg de werkloosheid met veertien. Vooral in de bouw raakten veel mensen zonder werk, waarvoor de oorzaak vooral ligt in het aflopen van veel bouwprojecten in december. Ruim 6,7 procent van de beroepsbevolking is nu zonder werk. Het aantal vacatures is vorig overigens sterk gestegen, na melijk met 38 procent. In totaal werden er 1288 banen bij het ar- biedsbureau aangemeld. Het aantal moeilijk vervulbare vacatures nam eveneens toe, van 127 in 1988 tot 284 aan het eind van vorig jaar. Het gaat daarbij om banen die al langer dan drie maanden geleden werden aangemeld. De grootste knelpunten liggen daarbij in de metaal, de bouw en het personeel in algemene dienst. Politie vangt bot bij zoeken naar illegale arbeiders NIEUWVEEN/TER AAR/ZEVENHOVEN Een speurtocht naar illegale werkne mers bij een conser- venbedrijf in Ter Aar en tuindersbedrijven in Nieuwveen en Ze venhoven heeft giste ren geen resultaat op geleverd. Van een aantal personen wordt vermoed dat zij \yerk- ten terwijl zij een uit kering krijgen. Dit wordt nader onder zocht. Medewerkers woningbouw mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN Twee medewerkers van de woningbouwvereniging Al phen zijn gistermiddag mis handeld door een 25-jarige man uit Alphen. De man maakte zich in het het gebouw van de vereniging aan de Con- certweg boos over de gang van zaken bij de woningbouwver eniging en begon te vechten. Twee medewerkers waaron der een 27-jarige man uit Lei derdorp werden mishandeld. De Alphenaar is door de poli tie voor verhoor meegenomen en heeft later bekend. Jongetje (4) aangereden ZOETERWOUDE Een 4-jarige Zoeter- woudse kleuter is gis termiddag aangereden aan de Zwaan in Zoe- terwoude-dorp. De jon gen liep onverwacht vanuit een tuin de straat op in het woon erf. Een stapvoets rij dende automobilist, een 23-jarige Zoeterwoude- naar, kon hem niet meer ontwijken. Het slachtoffer brak zijn scheenbeen en is over gebracht naar een zie kenhuis. t/kHEIM De •^•verenigingen Ter ii en Teylingen wo worden onderge- RAop één sportcom- Ti De twee clubs 00j de beschikking (S| over zeven speel den twee trainings- if LO teie conclusie komt de (ep sportveldenproble- De stuurgroep vindt jat rugbyclub The Bas sets voldoende heeft aan één veld en de korfballers van TOP moeten beschikken over 1,3 of 2,6 veld. Bij TOP is dit afhankelijk van het aantal speeldagen. Worden de wed strijden op één dag afgewerkt dan is meer ruimte nodig dan waneer de wedstrijden worden gespreid over twee dagen. TOP speelt nu alleen op zater dag. Normen Teylingen en Ter Leede be spelen momenteel vijf velden aan de Menneweg en hebben daar tevens de beschikking over twee trainingsvelden. Slechts één voetbalveld vol doet aan de normen van de KNVB. The Bassets gebruikt het schoolsportveld aan de Menneweg en ook TOP heeft aan de Menneweg een veld. De stuurgroep, bestaande uit de vier fractievoorzitters, de burgemeester, vertegenwoor digers van sportraad en sport verenigingen en ambtenaren, laat zich niet uit over de plaats waar de nieuwe velden moeten komen. Duidelijk is wel dat aan de Menneweg geen ruimte is voor een derge lijk complex. De VVD heeft zich altijd voorstander getoond van de aanleg van nieuwe vel den in Postwijk. De ruimte aan de Menneweg zou dan kunnen worden gebruikt voor woningbouw. De PvdA heeft zich onlangs in het verkie zingsprogramma ook plotse ling uitgesproken voor deze variant. In een gezamenlijke commis sievergadering wordt van avond gesproken over het ad vies van de stuurgroep. ;Sti akkoord 'T verhogen is voor He vestiging e'NHEIM De le- 3Dran de commissie [Jliisvesting hebben s h geen overeen- ^ng bereikt over het irfl de grens voor o-estiging op te trek- Lpie zou voor koop- iaten op twee ton komen en voor 3(Hizen op 750 gulden "jiand. *9 CDA en D66 accoord icknet het standpunt van ige bleek J. Henskens i voorstander van de verder te verhogen. 2 ton erg laag. De si- hier nijpend en ik door deze maatregel •oom van niet-Sassen- gewoon doorgaat", der W. Maris die zich udt met de woonruim- |ing achtte het echter de door B en W ge- lormen aan te houden 2iloordwijkerhout, Hille- e*Warmond twee ton als el)sgrens hebben en Lis- >nfjnsburg met 2,5 ton. n{ W. van Biezen sprak 11 voor een drastische lblg tot 150 duizend gul- inks Sassenheim stak ,drvoor de leeftijdsgrens Drgeschreven woningzoe- J te verlagen tot acht- "Ir. Een voorstel waar Ijlerk op tegen was om- g^door de wachtlijst lan- lé worden dan verant- ei'De nieuwe woonruim ten ing wordt na een gronde voor makelaars Infiaars van vrije sector £n eind april in de Hfrgadering behandeld. Verzoek naar yne in Coupé- ,Ier begonnen '$N AAN DEN RIJN jderzoek naar de moge- .inwezigheid van dioxi ne dé voormalige stort en de Coupépolder is l ji begonnen. De werk loden duren een week. •atsen die door infor- zijn aangewezen wor- fpnsters genomen die op efversiteit van Amster- «jrorden onderzocht. De bten zijn waarschijnlijk "\aart bekend. De provin- Jd-Holland laat het on- uk uitvoeren om alle dis- over aanwezigheid van weg te nemen. Zoals gaatl^het om afval dat ineken is gestort. SASSENHEIM De onlangs opgerichte Stichting Oud Sas senheim die zich inzet voor de restauratie van de molen van Speelman in Postwijk moet binnen twee maanden onder zocht moeten hebben of ver plaatsing mogelijk is. De leden van de commissie VROM waren het er gister avond unaniem over eens dat een restauratie van de molen op de huidige locatie niet past in de bouwplannen die bin nenkort gerealiseerd gaan worden. Daarmee lijkt de op zet van de stichting mislukt om de molen het gezicht van Postwijk laten worden C. Kuysten D66 merkte op: „De plannen voor de woning bouw ter plekke zijn klaar en nu wordt ineens die molen in gebracht." Ze propageerde dan ook de stomp af te breken en naar een andere plaats over te brengen. „Maar" voegde zij hier aan toe ,,d» financiële consequenties die een dergelij ke manouvre met zich mee brengt overzie ik niet". De CDA woordvoerder A. Ma- zee betreurde het dat het initi atief: het opknappen van de molen samenvalt met de start van de stichting „Dit is een duidelijk voorbeeld van iets wat niet meer haalbaar is". Ook wethouder H. Drenth wond er geen doekjes om: „Er is in de voorbij periode twee keer een tijdstip geweest dat de waarde van de molen als historisch object naar voren kon worden geschoven. Zowel bij de vaststelling van de lijst cultuur historische bebouwing en het bestemmingsplan Post wijk is dat niet gebeurd. Kort om: het is nu te laat.". Beach Hotel onder vlag Golden Tulip Het Beach Hotel in Noordwijk dat deel uitmaakt van de Noorse hotelketen Hen riksen Groep heeft zich aangesloten bij de Golden Tulip organisatie. Dat is gis teren bekend gemaakt tijdens een fees telijke ingebruikname van het nieuwe overdekte terras van het hotel (foto). Volgens de heer Lodder van Golden Tu lip is de uitstraling van het hotel door de nieuwe terras-uitbreiding breder en zal door de aansluiting bij Golden Tulip ook een bredere greep op de hotelmarkt kunnen worden gerealiseerd. Directeur Maaike Elmar van het Beach Hotel ver wacht vooral veel van het reserverings systeem van Golden Tulip. „Buurman" Boulevard Hotel verbrak onlangs de ver bintenis met Golden Tulip. Volgens di recteur A. Mol wogen de kosten niet op tegen de baten. FOTO: HENK VAN DEN ENDE FOTO: E. STOLK SASSENHEIM De Sas senheimse hardcoregroep Blatant Yobs heeft giste ren in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat zijn eerste plaat gepresen teerd. Deze titelloze de buutelpee werd opgeno men in Lisse en uitge bracht op een Duits label. De woorden „Blatant Yobs" staan al enige jaren gekalkt op de muur van het tunneltje onder de A44 op de Menne weg in Sassenheim. Trouwe kijkers van het „subversieve" jongerenmagazine Fa. Onrust wisten allang wie of wat de Blatant Yobs zijn. Wilde kna>- pen, jonge honden. In dat VPRO-programma was het onstuimige viertal reeds te be wonderen. De opnamen von den deels plaats bij dat bewus te met grafitti ondergespoten brugwandje. Ontslagen Drummer Robbert Soete- broek, een flapuit van de eer ste orde, kakelde bijna de hele uitzending vol. Zanger- schreeuwlelijk Rick Stolk vormde zijn zwijgzame tegen pool. Dat beeld blijft in stand, nu de Blatant Yobs aan deze krant hun verhaal doen. „Spontaniteit is het sleutel woord bij ons", zegt Robbert. „Het is overal waar we ko men meteen raak", vult gita rist John Rewijk („J.R.") hem aan, „het gaat altijd. Maar vooral in de kleine zaaltjes, voor een man of vijftig". Gezellige jongens dus, die Bla tant Yobs. Hardcore, een punkvariant, is anders nogal agressief klinkende herrie. Robbert in het defensief ge drongen: „We hebben nog nooit agressie meegemaakt bij onze optredens". Maar wat moeten we dan aan met een titel als „Fight Violence With Violence"? Robbert is de tekstschrijver. Hij zal met de uitleg moeten komen. „Ach, toen was ik net ontslagen. Dat heeft verder niets te beteke nen". Genoemde titel staat dan ook haaks op een andere. „No More War". Dat komt omdat die teksten niet achter elkaar geschreven werden en boven dien in andere stemmingen. Overigens dateren de woorden van dat laatste num mer uit de periode voordat Robbert bij de band kwam. Het verbale deel van „Clean Up Your Act" is wél weer van zijn hand. Het gaat over punkers, die in plaats van te klagen over allerlei proble men, eerst maar eens de hand in eigen boezem zouden moeten steken. Wie praat over milieuvervuiling, moet niet zelf met bierblikjes gaan lopen gooien. De Blatant Yobs nemen dit soort „de pot ver wijt de ketel"-gedrag heel hoog op. Met hun hardcore kunnen ze vrij gemakkelijk de aanslui ting vinden bij de (speed-)me- tal, een stroming in de hard rock. Behoren bands Uit die hoek als Metallica en Slayer ook tot hun favorieten? Bas sist Ruben Schrama trekt een vies gezicht. „Die laatste plaat van Metallica vind ik maar niks". Maar met twee doelgroepen, punkers en hardrockers, zul len ze wel heel snel door hun voorraad elpees heen zijn. John: „Van de inkomsten gaan we onze apparatuur uit bouwen. En ook proberèn we de de uitgaven aan onze elpee terug te verdienen". Duitsland De titelloze debuutplaat werd opgenomen in Dick's Place in Lisse, waar ook plaats- en ge loofsgenoot Bobwire tot de clientèle behoort. Na veel ge harrewar met diverse labels, werd de plaat uiteindelijk uit gebracht op het Duitse „Your Change Records". Waarom Duitsland? „In Duitsland zijn ze helemaal leip van deze muziek", be weert Robbert. John, regel matig »mee met Bobwire als chauffeur naar onze oosterbu ren, kan dit slechts beamen. Hij vindt aïleen de lovende recensies in'de Duitse vakpers schromelijk overdreven. „We worden met van alles en nog wat vergeleken. We willen wel meedraaien, maar het verwachtingspatroon is veel te hoog. Ik weet echt wel wat er te koop is. Ik ben niet ach terlijk. Je moet je bij ieder op treden opnieuw bewijzen". „Anders kun je alleen maar op je bek gaan", is de mening van Ruben. „Ik wil niet af gaan", besluit John, „laat het publiek maar beslissen". ROBBERT TILLI :jus Music and Light f verzorgt morgen de bij jongerenvereniging lia te Zoeterwoude. b/ 21.00 uur zijn de dis- fnken te horen in club- huw De Westender. Zon- is er in het zelfde ge bouw soos van 2 tot 5 uur. Dan is er disco met The Tra velling Sound Disco Show. Gospel De Adlsmeerse gospelband Life Line verzorgt zaterdag een optreden in evangelisch ontmoetingscentrum De Ark in Noordwijk. Het optreden begint om acht uur. Folk De folkgroep Trefoil treedt zaterdagavond op in Tripodia in Katwijk met het pro gramma „Sings and songs, past en present". Het concert begint om kwart over acht. Herman Brood Herman Brood and his Wild Romance komen zaterdag naar jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om negen uur in het gebouw aan de Concertweg. Een kaartje kost12,50. Cowboy Carnavalsvereniging De Ka- ninefaaten houdt zaterdag een cowboybal. Het feest wordt gehouden in ontmoe tingsruimte De Schel ft in Noordwijkerhout en begint om negen uur. De toegang bedraagt 7,50. VOORSCHOTEN Wethou der J. Visser van openbare werken moet zijn huiswerk over de asfaltering van de Bachlaan-Oost overdoen. De leden van de commissie open bare werken in Voorschoten kwamen gisteravond met nieuwe ideeën, die onderzocht gaan worden. Volgens het laatste plan van B en W zou aan de noordzijde van de Bachlaan een fietssug- gestiestrook worden aangelegd en zou de zuidzijde gewoon zo gelaten worden. M. Breunesse (PvdA) stelde gisteravond voor, aan de zuid zijde parkeerhavens aan te leggen. J. van der Poel (VVD) verzuchtte: „Ik heb niet daar voor doorgeleerd, ik weet het niet, de ambtenaren moeten het maar zeggen". W. Valkenburg (CDA) onder steunde het voorstel van B en W, omdat dat voor fietsers het gunstigst zou zijn. J. Aikens (D66) wil dat de fietsers via de Elstlaan een goede veilige oversteek krijgen bij de Leid- seweg en het aantal lantaarn palen op Elstlaan vermeerde ren. Aikens verwacht meer autoverkeer bij een asfaltering van de Bachlaan-Oost. Dan wordt de laan namelijk een normale verbinding tussen de wijk Noord-Hoflana en de gro te verkeerstraverse, de Leidse- weg. Voor de bewoners van de Bachlaan-Oost hoeven de klin kers alleen vervangen te wor den door een asfaltdeklaag. Bewoonster J. Jonk: „Ik fiets al meer dan twee en een half jaar over de Bachlaan en die is echt niet onveiliger dan ande re lanen. Parkeren wordt veelal gedaan op eigen terrein. Gevaar is er alleen door de au to's die kinderen af- en aan voeren." De Bachlaan-Oost, de verbin ding tussen de Van Beetho- venlaan en de Leidseweg, is nog het enige stukje van de autobusroute dat van klinkers is voorzien. Nadat al enige j^- ren de asfaltering van deze laan in verband met de grote kosten werd uitgesteld, besloot de gemeenteraad na ernstige aandrang van de bewoners in september vorig jaar een be drag van ƒ595.000,- beschik baar te stellen voor de asfalte ring. Direkt nadat dit besluit gevallen was kwamen zowel Veilig Verkeer Nederland en de Echte Nederlandse Fiets- bond met voorstellen om deze laan te voorzien van twee vei lige fietspaden. Overheid is de grootste gokker KATWIJK De overheid is de grootste gokker, zo werd gisteren betoogd tijdens een thema-avond over gokversla ving in het hardrockcentrum Scum. Het aantal casino's rijst de pand uit en er worden veel vergunningen verleend voor het plaatsen van gokkasten. „De overheid is een gokker die weet dat hij altijd wint", aldus een van de medewerkers van het Buro Gokhulpverle ning uit Rotterdam Het gok- probleem wordt onderschat. In Rotterdam zijn 3000 drugsver slaafden, maar 5000 gokver slaafden. Gokverslaving be gint bijna altijd als een spelle tje. Op den duur vergokken verslaafden dan ook weer alles wat ze winnen, dus verliezen ze altijd. Benadrukt werd gisteren dat men een gokverslaafde nooit geld moet lenen. Je krijgt het vaak niet meer terug en je helpt er een verslaafde niet mee. (ADVERTENTIE) KEURIGE HEER ZOEKT fl.10.000 De oplossing voor meneer7 Even bij de Gemeenteh|ke Kredietbank Leiden langs gaan. Hét adres voor persoonli|ke leningen tot fl 30.000,- Snel geregeld, geheel op de per soonlijke situatie toegesneden, dus zonder latere problemen. Bovendien kent zo'n lening van de GKB een laag rentetarief en soepele aflossmgsvoorwaarden. Ook interessant voor u7 Van harte welkom op werkdagen van 9.00-12.30 uur en donder dagavond van 17.30-19.30 uur Of bel voor nadere informatie (ojk goed voor V_7b uw lening Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11